Hemen destek alın arrow

hipchat Call
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

Kaplan Business School

Australia
Genel Bakış

Genel Bakış

Avustralya'da bulunan Kaplan Business School (KBS), öğrencilere beş kampüsünde çeşitli lisans ve lisansüstü eğitim programları sunar. Eğitim alanları işletme, pazarlama, finans, liderlik, girişimcilik, yönetim ve proje yönetimi, analitik, turizm, dijital yönetim ve sağlık hizmetlerini içerir. KBS'nin Sidney, Adelaide, Melbourne, Brisbane ve Perth'de kampüsleri olup, her bir okulun konumu, öğrencilere mükemmel bir öğrenme ortamı ve sosyal çevre sunmaktadır.

KBS, stajları eğitim modelinin merkezine yerleştirmiştir. Çeşitli farklı kuruluşlardaki güçlü sektör bağlantıları sayesinde, KBS öğrencileri, programlarının bir parçası olarak staj fırsatından yararlanmakta ve okurken iş deneyimi kazanmaktadır. Bu, öğrencilere mezun olduktan sonra önemli bir rekabet avantajı sağlar akademik staj yapan her üç öğrenciden biri 2021'in ilk üç ayında iş teklifi almıştır.

KBS kampüslerinin tümü, öğrencilere sıcak bir öğrenci ortamı ve canlı bir şehir hayatı sunan merkezi şehir konumlarından yararlanır. Tüm kampüslerde tesisler arasında modern kütüphaneler ve konaklama olanakları, sektör lideri bilgisayar laboratuvarları ve kafeler mevcuttur. Çeşitli öğrenci hizmetleri, KBS'deki öğrenci deneyimini daha da geliştirir.

Öğrenciler, özel kariyer tavsiyeleri ve akademik desteğin yanı sıra gerektiğinde danışmanlık ve bireysel destek gibi özel hizmetlerden yararlanabilir. Uluslararası öğrenciler, öğrenci hayatına ve Avustralya'da yaşamaya uyum sağlamalarına yardımcı olacak bir oryantasyon programı ile karşılanır.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

PIEoneer Ödülleri

2021 PIEoneer Ödülleri'nde Öğrenci Destek Ödülü'nü kazanan Kaplan Business School, aynı zamanda benzersiz Yaşam Boyu Öğrenme Garantisi ile İlerici Eğitim Sunma Finalisti olarak uluslararası tanınırlık kazanmıştır.

PIEoneer Ödülleri ve KBS'nin başarıları hakkında daha fazla bilgi için web sitesini ziyaret edin.

Perth Kampüsü

Kaplan Business School, Perth kampüsünü açmış ve uluslararası üne sahip MBA programı dahil olmak üzere muhasebe, iş analitiği ve işletme yönetimi alanlarındaki çeşitli lisansüstü programlarını tanıtmıştır.

Veri odaklı liderlikte yeni MBA uzmanlığı

Öğrenciler, bu program aracılığıyla bir kuruluşun yenilik yeteneklerini ve veri kaynaklarını yönetmeyi öğrenirler.

İşletme Analitiği

KBS, öğrencilere sektörde başarılı olmak için gerekli anlayış, bilgi ve teknik becerilerle donatan işletme analitiği programları sunmakta olup aşağıdaki programlar arasından seçim yapılabilir:

 • İşletme Analitiği Lisansüstü Diploması
 • İşletme Analitiği Lisansüstü Sertifikası
 • İşletme Analitiği Yüksek Lisansı
 • İşletme Analitiği Yüksek Lisansı (Extension Programı)

Öğrenciler, Kaplan Business School web sitesinden programlar ve giriş koşulları ile ilgili detaylı bilgi edinebilirler.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Program Kalitesinin Yönetimi

Akademik Kurul, sektör çalışanları ve kıdemli akademisyenlerden oluşmaktadır ve Kaplan Business School tarafından sunulan programların yönetiminden sorumludur.

Kurul, akademik konularla ilgili Kaplan Yönetim Kurulu'nun karar verme yetkisine sahiptir ve yükseköğretim eğilimleri ve sorunları hakkında rehberlik sağlamaktadır.

KBS'nin akademik kalite ve yönetim çerçevesi, KBS akademik kurulunun yanı sıra alt komitelerinin de görev tanımlarını düzenlemektedir.

Kaplan Business School akademik kurulunun üyeleri, işletme yönetimi ve muhasebe, yükseköğrenim ve mesleki uygulama alanlarında uzmanlık sunmaktadır.

Öğrenciler KBS yönetim ve liderlik sayfasından daha fazla bilgi edinebilir.

Öğrenim Deneyimi

Okul, sektörden akredite edilmiş programlara sahiptir ve öğrencileri başarılı bir şekilde işe girmek için gereken becerilerle hazırlamaktadır. Okuldaki akademik kadro, pratik ve teorik uygunluk içeren dersler vermektedir.

Show more +Show less -
konu alanı

konu alanı

MBA

MBA, okulun en hızlı büyüyen programıdır. Ayrıca mesleki gelişimlerini arttırmak isteyen öğrenciler için de önemli bir kalifikasyon haline gelmiştir.

İşletme

Finans, İK, iletişim ve hukuk da dahil olmak üzere seçilebilecek çok sayıda seçmeli ders ile öğrenciler, işletmenin nasıl işlediğine dair bütünsel bir farkındalıkla mezun olurlar.

Analitik

Sektörün nicel ve nitel metodolojileri anlayan çalışanlara yönelik artan talebine yanıt veren KBS, şimdi iş analitiği alanında dört lisansüstü program sunmaktadır. İş Analitiği Yüksek Lisans programı mezunları, öğrenci olarak IAPA sertifikasyonuna başvurabilmektedir.

Pazarlama

Bu kalifikasyon, öğrencilerin ticari ikna ve etkileme sanatını daha iyi uygulayabilmeleri ve ustalaşabilmeleri için bilimin yanı sıra pratik bir pazarlama anlayışı kazandırır.

Otelcilik

Turizm ve otelcilik programı ile öğrenciler, kariyerlerini dünyanın her yerine taşıyabilirler. Bu programlar, sektör profesyonelleri tarafından tasarlanır ve verilir.

Muhasebe

Kaplan Business School'un programları sektör odaklıdır. Muhasebe Yüksek Lisans, Profesyonel Muhasebe Yüksek Lisans ve İşletme Lisans (Muhasebe) programları, CPA Australia, CA ANZ ve ACCA'dan endüstri akreditasyonuna sahiptir ve öğrencilerin onları işe hazır hale getiren yeterliliklerle mezun olmalarını sağlar.

Show more +Show less -
Eğitim seçenekleri

Eğitim seçenekleri

Kaplan Business School, öğrencilerinin eğitim ve kariyer hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmaktadır. Okulda sunulan programlar, 12. Yıldan itibaren öğrencilere eğitimlerinin veya kariyerlerinin herhangi bir aşamasında birçok uygun giriş ve çıkış noktası sağlamaktadır.

Sunulan lisans programları arasında:

 • İşletme Diploması
 • İşletme Lisansı
 • İşletme Lisansı (Muhasebe)
 • İşletme Lisansı (Turizm ve Otel İşletmeciliği)
 • İşletme Lisansı (Pazarlama)
 • İşletme Lisansı (Yöneticilik)

Sunulan lisansüstü programları arasında:

 • İşletme Analitiği Lisansüstü Diploması
 • İşletme Analitiği Lisansüstü Sertifikası
 • İşletme Analitiği Yüksek Lisansı
 • İşletme Analitiği Yüksek Lisansı (Extension Programı)
 • İşletme Yönetimi Lisansüstü Sertifikası
 • İşletme Yönetimi Lisansüstü Diploması
 • İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı
 • Muhasebe Lisansüstü Sertifikası
 • Profesyonel Muhasebe Yüksek Lisansı
 • Muhasebe Yüksek Lisansı

Kaplan Business School ayrıca, bir yüksek lisans derecesi için giriş koşullarını tam olarak karşılamayan öğrenciler için bir lisansüstü yeterlilik programı sunmaktadır.

Giriş Koşulları

Kaplan Business School'a kabul edilmek isteyen uluslararası öğrenciler, okulun akademik kurulu tarafından belirlenen kabul standartlarını karşılamalıdır.

Giriş koşulları hakkında daha fazla bilgi için web sitesini ziyaret edin.

Show more +Show less -
Burslar

Burslar

Kaplan Business School, bireylerin eğitimlerinde ve kariyerlerinde hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak amacıyla, hem Avustralya'daki hem de tüm dünyadaki öğrencilere çeşitli burslar sunmaktadır.

Üstün Başarı Bursu

Bu burs, KBS'de geleceğin iş liderlerine destek vermekte olup, işletme veya ilgili bir eğitim alanında üstün akademik başarı gösteren uluslararası öğrenciler başvurabilmektedir. Öğrenciler ayrıca başvurularında, KBS'nin gelecekte başarıya ulaşmalarına nasıl yardımcı olacağını düşündüklerini de açıklamalıdır.

Bölgesel Burslar

Dünyanın birçok bölgesinden gelen ve üstün akademik başarı geçmişine sahip Kaplan Business School öğrencilerine çeşitli burslar sunulmaktadır.

Öğrenciler KBS web sitesini ziyaret ederek burslar ile ilgili daha fazla bilgi edinebilir.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

Kaplan Business School Australia, öğrencilerin Avustralya'nın her noktasındaki işverenlerle iletişime geçmelerine ve geniş bir istihdam yelpazesine erişebilmelerine olanak sağlayan güçlü sektör bağlantılarına sahiptir. Okulun Kariyer Merkezi, öğrencilerin sektör ihtiyaçlarına bağlı olarak uygun pozisyonlar bulmalarına yardımcı olmaktadır.

Avustralya'da yakın zaman önce gerçekleştirilen araştırmalar, staj yapan öğrencilerin hem karar alma sürecinde hem de kariyer yönetiminde staj yapmayanlara göre daha iyi sonuçlar aldığını göstermektedir. Stajlar artık daha geniş bağlantılar, daha yüksek mezun maaşları ve sektörle ilgili daha fazla bilgi sahibi olma potansiyeli ile eğitimin önemli bir parçası haline gelmiştir. Stajların öğrencilere sunduğu fırsatlar:

 • İlgili çalışma becerilerini geliştirme ve derslere yönelik kredi kazanırken eğitimi pratiğe dökme.
 • Profesyonel ortamları tanıma ve bir işletmenin günlük çalışma düzenini görme.
 • İş yeri ve sektör bilgisi konularındaki uzmanlıklarını geliştirme ve profesyonel bağlantılarını genişletme.

Öğrenciler aşağıdaki programlardan birinde eğitim görüyorsa, okulun akademik stajları da seçmeli ders olarak kabul edilebilir:

 • İşletme Yönetimi Lisansüstü Diploması - CRICOS Program kodu 078566F
 • İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı - CRICOS Program kodu 078565G
 • Muhasebe Yüksek Lisansı - CRICOS Program kodu 078568D
 • İşletme Analitiği Yüksek Lisansı (Extension Programı) - CRICOS Program kodu 0100426
 • İşletme Lisansı - CRICOS Program kodu 067756B
 • İşletme Lisansı (Pazarlama) - CRICOS Program kodu 087660M
 • İşletme Lisansı (Muhasebe) - CRICOS Program kodu 085958J
 • İşletme Lisansı (Turizm ve Otel İşletmeciliği) - CRICOS Program kodu 085961C
 • İşletme Lisansı (Yönetim) - CRICOS Program kodu 085959G

Staj Avantajı

Her üç öğrenciden birine akademik stajlarından sonra (1. Üç aylık dönem, 2021) sürekli istihdam olanağı sunulduğu görülmüştür.

Show more +Show less -
2399
Uluslararası öğrenciler

Australia: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
Adelaide - Computers
Sydney - Graduation
Sydney - Breakroom
Adelaide - MBA Students
Brisbane - Booths
Brisbane - Cafe
Brisbane - Reception
Melbourne - Classroom
Melbourne - Meeting
Melbourne - Reception
Sydney - Computer Room
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$2471

 • $1040
  Konutlar
 • $898
  Yemek
 • $138
  Günlük Yaşam
 • $395
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Öğrencilerimiz bizim hakkımızda neler düşünüyor?

Overview
(4.0)
Bölüm Kalitesi
4.0
Kampüs Güvenliği
5.0
Öğrenci Desteği
5.0
Eğitim Kalitesi
5.0
Kampüs Çevresi
4.0
kanthida
Kaplan Business School
school and teachers willing to help students in their study
Daha fazla göster +
Kaplan Business School Kaplan Business School
Rated4/5based on1 student reviews
school and teachers willing to help students in their study Customer reviews:
Kaplan Business School - by, 2019-12-27
4.0/ 5 stars

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Kaplan Business School Kaplan Business School
Rated4/5based on1 student reviews
school and teachers willing to help students in their study Customer reviews:
Kaplan Business School - by, 2019-12-27
4.0/ 5 stars

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin