Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

Kwantlen Polytechnic University

Canada
Genel Bakış

Genel Bakış

Batı Kanada'daki tek politeknik üniversite olan Kwantlen Polytechnic University (KPU) öğrencilerini pratik becerilerle donatır. Tüm kuramsal bilgiler uygulamalı öğrenim ve deneyimle desteklenir bu sayede öğrenciler sadece kitap sayfalarından öğrenmek yerine yaparak öğrenirler.

British Columbia'da 5 kampüste faaliyet gösteren bu üniversitede öğrenciler, iş dünyasına başarılı bir şekilde giriş yapmalarına imkân tanıyacak olan pratik bilgi ve becerileri geliştirir. Dünya çapından 20.000'i aşkın öğrencinin Langley, Surrey, Cloverdale ve Richmond'taki 140'ın üzerinde programa erişimi bulunur.

Programlar arasında sanat, matematik, dil, pazarlama, gazetecilik, işletme, programlama, iktisat, danışmanlık, kriminoloji, tasarım, muhasebe, antropoloji, inşaat, moda, müzik, fen vd. gibi alanları kapsayan çeşitli derece, diploma ve sertifika seçenekleri yer alır. Öğrenciler aynı zamanda cihaz bakımı, otomotiv servisi, mayalama, nalbantlık eğitimi, veri ağları, duvarcılık ve kaynakçılık ve pek çok diğer pratik beceriyi kapsayan işlere yönelik yeterlilik kazanabilirler. Öğrenciler seçtikleri alan, ister uygulamaya yönelik ister akademik olsun KPU'dan modern kariyerlere hazır olarak ayrılır.

Düşüncelerin faaliyete döküldüğü Kwantlen Polytechnic University, olağanüstü bir eğitim sunar ve öğrencileri alanlarında lider olmak üzere yetiştirir. Üniversite aynı zamanda sanayi ortakları ve bölgedeki yerli toplulukla sıkı bağlantılara sahip olmanın avantajlarına sahiptir. Esnek programlar ve ders saatleri ile öğrencilerin ihtiyaçlarına uyum sağlanır.

KPU 2050 Kampus Master Planı Surrey, KPU Tech, Richmond ve Langley kampüslerinin 2050 yılı fiziki kalkınma ve gelişimine yönelik bir vizyon oluşturmaktadır. Bu yenilikçi plan, her bir KPU kampüsünün daha geniş toplulukların parçası olmasını ve fiziki ve dijital anlamda ilişki içinde olmasını sağlarken, konuksever ve tamamen erişilebilir kalmasına da imkan tanır. Çevresel hususlar da KPU Kampüs İmar Planı'nın önemli özellikleri arasında yer alır.

Laboratuvarlar, stüdyolar, fitness merkezleri ve çeşitli inançlara yönelik ibadet merkezleri mevcut modern tesisler arasında yer alır. Ücretsiz kampüsler arası servis, tüm 5 KPU kampüsünü birbirine bağlar ve böylece öğrenciler her KPU kampüsündeki kulüp ve fırsatlardan faydalanabilir.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

2022 bahar döneminde, KPU International, 60 öğrenciye toplam 300.000 dolar burs sağlamıştır. KPU'nun yükselen kilit piyasalarından öğrenciler, akademik edinim ve başarılarından dolayı 5.000 dolar burs kazanmıştır. Ayrıca, KPU International'ın, öğrencilerin akademik serüvenlerini destekleme taahhüdünün bir parçası olarak, etkileyici akademik başarılarından dolayı hak kazanan öğrencilere tek seferlik 5.000 dolar değerinde Üstün Başarı Bursu sağlanmıştır.

2022'nin Mayıs ayında, KPU Richmond Kampüsü ileri seviye üç boyutlu animasyon, sanal üretim ve oyun geliştirme alanlarında yeni sertifika ve diploma programları sunmaya başlamıştır. Gösteri Sanatları (ENTA) programları, öğrencileri yaratıcı dijital ekonomide heyecan verici bir geleceğe hazırlamak için başlangıç düzeyi ve ileri seviye sertifikalar sunmaktadır. Sektörde çalışan öğretim elemanları önderliğinde, bu programlar öğrencilere portfolyolarını oluşturmaları, iş beklentilerini güçlendirmeleri ve gösteri sanatlarındaki kariyerlerini canlandırmaları için gerekli uygulamalı eğitimi vermektedir. ENTA diploma programı öğrencilerinin, mezun olmadan önce bir stüdyoda çalışmaya başlamaları için bir sektör öğrenci ortaklığı, iş girişimi programı da mevcuttur.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Kwantlen Polytechnic University'de öğrenciler sanayi standartlarında laboratuvarlara ve öğrenim ortamlarına erişim sağlar. Uygulamalı öğrenim imkânları ve iş deneyimi ile desteklenen çok çeşitli programlar öğrencileri öğrenim sonrasındaki yaşama hazırlar.

KPU'da tüm sınıflarda maksimum 35 öğrenci bulunur. Kurumun güçlü sanayi bağlantıları, tüm öğrencilerin profesyonel tavsiye, deneyim ve gelecek kariyer fırsatlarına erişimini sağlar.

Doğa Dostu İşletme Yönetimi, veya Teknik Giysi Tasarımı'nda bir diploma ve diğer moda ve teknoloji ve ürün tasarım dereceleri dahil olmak üzere KPU'daki pek çok program, Batı Kanada'da tektir. Üniversite'nin içki mayalama diploması Master Brewers Association tarafından onaylıdır.

Öğrenciler bilgi ve deneyim arayışında canlı, tutkulu ve deneyimli bir eğitimci ve personel kadrosu tarafından yönlendirilir. Üniversite, 2021 yılında British Columbia'nın en iyi işverenlerinden seçilmiş olup öğrencilere pek çok ‘öğrenirken kazanma' fırsatı sunulur.

Öğrenci Referansları

Vietnam'da birkaç yıl satın alma ve lojistik alanında çalıştıktan sonra okula geri dönmeye karar verdim. İlk başta KPU'da lisans sonrası İşletim ve Tedarik Zinciri Yönetimi (OSCM) diploma programına devam etmek için her şeyi geride bırakma kararımdan şüphe etmiştim. Şu an, KPU'da geçirdiğim bir buçuk yılın üzerine, KPU, OSCM bölümünü seçmiş olmamın hayatımda verdiğim en doğru kararlardan biri olduğunu görüyorum.

KPU çok fazla imkan sağlıyor: ileri akademik dereceleri ve sektörde kanıtlanmış deneyimleri olan tutkulu öğretim üyeleri OSCM'nin gerçek yaşamın çeşitli yönlerine dair bilgilenmek ve aktivite ve ödevlerle temel beceriler geliştirmeye yönelik iyi tasarlanmış dersleri arkadaş canlısı ve muhteşem sınıf arkadaşları KPU'dan çok sayıda öğrenciyi hem akademik çalışmalarında hem kariyerlerinde destekleyecek kaynaklar. KPU'daki öğrencilik serüvenimin benim için motive ve tatmin edici olduğunu hissediyorum.

Thi Huong Nguyen, 2022, Lisans Sonrası Diploma Programı: İşletim ve Tedarik Zinciri Yönetimi.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

Kwantlen Polytechnic University, 140'ın üzerinde öğrenim programı sunan yedi ayrı fakülteye sahiptir. Bunlar:

Akademik ve Kariyer Planlama Fakültesi

ACP'nin öğretim kadrosu Lisans Çalışmalarına hazırlık imkanı sağlamaktadır. KPU'nun Uluslararası Lisans Çalışmaları Hazırlık programı, sizi tercih ettiğiniz KPU lisans programı için uygun bir aday haline getirecek etkin, bütçeye uygun ve esnek bir İngilizce geliştirme programıdır. KPU, Hazırlık programı öğrencilerini desteklemek için uluslararası öğrencilere yeni bir bütçeye uygun, lisans derslerinin normal maliyetinin yüzde 56'sına tekabül eden ve öğrencilere kredi başı 300 dolar tasarruf etme şansı veren okul harcı tarifesi sunmanın gururunu yaşamaktadır. Katılmaya hak kazanan Hazırlık programı öğrencileri, İngilizce geliştirme derslerinin yanı sıra üniversitenin sunduğu geniş yelpazedeki kredili dersler arasından da seçim yapabilirler.

Sanat Fakültesi

Öğrenciler, Sanat Fakültesi aracılığıyla çeşitli derecelere yönelik eğitim alır. Psikoloji, müzik, öğretmenlik, hukuk, dil, antropoloji, coğrafya, tarih, felsefe, danışmanlık, gösteri sanatları ve kriminoloji bu fakülte bünyesindeki programlar arasında bulunur.

Sağlık Fakültesi

Sağlık Fakültesi, sağlık bakımı, hemşirelik, psikiyatri ve geleneksel Çin tıbbını kapsayan programlar sunar. Öğrenciler bu fakültede modern cihazlar ve yüksek teknolojili laboratuvarlara erişim sağlar.

Fen ve Bahçıvanlık Fakültesi

Modern öğrenim ortamlarında öğrenciler, bilgisayarlı tasarım, fen, matematik, çevre koruma, içki mayalama, bahçıvanlık ve tarım alanlarında yeterliliklere yönelik öğrenim görür.

Ticaret ve Teknoloji Fakültesi

Nalbant bilimi, peyzaj bahçıvanlığı, marangozluk, duvarcılık, metal üretimi, kaynaklama, su tesisatçılığı ve mekatronik dahil olmak üzere çeşitli programların sunulduğu Ticaret ve Teknoloji Fakültesi'nde uygulamalı öğrenim alınabilir.

İşletme Fakültesi

Geleceğin iş adamları ve iş kadınları, İşletme Fakültesi'nde 20'den fazla programda becerilerini geliştirebilir. Bu fakülte, güncel eğitim kalitesini sürdürmek için Accreditation Council for Business Schools and Programs (ACBSP) tarafından değerlendirilmektedir.

Wilson Tasarım Fakültesi

Wilson Tasarım Okulu'nda sunulan programlar arasında ürün tasarımı, grafik tasarım, iç tasarım ve moda ve teknoloji yer alır. Alan okulları, öğrencilerin diğer ortamlarda farklı tasarımlardan ilham alabilmeleri için seyahat fırsatları sunar.

Show more +Show less -
Giriş Koşulları

Giriş Koşulları

Adaylar, Kwantlen Polytechnic'te öğrenime dört yoldan biri ile hak kazanabilir. Ayrıca her programın kendi giriş şartları mevcuttur.

Başvuru yapacak lise öğrencilerinin British Columbia'da bir ortaokuldan veya başka bir yerde onaylı bir eşdeğer eğitim sisteminden mezun olmuş olmaları gerekir.

Transfer öğrencilerinin en az 24 lisans kredisini tamamlamış olmaları ve kanıt olarak yüksekokul veya üniversite transkriptlerini sunmaları gerekir.

Yetişkin adaylar derslerin başladığı gün itibariyle en az 19 yaşını doldurmuş olmalı ve lise mezunu olmadıklarını gösteren bir belge sunmalıdır.

Yerli (Aborjin) adayların, Aboriginal Admissions Committee adlı Aborjin Kabul Komitesi tarafından değerlendirilmeleri gerekir. Komite, öğrencinin yaşam deneyimini, eğitim geçmişini, tarih ve kültürel bilgilerini dikkate alır. Adayların, bireysel bir başvuru mektubu, iki referans ve Aborjin mirasına dair resmi bir belge sunmaları gerekir.

‘Açık Alım' seçeneği sunan programlarda, kabul edilen öğrenci sayısında bir sınır yoktur. Sınırlı alımın söz konusu olduğu programlarda ise kabul edilen öğrenci sayısına bir sınır konulur.

Kwantlen Polytechnic programları için Bahar, Yaz ve Güz kayıtları mevcuttur. Adayların son başvuru tarihlerine uymaları gerekir.

Adayların aynı zamanda öğrenim görmeyi tercih ettikleri fakültenin giriş şartlarını da yetirmeleri gerekir. KPU'daki öğretim dili İngilizce olduğundan tüm adayların İngilizce dilinde yeterliliğe sahip olmaları gerekir.

KPU ile ilgileniyorsunuz ama Başvuru için Gerekli İngilizce Yeterlik Koşulunu sağlayamıyor musunuz? Yine de KPU'ya Lisans Çalışmaları Hazırlık Haritası programıyla gelebilirsiniz. Bir başvurunun değerlendirilmesi için, geri iadesi olmayan başvuru ücretleri söz konusudur. Adaylar meslek, hazırlık, lisans ve lisansüstü öğrenim programlarına erişim için çevrimiçi olarak profil oluşturabilirler.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

Öğrenim ücretleri farklılık göstermekte olup öğrenciler, seçtiklerin programın dönemlik toplam ücretlerini hesaplamak için KPU Öğrenim Ücreti Hesaplayıcısı'nı kullanabilirler. Dönemlik ücretler genellikle, yerli öğrenciler için 2.000 ila 5.000 CAD arasında olabilmekte beraber uluslararası öğrenciler için 15.000 CAD'ın üzerine çıkabilmektedir. Adaylar burs, hibe veya ödüle hak kazanabilirler.

Burslar, öğrencinin akademik başarısına göre verilir. Hibeler ise aksi halde Kwantlen Polytechnic University'de öğrenim masraflarını karşılayamayacak durumda olan öğrencilere verilir. Ödüller ise, özel kriterler bağışçı tarafından belirlenmek üzere çeşitli sebeplere göre verilebilmektedir.

Finansal yardım seçeneklerine başvurmak isteyen öğrencilerin, kendilerine bir KPU kimlik numarası sunulduktan sonra başvurularını KPU Online Self-Service Portal aracılığıyla yapmaları gerekir.

Burslara yönelik başvurular, lise transkriptleri veya transfer belgeleri ile desteklenmelidir. Aynı zamanda referans da aranabilir. Burslar, 20.000 CAD'a kadar finansal yardım değerine erişebilir.

Bir hibeye başvurmak isteyen öğrencilerin en az 9 lisans kredisine kayıtlı olmaları gerekir. Bu öğrencilerin, aynı zamanda finansal ihtiyaç durumlarını kanıtlamaları gerekir. Bu doğrultuda, bütçe durumunu gösteren bir belge doldurulur.

Uluslararası öğrenciler, ödül kriterinin finansal ihtiyaca bağlı olmadığı burslara ve ödüllere başvuru yapabilirler. Uluslararası öğrencilerin hibelere erişimi yoktur.

Show more +Show less -
Mezun Sonuçları

Mezun Sonuçları

Kwantlen Polytechnic, uygulamalı deneyime dayalı öğretimi ile övünür. Bu deneyim öğrencileri gelecek kariyerlerine hazırlar. Öğrenciler aynı zamanda, iş ve gönüllülük fırsatları, alan okulu fırsatları ve sanayi ortaklarıyla bağlantılar dahil olmak üzere gerçek dünya deneyimi kazanmak için çeşitli imkanlara erişim sağlar.

KPU mezunları, Kanada genelinde ve dünya çapında iş bulur. Nitelikli KPU öğrencileri için mezun istihdam oranı, British Columbia ortalamasının üzerindedir. Yazma, konuşma, işbirliği, analiz ve problem çözme becerilerine göre değerlendirilen öğrencilerin tamamı yine BC ortalamasının üzerinde bir başarı elde etmiştir.

Pek çok öğrenci, öğrenimlerini Kwantlen Polytechnic'de sürdürmeyi seçer. KPU Mezun Topluluğu eski öğrencilere, gelecek maceraları nerede olursa olsun bağlantıda kalma imkânı sunar. Kariyer Bağlantı hizmetleri KPU mezunlarının, meslek gelişim atölyelerine ve ağ kurma etkinliklerine erişimin yanı sıra dünya çapında iş fırsatları elde etmelerini sağlar.

Kwantlen Polytechnic'de yapılan bir çalışmada toplanan veriler, eski öğrencilerin %85'inin KPU'daki deneyimlerinden ‘genel olarak' veya ‘her açıdan' memnun olduklarını göstermiştir. %14'ü ise Kwantlen Polytechnic'de geçirdikleri zamandan ‘kısmen' memnun olduklarını ifade etmiştir. Genel olarak, öğrenciler, hedeflerine eriştiklerini ve ileri öğrenim çalışmaları için hazır hissettiklerini belirtmiştir.

KPU mezunlarının deneyimlerini doğrudan dinleyin.

Show more +Show less -

Canada: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
At KPU
At KPU
At KPU
At KPU
At KPU
Discover KPU Surrey Campus Tour
At KPU
At KPU
At KPU
At KPU
At KPU
At KPU
At KPU
At KPU
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$2004

 • $815
  Konutlar
 • $815
  Yemek
 • $117
  Günlük Yaşam
 • $257
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Öğrencilerimiz bizim hakkımızda neler düşünüyor?

Overview
(4.0)
Bölüm Kalitesi
3.7
Kampüs Güvenliği
5.0
Öğrenci Desteği
3.7
Eğitim Kalitesi
3.7
Kampüs Çevresi
3.7
Kwantlen Polytechnic University Kwantlen Polytechnic University
Rated3/5based on3 student reviews
Customer reviews:
Kwantlen Polytechnic University - by, 2020-01-08
5.0/ 5 stars
Kwantlen Polytechnic University Kwantlen Polytechnic University
Rated3/5based on3 student reviews
Customer reviews:
Kwantlen Polytechnic University - by, 2020-01-08
1.0/ 5 stars
Kwantlen Polytechnic University Kwantlen Polytechnic University
Rated3/5based on3 student reviews
Customer reviews:
Kwantlen Polytechnic University - by, 2020-01-11
5.0/ 5 stars

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Kwantlen Polytechnic University Kwantlen Polytechnic University
Rated3/5based on3 student reviews
Customer reviews:
Kwantlen Polytechnic University - by, 2020-01-08
5.0/ 5 stars
Kwantlen Polytechnic University Kwantlen Polytechnic University
Rated3/5based on3 student reviews
Customer reviews:
Kwantlen Polytechnic University - by, 2020-01-08
1.0/ 5 stars
Kwantlen Polytechnic University Kwantlen Polytechnic University
Rated3/5based on3 student reviews
Customer reviews:
Kwantlen Polytechnic University - by, 2020-01-11
5.0/ 5 stars

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?