Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

Lancaster University

United Kingdom
Genel Bakış

Genel Bakış

Lancaster University, Lancaster'ın Lancashire bölgesinde bulunan bir kamu araştırma üniversitesidir. Dünya çapında 120'den fazla ülkeden gelen öğrencilerin oluşturduğu uluslararası topluluğu ile gurur duyan üniversite, tüm öğrencilere küresel bir deneyim sunmayı amaçlamaktadır.

Lancaster, Birleşik Krallık lig tablolarında en iyi 15 üniversiteden biridir.

 • The Times ve Sunday Times Good University Guide 2022'de 11. Sırada
 • Complete University Guide 2022'de 11. Sırada
 • The Guardian University Guide 2022'de 13. Sırada

Lancaster aynı zamanda dünya üniversite sıralamalarında da yükselmektedir.

 • Times Higher Education World University Rankings 2022'de 122. Sırada
 • QS World University Rankings 2022'de 1000'den fazla üniversite arasında 132. Sırada

Lancaster University, dünya genelinde, öğrencilere yurt dışında eğitim ve çalışma imkânları sunan çok sayıda eğitim ve araştırma bağlantısına sahiptir. Üniversitenin ABD ve Çin'deki üniversitelerle yakın bağlantıları ve Almanya, Gana, Çin ve Malezya'daki eğitim kurumlarıyla eğitim ortaklığı projeleri de bulunmaktadır.

Lancaster öğrencileri, üniversitenin modern kampüsünden yararlanabilir. Dönem boyunca 7/24 açık olan ve yakın dönemde yenilenen kütüphane, tüm öğrenme stillerine uygun 1.200'den fazla çalışma alanı ile sessiz çalışma alanları sunar. Kütüphane genelinde mevcut prizler ile her türlü cihaz şarj edilebilir ve PC'ler ve dizüstü bilgisayarlar ücretsiz olarak ödünç alınabilir.

Bol miktarda dinlendirici yeşil alanın yanı sıra bir sanat galerisi ve konser salonu, tiyatro, sinema, restoranlar, kafeler, barlar, bir postane ve kuaför salonları bulunmaktadır.

Öğrenciler, tutkulu personelden kaliteli öğretim alırlar ve üniversiteden sonraki yaşam da Lancaster University'de önemli bir odak noktasıdır. Kariyer hizmetleri, istihdam edilebilirliği artırmak ve uluslararası öğrenciler için fırsatları artırmak için tasarlanmış programlar gibi uzman desteği sunmaktadır. Öğrenciler ayrıca iş başvurusunda bulunma konusunda yardım ve bire bir tavsiyeler için de buraya başvurabilirler. Kariyer etkinlikleri ve atölye çalışmaları yıl boyunca düzenlenmektedir.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Lancaster'ın Araştırma Başarıları

2021 Research Excellence Framework (REF), Birleşik Krallık üniversitelerinin tüm alanlardaki araştırma kalitesini ve etkisini değerlendirmektedir. Lancaster araştırmalarının %91'i bağımsız olarak ''uluslararası düzeyde başarılı'' veya ''dünya lideri'' olarak derecelendirilmiştir, %46'sı da en yüksek kategori olan 4* seviyesindedir.

Lancaster, Times Higher Education sıralamalarında 157 enstitü arasından 21. olmuştur ve araştırma kalitesi için 8 Russell Group üniversitesinden daha üsttedir. Bu sonuçlar, Lancaster'ın öğretim ve öğrenci deneyimine yatırım alanındaki güçlü yönleriyle bir araya gelerek eğitim ve araştırmada öne çıkan özgün üniversite topluluğumuzu yansıtır.

Burslar

Lancaster'da birinci sınıf bir eğitim sağlayarak öğrencilerimizin geleceğine yatırım yapıyoruz. Finansman kaygılarının yetenekli öğrenciler için bir engel olmasını istemiyoruz. 2020'de neredeyse 6 milyon £ değerinde burs vererek 40 farklı ülkeden 3.900'ün üzerinde öğrenciye harç ücretleri ve yaşam masrafları konusunda yardımcı olduk. Her yıl, Lancaster Küresel Bursu dahil olmak üzere birçok cömert burs sunuyoruz.

Gelişmiş Kariyer Desteği

Lancaster University'nin kariyer hizmetleri, yabancı öğrencilere uzman desteği sağlamak adına LAUNCH Your Career adında yeni bir program geliştirmiştir. Altı çalıştaydan oluşan ve çeşitli konuları kapsayan bu program, lisans programı dışındaki faaliyetlere ve gelişime yönelik bir başarı sertifikası olan Lancaster Award'ı hedefleyen öğrencilere yardımcı olmaktadır.

Show more +Show less -
Öğretim kalitesi ve öğrenci memnuniyeti

Öğretim kalitesi ve öğrenci memnuniyeti

Lancaster University, önde gelen akademisyenlere, mükemmel tesislere ve mezunlarının sahip olduğu iyi kariyerlere dayanan öğretim mükemmelliği ile tanınır. Üniversitenin akademik personeli, araştırma odaklı öğretimi hedeflemektedir ve 2021 Araştırma Mükemmellik Çerçevesinde, araştırmalarının yüzde 91'ü ya uluslararası düzeyde mükemmel ya da dünya lideri olarak derecelendirilmiştir.

Farklı kültürel geçmişlerden olan Lancaster öğrencileri sürekli olarak mükemmel sonuçlar elde eder. Birçok öğrenci mezuniyet sonrasında eğitimlerini sürdürmekte ve profesyonel hayata atılmaktadır. Bu başarı, ciddi ölçüde Lancaster hedeflerinin ötesine geçmiştir.

2021 Ulusal Öğrenci Anketi (NSS), Lancaster University öğrencilerinin %83'ünün, %75'lik ulusal ortalamaya kıyasla, genel olarak programlarının kalitesinden memnun olduğunu ortaya koymaktadır. Böylece, benzer üniversitelere karşı Lancaster İngiltere'de 6. sıradadır.

Topluluk - Evden uzakta bir

evÜniversite, farklı kültürlerden insanlarla birlikte yaşayıp öğrenen, fikir ve bakış açılarını paylaşan öğrencileri ve akademik personeli ile küresel bir deneyim sunmaya çalışmaktadır. Üniversite personelinin yüzde 30'u İngiliz değildir ve uluslararası öğrenci topluluğu 120'den fazla ülkeden insandan oluşur.

Lancaster'ın kolej sistemi, tüm öğrencilerinin yaşamlarını iyileştirmek ve desteklemek için tasarlanmış benzersiz bir topluluk deneyimi sunar. Dokuz kolejin her biri, güvenliğin bir öncelik olduğu ve emniyetin 24 saat görev yapan kolej görevlileri ekibi tarafından sağlandığı kampüste bulunmaktadır. Öğrencilere, Wi-Fi erişimli sosyal alanlar, oyun odaları ve sessiz alanlar içeren samimi bir ortam sağlanmaktadır.

Öğrenciler, özellikle koronavirüs (Covid-19) pandemisi ile ilgili bilgiler ve Lancaster'ın yaklaşımı, politikaları ve prosedürleri için üniversite web sitesinde ve COVID-19 sayfasında özel kaynaklara erişebilir.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

Lancaster University, her biri birçok bölüm, merkez ve enstitüye sahip dört ana fakülteden oluşmaktadır.

Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi

Lancaster Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi'nin ev sahipliği yaptığı 20'den fazla akademik disiplin, Birleşik Krallık çapındaki önemli sıralamalarda ilk 10'da, dünya sıralamalarında ise ilk 100 arasında yer alır. Fakülte, Eğitim Araştırmaları İngiliz Edebiyatı ve Yaratıcı Yazarlık Tarih Lancaster Çağdaş Sanatlar Enstitüsü Diller ve Kültürler Hukuk Dil Bilim ve İngiliz Dili Siyaset, Felsefe ve Din ile Sosyoloji olmak üzere dokuz bölüm içerir.

Sağlık ve Tıp Fakültesi

Sağlık ve Tıp Fakültesi'nin çok disiplinli araştırma ve öğretim yaklaşımı üç Bölümde faaliyet gösterir: Biyomedikal ve Yaşam Bilimleri, Sağlık Araştırmaları ve Tıp Fakültesi. The Times and Sunday Times Good University Guide 2020, Lancaster Tıp Fakültesini ortaya koyduğu araştırma kalitesi ve tıp alanında mezun sonuçları ile Birleşik Krallık'ta bir numara göstermektedir.

Yönetim Fakültesi

Lancaster University Yönetim Okulu, dünyada dört akreditasyona sahip çok az sayıdaki işletme fakültesinden biridir ve aynı zamanda Birleşik Krallık'ta ilk on içinde yer alır. Fakültenin sunduğu programların birçoğu hem ulusal çapta hem de dünya çapında Financial Times, QS, The Economist ve daha birçoğu tarafından üst sıralarda gösterilmektedir. Muhasebe ve Finans, İktisat, Girişimcilik ve Strateji, Pazarlama, Organizasyon, Çalışma ve Teknoloji ise okulu oluşturan altı bölümdür.

Bilim ve Teknoloji Fakültesi

Akademik kadro, uluslararası saygınlığa sahip akademisyenler aracılığıyla en iyi tesislerde yüksek kaliteli eğitimi sunar. Disiplinlerinin çoğu, Birleşik Krallık'ın önemli sıralamalarında ilk 10'da ve dünya sıralamasında ilk 100'de yer almaktadır. Fakülte, Kimya, Bilgisayar ve İletişim, Mühendislik, Lancaster Çevre Merkezi, Matematik ve İstatistik, Doğal Bilimler, Fizik ve Psikoloji olmak üzere sekiz bölümden oluşmaktadır.

Show more +Show less -
Giriş koşulları

Giriş koşulları

İngilizce Sınav Puanlarına İlişkin Şartlar:

Standart lisans kabul puanı

IELTS Akademik (UKVI Onaylı)

 • Her alanda en az 5.5 puan almak kaydıyla 6.5 genel puan

IELTS Akademik (Diğer sınav merkezleri)

 • Her alanda en az 5.5 puan almak kaydıyla 6.5 genel puan

Pearson PTE Akademik

 • Dört alanın her birinde en az 51 puan almak kaydıyla 62 genel puan

Cambridge English: İleri Seviye CAE

 • C Puanı

Cambridge English: Yeterlilik (CPE)

 • C Puanı

GCSE/ IGCSE/ O Seviyesi

 • C Puanı

TOEFL iBT

 • En az 17 dinleme, 18 okuma, 20 konuşma, 17 yazma puanı almak kaydıyla 93 genel puan

CaMLA ECPE

 • C2 seviyesi

IELTS'den 6.0 puan aldığı halde üniversitenin IELTS puanı sağlayamayan ve Lancaster University'ye doğrudan kayıt olmak isteyen öğrencilere, gerekli seviyeye ulaşmaları için 4 haftalık Akademik Amaçlı İngilizce kursuna katılma şansı sunulabilir.

Özel giriş koşulları için Üniversitenin Lisans programı sayfalarını ziyaret edin.

Standart lisansüstü kabul seviyesi

IELTS Akademik (UKVI Onaylı)

 • her alanda en az 6.5/7.0 puan

IELTS Akademik (Diğer sınav merkezleri)

 • her alanda en az 6.5/7.0 puan

Pearson PTE (Akademik

 • her alanda en az 62/70 puan

Cambridge English: İleri Seviye CAE

 • C Puanı

Cambridge English: Yeterlilik (CPE)

 • C Puanı

TOEFL iBT

 • her alanda en az 20/22 puan almak kaydıyla 93/100 genel puan

CaMLA ECPE

 • C2 seviyesi

Lancaster'da lisansüstü programlara başvuru yapan öğrencilerin seçtikleri program için minimum giriş şartlarını taşımaları halinde, üniversite çok sayıda İngilizce hazırlık programları sunar. Bu programlar, öğrencilerin mevcut İngilizce dil puanı ve seçtikleri derece programına giriş için gereken minimum puan arasındaki farkı kapatmaya yardımcı olmak üzere tasarlanır. Programların süresi, öğrencilerin başvuru yaptıkları zamandaki İngilizce seviyelerine göre dört ila 40 hafta arasında değişir.

Özel giriş koşulları için Üniversitenin Lisansüstü program sayfalarını ziyaret edin.

Show more +Show less -
Tesisler

Tesisler

Konaklama Seçenekleri

Lancaster University, öğrencilere yüksek kaliteli, iyi donanımlı ve konforlu bir konaklama sağlamak için önemli yatırımlar yapmıştır. Üniversite, tüm öğrencilere farklı tercihlere ve bütçelere uygun çok çeşitli seçenekler sunmaktadır. Üniversite, 2010'dan bu yana sekiz kez Ulusal Öğrenci Konaklama Ödülleri'nde En İyi Üniversite Öğrenci Yurtlarına sahip üniversite seçilmiştir.

Kütüphane

Kütüphane, farklı öğrenme stillerini desteklemek için çeşitli bireysel ve grup çalışma alanları ile esnek, ilham verici, teknoloji etkin bir ortam sunar. Dönem boyunca her gün, gün boyunca açık olan kütüphane, doğal ışıkla dolu merkezi bir avlu etrafında inşa edilmiştir ve gerçek bir yaşayan ağaca ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca kampüste çok çeşitli çalışma ve sosyal alanlar bulunmaktadır.

Öğrenci Birliği

100'den fazla ülkeden 12.000'i aşkın üyesi olan Lancaster University Öğrenci Birliği, öğrencilere çok çeşitli destek hizmetleri sunmaktadır.

Öğrenci Birliği Eğitim ve Destek hizmeti, öğrencilere ücretsiz ve gizli danışmanlık sağlayan özel bir ekibe sahiptir. Lancaster'da okurken karşılaşabilecekleri finansal, akademik, barınma, istihdam ve tüketici sorunları gibi her konuda öğrencilere yardımcı olurlar. Uluslararası öğrenciler için de geniş bir destek vardır ve hizmet, öğrencilere kampüste ve çevrimiçi olarak, tüm yıl boyunca ve hatta tatil dönemlerinde yardımcı olur.

Birlik, öğrencilerin katılabileceği, canlı bir uluslararası, kültürel ve inanç toplulukları camiasını içeren 175'in üzerinde kulüp ve derneğe sahiptir. Ayrıca 80'den fazla spor kulübü mevcuttur ve bazıları en yeni ve en kaliteli tesislere sahip 20 milyon GBP değerindeki spor merkezinde bulunmaktadır. Bu kulüpler ve topluluklar yeni insanlarla tanışmak, eğlenmek ve iş ararken size yardımcı olacak becerileri geliştirmek için harika bir fırsattır.

Show more +Show less -
Burslar ve finansman

Burslar ve finansman

Lisans Eğitimi

Lancaster University'de bir lisans programında öğrenim gören uluslararası öğrenciler, mevcut 3 grup arasından biri için öğrenim ücreti öder. Ücret miktarı seçilen konu alanına göre de değişmektedir.

Belirli akademik bölümlere yönelik burs seçenekleri mevcut olabilir bursların çoğu öğrenim ücretinden indirim şeklinde uygulanır.

Öğrenciler, Üniversite web sitesini ziyaret ederek, başvurmak istedikleri akademik bölümler hakkında daha fazla bilgi edinebilirler.

Lisansüstü Eğitim

Lisansüstü öğrenim ücretleri, başvuru yapılan program ve bilim dalı özelinde değişiklik gösterir. Bursların çoğu öğrenim ücretlerinde indirim şeklinde yansımaktadır.

Yaşam Giderleri

Lancaster'da öğrenciler, yaşam giderlerinin Birleşik Krallık'ın diğer pek çok bölgesinde göre daha düşük olduğu İngiltere'nin kuzeybatı bölgesinde bulunan üniversite kampüsünden faydalanabilir.

Burslar

Lancaster, lisans ve yüksek lisans seviyelerinde çeşitli harika burs olanakları sunmaktadır. Bunlar hakkında daha fazla bilgiyi burs sayfalarında bulabilirsiniz.

Show more +Show less -
4741
Uluslararası öğrenciler

United Kingdom: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
122nd  / 1250

THE Dünya Sıralaması

Join Lancaster University
Join Lancaster University
Join Lancaster University
Join Lancaster University
Join Lancaster University
Join Lancaster University
Join Lancaster University
Join Lancaster University
Join Lancaster University
Join Lancaster University
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet£1355

 • £474
  Konutlar
 • £559
  Yemek
 • £88
  Günlük Yaşam
 • £234
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?