Hemen destek alın arrow

hipchat Arayın ya da Online Yazışın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

Lancaster University

United Kingdom
Genel Bakış

Genel Bakış

Lancaster University, Lancaster'ın Lancashire bölgesinde bulunan, devlet destekli bir araştırma üniversitesi olup Birleşik Krallık üniversite sıralamasında her daim ilk 10 arasında yer alıyor. Üniversite, dünya genelinde 100'ü aşkın ülkeden gelen öğrencilerinin oluşturduğu uluslararası topluluğu ile gurur duyuyor ve tüm öğrencilerine eğitimleri süresince küresel bir deneyim sunmayı amaçlıyor.

Lancaster, 2020'de The Times and Sunday Times Good University Guide'da Yılın Uluslararası Üniversitesi seçilmesinin yanı sıra şu üç ulusal listede ilk on arasında yer aldı.

 • Complete University Guide 2021'de 8. sıra
 • The Times ve Sunday Times Good University Guide 2021'de 10. sıra
 • The Guardian University Guide 2021'de 10. sıra

Lancaster University, dünya genelinde, öğrencilere yurt dışında eğitim ve çalışma imkânları sunan çok sayıda eğitim ve araştırma bağlantısına sahip. Üniversitenin ABD ve Çin'deki üniversitelerle yakın bağlantıları ve Almanya, Gana, Çin ve Malezya'daki eğitim kurumlarıyla eğitim ortaklığı projeleri de bulunuyor.

Lancaster öğrencileri, akademik yıl süresince 7/24 hizmet veren modern bir kampüste öğrenim görüyor. Kampüs aynı zamanda yakın dönemde yenilenen ve 1.200'den fazla çalışma alan ile sessiz alanlara sahip olan bir kütüphaneye de sahip. Kütüphane genelinde bulunan prizler sayesinde her türlü cihaz şarj edilebiliyor ve öğrenciler herhangi bir ücret ödemeksizin bilgisayar uya da laptop ödünç alabiliyor.

Çok sayıda rahatlatıcı yeşil alanın bulunduğu kampüs, öğrenci hizmetleri ve eğlence etkinlikleri adına da pek çok imkân sunuyor. Kampüste bir sanat galerisi ve konser salonu, tiyatro, restoran, kafeterya, bar, hayır kurumu mağazası, kuaför ve hatta dondurmacı bulunuyor.

Öğrenciler, en güncel Öğretimde Mükemmellik Çerçevesi değerlendirmesine göre eğitim kalitesi bakımından takdir edilen ve mesleğine tutkuyla bağlı akademisyenlerden eğitim alıyor. Sınıfın ötesinde, öğrencilerin yararlanabileceği ve iş başvurularından ön yazı yazmaya kadar her konuda yardımcı olan bir kariyer merkezi de bulunuyor. Akademik yıl boyunca kariyer etkinlikleri ve atölye çalışmaları düzenleniyor ve öğrenciler, kariyer danışmanlarıyla bire bir oturumlara katılarak akademik yıl boyunca tavsiye alabiliyor.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Online Etkinlikler

Lancaster University, bir dizi online etkinlik ve web semineri ile öğrencileri akademisyenler ve diğer öğrencilerle etkileşim kurmaya ve kampüste yaşamı keşfetmeye davet ediyor. Online açık üniversite günleri, online seminerler ve branşlara özgü etkinlikler de öğrencileri bekliyor.

Öğrenciler tüm akademik seçeneklerin yer aldığı listeye göz atabilir ve online başvuru yapabilir.

Kampüs gelişmeleri

Lancaster, Almanya'nın Leipzig kentinde açılan Avrupa kampüsü ile küresel eğitim fırsatlarının kapsamını genişletiyor ve Yılın Uluslararası Üniversitesi seçilerek elde ettiği başarıya başarı katıyor.

Leipzig Kampüsü, kıta Avrupası'ndaki konumuyla yurt dışı eğitim fırsatları ve kısa süreli yaz programları ile Birleşik Krallık ile Almanya arasında hareket olanağı da sağlayan hayli saygın bir üniversitenin diplomasına sahip olma olanağı sunuyor.

Son yıllarda birkaç önemli yenileme ve yeniden modelleme projesi sayesinde çehresi değişen Birleşik Krallık kampüsünde de birçok gelişme yaşandı. Bu projelerden bazıları:

 • Yönetim Fakültesi heyecan verici bir gelişim sürecine girdi ve öğrencileri, akademik kadrosu ve partnerleri için son derece çağdaş bir alan yarattı.
 • Yepyeni modern amfi, 400 öğrenciye varan oturma kapasitesiyle kampüsteki en büyük derslik olacak.
 • Yeni Sağlıkta İnovasyon Kampüsü inovatif kişileri, akademisyenleri, girişimcileri, işletmeleri, yerel yönetimleri, vatandaşları ve sağlık hizmetleri alanında görev yapan profesyonelleri bir araya getiren öncü bir proje olarak öne çıkıyor. Proje ile sağlık ve sağlık hizmetleri alanlarını iyileştirmek için teknolojilerin, ürünlerin ve metotların geliştirilmesine öncülük edilmesi hedefleniyor.
 • Spor Merkezi bünyesinde yeni bir spor salonu, güç antrenmanı ve kondisyon odası ile insan performansı laboratuvarı açılmış bulunuyor.
 • Kütüphaneye yapılan üç katlı ek yapı yaklaşık 400 yeni çalışma alanı, 120'den fazla sessiz çalışma alanı ve birçok araştırma ve ekip çalışması bölümünü barındırıyor.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Lancaster University, Öğretimde Mükemmellik Çerçevesi değerlendirmesinde yüksek eğitim kalitesi, harika öğretim tesisleri ve mezunlarının eriştiği iyi kariyerler sayesinde en yüksek derece olan ‘Altın' statüye layık görüldü. Üniversitenin akademik kadrosu, araştırmaya odaklı bir öğretim metodu benimsiyor ve son yapılan Araştırmada Mükemmeliyet Çerçevesi Değerlendirmesi'nde Lancaster tarafından yürütülen araştırmaların %83'ü ''uluslararası standartlarda mükemmel'' veya ''dünyada öncü'' olarak nitelendirilmiş bulunuyor.

Üniversitelerin performansını değerlendiren kurul, tüm kültürel geçmişlerden olan Lancaster öğrencilerinin sürekli olarak üstün başarılı sonuçlar elde ettiğini ifade etti. Öğrencilerin pek çoğu mezuniyet sonrasında eğitimlerini sürdürüyor ve profesyonel hayata atılıyor Lancaster bu başarı ile standartların hayli ötesine geçmiş bulunuyor.

Lancaster'ın sunduğu yüksek eğitim kalitesi, mezunlara kariyer hedeflerini gerçekleştirebilmelerinde avantaj sağlıyor. Mezunlarının %89'unun mezuniyetlerinin ardından profesyonel hayata atıldığı veya akademik kariyerlerini bir adım ileriye taşıdığı Lancaster University, The Times and Sunday Good University Guide 2021 değerlendirmesinde mezun istihdamı kategorisinde Birleşik Krallık'ın en iyi üçüncü skoruna sahip oldu.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

Lancaster University, her biri çeşitli birim, merkez ve enstitüleri bünyesinde bulunduran dört ana fakülteden oluşuyor.

Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi

Fakültenin ev sahipliği yaptığı 20'den fazla akademik disiplin, Birleşik Krallık çapındaki önemli sıralamalarda ilk 10'da, dünya sıralamalarında ise ilk 100 arasında yer alıyor. Fakülte bünyesinde yer alan dokuz bölüm ve birim ise şu şekilde: Eğitim Araştırmaları, Tarih, Lancaster Modern Sanat Enstitüsü Sanat, Dil ve Kültürler, İngiliz Dili ve Yaratıcı Yazarlık, Dil Bilim ve İngiliz Dili, Siyaset, Felsefe ve Din, Sosyoloji ve son olarak Hukuk Fakültesi.

Sağlık ve Tıp Fakültesi

Sağlık ve Tıp Fakültesi'nin çokdisiplinli araştırma ve öğretim yaklaşımı üç birim çapında vücut buluyor: Biyomedikal ve Yaşam Bilimleri, Sağlık Araştırmaları, Tıp Fakültesi. The Times and Sunday Times Good University Guide 2020, Lancaster Tıp Fakültesini ortaya koyduğu araştırma kalitesi ve tıp alanında mezun sonuçları ile Birleşik Krallık'ta bir numara gösteriyor.

Yönetim Fakültesi

Lancaster University Yönetim Okulu, dünyada dört akreditasyona sahip çok az sayıdaki işletme fakültesinden biri ve aynı zamanda Birleşik Krallık'ta ilk onda yer alıyor. Fakültenin sunduğu programların birçoğu hem ulusal çapta hem de dünya çapında Financial Times, QS, The Economist ve daha birçok lider kuruluş tarafından sıralamalarda üst sıralarda gösteriliyor. Muhasebe ve Finans, İktisat, Girişimcilik ve Strateji, Pazarlama, Organizasyon, Çalışma ve Teknoloji ise okulu oluşturan altı birim olarak öne çıkıyor.

Bilim ve Teknoloji Fakültesi

Akademik kadro, uluslararası saygınlığa sahip akademisyenler aracılığıyla en iyi tesislerde verilen yüksek kaliteli eğitimi sunuyor. Disiplinlerinin çoğu, Birleşik Krallık'ın önemli sıralamalarında ilk 10'da ve dünya sıralamasında ilk 100'de yer alıyor. Fakülteyi oluşturan sekiz birim ise şöyle: Kimya, Bilgisayar ve İletişim, Mühendislik, Lancaster Çevre Merkezi, Matematik ve İstatistik, Doğal Bilimler, Fizik ve Fizik.

Show more +Show less -
Giriş koşulları

Giriş koşulları

İngilizce Sınav Puanlarına İlişkin Şartlar:

Standart lisans kabul puanı

IELTS Akademik (UKVI Onaylı)

 • Her alanda en az 5.5 puan almak kaydıyla 6.5 genel puan

IELTS Akademik (Diğer sınav merkezleri)

 • Her alanda en az 5.5 puan almak kaydıyla 6.5 genel puan

Pearson PTE Akademik

 • Dört alanın her birinde en az 51 puan almak kaydıyla 62 genel puan

Cambridge English: İleri Seviye CAE

 • C Puanı

Cambridge English: Yeterlilik (CPE)

 • C Puanı

GCSE/ IGCSE/ O Seviyesi

 • C Puanı

TOEFL iBT

 • En az 17 dinleme, 18 okuma, 20 konuşma, 17 yazma puanı almak kaydıyla 93 genel puan

CaMLA ECPE

 • C2 seviyesi

IELTS'den 6.0 puan aldığı halde üniversitenin IELTS puanı sağlayamayan ve direk kayıt olmak isteyen öğrencilere, gerekli seviyeye ulaşmaları için 4 haftalık Akademik Amaçlı İngilizce kursuna katılma şansı sunulabilir.

Kabul koşulları hakkında daha fazla bilgi için lisans programları sayfasına göz atın.

Standart lisansüstü kabul seviyesi

IELTS Akademik (UKVI Onaylı)

 • Her alanda en az 6.5/7.0 puan.

IELTS Akademik (Diğer sınav merkezleri)

 • Her alanda en az 6.5/7.0 puan.

Pearson PTE Akademik

 • Her alanda en az 62/70 puan.

Cambridge English: İleri Seviye CAE

 • C Puanı

Cambridge English: Yeterlilik (CPE)

 • C Puanı

TOEFL iBT

 • Her alanda en az 20/22 puan almak kaydıyla 93/100 genel puan.

CaMLA ECPE

 • C2 seviyesi

Lancaster'da lisansüstü programlara başvuru yapan öğrencilerin seçtikleri program için minimum giriş şartlarını taşımaları halinde, üniversite çok sayıda İngilizce hazırlık programları sunuyor. Bu programlar, öğrencilerin mevcut İngilizce dil puanı ve seçtikleri derece programına giriş için gereken minimum puan arasındaki farkı kapatmaya yardımcı olmak üzere tasarlanıyor. Programların süresi, öğrencilerin başvuru yaptıkları zamandaki İngilizce seviyelerine göre 4 ila 40 hafta arasında değdeğişiyor.

Kabul koşulları için üniversitenin Lisansüstü program sayfasını ziyaret edin.

Show more +Show less -
Burslar ve finansman

Burslar ve finansman

Lisans eğitimi

Lancaster University'de bir lisans programında öğrenim gören uluslararası öğrenciler, mevcut 3 band arasından biri için öğrenim ücreti öder. Ücret miktarı seçilen konu alanına göre değişir.

Belirli akademik bölümlere yönelik burs seçenekleri mevcut olabilir bursların çoğu öğrenim ücretinden indirim şeklinde uygulanır.

Öğrenciler, başvuru yapmak istedikleri akademik bölümün internet sayfasını ziyaret ederek daha fazla bilgi alabilir.

Lisansüstü Eğitim

Lisansüstü öğrenim ücretleri, başvuru yapılan program ve bilim dalı özelinde değişiklik gösteriyor. Bursların çoğu ise genellikle öğrenim ücretlerinde indirim şeklinde yansıyor.

Yaşam Giderleri

Lancaster'da öğrenciler, yaşam giderlerinin Birleşik Krallık'ın diğer pek çok bölgesinde göre daha düşük olduğu İngiltere'nin kuzeybatı bölgesinde bulunan üniversite kampüsünden faydalanabilir.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

Öğrencileri hayatta olmak istedikleri yere taşıyor

Üniversite, hem Complete University Guide 2021 hem de Times ve Sunday Times Good University Guide 2020'de mezun istihdamında Birleşik Krallık genelinde 3. sırada yer aldı. Bu rehberler, Lancaster mezunlarının %89'unun mezuniyetten sonra 6 ay içinde meslek yaşamlarına başladıklarını veya öğrenimlerinin bir sonraki aşamasına devam ettiklerini ifade ediyor.

Lancaster'in özverili kariyer hizmetleri, öğrencilerin olmak istedikleri yere varabilmek için destek alabileceği kaynaklara, sektör ve işveren deneyimine, bilgilendirici bültenlere, rehberlere ve online eğitimlere sahip. Öğrencilere onları iş hayatına hazırlayacak ve uygun iş fırsatlarını bulmalarında yardımcı olacak kişiye özel tavsiyeler, ipuçları ve beceriler veriliyor. Lancaster, yetkin kariyer danışmanlarınca öğrencilerinin alanlarına özel sunduğu bu hizmeti mezuniyetten sonra da süresiz olarak sürdürüyor.

Show more +Show less -
4741
Uluslararası öğrenciler

United Kingdom: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
136th  / 1250

THE Dünya Sıralaması

Join Lancaster University
Join Lancaster University
Join Lancaster University
Join Lancaster University
Join Lancaster University
Join Lancaster University
Join Lancaster University
Join Lancaster University
Join Lancaster University
Join Lancaster University
Lancaster Lancashire Bailrigg
Lancaster University is an internationally highly-ranked leader in the provision of inspiring teaching and research. It is one of only a handful of universities with a collegiate system which has helped to forge a strong sense of identity and loyalty, and continues to be a distinctive feature of student life at Lancaster.

Students from one hundred countries make up a thriving community based around it?s nine colleges, creating a culturally diverse campus in a location that boasts the combination of city, coast and countryside. Lancaster?s vision is to become a university that is globally significant, a leader in higher education that provides the highest quality research and teaching, and engages locally and internationally on the issues and debates of the day and future.

Lancaster University offers over 280 undergraduate degree programmes and is home to a dynamic postgraduate community. It offers taught Masters degrees, such as MSc, MA and MBA, across a wide range of subject areas. At the heart of its mission, Lancaster aims to pursue research at the highest international level by creating new knowledge and share the benefits of this with its students, partners and users of research.

The Bailrigg campus is brimming with culture and boasts its own theatre, art gallery and concert series. The Nuffield Theatre is one of the largest professional studio theatres in Europe. It hosts public performances of theatre, contemporary dance and live art from some of the best-known and respected companies from the UK and abroad.

The Peter Scott Gallery is a small gem of a contemporary art gallery, open to the public free of charge. The gallery is also home to the University's international art collection, that includes Japanese and Chinese art, antiquities, works by twentieth-century British artists and prints by significant European names such as D?rer, Mir?, Ernst and Vasarely.

Lancaster students enjoy a vast green-field site with wonderful views of mountains and sea, yet the campus is just 5 minutes' drive from the M6 motorway and ten minutes from the main West Coast railway with direct services to Manchester, London and Scotland.
https://images1.content-gbl.com/commimg/myhotcourses/institution/profile/myhc_303766_320px.jpg Lancaster University https://www.idp.com/turkey/universities/lancaster-university/iid-uk-00693/

Ortalama toplam maliyet£1308

 • £468
  Konutlar
 • £519
  Yemek
 • £88
  Günlük Yaşam
 • £233
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin