text.skipToContent text.skipToNavigation
Language:Dil:

COVID-19 Güncel verileri: Bu üniversite online başlayacak ve sonrasında da kampüste devam edecek programlar sunmaktadır.

Daha fazla bilgi için aşağıdaki Yeni Haberler bölümünü inceleyin.

video Bg
Genel Bakış

Genel Bakış

Langara College, her yıl 23.000'i aşkın öğrenciye çeşitli eğitim ve kariyer seçenekleri sunarak öğrencilerin yollarını çizmelerine yardımcı olur. Dünya'nın en yaşanabilir şehirlerden biri olan Vancouver'daki konumu sayesinde öğrenciler, dağlara ve batı sahiline karşı baş döndürücü doğal manzaralar sunan büyük bir şehrin etkinlik ve cazibelerinden faydalanabilirler.

Kurum, 130'u aşkın programda 1.700'den fazla ders seçeneği sunar. Bunlar arasında öğrencilere yeni bir kariyer alanına hazırlık için çalışma ve öğrenime yönelik pratik beceriler kazandıran 70'i aşkın program yer alır. Akademik seçeneklerin genişliği öğrencilere ve mezunlara kendi eğitim yollarında ilerleme ve akademik ve bireysel hedeflerini gerçekleştirme imkânı sunar.

Devlet destekli bir Designated Learning Institution (Yetkili Öğretim Kurumu) olan Langara College'da öğrenciler Kanada Hükümeti Lisans Sonrası Çalışma İzni programı sayesinde kampüs dışındaki imkânlardan ve lisans sonrası iş fırsatlarından faydalanmaya hak kazanır.

Langara College, öğrencilere bu kurumda öğrenime başlayıp lisans derecelerini diğer dünya standartlarında bir Kanada üniversitesinde tamamlama fırsatı sunan Kanada'nın öncü kurumlarından biridir. Diğer üniversitelere kıyasla düşük olan, uygun ücretlerde eğitim sunar. Öğrenciler ödüllü akademisyenler tarafından ders verilen sınırlı sınıf mevcutlarından faydalanır.

Langara Akademik Hazırlık İngilizcesi (LEAP) Kanada'da, eğitim dilinin İngilizce olduğu akademik programlara başlamadan önce İngilizce öğrenmek ve dil seviyesini ilerletmek için en iyi Yabancı Dil Olarak İngilizce programlarından biridir.

Aynı zamanda, uluslararası öğrenciler aile aynında konaklama programı sayesinde Kanadalı bir aile yanında yaşamak için başvuru yapabilirler.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Langara College son 18 ay boyunca bağımsız bir devlet okulu olarak 49 yıllık öğretim kalitesini kutlamıştır. Beyond 49 adıyla anılan bu özel kutlama, Langara College'ın geleceğine odaklı olup kurumun tarihine damgasını vurmuş olan bazı önemli başarıları ve kişileri takdir etmek için mezun katılımı ve bağış toplamaya yönelik etkinliklere yer vermiştir. Bu bağış toplama girişimi, yakın dönemde sonlandırılmış olup toplamda öğrenci bursları, yeni cihazlar ve tesisler ve diğer öğrenci odaklı girişimler için kullanılacak olan 2,9 milyon CAD tutarına erişmiştir.

Langara College dünya kaynaklarının sınırlı olması ve alınacak kararların dünyayı ve gelecek nesilleri olumlu etkileyebilecek olması dolayısıyla sürdürülebilir toplumun bir parçası olmaya büyük önem verir. Mimari mükemmelliyet ve yenilikçi sürdürülebilir tasarımı dikkate alarak mevcut altyapıları iyileştirmek, kurumun vizyonunun bir parçasıdır.

Kampüsteki tüm yeni binalar LEED® Gold sertifika standartlarına göre inşa edilip Langara topluluğu içerisinde sağlık ve refaha katkıda bulunurken enerji verimliliğini attırma ve kampüsün çevreye olan etkisi azaltma amacını taşır. Kampüste LEED® sertifikasyonuna hak kazanan binalar arasında Langara Öğrenci Topluluğu, kütüphane ve Sınıf Binası, C binası ve Fen ve Teknoloji Binası yer alır.

Kurum aynı zamanda yakın dönemde Kanada Sosyal Bilimler ve Beşeri Bilimler Araştırma Konseyi'nden fon desteği almaya hak kazanmıştır. Bu ödül, uluslararası yükseköğretim öğrencilere yönelik eğitim ve istihdam çıktıları genelinde yenilikçi çalışmalara katkı sağlamak ve öğrencilerin başarı ihtimallerini arttırmaya yönelik yeni politikalar ve uygulamaları belirlemeye yönelik kullanılacaktır. Bu çalışma, çok sayıda ortak kuruluş ile işbirliği içinde, 360.000 CAD inovasyon fonu ile gerçekleştirilir.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

40 yıllık kolektif öğrenim, işbirliği ve inovasyon ile Langara'daki program ve eğitim hizmetleri öğrencilerin ve toplumun modern dünyadaki ihtiyaçlarını karşılamak üzere şaşırtıcı bir hızda büyümeye devam etmektedir. Kurum, lisans eğitimi ile öncü olarak tanınmakta olup benzersiz derecede faydalı öğrenim imkânları sayesinde sağlam bir şöhrete sahiptir.

Langara College, oldukça prestijli bir kurum olarak parlak bir geleceğe sahiptir çünkü sürekli başarısının üzerine koymaya devam etmek için çalışmaktadır. Kurum, profesyonel ve akademik personellerden oluşan çeşitli kadrosunu sürdürmeye devam etmeye odaklı olduğundan öğrenciler, zengin uzmanlık bilgilerinden faydalanmaktadır. Ayrıca sınırlı sınıf mevcutları ve zorlu program içerikleri öğrencilere, akademisyenlerden daha yakından ilgi görebilme ve hızlı eğitsel gelişim imkânı sağlar.

Öğrencilerin öğrenimlerine katkı sağlamaya yardımcı olmak üzere Learning Commons adlı birim mevcuttur. Muhasebe, Biyoloji, Kimya, Bilgisayar Bilimi, İktisat, Fizik vd. dahil olmak üzere pek çok departmanda ücretsiz yönlendirme ve akademik destek verilir. Kütüphane görevlileri, bizzat ve çevrimiçi olarak öğrencilere ödevleri için ihtiyaçları olan bilgileri ve daha pek çok kaynağı bulma konusunda yardımcı olmaya hazırdır. Aynı zamanda kütüphane binasında sessiz çalışma alanları, bilgisayarlar ve yazıcılar ve bir kafeterya mevcuttur.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

Langara College, küresel öğrenci topluluğunun ihtiyaçlarını karşılaya çok çeşitli program türleri ve dersler sunar.

Üniversite transfer çalışmaları öğrenimlerine Langara'da başlayan öğrencilere, kazandıkları kredileri daha sonra British Columbia ve Kanada genelinde öncü üniversitelere aktarma imkânı sunar.

Lisans sonrası öğrenim çalışmaları arasında, hâlihazırda bir lisans derece derecesine sahip olan ve eğitimlerini profesyonel Kanada eğitim yeterlilikleri ile tamamlamak isteyen öğrenciler için harika olan lisansüstü diploma ve sertifika programları yer alır.

Kariyer çalışmaları ve sınırlı kayıt programları öğrencilere modern iş piyasasına girmek veya ileri öğrenim çalışmalarına başlamak için gereken eğitimi sağlayan çeşitli pratik eğitim programları sunar.

İşletme, Biyoenformatik ve diğer alanlardaki lisans derece programları öğrencilere Langara'da 4 yıllık bir dereceyi tamamlama imkânı sunar.

Langara Akademik Hazırlık İngilizcesi (LEAP), Langara College'da veya diğer Kanada yükseköğretim kurumlarındaki akademik programlara hazırlık için sağlam İngilizce dil becerileri kazanmak isteyen uluslararası öğrenciler arasında oldukça popüler bir programdır.

Sürekli öğrenim programları ve pathway programları arasında her yaştan öğrenciyi destekleyecek çeşitli teknik, profesyonel veya akademik programlar yer alır.

İşbirlikli eğitim ve iş deneyimi gibi iş-entegre öğrenim programları, gelecek bir kariyerde başarılı olmak için gerekli becerileri geliştirmek üzere akademik çalışmaları iş deneyimi ile buluşturur.

Show more +Show less -
Giriş koşulları

Giriş koşulları

Şartlar öğrencinin başvurduğu programa göre değişiklik gösterebilir dolayısıyla tüm adaylar başvuru sürecinden önce seçtikleri program için ilgili internet sayfasına göz atmalıdır.

Langara'da uluslararası öğrenciler, kariyer ve sınırlı kayıt programlarının çoğunun yanı sıra tüm üniversite çalışmalarına ve açık kayıt programlarına katılabilirler.

Bir program için genel akademik şartlara ek olarak, farklı bölümlerde veya programlarda minimum İngilizce Dil Şartları aranır. Adayların başvuru öncesinde belirlenen minimum şartları taşıtıp taşımadıklarına göz atmaları önerilir.

Langara College'a başvuru yapan tüm öğrencilerin değerlendirmeye alınmak için programlarına özel başvurunun yanı sıra aşağıdaki evrakları sunmaları gerekecektir:

 • Başlamak istenilen tarihin yer aldığı, doldurulmuş Langara College başvuru formu
 • Öğrencinin ortaöğretimin son 3 yılında tamamlamış olduğu tüm derslerin ve aldığı notların bulunduğu resmi transkriptler veya diğer akademik karneler
 • Ortaöğretim transkriptinin olmaması halinde resmi yükseköğretim transkriptleri sunulabilir. Transkript tanınmış bir kurumda en az bir tam akademik yılın başarılı bir şekilde tamamlanmış olduğunu veya üniversite seviyesinde 24 kredinin kazanılmış olduğunu göstermelidir.
 • Yukarıda belirtilen belgelerin orijinallerinin İngilizce olmaması halinde belgelerin onaylı İngilizce çevirileri de sunulmalıdır.
 • Tanınmış bir sınav kurumu veya okuldan alınacak İngilizce dil yeterliliğine dair belge.
 • Öğrencinin, kuruma vardığında Uluslararası Eğitim Departmanı'na geçerli öğrenim iznini sunması gerekecektir.

Show more +Show less -
Öğrenci desteği

Öğrenci desteği

Langara College, Kanada'nın sıcak, samimi, güvenli ve destekleyici bir ortamda sunabileceği her şeyi deneyimlemek isteyen uluslararası öğrenciler için muhteşem bir seçenektir.

Kurumun uluslararası öğrencileri destekleme yaklaşımının temelinde, öğrencilerin Langara'daki yaşama uyum sağlamalarına yönelik etkinlik ve hizmetleri yöneten Uluslararası Eğitim Departmanı yer alır. Uluslararası Öğrenci Koordinatörleri, birinci dönem boyunca yeni öğrenci oryantasyon programları ve kayıt desteği hakkında irtibat kurulabilecek önemli isimlerdir.

Tüm uluslararası öğrenciler, bir çevre edinmek ve Kanada'da yaşam ve öğrenime geçişte destek almak üzere çeşitli atölye ve kültürel etkinliklerden faydalanır. Göçmenlik danışmanları ve rehber öğretmenler öğrenim izinleri ve öğrenci çalışma izinleri konusunda soruları yanıtlayabilirler.

i-Guide Mentorship adlı program, yeni uluslararası öğrencileri Langara'daki birinci dönemlerinde hâlihazırda öğrenim görmekte olan öğrencilerle eşleştiren oldukça başarılı bir girişimdir. Deneyimli ve samimi üst sınıf öğrencileri, muhteşem bir yönlendirme, destek ve arkadaşlık kaynakları olup yeni gelen öğrencilere kampüs yaşamına kolayca alışma imkânı sunarlar.

Uluslararası öğrenciler okul toplumuna katılmaya teşvik edilir. Öğrenciler, Uluslararası Eğitim Gönüllü Programı (IEVP) veya kurumun genel gönüllülük programı olan VOLT aracılığıyla gönüllülük yapabilirler. Kampüste öğrenciler tarafından yürütülen pek çok kültürel ve özel ilgi alanları ile bağlantılı kulüpler mevcuttur. Öğrenciler ilgililerini çeken bir kulüp bulamazlarsa öğrenci hizmetleri ekibi yeni bir kulüp kurmalarına yardımcı olabilir.

Danışmanlık birimi, ücretsiz öğrenci başarı atölyeleri ve program planlama oturumlarının yanı sıra özel kariyer, eğitim ve bireysel yönlendirme seçenekleri sunar. Özel uluslararası öğrenci danışmanları Langara'nın uluslararası öğrenci toplumuna destek olur.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

Langara College'da öğrenim görmek başarılı bir kariyere doğru yolculuk için harika bir başlangıçtır. Öğrenciler, hedefleri ister akademik ister mesleki olsun hem Langara'daki öğrenimleri süresince hem de sonrasında geleceğe yönelik karşılarına çıkan imkânların muhteşem olduklarını göreceklerdir.

Bir yükseköğretim programına tam zamanlı öğrenci olmak sınıf ortamının içinde ve dışında oldukça zaman gerektirir. Pek çok öğrenci için, Kanada Hükümeti Mezuniyet Sonrası Çalışma İzni sayesinde öğrenim sürecinde veya sonrasında ücretli veya gönüllü olarak yer alınabilecek çok sayıda imkân ve kampüs dışında iş programı mevcuttur. Bu, yüksek kaliteli öğrenim programları ile gerçek dünya ve meslek deneyimlerini birleştirmek için harika bir fırsattır. Uluslararası öğrenciler için iş konumuna ve öğrenim programı boyunca çalışabilecekleri iş saatine ilişkin bazı sınırlamalar mevcuttur.

Bir öğrenci Langara'dan mezun olduğunda, 100.000'den fazla Langaralının yer aldığı küresel bir topluluğa katılır. Mezun programı, önceki öğrencilere bir araya gelmek ve deneyim ve becerileri paylaşmak için ağ kurma imkânlarına erişim sağlar. Mezun topluluğunun üyeleri, kütüphane ve kariyer hizmetlerine, ağ kurma erkinliklerine, indirim vd. erişim gibi avantajlarından faydalanır.

Kurumun Vancouver'daki konumu öğrencilerin, Kuzey Amerika'daki en heyecan verici kentsel ekonomilerden birine erişim sağlayacakları ve yaşam boyu sürecek değerli bağlantılar kuracakları anlamına gelir. Mezuniyet sonrası çalışma izni 3 yıla kadar geçerli olabilmekte olup bu süre, öğrencinin öğrenim programının süresine bağlıdır.

Show more +Show less -
5102
Uluslararası öğrenciler

Canada: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
Vancouver British Columbia 100 West 49th Avenue
Langara College is a public post-secondary college recognized as one of Canada?s top university transfer institutions. It started in 1965 as part of Vancouver Community College and in 1994 was established as an independent public college under the Provincial College and Institute Act.

With more than 1,700 courses and 130 programs, Langara?s expansive academic breadth and depth allows students of all ages, backgrounds, and life stages to choose their own educational path. Langara College offers international students many programs and courses to meet their academic goals. Different programs at Langara include ESL programs, university transfer studies, career studies, post-degree programs, and continuing studies. The college offers a number credentials including degrees, diplomas, certificates and citations.

The main campus is centrally located in a park-like area of Vancouver, Canada, a city that is recognized as one of the most beautiful and liveable cities in the world. Convenient public transit and bike lanes help connect students to the international airport (YVR), Vancouver?s downtown core, and nearby cities including Richmond, Burnaby, and Surrey.
https://images1.content-gbl.com/commimg/myhotcourses/institution/profile/myhc_241791_320px.jpg Langara College https://www.idp.com/turkey/universities/langara-college/iid-ca-00733/

Ortalama toplam maliyet$1985

 • $800
  Konutlar
 • $814
  Yemek
 • $117
  Günlük Yaşam
 • $254
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Öğrencilerimiz bizim hakkımızda neler düşünüyor?

Overview
(1.0)
Bölüm Kalitesi
1.0
Kampüs Güvenliği
4.0
Öğrenci Desteği
4.0
Eğitim Kalitesi
2.0
Kampüs Çevresi
5.0
Langara College Langara College
Rated1/5based on1 student reviews
Customer reviews:
Langara College - by, 2020-01-29
1.0/ 5 stars

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Langara College Langara College
Rated1/5based on1 student reviews
Customer reviews:
Langara College - by, 2020-01-29
1.0/ 5 stars

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin