Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

Lincoln University

New Zealand
Genel Bakış

Genel Bakış

Christchurch, Yeni Zelanda'nın güneyinde bulunan Lincoln University, 140 yıldır eğitim vermektedir ve dünyanın en iyi küçük üniversiteleri sıralamasında 12. sırada yer almaktadır.

Üniversite, uluslararası öğrencilerin detaylı oryantasyon programı, okula hoş geldin oturumları, mali destek oturumları ve kampus turlarını içerecek şekilde farklı faaliyetlere katılımını sağlayarak öğrencilerin kendilerini evlerinde hissetmesi için çaba harcamaktadır. Öğrenciler, Lincoln'u ikinci evleri olarak görmelerini sağlayan tüm araçlara sahip olmaktadır.

Danışmanlık hizmetleri, pastoral destek, uluslararası öğrenci danışmanları ve bankacılık ve bütçe ekibi, öğrencilerin Lincoln'daki yaşantılarına problemsiz bir şekilde başlamasına olanak tanımaktadır.

Kampüste yapılacak çok fazla aktivite olup Yeni Zelanda, çok sayıda heyecan verici faaliyet sunmaktadır. Bungee jumping ve white-water rafting gibi macera sporlarından balina izleme ve muhteşem doğada yürüyüş gibi daha rahatlatıcı aktivitelere kadar herkes için bir seçenek bulunmaktadır.

Lincoln University, 60'ı aşkın farklı ülkeden gelen öğrencilerle giderek büyüyen uluslararası öğrenci nüfusuna ve çeşitlilik gösteren kampüse sahiptir. Kurum, QS Stars Rating System 2018'de uluslararasılaşma ve kapsayıcılık açısından 5 yıldızlı puan almıştır.

Lincoln, Üniversitenin QS Stars Rating System 2018 kapsamında eğitim ve tesislerine yönelik aldığı 5 yıldızdan anlaşılacağı üzere öğrencilerine birinci sınıf öğrenme deneyimi sağlamaktadır. Ayrıca, Lincoln, diğer Yeni Zelanda üniversiteleriyle kıyaslandığında mezunlarının %15 daha yüksek iş bulma oranı nedeniyle de 5 yıldız almıştır.

Öğrenciler, CareerHub vasıtasıyla iş fırsatlarına erişim sağlayabilmektedir. Çoğu program, pratik iş deneyimini içermekte olup Üniversite, öğrencilerin saygın işverenlerle iletişime geçmesine olanak tanıyan etkinlikler düzenlemektedir.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Lincoln Bursları

Üniversitede verilen burslardan bazıları öğrencilerin yaşam ve konaklama giderlerini karşılamak için kullanılabilirken diğerleri maddi ihtiyaçlarına göre verilmektedir.

Lincoln University'de verilen bursların çoğunluğu farklı şekillerde ve bir yıllık bir süre için öğrencilere sunulmaktadır. Üniversitenin yabancı öğrencilere verdiği bursların bazıları, lisans programları süresi boyunca verilmektedir.

Üniversitenin verdiği Uluslararası Yüksek Lisans Üstün Başarı Bursları, 10.000 NZD tutarına ulaşmaktadır. Bu burslar, 180 kredili yüksek lisans programlarındaki yabancı öğrencilerin genel eğitim giderleri için verilmektedir.

Burslar hakkında daha fazla bilgi için Lincoln University'nin web sitesini ziyaret edin.

Show more +Show less -
Lisans eğitimi

Lisans eğitimi

Üniversite, aşağıda belirtilenleri içeren özel lisans dereceleri sunmaktadır:

Fen Bilimleri Lisansı

Fen Bilimleri Lisans programı, uygulamalı ve içerik esaslı olup öğrencilerin temel bilimlerde sağlam temellere sahip olacak şekilde mezun olmasına olanak tanımaktadır. Mezunlar, çevre, ekosistemler ve biyota veya moleküler düzeyde çalışmak üzere bu programa başvurarak sürdürülebilir yönetim ve toprak, su ve havanın ve ülkenin bol miktardaki doğal kaynaklarının korunmasına yardımcı olabilirler.

Peyzaj Mimarlığı Lisansı

Peyzaj Mimarlığı Lisansı (B.L.A.), kendi türünde Yeni Zelanda'nın en eski okulu olan ve uluslararası çapta kabul görmüş akademisyenlere sahip Peyzaj Mimarlığı Okulu (SoLA) tarafından sunulan bir programdır.

Lincoln University B.L.A., New Zealand Institute of Landscape Architects (Yeni Zelanda Peyzaj Mimarları Enstitüsü -NZILA) tarafından akredite edilmiş olup bunun anlamı, mezunların Yeni Zelanda, Avustralya ve uluslararası çapta kamu ve özel sektörlerde fazlasıyla aranan tescilli profesyoneller olabileceğidir.

Ticaret Lisansı

Ticaret Lisansı (B.Com), değer zincirlerine özellikle odaklanmaktadır. Değer zincirleri, dünyayı ve Üniversitenin mezunlarını birbirine bağlamaktadır.

Turizm Yönetimi Lisansı

Turizm Yönetimi Lisansı, öğrencilere turizm sektöründeki yönetim hakkında beceri ve bilgi kazandırmaktadır. Program, insanlar, lokasyonlar ve şirketlerle bağlantılı olarak turizme odaklanmaktadır ve endüstriyle bağlantılı olarak tasarlanmıştır.

İlave ana dallar

Lisans programını tamamlayan öğrenciler, ek bir ana dalda eğitim alabilmektedir. İlave ana dallar, tamamlayıcı disiplinde eğitim sağlayan bütünleyici derece programlarıdır.

Diğer ilave ana dallar aşağıda belirtilenleri içermektedir...

 • Muhasebe
 • Ticari yönetim ve Tesisler yönetimi
 • Ekonomi
 • Çevre Yönetimi
 • Etkinlik Yönetimi
 • Maliye
 • Global İşletme
 • Pazarlama
 • Parklar ve Dış Mekan Rekreasyonu
 • Tedarik Zinciri Yönetimi
 • Turizm yönetimi
 • Su Yönetimi

Show more +Show less -
Lisansüstü Eğitim

Lisansüstü Eğitim

Lincoln University, aşağıda belirtilenleri içeren özellikli lisansüstü programlar sunmaktadır:

İşletme Yüksek Lisansı (Finans)

Finans alanında İşletme Yüksek Lisans programı, Lisans derecesini tamamlayan öğrenciler için ileri lisansüstü kalifikasyon niteliğindedir. İşletme Yüksek Lisansından (Finans) mezun olanlar, sürdürülebilirlik, tarım endüstrisi, girişimcilik, inovasyon ve ticarileştirme ile birlikte Yeni Zelanda'daki finans ve uluslararası finans kapsamı hakkında bakış açısı kazanmaktadır.

Uluslararası Kırsal Kalkınma Yüksek Lisansı

Uluslararası Kırsal Kalkınma Yüksek Lisansı (MRD), Tarım Endüstrisi ve Ticaret Fakültesiyle Çevre, Toplum ve Tasarım Fakültesi arasında düzenlenen ortak bir programdır. Bu program, uluslararası kırsa kalkınma konseptleri ve teorileri hakkında sağlam bir temel kazandırmakta, mezunların gelişim faaliyetlerinde ihtiyaç duydukları analitik ve pratik becerileri kazanmasını sağlamakta ve disiplinler arası bakış aşıcısını dikkate almaktadır.

Planlama Yüksek Lisansı

Planlama Yüksek Lisansı, New Zealand Planning Institute (Yeni Zelanda Planlama Enstitüsü - NZPI) gerekliliklerini karşılayacak şekilde tasarlanmış olup Yeni Zelanda'nın planlama kapsamını dikkate almaktadır. Ancak, mezunlar, İngiltere, İrlanda, Avustralya ve Yeni Zelanda'da iş bulma avantajları sağlayan NZPI Mezun Üyeliğine hak kazanmaktadır.

Gıda İnovasyonu Yüksek Lisansı

Gıda İnovasyonu Yüksek Lisansı, dünyada lider gıda bilimcileri yetiştirmeyi amaçlayan bir yıllık (180 kredili) yüksek lisans programıdır. Öğrenciler, gıda bileşimi, kalitesi, işlemesi, inovasyonu, pazarlaması ve insani beslenme konularına odaklanmaktadır.

Spor ve Rekreasyon Yönetimi Yüksek Lisansı

Spor ve Rekreasyon Yönetimi Yüksek Lisans programı, spor ve rekreasyon sektörünün karmaşıklığına ve idare, ekonomi, sosyal ilişkiler ve çevre boyutlarının bireysel ticari kararları ve sektör dahilindeki uzun vadeli planlamayı yerel, ulusal ve global ölçeklerde nasıl etkilediğine dair bilgi sağlamaktadır.

Show more +Show less -
Tesisler

Tesisler

Lincoln University kampüsü, mükemmel tesis ve konaklama seçenekleri sunmaktadır. Etkileyici ve park benzeri 58 hektarlık kampus, dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilere destekleyici, çok kültürlü bir ortam sunmaktadır.

Üniversitedeki 60'dan fazla ülkeden gelen 3 bin 500 öğrenci nedeniyle yeni insanlarla tanışmak oldukça kolaydır.

Kampüs, modern eğitim tesislerine, kapsamlı bir kütüphaneye ve 24 saat erişilebilen bilgi teknolojisi laboratuarlarına ve ücretsiz park yeri, kafe, basım yeri, seyahat bürosu ve birinci sınıf spor tesislerine sahiptir.

Ayrıca, Kütüphane, Eğitim ve Öğretim personeli, çalışma teknikleri, kaynakların bulunması, yazım becerilerinin geliştirilmesi, araştırma yönetimi, referans verme ve veri, eğitimin güçlendirilmesi ve kariyer gelişimi hakkında yardım sağlamaktadır.

Kampüs içi konaklama, eğitim yılı boyunca yaklaşık 600 öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Seçenekler, yemekli Yurtları, yemeklerin öğrenciler tarafından sağlandığı yurtları ve öğrenci dairelerini içermektedir.

Show more +Show less -
Dil Şartları

Dil Şartları

Ana dilleri İngilizce olan öğrenciler, ister uluslararası öğrenci, isterse de Yeni Zelanda vatandaşı veya daimi oturum iznine sahip kişiler olsun Lincoln University İngilizce dili gerekliliklerini doğrudan karşılamaktadır.

Ancak, ana dili İngilizce olmayan öğrenciler, başarılı bir şekilde eğitim almalarına olanak tanıyacak yeterlilikte İngilizce bildiklerini göstermelidir.

Tüm öğrencilerin aşağıda belirtilenleri karşılaması beklenmektedir:

 • Anlaşılır, dilbilgisi açısından doğru makale, ödev, rapor ve sınav yazımı.
 • İngilizce'yi anlayarak okuma, yardım olmadan gerekli bilgileri bulabilme ve bir dizi görüşü anlayabilme ve inceleyebilme.
 • İngilizce'yi aktif olarak dinleyebilme ve önemli noktaları fark edebilme, derslerde ve küçük gruplarda karmaşık, teknik tartışmaları takip edebilme.
 • Serbestçe ve açık bir şekilde İngilizce konuşabilme ve büyük ve küçük gruplar halindeki tartışmalara aktif olarak katılabilme.

Ayrıca, öğrenciler, Lincoln'de İngilizce dili eğitimi alarak Lincoln programlarına giriş gerekliliklerini karşılayabilir.

Üniversitenin programlarına giriş için gerekli İngilizce dili gereklilikleri hakkında daha fazla bilgi edinin.

Show more +Show less -
Burslar

Burslar

Uluslararası öğrenciler için genellikle, akademik beceri veya başarıya göre verilen çok sayıda burs imkanı bulunmaktadır. Bazı burslar ise kişisel nitelikler, finansal ihtiyaç, öğrencinin yaşadığı yer ve seçtikleri dersler gibi diğer etkenleri dikkate almaktadır.

Çoğu burs, eğitim ücretine uygulanmaktadır ve bazıları da konaklama ve yaşam masrafların karşılayacak şekilde kullanılabilmektedir. Ayrıca, burslar, ders kitabı veya sponsor ürünü şeklinde de verilebilmektedir.

Bursların çoğunluğu, bir yıllık olup bazıları ise öğrencinin lisans programı süresince sağlanmaktadır ki bu durumda öğrencilerin belirli standartları karşılaması gereklidir. Uluslararası öğrencilere verilen bursların bir kısmı aşağıda belirtilmektedir.

English for Further Study Award

Minimum 12 haftalık Akademik Amaçlı İngilizce (EAP) programını başarıyla tamamlayan öğrenciler, 5.400 Yeni Zelanda Doları değerindeki ücret iadesine hak kazanmaktadır. Burs, Üniversite Çalışmaları Sertifikası, Üniversite Çalışmaları Diploması veya lisans derecesine kayıt yaptırılması halinde verilmektedir.

International Taught Master Merit Scholarships

International Taught Master Merit Scholarship, öğrencinin 180 kredili yüksek lisans programlarından herhangi birisine ilişkin ödediği toplam masraflar için 10.000 Yeni Zelanda Doları tutarında burs sağlamaktadır. Öğrencilerin gereklilikleri karşılayabilmesi için lisans derecelerinin son yılında en az %75 veya B+ ortalamaya sahip olması gerekmektedir.

Lincoln University Vice-Chancellor's Scholarship

Vice-Chancellor's bursu, en yüksek akademik beceriye sahip uluslararası öğrencilerin Lincoln'de ileri eğitim almalarına olanak tanıyan bir burstur.

2021 akademik yılında 5.000 Yeni Zelanda Doları değerinde 20 burs verilmiştir. İlgili tutarlar, lisans derecesi programına kayıt yaptıran başarılı öğrencilerin Lincoln University Eğitim Ücreti hesabına aktarılmıştır.

Burslar hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Show more +Show less -
3577
Uluslararası öğrenciler

Newzealand: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
501st  / 1250

THE Dünya Sıralaması

Students Vineyard Class
Best of Christchurch and Canterbury
Students Commerce building
Students SoLA
Student Winery
Lincoln University. A place to grow.
Students computer lab
Students walk
Students vineyard
Students Glasshouse
Students Ivey Hall
Students Landscape Studio
Students Library Stairs
At Lincoln University
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet

 • Konutlar
 • Yemek
 • Günlük Yaşam
 • Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Öğrencilerimiz bizim hakkımızda neler düşünüyor?

Overview
(5.0)
Bölüm Kalitesi
5.0
Kampüs Güvenliği
5.0
Öğrenci Desteği
5.0
Eğitim Kalitesi
4.0
Kampüs Çevresi
5.0
Dünya Sıralaması
Lincoln University Lincoln University
Rated5/5based on1 student reviews
Customer reviews:
Lincoln University - by, 2020-01-10
5.0/ 5 stars

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lincoln University Lincoln University
Rated5/5based on1 student reviews
Customer reviews:
Lincoln University - by, 2020-01-10
5.0/ 5 stars

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?