Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

Loughborough University

United Kingdom
Genel Bakış

Genel Bakış

1909 yılında Teknik Enstitü olarak kurulan Loughborough University, her yıl binlerce öğrenciye yüksek standartlarda bir eğitim ve öğrenci deneyimi sunan hem Birleşik Krallık hem de dünya genelinde öncü kurumlardan biridir. 2020 yılında öğrenci oylarıyla WhatUni Yılın Üniversitesi ödülüne layık görülmüş olup oldukça başarılı ve popüler bir üniversitedir.

Üniversitenin ana kampüsü Midlands olarak bilinen bölgede Loughborough kasabasında bulunur. İyi bir ulaşım ağına sahip olan kasabada öğrencilerin keyifli bir öğrenim süreci geçirmek için ihtiyaç duyabilecekleri her şey mevcuttur. Ayrıca Leicester, Nottingham ve Derby gibi daha büyük şehirlere ulaşım kolaydır.

Öğrencilerinin profesyonel ve deneyimli akademik personel tarafından çeşitli bir eğitim almalarını sağlamak için çeşitli ve çok uluslu bir akademik kadro ile çalışan Loughborough University, fark yaratan eğitimi ile gurur duyar.

Loughborough Öğrenci Birliği, popüler bir gece kulübü ve rahat çalışma alanlarından öğrenci yaşamının her alanında fiziksel ve ruh sağlığını kapsayan geniş öğrenci destek hizmetleri sunan muhteşem bir hizmettir. Bir mağaza ve bir restoranın yanı sıra günlük kullanım için pek çok kolaylık seçenekleri sunar.

Üniversite, spor alanında küresel bir üne sahiptir ve art arda 5 yıl spor ile ilgili konu alanlarında dünyadaki en iyi üniversite seçilmiştir (2021 Konu Alanına Göre QS Dünya Üniversite Sıralamaları). Spor tesisleri uluslararası sporcular tarafından kullanılır ve bu tesisler, tüm ülkedeki en geniş spor merkezleridir. Ancak, kurumun şöhreti bu alanlarla sınırlı değildir. Loughborough University, özellikle spor alanında ünlü olmakta birlikte çok çeşitli öğrenim fakültelerinde muhteşem teknoloji ve tesislere sahiptir.

Uluslararası öğrenciler Loughborough'da samimi bir şekilde karşılanır. Kampüs kapsayıcı olup üniversite, uluslararası öğrencilerin yerleşmelerine ve öğrenimleri boyunca başarılı olmalarına yardımcı olacak geniş destek hizmetleri sunar.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Loughborough University, hâlihazırda Birleşik Krallık'taki en seçkin öğrenim kurumlarından biridir ve hala öğrencilerin genel deneyimlerine katkıda bulunmaya yönelik gelişmeler ve fon desteği sürmektedir.

Mühendislik ve fen bilimleri fakültelerinde riskli ve zorlu görülen araştırmalar yürütmek isteyen Fen Fakültesi öğrencileri için fon desteği duyurusu yapılmıştır. 24 aya kadar bir süre boyunca yürütülecek olan projeler £200.000'e kadar fon desteği alabilir.

Örnek olarak üniversite, genç bireylerin Loughborough'da eğitime erişimlerini desteklemek için, eski bir öğrencisinin 2 milyon GBP bağışta bulunacağını duyurmuştur. Bu yatırım öğrencilerin akademik başarı için gereken becerilerini geliştirmelerine yardımcı olacaktır.

Üniversite aynı zamanda potansiyel ve mevcut öğrencilerin COVID sonrasındaki dünya koşullarıyla mücadele etmek veya kendi işletmelerini açmak için yeni beceriler öğrenmelerine yardımcı olmak için Loughborough'nun şehir merkezinde yeni bir Kariyer ve Girişim Merkezi'ni hizmete açmıştır.

Loughborough, spor alanını ne kadar ciddiye aldığını göstermek için eski bir Premier League futbolcusunu üniversitenin erkek futbol takımlarının koçu olarak atamıştır. Jamie Clapham, futbol ligi boyunca diğer kulüplerin yanı sıra ülkenin en seçkin liginde Tottenham Hotspur'da oynamış olup öğrenci spor takımlarına yüksek bir deneyim ile gelmektedir.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Loughborough University öğretim kalitesiyle hem ulusal hem de küresel ölçekte tanınır. Tüm öğrencileri ve personeli arasında yenilik, sıkı çalışma ve katılım hissini teşvik etmeyi amaçlayan bir kurumdur.

Üniversite dünya genelinden en iyi öğretmen ve akademisyenleri aktif olarak işe alır. Ana personel kadrosunun %17'si uluslararası olup 75 milliyeti kapsar. Bu kadar farklı temellerden gelen en yetenekli öğretmenleri bir araya getirerek öğrencilere en iyi eğitim kalitesi ve gerçek anlamda çeşitli bir öğrenim deneyiminden faydalanma imkânı sunulur.

Ayrıca üniversitedeki personel sayısı da bu eğitim kalitesine katkıda bulunur. Her 13,4 öğrenci başına bir akademik personel düşer – bu da bireysel öğrenciye dayalı olarak daha odaklı bir gelişim garantisi sunar ve gerektiğinde destek ve görüşmelere yönelik bekleme süresini azaltır.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

Loughborough University'de sunulan geniş program seçenekleri Loughborough kampüsündeki 22 fakülte ve departman geneline yayılmış olup Loughborough University Londra kampüsü ana öğrenim fakültesi olarak görülür.

Bu bölümler çeşitli olup bazıları, daha fazla uzmanlaşmış olanlara kıyasla daha fazla program seçeneği sunar. Ancak her biri benzersiz tesisler ve akademik destek hizmetlerinden faydalanır. Loughborough, spor programları ile ünlü olmanın yanı sıra herhangi bir bölümde öğrenim gören tüm öğrenciler kurumdaki muhteşem ve yüksek kaliteli deneyimin tadını çıkaracaktır.

Kurum bünyesindeki departmanlar Tasarım ve Sosyal Bilimler ve Beşeri Bilimler Fakültesi'nden Öğretmenlik Fakültesi veya Havacılık ve Otomotiv Mühendisliği gibi daha odaklı fakültelere kadar çeşitlilik gösterir.

Londra kampüsü, lisansüstü eğitim alanında uzmanlaşmış olup lisans derece eğitimini tamamladıktan sonra öğrenimlerini sürdürmek isteyenler için çeşitli programlar sunan 7 enstitüye ayrılır.

Show more +Show less -
Giriş Koşulları

Giriş Koşulları

Loughborough University'ye başvuru yapmak isteyen öğrenciler seçtikleri programa kabul etmek için belirli giriş şartlarını yerine getirmelidir. Bu şartlar genellikle belirli puan şartı ile adayın kendi ülkesinde lise eğitimine eşdeğer bir eğitim tamamlamasını içerir. Loughborough'da her program farklı giriş şartlarına sahip olup bunlar internet sayfasında ilgili program sayfalarında bulunabilir.

Öğrenciler aynı zamanda İngilizce konuşma, anlama ve okuma yeterliliğini de gösterebilmelidir. Gereken standart İngilizce şartı, herhangi bir bölüm puanı 6.0'ın altında olmamak şartıyla genel 6.5 IELTS puanıdır. Bazı programlar daha yüksek bir puan şartı arayabilir – bunlar öğrenciye sunulan teklifte detaylı olarak belirtilecektir.

Aynı zamanda bazı programlardaki öğrencilerden ilgili programa giriş hakkı kazanmak için seçtikleri alanda mevcut çalışmalarını gösteren bir portföy sunmaları istenebilir. Bu yalnızca bazı programlara özel olup detayları yine başvuru sırasında adaylara net bir şekilde açıklanacaktır.

Loughborough spor başarısı ile tanındığından, bir program için gerekli akademik kriterleri sağlamayan bazı öğrenciler de seçkin bir sporcu olarak görüldükleri takdirde kabul alabileceklerdir.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

Loughborough University'de öğrenim görmek isteyen herkesin öğrenim ücretlerini ödemesi gerekir. Bu ücret, bir lisans programında Birleşik Krallık öğrencileri için şu anda yıllık 9.250 GBP olup uluslararası öğrenciler için ise kayıt olmak istedikleri program grubuna göre yıllık 19.750 ila 24.650 GBP arasında değişir.

Bu masrafları karşılamaya yardımcı olmak amacıyla, öğrencilerin bu ücretlerin bir kısmını karşılamak için başvuru yapabilecekleri çok sayıda burs ve hibe mevcuttur. Bunların bazıları sadece Birleşik Krallık öğrenci için olup diğerleri ise özel olarak uluslararası öğrencilere yöneliktir. Bunların bir kısmı öğrencinin milletinden bağımsız olarak, tüm öğrencilere açıktır.

Fon desteği her bir seçenek arasında farklılık gösterir. Üstün başarılı müzisyenler, müzik eğitimi için 500 GBP'ye kadar destek alabilir. Öte yandan, yetenekli sporcular ise seçtikleri sporda minimum olarak uluslararası gençler (junior) seviyesinde oynuyor olmak şartıyla antrenmanları için yıllık olarak 5.000 GBP'ye kadar destek almaya hak kazanabilirler.

Tüm uluslararası öğrenciler otomatik olarak Uluslararası Burslar için değerlendirmeye alınırlar bu bursalar mevcut koşullarına bağlı olarak ilk yıl öğrenim ücretinden %25 indirim hakkı sunabilir.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

Loughborough University'de her lisans programı öğrencilerin seçtikleri alanda gerçek dünya deneyimi kazanmalarına yardımcı olmak için bazı staj seçenekleri sunarlar. Bunlar öğrencilere öğrenim süreçlerinde seçkin Birleşik Krallık merkezli ve küresel çaplı işletmelerle çalışma ve gelecekteki potansiyel işverenleri ile bağlantı kurma imkânı sunar.

Tüm akademik programlar, aynı zamanda profesyonel kariyer becerilerini geliştirmeye yönelik tasarlanır. Öğrenciler, Loughborough University'den uzmanlaşmak için seçtikleri konu alanı ne olursa olsun başarılı olmak için temel yeterlilikler ve kapsamlı bir eğitimle ayrılırlar.

Üniversite aynı zamanda öğrencilere öğrenim programları boyunca ve mezuniyete yaklaştıkça işe yönelik tavsiyeler sunan bir kariyer hizmetine sahiptir. İşverenler Birleşik Krallık'taki türünün en büyükleri arasında olan kurumun kariyer fuarlarına davet edilir bu, öğrencilere hem bölgede hem de ülke genelindeki işletmelerle tanışmak için çeşitli fırsatlar sunar. Bu sayede kendileri için ideal olan işi bulabilirler.

Üniversite, ülkedeki 3 temel sıralamada Birleşik Krallık'ta en iyi 10 arasında yer alır.

Show more +Show less -
3870
Uluslararası öğrenciler

United Kingdom: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
351st  / 1250

THE Dünya Sıralaması

At Loughborough University
LU - Best university in the world for sports-related subjects
At Loughborough University
At Loughborough University
At Loughborough University
At Loughborough University
At Loughborough University
At Loughborough University
At Loughborough University
Loughborough campus
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet£1355

 • £474
  Konutlar
 • £559
  Yemek
 • £88
  Günlük Yaşam
 • £234
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin