Hemen destek alın arrow

hipchat Call
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

Macquarie University

Australia
Genel Bakış

Genel Bakış

Benzersiz biçimde Sydney'in kalbinde yer alan Macquarie University 140 ülkeden 3.000 personel ve 44.000'in üzerinde öğrenciye ev sahipliği yapar

2021 Times Higher Education Dünya Üniversite Sıralaması'nda küresel üniversitelerin ilk yüzde birlik diliminde yer alan Macquarie University'nin misyonu öğrencilere dönüştürücü ve uygulamalı öğrenim deneyimleri, sektörle kurulan ortaklıklar yoluyla çığır açan inovasyonlar daha iyi toplumlara öncü olacak araştırma keşişleri sağlamaktır.

Macquarie işletme, bilim, mühendislik, beşeri bilimler, sanat, medya ve iletişim, tıp ve sağlık bilimleri alanında 200'ün üzerinde derece imkanı sunar. Öğrenciler aynı zamanda Avustralya'nın en geniş çaplı bir yıllık yüksek lisans dereceleri veya ilgi alanlarıyla birleştirebilecekleri ve kariyer beklentilerini çeşitlendirebilecekleri çift anadal dereceleri arasından seçim yapabilir. 2021 QS Konuya Göre Dünya Üniversite Sıralamasında Macquarie 14 konuda dünyada ilk 150'e girmiştir.

Macquarie 300'den fazla şirketin kampüs veya çevresinde konumlandığı Sydney'in en hızlı büyüyen ticaret bölgesidir. Macquarie personeli ve araştırmacıları dünyanın lider kurumlarından bazılarının üst düzey araştırmalarına erişim sağlarken, sektör ortakları ile işbirliği içinde ve meslek birlikleri tarafından akredite birçok derece oluşturulmaktadır. Macquarie'nin uygulamaya dayalı müfredatı ve güçlü endüstri ortaklıkları sayesinde, üniversite Avustralya'da Mezun İstihdam Oranı (QS Mezun İstihdam Oranı, 2020) açısından birinci sırada yer almaktadır.

Macquarie öğrencilere yönelik gelişmiş dijital tesisler ve geniş kapsamlı destek hizmetleri donanımına sahip dünya standardında 126-hektar yüzölçümünde yeşil bir kampüs kurmak için 1 milyar AUD üzerinde yatırım yapmıştır. Kampüste özel hastane ve metro istasyonu bulunan tek Avustralya üniversitesidir.

Macquarie her yıl burslara ayrılan 4 milyon AUD'nin üzerinde bütçe ile Avustralya'da uluslararası öğrencilere yönelik en cömert burs programlarından birine sahiptir.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

AACSB Akreditasyonu

Üniversitenin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ayrıcalıklı AACSB Uluslararası akreditasyonu ile tanınmıştır. AACSB 1916 yılında kurulmuş olup dünya çapında işletme fakültelerine yönelik en eski hizmet veren akreditasyon organlarından biridir.

AACSB Uluslararası yönetim kurulu başkan yardımcısı ve akreditasyon sorumlusu Stephanie M. Bryant ''AACSB akreditasyonu ile öğretim, araştırma, müfredat geliştirme ve öğrenci öğrenimi dahil tüm alanlarda mükemmeliyete odaklanan kurumlar tanınmaktadır'' demiştir.

Tata Danışmanlık Hizmetleri (TCS) ile araştırma ortaklıkları

Macquarie University ve Tata Danışmanlık Hizmetleri (TCS) Macquarie öğrencilerine finans hizmetleri sektöründe yapay zekanın (AI) sınırda uygulanmasında değerli gerçek dünya deneyimleri kazanmaya yönelik fırsatlar sunacak olan yeni bir araştırma anlaşmasının duyurusunu yaptı.

TCS ve Macquarie bu önemli araştırma anlaşmasının bir parçası olarak lisansüstü öğrencilere küresel araştırmalara ulaşma, uluslararası konferanslara erişim ve veri analitikleri ve AI'nın finans hizmetleri sektöründe kullanımını keşfeden projelerde çalışma fırsatı sunan araştırma bursları sağlayacaktır.

Ortaklık öğrencilerin dünya çapında gerçek projeler üzerine çalışırken önemli işletme becerileri oluşturmalarına imkan tanıyan staj olanakları sunan Tata Küresel Staj Programına (TGIP) erişim de dahil Macquarie öğrencilerine yönelik gelecek fırsatları yaratacaktır. Öğrenciler Tata'nın geniş çaplı endüstrilere yayılan şirketler yığını genelinde faaliyetlerini nasıl yürüttüğünü öğrenecektir.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Macquarie University'nin akademik personel, öğretmen ve araştırma ekibi öğrencilere kaliteli bir eğitim sunmaya yönelik çalışmaktadır.

Üniversite ABD, Avrupa, İngiltere ve Asya, ayrıca Microsoft, Google ve Johnson & Johnson gibi endüstri devleri genelinde geniş bir ortaklık ağına sahiptir. Bu ortaklıklar üniversitenin öğretimde inovasyon ve araştırma, küresel çapta istihdam edilen mezunlar verme alanında dünya çapındaki ününü yansıtmaktadır.

Macquarie University aynı zamanda bilirkişi ve uzmanların üniversitenin eğitim ve öğretim süreçlerinin verimliliğini geliştirmek için çalıştığı uzmanlaşmış bir Eğitimde İnovasyon Merkezine de ev sahipliği yapmaktadır. Bu merkez teknik ve modern yöntemleri kapsayan yenilikçi öğretim tekniklerinin geliştirilmesi ve yönetiminde çok önemli bir rol oynamaktadır. Aynı zamanda öğretim kalitesinin sürdürülmesine yardımcı olur ve mesleki eğitim fursatları sunar.

Show more +Show less -
Eğitim seçenekleri

Eğitim seçenekleri

200'ün üzerinde derece bulunan Macquarie işletme, fen bilimleri, mühendislik, bilgi teknolojileri, beşeri bilimler, sanat, medya ve iletişim, tıp ve sağlık bilimleri alanında geniş kapsamlı dersler sunmaktadır. Öğrenciler aynı zamanda Avustralya'nın en geniş çaplı bir yıllık yüksek lisans dereceleri veya ilgi alanlarıyla birleştirebilecekleri ve kariyer beklentilerini çeşitlendirebilecekleri çift anadal dereceleri arasından seçim yapabilir. 2021 QS Konuya Göre Dünya Üniversite Sıralamasında Macquarie 14 konuda dünyada ilk 150'e girmiştir.

Lisans

Öğrenciler tek veya çift ana dal lisans derecesinde öğrenim görmeyi tercih edebilir.

Tek ana dal lisans dereceleri tek bir alanla yoğun biçimde ilgilenen veya belli bir kariyer hedefi olan öğrenciler için mükemmeldir. Öğrenciler bu derecelerde seçtikleri çalışma alanı kapsamında bir veya iki ana dalda uzmanlaşmayı seçebilirken, aynı zamanda başka ilgi alanlarını keşfetmek için esnek seçmeli birimlere de erişim sağlayabilirler.

Çift ana dal lisans dereceleri iki tamamlayıcı ya da birbirinden tamamen farklı derecede çalışmaları kapsar. Öğrencilerin kariyer esneklikleri arttırması ve daha büyük istihdam beklentilerini yolunu açmalarına yardımcı olabilir.

Lisansüstü

Öğrenciler bilgi ve kariyer beklentilerinde ilerleme sağlamak için geniş kapsamlı yüksek lisans dereceleri arasından seçim yapabilir. Macquarie Avustralya'da en geniş çaplı bir yıllık yüksek lisans derecelerine sahiptir. Öğrenciler geçmiş akademik nitelikleri, iş deneyimi veya tanınmış diğer geçmiş eğitimlerine bağlı olarak, seçtikleri yüksek lisans derecelerinde bir yıllık kabul aşamasına uygun hale gelecek bu da hızlı yol almaları, zamandan ve paradan tasarruf etmelerine imkan tanıyacaktır. Öğrenciler sunulan popüler çift ana dal programlarından yapılan seçimle iki yıl gibi kısa bir sürede iki yüksek lisans derecesini tamamlamayı seçebilir.

Öğrenciler Macquarie'de aynı zamanda ilgi alanları kapsamında bir Araştırma Yüksek lisansı ve bir PhD bitirmeyi de tercih edebilir. Üniversite ayrıca geniş çaplı geçiş, İngilizce, yöneticilik eğitimi, inceleme gezisi ve yurtdışı eğitim programları da sunmaktadır.

Show more +Show less -
Giriş Koşulları

Giriş Koşulları

Lisans programları

Uluslararası öğrencilerin bir lisans programına başvurabilmeleri için aşağıdaki akademik yeterliliklerden bir veya daha fazlasını tamamlamış olması gerekecektir:

 • Yeni Güney Galler Yüksek Öğretim Sertifikası (HSC) veya diğer eşdeğer Avustralya ya da denizaşırı lise yeterlilikleri gibi tanınmış üst orta dereceli okul yeterliliği veya üniversite giriş sınavı.
 • Tanınmış bir üniversite temel kursu
 • 2 ya da 3 yıllık tanınmış bir diploma, İleri Seviye Diploma veya Ön Lisans Derecesi
 • Tanınmış bir kurumdan alınan en az bir yıllık üniversite derecesi

Lisansüstü programları

Yüksek Lisans (sınıf çalışmasına dayalı)

Genel olarak giriş koşulu Avustralya lisans derecesine denk kabul edilen tanınmış bir kurumdan alınmış lisans derecesidir (Avustralya Yeterlilikler Çerçevesi 7'nci Seviye)

Bazı dersler ilgili alanda geçmiş akademik çalışma veya iş deneyimi, Onur Lisans drecesi (AQF 8'inci Seviye) gibi daha yüksek seviyede bir yeterlilik ya da yerine getirilmesi gereken ek giriş kriterleri gerektirebilir. Bazı dersler için ayrıca öğrencinin geçmiş yeterliliğinde ve yüzde ortalamasına (100 üzerinden) dayalı genel performansını yansıtan özel bir Ağırlıklı Ortalama Notu (WAM) koşulu da istenebilmektedir.

Öğrenciler geçmiş akademik nitelikleri, iş deneyimi veya tanınmış diğer geçmiş eğitimlerine bağlı olarak, seçtikleri yüksek lisans derslerinde daha kısa süreli (1 ila 1,5 yıl arası) kabul puanlarına uygun hale gelebilecek bu da hızlı yol almaları, zamandan ve paradan tasarruf etmelerine imkan tanıyacaktır.

Yüksek Lisans (araştırmaya dayalı)

Öğrencilerin bir yüksek lisans (araştırmaya dayalı) veya PhD programına başvurabilmesi için geçmiş akademik çalışmalarında araştırma deneyimlerini kanıtlayabilmeleri gerekit.r öğrenciler kabule uygunluk koşulları ve nasıl başvuracakları konusunda daha fazla bilgi için Yüksek Öğretim Derecesi Araştırmaları web sitesine bakabilir.

Show more +Show less -
Tesisler

Tesisler

Macquarie Avustralya'nın öğrencilere rahat ve çekici bir kampüs ortamı sağlayan bazı özel tesislere ev sahipliği yapmaktadır. Üniversite akademik ve sağlık yardımından boş zaman ve eğlence seçeneklerine kadar uzanan çok çeşitli tesis ve hizmetler yaratmak için 1 milyar AUD'nin üzerinde yatırım yapmıştır.

Kütüphane: Avustralya'da ilk otomasyonlu kitap kayıt ve bulma sistemi, yeşil bir çatı, sergi salonu ve özel tahsis edilmiş lisansüstü çalışma alanına ev sahipliği yapan merkezi konumda bir eğitim ve araştırma tesisidir. Kütüphane 3.000'in üzerinde öğrenciye çalışma alanı sunmakta ve 1.8 milyonun üzerinde akademik kayıt ve araştırma kaydı tutmaktadır.

Macquarie Üniversite Hastanesi: Avustralya'nın bir üniversite kampüsünde bulunan ilk kâr amacı gütmeyen eğitim hastanesi. Hastane öğrencilere uygulamalı eğitime dayalı deneyimler sağlarken araştırmacılar ve endüstri ortaklarını hastalar ve toplumun sağlığını daha iyi duruma getirmeye yönelik disiplinlerarası girişimler ve projelerde bir araya getirmektedir.

Finansal Kararlar Laboratuvarı: Finansal kararların etkisini ortaya koymak için dünya standardında finans ve iş analitiklerini gerçek zamanlı piyasa verileriyle birleştiren kapsayıcı bir eğitim ve araştırma mekanıdır.

Macquarie University Kuluçka Merkezi: kampüste girişimcilik ve inovasyonu geliştirmeye adanmış ödüllü bir tesistir. Eğitim programları ve ağ oluşturma girişimleri ile öğrenciler, personel ve araştırmacıların iş fikirlerini gerçeğe dönüştürme konusunda desteklenmektedir.

Metro istasyonu: Kampüste metro istasyonu bulunan, öğrencilere ve personele Sydney şehir merkezi ve yakın çevredeki banliyölere yeni sürücüsüz, rahat ve güvenli toplu taşıma imkanı sunan kampüs içi metro istasyonuna sahip tek Avustralya üniversitesidir.

Konaklama: Üniversitenin kampüs içi ve dışında bulunan konaklama tesisi mevcuttur. Öğrenciler akademik ve sosyal yaşamlarını destekleyici ve canlı bir toplumda dengelemelerine yardımcı olan farklı konaklama stilleri arasından seçim yapabilir.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

Macquarie Avustralya'daki uluslararası öğrencilere yönelik en cömert burs programlarından birine sahiptir. Üniversite burslara her yıl 4 milyon AUD üzerinde bütçe ayırır ve farklı geçmişler ve milletlerden gelen öğrencilerin yüksek öğretimde çalışmalar yapmasına yönelik burslar verir. En büyük burs seçeneklerinden bazıları şöyledir:

Uluslararası Rektörlük Bursu

Macquarie University Uluslararası Rektörlük Bursu uluslararası öğrencilerik akademik mükemmeliyetini tanımak için verilmektedir. Bu burs program öğrenim harcı için 10.000 AUD tutara kadar çıkabilmektedir.

Ülkeye Özel Burs

Macquarie öncelikli piyasalardan gelen uluslararası öğrencilere yönelik geniş kapsamlı öğrenim harcından muafiyet bursları vermektedir. Burs değeri her yıl program süresine göre başvurulan öğrenim harcı ücretleri için 5.000 AUD ile 10.000 AUD arasında değişmektedir.

Hükümet ve Ortak Bursları

Macquarie University birçok uluslararası hükümet ve akademik kurum burs programı için onaylanmış bir burs sağlayıcıdır. Üniversite Avustralya hükümetinin finanse ettiği Avustralya Burs Ödülleri programı alıcılarını da sıcak karşılamaktadır.

Show more +Show less -
11087
Uluslararası öğrenciler

Australia: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
195th  / 1250

THE Dünya Sıralaması

MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$2473

 • $1041
  Konutlar
 • $898
  Yemek
 • $139
  Günlük Yaşam
 • $395
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Öğrencilerimiz bizim hakkımızda neler düşünüyor?

Overview
(5.0)
Bölüm Kalitesi
5.0
Kampüs Güvenliği
5.0
Öğrenci Desteği
4.0
Eğitim Kalitesi
4.0
Kampüs Çevresi
4.5
Dünya Sıralaması
Macquarie University Macquarie University
Rated5/5based on2 student reviews
Customer reviews:
Macquarie University - by, 2020-01-29
5.0/ 5 stars
Macquarie University Macquarie University
Rated5/5based on2 student reviews
Customer reviews:
Macquarie University - by, 2020-02-03
5.0/ 5 stars

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Macquarie University Macquarie University
Rated5/5based on2 student reviews
Customer reviews:
Macquarie University - by, 2020-01-29
5.0/ 5 stars
Macquarie University Macquarie University
Rated5/5based on2 student reviews
Customer reviews:
Macquarie University - by, 2020-02-03
5.0/ 5 stars

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin