Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation

Massey University

New Zealand
Genel Bakış

Genel Bakış

2019 QS Dünya Üniversiteleri Sıralamasına göre dünya çapında ilk 300'lük dilimde yer alan Massey University öğrenim görmek için yenilikçi ve ilerici bir kurumdur. Dünya genelinden online eğitim alan öğrencilerle uzaktan eğitim konusunda dünyanın önde gelen kurumlarından biridir. Öğrenciler aile ve iş gibi diğer yaşam sorumluluklarını dengeleyebilirken dünya standardında bir derece elde etme fırsatına sahip olur.

Üniversite Auckland, Wellington ve Palmerston North kentlerinde bulunan üç modern kampüse sahiptir. Massey Yeni Zelanda'nın tek üniversite havacılık okulu, öncü bir tasarım okulu ve son teknoloji bilim ve mühendislik laboratuvarlarına sahiptir. Öğrenciler ayrıca üç kampüste yer alan spor tesisleri de dahil mükemmel eğlence olanaklarından da faydalanabilmektedir.

Massey University öğrencilere en iyi fırsatları sunmayı taahhüt eder ve endüstri dünyasıyla da mükemmel ilişkilere sahiptir. Bu da öğrencilerin eğitim alırken staj ve iş fırsatlarına ulaşabilmesini sağlar. Kampüs destek hizmetleri öğrencilere okula başladıklarında sunulan ders rehberliği ve oryantasyondan iş dünyasına doğru yol alırken kariyer danışmanlığı, CV hazırlama ve mülakat tekniklerine kadar olan süreçte yardımcı olur.

Öğrenciler üniversitede geçirdikleri süre boyunca ihtiyaç duyabilecekleri danışmanlık ve yardıma ulaşabilir. Hizmetlere sağlık, danışmanlık, özel eğitim, rehberlik, uluslararası öğrenci desteği ve çocuk bakım merkezleri dahildir.

Üniversitedeki sosyal ve müfredat dışı aktiviteler öğrencilere yeni arkadaş edinme ve okul dışı ilgi alanlarını geliştirme yönünde mükemmel bir yol çizer. Her öğrenciye ait olduğu yeri bulma şansı veren, aralarından seçim yapabilecekleri sayısız kulüp, topluluk ve birlik vardır. Öğrenciler yedi öğrenci birliğiyle üniversitede geçirdikleri zaman süresince gözetilmiş olur.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Massey'in stratejik hedeflerinden biri ''tüm öğrencilere ayırt edici öğrenci merkezli bir öğrenim deneyimi'' sunmaktır. Amaç tüm mezunların eğitimli dünya vatandaşları olarak yeni ve mevcut ekonomilere aktif olarak katılabilmelerini sağlamaktır.

Öğretim Ödülleri

Massey University yıllardır öğretim mükemmelliği konusunda itibar kazanmıştır. Bunu üniversitenin Başbakanlık Üstün Başarı Ödülü de dahil birçok Ulusal Yüksek Öğretim Mükemmellik Ödülü kazanarak gösterdiği üstün başarı ile kanıtlamıştır.

Ulusal Öğretim ve Öğrenim Merkezi

Ulusal Merkez, hem yurtiçinde hem de yurtdışında yükseköğretimde kaliteli öğretim ve öğrenimi desteklemekte önemli bir liderlik rolü oynamaktadır ve Ulusal Üçüncü Düzey Öğretim Mükemmeliyeti Merkezi Ako Aotearoa ile yakın ilişkiler yürütmektedir. Merkez, öğretim ve öğrenim gelişimi için stratejik liderlik sağlamaktadır.

Show more +Show less -
Eğitim seçenekleri

Eğitim seçenekleri

Massey temel eğitimden lisans, yüksek lisans ve doktora programlarına kadar çok çeşitli eğitim seçenekleri sunar.

İngilizce Dili ve Hazırlık

Massey University'de öğrenim görmek isteyen ancak kabul için gerekli akademik veya İngilizce dil koşullarını sağlamayan öğrenciler Mesleki ve Sürekli Eğitim Merkezi (PaCE) tarafından sunulan hazırlık programlarına katılabilir. Bu kurslar öğrencilerin üniversiteye kabul ve başarılı bir eğitim için gerekli olan akademik, İngilizce dil ve eğitim becerilerini geliştirmelerine olanak sağlar.

Lisans programları

Massey University uluslararası öğrencilere 40'ın üzerinde lisans derecesi ve diploma alma olanağı sağlar. Bu programlar üniversitenin Sağlık, İşletme, Yaratıcı Sanatlar, Beşeri ve Sosyal Bilimler ve Fen Bilimleri olmak üzere beş akademik fakültesinde sunulur. Lisans dereceleri süre bakımından üç ila dört yıllık arasında değişir. Ayrıca birden çok lisans diploma ve sertifika olanakları da vardır.

Üniversite programlarının uygulamalı olma özelliği ve Fen Bilimleri, Teknoloji, İşletme Çalışmaları ve Uygulamalı Bilimler alanlarındaki özel uzmanlık açısından popülerdir.

Lisansüstü programları

Massey lisansüstü sertifika, lisansüstü diploma ve yüksek lisans derecesi seviyelerinde birçok program olanağı sunar.

Massey University lisansüstü çalışma programlarına uygulanabilen araştırma pratikleri, sonuçları ve inovasyon açısından dünya çapında üne sahiptir. Lisansüstü programlar üniversitenin beş akademik fakültesinde eğitim vermektedir.

PhD programları

Massey University doğası gereği araştırma odaklı, uluslararası kabul görmüş nitelikler sunan ilerici bir kurumdur. Üniversite çok sayıda disiplinden öğrenciyi gözeten mükemmel araştırmacılara sahiptir.

Doktora öğrencileri üniversitenin akademik bölümleri, kurumları ve yüksek okulları genelinde araştırma mükemmelliği ve dinamik bir araştırma kültürü sergilenmesine önemli ölçüde katkıda bulunur.

Show more +Show less -
Giriş koşulları

Giriş koşulları

Massey programlarına akademik giriş koşulları anahatlarıyla aşağıda belirtilmiştir. Bazı programlar daha yüksek standart gerektirir.

Lisans giriş şartları

Üniversitenin lisans seviyesinde programlarının çoğu için, minimum akademik giriş koşulu Yeni Zelanda Yılı 13 – NCEA Düzeyi üniversite giriş koşuluna eşdeğer niteliklerin başarılı bir şekilde tamamlanmasıdır. Uluslararası öğrenciler Ülkelere göre Akademik Kabul Koşullarını görüntüleyebilir.

Lisansüstü Diplomaları

Lisansüstü programlarına kabul, kabul edilen bir yükseköğretim enstitünden 3 yıllık bir diploma alınmasını veya lisans programının başarıyla bitirilmesini gerektirmektedir.

Lisans, Lisansüstü Diplomaları ve Lisansüstü Sertifikalar

Tanınmış bir yükseköğretim kurumundan alınmış uygun lisans derecesi gereklidir.

Doktora Programları (PhD)

Geçerli bir lisans (Onur) veya birinci ya da ikinci sınıf onur derecesine sahip, lisansüstü düzeyde bağımsız araştırmalar yapma konusunda yeterli deneyim ile 1'inci kademe (B+ ve üzeri) yüksek lisans derecesi eşdeğeri veya daha ileri seviyesi.

İngilizce diliyle ilgili şartlar

Lisans eğitimi için aşağıdakilerden biri

 • IELTS - 6.0 (hiçbir band puanı 5.5'in altında olmamak şartıyla 5,5)
 • TOEFL - 80 genel puan (Minimum 19 Yazma puanı)
 • PTE Academic - 50 genel puan (Minimum 42 iletişim becerileri puanı)
 • CE - 170

Lisansüstü eğitimi için aşağıdakilerden biri

 • IELTS - 6,0 altında puan olmadan 6,5 ortalama
 • TOEFL - 90 genel puan (Yazmada minimum 20)
 • PTE Academic - 58 genel puan (iletişim becerilerinde minimum 50 puan)
 • CE - 180

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

Massey University çok sayıda uluslararası öğrenci burs imkanı sunmaktadır. Aşağıda Massey University'de faydalanabileceği uluslararası öğrencilerin bursların bazıları yazılmıştır:

Lisans veya Lisansüstü öğrenciler için Burslar

 • Pasifik, Asya, Afrika, Karayipler ve Latin Amerika ülkeleri için Yeni Zelanda Bursları
 • Beşeri ve Sosyal Bilimler Fakültesi Uluslararası Mükemmellik Bursları

Sadece Lisans öğrencilerine yönelik Burslar

 • Massey University Yaratıcı Sanatlar Uluslararası Mükemmellik Bursu
 • Sasakawa Genç Liderler Burs Fonu (SYLFF)

Lisansüstü Öğrenciler için Burslar

 • Yeni Zelanda Uluslararası Doktora Araştırma Bursları (NZIDRS)
 • Massey University Doktora Bursu
 • Yüksek Öğretim Komisyonu Bursları
 • Cumhuriyet Bursları
 • Kolombiya için Massey University Lisansüstü İngilizce Dil Bursları

Show more +Show less -
Tesisler

Tesisler

Massey University üç kampüsünde konaklama ve spor imkanlarından kütüphane ve kulüplere kadar mükemmel tesislere sahiptir.

Konaklama seçenekleri

Auckland kampüsü

Auckland kampüsü, Yeni Zelanda'da Qualmark tarafından beş yıldız verilen tek kampüstür.

Bu kampüsteki seçenekler şöyledir:

 • Öğrenci yurtları: tamamen veya kısmen yemekli (18-23 yaş)
 • 4-5 odalı daireler (21+ yaş)
 • Stüdyo daireler: yemek verilmez (25+ yaş)

Palmerston North kampüsü

Farklı yaşlar, eğitimlere ve kültürel geçmişe sahip öğrenciler için hizmet veren kampüs içi Yurtlar ve Daireler mevcuttur. Tüm seçenekler aynı kaynaklara ve desteklere sahiptir.

Ücretler yemek planına, oda boyutuna ve Yurt yaşına bağlıdır. Yemekli Yurtlarda yemekler, merkezi yemekhanede verilmektedir. Dairelerde veya Yemeksiz Yurtlarda öğrenciler kendi yemeklerini satın alıp hazırlar.

Wellington Kampüsü

Bu kampüs, 3-5 odalı dairelere ve stüdyolara sahiptir.

Üniversitenin Wellington kampüsünde bulunan iki öğrenci yurdu Kāinga Rua ve Cube Hall yurdudur. Her ikisi de Wellington'un merkezinde ve üniversite kampüsü ile şehir merkezine yürüme mesafesinde yer alır. Yatılı konaklama personeli öğrencilerin eğlenceli ve güvenli bir topluluğa katılmasını sağlar. Ekip kendilerini bölge sakinlerine tanıtmak ve üniversitede öğrenim görürken yurt yaşamından en iyi şekilde yararlanma konusunda danışmanlık sunar.

Kütüphaneler

Albany, Manawatū ve Wellington kütüphaneleri kapsamlı bireysel ve grup çalışma alanlarıyla, bilgisayar laboratuvarlarıyla, kitap koleksiyonlarıyla ve kafelerle donatılmıştır.

Spor ve Rekreasyon

Albany, Manawatu ve Wellington'daki üç kampüste üniversitenin spor ve rekreasyon tesisleri mevcuttur. Tesisler kampüse göre değişiklik göstermektedir ancak kriket sahaları, basketbol sahaları, tenis kortları, atletizm parkuru, rugby sahaları ve fitness sınıfları gibi birçok spor sahasına sahiptir.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

Massey'deki kariyer hizmetleri öğrenciler ve yeni mezunlara kariyer danışmanlığı, rehberlik ve bilgilendirme sunar.

Öğrenciler eğitimleri süresince yarı zamanlı iş bulma, tatilde iş deneyimi kazanma veya staj yapma, gönüllü iş veya mezuniyet işi bulma konusunda yardım alabilir. Kaynaklara iş arama konusunda nasıl proaktif olunabileceği konusunda tavsiyeler, Yeni Zelanda ve dışarıda bulunan iş pozisyonlarına ait bağlantılar ve iş aramak için sosyal medyanın en iyi şekilde kullanımı konusunda öneriler ve potansiyel işverenlere ulaşma konusunda rehberlik dahildir.

Öğrenciler aynı zamanda kariyer seçimi, iş bulma fırsatları, görev ve işveren arama, seçenekleri belirleme, CV oluşturma ve inceleme, mülakat becerileri ve kariyerle ilgili diğer konuları görüşmek için bir kariyer danışmanıyla da tanışabilir.

Bir uluslararası öğrenci Massey'in kendisine nasıl yardım ettiği konusundaki görüşlerini paylaştı:

John Yin

Kaynak ve Çevre Planlama Lisans Programı

''Planlama alanında derece bana sürdürülebilir geliştirmeyi sağlama ve büyümeye devam edecek şehirler konusunda bilgi ve beceri kazandırdı.

Kentsel çevre konusunda her zaman çok ilgiliydim. Yakın dönemdeki hızlı kentsel büyüme birçok sosyoekonomik ve çevresel sorunu beraberinde getirdi.

Massey öğrenim görmek için mükemmel bir yer. Hocalarım son derece ulaşılabilir kişiler ve öğrencileriyle gerçekten ilgililer. Sınıf mevcutları düşük dolayısıyla herkes hocalarla etkileşim kurma fırsatı yakalayabiliyor.

Massey University'de öğrenim görmenin benim için en iyi yanı toplu taşıma projesinde araştırma danışmanı olarak çalışmak oldu. Bu görev ulaşım planlaması konusuna olan ilgimi keşfetmemi ve okulumu bitirdiğimde iş bulma konusunda bana yardımcı olacak paha biçilmez bir deneyim kazanmamı sağladı.

Aldığım derece benim için kamu ve özel sektörde kaynak yönetimi, politika danışmanlığı, ulaşım yönetimi ve daha fazla konuda geniş spektrumda fırsatların önünü açtı.''

Show more +Show less -
14118
Uluslararası öğrenciler

Newzealand: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
601st  / 1250

THE Dünya Sıralaması

The Auckland campus lawn
The Palmerston North campus
Students from 100+ countries
The Auckland campus theatre
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet

 • Konutlar
 • Yemek
 • Günlük Yaşam
 • Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Öğrencilerimiz bizim hakkımızda neler düşünüyor?

Overview
(2.5)
Bölüm Kalitesi
3.5
Kampüs Güvenliği
4.2
Öğrenci Desteği
3.2
Eğitim Kalitesi
3.5
Kampüs Çevresi
4.0
Phaveethra
Massey University
Massey University has been getting a lot of backlash for not being very student friendly. Including their treatment of International students, who they are not very well qualified to handle.
Daha fazla göster +
Joel
Massey University
Uninformed course removal during enrollment puts students in a spot where they have to choose from the available options. University doesn't update their website and the courses they provide for a program.
Daha fazla göster +
Dünya Sıralaması
Massey University Massey University
Rated2/5based on4 student reviews
Uninformed course removal during enrollment puts students in a spot where they have to choose from the available options. University doesn't update their website and the courses they provide for a program. Customer reviews:
Massey University - by, 2019-12-14
2.0/ 5 stars
Massey University Massey University
Rated2/5based on4 student reviews
Massey University has been getting a lot of backlash for not being very student friendly. Including their treatment of International students, who they are not very well qualified to handle. Customer reviews:
Massey University - by, 2019-12-14
3.0/ 5 stars
Massey University Massey University
Rated2/5based on4 student reviews
Customer reviews:
Massey University - by, 2019-12-14
3.0/ 5 stars
Massey University Massey University
Rated2/5based on4 student reviews
Customer reviews:
Massey University - by, 2019-12-14
1.0/ 5 stars

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Massey University Massey University
Rated2/5based on4 student reviews
Uninformed course removal during enrollment puts students in a spot where they have to choose from the available options. University doesn't update their website and the courses they provide for a program. Customer reviews:
Massey University - by, 2019-12-14
2.0/ 5 stars
Massey University Massey University
Rated2/5based on4 student reviews
Massey University has been getting a lot of backlash for not being very student friendly. Including their treatment of International students, who they are not very well qualified to handle. Customer reviews:
Massey University - by, 2019-12-14
3.0/ 5 stars
Massey University Massey University
Rated2/5based on4 student reviews
Customer reviews:
Massey University - by, 2019-12-14
3.0/ 5 stars
Massey University Massey University
Rated2/5based on4 student reviews
Customer reviews:
Massey University - by, 2019-12-14
1.0/ 5 stars

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin