Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

Melbourne Polytechnic

Australia
Genel Bakış

Genel Bakış

Melbourne Polytechnic, Avustralya'nın Melbourne şehrinde 7 kampüs ve 2 eğitim merkezi genelinde 70'i aşkın mesleki eğitim ve yükseköğretim programına sahiptir. Üniversite, Avustralya'nın en büyük eğitim sağlayıcılarından biridir ve dünya genelinde 70'ten fazla ülkeden öğrenciye kapılarını açmaktadır. Victorian Government's Premier's Award for Excellence'a (Victoria Hükümeti Başarı Ödülü) lâyık görülmüştür.

Melbourne Polytechnic, gerçek çalışma koşulları sunan kampüsleri genelinde çok sayıda tesise sahiptir. Bunlar arasında kuaför, bahçe merkezi, kayıt stüdyosu, tiyatro, eğitim restoranları ve hatta ödüllü bir şarap mahzeni bulunur. Aynı zamanda, Preston kampüsünde tam donanımlı bir spor salonu ve 7 adet geniş kapsamlı kütüphane mevcuttur.

Öğrenciler, Melbourne Polytechnic'te iyi bir rehberlik hizmeti alır. Bu özel hizmetler arasında engelli öğrencilere yardım, konaklama konusunda bilgilendirme, özel danışmanlık ekibi ve yabancı öğrencilere yönelik destek hizmetleri bulunmaktadır. Aynı zamanda öğrencilerin farklı sektörler konusunda deneyim edinebilmeleri ve mezun olduklarında erişebilecekleri seçenekler hakkında bilgi sahibi olmaları için yıl boyunca çok sayıda kariyer etkinlikleri düzenlenir.

Melbourne canlı bir gece hayatı, güzel sahilleri ve çok sayıda yeşil alanın yanı sıra hareketli bir sanat ve kültür ortamıyla öğrencilerine ideal bir yaşam sunar. Ayrıca düzenli olarak dünya genelindeki en yaşanabilir şehir seçilmektedir.

Melbourne Polytechnic, yıl boyunca öğrenciler için çeşitli etkinlikler ve geziler düzenleyen Student Life at MelbPoly (SLAM) adında bir birime sahiptir. Eğitimler ve çalıştaylar aracılığıyla öğrencilerine becerilerini geliştirme konusunda yardımcı olan bu birim aynı zamanda onları kendi etkinliklerini, sosyal çalışmalarını ve yarışmalarını düzenlemeye teşvik eder.

Show more +Show less -
Eğitim seçenekleri

Eğitim seçenekleri

Melbourne Polytechnic, Avustralya'daki en büyük ve en başarılı yükseköğretim ve mesleki eğitim kurumlarından biridir. Devlete bağlı ve devlet destekli bir Kayıtlı Eğitim Kuruluşu'dur (RTO).

Sertifika ve diploma programlarından lisans ve yüksek lisansa uzanan seçenekleriyle Melbourne Polytechnic, yabancı öğrenciler için mükemmel programlar sunmaktadır.

Melbourne Polytechnic'in dünya genelindeki üst düzey üniversiteler, sektörler ve araştırma enstitüleriyle olan ortaklıklarına bağlılığı, öğrencilerine derece programları ve yükseköğretim eğitimi için daha fazla geçiş yolunun kapılarını açar.

Akademik Seviye

Melbourne Polytechnic sertifika, diploma ve derece programlarının çoğuna giriş için minimum 11 – 12 Yıllık Avustralya eğitim seviyesine eşdeğer eğitim çalışmalarının başarılı bir şekilde tamamlanmış olması şartını arar.

Melbourne Polytechnic tarafından belirlenen akademik seviye giriş gereksinimlerine sahip olmayan ancak seçilen programla ilgili becerilere ve bilgilere sahip olan öğrenciler, yetişkin öğrenci olarak başvurabilir. En az bir yıldır tam zamanlı eğitimde yer almayan ve 18 yaşından büyük olan öğrenciler, yetişkin öğrenci olarak kabul edilmektedir.

İngilizce Seviyesi

Tüm yabancı öğrenciler, Melbourne Polytechnic tarafından aşağıda belirtilen İngilizce dil şartlarını karşılamalıdır. Enstitü, bireysel durumlar için gerekli belgeler sunulduktan sonra İngilizce dil yeterliliğini onaylayan diğer sertifikaları da kabul etmektedir.

Aksi belirtilmediği sürece, öğrencilerin aşağıdakilerden birini başvuru tarihinden önceki 2 yıl içerisinde başarıyla tamamlamış olması gerekmektedir.

 • Eğitim dilinin İngilizce olduğu belirtilen ülkelerden birinde öğrenim görmüş olmak:
 1. Yurt dışında verilen Australian Qualifications Framework (Avustralya Yeterlilik Çerçevesi – AQF) programının başarılı bir şekilde tamamlanması
 2. Akademik İngilizce Sertifikası (CAE)
 • Öğrenci vizesi için İngilizce dil yeterliliği şartları

Show more +Show less -
Nasıl Başvurulur

Nasıl Başvurulur

Öğrenciler, başvuru yaptıkları program için giriş gereksinimlerini dikkatlice kontrol etmelidir. Bir sonraki adım Melbourne Polytechnic Yabancı Öğrenci Başvuru formunun tamamlanmasıdır.

Öğrencilerin başvurularını e-posta yoluyla Yabancı Öğrenci Ofisine veya yetkili bir Melbourne Polytechnic Eğitim Ajansı aracılığıyla teslim etmeleri gereklidir. Öğrenciler, başvuru yapmadan önce Kayıt Şartlarını okuyup anlamalıdır.

Başvuru ile birlikte aşağıdakilerin sunulması gereklidir:

 • Öğrencinin pasaportunun onaylı bir kopyası
 • Akademik belgelerin İngilizce çevirilerinin onaylı kopyaları
 • İngilizce dil yeterliliği kanıtı
 • Genel program giriş şartlarında belirtilen diğer bilgi ve evraklar (bunların arasında güncel çalışma portföyü, seçim sınavı, özgeçmiş veya mülakat yer alabilir)

Melbourne Polytechnic Yabancı Öğrenci Ofisi, öğrencilere başvurularını göndermeleri konusunda yardımcı olabilir ve başvuru alındıktan sonraki bütün sorular için tek irtibat noktasıdır. Başvuru yapmanın herhangi bir ücreti yoktur. Ücretler yalnızca kayıt onaylandıktan sonra tahsil edilmektedir.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

Melbourne Polytechnic bursları başarı, konu alanı ve kişisel durumlar gibi çeşitli kriterlere göre verilmektedir. Mevcut olan burslar dönemden döneme ve yıldan yıla farklılık gösterir.

Uluslararası Yükseköğrenim Bursu

Öğrencilerin akademik başarısına ve geçmişine bağlı olarak harç ücretinde %10-20 oranında bir indirim sağlar.

Uluslararası Çevrimiçi Burs

COVID-19 pandemisi döneminde yabancı öğrencileri desteklemek için oluşturulan bir burstur. İlk dönem için çevrimiçi derslerde kısmı bir indirim sağlayarak Avustralya sınırları kapalıyken dahi yabancı öğrencilerin uzaktan eğitime başlamasına yardımcı olur. Eğer sınırlar ilk dönemden sonra kapalı kalmaya devam ederse burs yenilenecektir.

Yabancı öğrencileri ilgilendiren burslar hakkında daha fazla bilgi için web sitesini ziyaret edin.

Show more +Show less -
Tesisler

Tesisler

Melbourne Polytechnic, kampüslerinde birçok hizmet, tesis ve öğrenim kaynağına sahiptir. Altı kütüphaneyi, öğrenim hizmetlerini, konferans tesislerini, restoranları ve çok daha fazlasını barındırır.

Kitabevi

Kitabevi, Avustralya'nın en büyük ders kitabı tedarikçisi olan Co-op'un bir parçasıdır ve onun üyeleri tarafından işletilmektedir. Co-op, Avustralya'da 60'tan fazla üniversite ve eğitim enstitüsünde hizmet vermektedir. Öğrenciler istedikleri zaman çevrimiçi olarak kitap siparişi verebilir ve 50 AUD üzerindeki siparişlerde kargo ücreti yoktur.

David Williamson Tiyatro Salonu

High Street'teki Prahan Kampüsünde yer alan David Williamson Tiyatro Salonu, etkinlikler ve diğer yapımlar için tercih edilmektedir.

Kütüphaneler

Kütüphanelerin altısı da kapsamlıdır ve her biri farklı öğrenim şekillerine uygun alanlara sahiptir. Kütüphanelerde masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar, internet bağlantısı, yazdırma, kopyalama ve tarama işlemleri, kitap koleksiyonları, süreli yayınlar (baskı ve çevrimiçi olarak), videolar, dergiler ve öğrenciler için bilgisayar yazılımları gibi ders materyalleri mevcuttur. Ayrıca gece gündüz kullanılabilecek bir e-kaynak paketi dahildir. Öğrencilerin eğitimlerinde ve kariyerlerinde başarılı olmalarını sağlayacak becerileri kazanabilmeleri adına okuryazarlık programları hakkında bilgiler de bulunmaktadır.

Restoranlar

Melbourne Polytechnic, öğrencilerinin ticari aşçılık ve konaklama sektörü hakkında eğitim alabileceği veya bir şeyler atıştırabilecekleri tam donanımlı iki restorana sahiptir.

Show more +Show less -
Uygulamalı İnovasyon

Uygulamalı İnovasyon

Uygulamalı İnovasyon Merkezi küresel çapta düşünen öğrenciler ve dünya genelindeki en yeni gelişmeler arasında bir bağlantı sağlar. Biyoteknoloji, Siber Güvenlik, Nanomalzemeler, Tekstil, Gıda Üretimi, Savunma, Oyun ve Eğlence, Şebeke Dışı Yaşam, İletişim, Akıllı Ekosistemler ve Sağlık gibi alanlar bu merkeze dahildir. Öğrencilerin tutkularından başlayan ve dünyaya açılan bir köprünün adresidir.

Akademik olarak bütünleşik olan tek akıllı finans ve inovasyon sistemine ev sahipliği yapan Melbourne Polytechnic, öğrencilerine ve sektör ortaklarına dünyanın en büyük küresel inovasyon ve analitik merkezine erişim imkânı sunar. Uygulamalı İnovasyon Merkezi'nin kendi dil ve finansal analitik yetkinliği kompleks öngörülerin, veri analitiğinin ve piyasa zekasının bir araya getirilmesine olanak tanımaktadır.

Aynı zamanda büyük fikirleri uygulanabilir bağlamlara ve durumlara yerleştirir. Bu sayede öğrenciler:

 1. Yaratıcılığın en büyük etkiyi yapacağı bağlamları tanımlar.
 2. Benzer ilgi alanlarına, zorluklara ve çözümlere sahip topluluklar arasında bağlantı oluşturur.
 3. İşbirliği için 168'i aşkın ülkeden araştırmacıya ve işletmeye anlık erişim sağlar.

Show more +Show less -
Öğrenci Desteği

Öğrenci Desteği

Yabancı Öğrenci Ofisi, üniversitedeki öğrenci deneyimine pozitiflik, neşe ve değer katmayı hedefler. Öğrencilerle onlar Avustralya'ya gelmeden başlayan ve mezuniyetlerinden sonraki döneme kadar devam eden yakın ilişkiler kurmaktadır.

Giriş ve Oryantasyon

Yabancı Öğrenci Kabul ve Oryantasyon programı, öğrencilerin Melbourne'de eğitimlerine başarılı bir geçiş yapmalarına yardımcı olmaktadır. Melbourne Polytechnic'in Öğrenci Hayatı ve Medya ekibi, yeni öğrencilerin mevcut Melbourne Polytechnic öğrencileriyle kaynaşmasına yardımcı olacak birçok oryantasyon aktivitesi ve sosyal etkinlikler düzenlemektedir.

Öğrenim Desteği

Öğrenciler, enstitü tarafından sunulan ücretsiz öğrenim desteğini kullanarak kendi mesleklerinde başarılı olmak için ihtiyaç duydukları becerilerle donatılmaktadır. Kullanımı ücretsiz olan ve bireysel beceri desteği sağlayan (özel nitelikli öğretmenler ile) YouTutor, yabancı öğrencilerin faydalanabileceği öğrenme desteği hizmetlerinden bir tanesidir.

Öğrenci Danışmanlığı

Öğrenciler, nitelikli ve deneyimli danışmanlardan akademik konularda ücretsiz ve özel danışmanlık hizmetlerine erişebilmektedir. Bu hizmetler, Yabancı Öğrenci Ofisi veya Öğrenci Hizmetleri aracılığıyla alınabilir.

Öğrenci Faaliyetleri

Melbourne Polytechnic'in Öğrenci Hayatı ve Medya ekibi (SLAM) tarafından yıl boyunca çeşitli etkinlikler (kampüs içi ve kampüs dışı), saha gezileri, çalışma turları, hediyeler, yarışmalar ve diğer etkinlikler düzenlenmektedir.

Fitness, Sağlık ve Eğlence

Melbourne Polytechnic, sağlıklı bir yaşam tarzını teşvik etmek ve öğrencilerin yeteneklerini geliştirmek adına fitness olanaklarına ve profesyonel spor tesislerine erişim sağlamaktadır.

Konaklama

Melbourne Polytechnic'in Öğrenci Hizmetleri ekibi, kampüslere yakın veya toplu taşıma aracılığıyla kolay erişim mesafesinde olan konaklama noktaları bulma konusunda öğrencilere ücretsiz olarak yardımcı olmaktadır. Ayrıca havaalanı karşılama hizmeti de mevcuttur.

Show more +Show less -
660
Uluslararası öğrenciler

Australia: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
At Melbourne Polytechnic
Cookery Kitchen
At Melbourne Polytechnic
Ararat Campus
Civil-Engineering @ MP
Computer-Lab
At Melbourne Polytechnic
Fairfield
At Melbourne Polytechnic
At Melbourne Polytechnic
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$2462

 • $1030
  Konutlar
 • $898
  Yemek
 • $138
  Günlük Yaşam
 • $396
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Öğrencilerimiz bizim hakkımızda neler düşünüyor?

Overview
(2.0)
Bölüm Kalitesi
3.0
Kampüs Güvenliği
3.0
Öğrenci Desteği
2.0
Eğitim Kalitesi
3.0
Kampüs Çevresi
1.0
Zi Gin PAN
Melbourne Polytechnic
Dedicated teachers and students
Daha fazla göster +
Melbourne Polytechnic Melbourne Polytechnic
Rated2/5based on1 student reviews
Dedicated teachers and students Customer reviews:
Melbourne Polytechnic - by, 2019-12-14
2.0/ 5 stars

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Melbourne Polytechnic Melbourne Polytechnic
Rated2/5based on1 student reviews
Dedicated teachers and students Customer reviews:
Melbourne Polytechnic - by, 2019-12-14
2.0/ 5 stars

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?