Hemen destek alın arrow

hipchat Arayın ya da Online Yazışın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

Melbourne Polytechnic

Australia
Genel Bakış

Genel Bakış

Melbourne Polytechnic, Avustralya'nın Melbourne şehrinde 7 kampüs ve 2 eğitim merkezi genelinde 80'i aşkın meslek eğitim ve yükseköğretim programı sunmaktadır. Üniversite, Avustralya'nın en büyük mesleki eğitim ve öğretim hizmet sunucularından biri olup dünya genelinde 70'ten fazla ülkeden öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Melbourne Polytechnic, Victorian Government's Premier's Award for Excellence'a (Victoria Hükümeti Başarı Ödülü) layık görülmüştür.

Melbourne Polytechnic, gerçekçi çalışma koşulları sunan kampüslerinde çok sayıda tesise sahiptir. Bunlar arasında kuaför, büyük bir bahçe, kayıt stüdyosu, tiyatro, eğitim restoranları ve hatta ödüllü bir şarap mahzeni bulunmaktadır. Aynı zamanda, Preston kampüsünde tam donanımlı bir spor salonu ve 7 adet geniş kapsamlı kütüphane vardır.

Öğrenciler, Melbourne Polytechnic'te iyi bir yönlendirme hizmeti almaktadır. Bu özel hizmetler arasında engelli öğrencilere yardım, konaklama konusunda bilgilendirme, kişisel danışmanlık ekibi ve yabancı öğrencilere yönelik destek hizmetleri yer almaktadır. Aynı zamanda öğrencilerin farklı sektörler konusunda deneyim edinebilmeleri ve mezun olduklarında erişebilecekleri seçenekler konusunda bilgilenebilmeleri için yıl boyunca çok sayıda kariyer etkinlikleri düzenlenmektedir.

Melbourne canlı bir gece hayatı, güzel bir sahil ve çok sayıda yeşil alanın yanı sıra hareketli bir sanat ve kültür ortamına sahiptir ve öğrencilerine ideal bir ortam sunmaktadır. Aynı zamanda pek çok kez dünya genelindeki en yaşanabilir şehir olarak seçilmiştir.

Melbourne Polytechnic, yıl boyunca öğrenciler için çeşitli etkinlikler ve geziler düzenleyen Student Life at MelbPoly (SLAM) adında bir birime sahiptir. Bu birim, eğitimler ve atölyeler aracılığıyla öğrencilerine becerilerini geliştirme konusunda yardımcı olmanın yanı sıra onları kendi etkinliklerini, sosyal çalışmalarını ve yarışmalarını düzenlemeye teşvik etmektedir.

Show more +Show less -
Eğitim seçenekleri

Eğitim seçenekleri

Melbourne Polytechnic, Avustralya'daki en büyük ve en başarılı yükseköğretim ve meslek eğitim kurumlarından biridir. Devlete bağlı ve devlet destekli bir Kayıtlı Eğitim Kuruluşudur (RTO).

Sertifika ve diploma programlarından lisans ve yüksek lisansa uzanan seçenekleriyle Melbourne Polytechnic, yabancı öğrenciler için mükemmel programlar sunmaktadır.

Melbourne Polytechnic'in dünya genelindeki üst düzey üniversiteler, sektörler ve araştırma enstitüleriyle olan ortaklıklarına bağlılığı, öğrencilerine derece programları ve yükseköğretim eğitimi için daha fazla geçiş yolu sunmaktadır.

Yabancı Öğrencilere Yönelik Yoğunlaştırılmış İngilizce Dil Programı (ELICOS)

Melbourne Polytechnic, başlangıçtan ileri seviyeye kadar her seviyede Yabancı Öğrencilere Yönelik Yoğunlaştırılmış İngilizce Dil Programları (ELICOS) sunmaktadır. Öğrenciler bu programlarda konuşma, dinleme, okuma ve yazma becerilerini geliştirmektedir.

Hazırlık Programları

Sertifika, diploma ve derece programları, öğrencilerin akademik ve kariyer hedeflerine erişebilmelerini sağlamak üzere tasarlanmıştır.

Melbourne Polytechnic, 2008'den bu yana La Trobe University ile ortaklığa sahiptir ve çeşitli lisans programları için hazırlık programları sunmaktadır. Öğrenciler, Melbourne Polytechnic'ten mezun olduktan sonra La Trobe University'deki ilgili programlardan birini seçebilmektedir.

Show more +Show less -
Giriş koşulları

Giriş koşulları

Melbourne Polytechnic'te eğitim görebilmek için uluslararası öğrencilerin en az 16 yaşında olup aşağıda belirtilen tüm giriş gereksinimlerini karşılamaları gerekmektedir.

Akademik Seviye

Melbourne Polytechnic sertifika, diploma ve derece programlarının çoğuna giriş için minimum 11 – 12 Yıllık Avustralya eğitim seviyesine denk bir eğitimin başarılı bir şekilde tamamlanmış olması şartını aramaktadır.

Melbourne Polytechnic tarafından belirlenen akademik seviye giriş gereksinimlerine sahip olmayan ancak seçilen programla ilgili becerilere ve bilgilere sahip olan öğrenciler, olgun yaşta öğrenci olarak başvurabilmektedir. En az bir yıldır tam zamanlı eğitimde yer almayan ve 18 yaşından büyük olan öğrenciler, olgun öğrenci olarak kabul edilmektedir.

İngilizce Seviyesi

Tüm yabancı öğrenciler, Melbourne Polytechnic tarafından aşağıda belirtilen İngilizce dil gereksinimlerini karşılamalıdır. Enstitü, bireysel durumlar için gerekli belgeler sunulduktan sonra İngilizce dil yeterliliğini onaylayan diğer sertifikaları da kabul etmektedir.

Aksi belirtilmediği sürece öğrencilerin aşağıdakilerden birini başvuru tarihinden önceki 2 yıl içerisinde başarıyla tamamlamış olması gerekmektedir.

 • Eğitim dilinin İngilizce olduğu belirli ülkelerden birinde öğrenim görmüş olmak
  1. Yurtdışında verilen Australian Qualifications Framework (AQF) (Avustralya Yeterlilik Çerçevesi - AQF) Yeterlilik Programı'nın başarılı bir şekilde tamamlanması
  2. Akademik İngilizce Sertifikası (CAE)
 • Öğrenci vizesi için İngilizce dil yeterliliği şartları

Öğrencilerin hangi ülke vatandaşlığını taşıdıklarına ve hangi programda öğrenim görmek istediklerine bağlı olarak öğrenci vizesine başvuru için uygun bir İngilizce dil yeterlilik seviyesi aranabilir.

Başvuran adayların koşulsuz teklif verilmeden önce öğrenci vizesi geçerliliği için gereken İngilizce dil yeterliliğine sahip olduklarına dair bir kanıt göstermeleri gereklidir.

Show more +Show less -
Nasıl başvurulur

Nasıl başvurulur

Öğrenciler, başvuru yaptıkları program için giriş gereksinimlerini dikkatlice kontrol etmelidir. Bir sonraki adım, Melbourne Polytechnic Yabancı Öğrenci Başvuru formunun tamamlanmasıdır.

Öğrencilerin başvurularını yetkili bir Melbourne Polytechnic Eğitim Ajansı aracılığıyla ya da e-posta, posta veya faks yoluyla teslim etmeleri gereklidir. Öğrenciler, başvuru yapmadan önce Kayıt Şartlarını okuyup anlamalıdır.

 • Başvuru ile birlikte aşağıdakilerin sunulması gereklidir:
 • Pasaportun tasdikli bir kopyası
 • Akademik belgelerin İngilizce çevirilerinin tasdikli kopyaları
 • İngilizce dil yeterliliği kanıtı
 • Genel program giriş şartlarında belirtilen diğer bilgi ve evraklar (bunların arasında güncel çalışma, seçme sınavı, özgeçmiş veya mülakat yer alabilir)

Melbourne Polytechnic Yabancı Öğrenci Ofisi, öğrencilere başvurularını göndermeleri konusunda yardımcı olmaktadır ve başvuru alındıktan sonraki bütün sorular için tek irtibat noktasıdır. Başvuru yapmanın herhangi bir ücreti yoktur. Ücretler yalnızca kayıt onaylandıktan sonra tahsil edilmektedir.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

Melbourne Polytechnic bursları üstün başarı, branş veya bireysel durumlar gibi çeşitli kriterlere göre verilmektedir. Mevcut olan burslar sömestrlere göre ve yıldan yıla farklılık göstermektedir.

Uluslararası Eğitim Alanında Başarı Ödülü

Melbourne Polytechnic, öğrenim programlarında başarı göstermiş olan yabancı öğrencilere, kurumda ilgili bir alanda öğrenimlerini sürdürebilmeleri için başarı burslarına başvuru imkanı sunmaktadır.

Bu burs, Melbourne Polytechnic'in hem şu anki hem de gelecekteki yabancı öğrencileri için geçerlidir. Bu geçerlilik, aynı zamanda yurt dışında eğitiminin son yılında olan yabancı öğrencileri ve başvuruların kapanış tarihinden itibaren 6 ay içinde uluslararası programını tamamlamış öğrencileri de kapsamaktadır.

Show more +Show less -
Uygulamalı İnovasyon

Uygulamalı İnovasyon

Uygulamalı İnovasyon Merkezi (Centre of Applied Innovation) küresel düşünen öğrenciler ve dünya genelinde her alandaki en yeni gelişmeler arasında bağlantı sağlamaktadır. Merkez Biyoteknoloji, Siber Güvenlik, Nanomalzemeler, Tekstil, Gıda Üretimi, Savunma, Oyun ve Eğlence, Şebeke Dışı Yaşam, İletişim, Akıllı Ekosistemler, Sağlık gibi kategorilerde öğrencilerin tutkusuyla dünya arasındaki köprüyü oluşturmaktadır. Akademik olarak entegre edilmiş tek finans ve inovasyon istihbarat sistemine ev sahipliği yapan Melbourne Polytechnic, öğrencilerine ve sektördeki ortaklarına dünyanın en büyük küresel inovasyon ve analiz deposu erişimini sağlayan ilk yükseköğretim enstitüsüdür. Uygulamalı İnovasyon Merkezi'nin özel dilsel ve finansal analiz kapasitesi karışık öngörülerin, veri analizlerinin ve piyasa istihbarının entegre edilmesini sağlamaktadır.

Aynı zamanda büyük fikirleri uygulanabilir bağlamlara ve durumlara yerleştirir. Bu sayede öğrenciler:

 1. Yaratıcılığın en büyük etkiyi yapacağı bağlamları tanımlar.
 2. Kültürel çeşitliliğe sahip toplulukları benzer ilgi alanları, zorluklar ve çözümlerle bağlar.
 3. 168'i aşkın ülkeden araştırmacıya ve işletmeye anlık erişim sağlar.

Show more +Show less -
Öğrenci desteği

Öğrenci desteği

Yabancı Öğrenci Ofisi, Melbourne Polytechnic'teki öğrenci deneyimine pozitiflik, neşe ve değer katmayı hedeflemektedir. Avustralya'ya gelmelerinden çok daha önce başlayarak mezuniyet sonrasına kadar öğrencilerle yakın ilişkiler kurar.

Kabul ve Oryantasyon

Yabancı Öğrenci Kabul ve Oryantasyon programı, öğrencilerin Melbourne'de eğitimlerine başarılı bir geçiş yapmalarına yardımcı olmaktadır. Melbourne Polytechnic'in Öğrenci Hayatı ve Medya ekibi, yeni öğrencilerin mevcut Melbourne Polytechnic öğrencileriyle kaynaşmasına yardımcı olacak birçok oryantasyon etkinlikleri ve sosyal etkinlikler düzenlemektedir.

Öğrenim Desteği

Öğrenciler, enstitü tarafından sunulan ücretsiz öğrenim desteğini kullanarak kendi mesleklerinde başarılı olmak için ihtiyaç duydukları becerilerle donatılmaktadır. Kullanımı ücretsiz olan ve bireysel beceri desteği sağlayan (özel nitelikli öğretmenler ile) YouTutor, yabancı öğrencilerin faydalanabileceği öğrenme desteği hizmetlerinden bir tanesidir.

Öğrenci Danışmanlığı

Öğrenciler, nitelikli ve deneyimli danışmanlardan akademik konularda ücretsiz ve özel danışmanlık hizmetlerine erişebilmektedir. Bu hizmetler, Yabancı Öğrenci Ofisi veya Öğrenci Hizmetleri aracılığıyla alınabilmektedir.

Öğrenci Faaliyetleri

Melbourne Polytechnic'in Öğrenci Hayatı ve Medya ekibi (SLAM) tarafından yıl boyunca çeşitli etkinlikler (kampüs içi ve kampüs dışı), saha gezileri, çalışma turları, hediyeler, yarışmalar ve diğer etkinlikler düzenlenmektedir.

Fitness, Sağlık ve Eğlence

Melbourne Polytechnic, sağlıklı bir yaşam tarzını teşvik etmek ve öğrencilerin yeteneklerini geliştirmek adına fitness olanaklarına ve profesyonel spor tesislerine erişim sağlamaktadır.

Konaklama

Melbourne Polytechnic'in Öğrenci Hizmetleri ekibi, öğrencilere kampüslere yakın veya toplu taşıma aracılığıyla kolay erişim mesafesinde olan konaklama noktaları bulma konusunda ücretsiz olarak yardımcı olmaktadır. Ayrıca havaalanı karşılama hizmeti de sunulmaktadır.

Show more +Show less -
660
Uluslararası öğrenciler

Australia: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
At Melbourne Polytechnic
Cookery Kitchen
At Melbourne Polytechnic
Ararat Campus
Civil-Engineering @ MP
Computer-Lab
At Melbourne Polytechnic
Fairfield
At Melbourne Polytechnic
At Melbourne Polytechnic
Preston Victoria 77 St Georges Rd
Collingwood Victoria 20 Otter Street
Fairfield Victoria 101 Yarra Bend Rd
Epping Victoria Cooper St & Dalton Rd
Heidelberg West Victoria Bell St & Waterdale Rd
Prahran Victoria 144 High Street
Greensborough Victoria 61 Civic Drive
Melbourne Polytechnic has been delivering vocational training since 1912 and offers a diverse range of innovative, hands on TAFE and Higher Education programs to equip students with the knowledge and skills to excel in an evolving and challenging marketplace. The institution is one of the largest providers of Higher Education integrated with Vocational Training in Australia. It is a Government funded and owned Registered Training Organisation and proudly hosts students from over many different countries across the globe.

Melbourne Polytechnic proudly host students from over 70 different countries across the globe, it offers over 100 Certificates, Diplomas and Degrees to its international students, designed to help students achieve their academic and career goals. The institution offers programs that include pre apprenticeships, apprenticeships, certificates, diplomas, advanced diplomas, associate degrees, bachelor degrees and master?s degrees. The programs also include articulated pathways to university studies. It hosts a large cohort of international students as well as delivering programs with 25 partner institutions throughout Asia.

Institution?s modern training facilities are recognised for being among the best in Victoria and their long-standing relationships with industry means students gain relevant skills to be job-ready. Melbourne Polytechnic provides a friendly and safe environment for students to learn in. It maintains a reputation of providing quality education and consumer protection, specifically developed for overseas students under the ESOS legislation, CRICOS and National Code frameworks.

Melbourne Polytechnic stands out from other educational institutions in Melbourne, because it focuses on practical industry-relevant training designed in collaboration with industry its campuses are all located within walking distance to trams, trains and buses.
https://images1.content-gbl.com/commimg/myhotcourses/institution/profile/myhc_228968_320px.jpg Melbourne Polytechnic https://www.idp.com/turkey/universities/melbourne-polytechnic/iid-au-00512/

Ortalama toplam maliyet$2456

 • $1026
  Konutlar
 • $897
  Yemek
 • $137
  Günlük Yaşam
 • $396
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Öğrencilerimiz bizim hakkımızda neler düşünüyor?

Overview
(2.0)
Bölüm Kalitesi
3.0
Kampüs Güvenliği
3.0
Öğrenci Desteği
2.0
Eğitim Kalitesi
3.0
Kampüs Çevresi
1.0
Zi Gin PAN
Melbourne Polytechnic
Dedicated teachers and students
Daha fazla göster +
Melbourne Polytechnic Melbourne Polytechnic
Rated2/5based on1 student reviews
Dedicated teachers and students Customer reviews:
Melbourne Polytechnic - by, 2019-12-14
2.0/ 5 stars

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Melbourne Polytechnic Melbourne Polytechnic
Rated2/5based on1 student reviews
Dedicated teachers and students Customer reviews:
Melbourne Polytechnic - by, 2019-12-14
2.0/ 5 stars

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin