Hemen destek alın arrow

hipchat Arayın ya da Online Yazışın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

Nottingham Trent University

United Kingdom
Genel Bakış

Genel Bakış

Nottingham Trent University (NTU), karmaşık sorunlara çözüm üretmek için keskin zekâları zorlayan büyük fikirlere sahip yenilikçi bir üniversitedir. Kurum, yaratıcı ve ilgi çekici öğretimi yoluyla öğrencilerin fark yaratan kavramlar üretmelerini teşvik eder ve ardından fikirleri, uzmanlık bilgisini ve teknolojiyi paylaşmaya yönelik bir platform sunar. Nottingham Trent University, mükemmel eğitimi ve dünyada öncü araştırmaları ile tanınmış Birleşik Krallık'ın en popüler üniversitelerinden biridir.

NTU, yakın dönemde saygın kaynaklar tarafından çeşitli alanlarda takdire layık görülmüştür. Örneğin, Times ve Sunday Times Good University Guide tarafından 2018 Yılının Modern Üniversitesi seçilmesinin yanı sıra The Guardian tarafından Yılın Üniversitesi (2019) olarak seçilmiştir.

Birleşik Krallık'ın merkezinde canlı bir öğrenci şehrinde bulunan NTU, geniş bir uluslararası topluluğa ev sahipliği yaparak küresel bir etki yaratmayı amaçlar. Global Week ve Global Lounges gibi çeşitli girişimler ve uluslararası duruşa sahip birinci sınıf bir eğitim ile özel bir uluslararası öğrenci desteği sunar.

Sıkı sanayi bağlantılarına ve iş ortamına hazır mezunlar yetiştirme amacına sahip olan NTU yüksek bir istihdam edilebilirlik oranına sahiptir. PepsiCo, Thomson Reuters ve the NHS gibi öncü kurumlarla olan ortaklıklar öğrencilere heyecan verici çeşitli imkanlar sunar ve nihayetinde derecelerini iyi bir şekilde kullanabilmelerini sağlar.

Son on yıl içerisinde birinci sınıf tesislere yaptığı büyük yatırımlar sonrasında NTU, kendini geliştirmeye olan bağlılığı sürdürmekte ve 4 kampüs genelinde tüm programlarda öğrenim gören öğrencilerine birinci sınıf imkanlar sunmaktadır.

Show more +Show less -
video Bg

Yenilikler

2019 Guardian Yılın Üniversitesi

Nottingham Trent University, 2019 Guardian Üniversite Ödülleri kapsamında Yılın Üniversitesi olarak seçilmiştir.

Üniversite, öğrenci memnuniyeti, mezun istihdamı ve eğitim kalitesine odaklı, Birleşik Krallık merkezli bir sıralama tablosu sunan 2019 Guardian Üniversite Rehberi'nde (University Guide) 16. sıraya yükselerek bu ödülü kazanmıştır.

Bu ödül aynı zamanda üniversitenin, öğrencilerinin eğitimlerinde ve gelecek kariyerlerinde başarılı olabilmelerine destek vermeye yönelik bağlılığını tasdikler.

Guardian Üniversite Rehberi editörü Judy Friedberg bu başarıya ilişkin şunları söylemiştir: ''Nottingham Trent'in çeşitli ölçümlerdeki performansı bu yıl fark yarattı. Üniversite, özgeçmişlerine bakmaksızın öğrencilerinin bireysel başarıları ile yakından ilgilenirken genel bir akademik başarı sergilemiştir.

New Global Lounge

Nottingham Trent, Mart 2019'da etkinliklere ev sahipliği yapmak ve çok kültürlülüğü teşvik etmek adına mevcut merkezi modern bir binaya taşıyarak yeni Global Lounge'ı açmıştır. Uluslararası öğrenciler için yaygın bir kullanım ve ilgi alanına dönüşecek olan bu tesiste aynı zamanda Uluslararası Gelişim Ofisi personeli de yer alacaktır.

Profesör Cillian Ryan: ''Bu mükemmel binanın tamamlandığı görmekten büyük bir heyecan duyuyoruz. Global Lounge'ın bir yandan uluslararası işe alımı desteklemek için modern ofis alanları sunarken diğer yandan etkinliklere ev sahipliği yapabilmek için yeterli derecede geniş bir alan tanımasını sağlamak için müteahhit ve mimarlarla sıkı bir şekilde çalıştık. Sonunda elde ettiğimiz sonuçtan çok memnunuz.''

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Nottingham Trent University, devlet tarafından yönetilen Teaching Excellence Framework (TEF) kapsamında ‘Altın' sıralamaya layık görülen birinci sınıf bir eğitim sunar. NTU, Birleşik Krallık'ta bu ‘Altın' sıralamaya layık görülen sadece 59 ülkeden biridir bu başarı, kurumun öğrencilerine ve benzersiz eğitim standartları sunmaya olan bağlılığını kanıtlar niteliktedir.

NTU'nun öğrenci deneyimini geliştirmeye ve merak uyandıran bir öğrenim deneyimi kazandırmaya olan sistematik yaklaşımı değerlendirme paneline yansımaktadır. Kurum, stratejik alanlara, yenilikçi öğrenim yöntemlerine, fark yaratan öğrenci katılımına, yüksek kaliteli iş deneyimi imkanlarına ve işverenlerle olan bağlantılara yatırım yapmıştır.

Nottingham Trent University Rektör Yardımcısı Edward Peck buna ilişkin şunları söylemiştir: ''Üniversite eğitimine dair mevcut bu en yüksek takdir derecesi personelimiz, öğrencilerimiz ve ortaklarımızın öğretim kalitesi ve öğrenci memnuniyetini, herkes için imkanlar yaratmaya yönelik yaklaşımımızın merkezine koymadaki bağlılığını ve yaratıcılığını kanıtlar niteliktedir.''

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

Nottingham Trent'te öğrencilere hazırlıktan lisans derece programlarına, yüksek lisans öncesi programlardan bazıları Ocak ayında başlayan lisansüstü derece programlarına kadar çok çeşitli seçenekler sunulur.

Dünya genelinden öğrencilere eğitim veren uzman personel ve deneyimli akademisyenleri ile, konu alanlarında uzmanlığa sahip çok sayıda fakülte genelinde çeşitli programlar yürütülür.

Programlar arasında pek çok çeşitli ve ilgi çekici konu alanları yer alır:

 • Muhasebe, Finans ve İktisat
 • Hayvanlar, At Çalışmaları ve Vahşi Yaşam
 • Mimarlık ve İnşaat Mühendisliği
 • Sanat ve Tasarım
 • İşletme, İdare ve Pazarlama
 • Bilgisayar Programcılığı, Mühendislik, Matematik ve Diğer Teknolojiler
 • İngilizce, Tarih ve Felsefe
 • Coğrafya, Bahçecilik ve Çevre
 • Diller ve Dilbilim
 • Hukuk, Kriminoloji ve Adalet
 • Medya, Gazetecilik ve İletişim
 • Siyaset ve Uluslararası Çalışmalar
 • Konut, İnşaat ve Topoğrafya
 • Psikoloji, Sosyoloji, Sağlık ve Sosyal Bakım
 • Spor Bilimi dahil diğer bilimler
 • Öğretmenlik, Eğitim ve Çocukluk ve Gençlik Çalışmaları

Show more +Show less -
Giriş Koşulları

Giriş Koşulları

Nottingham Trent, İngilizce dil yeterliliğinin IELTS sınav sonucu ile kanıtlanmasının yanı sıra farklı programlara yönelik çeşitli giriş koşullarına sahiptir. Koşullar fakülteye göre değişir ancak bir lisans derece programı için genellikle sınavın her bir bölümünden en az 5.5 olmak üzere 6.0 ila 7.0 arasında bir puan alma şartı bulunur. Bazı durumlarda birinci sınıfa kabul şartları öğretim programının ikinci yılan kabul şartlarından daha düşük bir seviyede olabilir. Aynı zamanda İngilizce dil yeterliliğini kanıtlamak üzere TOELF ve Pearson gibi çeşitli diğer dil sınavlarından elde edilen ve belirtilen IELTS puanına eşdeğer olan bir puan da kabul edilebilir.

NTU aynı zamanda, 6 ila 20 hafta süren, potansiyel öğrencilere gerekli şartları yerine getirmelerinde yardımcı olacak hazırlık İngilizce programları sunar. PEAP adı verilen bu programlar özel olarak potansiyel öğrencilerin, öğrenim tekliflerinde yer alan dil şartlarını yerine getirmelerine ve aynı amanda üniversite yaşamına alışma imkânı sunmaya yönelik tasarlanır.

Öğrenciler aynı zamanda ülkelere özgü giriş koşullarını da gözden geçirmelidir çünkü bu koşullar, daha önce öğrenim görülen ülkeye ve elde edilen yeterliliklere göre değişir.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

NTU uluslararası öğrencilere yönelik çeşitli burslar sunar. Bunlar arasında sınırlı sayıda olan tam öğrenim bursu ve daha geniş çapta verilen 2.000 GBP değerindeki uluslararası öğrenci bursları yer alır.

Yüksek lisans programları için, lisansüstü uluslararası öğrenciler genellikle program öğrenim ücretinden ya %25 ya da %50 indirim şeklinde dağıtılan bursları almaya hak kazanabilir.

Yetenekli sporcular ise özel olarak kendilerine göre şekillendirilen spor burslarına erişebilir. Buna ek olarak, belirli ülkelerden gelen öğrencileri teşvik etmeye yönelik özel burslar da mevcuttur. Sri Lanka, Türkiye, Vietnam, Mısır, Endonezya ve Ürdün'den gelen öğrenciler yıllık olarak 4.000 GBP değerinde burs almaya hak kazanabilir.

Avrupa Birliği ülkelerinden gelen öğrenciler için AB Fonları ya da İngiliz Milletler Topluluğu (Commonwealth) ülkelerinden olan öğrenciler için ise İngiliz Milletler Topluluğu Burslarından faydalanma imkânı olabilir. Aynı zamanda NTU'da öğrenim görmek için Birleşik Krallık'ta öğrenime destek veren Küresel Öğrenim Bursları'ndan da faydalanılabilir uluslararası öğrenciler, tüm potansiyel fon kaynaklarını gözden geçirmelidir.

Öğrencilerin burslara, başvuru formu aracılığıyla başvurmaları ve belirli burslara yönelik son başvuru tarihlerini çevrimiçi olarak kontrol etmeleri gerekir.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

NTU mezunları genelinde elde edilen başarılarla gurur duyar. Her bir derece programı, öğrencilere iş dünyasına girerken bir rekabet üstünlüğü kazandırmaya yönelik iş deneyimi imkânı sunar. Programların pek çoğunda staj imkânı sunulur.

Ayrıca öğrenciler, öğrenimleri süresince yarı zamanlı bir işte çalışmaya teşvik edilir ve sunulan imkanların alanları ile ilgili ve faydalı olmasını sağlamaya yönelik destek verilir. Öğrencilere bilgi ve ağ kurma imkanları sunmak amacıyla NTU tarafından kampüste çok sayıda iş fuarı düzenlenir.

NTU'ya özel olan The Acceler8 Award öğrencilerin iş deneyimi, gönüllülük, beceri çalıştayları, istihdam edilebilirlik etkinlikleri ve Öğrenci Birliği etkinliklerinde yer almaya teşvik edildiği ve ödüllendirildiği bir imkân sunar. Bronz, gümüş ve altın ödüller mevcut olup bunlar, öğrencilerin mezuniyet sonrasında istihdam edilebilirliklerini arttırmaya yardımcı olan becerileri kazanmaya yönelik nasıl çabaladıklarını gösterir.

Show more +Show less -
5188
Uluslararası öğrenciler

United Kingdom: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
601st  / 1250

THE Dünya Sıralaması

At Nottingham Trent University
CITY Campus Tour
At Nottingham Trent University
At Nottingham Trent University
Brackenhurst Campus Tour
At Nottingham Trent University
Clifton Campus Tour
At Nottingham Trent University
University of the Year 2019
At Nottingham Trent University
At Nottingham Trent University
At Nottingham Trent University
At Nottingham Trent University
At Nottingham Trent University
Nottingham Nottingham 50 Shakespeare Street
Clifton Nottingham Clifton
Nottingham Nottingham Brackenhurst Ln, Southwell
Nottingham Nottingham 6-10 Convent Street
Nottingham Trent University is one of the most sustainable universities in the world and is a forward thinking institution and adheres to the standards students would expect from a modern day academic institution. As one of the leading new universities in the UK, Nottingham Trent provides students with first-class learning and teaching facilities.

The University offers over 500 courses, which are run over three campuses and administered by ten academic schools. In addition, the institution has a wide range of supporting departments, ranging from Student Support Services, to the Academic Office, to its Environment Team. These schools and departments work together to make sure that they offer the best possible service to its customers and continue to shape the futures of their students.

NTU has four stunning campuses namely City, Clifton, Brackenhurst and Confetti. Each campus is unique in its own way according to the subjects taught. The vibrant City Campus is bustling with 16,000 students, and the learning spaces, bars and gyms that are built to inspire students. It?s a place where vibrant social venues meet calming study environments and all that students needs to feel motivated and think big.
https://images1.content-gbl.com/commimg/myhotcourses/institution/profile/myhc_259900_320px.jpg Nottingham Trent University https://www.idp.com/turkey/universities/nottingham-trent-university/iid-uk-01040/

Ortalama toplam maliyet£1307

 • £467
  Konutlar
 • £519
  Yemek
 • £88
  Günlük Yaşam
 • £233
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin