Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation

Oregon State University - INTO USA

United States
Genel Bakış

Genel Bakış

Oregon State University (OSU), öğrencilerine benzersiz bir öğrenim deneyimi ve prestijli bir Pasifik Kuzeybatı ABD eğitim kurumundan değerli bir yeterlilik kazanma imkânı sunar.

Öğrenciler, İngilizce dil ve akademik becerilerini önemli ölçüde geliştirmeye ek olarak kendilerine OSU'da derece seviyesinde eğitime geçiş kolaylığı sağlayacak olan çeşitli pathway programlarında öğrenim görebilecektir.

OSU ile INTO ortaklığı, Amerika'daki en eski ve en entegre pathway programlarından biridir. Üniversite, kaliteli uluslararası eğitim ve öğrenci başarısına katkı sağlamaya önem verir. Bunu desteklemek adına, öğrencilerin INTO OSU merkezini bulacakları uluslararası öğrenciler için dinamik bir merkez olan, özel Uluslararası Yaşam-Öğrenim Merkezi'ni işletir.

OSU, araştırma-yoğun bir üniversite olup 2021 yılında Best College Reviews tarafından ABD'deki en iyi 41. araştırma üniversitesi seçilmiştir. Üniversite, pek çok konu alanında kariyerlerine başlamak isteyen uluslararası öğrenciler için muhteşem bir seçenektir.

OSU'daki derece programları, geniş bir entegre öğrenim ve sanayi deneyimi fırsatına yer verir bu sayede öğrenciler profesyonel yaşamlarında başarıya hazır hale gelir.

OSU, 112 ülkeden 3.500 uluslararası öğrenci dahil olmak üzere 30.000'i aşkın öğrenciye ev sahipliği yapar. Öğrencilerin katılabileceği yüzlerce topluluk ve kuruluş mevcuttur bunlar öğrencilerin sınıf ortamının dışında keyifli vakit geçirebilmeleri için harika seçeneklerdir.

Corvallis, uluslararası öğrenciler için ideal bir yaşam alanıdır. Ağaç sırası ile donatılmış sokaklara, renkli bir mimariye ve yıl boyunca düzenlenen kermes ve festivallere ev sahipliği yapar ve gerçek anlamda çiftlikten sofraya doğallık anlayışını benimseyen restoranları ve Pasifik Kuzeybatı mutfağı ile tanınır.

Öğrencilerin ihtiyaç duyacakları her şey kampüs yakınlarında bulunabilir ve ayrıca ister bisiklet, otobüs ister yürüyerek şehirde hareket etmek oldukça kolaydır.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Üstün başarılı bir üniversite

Oregon State University, U.S. News & World Report 2022 tarafından Amerika'daki 34. en yenilikçi Kuzeybatı'da ise 1. okul olarak seçilmiştir. OSU aynı zamanda şu ödüllere layık görülmüştür:

 • ABD'deki En İyi 78. Devlet Okulu (U.S. News & World Report 2022)
 • En İyi Maaş Alan Mezunlar Genelinde İlk %15'te (PayScale Salary Report 2019)
 • 41. En İyi Araştırma Üniversitesi (Best College Reviews 2021)
 • Ülke Çapındaki Üniversiteler Arasında 162. sırada (U.S. News & World Report 2022)

Üniversitenin çevrimiçi derece sunum yöntemi olan Ecampus, U.S. News & World Report 2022 tarafından ABD'deki en iyi çevrimiçi lisans programları arasında 4. seçilmiştir.

Çeşitliliğe bağlılık

Oregon State University çeşitliliğe bağlılığı ile düzenli olarak övgü toplamakta olup 3 yıl art arda bu alanda takdir edilmiştir. Üniversite, öğrencilere çeşitli ve kapsayıcı bir kampüs topluluğu deneyimi sunması dolayısıyla INSIGHT Into Diversity dergisi tarafından Higher Education Excellence in Diversity (Çeşitlilik Alanında Yükseköğretim Başarısı) Ödülü'ne layık görülmüştür. Oregon State University, 2021 yılında Oregon'da bu ödülü almaya hak kazanan sadece iki kurumdan biridir.

Öğrenci Görüşleri:

''Oregon State University'de edindiğim ve işime uygulayabildiğim en iyi şey, pratik bilgi ve derslerde erkenden kazanılan proje deneyimi oldu. Oregon State University'de geçirdiğim daha ilk dönemde, güvenlik tasarımı adlı bir konuyu işledik ve bu derste pek çok pratik bilgi kazandım. Yeni bir ülkeye gelip o programda yeni inşa yöntemleri öğrenmek benim için muhteşem bir deneyim oldu. Bu, hangi işin iyi, güvenli ve verimli olduğuna karar vermek için güvenlik konusunda pek çok gözlem yapmama yardımcı oldu.'' Amir, Hindistan, İnşaat Mühendisliği Yüksek Lisans Programı, 2019 Sınıfı, Turner Construction – Salem'de Saha Mühendisi

''Şirketimizin hizmet sunduğu biyoteknoloji cihazı temel olarak DNA analizi veya virüs RNA tespitine yönelik. COVID pandemisi boyunca, pek çok laboratuvar insan kaynakları ve bir COVID tespit analizörü, gerçek zamanlı bir PCR makinesi eksikliği yaşadı. Şirketimiz sadece yenilenmiş makine değil aynı zamanda test sürecini otomatikleştirme yönetimi de sunuyor bu sayede laboratuvarlar, süreci yönetecek daha az sayıda tıp teknisyeni ile test için daha fazla sayıda numune toplayabiliyor.'' Han-Ting, Tayvan, Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisans Programı

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

Öğrenciler, Oregon State University'de pek çok pathway programı, lisans veya lisansüstü program seçenekleri arasından tercih yapabilir:

International Direct

Bu programdaki öğrenciler, derece öğrencisi olarak başlayacak olup bireysel öğrenim planı ve özel tavsiye ve yönlendirmeler dahil başarılı olmak için gereken desteği alacaklardır.

International Year One (Uluslararası Birinci Yıl)

Bu programdaki öğrenciler, akademik ve İngilizce dil becerilerini geliştirirken derecelerine yönelik kredi toplayacaktır. Öğrenciler, 4 döneme kadar İngilizce yeterlilik seviyelerine uygun olan bir pathway programını tamamlayabilecek ve seçtikleri lisans programına hazırlık yapacaklardır.

Lisans Öğrencileri için Transfer Programı

Daha önceden bir yüksekokulu veya üniversite lisans programını tamamlamış olan ve OSU'ya geçiş yapmak isteyen öğrenciler, üniversite kredilerini aktarmalarına imkân tanıyan bu Lisans Transfer Programı'nı tamamlayabilirler.

Doğrudan Giriş Mezunu

Minimum İngilizce dil yeterliliğinin yanı sıra bir lisans derece programına sahip olmak olan asgari akademik şartı sağlayan öğrenciler, bir lisansüstü programa giriş için OSU'ya doğrudan başvuru yapabilecektir.

Lisansüstü Pathway Programı

Bu pathway programı, uluslararası öğrencileri yüksek lisans seviyesinde başarılı bir öğrenim için gereken akademik beceriler ve dil becerileri ile donatır. Öğrenciler gerekirse, GMAT/GRE sınav hazırlığını da tamamlayabilecektir.

Master's International Direct

Bu programdaki öğrencilere, Amerika Birleşik Devletleri'nde öğrenime etkili bir şekilde uyum sağlama konusunda yardımcı olmak için tasarlanan ek destek, yönlendirme ve özel kaynaklar sunulur.

Akademik İngilizce programı

Bu pathway, öğrencilerin İngilizce dil, akademik ve kritik düşünme yeteneklerini geliştirmeye yöneliktir.

İngilizce ile Yurtdışında Eğitim

Bu program, uluslararası öğrencilerin Akademik İngilizce programlarını tamamlamalarına ve kredi toplarken lisans seviyesinde program deneyimi kazanmalarına imkân sağlar. Öğrencilerin bunun için tam zamanlı bir derece programına kayıtlı olmaları gerekmez.

Show more +Show less -
Giriş Koşulları

Giriş Koşulları

OSU'da bir derece programına başvuru yapmak için öğrencilerin, her programa göre farklılık gösteren giriş şartlarını yerine getirmeleri gerekecektir.

International Direct

Bu programa hak kazanmak için öğrencilerin, 3.0 Genel Akademik Not Ortalaması (GPA) veya eşdeğeri bir başarıyla lise diplomasına sahip olmaları veya programa özel şartları yerine getirmeleri gerekir.

En az 6.0 IELTS en az 70 TOEFL puanı veya eşdeğeri aranır.

International Year One (Uluslararası Birinci Yıl)

Adayların, 2.5 genel akademik not ortalaması (GPA) veya eşdeğeri bir başarıyla lise diplomasına sahip olmaları ve programa özel şartları yerine getirmeleri gerekir.

En az 5.0 IELTS en az 50 TOEFL puanı veya eşdeğeri aranır.

Lisans Öğrencileri için Transfer Programı

Adayların en az 15 çeyrek dönem ya da 12 normal dönem kredisi ve en az 2.25 genel akademik not ortalaması ile tanınmış bir kurumdan geçiş yapmaları gerekir.

En az 5.0 IELTS en az 50 TOEFL puanı veya eşdeğeri aranır.

Doğrudan Giriş Mezunu

En az 3.0 genel akademik not ortalaması ile bir lisans derecesi aranır (ek sınavlar ve materyaller aranabilir).

En az 7.0 IELTS, en az 91 (18 minimum alt puan) TOEFL veya eşdeğeri aranır.

Lisansüstü Pathway

Adayların birinci derece, diploma veya eşdeğer bir programı tamamladıklarına dair kanıt sunmaları ve 2.5-3.0 genel akademik not ortalamasına eşdeğer bir başarıya ve programa özel şartlara sahip olmaları gerekir.

En az 6.0 IELTS ve en az 70 TOEFL puanı veya eşdeğeri aranır.

Master's International Direct

Adayların 3.0 Genel Akademik Not Ortalaması ile birinci derece, diploma veya eşdeğer bir programı tamamladıklarına dair kanıt sunmaları ve programa özel şartları sağlamaları gerekir.

Alt puanlar 5.5 olmak şartıyla genel en az 6.5 IELTS puanı ve alt puanlar 18 olmak şartıyla TOELF'dan en az 80 puan aranır.

Ziyaretçi Uluslararası Öğrenci Programı

En az 3.0 akademik not ortalaması ile kazanılan bir lise diploması veya en az 2.25 akademik not ortalaması ile yurtdışında bir üniversitede en az bir öğrenim yılı tamamlamış olmak.

En az 6.5 IELTS puanı en az 80 IELTS puanı (alt puanlar en az 16 olmak şartıyla) veya eşdeğeri.

Show more +Show less -
Burslar ve finansman

Burslar ve finansman

Oregon State University, üstün başarılı öğrencilere geniş sayıda burs seçenekleri sunar. Bu ödüller, öğrenim masraflarını ve öğrenci yaşamının diğer öğeleri konusunda yardımcı olmaya yöneliktir. Bu kapsamdaki burslar:

OSU Lisans Bursları

Uluslararası Doğrudan Geçiş Programı, Uluslararası Birinci Yıl ve Lisans Geçiş Programı ve Geçiş öğrencileri için:

 • Provost's Scholarship adlı başarı bursu, öğrencilere 4 yıla kadar her yıl 6.000 USD burs verir. Yeterlilik kriterinin akademik başarı olduğu bu burs için ayrı bir başvuru yapılmasına gerek yoktur.
 • Öğrencilere birinci yılda 5.000 USD'ye kadar yardım sağlayan Bölgesel Burs. Bu, bir seferlik bir burstur. Ödülün belirli bölgelerde sağlanabilirliğine bağlı olan bu burs için başvuru sürecine gerek yoktur.
 • Continued Success Scholarship (Devamlı Başarı Bursu) üç yıla kadar 3.000 ila 5.000 USD arasında yardım sunar. Akademik performans ve genel akademik not ortalamasına (GPA) göre verilen burs için başvuru yapılmasına gerek yoktur.
 • Dört yıla kadar yılda 8.000 ila 10.000 USD veren Bölgesel Burs. Ödülün belirli bölgelerde sağlanabilirliğine bağlı olan bu burs için başvuru sürecine gerek yoktur.

Lisansüstü Bursları

Lisansüstü Pathway programı ve Master's International Direct programları:

 • Birinci yılda 7.500 USD'ye kadar ödül veren Bölgesel Burs. Bu, bir seferlik bir burstur. Ödülün belirli bölgelerde sağlanabilirliğine bağlı olan bu burs için başvuru sürecine gerek yoktur.
 • Continued Success Scholarship (Devamlı Başarı Bursu) üç yıla kadar 3.000 ila 5.000 USD arasında yardım sunar. Akademik performans ve genel akademik not ortalamasına (GPA) göre verilen burs için başvuru yapılmasına gerek yoktur.

Bir burs için başvuru yapmak isteyen öğrencilerin, daha fazla bilgi almak ve kriterleri öğrenmek için üniversitenin ilgili birimi ile irtibat kurmaları gerekir. Öğrencilerin, ödüle hak kazanmadan önce OSU'da bir programa kabul edilmeleri gerekir.

Show more +Show less -
Tesisler

Tesisler

Oregon State University'deki INTO öğrencileri, kampüs genelinde bulunan muhteşem tesisler ve kaynaklardan faydalanabileceklerdir.

Kütüphane

OSU'nun muhteşem kütüphaneleri, online sohbet, e-posta veya telefon aracılığıyla 7/24 erişilebilirdir. Uzman kütüphaneciler, tüm öğrencilerin sorularını yanıtlayıp onlara ihtiyaç duydukları kaynaklara ulaşmada yardımcı olur.

Spor

OSU, sunduğu etkileyici spor tesisi seçenekleriyle gurur duyar. Tırmanış duvarının yanı sıra kampüste bir spor salonu, 23 metrelik bir yüzme havuzuna sahiptir. Öğrenciler aynı zamanda OSU'nun intramural spor takımlarından birine katılabilecekleri Dixon Rekreasyon Merkezi'ne erişim sağlayabilirler.

Konaklama seçenekleri

Üniversitenin öğrenci yurtları, rahat ve sosyal bir ortam için ideal bir yerdir. Bunlar merkezi kampüs tesislerine ve sınıflarına takın bir konumda bulunur. Tüm konaklama seçenekleri tam döşeli olup modern mutfaklar, istendiğinde cinsiyete özel alanlar sunan sosyal alanlar ile donatılmıştır. Öğrenciler aynı zamanda, herhangi bir konuda kendilerine yardımcı olabilecek olan yurtta bulunan danışman ve personelden faydalanabilir.

OSU, COVID-19 pandemisi boyunca öğrenci, personel ve akademisyenlerinin sağlığına önem vermektedir. Üniversite, aşılar, maske kullanımı, testler ve üniversitede toplanma, etkinlik ve faaliyetleri yönetme dahil olmak üzere tüm kamu sağlık önlemlerine uyar. 4 Ocak 2022'den bu yana üniversite öğrencilerinin %93 personelin ise %94'ü tam aşı dozlarını tamamlamıştır.

Yemekhane

OSU kampüsünde öğrencilerin ders aralarında tadını çıkarabilecekleri 30 yeme-içme seçeneği bulunur. Mevcut restoran ve kafeler farklı beslenme ihtiyaçlarına hizmet eder ve çok sayıda mutfağı kapsar bu sayede öğrenciler kesinlikle aradıklarını bulacaklardır.

Show more +Show less -
Mezun Sonuçları

Mezun Sonuçları

Pathway başarısı

Oregon State University, bir ABD okulunda yükseköğretim eğitimi almak isteyen ancak giriş şartlarını hâlihazırda sağlamayan uluslararası öğrenciler için rakipsiz fırsatlar sunar. 2019-2020 akademik yılında bir Pathway programına kayıtlı tüm öğrencilerin %91'i programlarını başarılı bir şekilde tamamlamış ve Oregon State University'e geçiş hakkı kazanmıştır.

OSU'da derece eğitimi

OSU'da bir derece programına geçişin pek çok avantajı mevcuttur. Üniversiteden bir lisans derecesi ile mezun olan öğrenciler, 2019 PayScale College Salary Report'a göre Amerika'da en iyi maaş alan mezunlar arasında ilk %15'te yer alır.

OSU'da bir derece programı süresince öğrenciler, üniversitede sunulan çeşitli kariyer geliştirme hizmetlerinden faydalanabilirler. Öğrenciler, muhteşem iş deneyimi ve staj imkanlarına erişim sağlar bu da onların rekabetçi iş piyasasında öne çıkmalarına yardımcı olur.

130'un üzerinde şirket, OSU'nun staj programında yer alır. MECOP Boeing, HP, Oracle ve Intel gibi sanayi devleri ile mühendislik, teknoloji ve işletme alanlarında öğrencilere ücretli staj imkânları sunar.

Show more +Show less -
3556
Uluslararası öğrenciler

United States: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
Alisha
Alumni Stories
At Oregon State University
At Oregon State University
At Oregon State University
At Oregon State University
At Oregon State University
At Oregon State University
At Oregon State University
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$1767

 • $816
  Konutlar
 • $677
  Yemek
 • $98
  Günlük Yaşam
 • $176
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?