Hemen destek alın arrow

hipchat Arayın ya da Online Yazışın
text.skipToContent text.skipToNavigation

Oregon State University - INTO USA

United States
Genel Bakış

Genel Bakış

Oregon State University (OSU), uluslararası öğrencilere prestijli bir Kuzeybatı Pasifik ABD kurumunda en iyi eğitim deneyimini sunar.

Öğrenciler, OSU'da derece seviyesinde eğitime geçiş için yardımcı olacak farklı pathway programlarında öğrenim görebilir. Aynı zamanda, İngilizce dil becerilerini ve akademik becerilerini büyük ölçüde geliştirebilirler.

OSU, lisans ve lisansüstü doğrudan giriş imkânının yanı sıra Amerika'daki en eski ve en bütünleşik pathway programlarından birini sunar. Üniversite, uluslararası eğitime ve öğrenci başarısına ayrı bir önem vermekte olup özel bir Uluslararası Yaşam-Öğrenim Merkezi'ne (International Living-Learning Center) sahiptir. Bu, uluslararası öğrenci yaşamı için dinamik bir merkez olup aynı zamanda INTO OSU Merkezi'ne ev sahipliği yapar.

OSU, Best College Reviews in 2020 tarafından ABD'deki En İyi Araştırma Üniversiteleri arasında 41'inci seçilmiş olan araştırma odaklı bir üniversitedir. Aynı zamanda, seçtikleri konu alanından bağımsız olarak uluslararası öğrencilerin kariyerlerine başlamaları için harika bir kurumdur. Derece programları, çok sayıda pratik öğretim imkânına ve sanayi deneyimine yer verir dolayısıyla öğrenciler iş dünyasında fark yaratmaya hazır olarak mezun olur.

OSU, 112 ülkeden gelen yaklaşık 4.000 uluslararası öğrenci dahil olmak üzere 30.000'in üzerinde öğrenciye ev sahipliği yapar. Ayrıca, öğrencilerin pek çok arkadaş edinebilecekleri, sınıf dışında öğrenci hayatının tadını çıkarabilecekleri yüzlerce kulüp, topluluk ve kuruluş mevcuttur.

Corvallis, uluslararası öğrenciler için Amerika'da harika bir şehirdir. Üç şeritli sokaklar ve renkli evlerin göze çarptığı bu şehirde öğrenciler, tipik bir Pasifik kuzeybatı bölgesi deneyimi sunan, hakiki çiftlikten sofraya restoranların tadını çıkarabilirler

İhtiyaç duyulabilecek her şeyi kampüste yakın bir mesafede bulmak mümkündür. Aynı zamanda, yürüyerek, bisiklet veya otobüsle ya da ücretsiz otobüs ağı ile şehirde dolaşmak oldukça kolaydır. Yıl boyunca canlı festivaller düzenlenir. Haftada iki kez, öğrencilerin geleneksel lezzetlerin tadına bakabileceği pazarlar kurulur.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Üstün başarılı bir üniversite

Oregon State University, 2020 U.S. News & World Report tarafından Amerika'da 58. ve Kuzeybatı bölgesinde ise birinci sıradaki En Yenilikçi Okul seçilmiştir. OSU ayrıca aşağıdaki ödülleri de kazanmıştır.

 • ABD'deki En İyi Devlet Okulları arasında 71. Sırada 2021 U.S. News & World Report
 • En Çok Kazanan Mezunlar için ilk yüzde 15'de 2019 PayScale Salary Report
 • En İyi Araştırma Üniversiteleri arasında 41. Sırada 2020 Best College Reviews
 • Ulusal Üniversiteler arasında 153. sırada 2021 U.S. News & World Report

Üniversitenin online derece hizmeti Ecampus, online lisans programları için ülkede beşinci sırada yer almaktadır.

Çeşitliliğe bağlılık

Oregon State University, çeşitliliğe verdiği önem ile ikinci kez takdir toplamıştır. Çeşitli ve katılımcı bir kampüs kültürü sunmak için çalışan okul ve üniversiteleri ödüllendiren INSIGHT Into Diversity adlı dergi tarafından Higher Education Excellence in Diversity Award'a layık görülmüştür. Oregon State, Oregon'da 2020'de bu ödülü alan sadece iki üniversite veya kolejden biridir.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

Oregon State University'de uluslararası öğrencilerin becerilerini geliştirmelerine ve Amerika'da yükseköğretime hazırlanmalarına yardımcı olacak çok sayıda pathway programı, lisans programı ve lisansüstü program seçeneği mevcuttur.

International Direct

International Direct öğrencileri, bir yandan bireyselleştirilmiş öğrenim planı ve yönlendirme gibi başarı için gerekli olan desteği alırken derece programlarına giriş yapabilirler.

Lisansüstü Eğitime Doğrudan Geçiş

Gerekli akademik şartları (lisans derecesi) ve İngilizce dil yeterlilik şartını taşıyan öğrenciler, üniversitede bir lisansüstü programa giriş için doğrudan OSU'ya başvurabilirler.

Uluslararası Birinci Yıl

Öğrenciler bu programda, akademik ve İngilizce dil becerilerini geliştirirken derece kredileri kazanırlar. Lisans programlarına geçiş için, İngilizce yeterlilik seviyelerine göre uyarlanan bir pathway programında (4 döneme kadar) öğrenim görebilirler.

Lisans Geçiş Programı

Hâlihazırda bir yüksekokul veya üniversite programını tamamlamış olan ve Oregon State University'e geçiş yapmak isteyen öğrenciler, üniversite kredilerini aktarabilecekleri Lisans Geçiş Programı'na başlayabilirler.

Lisansüstü Pathway Programları

Bu program uluslararası öğrencilere, bir yüksek lisans derece programında öğrenim için ihtiyaç duydukları akademik becerileri ve dil becerilerini kazandırır. Aynı zamanda, program tarafından şart olarak aranması halinde, öğrenciler GMAT/GRE sınavlarına hazırlanırlar.

Master's International Direct (MID) (Yalnızca Bilgisayar Bilimi Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği programları için)

Programında derece amaçlı öğrenim gören öğrenciler, ABD'de öğrenci hayatına adapte olmalarına yardımcı olmak için OSU'da uluslararası öğrencilere sunulan ek destek hizmetlerinden faydalanırlar.

Akademik İngilizce Programı

Öğrenciler bu programda İngilizce dil, akademik ve kritik düşünme becerilerini geliştirebilirler.

İngilizce ile Yurtdışında Eğitim

Bu, öğrencilerin tam bir derece programına kayıt yatırmadan Akademik İngilizce programlarında öğrenim görebileceği, lisans seviyesinde programları deneyimleyip kredi kazanabileceği benzersiz bir programdır.

Show more +Show less -
Giriş koşulları

Giriş koşulları

Oregon State University'de pathway programlarında öğrenim görebilmek için öğrencilerin, program ve kursa göre değişen birkaç giriş koşulunu yerine getirmeleri gerekir:

International Direct

Akademik şartlar: En az 3.0 genel akademik not ortalaması (GPA) ile kazanılan bir lise diploması veya eşdeğeri ile birlikte programa özgü diğer koşullar.

İngilizce dil şartları: En az 6.0 IELTS puanı en az 70 TOEFL puanı ya da eşdeğeri.

Lisansüstü Eğitime Doğrudan Geçiş

Akademik şartlar: En az 3.0 genel akademik not ortalaması (GPA) ile kazanılan bir lisans derecesi (programa bağlı olarak ek sınav ve materyaller talep edilebilir).

İngilizce dil şartları: En az 7.0 IELTS puanı en az 91 TOEFL puanı (altpuanlar en az 18 olmalı) ya da eşdeğeri.

Uluslararası Birinci Yıl

Akademik şartlar: En az 2.5 genel akademik not ortalaması (GPA) ile kazanılan bir lise diploması veya eşdeğeri ile birlikte programa özgü diğer koşullar.

İngilizce dil şartları: En az 5.0 IELTS puanı en az 50 TOEFL puanı ya da eşdeğeri.

Lisans Geçiş Programı

Akademik şartlar: Öğrencilerin en az 15 kısa dönem ya da 12 normal dönem kredisi ve en az 2.25 genel akademik not ortalaması ile tanınmış bir kurumdan geçiş yapmaları gerekir.

İngilizce dil şartları: En az 5.0 IELTS puanı en az 50 TOEFL puanı ya da eşdeğeri.

Lisansüstü Pathway

Akademik şartlar: Lisans, diploma ya da eşdeğer bir programın tamamlanmış olması 2.5-3.0 genel akademik not ortalaması ve diğer program şartlarının yerine getirilmesi gerekir. Ayrıca, IELTS'ten en az 6.0 ve TOEFL'dan en az 70 puan veya eşdeğeri bir puana sahip olunmalıdır.

Master's International Direct

Akademik şartlar: Lisans, diploma ya da eşdeğer bir programın tamamlanmış olması 3.0 genel akademik not ortalaması veya eşdeğerine sahip olunması ve programa özgü şartların yerine getirilmesi gerekir. Ayrıca, IELTS'ten en az 6.5 (altpuanlar en az 5.5 olmak şartıyla) ve TOEFL'dan en az 91 (altpuanlar en az 18 olmak şartıyla) puana sahip olunmalıdır.

Ziyaretçi Uluslararası Öğrenci Programı

Akademik şartlar: En az 3.0 akademik not ortalaması ile kazanılan bir lise diploması veya en az 2.25 akademik not ortalaması ile yurtdışında bir üniversitede en az bir öğrenim yılı tamamlamış olmak

İngilizce dil şartları: En az 6.5 IELTS puanı en az 80 TOEFL puanı (altpuanlar en az 16 olmak şartıyla) veya eşdeğeri.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

Üstün başarılı uluslararası öğrenciler, OSU'dan, öğrenim ücretleri ve diğer harcamaları konusunda kendilerine yardımcı olacak çok sayıda burslara hak kazanabilirler. Bu burslardan bazıları:

OSU Lisans Bursları

Uluslararası Doğrudan Geçiş Programı, Uluslararası Birinci Yıl ve Lisans Geçiş Programları için:

 • Provost's Scholarship adlı başarı bursu, öğrencilere 4 yıla kadar her yıl 6.000 USD burs verir. Yeterlilik kriterinin akademik başarı olduğu bu burs için ayrı bir başvuru yapılmasına gerek yoktur.
 • Değişken yardım tutarlarında tek seferde ödenen Bölgesel Burslar. Bu burs için başvuru süreci mevcut değildir burs sadece belirli bölgelerde verilir.
 • Honorary Scholarship for Leadership (Liderlik Onur Bursu) 2.000 USD değerinde tek seferlik bir burstur. Bu bursa başvuru yapan adayların akademik başarılarını ve liderlik becerilerini kanıtlamaları gerekir.
 • Continued Success Scholarship (Devamlı Başarı Bursu) üç yıla kadar 3.000 ila 5.000 USD arasında yardım sunar. Akademik performans ve genel akademik not ortalamasına (GPA) göre verilen burs için başvuru yapılmasına gerek yoktur.

Lisansüstü Bursları

Lisansüstü Pathway ve Master's International Direct

 • Değişken yardım tutarlarında tek seferde ödenen Bölgesel Burslar. Bu burs için başvuru süreci mevcut değildir burs sadece belirli bölgelerde verilir.
 • Continued Success Scholarship (Devamlı Başarı Bursu) iki yıla kadar 3.000 ila 5.000 USD arasında yardım sunar. Akademik performans ve genel akademik not ortalamasına (GPA) göre verilen burs için başvuru yapılmasına gerek yoktur.

Öğrencilerin, her bir bursa, yeterlilik şartlarına ve kriterlerine ilişkin daha fazla bilgi almak için üniversite ile irtibata geçmeleri tavsiye edilir. Öğrencilerin, bursu almadan önce üniversiteden kabul almış olmaları gerekir.

Show more +Show less -
Tesisler

Tesisler

INTO OSU öğrencileri kampüs genelinde bulunan üstün kaliteli tüm tesis ve kaynakları kullanabilir.

Kütüphane

Kapsamlı kütüphaneler sohbet, e-posta ve telefon yoluyla 7/24 açıktır ve kütüphane görevlileri öğrencilerin tüm sorularını yanıtlayabilir. Öğrenciler, kütüphaneden bizzat yararlanmak için uygunluk durumunu üniversitenin web sitesinden kontrol edebilir.

Spor

Çok sayıda spor tesisi bulunur. Kampüste bir spor salonu, 23 metrelik havuz ve 13 metrelik bir tırmanış duvarı bulunur. Öğrenciler, aynı zamanda Dixon Rekreasyon Merkezi'ne erişebilir ve okul içindeki pek çok spor takımından birine katılabilir.

Konaklama seçenekleri

OSU öğrenci yurtları, uluslararası öğrencilerin kendilerini rahat hissedebilmeleri ve pek çok yeni insanla tanışabilmeleri için harika bir ortamdır. Yurtlar, sınıflara ve kampüs tesislerine yakın olup içerisinde mutfak ve ortak salonlar bulunur. Odalar tam donanımlı olup, sadece kız veya sadece erkek öğrencilere ayrılan alanlar mevcuttur. Yurtlarda hizmet veren yatılı personel ve danışmanlar, konaklama il ilgili her konuda yardımcı olabilir. Konaklama paketlerine yemek dahildir.

Yemek

Kampüste, öğrencilerin tercih edebileceği 30'un üzerinde restoran bulunur. Tüm beslenme şartlarına ve tercihlerine göre farklı seçenekler mevcuttur. Öğrenciler, bu sadece çok çeşitli mutfaklara özgü yemeklerin tadını çıkarabilir. Konaklama seçeneğine yemek kuponu dahil olan öğrenciler, bu haklarını herhangi bir restoranda kullanabilir.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

Pathway başarısı

OSU, ABD'de bir kurumda yükseköğretim eğitimi almak isteyen ancak giriş koşullarını tam olarak sağlamayan uluslararası öğrencilere benzersiz fırsatlar sunar. 2018-19 akademik yılında, tüm OSU pathway öğrencilerinin %85'i programlarını başarılı bir şekilde tamamlamış ve Oregon State University'de derece seviyesinde eğitime geçiş hakkı kazanmıştır.

OSU'da derece eğitimi

OSU'da bir derece programına geçişin pek çok avantajı mevcuttur. Üniversiteden bir lisans derecesi ile mezun olan öğrenciler, Amerika'da en iyi maaş alan mezunlar arasında ilk %15'te yer alır (PayScale College Salary Report 2019).

Öğrenciler, derece programı boyunca OSU'nun kariyer gelişimine yönelik sunduğu hizmetlerden faydalanabilir. Üniversite öğrencilere, profesyonel iş piyasasında fark yaratmalarına yardımcı olacak prestijli iş deneyimi ve staj imkânları bulma konusunda yardımcı olur.

130'un üzerinde şirket, OSU'nun staj programında yer alır. MECOP Boeing, HP, Oracle ve Intel gibi sanayi devleri ile mühendislik, teknoloji ve işletme alanlarında öğrencilere ücretli staj imkânları sunar.

Öğrenci Görüşleri

''Oregon State University'de deneyimlediğim ve işimde uygulayabildiğim en iyi şey, eğitimimin başlarında edindiğim pratik bilgiler ve proje deneyimiydi. Oregon State University'deki daha ilk dönemimde, güvenlik için tasarım isimli bir ders aldım ve bu ilk derste pek çok pratik bilgi edindim. Yeni bir ülkeye gelmek ve bu derste yeni inşaat yöntemlerini öğrenmek benim için gerçekten büyük bir tecrübe oldu. Bu, [güvenlikle ilgili] gözlemler yapmama, ne tür bir çalışmanın iyi, güvenli ve verimli olduğunu belirlememe çok yardımcı oluyor.''Amit, Hindistan İnşaat Mühendisliği Yüksek Lisansı, 2019 Mezunu Salem'de, Turner Construction şirketinde Saha Mühendisi

VEYA

''OSU'daki mühendislik öğrencileri beni çok şaşırttı. Herkes deneyime sahip ve yaptığı işi tutkuyla yapıyor. Öğrenciler, profesörlerin sınıfta öğrettiklerini sorgulama becerisine sahip. Bu, sadece derecemizi tamamlamaya çalıştığımız Tayvan üniversitelerinden tamamen farklı bir öğrenme deneyimi.''Han-Ting, Tayvan, Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisansı

Show more +Show less -
3556
Uluslararası öğrenciler

United States: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
401st  / 1250

THE Dünya Sıralaması

Alisha
Alumni Stories
At Oregon State University
At Oregon State University
At Oregon State University
At Oregon State University
At Oregon State University
At Oregon State University
At Oregon State University
Corvallis Oregon 1701 SW Western Blvd
Bend Oregon 1500 SW Chandler Avenue
Established in 2008, INTO Oregon State University is one of the oldest and most integrated Pathway programs in the US. It works in partnership with the Oregon State University to offer high-quality university preparation programs for international students. The center?s academic English, International Year One and Graduate Pathway programs help students transition to a US degree program.

OSU commitment to international education is evident in the purpose-built five-story International Living-Learning Center, which is a vibrant global hub of student life and educational activity and houses the INTO OSU Center. This state-of-the-art facility dedicated to global learning provides students with an inspiring and dynamic environment where they live, learn and socialize. The building features modern, furnished accommodations for domestic and international students, classrooms and well-equipped communal spaces.

INTO OSU provides services such as personalized academic, language and cultural support, targeted tutoring and self-study learning support resources, airport pickup, comprehensive orientation, and social events and trips around Oregon.

Several language and cultural support services are offered by OSU including the Cultural Ambassador Conversant Program and cultural adjustment support services. The center has language and cultural advisors who speak a number of languages to assist international students. INTO OSU students have full access to all of the facilities and resources on campus that includes different caf?s and restaurants, gym, swimming pool, climbing wall and the library which is open 24 hours during the week.

Oregon State University (OSU) combines quality academics with an engaging student community drawn from all 50 US states and more than 100 countries.
https://images1.content-gbl.com/commimg/myhotcourses/institution/profile/myhc_296818_320px.jpg Oregon State University - INTO USA https://www.idp.com/turkey/universities/oregon-state-university-into-usa/iid-us-01179/

Ortalama toplam maliyet$1747

 • $795
  Konutlar
 • $677
  Yemek
 • $99
  Günlük Yaşam
 • $176
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin