text.skipToContent text.skipToNavigation
Language:Dil:

COVID-19 Güncel verileri: Bu üniversite online başlayacak ve sonrasında da kampüste devam edecek programlar sunmaktadır.

Daha fazla bilgi için aşağıdaki Yeni Haberler bölümünü inceleyin.

video Bg

Queen Mary University of London

United Kingdom
Genel Bakış

Genel Bakış

Queen Mary University of London (Queen Mary) Londra'nın doğu ve merkez bölgesinde 5 kampüs genelinde hizmet veren dünyada öncü bir kurumdur. Tarihi, Royal London Hospital'da İngiltere'nin ilk tıp fakültesinin kurulduğu 1785 yılına kadar uzanır. Beşeri bilimler, sosyal bilimler, hukuk, tıp ve diş hekimliği, fen ve mühendislik gibi çeşitli konu alanlarında öğrenim görmek mümkündür. Kurum, Birleşik Krallık'ta 19. ve dünyada 114. sırada (2021 QS Subject Rankings) yer almakta olup çıraklık programları sunan ilk Russell Group üniversitesidir.

Öğrencilere mükemmel bir öğrenme ortamı sağlamak için çalışan kurum son beş yılda yeni tesislere 105 milyon GBP yatırım yapmıştır. Queen Mary, yepyeni ve son teknoloji ürünü robotik tesislerini kullanıma sunan mühendislik binasının yeniden yapılandırılmasından Birleşik Krallık'ın kırk yıl içindeki ilk yeni diş hekimliği fakültesine kadar öğrencilerin kendi alanlarındaki en son teknolojiye erişimini sağlamak için sürekli olarak kendini geliştirmektedir.

Queen Mary, 160'tan fazla farklı ülkeden gelen 27.000'i aşkın öğrencisi ile çok çeşitli bir öğrenci nüfusuna sahiptir ve üniversitenin öğrenci topluluğunun %50'si uluslararası öğrencilerden oluşmaktadır.

Kurumda sunulan ödüllü kariyer hizmeti, öğrencilere eğitimli danışmanlarla bire bir kariyer randevuları oluşturma, 2000'in üzerinde iş tecrübesi fırsatını gözden geçirme ve Birleşik Krallık'ın dört bir yanından gelen işverenlerle buluşma etkinliklerine katılma fırsatı sunmaktadır. Bu durum, Queen Mary'nin, Sunday Times İyi Üniversite Rehberi sıralamasında mezun maaşları bakımından Birleşik Krallık'ta 10. sırada yer almasını sağlamıştır.

Kariyerlerinin zirvesindeki akademisyenlerin kanser tedavisi ve astronomi gibi alanlarda bir etki yaratmak için yürüttükleri çalışmalar sayesinde Queen Mary'de araştırmalar dünya çapında liderdir. Queen Mary, en güncel REF2014 uygulamasında araştırma çıktılarının kalitesi ile (3* ve 4.* seviye) Birleşik Krallık'ta beşinci sırada yer almıştır.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

COVID-19 Güncellemesi

Üniversite, tüm personelin ve öğrencilerin sağlığını ve refahını korumak için çok sayıda önlem almıştır. Queen Mary, Eylül 2020'de öğrencileri karşılamayı planlamaktadır. Ancak bazı öğrencilerin seyahat edememesi durumunda, üniversite harmanlanmış bir öğrenme metodolojisi kullanarak online eğitime erişimi kolaylaştıracaktır.

Kampüsün Covid-19'e karşı güvenliğini sağlamak amacıyla tüm devlet yönlendirmeleri ve protokollerine uyulmaktadır. Buna, amfiler, kütüphaneler, öğrenme alanları ve sosyal alanlar gibi tesislerin yeniden düzenlenmesi dahildir.

Üniversite, giriş kriterlerinde değişiklik yapmamıştır ve uygun öğrenciler için burslar hala mevcuttur. Dönem öncesi İngilizce kursları devam etmekte olup, bazıları online olarak sunulmaktadır. Queen Mary ayrıca öğrencilere yardımcı olacak, durumla ilgili düzenli güncellemeler içeren kapsamlı kaynaklara sahiptir. Öğrenciler daha fazla bilgi için üniversitenin web sitesine başvurabilir.

Çin'de uluslararası bir merkez

Queen Mary University of London, Çin'in en iyi üniversitelerinden biri olan Northwestern Polytechnical University (NPU) ile birlikte bir Uluslararası Eğitim ve Öğretim Merkezi (ICTL) açmıştır.

25 Haziran 2018'de faaliyete geçirilen Merkez, Çin-yabancı Ortak Eğitim Enstitüsü olan Queen Mary University of London NPU Mühendislik Fakültesinin (QMES) bir parçasıdır. Amacı, STEM konu alanlarında (fen, teknoloji, mühendislik ve matematik) en iyi öğretim ve öğrenim uygulamalarını kurmaktır.

Queen Mary University of London, yeni bir çıraklık programı başlatıyor

Üniversite yakın dönemde, sosyal sektöre yönelik tasarlanmış olan bir Uzman Yönetici Çıraklık derece programı başlatmıştır. Bu lisans programı, Birleşik Krallık'ta alanında bir ilktir.

Hindistan ve Birleşik Krallık arasında yeni bir ortaklık

Üniversite yakın dönemde Resilient Futures India Initiative adlı bir girişim başlatmıştır. Yeni Delhi merkezli olan bu proje, Hindistan ve Birleşik Krallık'tan uzmanları, eşitlik, sağlık ve çevresel sürdürülebilirlik dahil zorlu küresel sorunları ele almaya davet eder.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Queen Mary, Russell Group tarafından temsil edilen ve kendilerini en iyi araştırmaları, sıra dışı bir eğitim ve öğretim deneyimini, mükemmel mezun istihdam edilebilirliğini ve iş ve kamu sektörüyle rakipsiz bağlantıları sürdürmeye adamış olan 24 lider Birleşik Krallık üniversitesinden biridir.

Queen Mary, öğrencilere dünyanın önde gelen araştırmalarından ilham alan, teşvik edici, destekleyici ve yüksek kaliteli bir öğrenme deneyimi sunar. Queen Mary, tiyatro, Almanca, tarih, İber kültürü ve edebiyatı ve tıp dahil olmak üzere konu alanlarının birçoğunda 'genel memnuniyet' için yüzde 90'ın üzerinde puan alarak öğrenci memnuniyeti bakımından Russell Group üniversiteleri arasında Londra'da ikinci sırada yer almıştır (Ulusal Öğrenci Anketi 2018).

Queen Mary'nin öğretim yöntemleri çeşitlidir. Derslerin yanı sıra, öğrenciler küçük grup öğretimini de deneyimleyebilir: öğreticiler, seminerler, uygulama çalışmaları, alıştırma sınıfları ve probleme dayalı öğrenme (PDÖ) oturumları (tıp ve bazı malzeme programları için). Çoğu öğrenci grup projeleri üzerinde çalışma şansına da sahip olacaktır. Bu, takım çalışması kabiliyetinin çok gerekli olduğu gerçek iş dünyası için çok faydalı bir deneyimdir.

Tüm üniversite öğrencilerinin bağımsız çalışma becerilerini geliştirmeleri gerekmektedir ve öğrenciler makaleler, raporlar, projeler, bitirme tezleri ve konuyla ilgili genel okumalar üzerinde çalışarak bu konuda bolca deneyim kazanacaktır.Bu, okul veya kolejden büyük ölçüde farklı olabilir ancak başka bir yararlı aktarılabilir beceridir.

Üniversitenin Öğrenim Gelişimi hizmeti, öğrencilere not alma ve organizasyon becerileri gibi konularda çeşitli uygulama çalışmaları sağlar ve ayrıca çalışmanın her yönüyle ilgili, artı matematik desteğine yönelik dersler yayınlar.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

Queen Mary bir dizi fakülte, okul ve bölümden oluşmaktadır:

Beşeri ve Sosyal Bilimler Fakültesi

2021 QS Subject Rankings sıralamasında, Sahne sanatları, İngiliz Dili ve Edebiyatı ve Hukuk, dünyanın en iyi 50'si arasında yer almıştır. 2021 Guardian University Guide sıralamasında, Hukuk Birleşik Krallık'ta 12. sırada yer almıştır. Fakülte, hukuk ve politikadan film çalışmalarına ve edebiyata kadar çok çeşitli disiplinlerde dereceler sunar. Araştırma hibe fonu yıllık yaklaşık 7 milyon GBP'dir ve araştırma öğrencileri için burslara 1 milyon GBP'den fazla yatırım yapılmaktadır.

Fen ve Mühendislik Fakültesi

Fakülte, beş akademik okulu aracılığıyla mühendislik, fen ve matematik alanlarında araştırma ve öğretim mükemmelliği sağlamaktadır.

Fakülte, öğrencilerine birinci sınıf laboratuvarlarda en ileri öğretim yöntemleri kullanılarak eğitim verilmesini temin etmek için son birkaç yıl içinde binalarına, ekipmanlarına ve öğretim uygulamalarına 50 milyon GBP üzerinde yatırım yapmıştır.

Tıp ve Diş Hekimliği Fakültesi

Barts and The London School of Medicine and Dentistry (Tıp ve Dişçilik Okulu), Queen Mary'nin bir fakültesidir. Bağlantılı vakıfları, özellikle de Barts Health NHS Trust ve onunla ilişkili Üniversite Hastane Vakıfları - Homerton, Newham, Whipps Cross ve Queen (Romford) ile yapılan ortaklıklar sayesinde,okulun araştırma ve öğretimi son derece geniş kapsamlı ve teşvik edici bir klinik ortam tarafından bilgilendirilmektedir.

Research Excellence Framework'e (REF 2014) göre Barts and The London School of Medicine and Dentistry, Klinik Tıp Halk Sağlığı, Sağlık Hizmetleri ve Temel Bakım Yardımcı Sağlık Meslekleri, Diş Hekimliği, Hemşirelik ve Eczacılık olmak üzere her üç Değerlendirme Biriminde Birleşik Krallık'taki en iyi 7 kurum arasındadır. Araştırmaları ile ulusal ve uluslararası düzeyde tanınır ve yılda 40 milyon GBP araştırma geliri elde eder. Diş Hekimliği ve Tıp, The Guardian University Guide 2020 tarafından Birleşik Krallık'ta sırasıyla 11 ve 15 sırada yer alır.

Show more +Show less -
Başvurular

Başvurular

Nasıl Başvurulur

Adım 1

Öğrenciler, Queen Mary'nin lisans programları veya lisansüstü programları listesinden ders programlarını seçmelidir.

Adım 2

Queen Mary, geniş bir uluslararası derece yelpazesine sahiptir. Öğrencilerin ilgili yeterliliklere sahip olup olmadıklarını öğrenmek için ülkeye/bölgeye özel bilgilere göz atmaları gerekir.

Adım 3

Anadili İngilizce olmayan uluslararası öğrencilerin, İngilizce konuşma ve yazma düzeylerinin başvuru yaptıkları programlar için yeterli olduğuna dair güncel bir kanıt sunabilmeleri gerekir. Öğrenciler, üniversitenin tüm İngilizce dil şartlarını gösteren listesini kontrol edebilir. İngilizce Diliyle İlgili Şartlar.

Adım 4

Tüm lisans başvuruları UCAS üzerinden yapılmalıdır. Lisansüstü başvurular çevrimiçi olarak yapılmalıdır.

Giriş şartları ve başvuruya ilişkin detaylar hakkında daha fazla bilgi için öğrenciler, üniversitenin internet sayfasını ziyaret edebilirler.

Bazı başvuru süreçleri Koronavirüs göz önünde tutularak adapte edilmiştir. Öğrenciler en güncel bilgiler için üniversitenin özel sayfasını kontrol edebilirler.

Show more +Show less -
Öğrenci desteği

Öğrenci desteği

Üniversite, öğrencilerinin öğrenci hayatının farklı aşamalarıyla başa çıkmalarına ve potansiyellerini gerçekleştirmelerine yardımcı olmak için finansal rehberlikten mentorluk programlarına kadar pek çok tavsiye ve destek sunmaktadır.

Burslar

Queen Mary'de uluslararası öğrenciler için çeşitli finansman kaynakları mevcuttur. Bunlar arasında, dış kaynak fonlarının yanı sıra çeşitli konu alanlarında verilen dikkate değer bir rekabetçi Queen Mary bursları paketi bulunmaktadır. Üniversitenin veritabanı, öğrencilerin okul/ülke veya her ikisine göre burs aramalarına olanak tanımaktadır.

Akademik Destek

Öğrenim geliştirme atölyelerinden asistan öğrenci (student buddy) programlarına kadar, öğrencilerin yeni öğrenim seviyelerine geçişlerine yardımcı olmak için çok sayıda destek seçeneği mevcuttur. Queen Mary aynı zamanda, yurtdışında eğitim veya yeni bir dil öğrenme dahil olmak üzere öğrencilerin derecelerini zenginleştirebilmelerine yönelik imkanlar sunar.

Kariyer Desteği

Üniversite, iş deneyimi imkanları ve lisansüstü öğrenim seçenekleri dahil olmak üzere öğrencileri mezuniyet sonrasındaki yaşama hazırlar ve yönlendirir.

Danışmanlık Merkezi

Danışmanlar ve terapistler, bire bir danışmanlık, grup terapisi ve bilişsel davranışçı terapi gibi çeşitli farklı destek hizmetleri sunmaktadır.

Öğrenci Bilgi Merkezi

Queen Mary'nin Öğrenci Bilgi Merkezi, öğrencilere orada öğrenim gördükleri dönem süresince belirli sorulara ilişkin yardımcı olur. Öğrenci kayıtlarından göçmenliğe kadar her konuda destek alabilirler.

Öğrenci Destek Bağlantıları

Queen Mary University of London bünyesindeki her okul, öğrencilere kendilerine etkisi olan konularda tavsiyeler sunabilecek olan özel bir Öğrenci Destek Personeli'ne sahiptir.

Engelli ve Disleksi Desteği

Üniversite, engelli, özel öğrenme güçlüğü çeken veya ruh sağlığı problemleri olan öğrencilere yardımcı olmak için özel bir hizmet sunar.

Dil Merkezi

Üniversite, akademik İngilizce, uygulamalı dilbilim ve modern diller alanlarında çok sayıda program yürütür. Hazırlık, yüksek lisans öncesi ve akademik yıl öncesi sunulan bu programlar uluslararası öğrencileri öğrenime hazırlamada yardımcı olur.

Show more +Show less -
Mezun Sonuçları

Mezun Sonuçları

Queen Mary University of London, geleceğin öncülerini ve etkili bireylerini yetiştirmektedir. Mezunlar, başarılı uluslararası işletmeler kurmakta, sosyal değişim yaratmakta ve alanlarında önemli keşifler yapmaktadırlar. Queen Mary mezunları, Birleşik Krallık Parlamentosu, NHS, Lloyds Banking Group ve BBC gibi dünya çapında bir dizi tanınmış kuruluş için çalışmaktadır.

Kariyer Desteği

Queen Mary, öğrencilere her adımlarında yardımcı olmaya yönelik bir dizi imkan ve destek hizmetlerine sahiptir. Öğrencilere, CV hazırlama ve yeni bir dil öğrenmeden akademik araştırma kariyerlerini keşfetmeye kadar her konuda yardımcı olunur.

Yabancı Öğrenci Desteği

Üniversite'nin QMPlus programı, öğrenimleri süresince ve sonrasında Birleşik Krallık'ta çalışma ile ilgili soruları olabilecek uluslararası öğrencilere yardımcı olur. Aynı zamanda, mezuniyet sonrasında yurtdışında çalışmak isteyen öğrencilere bilgi sağlar.

Başkentte bir kariyer geliştirme

Öğrencilerin hedefi ister bir hayır kuruluşu için çalışmak veya bir staja başvurmak ister kendi işletmelerini kurmak olsun, üniversitenin başkentteki istihdam uzmanları ve ağları, öğrencileri kendi kariyerlerini başlatmak için en iyi konuma getirir.

İş Deneyimi

The City, Canary Wharf ve the Olympic Park arasında bulunan konumu, üniversitenin hem yerel hem de uluslararası düzeyde hepsi öğrencilerin iş imkanlarını keşfederek deneyim kazanmalarına yardımcı olmaya hazır olan çok sayıda kuruluş ile bağlantılarının olduğu anlamına gelir.

Sektör Deneyimi

Üniversitenin pek çok fen ve mühendislik ve iktisat ve finans derece programı, sanayi deneyimi imkânlarını kapsar. Bu derece programları öğrencilere, akademik eğitimlerini profesyonel bağlamda gerçek dünya becerileri, pratik beceriler ve problem çözme becerileri ile bütünleştirme imkânı sunar. Kamu ve özel sektörde ve Microsoft, Disney, L'Oreal, Goldman Sachs ve IBM gibi tanımış kuruluşlarda iş deneyimi imkânları mevcuttur.

Show more +Show less -
7158
Uluslararası öğrenciler

United Kingdom: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
110th  / 1250

THE Dünya Sıralaması

At Queen Mary
Campus
Join Queen Mary
London Greater London Mile End Road
Whitechapel Greater London Garrod Building, Turner Street
London Greater London Charterhouse Square
London Greater London 67-69 Lincolns Inn Fields
Victoria Triq L-Arcisqof Pietru Pace,Victoria, Gozo
Queen Mary is part of the internationally recognised University of London, which counts among its members some of the leading higher education institutions in the world. It is proud to trace the roots of today's University back to the great charitable institutions of the city's East End. Queen Mary University of London is one of 24 leading UK universities represented by the Russell Group, that are committed to maintaining the very best research, an outstanding teaching and learning experience, excellent graduate employability and unrivalled links with business and the public sector.

The University has evolved into an international hub of education and research excellence. It offers hundreds of programmes at undergraduate and postgraduate level, and also offers an inspiring environment in which to undertake a PhD. Students and staff from all over the world are a part of the family and the university continues to bring world class education and opportunities to all students who have the potential, whatever their background. Queen Mary is one of the biggest University of London colleges. The university teaches and researches across a wide range of subjects in the humanities, social sciences, law, medicine and dentistry, and science and engineering.

Queen Mary has five campuses in London, with the main campus at Mile End in east London. Its campuses are well connected to a range of public transport, including the London Underground system, with central London just minutes away. Mile End is Queen Mary's main campus. Most academic schools are based there, as well as several halls of residence, lecture theatres, the main Library, and its central administrative services.
https://images1.content-gbl.com/commimg/myhotcourses/institution/profile/myhc_243962_320px.jpg Queen Mary University of London https://www.idp.com/turkey/universities/queen-mary-university-of-london/iid-uk-00683/

Ortalama toplam maliyet£2175

 • £1333
  Konutlar
 • £518
  Yemek
 • £88
  Günlük Yaşam
 • £236
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Öğrencilerimiz bizim hakkımızda neler düşünüyor?

Overview
(4.4)
Bölüm Kalitesi
4.4
Kampüs Güvenliği
5.0
Öğrenci Desteği
4.2
Eğitim Kalitesi
4.2
Kampüs Çevresi
4.4
Dünya Sıralaması
Queen Mary University of London Queen Mary University of London
Rated4/5based on5 student reviews
Customer reviews:
Queen Mary University of London - by, 2020-03-24
5.0/ 5 stars
Queen Mary University of London Queen Mary University of London
Rated4/5based on5 student reviews
Customer reviews:
Queen Mary University of London - by, 2020-01-07
4.0/ 5 stars
Queen Mary University of London Queen Mary University of London
Rated4/5based on5 student reviews
Customer reviews:
Queen Mary University of London - by, 2020-01-29
5.0/ 5 stars
Queen Mary University of London Queen Mary University of London
Rated4/5based on5 student reviews
Customer reviews:
Queen Mary University of London - by, 2020-01-30
3.0/ 5 stars
Queen Mary University of London Queen Mary University of London
Rated4/5based on5 student reviews
Supportive Customer reviews:
Queen Mary University of London - by, 2020-02-03
5.0/ 5 stars

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Queen Mary University of London Queen Mary University of London
Rated4/5based on5 student reviews
Customer reviews:
Queen Mary University of London - by, 2020-03-24
5.0/ 5 stars
Queen Mary University of London Queen Mary University of London
Rated4/5based on5 student reviews
Customer reviews:
Queen Mary University of London - by, 2020-01-07
4.0/ 5 stars
Queen Mary University of London Queen Mary University of London
Rated4/5based on5 student reviews
Customer reviews:
Queen Mary University of London - by, 2020-01-29
5.0/ 5 stars
Queen Mary University of London Queen Mary University of London
Rated4/5based on5 student reviews
Customer reviews:
Queen Mary University of London - by, 2020-01-30
3.0/ 5 stars
Queen Mary University of London Queen Mary University of London
Rated4/5based on5 student reviews
Supportive Customer reviews:
Queen Mary University of London - by, 2020-02-03
5.0/ 5 stars

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin