Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

Queen Mary University of London

United Kingdom
Genel Bakış

Genel Bakış

Queen Mary University of London (kısaca Queen Mary), dünyanın önde gelen ileri eğitim enstitüleri arasındadır. Londra'nın merkezinde ve doğusunda toplam beş kampüsü olan okul, Birleşik Krallık'taki ilk tıp fakültesinin Royal London Hospital'da kurulduğu 1785 yılına kadar uzanan bir tarihe sahiptir.

Beşeri ve Sosyal Bilimler Fakültesi, Fen Bilimleri ve Mühendislik Fakültesi, Tıp ve Diş Hekimliği Fakültesi dahil olmak üzere üç ana fakültede öğrenciler için son derece geniş bir bölüm yelpazesi mevcuttur.

Üniversite, Birleşik Krallık'ta 19. ve dünya genelinde 117. sıradadır (QS Subject rankings 2022) ve diplomalı stajyerlik programları sunan ilk Russell Group enstitüdür.

Queen Mary, üst düzey araştırmalara ve öğretime önen veren Russell Group üniversitelerinden biridir. Geçtiğimiz beş yılda tesislerine en az 105 milyon GBP değerinde yatırım yapmıştır, mevcut öğrenim alanları yenilenmiştir ve yepyeni robotbilim binaları inşa edilmiştir.

160'ın üzerinde ülkeden 28.000'den fazla öğrenci ile Queen Mary'nin kültür çeşitliliği yüksektir ve üniversitedeki öğrenci topluluğunun %50'si yabancı öğrencilerdir. Queen Mary'de eğitim görmeyi tercih eden tüm öğrenciler, harika bir öğretimden ve Londra'nın sunduğu kültürel olanaklardan faydalanabilir.

Öğrenciler, ödüllü kariyer hizmetindeki tecrübeli danışmanlar aracılığıyla yüz yüze kariyer rehberliği alabilir, 2.000'den fazla iş deneyimi fırsatını inceleyebilir ve Birleşik Krallık'ın dört bir yanından gelen işverenlerle tanışmak için etkinliklere katılabilirler.

Queen Mary, öğretime dayalı programların yanı sıra dünya lideri araştırmalarıyla bilinmektedir. Lisans derecesini tamamlayan ve lisansüstü eğitime devam etmek isteyen öğrenciler, mümkün olan en yenilikçi ve en öncü araştırmalardan bazılarına katılabilirler.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Yerinde saymayı kabullenmeyen bir enstitü olan Queen Mary'de yenilikler ve kalite en ön plandadır. Üniversitenin ufkunu genişletmek ve mevcut tesisleri geliştirmek için düzenli olarak yatırımlar yapılır. Öğrenciler, her zaman alanlarındaki en yeni teknolojileri ve eğitim yöntemlerini kullanmaktadır.

Üniversite aynı zamanda dünyadaki en büyük enstitülerden ve işverenlerden bazılarıyla ortaklıklara sahiptir. Kısa bir süre önce tıp öğrencilerine yeni öğretim yolu sağlayacak bir pilot program için Health Education England ile yaptığı ortaklığı duyurmuştur.

Dünyanın en büyük biyoteknoloji şirketlerinden bazıları ile yeni bir eğitim programı da geliştirilmiştir. Bu program sayesinde Yapay Zeka (AI) teknolojileri, biyoloji alanındaki yeni nesil bilim insanlarının eğitim programlarına dahil edilecektir.

Bunlar, öğrencilerine önde gelen bir eğitim sunmak isteyen üniversitenin yaptığı çalışmaların, yatırımların ve yeni ortaklıkların sadece birkaçıdır.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Birleşik Krallık'taki 24 Russell Group üniversitesinden biri olan Queen Mary araştırma alanında ön saflarda olmak, tüm öğrencilerine üst düzey öğrenim ve öğretim fırsatları sunmak, önemli ağ kurma olanakları ve istihdam becerileri sağlamak konusunda kararlıdır.

Queen Mary öğrencilerinin programları çok yönlüdür. Geleneksel derslerin yanı sıra seminerler, çalıştaylar ve uygulamalı dersler ile daha küçük gruplarla eğitim verilir. Tıp ve malzeme programları için probleme dayalı öğrenim (PBL) oturumları mevcuttur.

Öğrenciler, derslerini tamamlamak için farklı seçeneklere sahiptir. Makaleler, grup projeleri, raporlar ve okumaya dayalı çalışmalar hemen hemen her programa dahildir. Ayrıca birçoğu son yıl tezi gerektirir. Öğrencilerin üniversite ile önceki çalışmaları arasındaki eksiklerine yardımcı olmak adına akademik destek olanakları bulunmaktadır.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

Queen Mary'nin departmanları üç ana fakülteye bağlı olan çeşitli bölümlerden oluşmaktadır. Fakültelerin hepsi, en yüksek eğitim standartlarını sağlamaktan sorumludur.

Beşeri ve Sosyal Bilimler Fakültesi

İşletme ve Yönetimden İngilizce ve Tiyatro'ya kadar uzanan sekiz farklı bölüme sahiptir. Hukuk, siyaset ve dil bilimi öğrencileri de bu fakültenin bir parçasıdır. Ceza Adaleti Merkezi, Katalan Araştırmaları Merkezi ve Küreselleşme Araştırmaları Merkezi, fakültede yer alan araştırma merkezleri arasındadır.

2021'deki QS sıralamalarına göre sahne sanatları, İngiliz dili ve edebiyatı ve hukuk için dünya genelinde ilk 50'de yer almıştır. Guardian University Guide 2022 sıralamalarında hukuk alanında Birleşik Krallık 8'incisi olmuştur.

Fen Bilimleri ve Mühendislik Fakültesi

Fakülte, hem lisans hem de lisansüstü eğitim için çeşitli bilimsel ve teknik programlara sahiptir. Bu son teknoloji fakültede Malzeme bilimlerinden matematiğe, astronomiden davranış bilimlerine kadar birçok bölüm mevcuttur.

Fakülte, öğrencilerine birinci sınıf laboratuvarlarda en gelişmiş öğretim yöntemleriyle eğitim verilmesini sağlamak için son birkaç yıl içinde 50 milyon GBP üzerinde yatırım yapmıştır.

Tıp ve Diş Hekimliği Fakültesi

Barts and The London School of Medicine and Dentistry (Tıp ve Diş Hekimliği Fakültesi), Queen Mary'nin bir fakültesidir. Bağlantılı vakıfları, özellikle de Barts Health NHS Trust ve onunla ilişkili Üniversite Hastane Vakıfları - Homerton, Newham, Whipps Cross ve Queen (Romford) ile yapılan ortaklıklar sayesinde araştırma ve öğretimi son derece geniş kapsamlı ve teşvik edici bir klinik ortamı tarafından bilgilendirilmektedir.

Yıllık 40 milyon GBP araştırma geliri ile araştırmalarıyla ulusal ve uluslararası çapta tanınmaktadır. Guardian University Guide 2022'de Diş Hekimliği için 8. ve Tıp için 14. sırada yer almıştır.

Show more +Show less -
Giriş Koşulları

Giriş Koşulları

Queen Mary'nin eğitim koşulları seçilen programa göre değişiklik gösterir. Bu nedenle öğrencilerin tercih edecekleri bölümü önceden araştırmaları ve başvuru zamanı geldiğinde başarılı olacaklarından emin olmaları tavsiye edilir.

Programların ve gereksinimlerin tam listesi, üniversitenin web sitesindedir. Lisans başvuruları UCAS, lisansüstü başvuruları ise online olarak yapılmalıdır.

Queen Mary'nin kapıları yabancı öğrencilere açıktır. Öğrenciler, program koşullarını karşılayıp karşılamadıklarını kontrol etmek için üniversiteyle iletişime geçebilir.

Ana dili İngilizce olmayan öğrenciler, hem yazılı hem de konuşma düzeyinde dil hakimiyetine sahip olduklarını göstermelidir. Tüm programlar İngilizce olarak verilir ve değerlendirilir. İngilizce için gereken sınav puanları öğrencinin başvuru yaptığı fakülteye göre değişmektedir, daha fazla bilgi üniversitenin web sitesinde bulunabilir.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

Queen Mary, her yıl çeşitli burs fırsatlarıyla lisans ve lisansüstü öğrencilerini desteklemektedir. Bunlara farklı konu alanlarındaki Queen Mary burs ve hibelerinin yanı sıra harici finansman kaynakları dahildir.

Bursların tam listesi ve başvuru kriterleri, üniversitenin web sitesinde incelenebilir. Liste oldukça kapsamlıdır ancak öğrencilerin kendilerine uygun bursu bulmalarına yardımcı olmak için eğitim düzeyi, bölüm ve ikamet edilen ülkeye göre ayarlanabilir.

Burslar genellikle akademik başarıya göre verilir. QM veri tabanı mevcut bursları, her biri için uygunluk kriterlerini ve nasıl başvurulacağını göstermektedir. Bazı bursların programa, bölüme ve fakülteye göre farklı koşulları olabilir.

Başvuru süreçlerinde rekabet düzeyi yüksektir. Öğrenciler, harici burslar için son başvuru tarihlerinin farkında olmalıdır.

Show more +Show less -
Mezun Sonuçları

Mezun Sonuçları

Queen Mary University of London, geleceğin liderlerini ve önderlerini yetiştirmektedir. Üniversitenin mezunları oldukça başarılı şirketler kurmak, kendi alanlarında önemli keşifler yapmak veya sosyal değişime yardımcı olmak gibi heyecan verici kariyerlere adım atmaktadır.

BBC, NHS ve Birleşik Krallık Parlamentosu dahil olmak üzere oldukça önemli pozisyonlarda çalışan mezunları bulunmaktadır.

Üniversite, öğrencileri için doğru kariyeri bulma ve temel istihdam edilebilirlik becerilerini sağlama konusunda çok fazla destek sunar. Enstitü, CV yazmadan dil öğrenmeye ve akademik araştırma kariyerlerini keşfetmeye kadar her alanda yardımcı olmaktadır. Kariyer gelişimi konusunda Queen Mary'nin kapsamlı yaklaşımını öğrenmek için buraya tıklayın.

Yabancı öğrencilerin hem üniversite eğitimleri sırasında hem de mezun olduktan sonra Birleşik Krallık'taki çalışma seçeneklerini keşfetmelerine yardımcı olmak için tasarlanan QMPlus programı ile yabancı öğrenciler için destek hizmetleri mevcuttur. Bu program, mezuniyetten sonra uluslararası çalışma imkanları konusunda da öğrencilere yardım sağlamaktadır.

The City, Canary Wharf ve the Olympic Park arasında bulunan konumu, üniversitenin hem yerel hem de uluslararası düzeyde öğrencilerin iş imkanlarını keşfedebileceği ve deneyim kazanabileceği çok sayıda kuruluş ile bağlantılarının olduğu anlamına gelir.

Bu sayede ağ kurma fırsatları ve doğrudan öğrencilere yapılan reklamlar aracılığıyla iş pozisyonları oldukça yaygındır. Queen Mary, kampüste de maaşlı ve gönüllü çalışma olanaklarına sahiptir.

Üniversitenin fen bilimleri ve mühendislik ile ekonomi ve finans derecelerinden bazılarına sektör deneyimi dahildir. Bu dereceler sayesinde akademik çalışmalar, profesyonel bağlamda gerçekçi ve pratik problem çözme becerileriyle birleştirilebilir.

Hem kamu hem de özel sektörde iş pozisyonları mevcuttur, daha önce üniversite ile çalışan şirketlerden bazıları: Microsoft, Disney, L'Oreal, Goldman Sachs ve IBM.

Show more +Show less -
7158
Uluslararası öğrenciler

United Kingdom: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
117th  / 1250

THE Dünya Sıralaması

Campus
Join Queen Mary
Join Queen Mary
At QMUL
At QMUL
Services and support
At Queen Mary
At QMUL
At QMUL
Day in the life - Study Abroad at Queen Mary University of London
At QMUL
At QMUL
At QMUL
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet£1355

 • £474
  Konutlar
 • £559
  Yemek
 • £88
  Günlük Yaşam
 • £234
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Öğrencilerimiz bizim hakkımızda neler düşünüyor?

Overview
(4.5)
Bölüm Kalitesi
4.4
Kampüs Güvenliği
5.0
Öğrenci Desteği
4.2
Eğitim Kalitesi
4.2
Kampüs Çevresi
4.4
Dünya Sıralaması
Queen Mary University of London Queen Mary University of London
Rated4/5based on5 student reviews
Customer reviews:
Queen Mary University of London - by, 2020-03-24
5.0/ 5 stars
Queen Mary University of London Queen Mary University of London
Rated4/5based on5 student reviews
Customer reviews:
Queen Mary University of London - by, 2020-01-07
4.0/ 5 stars
Queen Mary University of London Queen Mary University of London
Rated4/5based on5 student reviews
Customer reviews:
Queen Mary University of London - by, 2020-01-29
5.0/ 5 stars
Queen Mary University of London Queen Mary University of London
Rated4/5based on5 student reviews
Customer reviews:
Queen Mary University of London - by, 2020-01-30
3.0/ 5 stars
Queen Mary University of London Queen Mary University of London
Rated4/5based on5 student reviews
Supportive Customer reviews:
Queen Mary University of London - by, 2020-02-03
5.0/ 5 stars

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Queen Mary University of London Queen Mary University of London
Rated4/5based on5 student reviews
Customer reviews:
Queen Mary University of London - by, 2020-03-24
5.0/ 5 stars
Queen Mary University of London Queen Mary University of London
Rated4/5based on5 student reviews
Customer reviews:
Queen Mary University of London - by, 2020-01-07
4.0/ 5 stars
Queen Mary University of London Queen Mary University of London
Rated4/5based on5 student reviews
Customer reviews:
Queen Mary University of London - by, 2020-01-29
5.0/ 5 stars
Queen Mary University of London Queen Mary University of London
Rated4/5based on5 student reviews
Customer reviews:
Queen Mary University of London - by, 2020-01-30
3.0/ 5 stars
Queen Mary University of London Queen Mary University of London
Rated4/5based on5 student reviews
Supportive Customer reviews:
Queen Mary University of London - by, 2020-02-03
5.0/ 5 stars

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin