Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

Queen's University Belfast

United Kingdom
Genel Bakış

Genel Bakış

Birleşik Krallık'taki en eski ve en prestijli üniversitelerden biri olan Queen's University Belfast (Queen's) etkileyici bir sürekli başarı performansına sahiptir.

Seçkin Russell Group'un bir üyesi olan Queen's, dünyanın en iyi 180 üniversitesi arasında yer alır (QS Dünya Sıralaması 2019) ve etkileyici tesisleri ile Birleşik Krallık genelinde ikinci sırayı paylaşır (Times Higher Education). Aynı zamanda Birleşik Krallık'taki en göze çarpan 10 üniversite arasında yer alan Queen's, Lonely Planet 2018 değerlendirmesine göre dünyada ziyaret edilmesi gereken bir numaralı bölge olarak seçilen Kuzey İrlanda'nın merkezi olan Belfast şehrinin merkezinde bulunur.

Queen's aralarında iki Nobel ödülü sahibi (Seamus Heaney ve David Trimble) bulunan etkileyici bir mezun topluluğuna sahiptir. Kurum fark yaratan mezun sonuçları çıkarmaya devam etmektedir araştırma odaklı eğitimi sayesinde mezuniyetin ardından 6 ay içinde iş bulan mezunlarının oranının %94'ü aşmıştır.

Üniversite, sosyal sınıf, ırk veya cinsiyet ayrımı gözetmeksizin herkese açık bir kurum olarak hizmet vermekten gurur duyar. Öğrencilerinin %30'dan fazlası düşük sosyo-ekonomik çevrelerden gelmektedir dolayısıyla Queen's, Birleşik Krallık'ta erişilebilirlik açısından öncü bir kurumdur. Burada öğrencilere, öğrenim deneyimlerine ilişkin gerekli destek ve tavsiyeleri sunmak amacıyla çok sayıda destek ağı mevcuttur.

Queen's University Belfast, iç tasarımı Narnia Günlükleri'ndeki dolap kapısının el işlemeli kopyası dahil olmak üzere yazarın eserinden esinlenilen ikonik CS Lewis Okuma Odası ve 50 milyon GBP yatırım yapılan ve 1,2 milyon kitaba ev sahipliği yapan yeni McClay Kütüphanesi dahil olmak üzere, sunduğu etkileyici tesislere yatırım yapmayı sürdürmektedir.

Modern fitness tesisleri bünyesinde 25 metrelik yüzme havuzu ve kapalı 3G futbol sahası bulunur. Queen's aynı zamanda tiyatro, restoran ve Mandela Hall adlı kendi müzik salonuna sahiptir.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Yaklaşık 2 milyar GBP ekonomik katkı

London Economics tarafından yapılan bağımsız bir değerlendirmeye göre, Queen's University Belfast Britanya ekonomisinde önemli bir etkiye sahiptir.

Değerlendirme, 6:1 maliyet oranıyla ekonomiye 1,9 milyar katkı sağladığını ortaya koymuştur.

Ayrıca yapılan değerlendirme kapsamında, Queen's University Belfast'ın doğrudan işe alınan 3.700 personele ek olarak, Birleşik Krallık genelinde 2.570 işe daha destek sağladığı ortaya konulmuş ve her tam zamanlı lisans öğrencisi için yıllık olarak ortalama 101.000 GBP devlet hazinesi yararına vurgu yapılmıştır.

Yeni PhD ve doktora imkanları

University of Aberdeen ile olan ortaklığa yapılan 5 milyon GBP yatırım, 100 yeni doktora eğitimi imkânı sağlayacaktır. Öğrenciler Doğal ve Yapılı Çevre Fakültesi ve Biyoloji Bilimleri Fakültesi'nin konumu sayesinde benzersiz bir imkândan faydalanacaktır. Aynı zamanda gelecek 5 yıl içinde 28 farklı disiplinde öğrenim görecek olan 335 yüksek lisans öğrencisi için de yer açılacaktır.

Queen's University Belfast, Durham, Newcastle, Northumbria, Sunderland, Teesside ve Ulster ile birlikte Northern Bridge Consortium'un bir parçası olarak çeşitli imkanlardan faydalanır. Edebiyat ve beşeri bilimler disiplinlerinde dünya standartlarında bir eğitim sunmak üzere bu ittifak genelinde yeni bir işbirliği dönemi başlatmıştır.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

The Sunday Times tarafından ''İrlanda'nın Oxbridge'i'' olarak tanımlanan Queen's yüksek öğretim standartları ile düzenli olarak takdir toplamaktadır. 24 seçkin, araştırma odaklı Birleşik Krallık üniversitesinden oluşan bağımsız bir topluluk olan Russell Group'a olan üyeliği kuruma, Birleşik Krallık'ın en saygın üniversitelerinden biri olma prestijini kazandırır.

Queen's aynı zamanda National Teaching Fellowship Scheme (NTFS), Higher Education Academy (HEA) profesyonel takdir programı dahil olmak üzere öğretim başarısını takdir eden ve ödüllendiren çeşitli programlar yürütür.

 • NTFS: Öğrenci öğrenim deneyiminde benzersiz bir etki yaratan ve proaktif bir öğretim topluluğu geliştirmeye yardımcı olan bireyleri takdir eder.
 • HEA profesyonel takdir programı: HEA, burslar, akreditasyon, ödüller ve mesleki gelişim yoluyla öğretmenlerin mesleki deneyimini geliştirmek için yükseköğretim hizmet sunucuları ile birlikte çalışır.

Kendi alanlarına önemli katkılarda bulunan Queen's öğretim üyelerinden bazıları şunlardır:

Profesör Joanne Hughes

Hughes dünya lideri bir eğitimcidir. Kuzey İrlanda, İsrail ve Makedonya'da kullanılan ortak bir eğitim modeli geliştirmiştir. Aynı zamanda ''Bölünmüş Toplumlarda İlişkileri İyileştirmeye Yönelik Ortak Eğitim Modelini Küreselleştirme Amaçlı İlk UNESCO Başkanı'' olarak atanmıştır.

Dr Julie M Norman

Norman, Senator George J. Mitchell Institute for Global Peace adlı kurumda Araştırma Görevlisidir. Araştırmaları özellikle İsrail-Filistin'de olmak üzere uzun süredir devam eden çatışmalarda silahsız direnişe odaklıdır.

Profesör John McCanny CBE

Dijital Sinyal İşleme için silikon entegre devrelerin tasarımında uluslararası bir yetkili olan McCanny, bu alanda fark yaratan katkılarda bulunmuştur ve iki başarılı yüksek teknoloji şirketinin kurucu ortaklarındandır.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

Queen'in Edebiyat, Beşerî Bilimler ve Sosyal Bilimler Fakültesi Mühendislik, Fen Bilimleri ve Tıp Fakültesi Sağlık ve Yaşam Bilimleri Fakültesi olmak üzere 3 ana fakülte genelinde çeşitli bölümleri mevcuttur.

 • Edebiyat, Beşerî Bilimler ve Sosyal Bilimler: Çok çeşitli lisans ve lisansüstü eğitim programları sunan bu fakülte, lisansüstü araştırma kültürüyle tanınmaktadır.
 • Mühendislik ve Fen Bilimleri: Fen ve teknolojide öncü gelişmelere odaklanan akademik disiplinlerden oluşmaktadır.
 • Tıp, Sağlık ve Yaşam Bilimleri: Kamu kurumları ve sanayi ile mükemmel ortaklıklara sahip olan dünyada öncü bir lisansüstü program sunucusudur.

Queen's, Muhasebe, Uzay Mühendisliği, Biyoloji Bilimleri, İşletme, İnşaat Mühendisliği, Drama'dan Finans, Fransızca ve İspanyolca, Matematik Yazılım Mühendisliği ve Zooloji'ye kadar çeşitli konu alanlarında lisans programları dahil olmak üzere uluslararası öğrencilere geniş öğrenim seçenekleri sunar.

Öğrenciler, İleri Gıda Güvenliği, Uygulamalı Psikoloji, İşletme İletişimi, Eğitim ve Çevre Mühendisliğinden, Küresel Sağlık, Uluslararası İşletme, Hukuk, Halk Sağlığı ve Gençlik Adalet Sistemine kadar çeşitli konu alanlarında ders ağırlıklı lisansüstü programlara erişim sağlayabilir.

Üniversite aynı zamanda Muhasebe, Klinik Psikoloji, Ekosistem Biyolojisi ve Sürdürülebilirlik, Etnomüzikoloji, Tercümanlık, Yönetim, Planlama ve Din Bilimi dahil olmak üzere çok sayıda lisansüstü araştırma programı seçenekleri sunar.

Uluslararası öğrenciler, konu alanına özel yazılı çalışmalara odaklı olarak İngilizce becerilerini geliştirerek akademik çalışmalarına hazırlanmaya yardımcı olmaya yönelik İngilizce hazırlık programlarına katılabilir. INTO ile işbirliği içinde yürütülen hazırlık programları da mevcuttur bunlar kaliteli eğitim ve modern imkanlarla zenginleştirilen bir öğrenci deneyimi sunar. Buna ek olarak, uluslararası öğrencilere, Queen's uluslararası öğrenci topluluğunun temsilcileri olarak özel etkinliklere katılma ve ücretsiz mesleki gelişim programlarına erişim gibi özel imkanlar sunan International Ambassador (Uluslararası Elçilik) seçeneği mevcuttur.

Show more +Show less -
Giriş Koşulları

Giriş Koşulları

Lisans Giriş Şartları

Tam zamanlı lisans derece programlarına başvuru yapacak olan adaylar, başvuruları UCAS (Universities and Colleges Admissions Service) aracılığıyla teslim etmelidir.Başvuru sürecine ilişkin detaylar British Council ofislerinden öğrenilebilir. Tıp ve Diş Hekimliği programlarına başvuru yapacak adayların yanı sıra, diğer ülkelerden başvuru yapacak olan adayların UCAS başvuru formunu teslim etmeden önce kendilerinden bilgi talep edilmesi halinde doğrudan giriş başvuru formunu kullanabilirler.

Lisansüstü Giriş Şartları

Lisansüstü diploma veya ders ağırlıklı yüksek lisans programlarına giriş için genellikle ya Birleşik Krallık üst ikinci sınıf (2:1) ya da alt ikinci sınıf (2:2) lisans derecesi şartı aranır. Aynı zamanda programa özel giriş şartları geçerlidir.

INTO Queen's tarafından Bilgisayar Programcılığı, Finans veya Yönetim programlarında lisansüstü hazırlık diplomaları sunulur.

Queen's University Belfast'ta PhD eğitimi almak isteyen öğrencilerin, güçlü bir araştırma önerisinin yanı sıra lisans ve lisansüstü derece programlarında yüksek bir not ortalamasına sahip olmaları ve tanınmış bir üniversitede öğrenim görmüş olmaları gerekir.

Queen's için giriş şartları lisans ve lisansüstü programlara ve öğrencilerin geldikleri ülkelere göre farklılık gösterir dolayısıyla öğrenciler özel şartları gözden geçirmelidir.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

Queen's, lisansüstü ve PhD öğrencilerine yönelik ülkeye özgü burslara ek olarak tüm program seviyelerinde öğrencilerine çeşitli burs imkanları sunar.

Lisans ve Ders / Araştırma Ağırlıklı Lisansüstü Eğitim Bursları

Uluslararası Ofis Lisans Bursu

Tam zamanlı programlara kayıt yaptıran tüm yeni uluslararası öğrencilere açıktır. Değerlendirmeye alınmak için herhangi ayrı bir başvuru gerekmemektedir.

Rektör Yardımcısı Uluslararası Başarı Bursu

Her yıl iki yeni uluslararası öğrenciye programları boyunca tüm öğrenim harçlarını karşılan bir burs verilir. Pek çok şartın arandığı bu burs için değerlendirmeye alınmak üzere başvuru yapmak gerekir.

Queen's University/Çin Burs Konseyi – PhD Bursları

PhD araştırma programlarına başlayan Çinli öğrencilere yönelik tam burs imkânı sağlar.

Queen's University VIED PhD Bursları

PhD çalışmaları yürütmek isteyen Vietnamlı öğrencilere yöneliktir.

Commonwealth Paylaşımlı Burs Programı (DFID) Ödülleri

Bu ödüller, gelişmekte olan Commonwealth ülkelerinden gelen yüksek lisans öğrencilerine yöneliktir.

LPDP bursları ve Endonezya-Birleşik Krallık Dikti Bursları

Lisansüstü eğitim almak isteyen Endonezyalı öğrencilere yöneliktir.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

Queen's fark yaratan mezunlar yetiştirir. Mezunları Kuzey İrlanda'da 80 saygın şirkette üst yönetim kademesinde yüksek pozisyonlara sahiptir.

Sunduğu prestijli ve seçkin eğitim, kariyerlerine başlayacak olarak öğrencilere çeşitli kapılar açar ve imkanlar sunar aynı zamanda kurum, mükemmel mezun sonuçları ortaya koyar – öğrencilerinin %94'ü mezuniyetlerinin ardından 6 ay içinde işe başlar.

Üniversite, öğrencileri iş kurmaya teşvik eden ve bu konuda destek veren Öğrenci Birliği'nde girişimci bir danışman ekibiyle birlikte çalışır. Bu kapsamda, öğrencilere tasarım, girişim programları ve rekabet konusunda ücretsiz tavsiyeler verilir.

Queen's aynı zamanda öğrencilere kariyer hedeflerini gerçekleştirme konusunda yardımcı olmak üzere çok sayıda birim ve hizmet seçeneği sunar.

Kariyer, İstihdam ve Beceri Birimi

Profesyonel niteliklere sahip danışmanlar, işveren bağlantı personeli ve özel kariyer imkanları ekibinden oluşan bu birim öğrencilere istihdam edilebilirlik düzeylerini arttırma konusunda yardımcı olur. Öğrencilere, kariyerlerine ilişkin kararlar, beceri ve özgüven geliştirme konusunda destek verir ve yurtdışı eğitim, iş deneyimi ve mezunlara yönelik iş seçenekleri gibi imkanlardan faydalanmaya teşvik ederler.

İşveren Bağlantı Birimi

İşveren bağlantı birimi, öğrencilerin sahip oldukları becerileri potansiyel işverenlerle paylaşır. Fark yaratan eğitim amaçlı işyeri gezileri aracılığıyla küresel iş piyasası genelinde çalışır her tur grubu, öğrencilerin işe alım uygulamalarına aşina olmalarını sağlamak için 8 - 10 mezun işvereni ziyaret eder.

Kariyer Gelişim Programları

Queen's kariyer gelişim programlarından bazıları:

 • Yönetime Giriş
 • Şehir Bursu Programı
 • MEDIA Programı
 • Gelişim Haftaları
 • İstihdama Hazırlık Ödülü

Staj ve İşe Yerleştirme

Queen's staj programları öğrencilerin iş ve işletme dünyasına ilişkin gerçek bir fikir edinmelerini sağlamak için onları bir işe yerleştirir. Mezun yönlendirme programı, öğrencilerin dünya genelinde yüksek pozisyonlara erişmiş olan önceki Queen's mezunları ile bağlantı kurmaları için çalışır. Üniversite aynı zamanda öğrencileri yurtdışı ve uluslararası işe yerleştirme imkanlarından faydalanmaya teşvik eder.

Show more +Show less -
1700
Uluslararası öğrenciler

United Kingdom: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
201st  / 1250

THE Dünya Sıralaması

Queen's Management School
Queen
At QUB
At QUB
At QUB
Recording Studio
School of Law
Swimming Pool
Computer Science building
At QUB
At QUB
At QUB
At QUB
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet£1355

 • £474
  Konutlar
 • £559
  Yemek
 • £88
  Günlük Yaşam
 • £234
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?