Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
institution profile image

Queensland University of Technology

Australia
Genel Bakış

Genel Bakış

Sahil kenti Brisbane'de bulunan Queensland University of Technology (QUT), öğrenime yönelik sektör odaklı yaklaşımı ve öğrencilerinin iş dünyasıyla bağlantı kurmasını sağlayan küresel bir bakış açısı ile Avustralya'nın en ileri görüşlü modern üniversitelerinden biridir.

QUT, işbirliği ve yenilikçi bir kültürü teşvik ederek öğrencilerinin uluslararası düzeyde akredite yetkinlikler, pratik tecrübeler ve aktarılabilir beceriler kazanmasını sağlar, böylece gelecekteki kariyerlerinde başarılı olmaları için gereken öz güveni ve uyum yeteneğini geliştirir.

Müfredat, program içeriğinin güncelliğini korumak adına önde gelen sektör profesyonelleri ile birlikte tasarlanmıştır. QUT, 2020 THE Young University Rankings'e göre Avustralya'nın en iyi genç üniversitesidir.

İşletme, yaratıcı sektörler, eğitim, mühendislik, sağlık, adalet, hukuk ve fen bilimleri dahil olmak üzere birçok alanda lisans ve lisansüstü program seçenekleri mevcuttur. İngilizce dili hazırlık programları da sunulmaktadır.

QUT, disiplinler arası araştırmalar yaparak, farklı öğretim bölümlerinden uzmanlıkları birleştirerek ve çalışmalarını uluslararası araştırma topluluğuna aktararak günümüzdeki en önemli küresel sorunlardan bazılarını ele almaktadır. Öğrenciler, dünya çapında bağlantılı bir öğrenim ortamında araştırma becerilerini geliştirebilir ve çalışmalarıyla etki yapabilir.

Brisbane dinamik kentsel bölgeleri, açık hava yaşam tarzı ve doğal güzellikleriyle tanınmaktadır. Avustralya'nın en büyük üçüncü şehridir ve 140'tan fazla ülkenin temsil edildiği bir uluslararası toplulukla yaklaşık 50.000 öğrenciye sahip olan QUT nüfusuna sunabileceği çok şey vardır.

Üniversitede canlı bir sosyal ortam, 150'nin üzerinde öğrenci kulübü ve topluluğu, ileri teknoloji tesisler ve başarılı bir öğrenci desteği bulunmaktadır. Brisbane'in merkezinde birinci sınıf eğitimin ve mezun olanaklarının adresidir.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Gerçek dünya odaklı öğrenim

QUT'un pratik programları, öğrencilerin değişen bir gelecekte değerli, uyum sağlayabilen ve durdurulamaz bireyler olmalarını sağlar. Öğrencilerin tutkularını ödüllendirici kariyerlere dönüştüren 100'den fazla programla benzersiz bir üniversite deneyimi yaşatır.

Esnek ve harmanlanmış öğrenim, online kaynaklar, öğrenci destek hizmetleri ve özverili bir akademik kadro sayesinde birçok QUT programı, gerçekçi tecrübelere yönelik pratik eğitime dayalıdır.

QUT'un Öğrenci Başarısı Grubu ve birinci sınıf profesörleri, Virtual Masterclass Series aracılığıyla çeşitli sektörlerdeki kariyer fırsatlarını ve QUT'un öğrencileri nasıl geleceğe bağlayabileceğini anlatmaktadır.

Program Güncellemeleri

QUT'un yeni programı Hemşirelik Yüksek Lisansı - Pratiğe Giriş, sağlık ve hasta bakımı alanlarını kapsar. 800 saati aşkın bir klinik eğitimini tamamlayan öğrenciler, mezuniyetin ardından Avustralya'da kayıtlı bir hemşire olabilir.

2021'de başlayan QUT Veri Bilimi Lisans Programı, Queensland için türünün tek örneği olan uzman bir veri bilimi programı şeklinde baştan sona özel olarak tasarlanmıştır. Veri bilimi araştırmalarıyla ve Veri Bilimi Merkeziyle bu alanın liderlerinden kabul edilen QUT, heyecan verici yeni bir disiplindeki karmaşık zorlukların ve problemlerin çözülebilmesi için öğrencilerine gereken becerileri ve deneyimleri sağlayacaktır.

Ödüllü Araştırmalar

QUT'un dönüştürücü araştırma yoğunluğu, toplulukları ve dünyayı ilgilendirmektedir. Araştırmaya olan işbirlikçi yaklaşımı disiplinlerarası ve değişiklik yaratan bir düzeydedir, çeşitli ortaklıklarla istişare halinde çalışmalar yapılır.

QUT, gerçekçi koşullarda Ay, Mars ve asteroit üzerinde ekipman, robotik, materyal ve işleme tekniklerini test etmek amacıyla Avustralya'nın en büyük kapalı açık hava tesisini inşa etmek için 1.2 milyon AUD değerinde bir ARC fonuyla birlikte onay almıştır.

Show more +Show less -
Eğitim deneyimi

Eğitim deneyimi

Öğretim Kalitesi

Queensland University of Technology yakın sektör bağlantıları, uygulamalı araştırmaları ve ilgili öğretimi nedeniyle ''gerçek dünya üniversitesi'' olarak tanınmaktadır. Profesyoneller ve sektör temsilcileri, teorik eğitimi pratik bir bakış açısıyla birleştirerek üniversite programlarının gelişimine katkıda bulunur.

Enstitüde 119'dan fazla Australian Awards for University Teaching (AAUT) ödüllü birey vardır.

Öğrenciler, üniversite eğitimleri boyunca en güncel teknolojilere ve öğrenim alanlarına erişebilir, en iyi öğretim üyelerinden ders alabilir ve gerçekçi ortamlara hazırlanabilmek için sektör dahilinde pratik tecrübeler elde edebilir. Staj, iş pozisyonları, vaka çalışmaları ve projeler, işe entegre öğrenim sayesinde derecelerinin bir parçasıdır.

Öğrenci Güvenliği

24 saat aktif güvenlik, acil durum çağrı noktaları ve güvenlik ekibine bağlı bir uygulama ile kampüslerin olabildiğince güvenli ve emniyetli olması sağlanmaktadır.

SafeZone

SafeZone, tüm QUT öğrencilerine sunulan bir uygulamadır. Tek bir düğmeyle konumlarını güvenliğe bildirerek yardım çağrısında bulunabilirler.

Brisbane

Güvenli, samimi ve cana yakın ortamıyla bilinen Brisbane, yıl boyunca güzel havalara ve rahat bir açık hava yaşam tarzına sahiptir. Yakın mesafedeki yağmur ormanlarında ve kaliteli plajlarda doğa harikaları keşfedilebilir, kanguru ve koala gibi simgeleşmiş yabani hayvanlar yakından gözlemlenebilir.

Avustralya, ekonomik istikrarı ve güvenliği sayesinde ideal bir seyahat noktasıdır.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

QUT, çeşitli eğitim seçenekleri sunar:

İşletme

QUT, Avustralya'da uluslararası düzeyde üçlü akredite edilen ilk işletme fakültesiyle öğrencilerini istihdama hazırlar. QUT işletme derecesi, gerçek dünya tecrübeleri kazandırır ve kariyer başarısı sağlayacak önemli işletme becerilerini geliştirir.

Yaratıcı Sektörler

QUT'un yaratıcı sektörleri, iletişim ve medya çalışmaları için Avustralya'nın en iyisidir (QS World University Rankings 2021). Üniversite, Avustralya'daki en büyük yaratıcı disiplinler yelpazesine ve çeşitli sektör ortaklıklarına sahiptir.

Eğitim

Üniversitenin gerçek dünya odaklı eğitimi, öğrencilerine sınıf ortamında öz güven için ihtiyaç duyacakları becerileri aşılar. Avustralya'daki üçüncü en yüksek istihdam edilebilirlik oranları bu bölümün mezunlarına aittir.

Mühendislik

QUT mühendislik programları, gelecekteki kariyerler için kuvvetli bağlantılar kuran hakiki sektör ortamlarından faydalanır.

Sağlık

Okuldaki sağlık programları, sektörle ilgili en önemli ve en güncel pratik eğitimi sağlar. QUT, Shanghai Ranking Global Ranking of Academic Subjects 2021'e göre hemşirelik için dünya genelinde 13. sıradadır.

Adalet

QUT programları, öğrencilerin çağdaş sosyal adalet konularında fikir edinmelerine yardımcı olur. Öğrenciler, ödüllü akademik kadronun tecrübelerinden ve iş pozisyonlarıyla ağ kurma fırsatlarından yararlanabilir.

Hukuk

Tam zamanlı akademisyenlerden ve avukatlardan oluşan ödüllü bir kadronun yetiştirdiği QUT hukuk öğrencileri, işverenlerin tercih ettiği mezunlardır.

Fen Bilimleri

QUT fen bilimi programlarındaki uygulamalı alan deneyimlerinde pratik bir öğrenim vardır. Okulun bu konudaki kuvvetli bağlantıları, modern dünyanın zorlukları karşısında derecelerin anlamlı olmasını sağlar.

QUT College

QUT College, öğrencilere QUT lisans ve lisansüstü eğitimi için geçiş olanakları tanıyan bir dizi üst düzey İngilizce dil ve akademik hazırlık programına sahiptir. QUT College'ı keşfetmek için bir sanal tur mevcuttur.

Show more +Show less -
Giriş koşulları

Giriş koşulları

Akademik Giriş Koşulları

Öğrenciler, karşılamaları gereken akademik koşullar için program bilgilerini kontrol etmelidir. Mülakatlar, seçmeler veya portföyler gibi her türlü ek koşul buna dahildir.

İngilizce Yeterlilik Koşulları

Öğrenciler, seçtikleri programın İngilizce dil koşullarını karşılamalıdır. QUT tarafından kabul edilen birkaç standart sınav sonucu vardır. Ayrıntılar için programın kendi sayfası kontrol edilmelidir. Programa başladıktan sonraki iki yıl içinde bir yeterlilik sınavına girmek zorunludur.

Üniversite aşağıdaki sınav sonuçlarını kabul etmektedir:

 • Cambridge English: İleri Seviye (CAE)
 • Cambridge English: Yeterlilik (CPE)
 • IELTS (Akademik)
 • Pearson Test of English (PTE Akademik)
 • TOEFL iBT (internet tabanlı)

Üniversite, istedikleri program için gereken İngilizce dil puanlarını veya akademik koşulları karşılamayan öğrencilerin derecelerini İngilizce dili veya hazırlık programıyla birleştiren bir paket sunabilir.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

QUT, yabancı öğrenciler için aşağıdaki burslara sahiptir:

Uluslararası Başarı Bursu

Üstün başarı gösteren yabancı öğrenciler, gerekli akademik koşulları sağladıklarında başarı bursunu almaya hak kazanabilirler.

Aşağıdakiler dahildir:

 • QUT eğitiminin ilk yılı için (iki dönem) harç ücretinin %25'ini karşılayan bir burs
 • Dönem başına harç ücretinin %25'ini karşılayan ve devam eden bir burs (devam eden akademik koşullar geçerlidir).

İşletme, yaratıcı sektörler, eğitim, sağlık, fen bilimleri ve mühendislik alanlarındaki çeşitli lisans ve lisansüstü dereceleri kapsayan burslar mevcuttur. Sağlık bölümleri için devam eden bir burs yoktur. Öğrenciler, QUT'a başvurduklarında burs için değerlendirilir ve ayrı bir başvuru yapmaları gerekmez.

Öğrenci Görüşleri

"QUT öğrenim yolculuğuma başlamamı sağlayan başarı bursunu kazandım. Burs, aynı zamanda ebeveynlerimin üzerindeki mali yükü ortadan kaldırdı ve büyük rahatlık sağladı. QUT personeli oldukça yardımseverdi ve her zaman destek olmaya hazırdı. Eğitimin pratik yönleri beni dünyaya hazırladığı için memnunum. QUT, size birçok şey öğretebilecek farklı bireylere ve becerilere ev sahipliği yapıyor. Tüm bunlar, minnettar olduğum harika bir deneyimin parçası." - Anuka Bulankulame (Uluslararası Başarı Bursu kazananı)

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

QUT öğrencileri, önemli bilgilerle ve gerçekçi tecrübelerle mezun olur. İşveren-öğrenci bağlantıları açısından Avustralya'da 2. ve dünya çapında 39. sıradadır (QS Graduate Employability Rankings 2020). Üniversitenin kariyer destek hizmetlerinden bazıları:

Staj, iş pozisyonları ve projeler

Gerçek dünya öğrenimine değer veren QUT, ortaklıkları sayesinde staj, sektör projeleri ve iş pozisyonlarının kapılarını açar. QUT mezunlarının %90'ı, programlarının parçası olarak sunulan vaka çalışmaları, projeler ve iş pozisyonları gibi deneyimlerden birini tamamlamıştır.

Kariyer danışmanlığı

QUT kariyer danışmanlığı, akademik yıl boyunca rehberlik sağlamaları adına öğrencileri ilgi alanlarında tecrübe sahibi bir profesyonel ile eşleştirebilir. Bu programa katılmanın faydaları şunlardır:

 • İlgili sektördeki bir çalışandan tavsiyeler
 • Doğrudan gerçek dünyada ihtiyaç duyulan bilgiler
 • Değerli ağ kurma fırsatları
 • Destekleyici ve devam eden mesleki ilişkiler

UniHub

Öğrencilerin istihdama hazırlanmak için işverenlerle bağlantı kurabilecekleri bir online hizmettir.

Kariyer Fuarları

QUT, öğrencilere ağ kurma ve kariyer fırsatları sunan birçok işverenin katıldığı yıllık kariyer fuarları düzenlemektedir.

QUT'nin gerçek dünya odaklı öğrenimi ve sektör deneyimi hakkında öğrencilerin söylediklerine göz atın.

Show more +Show less -
7145
Uluslararası öğrenciler

Australia: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
201st  / 1250

THE Dünya Sıralaması

Discover QUT Creative Industries in 360 degrees
At QUT
At QUT
At QUT
At QUT
At QUT
At QUT
At QUT
At QUT
At QUT
At QUT
Why study STEM at QUT
QUT College
At QUT
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$2462

 • $1030
  Konutlar
 • $898
  Yemek
 • $138
  Günlük Yaşam
 • $396
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Öğrencilerimiz bizim hakkımızda neler düşünüyor?

Overview
(5.0)
Bölüm Kalitesi
4.7
Kampüs Güvenliği
5.0
Öğrenci Desteği
4.7
Eğitim Kalitesi
4.7
Kampüs Çevresi
5.0
Dünya Sıralaması
Queensland University of Technology Queensland University of Technology
Rated4/5based on3 student reviews
Customer reviews:
Queensland University of Technology - by, 2020-01-29
5.0/ 5 stars
Queensland University of Technology Queensland University of Technology
Rated4/5based on3 student reviews
Customer reviews:
Queensland University of Technology - by, 2020-01-29
5.0/ 5 stars
Queensland University of Technology Queensland University of Technology
Rated4/5based on3 student reviews
SUPPORTIVE UNI Customer reviews:
Queensland University of Technology - by, 2020-06-01
4.0/ 5 stars

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Queensland University of Technology Queensland University of Technology
Rated4/5based on3 student reviews
Customer reviews:
Queensland University of Technology - by, 2020-01-29
5.0/ 5 stars
Queensland University of Technology Queensland University of Technology
Rated4/5based on3 student reviews
Customer reviews:
Queensland University of Technology - by, 2020-01-29
5.0/ 5 stars
Queensland University of Technology Queensland University of Technology
Rated4/5based on3 student reviews
SUPPORTIVE UNI Customer reviews:
Queensland University of Technology - by, 2020-06-01
4.0/ 5 stars

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?