Hemen destek alın arrow

hipchat Call
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

Queensland University of Technology

Australia
Genel Bakış

Genel Bakış

Sahil kenti Brisbane'de bulunan Queensland University of Technology (QUT), öğrenime yönelik endüstri odaklı yaklaşımı ve öğrencilerinin iş ve araştırma dünyasıyla bağlantı kurmasını sağlayan global bir bakış açısı ile Avustralya'nın en ilerici modern üniversitelerinden biridir.

QUT, bir işbirliği ve yenilik kültürünü teşvik ederek, öğrencilerin uluslararası düzeyde akredite nitelikler, uygulamalı deneyim ve aktarılabilir beceriler kazanmasını sağlar ve gelecekteki kariyerlerinde başarı için gereken öz güveni ve uyum yeteneğini geliştirir.

Müfredat, program içeriğinin sürekli olarak güncel olmasını sağlamak için önde gelen sektör profesyonelleri ile birlikte tasarlanmıştır. QUT, 2020 THE Young University Rankings'e göre Avustralya'nın en iyi genç üniversitesidir.

İşletme, yaratıcı endüstriler, eğitim, mühendislik, sağlık, adalet, hukuk ve fen dahil olmak üzere çok sayıda lisans ve lisansüstü program seçeneği mevcuttur. Ayrıca İngilizce pathway programları da sunulmaktadır.

QUT, disiplinler arası araştırmalar yaparak, farklı öğretim bölümlerinden uzmanlıkları birleştirerek ve çalışmalarını uluslararası araştırma topluluğuna aktararak en büyük güncel küresel sorunlardan bazılarını ele almaktadır. Öğrenciler, küresel olarak bağlantılı bir öğrenme ortamında araştırma becerilerini geliştirebilir ve çalışmalarını gerçek dünya etkisiyle uygulayabilir.

Brisbane, dinamik kentsel bölgeleri, açık hava yaşam tarzı ve doğal cazibe merkezleri ile tanınan misafirperver, çok kültürlü bir şehirdir. Avustralya'nın üçüncü büyük şehridir ve QUT'un dünya çapında 140'tan fazla ülkeyi temsil eden canlı bir uluslararası topluluğa sahip yaklaşık 50.000 öğrenciden oluşan nüfusuna birçok fırsat sunmaktadır.

Üniversitenin kendisi, canlı bir sosyal ortam ve öğrenciler tarafından işletilen 150'den fazla kulüp ve dernek ile ileri teknoloji tesisler ve olağanüstü öğrenci desteği sunmaktadır. QUT, Brisbane'nin merkezinde birinci sınıf bir eğitim ve çok sayıda lisansüstü fırsat sunmaktadır.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Online olarak başlayın, mümkün olduğunda gelin

Öğrenciler, QUT programlarına öğrenim hayatlarında herhangi bir gecikme olmaksızın online olarak başlayabilirler. Üniversitenin kapsamlı online öğrenme kaynakları, öğrenci destek hizmetleri ve özel personeli ile öğrenciler, eğitimlerinde başarı elde ederler ve Avustralya'nın En İyi Genç üniversitesinde gerçek dünya öğrenimi görme fırsatına sahip olurlar.

Öğrenciler daha fazla bilgi için sıkça sorulan sorulara başvurabilirler. Ayrıca, QUT'taki online öğrenci yaşamını deneyimlemek için isteğe bağlı olarak örnek QUT derslerini de izleyebilirler.

Ödüllü Araştırmalar

QUT, 2020 ve 2021 için Australian Research Council (ARC) Linkage ve Discovery projelerinde 6,1 milyon USD ödül almıştır.

QUT, üç ARC Linkage projesi için 1.200.955 AUD ve 13 Discovery projesi için 4.917.549 AUD tutarında ödüle layık görülmüştür.

Linkage Projeleri, işletmeler, araştırmacılar, endüstri topluluğu kuruluşları ve kamu tarafından finanse edilen araştırma kurumları arasındaki araştırma ortaklıklarını desteklemektedir. Discovery projeleri ise mühendislik, bilim, hukuk ve yaratıcı endüstriler alanlarındaki araştırmaları kapsamaktadır.

John Monash Scholar

Bir tasarım strateji uzmanı ve yaratıcı teknoloji uzmanı olan QUT mezunu Jessie Hughes, yakın zamanda 2020 John Monash Scholar (bursiyeri) seçilmiştir.

Harvard University'de Tasarım Yüksek Lisansı veya Cambridge MIT Medya Laboratuvarı'nda Medya Sanatları ve Bilimleri Yüksek Lisansı için iki yıl boyunca 140.000 AUD ile ödüllendirilecek olup teknoloji ve topluma yönelik ileri yaklaşımları araştıracaktır.

Hughes, ''Ana odak noktam tasarım, teknoloji, sanat ve sosyal inovasyon stratejisinin kesişimidir. Avustralyalıların ve diğerlerinin geçim kaynaklarını yaratıcı inovasyon ve gelişen teknoloji yoluyla iyileştirmek için sistemlerin, medyanın ve araçların tasarımını yönlendirmeyi hedefliyorum.''

Show more +Show less -
Eğitim deneyimi

Eğitim deneyimi

Öğretim Kalitesi

Queensland University of Technology, endüstri ile yakın bağlantıları, uygulamalı araştırmaları ve ilgili öğretimi nedeniyle ''gerçek dünya üniversitesi'' olarak tanınmaktadır. Hem profesyoneller hem de endüstri temsilcileri, teorik eğitimi pratik bir bakış açısıyla birleştirerek üniversitenin program geliştirmesine katkıda bulunmaktadır.

Üniversitenin öğretim üyeleri sektörde danışmanlık yapmakta ve aynı zamanda öğrencilerin de sık sık katıldığı endüstri projelerinde çalışmaktadır. Hem öğrenciler hem de personel üniversitedeki ileri öğretim teknolojisinden yararlanır.

Öğrenciler üniversitede okurken, en son teknolojiden ve öğrenme alanlarından faydalanmakta, en iyi öğretim görevlilerinden eğitim almakta ve kendilerini gerçek dünyaya hazırlayacak şekilde uygulamalı sektör deneyimi kazanmaktadırlar. Öğrenciler, programlarının kapsamında yer alan stajlar, işe yerleştirmeler, vaka çalışmaları ve projelerin dahil olduğu işe entegre öğrenme deneyimleri elde ederler.

Öğrenci Güvenliği

Üniversite, öğrencilerin 24 saat aralıksız güvenlik, acil durum çağrı noktaları ve güvenlik ekibine bağlı bir güvenlik uygulamasıyla rahat bir eğitim ortamı deneyimleyebilmeleri için kampüslerinin olabildiğince güvenli ve emniyetli olmasını sağlamaya çalışmaktadır.

SafeZone

SafeZone, tüm QUT öğrencilerine sunulan bir uygulamadır. Öğrenciler, tek bir düğmeye dokunarak QUT güvenliğine konumlarını bildirebilir ve yardım çağırabilirler.

Brisbane güvenli ve dost canlısı bir şehirdir ve 95.000 uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Avustralya aynı zamanda gerçek özgürlük, istikrar ve emniyet ile çok güvenli bir seyahat noktasıdır.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

QUT çok sayıda eğitim seçeneği sunar:

İşletme

QUT'un işletme programları, öğrencilerin işe hazır olarak mezun olmalarına ve eğitimlerinin sonunda rekabet avantajına sahip olmalarına yardımcı olmak için pratik deneyimi teori ile birleştirir. Avustralya'daki ilk üç adet uluslararası akreditasyona sahip işletme okulu olan QUT, öğrencileri ulusal ve uluslararası istihdama hazırlar. İşletme mezunlarının yüzde 90'ının mezuniyetten sonra dört ay içinde istihdam edildiği tespit edilmiştir.

Yaratıcı Endüstriler

Avustralya'nın en gelişmiş teknik yaratıcı alanı olan QUT Yaratıcı Endüstriler Bölgesi, ticari gelişim ve saha denemeleri için bir merkez olarak hizmet vermektedir. QUT Yaratıcı Endüstriler, Avustralya'da iletişim ve medya çalışmaları için ilk sırada yer almaktadır (2021 QS World University Rankings). Üniversite, Avustralya'nın en geniş yaratıcı disiplinler kombinasyonunu ve çok çeşitli endüstri ortaklıkları sunmaktadır.

Eğitim

Üniversitenin eğitimcileri, Excellence in Research for Australia değerlendirmesinde eğitim araştırmaları alanında dünya standartlarında veya üstünde derecelendirilmiştir. Eğitim araştırma odaklıdır ve ödüllü öğretim görevlileri tarafından verilmektedir.

Sağlık

QUT, önde gelen endüstri ekipmanlarına, simülasyon tesislerine ve sanal teknolojiye sahip öğrenme ortamları ile öğrencileri geleceğin başarılı sağlık uzmanları olmaları için gerekli beceriler ile donatmaktadır.

Adalet

QUT programları öğrencilere, çağdaş sosyal adalet ile bağlantılı konuları anlamada yardımcı olur. Öğrenciler, ödüllü akademisyenlerden ve stajlar sayesinde ağ kurma imkanlarından faydalanır.

Hukuk

Dünyaca ünlü, hem tam zamanlı akademisyenler olan hem de avukatlık yapan ödüllü bir kadro tarafından yetiştirilen QUT hukuk öğrencileri, işverenler tarafından aranan mezunlar olmaktadır.

Bilim ve Mühendislik

QUT'un güçlü bilim ve mühendislik sektör bağlantıları ve birinci sınıf öğretimi, öğretilen derecelerin ilgili ve uygulanabilir olmasını sağlamaktadır. Öğrenciler, eğitimlerini destekleyen tesislere ve teknolojiye rahatlıkla erişebilirler.

QUT College

QUT College, öğrencilerine QUT lisans veya lisansüstü eğitimine geçiş sağlayan bir dizi ayrıcalıklı İngilizce dil ve akademik pathway programları sunmaktadır. Öğrenciler ayrıca QUT College'da bir sanal tura katılın.

Show more +Show less -
Giriş koşulları

Giriş koşulları

Akademik Giriş Şartları

Öğrenciler, karşılamaları gereken akademik koşulları belirlemek için program bilgilerini kontrol etmelidir. Bu, mülakatlar, seçmeler veya portfolyolar gibi her türlü ek koşulları içermektedir.

İngilizce Yeterlilik Koşulları

Öğrenciler, seçtikleri program için gerekli İngilizce dil koşullarını sağlamalıdır. Queensland University of Technology, çeşitli standart sınav sonuçlarını kabul etmektedir. Öğrenciler detaylı bilgi için program sayfalarını kontrol etmelidir. Programlar başlamadan en az iki yıl önce bir yeterlik sınavına girilmiş olmalıdır.

Üniversite aşağıdaki sınav sonuçlarını kabul etmektedir:

 • Cambridge English: İleri Seviye (CAE)
 • Cambridge English: Yetkinlik (CPE)
 • IELTS (Akademik)
 • Pearson Test of English (PTE)
 • TOEFL iBT (Internet)

Öğrencilerin tercih ettikleri programlar için gerekli İngilizce dil sınavı puanlarını veya yeterli akademik gereklilikleri karşılamadıkları durumda, üniversite öğrencilere derece programlarını bir İngilizce veya pathway programı ile birleştiren bir program paketi sunabilir. Bu programları tamamlayan öğrenciler derece programlarına doğrudan geçiş yapabilirler.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

Üniversite, uluslararası öğrencilere aşağıdakiler dahil birçok burs sunmaktadır:

Uluslararası Başarı Bursları

Üstün başarılı uluslararası öğrenciler, gerekli akademik koşulları sağlamaları koşuluyla, başarı bursu almaya hak kazanabilirler.

Bursiyerler aşağıdakilerden birine hak kazanacaktır:

 • ilk iki dönem için program ücretlerinin yüzde 25'ini karşılayan bir burs
 • dönem başına program ücretlerinin yüzde 25'ini karşılayan sürekli bir burs

Bu burslar, işletme, yaratıcı endüstriler, eğitim, bilim ve mühendislik alanlarında çeşitli lisans ve lisansüstü derecelerini kapsamaktadır. Sağlıkla ilgili programlara başvuran öğrenciler, ilk iki dönem için program ücretlerinin yüzde 25'ini kapsayan bir burs almaya hak kazanabilirler. Öğrencilerin ayrı olarak başvurmalarına gerek yoktur ve başvuru sırasında burs için değerlendirilecektir.

Öğrenci Görüşleri

"QUT'ta öğrenim yolculuğuma başlamamı sağlayan başarı bursunu aldım. Burs, aynı zamanda ebeveynlerimin üzerindeki mali yükü de ortadan kaldırdı ve dolayısıyla çok büyük bir destek oldu. QUT personeli çok yardımsever ve destekçiydi, her zaman yardıma hazırlardı. Eğitimimin pratik yönleri beni gerçek dünyaya hazırlıyor. QUT, çok fazla şey öğrenebileceğiniz çeşitlilikte insan ve beceriye sahip. Bu, çok minnettar olduğum harika bir deneyimin bir parçası."- Anuka Bulankulame (Uluslararası Başarı Bursu Bursiyeri)

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

QUT öğrencileri mezun olduklarında bilgi ve gerçek dünya deneyimine sahip olurlar. QUT, işveren-öğrenci bağlantıları açısından Avustralya'da 2. ve dünyada 39. sırada yer almaktadır (2020 Graduate Employability Rankings). Üniversitenin kariyer destek hizmetlerinden bazıları şunlardır:

Staj, işe yerleştirme ve projeler

QUT, gerçek dünya öğrenimine değer verir ve stajlar, endüstri projeleri ve iş deneyimleri sağlamak için endüstri ile ortaklıklar kurar. QUT mezunlarının yüzde 90'ı derecelerinin bir parçası olarak sunulan vaka çalışmaları, projeler ve işe yerleştirmeler gibi gerçek dünya deneyimlerini tamamlamıştır.

Kariyer Mentörlük Programı

QUT Kariyer Mentörlüğü Programı, öğrencileri, bir akademik yıl boyunca kendilerine mentörlük yapmaları için o alanda deneyimli çalışanlarla eşleştirir. Bu programa katılmanın faydaları şunlardır:

 • İlgili sektördeki bir çalışandan tavsiye alabilme
 • Doğrudan gerçek dünya bilgileri
 • Önemli ağ kurma imkanları
 • Destekleyici ve devamlı meslek ilişkileri

UniHub

Öğrencilerin istihdama hazırlanmak için işverenlerle bağlantı kurabilecekleri online bir hizmettir.

Kariyer Fuarları

QUT, her yıl birçok işvereni konuk ettiği kariyer fuarları ile öğrencilere ağ oluşturma ve kariyer fırsatları sunmaktadır.

Öğrencilerin QUT'taki gerçek dünya öğrenimi ve sektör deneyimi hakkındaki öğrenci görüşlerini inceleyin.

Show more +Show less -
8530
Uluslararası öğrenciler

Australia: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
193rd  / 1250

THE Dünya Sıralaması

Discover QUT Creative Industries in 360 degrees
At QUT
At QUT
At QUT
At QUT
At QUT
At QUT
At QUT
At QUT
At QUT
At QUT
Why study STEM at QUT
QUT College
At QUT
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$2471

 • $1039
  Konutlar
 • $898
  Yemek
 • $139
  Günlük Yaşam
 • $395
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Öğrencilerimiz bizim hakkımızda neler düşünüyor?

Overview
(5.0)
Bölüm Kalitesi
4.7
Kampüs Güvenliği
5.0
Öğrenci Desteği
4.7
Eğitim Kalitesi
4.7
Kampüs Çevresi
5.0
Dünya Sıralaması
Queensland University of Technology Queensland University of Technology
Rated4/5based on3 student reviews
Customer reviews:
Queensland University of Technology - by, 2020-01-29
5.0/ 5 stars
Queensland University of Technology Queensland University of Technology
Rated4/5based on3 student reviews
Customer reviews:
Queensland University of Technology - by, 2020-01-29
5.0/ 5 stars
Queensland University of Technology Queensland University of Technology
Rated4/5based on3 student reviews
SUPPORTIVE UNI Customer reviews:
Queensland University of Technology - by, 2020-06-01
4.0/ 5 stars

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Queensland University of Technology Queensland University of Technology
Rated4/5based on3 student reviews
Customer reviews:
Queensland University of Technology - by, 2020-01-29
5.0/ 5 stars
Queensland University of Technology Queensland University of Technology
Rated4/5based on3 student reviews
Customer reviews:
Queensland University of Technology - by, 2020-01-29
5.0/ 5 stars
Queensland University of Technology Queensland University of Technology
Rated4/5based on3 student reviews
SUPPORTIVE UNI Customer reviews:
Queensland University of Technology - by, 2020-06-01
4.0/ 5 stars

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin