Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
institution profile image

RMIT University

Australia
Genel Bakış

Genel Bakış

RMIT teknoloji, tasarım ve girişimcilik alanlarında küresel bir üniversitedir. Dünyanın en iyi 250 üniversitesi arasındadır, yükseköğretim ve uygulamalı araştırmalardaki mükemmeliyeti ile tanınmaktadır. RMIT'nin yerel ve uluslararası kampüsleri, dünyadaki en gelişmiş tesislerden bazılarına sahiptir.

RMIT, Avustralya'daki en büyük yükseköğretim enstitülerinden biridir. 1887'de kurulan okul, İngiliz Milletler Topluluğu'na olan katkıları ve savaş dönemindeki yardımları nedeniyle Kraliçe 2. Elizabeth tarafından kraliyet himayesiyle ödüllendirilmiştir. RMIT, Avustralya'daki yükseköğretim enstitüleri içerisinde ''Royal'' (Kraliyet) unvanını ve Krallığın armasını kullanma hakkı olan tek okuldur.

1992'de elde ettiği resmi üniversite statüsünden bu yana dünya genelinde 50 yaş altı üniversiteler arasında 18. sıraya yükselmiştir.

Uluslararası değişim kategorisi için Avustralya'da ilk 5 içerisindedir. Avustralya'da üç kampüs ve iki yerleşkeye, Vietnam'da iki kampüse, İspanya'da ise bir araştırma ve sektör işbirliği merkezine sahiptir. Ayrıca 42 farklı ülkeye yayılan 200'den fazla enstitü ortaklığı bulunmaktadır.

RMIT'nin ana kampüsü, dünyanın en yaşanabilir 10 şehrinden biri olan Melbourne'nin merkezindedir. Kültür çeşitliliğine ve farklı kültürlere kapıları açık bir üniversite olmaktan gurur duyar.

Üniversite, hem öğretim hem de araştırma alanlarında etkileyici sonuçlar almıştır. Öğretim, inovasyon, istihdam edilebilirlik ve araştırma kategorilerindeki değerlendirmeleri QS 5 Yıldız düzeyindedir. Okulun kaliteli araştırmaları, Avustralya Araştırma Konseyi tarafından takdir edilmektedir.

RMIT, pratik ve sektör temelli öğrenimde uzmanlaşmıştır. Ortaklıkları sayesinde çalışmaya dayalı eğitime odaklanan dinamik programlara sahiptir. Bu sayede iş hayatına erken bir giriş yapan öğrenciler, istihdama hazır bir şekilde eğitimlerini tamamlar. RMIT'nin programlarının birçoğu iş pozisyonlarını, stajyerlik ve çalışma deneyimi fırsatlarını içermektedir.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Sıralamalar ve dereceler

RMIT, kısa bir süre önce QS University Rankings 2021'de dünya genelinde en iyi %1'lik kesime girmiştir. Her kategoride sahip olduğu QS 5 Yıldız değerlendirmesiyle 50 yaş altı üniversiteler arasında 18. sıradadır.

Online başla, kampüste mezun ol

RMIT, öğrencilerine esnek uzaktan eğitim sunmaktadır. Yabancı öğrenciler, derslerini ekstra destek ile online olarak gerçekleştirebilir ve sınırlar yeniden açıldığında kampüse geçiş yapabilir.

Sektör ortaklıkları ve fırsatlar

Sektördeki bağlantılarıyla ve diğer topluluklarla beraber çalışma konusundaki becerileriyle bilinen RMIT, öğrencilerine çeşitli istihdam fırsatları sunmaktadır.

RMIT programlarının beceri ve sanayi fırsatları sunmasını sağlamak için Siemens, Amazon Web Services (AWS), Boeing, Microsoft vd. şirketlerle olan sıkı ortaklıkları ile mezun istihdamında Avustralya'da 1. sırada yer alır.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Sektör temelli pratik öğrenimdeki uzmanlığıyla işverenlerin dikkatini çekecek deneyimleri öğrencilerine aşılamaktadır, bunlara alanlarında lider bireyler tarafından verilen yenilikçi programlar dahildir.

Değişiklik yaratan bir tecrübe

RMIT, uluslararası değişim programlarında Avustralya'nın önde gelen üniversitelerindendir ve dünya çapında bağlantılara sahiptir. Melbourne ve Vietnam kampüslerinden Asya, Avrupa ve Kuzey Amerika'ya uzanan 200'den fazla ortaklığı da bu durumu kanıtlar niteliktedir.

Beceriye dayanan eğitim

RMIT öğrencileri, önde gelen teknik becerilerle ve mevcut sektör uygulamalarına ilişkin derin bir anlayışla mezun olmaktadır. RMIT, sektör temelli pratik öğrenimde uzmanlaşmıştır ve programlarının çoğu stajyerlik, iş pozisyonu ve çalışma deneyimi fırsatları sunmaktadır.

Uluslararası mükemmeliyet

Uluslararası alanda lider bir üniversite olan RMIT, QS 5 Yıldız değerlendirmelerini almış bir enstitüdür. Kuvvetli bir araştırma geçmişi ve birinci sınıf tesisleri sayesinde öğrencilerini ihtiyaç duydukları özelliklerle donatır. RMIT yetkinlikleri, dünya çapında istihdam edilebilir olmak için gereken bilgileri ve becerileri içermektedir.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

RMIT'nin eğitim programları, dört akademik yüksekokul ve 19 akademik fakültede verilmektedir.

İşletme ve Hukuk Yüksekokulu

İşletme ve Hukuk Yüksekokulu, merak uyandıran ve sektörle bağlantılı bir eğitim sunmaktadır. Uygulamalı araştırmalarıyla tanınır ve Asya-Pasifik bölgesindeki en büyük işletme okullarından bir tanesidir. Bünyesinde stajdan doktora düzeyine kadar programlar sunan altı fakülte bulunmaktadır.

Tasarım ve Sosyal Bağlam Yüksekokulu

Tasarım ve Sosyal Bağlam Yüksekokulunda mimarlık, sanat, tasarım, eğitim, moda, medya ve iletişim, mülk yönetimi ve sosyal çalışmalar alanlarında programlar verilmektedir. Öğrenciler, üç Melbourne kampüsündeki RMIT fakültelerinde bu programları tercih edebilir. Kişisel, profesyonel ve mesleki ihtiyaçları karşılamaya yönelik tasarlanan programlar, akademik mükemmeliyet ve istihdam sonuçlarına odaklanmaktadır.

STEM Yüksekokulu

STEM Yüksekokulu, Melbourne'deki City ve Bundoora kampüslerindeki dört fakülteden oluşmaktadır. Fen bilimleri, mühendislik, bilgisayar teknolojileri, sağlık ve tıp bilimlerinde sertifikalardan doktora derecelerine kadar programlara sahiptir.

Yerel, ulusal ve uluslararası düzeylerde küresel öneme sahip sorunlara çözüm üretmek için çaba gösteren ve dünya çapında tanınan araştırmacıları, son teknoloji tesislerle desteklenmektedir.

Mesleki Eğitim Yüksekokulu

Mesleki Eğitim Yüksekokulu tasarım ve teknoloji, işletme, medya, mühendislik teknolojileri, sanat ve iletişim, hemşirelik, sosyal bakım, miyoterapi, bilgisayar bilimi, dişçilik, ticaret ve yapılı çevre alanlarında eğitim seçeneklerine sahiptir. Kaliteli mesleki (TAFE) programlar diploma, ileri diploma, sertifika ve ön lisans dereceleri olarak mevcuttur.

Show more +Show less -
Giriş Koşulları

Giriş Koşulları

Akademik Amaçlı İngilizce programı, akademik çalışmalara uygun materyaller kullanarak ve öğrencilerine akademik dil öğreterek onların başarılı bir üniversite hayatına hazırlanmasına yardımcı olmaktadır. Bu program aracılığıyla üniversite düzeyinde eğitim becerileri de geliştirilmektedir.

Programın belirgin özelliklerinden bir tanesi de görev merkezli yaklaşımıdır, öğrencilerine öğrendiklerini uygulamaları için çeşitli fırsatlar sağlamaktadır. Yabancı dil ve akademik becerilerin gelişimine yardımcı olmanın yanı sıra uluslararası deneyime de katkı sağlayan bir programdır.

Öğrencilerin giriş koşullarından bazılarına şunlar dahildir:

Üniversite giriş koşulları

RMIT University'nin öğrencilerinden istediği minimum dil ve yaş gereksinimleri bulunmaktadır.

Program giriş koşulları

Öğrenciler, programa özel giriş koşullarını kontrol etmelidir. Bu koşulları karşılamayanlar, geçiş seçenekleri sunan mesleki eğitim ve hazırlık programları almalıdır.

Seçim aşamasında gerekenler

Öğrencilerden bir mülakata katılmaları, portföy göndermeleri ve ön seçim kiti için biraz daha bilgi vermeleri talep edilebilir.

Show more +Show less -
Tesisler

Tesisler

RMIT'nin uluslararası ve ulusal kampüsleri, dünyadaki en iyi tesislerden ve ödüllü binalardan bazılarını içermektedir.

RMIT'nin kampüsünü bir sanal kampüs turuyla keşfedebilirsiniz.

Yenilikçi kampüs

2017 yılında RMIT City kampüsü, Melbourne şehrindeki binalarında yeni öğrenci çalışma alanlarına, stüdyo tesislerine, daha iyi kütüphane tesislerine ve çok daha fazlasına yatırım yapmıştır.

City kampüsünün bu yenilikleri birçok mimari ödül kazanmıştır ve sürdürülebilir tasarımı için 5 yıldızlı Green Star Interiors Design değerlendirmesini elde etmiştir.

Araştırma Tesisleri

Uluslararası bir teknoloji, tasarım ve girişimcilik üniversitesi olan RMIT, MicroNano Araştırma Tesisi ve Gelişmiş Üretim Bölgesi dahil olmak üzere çeşitli araştırma merkezleri tarafından desteklenmektedir.

Öğrenim ve öğretim tesisleri

RMIT, öğrenci merkezlidir ve ortak çalışmalara odaklanmaktadır. Öğrenciler, ödüllü Swanston Akademik Binası ve Tasarım Merkezi gibi son teknoloji öğretim ve öğrenim tesislerinden faydalanabilir.

Gelişmiş medya tesisleri

RMIT City kampüsü aynı zamanda Medya Bölgesinin adresidir. 4K destekleyen TV stüdyoları, özel sinemalar, sanal set teknolojileri ve Avustralya'nın en büyük kontrol odası gibi en gelişmiş medya tesisleri burada yer almaktadır.

RMIT Ticaret Tesisi

Melbourne Merkezi İşletme Bölgesindeki (CBD) RMIT City kampüsünün RMIT Ticaret Tesisi (RTF), Avustralya'daki en büyük üçüncül sektör tesislerinden bir tanesidir. Thomas Reuters ve finansal analiz araçlarından aldığı canlı piyasa verilerine sahip olan RTF, öğrencilerin ticaret alanında gerçek dünya becerileri ve pratik deneyimler kazanmalarını sağlar.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

RMIT, yabancı öğrencileri için her konu alanında burslar sunmaktadır. Akademik başarılara, alınan derslere, öğrencilerin geldikleri bölgeye veya bireysel şartlara göre burs verilebilir. Bu burs hibeleri sayesinde harç ücretleri, konaklama, ders kitapları ve yaşam masrafları gibi konularda öğrenciler desteklenmektedir.

Yabancı öğrencilerin alabileceği RMIT burslarından bazıları şunlardır:

 • RMIT Ready Bursu
 • RMIT Foundation Studies (Hazırlık Eğitimi) Bursu
 • Uluslararası Harç Ücreti Bursu
 • Güneydoğu Asya için STEM Bursu
 • Geleceğin Liderleri Bursu

Ayrıca diploma, derece, sertifika IV veya lisansüstü (sınıf içi çalışmaları içeren program) düzeyinde eğitimlerine başlayan yabancı öğrenciler için de birçok burs mevcuttur.

Yabancı öğrenci bursları hakkında daha fazlası için RMIT web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Show more +Show less -
18000
Uluslararası öğrenciler

Australia: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
301st  / 1250

THE Dünya Sıralaması

At RMIT University
At RMIT University
A Look Inside Engineering at RMIT RMIT University
What
At RMIT University
A flying start to your career Flight training RMIT University
At RMIT University
At RMIT University
Be the architect of whats next RMIT University
A Look Inside Science at RMIT RMIT University
At RMIT University
At RMIT University
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$2462

 • $1030
  Konutlar
 • $898
  Yemek
 • $138
  Günlük Yaşam
 • $396
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?

Etkinlik Bulunamadı