text.skipToContent text.skipToNavigation
Language:Dil:
video Bg

Robert Gordon University

United Kingdom
video Bg

Robert Gordon University

United Kingdom
Genel Bakış

Genel Bakış

132 ülkeden 16.000’in üzerinde öğrenciye kapılarını açan Aberdeen Robert Gordon University, 2017 Teaching Excellence Framework (TEF – Eğitimde Mükemmellik Çerçevesi) tarafından Altın ödüle layık görülmüş ve 2017 Guardian University Guide’da gelecek vadeden mezunlar yetiştirme konusunda en iyi İskoç üniversitesi seçilmiştir.

Kuzey doğu İskoçya’nın iki nehri arasında yer alan Aberdeen, Castle Country bölgesindedir. Şehir, muhteşem sahil şeridi ve dağlara yakınlığıyla sörf ve kış sporları gibi dış mekân aktiviteleri için mükemmeldir.

River Dee nehir yatağında yer alan Robert Gordon University Parkland Kampüsü, üniversitenin 12 fakültesini barındıran modern ve son teknoloji eğitim ve öğretim tesislerine sahiptir. Kampüste modern bir kütüphane ve spor merkezinin yanı sıra, üniversitenin sağladığı birçok destek hizmetini bulmak da mümkündür.

RGU, uygun fiyatlı kampüs içi, kampüs dışı ve kişiye özel kiralık konaklama seçenekleri sunmaktadır. İngiltere çapında en uygun fiyatlı öğrenci hayatını sunan ikinci şehir (NatWest 2017) olan Aberdeen’de, çok sayıda öğrenci kulübü ve topluluğu ile badminton, su polosu, hokey, kaya tırmanışı, futbol, rugby ve amigoluğun da aralarında olduğu birçok dalda 30’un üzerinde spor kulübü bulunur.

Öğretim kadrosunun birinci sınıf akademik nitelikler ve sektör tecrübesini bir araya getirdiği okulda öğrenciler işe yerleştirme ve staj imkânlarından faydalanıyor. Akademik programların birçoğu profesyonel akreditasyonlara sahip olup okul bünyesindeki Uluslararası Yüksekokul ve Enstitü, öğrencilere izleyebilecekleri alternatif akademik yollar sunuyor.

RGU Accenture, BP ve Shell gibi şirketlerle kurduğu güçlü sektörel bağlar sayesinde lisans ve lisansüstü öğrencilerine burs olanakları sağlıyor.

Üniversitenin Uluslararası Öğrenci Hizmetleri, ResLife ekibi ve İstihdam Merkezi aracılığıyla kesintisiz destek sağlıyor. RGU, %96,3 gibi olağanüstü bir mezun istihdam oranına sahiptir (HESA 2017).

Küresel mezunlar topluluğunda yer alan 85.000’in üzerindeki RGU mezununun birçoğu, mevcut ve mezun olmakta olan öğrencilere mentorluk veriyor veya istihdam sağlıyor.

Show more +Show less -
Genel Bakış

Genel Bakış

Robert Gordon University (RGU), İskoçya'nın Aberdeen şehrinin merkezinde bulunan bir kampüse sahiptir. Öğrenciler, kampüsteki yeşil alanlardan ve olağanüstü tesislerden tam anlamıyla yararlanırken aynı zamanda çok uluslu bir şehirde yaşamanın ve eğitim görmenin keyfini çıkarabilmektedir.

RGU, mezun istihdam edilebilirliği açısından sürekli olarak Birleşik Krallık'ın en iyi üniversitelerinden biri olarak seçilmiştir. Üniversite şu anda mezun istihdam edilebilirliği için İskoçya'da 1. (2018 HESA), Birleşik Krallık'ta 2. sıradadır ve dünyada ilk 50 içerisindedir (2020 QS Graduate Employability Rankings). The Times & Sunday Times Good University Guide, 2021'de RGU'yu Yılın İskoç Üniversitesi seçmiştir.

RGU, 2017 yılında Öğretimde Mükemmellik Çerçevesi'nde en yüksek ödül olan altın dereceye layık görülerek, lisans eğitimi ve öğreniminin kalitesi açısından Birleşik Krallık'taki en iyi üniversiteler arasında ilk yüzde 20 arasına girmiştir.

RGU, sanat, tasarım, programlama, IT, mühendislik, sağlık bilimleri ve medya için son teknoloji eğitim ve öğrenim tesislerine sahip modern kampüsüne 120 milyon GBP yatırım yapmıştır. Öğrencilerin yararlanabileceği son teknoloji tesislerden bazıları arasında hukuk becerilerini geliştirmek için bir Eğitim Mahkemesi ve gerçek dünya senaryoları eğitimi sağlayan Dinamik İleri Müdahale Eğitimi (DART) sondaj simülatörü bulunmaktadır. RGU Sport ayrıca tüm öğrencilere açık olan bir havuz, tırmanma duvarı, üç spor salonu ve diğer tesisler sunmaktadır.

Tüm öğrenciler, RGU Öğrenci Birliği'nin bir parçası olarak üniversitenin birbirine sıkıca bağlı olan öğrenci grubunun arasında yer alma şansını da elde etmektedir. Öğrenci Birliği faaliyetlere, etkinliklere, kulüplere, öğrenci basınına, gönüllülük ve bağış toplamaya odaklı projelere ev sahipliği yapmaktadır. RGU GoGreen Topluluğu, çevre bilincini teşvik eden ve bu konuyla ilgili eğitim veren bir topluluk olarak bunlara bir örnektir. Öğrencilerin akademik derecelerinin ötesinde gelişme ve mezuniyetten sonra mükemmel fırsatlara sahip olma imkanları vardır. RGU'nun mezun maaş beklentilerinde İskoçya'daki en iyi üniversite olması (The Guardian 2019) bunu kanıtlar niteliktedir.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Robert Gordon University’nin (RGU) Altın derece aldığı Eğitimde Mükemmellik Çerçevesi (Teaching Excellence Framework-TEF), İngiltere’de dünya standartlarında eğitim kalitesini garanti eden bir devlet girişimidir. TEF, devam oranları, öğrenci memnuniyeti ve istihdam oranları gibi kriterlerden faydalanarak ülke çapında lisans eğitimi kalitesini ölçer ve ödüllendirir.

RGU, farklı akademik altyapılara sahip öğrencilerin olağanüstü sonuçlar elde etmeleri için gösterdiği destek, yüksek devamlılık oranları ve fevkalade mesleki uygulamaları konusunda takdir edilmektedir. Layık görüldüğü Altın derece, üniversitenin sahip olduğu yüksek istihdam edilebilirlik oranlarını kanıtlar niteliktedir. RGU mezunlarının birçoğu nitelikli işlerde istihdam ediliyor veya öğrenim hayatlarına devam ediyor üniversitenin bilgi ve becerilerini geliştirmeleri için öğrencilere sunduğu çok çeşitli fırsatlar, işverenler nazarında hayli kıymet görüyor.

RGU Müdürü Profesör Ferdinand von Prondzynski, “Aldığı Altın dereceyle RGU, İngiltere’nin elit eğitim ve öğrenim kurumları arasındaki yerini almış bulunuyor. Bu değerlendirme, akademik kadromuzun yüksek eğitim standartları sağlama, mükemmel öğrenci deneyimi sunma ve üniversiteye erişimi arttırma konularındaki kararlılığının bir göstergesi. RGU olarak biz, öğrencilerimizi ve gelecek vadeden bireyler olarak mezun olmalarını öncelik olarak kabul ediyor, onların sektör çapında itibar edilen yetkinlik ve becerilere sahip olmalarını sağlıyoruz” diyor ve yüksek istihdam oranlarıyla tanınan bir üniversite olmaktan duydukları memnuniyeti ifade ediyor.

Daha fazla bilgi alın...

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Yılın İskoç Üniversitesi

RGU, 2021'de Times and Sunday Times Good University Guide tarafından Yılın İskoç Üniversitesi seçilmiştir.

Bu ödül, üniversitenin öğretim kalitesi, öğrenci memnuniyeti, mezun istihdam edilebilirliği ve sektör katılımı gibi çeşitli alanlarda son derece iyi performans göstermesi sonucunda RGU'ya verilmiştir. Üniversitenin sıralamaları ayrıca şu şekildedir:

 • Öğrenci deneyimi için Birleşik Krallık'ta 8. sıradadır
 • Öğretim kalitesi için Birleşik Krallık'ta 12. sıradadır (önceden 72. sıradaydı)
 • Birleşik Krallık genel sıralamasında 66. sıradadır (önceden 83. sıradaydı)

Neden RGU?

 • Mezun seviyesi işler için İskoçya'daki en iyi üniversite (The Guardian, Mayıs 2019)
 • Mezun istihdam edilebilirliği için Birleşik Krallık'ta 2. sıradadır (QS Graduate Employability Rankings, 2020).
 • Harvard, Oxford ve Cambridge'den daha yüksek olan mezun istihdam oranı ile için dünyada ilk 50 arasındadır (QS Graduate Employability Rankings, 2020).
 • Aberdeen, Birleşik Krallık'taki en uygun fiyatlı şehir olarak gösterilmektedir (QS World University Rankings, 2019).
 • Aberdeen, İskoçya'nın en iyi şehri ve Birleşik Krallık'ta yaşamak ve çalışmak için en iyi on şehir arasında seçilmiştir (Demos-PwC Growth for Cities Index, Kasım 2019).
 • Genel öğrenci memnuniyeti için İskoçya ve Birleşik Krallık'ta 2. sıradadır* (2020 National Student Survey) *Küçük, uzman ve özel tedarikçiler hariçtir.
 • Güçlü sektör bağlantıları ve yüksek kaliteli tesisler için İskoçya'da 1'inci sırada ve Birleşik Krallık'ta ilk 10'dadır (2018 The Times Higher Education Student Experience Survey).

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Robert Gordon University, üstün kalitede eğitim sunan, dinamik, modern ve profesyonel bir üniversite (Sunday Times 2016). Bu yıl aldığı Altın TEF derecesi ise RGU, İngiltere’nin en iyi üniversiteleri arasında %20’lik dilimde bulunuyor.

Bulunduğu şehir Aberdeen gibi, Robert Gordon University’nin de enerji piyasalarında oldukça iyi bir itibarı var. Bu bağlamda, okulun mühendislik programları, Avrupa’nın petrol ve gaz başkentinde veriliyor olmanın yanında yerel işletmelerle olan güçlü bağları ve işe yerleştirme olanaklarıyla da avantaj sağlıyor.

Üniversitenin enerji sektöründeki yüksek itibarına rağmen en yüksek tam ve yarı zamanlı öğrenci kaydı alan programın sağlık hizmetleri olması, RGU’nun sunduğu akademik program çeşitliliğine işaret ediyor.

Üniversitenin öğretim teknikleri ve okutmanları lisansüstü öğrencileri tarafından hayli faydalı ve ilgi çekici bulunuyor. Programların birçoğunda mevcut olan ve büyük bir artı olarak görülen uygulamalı eğitim yaklaşımı, öğrencilerin alanlarına olan ilgilerini de arttırıyor.

RGU’da lisans programlarının birçoğunda da pratik eğitim yaklaşımıyla sunuluyor. Okutmanlar, öğrencilere sağladıkları desteğin yanında cana yakınlıkları ve ulaşılabilir oluşları sebebiyle de eleştirmenlerden övgü alıyor.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

RGU'nun öğretim kalitesi, yüksek standartları ile bilinmektedir ve Eğitimde Mükemmellik Çerçevesi'ndeki en yüksek ödül olan altın dereceyi kazanmıştır. Öğretim, öğrenim ve öğrenci sonuçlarını değerlendiren bu sistem, RGU'nun Birleşik Krallık'ta ilk yüzde 20'nin içerisinde olduğunu göstermektedir.

Üniversitenin eğitimcileri, öğrencilerin derecelerinin ötesinde gelişmeleri ve tam zamanlı işlere girmeleri için endüstriyel kuruluşlar, araştırma enstitüleri, devlet daireleri ve meslek kurumlarıyla birlikte çalışmaktadır.

Programlar, gerçekçi bağlamlarda akademik anlayışı geliştiren ve öğrencilerin RGU'da geçirdikleri zamanın olabildiğince verimli olmasını sağlayan yenilikçi ve uygulamalı tekniklerle tasarlanmıştır.

RGU'daki sınıf mevcutlarının küçüklüğü, üniversitenin genel boyutunu yansıtmaktadır. Öğrenciler bu sayede akademisyenler ile daha fazla etkileşim kurabilmektedir.

RGU, işletmelerin, endüstrinin ve kuruluşların yaşadığı gerçek sorunlara çözüm üretmeye yönelik özel ilgi alanlarındaki araştırmalar konusunda gelişen bir üne sahiptir. Öğrenciler, lisans düzeyindekiler de dahil olmak üzere, seçtikleri eğitim alanındaki değişikliklere karşılık vermek için, araştırmaları geliştikçe akademisyenlerle birlikte çalışma şansına sahiptir.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

RGU, mezunlarının seçtikleri sektörlerde en iyi başlangıcı yapabilmeleri amacıyla programlarının birçoğunda akademik çalışma ve uygulamalı işe yerleştirmeyi harmanlıyor. Okulun sunduğu programların çoğu ayrıca AMBA, RICS ve CIMA gibi profesyonel akreditasyonlara da sahip.

Robert Gordon University’nin çoğu lisans programı kapsamında sunulan işe yerleştirme olanakları, tam zamanlı kariyerlerine geçiş yapacak olan mezunlar için çok değerli deneyimler sağlıyor.

RGU’daki öğrenimleriyle ilgili hayli olumlu yorumlarda bulunan lisansüstü öğrencileri, sıklıkla “geleceğe hazır” hissettiklerinden söz ediyor.

Üniversite ayrıca, öğrencilerinin en güncel bilgi ve en kıymetli becerilerle mezun olmalarını sağlamak için hem iş dünyası hem de sektörle aktif ortaklıklar yürütüyor. RGU programlarının birçoğu, sektörle yürütülen yakın işbirlikleri sonucunda tasarlanmıştır.

Öğrenciler ayrıca istihdam merkezine ister çevrimiçi ister randevu alarak kampüsten erişebiliyor ve kariyer hedeflerini oluşturma ve başarma konularında destek alabiliyor. Üniversitenin mevcut öğrencileri, merkezin sunduğu hizmetlerin kapsamı konusunda oldukça iyi yorumlarda bulunuyorlar. Aslına bakılırsa RGU, İngiltere’deki üniversiteler arasında mezun maaşlarını olumlu etkileyecek çalışmalarda bulunma konusunda 5. sırada yer alıyor (The Economist 2017).

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

RGU birkaç departman ve fakülteden oluşmaktadır.

Aberdeen İşletme Fakültesi

AACSB International tarafından akredite edilen Aberdeen İşletme Fakültesi, hem genel hem de uzmanlaşmış işletme alanlarında lisans, lisansüstü ve araştırma dereceleri sunmaktadır.

Uygulamalı Sosyal Bilimler Fakültesi

Lisans, lisansüstü ve sürekli gelişim programları sunan multidisipliner bir fakültedir.

Bilgisayar Fakültesi

Okul dijital medya, bilgisayar ağları, siber güvenlik, akıllı bilişim sistemleri ve teknik mimari gibi geleceğin sektörleri için aranan becerileri şekillendirmektedir.

Yaratıcı ve Kültürel İşletme Fakültesi

İletişim, medya ve dijital sektörlerde geniş bir çapta lisans, lisansüstü ve araştırma derecelerini kapsayan dinamik ve multidisipliner bir fakültedir.

School of Engineering

Son teknoloji tesisler ve sektör uzmanları tarafından verilen derslerle bu fakülte, öğrencileri yarının dünyası için teknolojileri dönüştürmeye hazırlamaktadır.

Gray Sanat Fakültesi

Gray Sanat Fakültesi, güzel sanatlar ve tasarım alanlarında lisans ve lisansüstü programlarına sahip olan multidisipliner bir fakültedir.

Sağlık Bilimleri Okulu

Bireylerin yaşamlarını olumlu yönde etkileyen ve toplum sağlığına katkıda bulunan mezunlar yaratmaya odaklı bir fakültedir.

Hukuk Fakültesi

Hukuk Fakültesi lisans, lisansüstü ve araştırma düzeyinde akredite edilmiş ve mesleki olarak tanınan hukuk dereceleri sunmaktadır.

Hemşirelik, Ebelik ve Paramedik Uygulamaları Fakültesi

Fakülte, öğrencilere cazip kariyerler sağlayan yenilikçi yaklaşımlara sahiptir.

Eczacılık ve Yaşam Bilimleri Fakültesi

Fakülte, uygulamalı ve mesleki programlar ile öğrencilerin kariyer becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmaktadır.

Scott Sutherland Mimarlık ve Yapılı Çevre Fakültesi

Fakültenin lisans ve lisansüstü program portföyü, araştırmalarla desteklenen ileri görüşlü bir yaklaşıma sahiptir.

Lisansüstü Eğitim Birimi

Fakülte, uluslararası düzeyde tanınmış gözetmenlerle araştırma görevlerini üstlenen öğrencileri desteklemektedir.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

Üniversite, aşağıdaki fakülteler çapında çeşitli Öğrenim seçenekleri sunuyor:

Aberdeen İşletme Fakültesi

Fakülte, çeşitli kariyer hedeflerine yönelik kapsamlı yönetim ve profesyonel işletme programları seçenekleri sunuyor.

Uygulamalı Sosyal Bilimler Fakültesi

Uygulamalı Sosyal Bilimler Fakültesi, sosyal hizmetler, sosyal bakım, toplum sağlığı, çocuk sağlığı, ceza yargılaması ve ilgili diğer mesleklerde mesleki öğrenim olanakları sunuyor.

Bilgisayar Bilimi ve Dijital Medya Fakültesi

Son teknoloji tesislerle çalışan okul, öğrencilerinin geleceğin öncüleri olmak için ihtiyaç duyacağı yaratıcılık becerilerini edinmelerini sağlıyor.

Yaratıcı ve Kültürel İşletme Fakültesi

Fakülte, öğrencilerini bugünün iletişim, pazarlama ve medya alanlarında gerekli derinlemesine bilgi ve uygulama becerileriyle donatıyor.

Mühendislik Fakültesi

Mühendislik Fakültesi, çeşitli mühendislik alanlarını amaca özel tesisler ve güçlü sektörel bağlantılarla bir araya getiriyor.

Gray Sanat Fakültesi

Fakülte, öğrencilerini paha biçilemez görsel, entelektüel, sosyal ve iletişimsel becerilerle donatıyor.

Sağlık Bilimleri Fakültesi

Sağlık Bilimleri Fakültesi, tanı radyolojisi, fizik tedavi, sağlık gelişimi, spor ve egzersiz bilimleri gibi alanlarda destekleyici bir öğrenim ortamı sunuyor.

Hukuk Fakültesi

Başarıları ve yenilikçi bölümleriyle tanınan fakülte, araştırma, öğretim, değerlendirme ve yönetim konularında oldukça yüksek standartlara sahip.

Hemşirelik ve Ebelik Fakültesi

Fakülte, hemşirelik veya ebelik alanlarında kariyer sahibi olmak isteyen herkes için destekleyici bir öğrenim ortamı sunuyor.

Eczacılık ve Yaşam Bilimleri Fakültesi

Mesleki kurumlarca akredite edilmiş yedi ayrı program sunan fakülte, etkileyici bir başarı geçmişe sahiptir.

Scott Sutherland Mimarlık ve İnşa Edilmiş Çevre Fakültesi

Fakülte, yenilikçi düşünceyi son teknolojiler ve geleneksel uygulamalarla harmanlıyor.

Lisansüstü Eğitim Birimi

Birim, RGU lisansüstü programları çerçevesinde yürütülen araştırma faaliyetlerini koordine etmektedir.

ICRGU

Uluslararası yüksekokul, öğrencilerine RGU’daki akademik hedeflerini gerçekleştirmelerinde yardımcı olacak alternatif kabul puanları kazandırmaktadır.

Show more +Show less -
Giriş Koşulları

Giriş Koşulları

Her program kendine özel giriş koşullarına sahiptir ve bunlar, RGU web sitesinin programlar bölümünde listelenmiştir. Giriş koşullarının uluslararası karşılıkları, öğrencilerin kendi ülkeleri için hazırlanan ilgili ülke sayfalarında bulunabilir.

Lisans Programları

Derslerin çoğunluğu, her dalda en az 5.5 puan şartıyla 6.0 IELTS puanı gerektirmektedir. Bazı derslerin İngilizce dil gereksinimleri farklı seviyelerde olabilir ve adayların bunu ilgili bölümlerden kontrol etmesi gereklidir.

Lisansüstü programları

Derslerin çoğunluğu, her dalda en az 5.5 puan şartıyla 6.5 IELTS puanı gerektirmektedir. Bazı derslerin istediği İngilizce dil yeterlilikleri farklı seviyelerde olabilir ve adayların bunu ilgili bölümlerden kontrol etmesi gereklidir.

IELTS Academic, PTE Academic, TOEFL, Cambridge English, Integrated Skills in English, Cambridge IGCSE, Bellerby's Foundation Program English, Kaplan Foundation Program English ve INTO Foundation Program gibi eşdeğer İngilizce yeterliliklerine sahip adaylar, puanları giriş koşullarını karşıladığı takdirde hem lisans hem de lisansüstü programları için değerlendirilecektir. CBSE 12. Sınıf İngilizce, WAEC, SPM 1119 gibi çeşitli ülkeye özgü İngilizce yeterlilikleri de kabul edilmektedir. Bilgilerin tümüne üniversite web sitesinden erişilebilmektedir.

Üniversite eğitiminin gerektirdiği İngilizce seviyesine sahip olmayan öğrenciler için yaz boyunca verilen dönem öncesi İngilizce programları bulunmaktadır. Bu programlar, öğrencilerin üniversite ortamında başarılı olmak için ihtiyaç duydukları İngilizce düzeyine ulaşmalarına yardımcı olabilmektedir.

Show more +Show less -
Giriş Koşulları

Giriş Koşulları

Samimi ve sıcak ortamıyla gurur duyan Robert Gordon University, kapılarını farklı nitelik ve akademik altyapılara sahip uluslararası öğrencilere açmaktadır.

Kabul şartları genellikle nitelikler, akademik alanlar ve notlar üzerinden üzerinden ifade edilmektedir. İskoçya’da geçerli niteliklerden birkaçı Scottish Highers, HNC ve HND’dir. Robert Gordon University ayrıca A Levels, Uluslararası Lisans Diploması ve İrlanda Orta Öğretim Bitirme Sertifikası’nı (Irish Higher Leaving) da kabul etmektedir.

Programlara göre değişiklik gösterebilen kabul şartlarının RGU web sitesinden kontrol edilmesi gerekmektedir. Başvuru ve kontenjan sayısına bağlı olarak, bazı akademik programlar için temel kabul şartlarından farklı şartlar talep ediliyor olabilir.

Başvuru detayları için RGU web sitesini ziyaret edin.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

Uluslararası öğrenciler göz önünde bulundurularak sunulan çeşitli burslar mevcuttur.

Rektör Yardımcısı Lisans Bursu

Lisans eğitimi alan tam zamanlı kampüs öğrencileri için verilen burs, bir yıllık öğrenim ücretlerinin tamamını karşılamaktadır ve akademik başarıya bağlı olarak verilmektedir. Öğrencilerin okula kabul edilmiş olması, kendi masraflarını karşılıyor olması ve uluslararası ücretleri ödemesi şartları aranmaktadır.

Yüksek Lisans Öğrencileri için RGU Uluslararası Öğrenci İndirimi

Kampüs içi tam zamanlı yüksek lisans öğrencilerine verilen bu burs, harç ücreti üzerinden 2,000 GBP indirim sunmaktadır ve aldığı program için akademik giriş koşullarını karşılayan, kendi masraflarını karşılıyor olan ve uluslararası ücretleri ödeyen öğrencilere verilmektedir.

Lisans Öğrencileri için RGU Uluslararası Öğrenci İndirimi

Kampüs içi tam zamanlı lisans öğrencilerine verilen bu burs, harç ücreti üzerinden 3,000 GBP değerinde bir indirim sunmaktadır ve aldığı program için akademik giriş koşullarını karşılayan, kendi masraflarını karşılıyor olan ve uluslararası ücretleri ödeyen öğrencilere verilmektedir.

Ayrıca Birleşik Krallık'ta eğitim görmek isteyen yabancı öğrencilere Chevening Bursu ve Commonwealth Burs Komisyonu gibi harici gruplar tarafından verilen bazı burslar da bulunmaktadır.

Saltire Bursu

Hindistan, Pakistan, Çin, Hong Kong, ABD, Kanada ve Japonya'dan gelen öğrenciler, Saltire Bursu için başvuruda bulunabilmektedir.

8.000 GBP değerindeki bu burs, lisansüstü yüksek lisans programlarında tam zamanlı eğitim için herhangi bir öğretim yılının harç ücretinden indirim şeklinde kullanılabilir.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

RGU, öğrencilerine güçlü sektörel bağlantıları sayesinde çok çeşitli burs olanakları sunuyor. Burslar, program türü ve öğrenim yılına bağlı olarak veriliyor. Yeterlilik şartlarını sağlayan lisans öğrencileri, çeşitli şirket burslarından da faydalanabiliyor.

Üniversitenin lisansüstü öğrencileri için sağladığı burs imkânlarından faydalanmak isteyen öğrencilerin detaylar için üniversite ile görüşmeleri önerilmektedir. Söz konusu burslar arasında en öne çıkan ise Başarı Bursu’dur.

Mevcut burs ve finansman olanaklarından bazılarına göz atın…

Yardımcı Rektör Lisans Bursu

Öğrenim Şekli

Herhangi bir kampüs içi tam zamanlı lisans programı

Burs Tutarı

 • Bir yıllık öğrenim süresi için öğrenim ücreti
 • Bir lisans programının 1. veya 2. yılına başlayan öğrenciler için

Seçim Kriterleri

 • Burs veya ödül verilecek öğrenciler akademik başarıya göre seçilmektedir
 • Aday, Robert Gordon University’den tam zamanlı kampüs içi lisans programı için davet almış olmalıdır
 • Öğrenci, uluslararası bir mükellef olmalıdır
 • Adayın kendi öğrenim masraflarını kendi karşılıyor olması gerekmektedir

Kampüs İçi Yüksek Lisans için RGU Finansal Bursu

Öğrenim Şekli ve Seviyesi

Tam zamanlı, kampüs içi yüksek lisans programları

Burs Tutarı

 • Yüksek lisans öğrenim ücretlerinde 2000 GBP indirim

Seçim Kriterleri

 • Aday, Robert Gordon University’den davet almış ve davet mektubunda belirtilen akademik şartları sağlıyor olmalıdır
 • Aday, üniversite tarafından uluslararası bir mükellef olarak sınıflandırılmış olmalıdır
 • Adayın kendi öğrenim masraflarını kendi karşılıyor olması gerekmektedir

Show more +Show less -
Mezun Sonuçları

Mezun Sonuçları

RGU, mezunların yüzde 97,6'sının mezuniyetten sonraki altı ay içinde işe girmesi ve/veya ileri eğitime devam etmesi ile mezun istihdam edilebilirliği açısından İskoçya'da 1. sırada yer almaktadır (HESA 2018). Ayrıca mezun istihdamı için Birleşik Krallık'ta 2. sırada ve dünyada ilk 50'dedir (2020 QS Graduate Employability Rankings).

RGU, mezun istihdam edilebilirliğini öğretim yaklaşımının merkezine koymaktadır. Programlar, öğretimin öğrencilerin katılacağı iş dünyasını yansıtmasını sağlamak için sektör uzmanlarıyla işbirliği içinde geliştirilmektedir. Programların çoğu mesleki deneyim fırsatları içerir ve çoğu ilgili meslek kuruluşları tarafından akredite edilmiştir.

Fakültelerdeki yerleştirme ekipleri, öğrencilerin zorunlu ve isteğe bağlı iş deneyimi bulmalarına yardımcı olarak çalışma dünyasına ilişkin gerçek deneyimler sunmaktadır. Innovation@RGU ekibi ayrıca, Girişimcilik Geliştirme Programı ve Girişim Hızlandırma Programı gibi girişimler aracılığıyla serbest meslek, girişimcilik, iş kurma veya girişimlerden spin-out şirketler geliştirmeyle ilgilenen tüm konu alanlarından öğrencileri desteklemektedir. Ayrıca, öğrencilerin yurtdışında eğitim görmeleri için küresel bakış açılarını daha da genişletmelerine yardımcı olacak çeşitli fırsatlar vardır.

Show more +Show less -
3022
Uluslararası öğrenciler

United Kingdom: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
1001st  / 1250

THE Dünya Sıralaması

Scottish University of the Year
Graduating student
Sir Ian Wood Building
RGU Sport
Aberdeen Business School
Pharmacy and Life Sciences
RGU Aerial view
Accommodation room
DART facility
The Library Tower
Aberdeen Aberdeen Garthdee Road
Robert Gordon University has a heritage going back 250 years, and it was granted university status in 1992. Since then it has gone from strength to strength, proactively engaging with businesses in the development of many of the degree courses and meeting regional and national needs at a time of constant change and development. Today, Robert Gordon delivers courses to thousands of full and part-time students from different countries.

The University is a dynamic, modern place to study with an international reputation for providing high quality education from undergraduate through to PhD level. It provides industry led undergraduate and postgraduate courses leading to highly relevant awards and degrees.

The teaching staffs have an outstanding reputation for quality and academic research and track record in graduate employment is amongst the best in the UK. It?s range of degree courses include online degrees as well as traditional taught courses in subjects as diverse as art and design, management and engineering.

The Garthdee Campus sits in a wonderfully spacious parkland, adjacent to the River Dee. Mature trees and walkways combine with striking architecture providing a beautiful backdrop for work and play.
https://images1.content-gbl.com/commimg/myhotcourses/institution/profile/myhc_243275_320px.jpg Robert Gordon University https://www.idp.com/turkey/universities/robert-gordon-university/iid-uk-00798/

Ortalama toplam maliyet£2175

 • £1333
  Konutlar
 • £518
  Yemek
 • £88
  Günlük Yaşam
 • £236
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin