Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

Saskatchewan Polytechnic

Canada
Genel Bakış

Genel Bakış

Saskatchewan Polytechnic, sık sık Kanada'nın ''Yaşayan Gökyüzü Diyarı'' olarak anılan bölgesi olan Saskatchewan'da bulunmaktadır. Dünyanın her yerinden gelen uluslararası öğrenciler, Saskatchewan Polytechnic kampüsünde veya online platformunda eğitim görmektedir.

Kurumun Saskatoon, Moose Jaw, Prince Albert ve Regina'da kampüsleri bulunmaktadır ve diğer 12 araştırma ağırlıklı, endüstri duyarlı kurumla birlikte Polytechnics Canada'nın bir parçasıdır.

Öğrenciler, ekonomi ve kamu sektörlerini iyileştirmek için tasarlanmış olan sertifikalar ve diplomalardan birini seçebilirler. Sektöre dair bilgilerle donatılan öğrenciler, işletme becerilerinin nasıl geliştirileceğini öğrenir. Öğrencilerin %93'ü programlarının kalitesinden ''çok memnun'' veya ''memnun'' olduklarını ifade etmiştir.

Saskatchewan Polytechnic, uluslararası öğrencilerini desteklemeye kendini adamıştır. Yılda 2 milyon CAD üzerinde çok sayıda burs verilmektedir. Uluslararası öğrenci danışmanları ekibi, akademik, dil ve kişisel ihtiyaçları konusunda yardımcı sağlayarak eğitimleri boyunca öğrencileri desteklemektedir.

Öğrenciler konaklama için, aile yanında konaklama, konut veya özel ev seçeneklerinden birini seçebilirler. Ayrıca, Öğrenci Birliği tarafından düzenlenen ve her kampüste birçok etkinlik ve spor tesisinin yer aldığı çeşitli kulüplerin ve sosyal etkinliklerin tadını çıkarabilirler.

Öğrenci İstihdam Hizmetleri bir ortak eğitim sağlamaktadır ve işverenlerle yakın çalışmalar içindedir. Öğrenciler kariyer fuarlarından ve birçok değerli ortaklığa sahip olan güçlü küresel mezunlar ağından faydalanabilirler.

İşgücündeki öğrencilerin %94'ü mezuniyetlerinin ilk yılında istihdam edilmektedir. Bunun nedeni, işletmelerin, endüstrileri ve teknolojileri geliştirmek için yeni fikirler ileri sürebilecek yenilikçi ve hırslı bireyleri arıyor olmalarıdır.

Show more +Show less -
video Bg

Yenilikler

Ödüllü sürdürülebilirlik projesi

Saskatchewan Polytechnic eğitmeni Ramon Ricafort, polietilen ve tereftalattan yapılan plastiklerin en iyi şekilde yeniden kullanımını amaçlayan bir araştırma projesini başlattı ve proje için başvuruda bulundu. Proje, öncü niteliğiyle övgü almasının yanı sıra bir Uzmanlık Yerel Merkezi Saskatchewan Sürdürülebilir Kalkınma Eğitimi Takdir Ödülüne de layık görüldü. Çalışmalara devam eden proje Saskatchewan Polytechnic Uygulamalı Araştırma ve İnovasyon Ofisinden destek ve fon alıyor.

Saskatchewan Polytechnic dijitalleşiyor

Kurum, ''Looking Glass'' adlı bir proje üzerinde çalışmak amacıyla Dijital Teknoloji Büyük Topluluğunun üyeleri arasına girmiştir. Proje ile kamusal politika ve uygulamaların içerdiği riski değerlendirilmesinde COVİD-19 verilerini kullanmaları için hükümet ve sektörün desteklenmesi hedeflenmektedir. Öncelikli amaç, vatandaşlar için azami fayda sağlarken sağlıklarının korunmaya devam edilmesini temin edecek, bilinci kararlar verebilmek için bulguları kullanmak şeklinde ifade edilebilir.

Saskatchewan öğrencileri mesleki onay yolunda

Tedarik Zinciri Yönetimi Lisansüstü Sertifika Programında öğrenim gören öğrenciler artık derslerden aldıkları kredileri Tedarik Zinciri Yönetimi Mesleki Onayı (SCMP) için kullanabileceklerdir. Onay, Saskatchewan ile Supply Chain Canada arasındaki işbirliği sayesinde mümkün olmuştur.

İnsan Kaynaklarında CPHR akreditasyonu

Saskatchewan Polytechnic'in İnsan Kaynakları alanında İşletme diploma programı, Chartered Professional in Human Resources (İnsan Kaynaklarında Mesleki Yeterlilik) akreditasyonuna layık görülmüştür. Programa katılan ve %70 veya üzeri ortalamaya sahip olan öğrenciler Ulusal Bilgi Sınavına katılmaktan muaftır.

Show more +Show less -
video Bg

Eğitim Kalitesi

Saskatchewan Polytechnic'te öğrenim görmeyi seçen öğrencilere akademik temeli sağlam, çok değerli sektörel bağlantılar ve etkin uygulamalı araştırmalar içeren, sektör odaklı bir eğitim sağlanacaktır.

İhtiyaca göre tasarlanmış, uygulama temelli ve uygulamalı bilgi ve beceriler geliştirmeye odaklanan bir eğitim alma imkanına sahip olan Saskatchewan Polytechnic öğrencileri öğrenimleri sırasında kıymetli beceriler ve sektörel deneyim edinirken, mezun olduklarında iş dünyasında nasıl başarılı olacaklarını keşfeder.

Eğitim Ortakları

Öğrenciler Saskatchewan Polytechnic'in Kanada'daki kurumlarla olan akademik ortaklık programlarından yararlanabilir. Ortakların bazıları şunlardır:

 • Memorial University
 • Cape Breton University
 • Royal Roads University
 • Vancouver Island University (VIU)
 • Queen's University
 • University of Regina
 • University of Saskatchewan

Yeni programlar

Sask Polytech, iş piyasasının sürekli değişen yapısının ışığında, yüksek uzmanlığa sahip mezunlar yetiştirmek amacıyla en kaliteli ve dinamik yeni programları geliştirmek için endüstri uzmanları ve akademisyenlerle işbirliği yapmaktadır.

 • Akademik Amaçlı İngilizce (EAP) Seviye 1 ve 2
 • Lisansüstü sertifikaları
 1. Yapay Zeka ve Veri Analitiği
 2. İşletme Muhasebesi
 3. İşletme Yönetimi
 4. Bulut Bilişimi ve Blok Zinciri
 5. Siber Güvenlik
 6. Girişimcilikler
 7. Finansal Hizmetler
 8. Proje Yöneticiliği
 9. Yazılım Uzmanı
 10. Tedarik Zinciri Yönetimi
 11. Yazılım Uzmanı
 12. Teknoloji Yönetimi
 • Yapı İşletmesi Lisans Programı
 • Uygulamalı Yönetim Lisans Programı

Show more +Show less -
video Bg

Okullar

Saskatchewan Polytechnic'in dört kampüsü çapında eğitim verdiği toplam 10 fakültede 80'in üzerinde programda uluslararası öğrenciler kayıtlı bulunuyor.

İşletme Fakültesi

Muhasebe, yönetim, finansal hizmetler, insan kaynakları, sigorta ve pazarlamayı kapsayan çeşitli programlar mevcuttur.

İnşaat Fakültesi

Öğrenciler tuğla örme, marangozluk veya mimari teknolojiler gibi alanlardan bir program tercih edebilmektedir.

Sağlık Bilimleri Fakültesi

Öğrenciler, yüksek talep gören nitelikli sağlık çalışanları işgücüne nasıl katılacaklarını öğreneceklerdir.

Turizm ve Otelcilik Fakültesi

Okul, toplu yemek hizmeti, otel ve restoran yönetimi gibi alanları kapsayan turizm ve otelcilik programları sunmaktadır.

İnsan Hizmetleri ve Toplum Güvenliği Fakültesi

Okul, öğrencilerine Erken Çocukluk Eğitimi diplomasından İş Sağlığı ve Güvenliği alanında bir sertifikaya kadar çeşitli programlarla toplumda belirli konularda nasıl faydalı olabileceklerini öğretmektedir.

Bilgi ve İletişim Teknolojisi Fakültesi

Öğrenciler medya üretimi ve dijital grafik tasarım gibi alanlardaki endüstri odaklı programlardan birini seçebilirler.

Madencilik, Enerji ve Üretim Fakültesi

Öğrencilere pratik ve modern bir eğitim deneyimi sunulacaktır. Birçok program, teorinin gerçek dünya sorunlarında kullanılabileceği uygulamalı bir araştırma projesi içermektedir.

Doğal Kaynaklar ve İnsan Ürünü Çevre Fakültesi

Doğal veya insan ürünü çevreleri iyileştirmek isteyen öğrenciler, arasında biyolojik bilimler teknolojisi ve inşaat mühendisliğiyle entegre edilmiş kaynak yönetimi gibi alanların bulunduğu programlarda öğrenim görebilmektedir.

Hemşirelik Fakültesi

Düşük mevcutlu, interaktif sınıflar ve büyük çaplı bir fakülte ile, öğrenciler başarılı bir kariyere hazırlanabilirler. Öğrenciler, mankenler, kameralar, hastane senaryoları ile değerlendirme ve kontrol odalarına sahip simülasyon merkezlerinde öğrenim görmektedirler.

Ulaştırma Fakültesi

Öğrenciler modern tesislerde çalışarak teknik bir eğitim alırlar. Ayrıca zengin endüstri deneyiminden de faydalanırlar.

Show more +Show less -
Giriş Koşulları

Giriş Koşulları

Kabul koşulları Saskatchewan Polytechnic'teki her program için farklıdır. Öğrencilerin tanınmış bir kurumdan en az Saskatchewan 12. Sınıf eşdeğerini sağlamaları gerekecektir.

Programların çoğu First Qualified, First Admitted (FQFA) (İlk Nitelikli İlk Kabul Edilir) başvuru yöntemini kullanmaktadır. Bu nedenle, yeterince erken başvuran öğrencilerin programda yer bulma şansı daha fazla olacaktır.

Programlar yalnızca belirli sayıda öğrenci alabilmektedir ve kontenjanlar yüksek talep görmektedir. Bu nedenle öğrencilerin başvurularını en kısa sürede yapmaları teşvik edilmektedir. Eylül ve Ocak aylarında başlayan programlar için başvurular Ekim ayında açılmaktadır (bir sonraki akademik yıl için).

Ocak ayında başlayan programlar için, öğrencilerin önceki Mayıs ayından önce başvurmaları önerilmektedir.

Öğrencilerin Saskatchewan Polytechnic'te öğrenim görmek için İngilizce yeterlilik şartlarını sağlamaları gerekmektedir. Tüm Saskatchewan Polytechnic programları için en az 6.5 IELTS puanı veya dengi şartı mevcuttur.

EAP programı

Saskatchewan Polytechnic, yeni geliştirilen English for Success kursları yoluyla öğrencilere İngilizce dil becerilerini geliştirme ve güçlendirme fırsatı vermektedir. Kurslar, öğrencilerin dil sınavı puanlarını iyileştirmelerine ve Sask Polytech programları için İngilizce giriş koşullarını yerine getirmelerine yardımcı olmaktadır.

English for Success Seviye 2 başarılı bir şekilde tamamlandığında, öğrenciler seçtikleri Sask Polytech programı için İngilizce giriş koşullarını sağlayacaklardır. Program şu uluslararası adaylar içindir:

Not: Akademik Amaçlı İngilizce, Hemşirelik Lisansı (BScN), Uygulamalı Hemşirelik veya Elektrik Mühendisliği'ne başvuran öğrenciler için bir seçenek değildir.

 • Başvuruda bulundukları lise sonrası programın kabul koşullarını (İngilizce Dil Şartları hariç) karşılayan adaylar.
 • Toplam IELTS akademik puanı (veya diğer kabul edilen eşdeğeri) en az 5.5, ancak 6.5'in altında olan adaylar.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

Sask Polytech, bağışçıları ve mezunlarından aldığı destek sayesinde her yıl 2 milyon CAD değerinde burs ve finansal destek sağlayabilmektedir. Uluslararası öğrencilerin liyakat bazlı burslardan bazılarına başvurma şansı bulunur. Bu burslar için öncelikli olarak akademik başarı ve performans göz önüne alınmaktadır. Öğrencilerin mevcut burs imkanlarını ve şartları sağlayıp sağlamadıklarını incelemeleri tavsiye olunur. Hali hazırda, Sask Polytech'de öğrenim görmek için yeni başvuran öğrenciler için herhangi bir burs imkânı bulunmamakla birlikte, öğrencilerin buradaki öğrenim hayatları süresince faydalanabilecekleri liyakat bazlı burslar sunulmaktadır.

Öğrenci adaylarının burslardan faydalanabilmeleri için bir Sask Polytech programına kayıtlı olmaları ve kayıt onayını almış olmaları gerekir. Öğrenciler, bir Sask Polytech programında ilk sömestrlerinde aldıkları notları burs başvurusunda sunabilmektedir.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

 • Saskatchewan Polytechnic'ten mezun olan ve iş gücüne katılan öğrencilerin %94'ü, mezuniyetlerini takip eden ilk bir yılda istihdam edilmektedir.
 • İşverenler, Saskatchewan Polytechnic mezunlarını çok beğenmekte olup yaklaşık %95'i yine bir Saskatchewan Polytechnic mezununu işe alacağını belirtmiştir.
 • Batı Kanada'da bulunan şirketler, kariyer fuarları, kampüste düzenlenen endüstri ağ etkinlikleri ve belirli programlara yönelik iş ilanları aracılığıyla düzenli olarak Saskatchewan Polytechnic mezunlarını işe almaktadır.
 • Şimdilik, Ortak Eğitim sadece Moose Jaw Kampüsü'nde, İşletme programlarının çoğunun ve Mühendislik Teknolojisi programlarının tümünün bir parçası olarak sunulmaktadır. Bir Ortak Eğitim (Co-op) Çalışma Dönemini tamamlayan öğrenciler, para kazanabilir ve buna ek olarak yeni edindikleri becerilerini bir endüstri ortamında uygulayabilir profesyonel ağlarını geliştirebilir ve ayrıca mezun olduktan sonra daimi bir iş bulma şanslarını arttırabilirler.

Show more +Show less -

Canada: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
Student Support Services
Rafael Luna-Student Researcher
Industry Applied Research
Student Life
We
Mining Engineering Technology
Locations
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$2004

 • $815
  Konutlar
 • $815
  Yemek
 • $117
  Günlük Yaşam
 • $257
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?