Hemen destek alın arrow

hipchat Call
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

Southern Methodist University

United States
Genel Bakış

Genel Bakış

Lyle Mühendislik Fakültesi lisans ve yüksek lisans olarak neredeyse eşit dağılımda 2000 civarında öğrenciye sahiptir. Lyle Princeton Review tarafından ABD'nin en güzel 14'üncü kampüsü seçilmiş, Dallas'ın kalbindeki SMU kampüsünde yer alır. Öğrenciler ihtiyaçları olan her şeyi kampüste bulurken, aynı zamanda başarılı ve heyecan verici Dallas şehrini de keşfedebilirler. Dallas aynı zamanda birçok büyük kuruluşa ev sahipliği yapan bir ticaret ve kültür merkezi olup, bu kuruluşların bazılarında SMU öğrencilerine her yıl 4.400'ün üzerinde staj olanağı sağlanır.

Lyle Mühendislik Fakültesi Lyle'yi dünya standardında bir araştırma merkezi yapan son teknoloji laboratuarlarıyla iftihar eder. Fotonik, robotik ve biyomedikal araçlar gibi konularda uzmanlaşmış araştırma laboratuarları da dahil ABD'deki en gelişmiş öğretim alanlarından bazılarına sahip olan Lyle öğrencileri uygulamalı problem çözme pratiği kazanmaktadır. Öğrenciler, 11:1 öğrenci hoca oranı ile alanının en iyi araştırmacılarıyla bolca temas kurabilir. Fakülte ayrıca herhangi bir fakültedeki en yüksek kadın mühendislik öğrencisi yüzdelerine sahiptir.

Southern Methodist University - Lyle Mühendislik Fakültesi her ikisi de Cox School of Business ile ortaklık içinde olan Mühendislik/MBA ve Mühendislik Girişimciliği dahil çok sayıda çift ve birleşik derece sunmaktadır.

Lyle'nin sunması gereken olağanüstü tesislerin yanında, öğrenciler kampüste konaklama ve kapsamlı spor merkezleri de dahil daha geniş SMU kampüs tesislerine ulaşabilmektedir. Öğrenciler çok sayıda rekabet ve eğlenceye dayalı kulübe katılabilir ya da 7000 koltuklu arenada SMU basketbol maçı izlemenin keyfini çıkarabilir. SMU aynı zamanda öğrencilere ABD başkanları, senatörleri ve yabancı liderler gibi ilham verici konuşmacıları görme fırsatı sağlayan Willis M.Tate Seçkin Dersi Serisine de ev sahipliği yapar.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Lyle Mühendislik Fakültesi daima yeni araştırma ve teknolojilere katılma arayışı içindedir. Son yıllarda, öğrencilerin yer alabileceği çok sayıda yeni program başlatılmıştır.

Lyle 2017 yılında Mühendislik Girişimi Yüksek Lisans programı sunmak için Caruth Institute of Entrepreneurship ve Cox School of Business ile ortaklık kurmuştur. Program mezun olan öğrencilerin yeni kurulan teknoloji işletmelerinin rekabetçi endüstrisinde bir fark yaratabilmesi için tasarlanmıştır. Öğrencilere programın bir parçası olarak daha geniş endüstri deneyimi kazanmaları için küçük ve orta ölçekli mühendislik şirketleri ve girişim şirketlerinde rehberler sağlanır.

Lyle'deki mükemmel akademik kadro ve öğretimle irtibat halinde olan, Amerika İnşaat Mühendisleri Birliği (ASCE) yakın zaman önce mühendislik alanındaki katkıları, özellikle mühendislik alanında kariyer hedefi olan kadınlara sunduğu rehberlikten dolayı Barbara Ellen Spang Minsker'in doktora derecesini onaylamıştır. Minsker mühendislik topluluğuna anlamlı bir katkıda bulunan ve adanmış hizmetler sunan kadın ASCE üyelerinin tanındığı Margaret S. Petersen Ödülüne layık görülmüştür.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Lyle Mühendislik Fakültesi mükemmel bir üne sahiptir. 90 yılı aşkın deneyimi ile, Güneybatıdaki en iyi mühendislik ve teknik konu kurumlarından biridir.

Öğrencileri öğretim üyelerine oranı 11:1 düzeyindedir. Bu da öğrencilere mükemmel bir eğitim standardı ve öğretim konusunda yüksek düzeyde özen gösterildiği anlamına gelir. Öğretim üyeleri ve üstlendikleri araştırmalarla daha yakından bağlantı kurabilirler.

Lyle Mühendislik Fakültesinde üstlenilen araştırmalar dünya standardındadır ve uzmanlık alanları siber güvenlik ve biyomedikal araştırma gibi kritik öneme sahip küresel konulardan oluşur. Akademik personelin öğrencilerin çalışabileceği yeni programlar yaratmasına ve öğrencilerin daha geniş çaplı endüstri deneyimiyle mezun olmasına olanak sağlayan yeni araştırmalardır.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

SMU'daki Lyle Mühendislik Fakültesini oluşturan beş bölüm ve çeşitli çok disiplinli çalışma alanları mevcuttur.

İnşaat ve Çevre Mühendisliği – lisans ve lisansüstü programları sunmakta olup, bu bölüm J. Lindsay Embrey Binasında yer alır. Caruth Hall'da bulunan son teknoloji laboratuarlara bir dizi modelleme, analiz ve jeoteknik mühendislik alanı dahildir.

Bilgisayar Bilimleri ve Mühendislik – bölüm uygulamalı tasarım ve araştırmaya yönelik gelişmiş laboratuarlarıyla disiplinler arası işbirliği ve inovasyonu teşvik eder.

Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği – Jerry Junkins Binasında bulunur, lisans ve lisansüstü öğrencileri bölümün iletişim, devreler ve fotonik gibi araştırma uzmanlık alanlarına uyun hale getirilmiş ihtisas laboratuarlarını kullanabilirler.

Mühendislik Yönetimi, Enformasyon ve Sistemler – teknik yönetimi yüksek düzeyde mühendislik uzmanlığıyla bir araya getirir, lisans ve lisansüstü öğrencileri veri analizi yapabilir ve EMIS laboratuarlarında kendi gelişmiş analitik programlarını oluşturabilir.

Makine Mühendisliği – tasarım ve üretim de dahil endüstri çözümlerine odaklanan programlarıyla lisans ve lisansüstü öğrenciler bölümün araştırma projelerine aynı şekilde dahil olur ve ihtisas laboratuarlarına erişim sağlar.

Çok Disiplinli Çalışmalar – ilgi alanları kesin olarak mevcut bölümlerin biriyle örtüşmeyen öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamak için, öğrenciler ve fakültenin yeni teknolojileri denemesine olanak sağlayan bir dizi disiplinler arası yüksek lisans programı vardır.

Çift Diploma Programı – öğrencileri teknoloji endüstrisi genelinde liderlik rollerine hazırlayan, seçilen bir mühendislik alanı ve İşletme bölümünde iki yıllık MSC Mühendislik/MBA programıdır.

Birleşik Derece Programı – Mühendisliği Girişimciliği Yüksek Lisans Programı (MSEN) yeni teknolojik iş girişimleri başlatma ve yönlendirme arayışındaki lisansüstü öğrencilerine yardımcı olur.

Show more +Show less -
Giriş Koşulları

Giriş Koşulları

Bağımsız derece programlarının kendilerine ait giriş koşulları olabilir, ancak fakülte genelinde uygulanan giriş yönergeleri de vardır.

İngilizce ana dili olmayan tüm uluslararası öğrencilerin (ve lisans eğitimini bir Amerikan üniversitesinde almamış tüm yüksek lisans başvuru sahipleri) kağıt üzerindeki sınavda minimum 550 puan, bilgisayar üzerindeki sınavda 213 veya online sınavda 80 genel puan aldıkları bir TOEFL veya eşdeğer sınav sonucu ibraz etmesi gerekir. 6.5 veya üzeri IELTS puanı da geçerlidir.

Lisansüstü başvuru sahiplerinin daha önceki tüm lisans veya lisansüstü genel not ortalamalarının minimum 3.000 (4.000 ölçek üzerinden) olması gerekir. Doktora çalışmalarına başvuranların ayrıca üç referans mektubu sunması gerekir. Tüm doktora başvuru sahipleri ve belli yüksek lisans derecelerine başvuranlar için, öğrencilerin ayrıca resmi bir GRE lisansüstü eğitim kabul testi puanı da alması gerekecektir.

Show more +Show less -
Tesisler

Tesisler

Konaklama seçenekleri

Teksas, Dallas'taki SMU kampüsünde yeni gelen birinci sınıf öğrencilerinin aynı konaklama tesislerine yerleştirildiği birçok konaklama imkanı mevcuttur. Konaklama imkanlarının çoğuna ortak çalışma ve sosyalleşme alanları, çamaşır odaları ve 24-saat ulaşılabilen kart sistemi dahildir. Ayrıca kampüste yaşayan öğrencilere yardımcı olan kadrolu ve Yerleşik Danışman ve Yerleşim Topluluğu da mevcuttur.

Kütüphaneler

SMU ana kütüphanesi Fondren Kütüphanesi'dir. Pazartesi-Perşembe arası 24 saat, Cuma ve haftasonları ve tatil zamanları daha kısa süreli açıktır. Bir kafe, BT yardım masası ve araştırma yardım merkezi mevcuttur. Öğrencilerin kullanabileceği çok sayıda sınıf, çalışma alanı ve kilitli dolap, ayrıca yazıcı ve kopyalama hizmetleri de vardır.

SMU Tesisleri

Öğrenciler, SMU'nun bir parçası olarak, bir dizi son teknoloji tesise yerinde erişim sağlar. Dedman Merkezi iki kum voleybol sahası, bir tırmanma duvarı, birçok sınıf ve aktiviteye yönelik kapalı eğlence alanı, 7-ayaklı şelalelerin oluşturduğu bir havuz olan The Falls da dahil kapalı ve açık havuzlardan meydana gelir. Moody Oditoryum'u SMU basketboluna ev sahipliği yapan 7000-koltuklu bir arenadır. Bu arada, kampüsteki en eski binalardan biri olan, McFarlin Memorial Oditoryum'u 1926 yılında açılmış olup kapasitesi 2000 kişinin üzerinde prosenyum tarzı bir tiyatrodur.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

Bir üniversite olarak, SMU mezun sonuçları bakımından mükemmel bir üne sahiptir. 2017 yılında, bir PayScale raporunda öğrenci yatırım geri dönüşü açısından ABD'nin ilk %21'lik diliminde gösterilmiştir. Ortalama maaş kariyer başlangıcından itibaren ilk beş yıl içinde neredeyse 80.000 USD civarındadır. 2017 yılında Dünya Üniversite Sıralamaları Merkezi SMU'yu mezun istihdamı bakımından dünya genelinde 1000 üniversite içinde ilk %0.5 diliminde göstermiştir.

SMU mükemmel bir kariyer geliştirme programına sahip olup, Dallas-bölgesi işletmeleri her yıl SMU öğrencilerine 4.400'ün üzerinde staj ve işe yerleştirme olanağı sağlar. Princeton Review SMU'yu staj olanakları bakımından ABD'nin 6'ncı üniversitesi olarak göstermiştir.

Lyle Mühendislik Fakültesi ayrıca öğrencilerin rehberlik ilişkileri, staj, işe yerleştirme ve iş fırsatları gibi olanaklarla bağlantı kurmasına yardımcı olan Hart Mühendislik Liderlik Merkezi ile iftihar eder. Merkez ağ oluşturma etkinlikleri, atölye çalışmaları ve işe alım etkinliklerine ev sahipliği yapar ve bireysel öğrencilere sahte mülakatlar, özgeçmiş ve mülakat hazırlığı yoluyla yardımcı olabilir.

Öğrenciler Lyle'den ayrıldıktan sonra da, Princeton Review tarafından ABD üniversiteleri arasında 13'üncü sırada gösterilen SMU mezun ağının bir parçası olmaya devam ederler.

Show more +Show less -
2168
Uluslararası öğrenciler

United States: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
A Leading Global University Near the Heart of Dallas_SMU
At Southern Methodist University - Lyle School of Engineering
At Southern Methodist University - Lyle School of Engineering
At Southern Methodist University - Lyle School of Engineering
At Southern Methodist University - Lyle School of Engineering
At Southern Methodist University - Lyle School of Engineering
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$1756

 • $805
  Konutlar
 • $677
  Yemek
 • $98
  Günlük Yaşam
 • $176
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin