Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

St. Clair College

Canada
Genel Bakış

Genel Bakış

St. Clair College, benzersiz eğitimi, fark yaratan öğrenim tesisleri, öğrenci destek hizmetleri ve unutulmaz bir öğrenci deneyimi ile kapsamlı ve muhteşem bir yüksekokul eğitimi sunar.

1967 yılında kurulan St. Clair College, oldukça takdir gören bir bölge yüksekokulu olup yaklaşık 30.000 öğrenciye ev sahipliği yapar. Her yıl 1.100'ün üzerinde uluslararası öğrenci kuruma kabul edilir ve onlara istihdam edilebilir mezunlar olabilmeleri için bilgi ve becerilerini geliştirmek üzere çeşitli imkânlar sunulur.

Kurum, uygulamalı sanatlar ve teknoloji alanında uzmandır. Sağlık, işletme, teknoloji, ticaret, sosyal hizmetler ve medya sanatlarını kapsayan konu alanlarında 120'den fazla diploma, derece ve lisansüstü sertifika seçeneği mevcuttur. Öğrenciler aynı zamanda yüzlerce farklı kariyer alanlarına erişim sağlayan çıraklık programları veya İngilizce dil pathway programları arasından tercih yapabilir.

Uluslararası öğrenciler, öğrenimlerine destek olacak akademik destek, kariyer danışmanlığı, konaklama ve engelli öğrenci desteği gibi kapsamlı hizmetlere erişim sağlar. Sınıf ortamının dışında, 14 en başarılı üniversite spor takımı dahil olmak üzere öğrencilerin katılabilecekleri çok sayıda faaliyet mevcuttur.

Okul'un, Essex ve Chatham-Kent, Ontario'da 3 kampüsü mevcuttur. Detroit'e yakın olan bu konumlar, benzersiz bir Kuzey Amerika deneyimi sunar. Öğrenciler, huzurlu, güvenli bir ülkede bol güneş ışığı ile birlikte rahat iklimin tadını çıkarır. 100'den fazla dilin konuşulduğu Kanada, pek çok ırk ve kültüre ev sahipliği yapar. Yerel bölge, öğrencilere yaşamak ve kendilerini geliştirmek için güvenli ve temiz bir ortam sunar. Öğrenciler, öğrenimlerinin ötesinde %87.5'lik mezun istihdam oranından faydalanabilir.

St. Clair College'ın armasında kartal başlı ve aslan vücutlu mitolojik bir canlı bulunur. Bu, sıradan olanın ötesinde geçmeyi temsil eder. Öğrenciler bu kurumda tam da bunu elde ederler yeni şeyler keşfeder, yaşamboyu arkadaşlıklar kurar ve başarılı kariyerlere adım atmak için gerekli araçlara sahip olurlar.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Sports Park adlı yeni spor tesisi

Öğrenciler artık, yeni St. Clair College Sports Park'ta bulunan seçkin spor tesislerine erişim sağlayabilecektir. Bu tesis bünyesinde özel alanlar, kapalı alanda tenis, softbol ve voleybol için gerekli araçlar ve ayrıca yapay çim ve dijital bir puan tabelasının yer aldığı, 1.500 izleyici kapasiteli bir futbol sahası bulunur.

Bu tesisin gelişimi, Öğrenci Spor Birliği ve Öğrenci Temsilcileri Kurulu tarafından izlenir. Tesis, Barry ve Stephanie Zekelman Derneği ve Dominos Kanada Genel Müdürü'nden sponsorluk desteği dahil olmak üzere bölgeden büyük ölçüde destek almıştır.

Bir Numaralı Kuzey Amerika Cisco Networking Academy ortağı

Cisco Networking Academy programına, yalnız 2018 yılında 1.680 öğrencinin kayıt yaptırması dolayısıyla Cisco, St. Clair College'ı Kuzey Amerika'daki ortaklarından biri olarak ilan etmiştir. Bunun yanı sıra, St. Clair'in bilgisayar ağ programı Kanada'daki Cisco sertifikalı programlar arasında en yüksek kadın öğrenci katılım oranın görüldüğü programlardan biridir.

The Networking Academy, teknoloji eğitimini geliştirmeyi ve öğrencileri kendi ve etraflarındaki insanların yaşamlarını değiştirmek üzere güçlendirmeyi hedefleyen küresel bir programdır. Bu ortaklık St. Clair College'daki öğrencilere, özellikle rekabetçi iş dünyasında öne çıkmak için ihtiyaç duydukları beceriler başta gelmek üzere, pek çok fayda sağlar. Bu ortaklığa layık görülmüş olması, kurumun yerel ve ulusal düzeyde teknoloji alanındaki çeşitliliğin artmasını desteklemeye verdiği önemi yansıtır.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

St. Clair College'da öğrenciler, deneyimli akademisyenler ve modern öğrenim ortamları ile desteklenen kapsamlı bir akademik deneyim kazanır. 2004 yılından bu yana, ekipman, sınıf, laboratuvar vd. geliştirmek üzere akademik yeniliklere 1.24 milyon CAD'ın üzerinde yatırım yapılmıştır.

St. Clair, sağlık bilimleri alanında eğitim veren bölgedeki en büyük kurum olup Uygulamalı Sağlık Bilimleri Merkezi, kurumun başarısını yansıtır. Merkez, 9.300 m2'lik gerçek bir hastane modeli olup kalp-damar, ultrason ve solunum tedavisine yönelik özel laboratuvarlara ve hasta bakım ünitelerine, bir diş kliniğine ve bir eczaneye ev sahipliği yapar.

Kurum, adil ve katılımcı bir eğitim ortamı sunmaya önem verir. Akademik Başarı Merkezi, tüm akademisyenlerinin bilgi ve beceri gelişimlerini sürdürmelerini sağlar böylece öğrenciler mümkün olan en iyi öğrenim deneyimini kazanır.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

Programlar

St. Clair College, sağlık bilimleri, mühendislik teknolojileri, topluluk çalışmaları, sosyal bilimler ve fen, işletme ve bilgi teknolojisi ve sanat, medya ve tasarım alanlarında uzmandır. Öğrenciler yarı-zamanlı veya tam-zamanlı öğrenimi seçebilir. Tercih edebilecekleri 100'ün üzerinde lisans, lisansüstü, diploma ve sertifika programı mevcuttur.

Çıraklık

Kurum, bir çıraklık programı aracılığıyla öğrencilere beceri kazanma ve uygulama imkânı sunar. Bu öğrencilerin, hem kurumda hem de işyerinde öğrenerek kendi alanlarında yetkili hale gelecekleri anlamına gelir. Programlar 2 ila 5 yıl arasında sürer ancak öğrenciler, mezun olmadan iş gücüne katılarak maaş almaya başlar. Çıraklık programları, Ontario College of Trades (OCT) tarafından denetlenir.

Toronto'da Acumen

St. Clair'deki uluslararası öğrenciler Ace Acumen Academy (AAA) aracılığıyla akademik programlarını Toronto'da sürdürme imkânına sahip olur. Programlar, benzersiz bir metropolitan öğrenim deneyimi sunmakta olup uluslararası öğrencilerin ihtiyaçlarına özel olarak tasarlanır.

Akademik Amaçlı İngilizce (EAP)

Anadili İngilizce olmayan öğrencilerin yazma, okuma, dinleme ve konuşma becerilerini geliştirebilecekleri yoğun İngilizce pathway programı mevcuttur. Program akademik odaklı olup, başarılı bir şekilde tamamlandığında öğrenciler, kurumda bir yükseköğretim programına doğrudan giriş yapabilir.

Show more +Show less -
Giriş Koşulları

Giriş Koşulları

Uluslararası öğrencilerin, St. Clair College'da öğrenim için pek çok şartı yerine getirmeleri gerekir. Ayrıca, öğrencilerin kurumdan Kabul Mektubu aldıktan sonra başvurabilecekleri, Kanada'da öğrenim için gerekli olan Kanada Öğrenci Vizesi'ne sahip olmaları gerekir.

Akademik Şartlar

Uluslararası öğrencilerin genel diploma programları için aşağıdaki (veya eşdeğer) puanlara sahip olmaları gerekir:

 • Kanada ve ABD – lise diploması ve 12. Sınıf not dökümü
 • Britanya sistemi – Temel seviyedeki akademik konularda 6 geçer not ile Genel Eğitim Sertifikası
 • Karayipler (İngilizce) – lise diploması ve not dökümü
 • Batı Afrika – WAEC veya NECO not dökümü ve çevrimiçi doğrulama kodu ve pini
 • Güney Asya – lise diploması ve 12. Sınıf not dökümü

İngilizce dil şartları

Öğrencilerin aşağıdaki taban puanlarına veya eşdeğerine sahip olmaları gerekir:

 • Kanada Akademik İngilizce (CAEL) sınavı - 50
 • Yabancı Dil Olarak İngilizce Sınavı (TOEFL) – İnternet üzerinden (iBT) – 61
 • Uluslararası İngilizce Dil Sınav Sistemi (IELTS) – 5.5 genel puan
 • Pearson İngilizce Sınavı (PTE) – seviye 51

Güney Asya ve Hindistan'dan gelecek öğrencilerin daha yüksek İngilizce dil puanlarına sahip olmaları gerekebilir.

Akademik Amaçlı İngilizce (EAP)

Bu program için öğrencilerin 18 yaşını doldurmuş olmaları veya lise eğitimini tamamlamış olmaları gerekir.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

Kanada Akademik İngilizce Dil Sınavı'nın bilgisayarlı versiyonu (CAEL CE), Kanada'da öğrenim için uygulanan temel akademik İngilizce dil sınavıdır. İngilizce eğitim veren tüm büyük kurumlar tarafından kabul edilir.

CAEL CE sistemi Kanada'da öğrenim görmek isteyen uluslararası öğrencileri destekleme amaçlı olarak her biri 5.000 CAD değerinde olan iki burs seçeneği sunar. Bunlardan biri, hâlihazırda Kanada'da öğrenim görmekte olan bir uluslararası öğrenciye diğeri ise hâlihazırda yurtdışında öğrenim gören bir uluslararası öğrenciye verilir.

Bu bursa hak kazanmak için uluslararası öğrencilerin, belirtilen tarih öncesinde CAEL CE sınavına girmiş olmaları gerekir. Öğrencilerin, yeterlilik şartlarını yerine getirmek için yapmaları gerekenler şunlardır:

 • Kanada'da bir yüksekokula veya üniversiteye kabul için İngilizce dil yeterliliğinin bir kanıtı olarak CAEL CE sınav puanını sunmak
 • Sınavdan 70 veya üzerinde bir puan almış olmak
 • Makale sunumunu tamamlamak
 • Kanada'da bir yüksekokula kabul edilmiş veya kayıt yatırmış olmak

Bu şartları taşıyan öğrenciler, çevrimiçi CAEL hesapları ile başvuru yapabilirler.

Show more +Show less -
Mezun Sonuçları

Mezun Sonuçları

St. Clair College öğrencileri iş piyasasına adım attıklarında başarılarını kanıtlar. Temel Performans Göstergeleri anketine göre, öğrencilerin % 87.5'i mezuniyetten 6 ay sonra iş bulmaktadır. Bu oran, %86.2 olan bölge ortalamasının da üzerindedir. Kurum aynı zamanda, pek çok kategoride ortalamanın üzerinde bir değerlendirme almıştır.

Buna ek olarak, St. Clair College mezunlarının % 84'ü aldıkları eğitimin kalitesinden memnun olduklarını ve programların kendilerine, kariyerleri için gerekli olan bilgi ve becerileri kazandığını belirtmiştir. Mezuniyetten 6 ay sonra, ankete katılan mezunların %82.8'i hala oldukça memnun olduklarını ifade etmiştir.

Kariyer desteği

Kurumda geçirdikleri zaman boyunca öğrenciler, mezun ağının bir parçası olarak iş arama ve kariyer seçenekleri konusunda destek alabilirler. Kariyer Merkezi, Windsor ve Chatham kampüslerinde hizmet vermekte olup özgeçmiş konusunda tavsiyeler, mülakat hazırlama, iş arama teknikleri vd. konularda yönlendirme sağlar. Aynı zamanda, atölyelere, işverenlerin katıldığı etkinliklere ve iş fuarlarına ev sahipliği yapar.

Show more +Show less -
400
Uluslararası öğrenciler

Canada: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
At St. Clair College
At St. Clair College
At St. Clair College
At St. Clair College
At St. Clair College
At St. Clair College
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$2004

 • $815
  Konutlar
 • $815
  Yemek
 • $117
  Günlük Yaşam
 • $257
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?