text.skipToContent text.skipToNavigation
Language:Dil:

COVID-19 Güncel verileri: Bu üniversite online başlayacak ve sonrasında da kampüste devam edecek programlar sunmaktadır.

Daha fazla bilgi için aşağıdaki Yeni Haberler bölümünü inceleyin.

video Bg

Swinburne University of Technology

Australia
Genel Bakış

Genel Bakış

1908 yılında kurulan Swinburne University of Technology, dünyada inovasyon, bilim ve teknoloji ile ekonomik ve sosyal etki yaratan bir kurum olarak tanınmaktadır. İlk başta teknik yüksekokulu olarak kurulan Swinburne, sektör esaslı öğrenim programlarındaki öncü konumundan başka olarak daha sonra kimya, mühendislik, muhasebe ve sanat programları da açmıştır.

1992'de üniversite statüsüne yükselen Swinburne bugün dünyanın en iyi genç üniversitelerinden biri olarak tanınmaktadır. 2021 QS Üniversite Sıralamasında, dünyanın 50 yaşından genç en iyi üniversiteleri listesi Top 50 Under 50 listesinde 45. sırada yer aldığı gibi, aynı zamanda 2020 THE Genç Üniversite Sıralamasında 250 kurum arasından 63. sıraya layık görülmüştür.

Swinburne ayrıca Dünya Üniversiteleri Akademik Sıralamasınnda da ilk 300'e ve dünya genelindeki üniversitelerin ilk %1,5 dilimi ile Avustralya'da ilk 10'a girmiştir. Bilim, teknoloji, sinema, mühendislik, inovasyon, işletme, hukuk ve tasarım gibi alanlarda sahip olduğu güçle Swinburne sektörler ile iç içe olan üst düzey akademisyenleri kendine çekmektedir.

Melbourne, Avustralya'daki Hawthorn Kampüsü, en yeni dijital 4.0 teknolojileri ile donatılmış en gelişmiş tesislere ev sahipliği yapmaktadır. Öğrenciler gerçek hayattaki gibi sektör zorlukları üzerinde çalışarak eğitilmekte ve işverenlerin aradığı gerçekçi sektörel beceriler, deneyim ve bilgi ile mezun olmaktadır.

Swinburne'ün mezun sonuçları bunları kanıtlar niteliktedir. Yüksek lisans mezunu öğrencilerin %82'sinden fazlası eğitimlerini tamamladıktan sonraki dört ay içerisinde tam zamanlı bir iş bulabildikleri gibi, Swinburne ön lisans ve yüksek lisans mezunu öğrencilerin ortalama maaşı Victoria, Avustralya'nın en yükseğidir (2021 İyi Üniversiteler Rehberi).

Öğrenci nüfusunun yüzde 18'i uluslararası öğrencilerden oluşan Swinburne çeşitliliğe önem vermekte ve farklı kültürlerden, milletlerden ve dinlerden öğrencilerine kucak açmaktadır.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Online başla, kampüste devam et

Swinburne küresel salgına karşı hızlıca aksiyon almış, kampüs derslerinin çoğunluğunu online eğitime geçirmiş ve program giriş gerekliliklerini ihtiyaca göre yenilemiştir. Bu sayede dünyanın her köşesinden öğrenciler, evlerinin rahatlığında dünya standartlarındaki eğitimlerine erişim sağlayabilmişlerdir.

Öğrenciler bölümlerine geçici olarak online başlayabildikten sonra kısıtlamalar hafiflediğinde Avustralya'ya gelerek kampüs eğitimlerine devam edebilmektedirler. Swinburne'ün bir sonraki sömestr 2, 2020 online alımı, 2 Kasım 2020 tarihinde başlayacaktır.

Uluslararası öğrencilere mali destek sağlanmaktadır.

Swinburne, seyahat kısıtlamasından etkilenen uluslararası öğrencilerine Swinburne X LinkedIN Uluslararası Programı ve ELICOS+ Exclusive gibi yeni teşvik programları sunmaktadır. Üniversite ayrıca, şartları ağlayan öğrencilerin eğitim harçlarında %75'e kadar varan indirim sunarak ön lisans ve yüksek lisans öğrencileri için Swinburne International Excellence uygulamasını güncellemiştir.

20 binden fazla öğrencinin güveniyle

Öğrenciler, Swinburne online eğitim ile de aynı düzeyde yüksek nitelikli eğitim deneyimini yaşayabilmektedir. Aslında Swinburne Online on yıldan fazladır yurt içi ve yurt dışındaki öğrencilerine, Swinburne'ün kampüs eğitimini de akredite eden Avustralya Yükseköğretim Kalite ve Standartları Kurumu tarafından akredite dilen online eğitim vermektedir.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Swinburne, 2021 İyi Üniversiteler Rehberi'nin beceri gelişimi, öğrenci desteği ve deneyimi alanlarında beş yıldıza layık gördüğü kaliteli eğitimi ile tanınmaktadır. Öğrenciler üniversitedeki deneyimlerine yüksek puanlar vermişlerdir:

''Gerçekten ilgili öğretmenlere sahip olmak programdan çok memnun kalmamı sağladı. Aktif, tutkulu, özverili ve başarılı yazarlardan ders almak ilham verici oldu. Bana kariyer olanaklarımı göstermenin yanı sıra sektörde nasıl başarılı olunacağı konusunda gerçekçi ve teşvik edici tavsiyeler veriyorlar.''
- Julie Ahearne (Sanat Lisans Programı)

''Swinburne'a transfer olduğumdan beri benim için hiçbir şey ulaşılmaz olmadı. Destek sistemleri sayesinde burada sınırsız fırsatlara sahibim. Sınıfların mevcudu ve bireysel ilgi, kendinizi değerli hissetmenizi sağlıyor ve öğretmenleriniz hedeflerinize ulaşmanız konusunda yardım etmeyi gerçekten önemsiyor.''
– Zenath Sadiqzai, Bachelor of Business

Nitelikli eğitimle anılan adları, sektörler ile olan yakın bağlantıları ve birinci sınıf araştırmaları ile Swinburne'deki akademisyenlerin birçoğu gerçek yaşamda karşılığı olan ve çığır açan araştırmalarıyla uluslararası arenada bilinmektedir.

Öğretmen Profili

Alan Duffy Astrofizikçi, Avustralya Kraliyet Enstitüsü Baş Bilimcisi, Swinburne Doçent Doktor ve Araştırma Görevlisi

Profesör Alan Duffy astrofizik ve karanlık madde ile alakalı tüm konularda uzmanlığı olan ödüllü bir akademisyendir. Araştırmaları medyada büyük ses getirmiş ve TV programlarına taşınmıştır. Tanınan ve saygı duyulan bir bilim sözcüsü olan Duffy, 2018 Celestino Eureka Bilimin Anlaşılmasına Katkıda Bulunanlar Ödülü'ne layık görülmüştür.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

Swinburne, online eğitimde bile öğrencilerinin parasal konuları daha az dert edip eğitimlerine daha çok odaklanmaları için arza göre burs miktarını arttırmıştır. Bunlar:

 • Swinburne LinkedIn Uluslararası Program: bu teşvik programı, eğitimlerini online birimlerde kendi evlerinde alan ön lisans ve yüksek lisans öğrencilerine %30 harç indirimi yaptığı gibi özel LinkedIn Öğrenim içeriğine de ücretsiz erişim sunmaktadır.
 • ELICOS+ Exclusive: bu teşvik programı, ana Swinburne programına başlayan öğrencilere ELICOS eğitim harçlarını 10 haftaya kadar iade etmektedir.
 • Pathway Bursu: Kuruluş Yılı, UniLink diploması ya da diplomalı Yüksek Lisans Sıralama Programına başvuran ve şartları sağlayan öğrencilere eğitim ücretlerinde AUD 2,500-5,000 harç indirimi.
 • Ön Lisans Bursu: Lisans programlarından birine başvuran ve şartları sağlayan öğrencilere %10-75 eğitim harcı indirimi. Bu bursa Havacılık ve Pilotluk Lisans/ İşletme Çift Anadal ya da Havacılık ve Pilotluk Lisans programları dâhil değildir.
 • Yüksek Lisans Bursu: Yüksek lisans programlarından birine sınıf çalışması ya da araştırma aracılığıyla başvuran ve şartları sağlayan öğrencilere %10-75 eğitim harcı indirimi.
 • George Swinburne STEM Yüksek Lisans Bursu: Yüksek lisans STEM programına girmek için şartları sağlayan tüm öğrencilere %30 eğitim harcı indirimi.
 • Alumni Direct Bursu: Şartları sağlamak kaydıyla ön lisans ya da yüksek lisans programlarından birine (Havacılık ve Pilotluk Programı ile Havacılık ve Pilotluk /İşletme Çift Anadal Programı hariç) başvurup Swinburne'de ön lisans ya da pathway programlarının birinde okumuş olan öğrencilere %10-25 eğitim harcı indirimi.

Show more +Show less -
Öğrenci desteği

Öğrenci desteği

Uluslararası öğrenci rehberleri

Başka bir ülkede okul okumak zorlu bir deneyim olabilmektedir. Bu gibi durumlar için Swinburne, uluslararası öğrencilerinin Avustralya'ya yerleşip üniversite topluluğuna alışmalarında yardımcı olan Uluslararası Rehberlik ve Destek takımı kurmuştur.

Swinburne Uluslararası Öğrenci Rehberleri konu ne olursa olsun öğrencilerin tüm sorularında yardımcı olmaya hazırdırlar. Yerleşmeden online eğitime, vize sorularından eğitim yükümlülüklerine kadar birçok konuda tecrübelidirler. Rehberler ayrıca öğrencileri danışmanlık, konaklama desteği, eğitim ve öğrenim becerileri, finansal danışmanlık, hukuki danışmanlık, kariyer ve çalışma desteği gibi birçok konuda yol göstericidirler.

Sağlik ve huzur

Üniversite, öğrencilerine kapsamlı sağlık ve tıbbi hizmetler sunmaktadır. Bu hizmetler tüm fiziksel, duygusal ve zihinsel sağlık konularını kapsamaktadır. Depresyon, stres ve anksiyete gibi durumlar için verilen rehberlik hizmeti de mevcuttur.

İstihdam Edilebilirlik Desteği

Swinburne'de öğrencilerin iş bulma olanaklarını arttırmak için çalışan özverili bir Kariyer ve İstihdam hizmeti bulunmaktadır. Buna ayrıca uluslararası öğrenciler için kariyer danışmanlığı, iş başvurusu geri bildirimi, öz geçmiş hazırlama desteği, öğrenci çalışma hakları, kariyer etkinlikleri ve iş kulübü gibi özel destekler de dâhildir.

Show more +Show less -
Öğrenci Güvenliği

Öğrenci Güvenliği

Swinburne'de öğrencilerin güvenliği ve huzuru çok önemlidir. Üniversite, öğrencilerin kampüste, özellikle de gece derslerinde güvenli hissetmeleri için bir dizi hizmet sağlamaktadır.

Gece Otobüsü

Swinburne Güvenliği tarafından işletilen gece otobüsü, eve veya araçlarına güvenli bir şekilde ulaşımlarını sağlamak için öğrencileri yakın civarda bir yere bırakmaktadır.

Güvenlik Görevlileri

Swinburne Güvenlik görevlileri Hawthorn Kampüsünde gece gündüz devriye gezmektedir ve öğrencilerin güvenlikle ilgili kaygılarına hızlı bir şekilde müdahale edebilmektedir. Ayrıca, kampüs içinde veya çevresinde öğrencilere eşlik etmek üzere hazırdırlar.

Safe@Swin uygulaması

Safe@Swin, Swinburne'nun Daha Güvenli Topluluk programının resmi akıllı telefon uygulamasıdır. Bu uygulama kampüs güvenlik görevlileri, acil durum irtibat kişileri ve Swinburne'ün mesai dışı kriz hattına hızlı erişim sağlamaktadır. Aynı zamanda öğrenci destek hizmetleri hakkında bilgiler, bir sorunu bildirmeye yönelik bağlantılar, kişisel güvenlik araçları ve kampüs haritaları sunmaktadır.

Daha Güvenli Topluluk

Öğrenciler kendilerini tehlikede veya tehdit altında hissetmeleri veya başkalarının güvenliği konusunda endişe duymaları halinde, durumu Swinburne'ün problem oluşturan davranışlar karşısında destek, müdahale ve risk yönetimi sağlama konusunda eğitimli Güvenli Topluluk ekibine bildirebilirler.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

Swinburne mezunları Merbourne'dan Milano'ya dünyanın her yerinde, startup'tan STK'lara ve çokuluslu şirketlere kadar en dinamik yerlerde çalışmaktadırlar. Tesla, Adidas, Pfizer, British Airways, PwC, HSBC ve Apple, Swinburne mezunlarının çalıştığı büyük şirketlerden sadece birkaçıdır.

Başarılı Swinburne mezunları arasında Oscar'a aday gösterilmiş Lion filminin yönetmeni Garth Davis, Nükleer Silahların Feshi Küresel Kampanyasının kurucu ortağı ve Avustralya'nın ilk Nobel Barış Ödülü sahibi Dimity Hawkins gibi isimler bulunmaktadır. Swinburne mezunları dünyanın her yerinde başarı öykülerini yazmaya devam etmektedir.

Mezun Başarısı

Angelyn Tae Ee Ding

Satış Müdürü (Google Cloud) G-Asya Pasifik SdnBhd (Özel Limited Şirket)

İşletme Lisansı (Pazarlama)

Malezya

Angelyn Tan Ee Ding teknolojik inovasyonun önde gelen alanlarından bulut bilişiminde bir kariyer inşa ediyor. Yaptığı işte en keyif aldığı şey ise işletmelerini dijital olarak dönüştürmek isteyen müşterilere yardımcı olmak. Bu görevi sayesinde, San Francisco'da düzenlenen Google Next konferansına üç sene peş peşe katılmak gibi heyecan verici fırsatlar yakaladı. Daha çok sayıda işletmenin bulut bilişim teknolojisine geçmesiyle endüstrinin çok daha iyi bir yere gittiğini düşünüyor.

Angelyn, Swinburne'ün üstün teknoloji alanındaki kariyer inşasına yardımcı olduğuna inanıyor. Okuduğu bölüm ile daha yaratıcı düşünmeye teşvik edildiğini ve bunun hem işini hem de hayatını kolaylaştırdığını söylüyor.

Show more +Show less -
9676
Uluslararası öğrenciler

Australia: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
351st  / 1250

THE Dünya Sıralaması

At the University
At the University
At the University
At Swinburne University
At the University
At the University
At the University
At the University
At the University
At the University
At the University
At the University
Hawthorn Victoria John Street
Parramatta New South Wales 1-3 Fitzwilliam Street
Swinburne University of Technology is a world ranked university leading the way in innovation, industry engagement and social inclusion. Its education, high quality research and industry partnerships create positive change for students, staff and the community. The university is a large and culturally diverse organisation with a desire to innovate and bring about positive change motivates their students and staff. It maintains a consistent vision and a focus on core principles through appropriate governance by its Council and Academic Senate. The university has an international reputation for quality research that connects science and technology with business and the community.

Swinburne offers course options across a diverse range of study levels and disciplines. Whether students are preparing for their first job, looking to retrain or embarking on a career change, there?s a course to help them get the skills and knowledge they need. The courses are designed with student?s future in mind. It offers high-quality teaching, opportunities to engage with industry, state-of-the-art facilities and flexible study options. The University degrees are designed with their career in mind. The postgraduate courses are taught by qualified academics with industry experience in the areas taught. Students can have flexible study options.

Swinburne University of Technology has campuses across Melbourne and a campus in Malaysia. The institution provides specialised facilities and unique learning environments to support students in their studies.
https://images1.content-gbl.com/commimg/myhotcourses/institution/profile/myhc_244236_320px.jpg Swinburne University of Technology https://www.idp.com/turkey/universities/swinburne-university-of-technology/iid-au-00401/

Ortalama toplam maliyet$2452

 • $1020
  Konutlar
 • $897
  Yemek
 • $139
  Günlük Yaşam
 • $396
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Öğrencilerimiz bizim hakkımızda neler düşünüyor?

Overview
(3.5)
Bölüm Kalitesi
3.4
Kampüs Güvenliği
4.7
Öğrenci Desteği
3.7
Eğitim Kalitesi
3.4
Kampüs Çevresi
3.9
Sri Ranganayaki Madhuri
Swinburne University of Technology
I like the professionalism
Daha fazla göster +
Dünya Sıralaması
Swinburne University of Technology Swinburne University of Technology
Rated3/5based on7 student reviews
Customer reviews:
Swinburne University of Technology - by, 2020-01-29
2.0/ 5 stars
Swinburne University of Technology Swinburne University of Technology
Rated3/5based on7 student reviews
Customer reviews:
Swinburne University of Technology - by, 2020-02-03
3.0/ 5 stars
Swinburne University of Technology Swinburne University of Technology
Rated3/5based on7 student reviews
Customer reviews:
Swinburne University of Technology - by, 2020-01-29
2.0/ 5 stars
Swinburne University of Technology Swinburne University of Technology
Rated3/5based on7 student reviews
Customer reviews:
Swinburne University of Technology - by, 2020-01-29
5.0/ 5 stars
Swinburne University of Technology Swinburne University of Technology
Rated3/5based on7 student reviews
I like the professionalism Customer reviews:
Swinburne University of Technology - by, 2020-01-29
5.0/ 5 stars
Swinburne University of Technology Swinburne University of Technology
Rated3/5based on7 student reviews
Customer reviews:
Swinburne University of Technology - by, 2020-01-29
3.0/ 5 stars
Swinburne University of Technology Swinburne University of Technology
Rated3/5based on7 student reviews
Customer reviews:
Swinburne University of Technology - by, 2020-01-29
3.0/ 5 stars

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Swinburne University of Technology Swinburne University of Technology
Rated3/5based on7 student reviews
Customer reviews:
Swinburne University of Technology - by, 2020-01-29
2.0/ 5 stars
Swinburne University of Technology Swinburne University of Technology
Rated3/5based on7 student reviews
Customer reviews:
Swinburne University of Technology - by, 2020-02-03
3.0/ 5 stars
Swinburne University of Technology Swinburne University of Technology
Rated3/5based on7 student reviews
Customer reviews:
Swinburne University of Technology - by, 2020-01-29
2.0/ 5 stars
Swinburne University of Technology Swinburne University of Technology
Rated3/5based on7 student reviews
Customer reviews:
Swinburne University of Technology - by, 2020-01-29
5.0/ 5 stars
Swinburne University of Technology Swinburne University of Technology
Rated3/5based on7 student reviews
I like the professionalism Customer reviews:
Swinburne University of Technology - by, 2020-01-29
5.0/ 5 stars
Swinburne University of Technology Swinburne University of Technology
Rated3/5based on7 student reviews
Customer reviews:
Swinburne University of Technology - by, 2020-01-29
3.0/ 5 stars
Swinburne University of Technology Swinburne University of Technology
Rated3/5based on7 student reviews
Customer reviews:
Swinburne University of Technology - by, 2020-01-29
3.0/ 5 stars

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin