Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

Swinburne University of Technology

Australia
Genel Bakış

Genel Bakış

100 yıldan fazla bir süre önce kurulan Swinburne University of Technology, bilim, teknoloji ve inovasyon yoluyla sosyal ve ekonomik etki yaratan dünya standartlarında bir üniversitedir. Aslen bir teknik kolej olan Swinburne, 1963 yılında endüstri temelli ilk öğrenme programlarından biriyle bir ilke imza atarak 1970'lerden itibaren mühendislik, muhasebe, kimya ve sanat dallarında dereceler sunmuştur.

1992'de üniversite statüsüne ulaşan Swinburne, uluslararası anlamda dünyanın 50 yaş altındaki en iyi üniversitelerinden biri olarak kabul edilmektedir. Swinburne, 2019 QS University Rankings Top 50 Under 50 sıralamasında 45. sırada, 2019 THE Young University Rankings'de 81. sırada ve Academic Ranking of World Universities 2018'de dünyadaki üniversitelerin ilk yüzde 3'ünde yer almaktadır.

Yüksek kaliteli öğretime olan bağlılığı, Swinburne'ün bilim, teknoloji, inovasyon, işletme ve tasarım alanlarında sunulan eğitimde lider olmasını sağlamaktadır. 2019 Good Universities Guide, Swinburne'ü öğretmen-öğrenci oranı ve genel eğitim deneyiminin kalitesi için beş yıldız ile derecelendirmiştir.

Hawthorn kampüsü, en son dijital 4.0 teknolojilerini içeren en gelişmiş tesislere sahiptir. 2018 ERA Araştırma Mükemmelliği Sıralaması'nda on altı araştırma alanında dünya standartlarının ''çok üzerinde'' bir sırada yer alan Swinburne'de öğrenciler, yüksek etkili küresel araştırma deneyimleri kazanmaktadırlar.

Swinburne'ün programları, öğrencilerin işverenlerin aradığı beceri ve deneyimlerle mezun olmalarını sağlamak üzere sektör uzmanlarına danışılarak geliştirilmiştir. Swinburne çok aranan, sektöre hazır mezunlar yetiştirme konusunda büyük itibar görmektedir. Swinburne mezunlarının yüzde 80'inden fazlası, öğrenimlerini tamamladıktan sonra dört ay içinde iş bulmaktadır (Graduate Outcomes Survey 2016-2018).

Öğrenci nüfusunun %18'i denizaşırı ülkelerden gelen Swinburne, çeşitliliği benimseyen ve herkes için kapsayıcı bir ortamı aktif olarak teşvik eden bir üniversite olmaktan gurur duymaktadır.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Avustralya'nın ilk Mimarlık ve Kentsel Tasarım Ortak Yüksek Lisansı

Swinburne Tasarım Okulu Dekanı Profesör Jane Burry, ''Bu program, bina ölçeğinden şehir ve bölgelerin tamamına kadar çeşitli ölçeklerde ve birçok formatta ve medyada çalışma becerisine sahip tasarım profesyonelleri için artan ihtiyacı karşılamak üzere endüstri ve yerel yönetim ile birlikte tasarlandı'' diye konuşmuştur.

İnovasyon Bölgesi

Swinburne'ün İnovasyon Bölgesi, üniversitenin araştırma ve inovasyon yeteneklerinin gerçek dünyaya etki eden projeler sunmak için birleştiği yerdir. Üç temel direğini oluşturan Geleceğin Fabrikası, Dijital İnovasyon Laboratuvarı ve Melbourne Tasarım Fabrikası, öğretim üyeleri ve öğrencilerin endüstri ile işbirliği yaptıkları, inovasyon zorluklarını çözdükleri ve ticari çıktılar ürettikleri bireysel merkezlerdir. Aynı zamanda Güney Yarımküre'de türünün ilki olan Data for Social Good Cloud Innovation Centre'a da ev sahipliği yapmaktadır.

Endüstri 4.0'ın Destekleyicisi

Swinburne'ün inovasyon ve araştırma merkezleri, simülasyon teknolojisi, otonom robotlar, Internet of Things (Nesnelerin İnterneti), sistem entegrasyonu, siber güvenlik, katkı maddesi üretimi, bulut bilişim, artırılmış gerçeklik ve büyük veri gibi Endüstri 4.0 teknolojilerini kullanarak gerçek dünya etkisi yaratmaktadır.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Öğretim kalitesi yüzde 82,2 olarak değerlendirilen Swinburne öğrencileri, genel deneyim ve öğrenci-öğretmen oranı için beş yıldız derecesi ile (2019 Good Universities Guide) en memnun öğrenciler arasında yer almaktadır:

''Gerçekten ilgili öğretmenlere sahip olmak programdan çok memnun kalmamı sağladı. Aktif, tutkulu, özverili ve başarılı yazarlardan ders almak ilham verici oldu. Bana kariyer olanaklarımı göstermenin yanı sıra sektörde nasıl başarılı olunacağı konusunda gerçekçi ve teşvik edici tavsiyeler veriyorlar.''
- Julie Ahearne, Lisans (Bachelor of Arts) Profesyonel Yazma ve Düzenleme ana dalı öğrencisi

''Swinburne'a transfer olduğumdan beri benim için hiçbir şey ulaşılmaz olmadı. Destek sistemleri sayesinde burada sınırsız fırsatlara sahibim. Sınıfların mevcudu ve bireysel ilgi, kendinizi değerli hissetmenizi sağlıyor ve öğretmenleriniz hedeflerinize ulaşmanız konusunda yardım etmeyi gerçekten önemsiyor.''
- Zenath Sadiqzai, İşletme Lisansı Pazarlama ana dalı öğrencisi

Kaliteli eğitim ve üstün araştırma konusundaki itibarı ile Swinburne, araştırmalarıyla gerçek dünya etkisi yaratan akademisyenleri ve uzmanlık bilgilerini ve endüstri deneyimlerini sınıftaki derslerine taşıyan öğretmenleri toplamaktadır.

Öğretmen Profili

Alan Duffy Astrofizikçi, Avustralya Kraliyet Enstitüsü Baş Bilimcisi, Swinburne Doçent Doktor ve Araştırma Görevlisi

Doçent Doktor Alan Duffy, kara deliklerden Büyük Patlama'ya kadar galaksiyle ilgili her konuda Avustralya'nın en iyi uzmanlarından biridir. Karanlık madde ve astrofizik konusundaki araştırmaları, bilimi herkesin anlayabileceği şekilde açıklamak üzere medyada ve televizyonda, The Project ve News Breakfast gibi şovlarda düzenli olarak görünmesine yol açmıştır.

Karmaşık bilimsel fikirleri ve keşifleri heyecan verici ve anlaşılması kolay bir şekilde iletme yeteneği, kendisine 2018 yılında ulusal Celestino Eureka Bilim Anlayışını Destekleme Ödülü'nü kazandırmıştır. Bu, halihazırda etkileyici bir ödüller ve övgüler listesinde sonuncudur.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

Önceki çalışmalarında başarılı olan öğrenciler, Swinburne Uluslararası Mükemmellik bursu veya Swinburne Uluslararası Alumni Direct bursuna hak kazanabilirler. Genel olarak, öğrencinin akademik sonuçları ne kadar iyi olursa burs miktarı da o kadar yüksek olacaktır.

Öğrenciler, Swinburne'a başvurduklarında bu burslar için otomatik olarak değerlendirilmekte olup ayrı bir başvuru formu gerekli değildir.

 • Hazırlık Yılı ve/veya UniLink Diploma bursları: Paket halinde bir Hazırlık Yılı ve/veya UniLink lisans diploması için başvuruda bulunan uygun öğrenciler 2500 AUD ile 5000 AUD arasında bir bursa hak kazanabilir.
 • Lisans bursları: Program ücretlerinde 38.000 AUD'a kadar yüzde 10 ile yüzde 25 arası indirim, bir lisans derecesine (Havacılık ve Pilotluk lisans diploması ve Havacılık ve Pilotluk/İşletme çift lisans diploması hariç) başvuran uygun öğrenciler için geçerlidir.
 • Lisansüstü bursları: Program ücretlerinde 21.000 AUD'ye kadar yüzde 10 ile yüzde 25 arası indirim, iki yıllık ders ağırlıklı yüksek lisans programlarına başvuran uygun öğrenciler tarafından kullanılabilir. Bilgi Teknolojileri Yüksek Lisansı (Profesyonel Bilişim) ve Yüksek Lisans (Ağ Sistemleri) için başvuran uygun öğrenciler sabit 2,500 AUD tutarında bir burstan faydalanabilirler.
 • Alumni Direct bursları: Program ücretlerinde yüzde 10 ile yüzde 25 arası indirim, Swinburne'da bir lisans derecesine (Havacılık ve Pilotluk lisans diploması ve Havacılık ve Pilotluk/İşletme çift lisans diploması hariç) doğrudan başvuran uygun öğrenciler için veya Swinburne'den bir lisans ya da lisansüstü diploması almış ya da yakın zamanda bir Swinburne pathway programını tamamlamış ve Swinburne'de bir lisansüstü derecesine doğrudan başvuran öğrenciler için geçerlidir.

Swinburne Uluslararası Mükemmellik burslarına ve Swinburne Uluslararası Alumni Direct burslarına ek olarak, uluslararası öğrencilere de sunulan çeşitli Swinburne bursları bulunmaktadır. Ancak bunlar, öğrencilerin ayrı bir başvuruda bulunmalarını gerektirebilmektedir.

Show more +Show less -
Öğrenci Desteği

Öğrenci Desteği

Uluslararası Öğrenci Rehberleri

Farklı bir ülkede yaşamak ve okumak zor olabilir. Bu nedenle Swinburne, öğrencilere yaşayabilecekleri herhangi bir sorunla ilgili yardımcı olmak üzere hazır bulunan özel bir Uluslararası Öğrenci Rehberleri ekibine sahiptir. Uluslararası Öğrenci Rehberleri, Swinburne'e gelen öğrenciler için ilk irtibat noktası olup iş ve konaklama ile ilgili önerilerden vize ve öğrenim yükümlülüklerini anlamalarına yardımcı olmaya kadar büyük veya küçük tüm konularda sürekli destek sağlamaktadır.

Tesisler ve Hizmetler

Hawthorn kampüsü kütüphanesi, öğrencilere derslerin dışında çalışmaları için alan ve kaynaklar sunmaktadır. Kampüste ayrıca bireysel ve grup çalışmaları için 24 saat açık bilgisayar laboratuvarları ve sessiz alanlar bulunmaktadır.

Ek öğrenci hizmetleri şunları içermektedir:

 • Kariyer ve istihdam
 • Danışmanlık
 • Sağlık ve huzur
 • Konaklama seçenekleri
 • Finansal Danışmanlık
 • Öğrenme ve Çalışma Becerileri
 • Hukuki Danışmanlık

Odak noktası: Sağlık ve huzur

Eğitimleri ya da Swinburne dışındaki yaşamlarıyla ilgili fiziksel, duygusal ya da zihinsel sağlık sorunları ile mücadele eden öğrenciler, üniversitenin kapsamlı tıp ve sağlık hizmetlerine erişebilirler. Ailesel sorunlar, stres, keder, yalnızlık, depresyon veya diğer ruh sağlığı sorunları yaşayan öğrenciler de Swinburne'ün danışmanlık ve psikolojik hizmetlerinden yararlanabilirler.

Odak noktası: Ekstra istihdam edilebilirlik desteği

Swinburne'de Kariyer ve İstihdam hizmetlerine ek olarak, uluslararası öğrencilerin istihdam edilebilirliklerini artırmalarına ve işe hazır olmalarına yardımcı olmak için ekstra destek sunulmaktadır:

 • bire bir kariyer danışmanlığı
 • başarılı bir özgeçmiş ve ön yazı oluşturmak için kaynaklar
 • iş başvuruları ve LinkedIn profilleri hakkında geri bildirim
 • Birbirlerinin iş arama faaliyetlerini desteklemek için İş Kulübü
 • Okurken Avustralya'da çalışma hakkında bilgilendirme
 • Düzenli kariyer ve istihdam edilebilirlik etkinlikleri

Show more +Show less -
Öğrenci Güvenliği

Öğrenci Güvenliği

Swinburne'de öğrencilerin güvenliği ve huzuru başlıca önceliktir. Üniversite, özellikle gece geç saatlere kadar çalışan öğrencilerin kampüste kendilerini güvende hissetmelerini sağlamak için çeşitli hizmetler sunmaktadır.

Gece Otobüsü

Swinburne Güvenliği tarafından işletilen gece otobüsü, eve veya araçlarına güvenli bir şekilde ulaşımlarını sağlamak için öğrencileri yakın civarda bir yere bırakabilir.

Güvenlik Görevlileri

Swinburne Güvenlik görevlileri Hawthorn kampüsünde gece gündüz devriye gezmektedir ve öğrencilerin güvenlikle ilgili kaygılarına hızlı bir şekilde müdahale edebilmektedir. Ayrıca, kampüs içinde veya çevresinde öğrencilere eşlik etmek üzere hazırdırlar.

Safe@Swin uygulaması

Safe@Swin, Swinburne'nun Daha Güvenli Topluluk programının resmi akıllı telefon uygulamasıdır. Bu uygulama kampüs güvenlik görevlileri, acil durum irtibat kişileri ve Swinburne'nin mesai dışı kriz hattına hızlı erişim sağlamaktadır. Aynı zamanda öğrenci destek hizmetleri hakkında bilgiler, bir sorunu bildirmeye yönelik bağlantılar, kişisel güvenlik araçları ve kampüs haritaları sunmaktadır.

Daha Güvenli Topluluk

Öğrenciler kendilerini tehlikede veya tehdit altında hissetmeleri veya başkalarının güvenliği konusunda endişe duymaları halinde, durumu Swinburne'ün problem oluşturan davranışlar karşısında destek, müdahale ve risk yönetimi sağlama konusunda eğitimli Güvenli Topluluk ekibine bildirebilirler.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

Swinburne, Oskar ödülü adayı Lion filminin yönetmeni Garth Davis'ten, Avustralya'nın ilk Nobel Barış Ödülü'nü kazanan ve Nükleer Silahları Kaldırmaya Yönelik Uluslararası Kampanya'nın kurucu ortağı olan Dimity Hawkins'e kadar uzun bir başarılı mezunlar listesine sahiptir.

Swinburne mezunlarını diğerlerinden ayıran etkenlerden biri, sadece teorik bilgi birikimi ile değil aynı zamanda işverenlerin aradığı pratik sektör becerileri ve deneyimiyle de donatılmış olmalarıdır. Swinburne mezunlarının yüzde 80'inden fazlası mezun olduktan sonraki dört ay içinde iş bulmaktadır (Graduate Outcomes Survey 2016-2018).

Bugün, dünyanın dört bir yanına yayılmış Swinburne mezunları, girişimlerden ve kar amacı gütmeyen kuruluşlardan IBM, PricewaterhouseCoopers, Siemens, National Australian Bank ve Mercedes-Benz gibi çok uluslu şirketlere kadar en dinamik organizasyonların bazıları için çalışmaktadır.

Mezun Başarıları

Angelyn Tan Ee Ding

Satış Müdürü (Google Cloud), G-Asia Pacific Sdn Bhd

İşletme Lisansı (Pazarlama), Malezya

Angelyn Tan Ee Ding, bulut bilişim alanında teknolojik inovasyonun ön saflarında bir kariyer yaratıyor. Görevi hakkında en çok sevdiği şey, müşterilerine işlerinin dijital dönüşümünde yardımcı olmak. Bu görev, art arda üç yıl boyunca San Francisco'daki Google Next konferansına katılmak gibi heyecan verici fırsatları beraberinde getirdi. Bulut teknolojisini benimseyen daha fazla işletme ile sektörde olmak için harika bir zaman olduğunu söylüyor.

Angelyn, Swinburne'un ileri teknoloji alanında bir kariyere hazırlanmasına yardımcı olduğuna inanıyor. Diplomasının kendisini yaratıcı bir şekilde düşünmeye teşvik ettiğini, bunun artık hem işinin hem de hayatının doğal bir parçası haline geldiğini söylüyor.

Show more +Show less -
9676
Uluslararası öğrenciler

Australia: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
301st  / 1250

THE Dünya Sıralaması

At the University
At the University
At the University
At Swinburne University
At the University
At the University
At the University
At the University
At the University
At the University
At the University
At the University
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$2462

 • $1030
  Konutlar
 • $898
  Yemek
 • $138
  Günlük Yaşam
 • $396
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Öğrencilerimiz bizim hakkımızda neler düşünüyor?

Overview
(3.5)
Bölüm Kalitesi
3.4
Kampüs Güvenliği
4.7
Öğrenci Desteği
3.7
Eğitim Kalitesi
3.4
Kampüs Çevresi
3.9
Sri Ranganayaki Madhuri
Swinburne University of Technology
I like the professionalism
Daha fazla göster +
Dünya Sıralaması
Swinburne University of Technology Swinburne University of Technology
Rated3/5based on7 student reviews
Customer reviews:
Swinburne University of Technology - by, 2020-01-29
2.0/ 5 stars
Swinburne University of Technology Swinburne University of Technology
Rated3/5based on7 student reviews
Customer reviews:
Swinburne University of Technology - by, 2020-02-03
3.0/ 5 stars
Swinburne University of Technology Swinburne University of Technology
Rated3/5based on7 student reviews
Customer reviews:
Swinburne University of Technology - by, 2020-01-29
2.0/ 5 stars
Swinburne University of Technology Swinburne University of Technology
Rated3/5based on7 student reviews
Customer reviews:
Swinburne University of Technology - by, 2020-01-29
5.0/ 5 stars
Swinburne University of Technology Swinburne University of Technology
Rated3/5based on7 student reviews
I like the professionalism Customer reviews:
Swinburne University of Technology - by, 2020-01-29
5.0/ 5 stars
Swinburne University of Technology Swinburne University of Technology
Rated3/5based on7 student reviews
Customer reviews:
Swinburne University of Technology - by, 2020-01-29
3.0/ 5 stars
Swinburne University of Technology Swinburne University of Technology
Rated3/5based on7 student reviews
Customer reviews:
Swinburne University of Technology - by, 2020-01-29
3.0/ 5 stars

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Swinburne University of Technology Swinburne University of Technology
Rated3/5based on7 student reviews
Customer reviews:
Swinburne University of Technology - by, 2020-01-29
2.0/ 5 stars
Swinburne University of Technology Swinburne University of Technology
Rated3/5based on7 student reviews
Customer reviews:
Swinburne University of Technology - by, 2020-02-03
3.0/ 5 stars
Swinburne University of Technology Swinburne University of Technology
Rated3/5based on7 student reviews
Customer reviews:
Swinburne University of Technology - by, 2020-01-29
2.0/ 5 stars
Swinburne University of Technology Swinburne University of Technology
Rated3/5based on7 student reviews
Customer reviews:
Swinburne University of Technology - by, 2020-01-29
5.0/ 5 stars
Swinburne University of Technology Swinburne University of Technology
Rated3/5based on7 student reviews
I like the professionalism Customer reviews:
Swinburne University of Technology - by, 2020-01-29
5.0/ 5 stars
Swinburne University of Technology Swinburne University of Technology
Rated3/5based on7 student reviews
Customer reviews:
Swinburne University of Technology - by, 2020-01-29
3.0/ 5 stars
Swinburne University of Technology Swinburne University of Technology
Rated3/5based on7 student reviews
Customer reviews:
Swinburne University of Technology - by, 2020-01-29
3.0/ 5 stars

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin