Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

TAFE Queensland

Australia
Genel Bakış

Genel Bakış

Avustralya'nın en büyük eğitim tedarikçilerinden biri olan TAFE Queensland sağlıktan kuaförlüğe kadar 15 çalışma alanında 180'den fazla ders imkanı sunar. Öğrenciler online, sınıf veya basılı olmak üzere kendi eğitim ihtiyaçlarına uygun tercih edilen öğrenim yöntemlerini seçebilir. Dersler uygulamalı olup endüstri uygulamalarını yansıtacak şekilde uyarlanır ve ilk elden endüstri bilgileri sunabilecek deneyimli öğretmenler tarafından verilir. Kurumda 90'ın üzerinde ülkeden kayıt yaptıran denizaşırı öğrenciler de dahil yerli ve uluslararası 120.000'den fazla öğrenciye eğitim verilmektedir.

TAFE Queensland'de Brisbane, Sunshine Coast, Gold Coast, Cairns, Townsville ve Toowoomba bölgelerinde 50'den fazla kampüs lokasyonuna sahip olduğu için öğrencilerin nerede okuyacaklarına karar verirken bol miktarda seçeneği olmaktadır.

Öğrenciler, ayrıca TAFE Queensland'deki kurslarıyla ilgili birçok modern öğrenim tesisinden de faydalanmaktadır. Bu tesislere tam kapsamlı çalışan restoranlar, çocuk bakım merkezleri, mühendislik atölyeleri, güzellik salonları, otomotiv atölyeleri, inşaat sahaları, spor merkezleri, Apple Mac bilgisayar laboratuvarları ve Adobe yazılımlarının kullanımı dahildir.

TAFE Queensland'de engelli yardımı, gizli rehberlik hizmeti ve öğrenim desteği gibi çeşitli destek hizmetleri de mevcuttur. Yabancı Öğrenci Destek Ofisi de öğrencilerin Avustralya'ya rahatça alışmasına ve yerleşmesine yardımcı olmaktadır.

TAFE Queensland, öğrencilerin eğitimleri sırasında ve sonrasında çalışmaya hazır olmalarını sağlamakta ve kariyer danışmanlığı, CV ve ön yazı yazma, mülâkat becerilerini geliştirme ve iş deneyimi ile iş arama gibi konularda yardım hizmetleri de sunmaktadır.

Öğrenciler, TAFE Queensland kampüslerinde yeni fırsatlar bulmak ve yeni insanlarla tanışmak için müfredat dışı faaliyetlere katılmaya da teşvik edilmektedir. Bunlara spor müsabakaları, grup gezileri ve dönem sonu partileri dahildir.

RTO 0275

Show more +Show less -
Öğrenciler konuşuyor

Öğrenciler konuşuyor

Daniel Jeong/ Koreli

Çalışma Alanı – Oto-Mekanik

''Çocukluğumdan beri arabaları hep çok sevdim. Motorlarla ilgili bir şeyler öğrenmek en sevdiğim aktiviteydi. Motorlar arabaların kalbi gibidir, çok karmaşık ve hassastır. TAFE Queensland bize gerçek bir atölye ortamında uygulamalı olarak çalışma fırsatı sunuyor. Burada yaşayan bir öğrenci olarak, sadece kitaplara gömülmek yerine gerçekten bir sürü harika şey yapabiliyorsunuz.''

Effat Mahdavian Bazehhoor/ İranlı

Çalışma alanı – Eğitim ve İstihdam Becerileri

''Dünya standardında çok geniş çaplı eğitim tesisleri, öğrenim ve destek hizmetlerine erişim sağlayabildiğim için TAFE'yi seçtim. TAFE eğitiminizi sürdürebileceğiniz en iyi yerdir. İş piyasasında avantaj sağlayabilir ve niteliklerinizi üçüncü kademe eğitime bir geçiş yolu olarak kullanabilirsiniz.''

Wah Yudi/ Endonezyalı

Çalışma alanı – Konaklama

''TAFE Queensland'deki hocalar son derece deneyimli olduğu için onları çok seviyorum. Sektörleri konusunda çok tutkulu ve son derece yardımseverler. İngilizce ikinci dilim olduğu için, bu benim açımdan bir fark yaratıyor. TAFE Queensland'de ihtiyacınız olan desteği ve bir dolu esnekliği gerçekten elde edebiliyorsunuz. TAFE Queensland'i dünyanın her yerinden gelen insanlara kesinlikle tavsiye ederim, çünkü o en iyisi.''

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

TAFE Queensland'de sunulan programlar öğrencilerin işverenlerin danışmanlığında iş odaklı, uygulamalı eğitim almalarını sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Bu da öğrencilerin eğitiminin en modern endüstri standartlarıyla uygun hale getirilmesini ve öğrencilerin işe hazır olarak mezun olabilmesini sağlar.

TAFE Queensland'in nitelikleri Avustralya genelinde ve dünyanın hatırı sayılır bir kısmında ünlüdür. TAFE Queensland diploma, sertifika, ileri seviye diploma, ön lisans ve lisans düzeyinde niteliklere sahip farklı eğitim seçenekleri sunar.

Öğrencilere eğitim farklı yollarla sunulur. Kursların çoğu modern sınıflar, atölyeler ve laboratuarlarda yapılan derslerle birebir verilmektedir.

Bu programlarda eğitim endüstri bilgilerini geleceğin profesyonelleriyle paylaşma konusunda deneyimli ve tutkulu öğretmenler tarafından verilmektedir.

Show more +Show less -
Eğitim deneyimi

Eğitim deneyimi

TAFE Queensland uluslararası öğrencilere olağandışı durumlar için gerekli uygulamalı becerilerin kazandırılmasını sağlar.

TAFE Queensland eyaletin en kuzeyinden güney-doğu ucuna kadar uzanan geniş bir alanı kapsar. TAFE Queensland'in metropol, yerel ve sahil şeridinde bulunan lokasyonları öğrencilerin kendilerine en uygun eğitim bölgesini seçebileceğine işaret eder.

Eğitimine TAFE Queensland'de devam eden öğrenciler endüstride kullanılan son teknoloji tesisler, sistemler ve materyallerden faydalanılan modern laboratuarlar, sınıflar ve atölyelerde yaparak öğrenme fırsatı elde edecektir.

Öğrencilerin aralarından seçim yapabileceği 15 çalışma alanına ait 180'in üzerinde kurs mevcuttur.

Kurslar farklı yöntemlerle değerlendirilmektedir. Öğrenciler, kursları boyunca sınıf çalışması, ödevler, pratik bileşenler ve proje çalışmaları gibi farklı görevler tamamlayabilir. Bu görevler, sürekli değerlendirme ve sınavların bir kombinasyonuyla değerlendirilebilirler. Değerlendirme yeterlilik, puanlar veya bunların bir kombinasyonuyla yapılabilir.

Show more +Show less -
Giriş koşulları

Giriş koşulları

Uluslararası öğrencilerin TAFE Queensland'de okumak için gereken minimum zorunlu İngilizce dil yeterliliğine sahip olması gerekir.

Öğrenciler ülkeye özgü akademik giriş koşullarına göz atabilir.

Anadili İngilizce olmayan uluslararası öğrencilerin aşağıda verilen minimum puanları alması gerekir:

Certificate III, Certificate IV, Diploma ve İleri Düzey Diploma

Uluslararası İngilizce Dili Test Sistemi (IELTS) Akademik: Ortalama 5.5 (altında puan almadan 5.0).

Lisans programları

IELTS Academic: Ortalama 6.5 (6.0 altında puan olmadan).

Birçok program ve belli milliyetler minimum 5.5 IELTS puanına göre daha yüksek IELTS (Academic) puanı ve/veya spesifik alt puan koşulları gerektirebilir.

Başvuru sahiplerinin birden çok İngilizce dil giriş koşullarından en az birini karşılaması gerekir.

Sıralanan koşullardan herhangi birini karşılamayan öğrenciler derece programlarına başlamadan önce yoğunlaştırılmış İngilizce eğitim programlarından birine kayıt yaptırabilir.

Show more +Show less -
Nasıl başvurulur

Nasıl başvurulur

TAFE Queensland'de öğrenim görmek isteyen öğrencilerin öncelikle sunmaları gereken zorunlu belgeler ve kanıtları kontrol etmesi gerekir.

Bunun ardından aşağıdakileri kontrol etmelidir:

 • İngilizce giriş şartları
 • Akademik Giriş Şartları
 • Önemli tarihler
 • Niyet mektubu

Öğrencilerin onaylanmış destekleyici belgeleri hazırlaması gerekir. Ayrıca online başvuru portalı yoluyla başvurularını ve destekleyici belgeleri sunması ya da başvurularını TAFE Queensland'in kayıtlı temsilcilerinden biri yoluyla iletmeleri gerekir.

Öğrenciler teklif mektubu aldıktan sonra, teklifi kabul etmeleri ve ödemeyi yapmaları gerekir. Daha sonra Kayıt Doğrulaması (eCoE - vize başvurusu yapabilmeleri için gerekli) kendilerine gönderilir.

Bunun üzerine vize başvurularını yapmalıdırlar. Uluslararası öğrenci vizesine başvuran 18 yaş altı öğrenciler kendilerine yasal vasi, velileri veya 21 yaşından büyük uygun bir akrabalarının eşlik edeceğini kesin olarak belirtirse TAFE Queensland tarafından kabul edilecektir.

Show more +Show less -
Öğrenci desteği

Öğrenci desteği

Uluslararası Öğrenci Desteği Ofisi öğrencilere Avustralya'da eğitim almaları ve TAFE Queensland'de hayat kurmaları için aşağıdaki yollarla yardımcı olabilmektedir:

 • Queensland'de yaşam hakkında bilgi vererek ve ulaşım, bankacılık ve konaklama seçenekleriyle ilgili tavsiyede bulunarak
 • Öğrencilere kültürel açıdan adapte olabilmeleri ve memleket özlemiyle baş edebilmeleri için çok kültürlü hizmetler ve topluluk desteğiyle temas kurup yardımcı olarak
 • Öğrencilerin sağlık sorunları için 'Denizaşırı Öğrenci Sağlık Sigortası' ile destek ve bilgi sağlayarak
 • TAFE Queensland'deki prosedürlerle ilgili danışmanlık sunarak
 • Öğrencilere öğrenci kimlik kartları ve internet erişimine başvurmada yardımcı olarak
 • Akademik zorluklar konusunda yardımcı olacak öğrenim desteğine yönlendirerek
 • TAFE Queensland'deki tesislerle ilgili bilgi sunarak
 • Uluslararası öğrencilere aşağıda örnekleri verilen vize koşullarıyla ilgili bilgi sağlayarak:
  1. Akademik performans
  2. Devamlılık
  3. Ülkede çalışma
  4. İrtibat bilgileri
  5. İstihdam kısıtlamaları

Show more +Show less -
98
Uluslararası öğrenciler

Australia: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
Join us at TAFE Queensland
Join us at TAFE Queensland
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$2462

 • $1030
  Konutlar
 • $898
  Yemek
 • $138
  Günlük Yaşam
 • $396
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?