text.skipToContent text.skipToNavigation
Language:Dil:
video Bg

TAFE Queensland

Australia
Genel Bakış

Genel Bakış

Avustralya’nın en büyük eğitim tedarikçilerinden biri olan TAFE Queensland sağlıktan kuaförlüğe kadar 15 çalışma alanında 180’den fazla ders imkanı sunar. Öğrenciler online, sınıf veya basılı olmak üzere kendi eğitim ihtiyaçlarına uygun tercih edilen öğrenim yöntemlerini seçebilir. Dersler uygulamalı olup endüstri uygulamalarını yansıtacak şekilde uyarlanır ve ilk elden endüstri bilgileri sunabilecek deneyimli öğretmenler tarafından verilir. Kurumda 90’ın üzerinde ülkeden kayıt yaptıran denizaşırı öğrenciler de dahil yerli ve uluslararası 120.000’den fazla öğrenciye eğitim verilmektedir.

TAFE Queensland’de Brisbane, Sunshine Coast, Gold Coast, Cairns, Townsville ve Toowoomba bölgelerinde 50’den fazla kampüs lokasyonuna sahip olduğu için öğrencilerin nerede okuyacaklarına karar verirken bol miktarda seçeneği olmaktadır.

Öğrenciler, ayrıca TAFE Queensland'deki kurslarıyla ilgili birçok modern öğrenim tesisinden de faydalanmaktadır. Bu tesislere tam kapsamlı çalışan restoranlar, çocuk bakım merkezleri, mühendislik atölyeleri, güzellik salonları, otomotiv atölyeleri, inşaat sahaları, spor merkezleri, Apple Mac bilgisayar laboratuvarları ve Adobe yazılımlarının kullanımı dahildir.

TAFE Queensland'de engelli yardımı, gizli rehberlik hizmeti ve öğrenim desteği gibi çeşitli destek hizmetleri de mevcuttur. Yabancı Öğrenci Destek Ofisi de öğrencilerin Avustralya'ya rahatça alışmasına ve yerleşmesine yardımcı olmaktadır.

TAFE Queensland, öğrencilerin eğitimleri sırasında ve sonrasında çalışmaya hazır olmalarını sağlamakta ve kariyer danışmanlığı, CV ve ön yazı yazma, mülâkat becerilerini geliştirme ve iş deneyimi ile iş arama gibi konularda yardım hizmetleri de sunmaktadır.

Öğrenciler, TAFE Queensland kampüslerinde yeni fırsatlar bulmak ve yeni insanlarla tanışmak için müfredat dışı faaliyetlere katılmaya da teşvik edilmektedir. Bunlara spor müsabakaları, grup gezileri ve dönem sonu partileri dahildir.

RTO 0275

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

İngiltere kökenli Grant Volrath Study Queensland’in Yılın Mesleki Eğitim Öğrencisi unvanını kazanmıştır.

TAFE Queensland’in Bundaberg kampüsünde eğitim almış ve Hafif Taşıt Mekanik Teknolojisi Sertifikası III ve Otomotiv Mekanik Onarımı Sertifikası IV olmak üzere iki sertifika programını da tamamlamıştır.

Bilgilerini akademi arkadaşlarıyla paylaşması ve onlara rehberlik etmesi ve ayrıca uluslararası akademi öğrencilerine bölgede rahat ve yerleşik hissetmelerine yardımcı olmasıyla tanınır.

Cairns, Alec Stemmler and Anne (Hyemin) Parkta konaklamak isteyen TAFE Queensland öğrencilerinden ikisi yakın zaman önce benzersiz bir fırsat yakalayarak Iron Chef Sakai’nin ödüllü restoranı olan La Rochelle’de stajyer olarak çalışmak için Tokyo’ya (Japonya) gitmiştir.

Öğrenciler restorandaki aşçı yamakları ve deneyimli yöneticilerle çalışmış ve TAFE Queensland’in ev sahipliği yaptığı bir yarışmayı kazanarak ödül alma deneyimi yaşamıştır.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

TAFE Queensland’de sunulan programlar öğrencilerin işverenlerin danışmanlığında iş odaklı, uygulamalı eğitim almalarını sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Bu da öğrencilerin eğitiminin en modern endüstri standartlarıyla uygun hale getirilmesini ve öğrencilerin işe hazır olarak mezun olabilmesini sağlar.

TAFE Queensland’in nitelikleri Avustralya genelinde ve dünyanın hatırı sayılır bir kısmında ünlüdür. TAFE Queensland diploma, sertifika, ileri seviye diploma, ön lisans ve lisans düzeyinde niteliklere sahip farklı eğitim seçenekleri sunar.

Öğrencilere eğitim farklı yollarla sunulur. Kursların çoğu modern sınıflar, atölyeler ve laboratuarlarda yapılan derslerle birebir verilmektedir.

Bu programlarda eğitim endüstri bilgilerini geleceğin profesyonelleriyle paylaşma konusunda deneyimli ve tutkulu öğretmenler tarafından verilmektedir.

Show more +Show less -
Eğitim deneyimi

Eğitim deneyimi

TAFE Queensland uluslararası öğrencilere olağandışı durumlar için gerekli uygulamalı becerilerin kazandırılmasını sağlar.

TAFE Queensland eyaletin en kuzeyinden güney-doğu ucuna kadar uzanan geniş bir alanı kapsar. TAFE Queensland’in metropol, yerel ve sahil şeridinde bulunan lokasyonları öğrencilerin kendilerine en uygun eğitim bölgesini seçebileceğine işaret eder.

Eğitimine TAFE Queensland’de devam eden öğrenciler endüstride kullanılan son teknoloji tesisler, sistemler ve materyallerden faydalanılan modern laboratuarlar, sınıflar ve atölyelerde yaparak öğrenme fırsatı elde edecektir.

Öğrencilerin aralarından seçim yapabileceği 15 çalışma alanına ait 180’in üzerinde kurs mevcuttur.

Kurslar farklı yöntemlerle değerlendirilmektedir. Öğrenciler, kursları boyunca sınıf çalışması, ödevler, pratik bileşenler ve proje çalışmaları gibi farklı görevler tamamlayabilir. Bu görevler, sürekli değerlendirme ve sınavların bir kombinasyonuyla değerlendirilebilirler. Değerlendirme yeterlilik, puanlar veya bunların bir kombinasyonuyla yapılabilir.

Show more +Show less -
Giriş koşulları

Giriş koşulları

Uluslararası öğrencilerin TAFE Queensland’de okumak için gereken minimum zorunlu İngilizce dil yeterliliğine sahip olması gerekir.

Öğrenciler ülkeye özgü akademik giriş koşullarına göz atabilir.

Anadili İngilizce olmayan uluslararası öğrencilerin aşağıda verilen minimum puanları alması gerekir:

Certificate III, Certificate IV, Diploma ve İleri Düzey Diploma

Uluslararası İngilizce Dili Test Sistemi (IELTS) Akademik: Ortalama 5.5 (altında puan almadan 5.0).

Lisans programları

IELTS Academic: Ortalama 6.5 (6.0 altında puan olmadan).

Birçok program ve belli milliyetler minimum 5.5 IELTS puanına göre daha yüksek IELTS (Academic) puanı ve/veya spesifik alt puan koşulları gerektirebilir.

Başvuru sahiplerinin birden çok İngilizce dil giriş koşullarından en az birini karşılaması gerekir.

Sıralanan koşullardan herhangi birini karşılamayan öğrenciler derece programlarına başlamadan önce yoğunlaştırılmış İngilizce eğitim programlarından birine kayıt yaptırabilir.

Show more +Show less -
Nasıl başvurulur

Nasıl başvurulur

TAFE Queensland’de öğrenim görmek isteyen öğrencilerin öncelikle sunmaları gereken zorunlu belgeler ve kanıtları kontrol etmesi gerekir.

Bunun ardından aşağıdakileri kontrol etmelidir:

 • İngilizce giriş şartları
 • Akademik Giriş Şartları
 • Önemli tarihler
 • Niyet mektubu

Öğrencilerin onaylanmış destekleyici belgeleri hazırlaması gerekir. Ayrıca online başvuru portalı yoluyla başvurularını ve destekleyici belgeleri sunması ya da başvurularını TAFE Queensland’in kayıtlı temsilcilerinden biri yoluyla iletmeleri gerekir.

Öğrenciler teklif mektubu aldıktan sonra, teklifi kabul etmeleri ve ödemeyi yapmaları gerekir. Daha sonra Kayıt Doğrulaması (eCoE - vize başvurusu yapabilmeleri için gerekli) kendilerine gönderilir.

Bunun üzerine vize başvurularını yapmalıdırlar. Uluslararası öğrenci vizesine başvuran 18 yaş altı öğrenciler kendilerine yasal vasi, velileri veya 21 yaşından büyük uygun bir akrabalarının eşlik edeceğini kesin olarak belirtirse TAFE Queensland tarafından kabul edilecektir.

Show more +Show less -
Küresel Ortaklıklar

Küresel Ortaklıklar

TAFE Queensland Global Engagement, küresel ağlarını genişleterek ve güçlendirerek uluslararası ortaklıklarını geliştirmeyi hedeflemektedir.

Uluslararası ortaklıklarınbazıları şunlardır:

Çin

 • Xingtai Üniversitesi
 • Shanghai Politeknik Üniversitesi
 • Qingyuan Politeknik
 • Zhejiang Eğitim Departmanı
 • Shanghai Bilgi Teknolojileri Yüksekokulu
 • Qilu Normal Üniversitesi
 • Guangzhou Huashang Meslek Yüksekokulu
 • Wenzhou Meslek ve Teknik Yüksekokulu
 • Guangdong Çalışma ve Sosyal Güvenlik Departmanı
 • Shanghai Belediye Eğitim Komisyonu
 • Shandong Teknisyen Enstitüsü
 • Jinan Mühendislik Meslek Teknik Yüksekokulu
 • Peking Üniversitesi
 • Shanghai Ticari Muhasebecilik Okulu
 • Beijing Ekonomi ve Bilişim Teknolojisi Belediye Komisyonu
 • Hunan Kentsel İnşaat Yüksekokulu

Hindistan

 • Avustralya Retail Yüksekokulu

Kolombiya

 • Servicio Nacional de Aprendizaje (SENA)

Endonezya

 • İşgücü Bakanlığı
 • Diyanet İşleri Bakanlığı
 • İçişleri Bakanlığı

Şili

 • Centro de Entrenamiento Industrial Y Minero's (CEIM)

Kore

 • Gyeonggsangnam-do Eğitim Ofisi
 • Jeollabukdo Eğitim Ofisi
 • Incheon Elektronik Uzmanlığı Lisesi
 • Neolanids Eğitim Ofisi
 • Daejeon Metropolitan Eğitim Ofisi

Show more +Show less -
98
Uluslararası öğrenciler

Australia: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
Join us at TAFE Queensland
Join us at TAFE Queensland
Coomera Queensland 198 Foxwell Road
Southport Queensland 91-99 Scarborough Street
Ashmore Queensland Corner Heeb Street and Benowa Road
Eagle Farm Queensland 776 Kingsford Smith Drive
Keperra Queensland Fitzsimmons Street
Acacia Ridge Queensland 247 Bradman Street
South Brisbane Queensland 66 Ernest Street
Meadowbrook Queensland 50-68 Armstrong Road
Cannonvale Queensland Shute Harbour Road
Caboolture Queensland Tallon Street
Mt Gravatt Queensland 1030 Cavendish Road
Pimlico Queensland Corner of Hugh Street and Fulham Road
Mountain Creek Queensland 34 Lady Musgrave Drive
Nambour Queensland 91 Windsor Road
Manunda Queensland Gatton, Newton, Eureka and Wilkinson Streets
Springfield Queensland Education City Drive
Toowoomba Queensland 100 Bridge Street
Bundaberg Queensland 118 Walker Street
Acacia Ridge Queensland 247 Bradman Street
Birtinya Queensland 6 Doherty Street
Hervey Bay Queensland 47-95 Urraween Road
TAFE Queensland is one of the largest and most experienced providers of vocational and tertiary education, annually delivering programs to more than 125,000 students, within Queensland, nationally and overseas. The institute delivers practical, industry-relevant training across a range of industries at more than 50 locations in Queensland.

TAFE Queensland has over 180 courses across 15 study areas, ranging across a broad range of study options across certificate, diploma, advanced diploma, associate degree and bachelor degree level qualifications. The institute is committed to provide international students with the practical skills they need to do extraordinary things.

Job-focused training is offered through a variety of modes including traditional classroom, distance and online, workplace training, and blended delivery methods. Most courses are delivered through face-to-face teaching with hands-on experience in modern classrooms, laboratories and workshops using state of the art facilities, materials and systems used in industry.

No other provider can match TAFE Queensland for scale and location options. Students can choose from more than 50 locations across the state, from Thursday Island in the north, down to Coolangatta in the south east corner, and as far west as Mount Isa.
https://images1.content-gbl.com/commimg/myhotcourses/institution/profile/myhc_158206_320px.jpg TAFE Queensland https://www.idp.com/turkey/universities/tafe-queensland/iid-au-01129/

Ortalama toplam maliyet$4390

 • $2955
  Konutlar
 • $896
  Yemek
 • $139
  Günlük Yaşam
 • $400
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin