Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
institution profile image

The Australian National University

Australia
Genel Bakış

Genel Bakış

The Australian National University (ANU), sınırlı sınıf mevcutları ve muhteşem öğretim ve araştırmaları ile tanınmış, dünyada öncü bir devlet araştırma kurumudur. Üniversitenin canlı ve yetenekli kampüsü, ülkenin başkenti olan ve aynı zamanda dünyada yaşamak için en sağlıklı 5. şehir seçilen (Money.co.uk 2021 anket raporu) Canberra'nın merkezinde yer alır.

Avustralya'da 1. ve dünyada 30. sırada bulunan ANU (QS 2023 Dünya Üniversite Sıralamaları), personeli ve öğrencileri arasında, ülkedeki diğer üniversitelere kıyasla daha fazla sayıda Nobel ödülü sahibi bulunur. Avustralya ve dünya genelinde yaklaşık 10.000 lisans ve 11.000 lisansüstü öğrenci yer alır.

Kapsamlı bir derece programı portföyü sunan ana kampüsü, Avustralya'nın İlk Milletlerinden Ngunnawal ve Ngambri kökenli halkın yerleşik olduğu bölgede bulunup uluslararası bir öğrenim topluluğu için bir buluşma noktası sunar.

ANU üniversite deneyimi öğrencilere, başarılı kariyerler için temeli atmak üzere bilgi ve beceriler sunar. Öğrenciler, dünyada öncü akademisyenlerle yakından çalışır ve araştırma, mentorluk ve gerçek dünya ortamlarında ve modern tesislerde pratik öğrenim aracılığıyla ilgi ve potansiyellerini keşfederler.

Deneyimler ve hizmetler arasında bilim insanı toplulukları, kulüp ve topluluklar, değişim programları ve öğrencilerin kredi toplamalarına imkân tanıyan stajlar bulunur. ANU, mezun istihdam edilebilirliği ile Avustralya'da 1. sırada yer alır (Times Yükseköğretim 2021).

Öğrencilerin çoğu Canberra'nın merkezi iş bölgesinin hemen yanında bulunan Acton'daki yerleşim bölgesinde yaşar ve öğrenim görür. Öğrenciler, derslere, kütüphanelere, spor salonu, yüzme havuzları, süpermarketler ve kampüsteki kafelere yürüyerek veya bisikletle gidebilirler ya da mağazaların, restoran ve gece hayatının tadını çıkarmak için şehre gidebilirler.

Kampüste sağlık, danışmanlık ve engellilik hizmetleri, savunuculuk hizmetleri ve finansal yardım dahil olmak üzere çok çeşitli hizmetler mevcuttur.

Sürdürülebilir ve küresel bir öğrenci şehri olan Canberra, canlı, samimi ve hareket etmenin kolay olduğu bir şehirdir. Şehir, Avustralya Parlamentosu'na ve diğer önemli kültürel kurumlara ev sahipliği yapar.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Rapor: Elektronik sigaralar zararlıdır ve gençleri bağımlı hale getirir

The Australian National University (ANU) uzmanları elektronik sigaralar hakkında yayımlanan elektronik sigaralar hakkında bir devlet raporu doğrultusunda elektronik sigaraların sağlığa zararlı olduğu ve sigara tüketen yeni bir nesil ortaya çıkardığı konusunda uyarıda bulunmuştur.

Yapılan geniş çaplı bir inceleme, nikotin içeren elektronik sigaraların, gençler arasında sigaraya başlama, bağımlılık, zehirlenme, nöbetler, travma, yanıklar ve akciğer hasarları dahil olmak üzere çok sayıda sağlık problemi riskini arttırdığını ortaya koymuştur.

ANU Epidemiyoloji ve Toplum Sağlığı Ulusal Merkezi'nden başyazar Profesör Emily Banks ''Avustralya'da elektronik sigara tüketimine ilişkin bilinçli seçimler destekleyecek küresel delilleri değerlendirdik.'' diyerek şunları eklemiştir: ''Deliller, elektronik sigaranın ciddi zararları beraberinde getirdiğini göstermiştir.''

Okumaya devam edin

Kültür, sosyal uyumu küresel girişimlerin ötesine taşır

Australian National University (ANU) araştırması şunu ortaya koymuştur: Topluluklar içerisinde sosyal uyum inşa etmeyi hedefleyen sosyal girişimler, ekonomi mantığını, program tasarımında faydalı bir başlangıç noktası olarak görebilir ancak uzun dönemli kazançlar için bunların küresel bağlama dahil edilmesi gerekir.

İşletme ve İktisat Fakültesi araştırmacısı Dr. Babita Bhatt ve ekibi, kararlarında sosyal uyumu teşvik etmek için kullanılan mekanizmaları incelemek için Avustralya genelindeki topluluk projelerine odaklanan 20 sosyal kuruluş ile birlikte çalışmıştır.

Araştırmacıların keşfettiği en başarılı mekanizmalardan birinde, sosyal kuruluşlar bir topluluk kuruluşu veya bireyler tarafından değil, kolektif olarak topluluk tarafından sahip olunan ve yönetilen bir topluluk değeri yaratmıştır.

Okumaya devam edin

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

The Australian National University'nin odak noktası, bir yandan anlamlı ürün ve hizmetlere dönülen muhteşem araştırmalar üretirken yüksek kaliteli bir öğretim ve öğrenci deneyimi sunmaktır. Avustralya'daki üniversiteler arasında birinci sırada bulunan ANU'nun dereceleri, 7 akademik fakülte aracılığıyla sunulur.

ANU'da öğrenciler, hem alanlarında tutkulu hem de uzman olan dünyada öncü akademisyenlerle yakından çalışır. Sınırlı sınıf mevcutlarıyla hep birlikte, modern tesislerde ve gerçek dünyayı yansıtan sanayi ortamlarında araştırma, yönlendirme ve yüz yüze veya çevrimiçi olarak pratik eğitim aracılığıyla gerçeğe meydan okurlar.

Pek çok ANU mezunu, kariyer başarılarını, öğretmenleri ile birlikte geliştirdikleri işbirliğine dayalı ilişkilere ve stajlar ve öğrenci deneyimleri gibi kendilerinin ağ kurmalarına yardımcı olan, öğrenimleri boyunca edindikleri fırsatlara bağlar.

Uluslararası düzeyde tanınmış ve etkili araştırmalar

ANU araştırmaları, dünya standartlarının üzerinde (2019 Avustralya Araştırma Başarı raporu) olarak değerlendirilmiştir. Bunlar biyoçeşitlilik, iklim değişikliği, enerji alternatifleri, gıda ve bölgesel güvenlikten hastalıkla mücadele, düzenleme, adalet ve hukuk, fizik, mühendislik, beşeri bilimler ve edebiyata kadar karmaşık dünyamızın önemli sorunlarını ele alır.

İş-Entegre Öğrenim

İş-entegre öğrenim programları ANU öğrencilerine, bir yandan derecelerine yönelik kredi toplarken diğer yandan öğrenim süreçlerinde öğrendiklerini gerçek dünya ortamına uygulama fırsatı sunar. ANU, bu ve diğer beceri geliştirme programlarını, fakülteleri ve uluslararası ortaklıkları aracılığıyla yürütür.

Show more +Show less -
Eğitim Seçenekleri

Eğitim Seçenekleri

ANU, lisans ve lisansüstü derece programları sunar:

 • Asya ve Pasifik Çalışmaları
 • Mühendislik ve Bilgisayar Bilimleri
 • İşletme ve İktisat
 • Görsel Sanatlar ve Müzik
 • Toplum ve Kültür
 • Hukuk
 • Biyoloji, Fizik, Çevre ve Matematik Bilimleri
 • Sağlık ve Tıp

Bu programlar arasında araştırma yüksek lisans dereceleri yer alır.

ANU'daki doktora öğrencileri, dinamik bir araştırma topluluğunun bir parçayı olacak ve alanlarında uzman olan danışmanlardan muhteşem bir destek alacaklardır..

Show more +Show less -
Giriş Koşulları

Giriş Koşulları

ANU her ay öğrenim teklif süreci başlatır. Uluslararası öğrenciler sadece tek bir programa başvuru yapabilirler. Program kataloğundan kendileri için en iyi olanı tercih edebilirler.

Bir teklif için değerlendirmeye alınmak için hem lisans hem de lisansüstü adayların ANU İngilizce dil şartlarının yanı sıra ön koşulları ve seçtikleri programa yönelik koşulları sağlamaları gerekir..

Lisans eğitimi

Lisans eğitimi adaylarının meslek eğitimi, önlisans diploma ve dereceleri ya da onaylı bir yükseköğretim hazırlık programı dahil olmak üzere ileri ortaöğretim ve lise sonrası eğitime ilişkin üniversitenin asgari akademik şartlarını sağlamaları gerekir. ANU aynı zamanda, diğer bir Avustralya yükseköğretim kurumu veya uluslararası eşdeğer kurumlardan alınan bir derece programında tam zamanlı bir standart öğrenim yılını da kabul eder.

Lisansüstü Eğitim

Lisansüstü derece adaylarının, ANU onaylı bir lisans derecesini veya Avustralya Yeterlilik Çerçevesi kapsamında bulunan eşdeğer bir yeterlilik seviyesini tamamlamış olmaları gerekir.

İngilizce dil şartları

Öğrencilerin başvurularında İngilizce dil şartlarını sağladıklarını kanıtlamaları gerekecektir. ANU IELTS, Cambridge C1 İleri Seviye ve TOEFL dahil olmak üzere çeşitli sınavları kabul eder.

Başvuru değerlendirme süreci

ANU, uluslararası öğrencilerden başvuruları 3 aşamada değerlendirir: uygunluk değerlendirmesi, sıralama, sonuçlar ve teklifler. Üniversite öğrencilere başvuru süreçleri ve yer alacakları bir sonraki adım hakkında düzenli olarak bilgi verir.

ANU, sonuç ve teklifler aşamasında öğrencilere başvuru sonuçlarını, bir teklifi nasıl kabul edeceklerini veya gelecek bir alım sürecine nasıl yeniden başvuru yapacaklarını bildirecektir.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

ANU, üstün akademik başarı gösteren öğrencilere öğrenim süreçlerinde destek ve teşvik sağlayacak çok sayıda dahili ve harici burslar sunar. Bunlar genellikle akademik başarıları ve fark yaratan zorlu görevleri takdir etmeye yönelik olup öğrenim ve yaşam giderlerini karşılamaya yardımcı olur.

Aşağıdaki burslar, uluslararası öğrencilere sunulan bursların sadece birkaçıdır.

Rektör Yardımcısı Uluslararası Bursu

Bu burs, geldikleri bölgeye bağlı olarak üstün akademik başarılı lisans öğrencilerine ve lisansüstü öğrencilere derece programları boyunca, öğrenim ücretinden %25 veya %50 indirim sunar.

ANU-CSC Bursu

ANU, Çin Burs Konseyi (CSC) ile işbirliği içinde, Çin'den üstün nitelikli araştırma öğrencilerine ve bilim insanlarına fırsatlar sunar.

Crown Prince Uluslararası Burs Programı

Crown Prince Uluslararası Burs Programı (CPISP), Bahreyn'den akademik anlamda yetenekli gençlere dünyanın en seçkin uluslararası eğitim kurumunda öğrenim görme fırsatı sunar.

Fulbright-Anne Wexler Bursu

Fulbright-Anne Wexler Bursu, güçlü akademik yeterliliklere ve liderlik potansiyeline sahip ABD'li lisansüstü öğrencilerin Avustralya'da iki yıllık bir yüksek lisans derece programına başlamalarına imkan tanır.

Fiji Ulusal Üstün Başarı Programı Uluslararası Bursu

Ulusal Üstün Başarı Programı Uluslararası Bursu, başarılı Fiji'li öğrencilerine yurtdışında lisans eğitimlerini desteklemek amaçlı verilen tam kapsamlı bir burstur.

Show more +Show less -
Konaklama seçenekleri

Konaklama seçenekleri

Birinci dönemi okuyacak, birinci sınıf uluslararası lisans öğrencilerine kampüs konaklama seçenekleri arasından bir oda garantisi verilir. Aynı zamanda lisansüstü öğrenciler de öğrenci yurtlarında kalmak için başvuru yapabilirler.

Öğrenciler, başvurularında yemek seçeneğini dahil edebilir veya çıkarabilirler. Her biri çeşitli bir konaklama topluluğu sunan pek çokkonaklama seçeneği mevcuttur.

Yurtların tamamı 24 saat güvenlik, açık alanlar, çalışma odaları, çamaşırhane, mutfak, banyolar ve salonlar gibi ortak alanlar ve tesislere sahiptir. Aynı zamanda, mağazalar, restoranlar, toplu taşıma ve diğer imkanlardan kısa bir yürüyüş veya bisikletle sürüş mesafesinde bulunurlar.

Kampüste yaşam, üniversite hayatına alışmak ve arkadaşlıklar kurmak için harika bir yoldur. Kampüste konaklayan öğrenciler, yeni evlerine alışmalarına ve tadını çıkarmalarına yardımcı olacak etkinlikler ve dersler arası faaliyetlere katılmaya teşvik edilir.

Destek ağları, öğrencilere ev özlemi ve kültürel adaptasyon sürecinin yanı sıra kayıt, sınavlar, değerlendirmeler konusunda yardımcı olur. Aynı zamanda öğrencilerin bağımsız olabilmelerine yardımcı olacak sosyal imkânlar ve refah fırsatları sunar.

Show more +Show less -
6496
Uluslararası öğrenciler

Australia: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
62nd  / 1250

THE Dünya Sıralaması

At Australian National University
At the Australian National University
Join us at Australian National University
The Australian National University
At the Australian National University
The Australian National University
At the Australian National University
At the Australian National University
At the Australian National University
The Australian National University
At the Australian National University
ANU Young Alumnus of the Year
The Australian National University
Join us at Australian National University
At the Australian National University
The Australian National University
At the Australian National University
The Australian National University
At the Australian National University
The Australian National University
At the Australian National University
The Australian National University
At the Australian National University
The Australian National University
At the Australian National University
The Australian National University
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$2462

 • $1030
  Konutlar
 • $898
  Yemek
 • $138
  Günlük Yaşam
 • $396
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Öğrencilerimiz bizim hakkımızda neler düşünüyor?

Overview
(4.0)
Bölüm Kalitesi
4.0
Kampüs Güvenliği
4.5
Öğrenci Desteği
4.5
Eğitim Kalitesi
4.5
Kampüs Çevresi
4.5
Dünya Sıralaması
The Australian National University The Australian National University
Rated4/5based on2 student reviews
Customer reviews:
The Australian National University - by, 2020-09-11
5.0/ 5 stars
The Australian National University The Australian National University
Rated4/5based on2 student reviews
Customer reviews:
The Australian National University - by, 2020-09-16
3.0/ 5 stars

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

The Australian National University The Australian National University
Rated4/5based on2 student reviews
Customer reviews:
The Australian National University - by, 2020-09-11
5.0/ 5 stars
The Australian National University The Australian National University
Rated4/5based on2 student reviews
Customer reviews:
The Australian National University - by, 2020-09-16
3.0/ 5 stars

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?