text.skipToContent text.skipToNavigation
Language:Dil:

COVID-19 Güncel verileri: Bu üniversite online başlayacak ve sonrasında da kampüste devam edecek programlar sunmaktadır.

Daha fazla bilgi için aşağıdaki Yeni Haberler bölümünü inceleyin.

video Bg

The University of Auckland

Newzealand
Genel Bakış

Genel Bakış

Kuzey Yeni Zelanda'da bulunan University of Auckland dünya sıralamasında ilk 100'de yer alan tek Yeni Zelanda üniversitesidir. Beş ana kampüsünde 44.000 öğrenciye ev sahipliği yapan üniversite dünyanın önde gelen eğitim tedarikçilerinden biri olarak ün kazanmıştır. Üniversiteye her yıl toplamda 120 farklı ülkeden 9.000 uluslararası öğrenci kabul edilir.

Burada eğitim alan uluslararası öğrencilerin üçte birinden fazlası mezuniyetten sonraki beş yıllık sürede Yeni Zelanda'da kalmakta, bu da mezunlar için yüksek yaşam kalitesi, istihdam fırsatları ve eğitim sonrası üç yıl çalışma hakları olduğunu göstermektedir. Aslında University of Auckland mezun istihdamı açısından Yeni Zelanda'nın en iyi üniversitesidir ve kariyer beklentileri açısından dünyada 59'uncu sırada yer alır (QS Mezun İstihdam Sıralaması 2020). Üniversite 2019 yılında Times Yüksek Öğretim Dünya Üniversiteleri Etki sıralamasında birinci sırada gösterilmiş olup bu durum Sürdürülebilir Gelişim Hedeflerine yönelik kaydettiği ilerlemeyi doğrulamaktadır.

Dünyada ilk 100'de 33, ilk 50'de 13 çalışma konusuna sahip University of Auckland öğrencilerine tartışmasız bir şekilde yüksek kalitede eğitim sunmaktadır. Bu konuların bazıları hukuk, dil bilimleri, eğitim, mühendislik ve hemşireliktir. Üniversitenin öğrencileri ve mezunları çoğu alanında dünya lideri olan deneyimli profesörlere ulaşarak ulusal ve küresel ölçekte son derece rahat iş bulabilmektedir.

Üniversite 60'ın üzerinde araştırma merkezi sayesinde öğrencilere üst düzey eğitim verebilme ve küresel anlamda sosyal, ekonomik ve kültürel geleceğimize katkıda bulunmalarına olanak sağlayabilmesiyle gurur duymaktadır. Öğrenciler aynı kafada insanlarla tanışmalarına yardımcı olan 300 kulüp ve topluluğa katılarak kendilerini üniversite toplumunun bir parçası gibi hissedebilir.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

University of Auckland projelerinin yedisi yakın zaman önce Yeni Zelanda İşletme, İnovasyon ve İstihdam Bakanlığı Covid-19 İnovasyon Hızlandırma Fonu tarafından finansman ödülüne layık görülmüştür. Bu finansman mevcut sağlık krizine bir yanıttır ve Yeni Zelanda'daki sağlık sisteminin yeterliliğini yapılandırmaya yardımcı olmaktadır.

Projeler hassas ve gelecek popülasyonları ülke politikası konusunda bilgilendirmek için Yeni Zelanda'nın mevcut epidemi modelinin geliştirilmesine yönelik araştırmalar içerir. Bununla halk arasında bulaşmanın daha iyi kavranması için dezenfeksiyon, KKE'lerin yeniden kullanımı, fazla sayıda insanın sağlık takibi, Covid-19 yayılma hızını azaltma ve antikor testleriyle geçmiş Covid-19 maruziyetlerini tespit etmeye yönelik bir çözüm sunmaya odaklanılmıştır. Bu konuda son haberler ve görüşlere ulaşmak için üniversitenin haber bültenini takip ediniz.

Show more +Show less -
Neden Auckland?

Neden Auckland?

Satış ve ticaret faaliyetlerinde başarılı olmak ve Avrupa, Pasifik, Maori ve Asya kökenli insanların kozmopolit bir karmasından oluşmak Auckland'in birçok çekici özelliğinden sadece ikisidir. Yeni Zelanda'nın en büyük şehri olan Auckland yaklaşık 400.000'i şehirde, 1.5 milyona yakın daha yüksek bir bölümü daha geniş Auckland bölgesinde yaşayan Yeni Zelanda nüfusunun neredeyse üçte birine ev sahipliği yapmaktadır. Auckland sakinlerinin yüzde 40'ından fazlası Yeni Zelanda dışında doğmuş olup, şehir dünyanın en yüksek çeşitliliğe sahip şehirleri sıralamasında yer almaktadır.

Tablo güzelliğinde sayısız ada ve liman kıyısındaki lokasyonu şehrin doğal manzarasına güzellik katmakta, limanda ve yakındaki Hauraki Körfezinde denize açılan çok sayıda yattan dolayı ‘Yelkenli Şehri' adıyla anılmaktadır. Batı'da bulunan Waitakere Ranges yağmur ormanları batı sahilinin olağanüstü sörf plajları ve sayısız doğa yürüyüşüne açılan doğal bir kapıdır.

Auckland öğrencilere keşfedebilecekleri birçok eğlence, spor ve boş zaman geçirme olanağı sunmaktadır. Çok sayıda tiyatro ve sanat galerisi sanata yatkın kişilere hitap ederken, yüzme, kayak, doğa yürüyüşü gibi geniş kapsamlı aktiviteler ise açık hava etkinliklerini tercih edenleri hayal kırıklığına uğratmayacaktır. Sporseverler de uluslararası stadyumlarda rugbi, futbol ve kriket maçlarını canlı izleme imkanı yakalayabilir.

Auckland bir ticaret merkezi olması ile uluslararası ününü arttırmakta ve Yeni Zelanda girişimcileri ve yenilikçilerine en yüksek yoğunlukta ev sahipliği yapmaktadır. Dolayısıyla, birçok uluslararası mezun istihdam fırsatlarından faydalanmak için şehirde yaşamaya devam etmeyi tercih etmektedir.

Show more +Show less -
Kampüs Konumları

Kampüs Konumları

University of Auckland'ın Auckland şehrine yayılmış çok sayıda kampüsü ve farklı kurumları vardır. Ana kampüsler şöyledir:

City (Şehir) Kampüsü

Auckland'in hemen merkezinde yer alan Şehir Kampüsü kültürel, eğlence ve ticari merkezlere yürüme mesafesindedir. Kafeler, kütüphaneler ve eğlence merkezleri gibi çok çeşitli olanaklara da sahiptir.

Güney Auckland kampüsü

Güney Auckland'ın kalbinde yer alan Güney Auckland Kampüsü 2020 Şubat ayında açılmış oldukça yeni bir kampüstür. Eğitim (öğretmenlik) Lisans derecesi, hazırlık programları sunmakta olup gelecekte daha fazla seçenek sunacaktır. Kampüs merkez Manukau bölgesinde yer almakta olup Manukau tren istasyonu ve otobüs durağı, perakende mağazaları ve halk kütüphanesine oldukça yakındır.

Newmarket Kampüsü

Newmarket'teki büyük iş bölgesine yakın yeni beş hektarlık kampüstür. Büyüme bölgesi olarak tahsis edilmiş olan kampüs şu anda Mühendislik ve Fen Bilimleri fakültelerine ev sahipliği yapmaktadır.

Epsom Kampüsü

Epsom Kampüsü CBD ve Şehir Kampüsüne arabayla on dakikadan daha kısa bir mesafededir ve bir dizi olanak sunar. Ayrıca Eğitim ve Sosyal Hizmet Fakültesinin de ana kampüsü olup, öğretmen eğitimi, spor sağlığı ve beden eğitimi, sosyal hizmet ve danışmanlık alanında programlar sunmaktadır.

Grafton Kampüsü

Başlangıçta Tıp Fakültesi olan Grafton Kampüsü şimdi Tıp ve Sağlık Bilimleri Fakültesi artı Optometri ve Görme Bilimleri Bölümüne de ev sahipliği yapmaktadır. Kampüs Auckland Şehir Hastanesinin tam karşısındadır.

Show more +Show less -
Eğitim seçenekleri

Eğitim seçenekleri

University of Auckland uluslararası öğrencilere lisans ve lisans üstü seviyede çok farklı programlar sunar. Sunulan eğitim programlarının birçoğu öğrencilere hepsi sanat, bilim, tıp, mühendislik, eğitim ve daha fazlası olmak üzere tanınmış alan bilgilerine ait bir dizi ders arasından seçim yapma şartı getirir.

Öğrenciler bir uzmanlık alanı, tek veya çift ana dal ya da bir ana dal bir yan dal seçebilir. Bu, öğrenciler seçtikleri alanı en ileri lisans aşamasına kadar takip edeceği için derece programının büyük bölümünde odaklanacakları konu ve dersleri belirleyecektir.

University of Auckland'deki yüksek lisans programları genel olarak araştırma veya düşünme programı olarak sunulmaktadır. Eğitim veren hocalar öğrencilere seçtikleri alanda ileri seviye uzmanlık eğitimi sağlamayı amaçlar ve bazı durumlarda tezli olsa da çoğunlukla sadece sınıf çalışmaları ile tamamlanmaktadır. Bitirmek için gereken şartların çoğu 18 ay ya da daha kısa bir süre içinde tamamlanabilmektedir.

PhD derecesine götüren doktora programları genelde en az üç yıllık tam zamanlı eğitim yükümlülüğünden oluşur. Öğrencilerin belli bir disiplindeki bilgi birikimi ve kavrayışa önemli katkı sağlayan özgün araştırmalardan oluşan tatmin edici bir tez hazırlama süreci ve ardından sözlü sınavdan oluşur. 100 farklı konuda PhD derecesi verilmekte olup çapraz disipliner projelerde çalışma şansı da dahil bol miktarda araştırma fırsatı sunmaktadır.

Yeni uluslararası PhD öğrencileri Yeni Zelanda PhD öğrencileri ile aynı yıllık harç ücretini ödemektedir. Uluslararası öğrencilere her seviyede çalışmaları için çeşitli burslar şeklinde finansal yardım sağlanmaktadır.

Show more +Show less -
Araştırma

Araştırma

University of Auckland en ileri araştırmalara adanmış olup, en yüksek uluslararası kaliteye sahip araştırmalar yayınlayıp yaymaya ek olarak araştırmaya dayalı öğretimi akademik personelin temel sorumluluğu olarak belirlemektedir. Üniversitenin misyon, hedefler ve stratejiler bildirgesinde nitelik araştırmalarına duyulan ihtiyaç ve araştırma faaliyetlerine daha fazla destek sunulması güçlü bir şekilde vurgulanmaktadır.

Ülkedeki araştırma yönünde aktif olan tüm akademik personelin yüzde 25'i ve Yeni Zelanda'daki en üst düzey A-sınıfı akademik araştırmacıların yüzde 35'i University of Auckland'dendir ve bu da üniversitenin Yeni Zelanda hizmet sektöründe en derin ve geniş çaplı araştırma faaliyetlerine sahip olduğu anlamına gelir.

Üniversite geleneksel disiplinlerde ve çok geniş kapsamlı çapraz disipliner alanlarda mükemmel yüksek lisans ve doktora dereceleri sunar. Bunlar iyi eğitimli akademik personel, geniş kütüphane kaynakları ve en modern bilgi teknolojisi kaynaklarıyla desteklenir.

İncelenen araştırma konuları çeşitliliğe sahip bir spektrum oluşturur ve yaratıcı sanatlar, eğitim, işletme, mühendislik, hukuk, bilim ve daha fazla alan kapsamındaki konuları içerir. Lisans üstü öğrencilerin kendi derecelerinde eğitim almanın yanı sıra üniversite araştırmalarına etkili katkılarda bulunma fırsatı da vardır. Lisans derecelerinin en az iki yılını tamamlamış olan öğrencilere yaz dönemi araştırma bursları da sunulmaktadır.

Show more +Show less -
Öğrenci desteği

Öğrenci desteği

University of Auckland öğrencilerin yurtdışında okurken karşılaşma eğilimi gösterdiği farklı baskılardan haberdardır. Öğrencilere bunların üstesinden gelme konusunda yardımcı olmak için, üniversitenin arkadaş canlısı Uluslararası Öğrenci Danışmanları ekibi konaklama, göç, finans, sağlık ve zindelik ve iş gibi bir dizi destek hizmeti sunmaktadır. Üniversitedeki destek ekibi hizmetlerinin tamamı hem gizli hem de ücretsiz olan Uluslararası Öğrenci Danışmanları ve bir Vize ve Uygunluk Danışmanından oluşur.

Öğrenci Danışmanlarına ek olarak, öğrencilere akademik alanda her tür konuda danışmanlık sunacak kendilerini işine adamış bir Öğrenim Danışmanları ekibi de mevcuttur. Öğrenim danışmanları aşağıda örnekleri verilen bir dizi hizmet sunmaktadır:

 • Akademik ve bilgi becerileri öğrenimini geliştirmek için online eğitim ve kaynaklar
 • Akademik okuma ve yazma, zaman yönetimi, iletişim ve sunum, test/sınav hazırlama ve kritik düşünce alanında kolaylaştırıcı atölye çalışmaları.
 • Adayların önemli araştırma projeleri üstlenmek için gereken becerileri geliştirmesine yardımcı olan Doktor Becerileri Programına katkı sağlamak

Destek personeli eğitimle ilgili soruları yanıtlamaya çalışacak olup, öğrencilere ders danışmanlığı, kayıtta yardım ve diğer ilgili konularda özel yardım için Fakülte Öğrenci Merkezlerine danışmaları tavsiye edilmektedir.

Show more +Show less -
23552
Uluslararası öğrenciler

Newzealand: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
147th  / 1250

THE Dünya Sıralaması

At University of Auckland
At University of Auckland
At University of Auckland
At University of Auckland
At University of Auckland
At University of Auckland
At University of Auckland
At University of Auckland
At University of Auckland
At University of Auckland
At University of Auckland
At University of Auckland
Auckland Auckland 22 Princes Street
Epsom Auckland 74 Epsom Avenue
Auckland Auckland 85 Park Road
Whangarei Northland 13 Alexander Street
Newmarket Auckland 314-390 Khyber Pass Road
Founded in 1883, Auckland is the country?s largest university with over 40,000 students, nearly 10,000 of whom graduate annually. The University of Auckland conducts teaching and learning within eight faculties, two large-scale research institutes, and other institutes and centres. It offers an extremely wide variety of subjects. The university continues to diversify their array of undergraduate programmes by adding innovative new degrees such as the Bachelor of Design, Master of Nursing Science and Bachelor of Education (TESOL), new from 2020.

During students time here at the university, they will learn from outstanding teachers, many of whom are global leaders in their field. Many of the academics are also energetic entrepreneurs. According to Reuters Top 75, the University of Auckland rank as the most innovative university in New Zealand. The university is also been recognised by the MIT Skoltech Initiative as one of the world?s top five emerging leaders in entrepreneurship.

Auckland City shines with opportunity. It offers a kaleidoscope of experiences that will help to shape studnets future. The City Campus is right in the heart of Auckland. Students are within walking distance of all the main cultural, entertainment and commercial hubs. Harbour views and Albert Park add to the appeal. The campus has a full range of amenities including cafes, health services, libraries, childcare facilities and a recreation centre.

Newmarket Campus is a new five-hectare campus adjacent to the major business area in Newmarket. It will provide the University with a site for expansion over the next 50 years. The faculties of Engineering and Science occupy the first of the new facilities.

The Epsom Campus is the main campus for the Faculty of Education and Social Work and is home to approximately 3500 students. Based at 74 Epsom Avenue, the Epsom Campus offers foundation, undergraduate and postgraduate programmes in teacher education, sport health and physical education, social work and counselling.

Originally established as the School of Medicine, the Grafton Campus (opposite Auckland Hospital on the boundary of Auckland Domain) houses the Faculty of Medical and Health Sciences, including a caf?, health services, and the Philson Library. It is also the home to many of the Unviersity of Auckland clinics.

The Tai Tokerau Campus Te Papa Ako o Tai Tokerau is located at 13 Alexander Street, Whang?rei. The campus is located in the heart of Whang?rei city centre and is home to around 200 students who want to live and study in the North. University foundation programmes New Start and the Tertiary Foundation Certificate are offered at the campus and the Faculty of Education and Social Work deliver a selection of teacher education and postgraduate study options at the campus so students can complete their qualifications in Northland.
https://images1.content-gbl.com/commimg/myhotcourses/institution/profile/myhc_244267_320px.jpg The University of Auckland https://www.idp.com/turkey/universities/the-university-of-auckland/iid-nz-00821/

Ortalama toplam maliyet

 • Konutlar
 • Yemek
 • Günlük Yaşam
 • Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Öğrencilerimiz bizim hakkımızda neler düşünüyor?

Overview
(5.0)
Bölüm Kalitesi
3.6
Kampüs Güvenliği
3.8
Öğrenci Desteği
4.4
Eğitim Kalitesi
4.0
Kampüs Çevresi
4.4
Dünya Sıralaması
The University of Auckland The University of Auckland
Rated4/5based on5 student reviews
Customer reviews:
The University of Auckland - by, 2020-03-30
5.0/ 5 stars
The University of Auckland The University of Auckland
Rated4/5based on5 student reviews
Customer reviews:
The University of Auckland - by, 2020-03-23
4.0/ 5 stars
The University of Auckland The University of Auckland
Rated4/5based on5 student reviews
Customer reviews:
The University of Auckland - by, 2020-01-28
5.0/ 5 stars
The University of Auckland The University of Auckland
Rated4/5based on5 student reviews
Customer reviews:
The University of Auckland - by, 2020-01-28
4.0/ 5 stars
The University of Auckland The University of Auckland
Rated4/5based on5 student reviews
Customer reviews:
The University of Auckland - by, 2020-01-29
5.0/ 5 stars

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

The University of Auckland The University of Auckland
Rated4/5based on5 student reviews
Customer reviews:
The University of Auckland - by, 2020-03-30
5.0/ 5 stars
The University of Auckland The University of Auckland
Rated4/5based on5 student reviews
Customer reviews:
The University of Auckland - by, 2020-03-23
4.0/ 5 stars
The University of Auckland The University of Auckland
Rated4/5based on5 student reviews
Customer reviews:
The University of Auckland - by, 2020-01-28
5.0/ 5 stars
The University of Auckland The University of Auckland
Rated4/5based on5 student reviews
Customer reviews:
The University of Auckland - by, 2020-01-28
4.0/ 5 stars
The University of Auckland The University of Auckland
Rated4/5based on5 student reviews
Customer reviews:
The University of Auckland - by, 2020-01-29
5.0/ 5 stars

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin