Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

The University of Auckland

New Zealand
Genel Bakış

Genel Bakış

Kültür çeşitliliği en yüksek şehirlerden birinde yer alan University of Auckland, dünyanın en iyi 100 enstitüsü arasında bulunan tek Yeni Zelanda üniversitesidir (QS World University Rankings 2022). Beş ana kampüsünde 44.000 öğrenciye ev sahipliği yapar ve önde gelen bir eğitim kurumu olarak ün kazanmıştır.

Her yıl 120 farklı ülkeden yaklaşık 9.000 yabancı öğrenciye hem yüz yüze hem de online olarak kapılarını açar.

Yabancı öğrencilerin üçte birinden fazlası mezuniyetlerinden sonra Yeni Zelanda'da kalmaktadır. Ülkedeki yüksek yaşam kalitesinin, istihdam fırsatlarının ve mezunlar için eğitim sonrası üç yıllık çalışma haklarının bir göstergesidir.

University of Auckland, istihdam edilebilirlik açısından Yeni Zelanda'nın en iyi üniversitesidir ve kariyer olanakları için dünyada 68. sıradadır (QS Graduate Employability Rankings 2022). Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine yönelik ilerlemeleri sonuç vermiştir ve 2021'de Times Higher Education University Impact Ranking'de 9. sırada yer almıştır.

QS World University Rankings 2021 için ilk 50'de yer alan 10 farklı konu alanıyla öğrencilerine kalitesi tartışılmayacak düzeyde bir eğitim sunar. Bunlara antropoloji, coğrafya, İngilizce, eğitim, mühendislik ve hemşirelik dahildir. Öğrenciler ve mezunlar, ulusal çapta ve dünya genelinde istihdam edilebilirliği yüksek bireylerdir ve alanlarının lideri olan tecrübeli profesörlerle bağlantılara sahiptir.

Üniversite, 60'tan fazla araştırma merkezi ve enstitüyle öğrencilerine verdiği kaliteli eğitimden gurur duyar. Onların küresel, sosyal, ekonomik ve kültürel bir geleceğe katkıda bulunmalarına yardımcı olmaktadır. Öğrenciler, daha etkileyici bir üniversite deneyimi için yaklaşık 300 farklı kulüp ve topluluktan herhangi birine katılabilir.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Auckland Advantage™

Üniversite, Yeni Zelanda dışından online eğitim alan öğrenciler için bir destek hizmetleri paketi başlatmıştır. Auckland Advantage™ sayesinde Auckland'a gelmeyi beklerken eğitimlerine devam eden yabancı öğrenci topluluğuna gereken yardım sağlanabilir. Bu pakete eğitim, kariyer ve konaklama desteği gibi önemli avantajlar dahildir.

Auckland Advantage™ hizmetlerinden bazıları:

 • Küçük çaplı sanal stajyerlik
 • Vietnam Eğitim Merkezi
 • Çin Öğrenim Merkezleri
 • Uluslararası Yaz Okulu
 • Bir tane ücretsiz lisans programı

LINC Online Öğrenim Desteği

Hindistan, Endonezya, Malezya ve Tayland ülkelerinde online eğitim gören yabancı lisans öğrencileri, üniversitenin online öğrenim desteklerinden faydalanabilir. Öğrencilerin her biri, ihtiyaç duyduklarında yardımcı danışmanlarıyla iletişime geçebilir. Destek hizmetleri öğrencinin yerel saat dilimine uygundur ve haftada yedi gün aktiftir.

Yabancı öğrenciler için hazırlık programları

Öğrenciler, üniversitenin yurt içi ve yurt dışı hazırlık programlarıyla lisans eğitimlerine en iyi şekilde hazırlanabilir. Programlar, ana dili İngilizce olmayan öğrenciler içi tasarlanmıştır ve genellikle bir yıl sürer.

Uluslararası Tanıtım Haftası

University of Auckland Uluslararası Tanıtım Haftası, 15-16 Eylül 2021'de düzenlenmiştir. Akademisyenler, diğer öğrenciler ve uluslararası yöneticilerle online görüşme fırsatları sayesinde programlar, kariyer desteği ve diğer üniversite hizmetleri hakkında bilgiler verilmiştir.

Show more +Show less -
Neden Auckland?

Neden Auckland?

Çarpıcı doğal güzelliklere sahip hareketli bir kozmopolit şehir olan Auckland, hem eğitim hem de iş hayatı için idealdir. Ilıman kışları ve sıcak nemli yaz aylarıyla subtropikal bir iklimi vardır ve Yeni Zelanda'daki en güneşli merkezler arasındadır.

Yeni Zelanda'nın en büyük şehridir ve ülke nüfusunun yaklaşık üçte biri buradadır. Şehrin kendisinde 400.000, Auckland bölgesinin genelinde ise 1.5 milyon kişi yaşamaktadır. Auckland sakinlerinin %40'ından fazlası Yeni Zelanda dışında doğmuştur, bu sayede dünyanın kültür çeşitliliği en yüksek şehirleri arasındadır.

Resmedilmeye değer adaları ve liman kıyısındaki konumu, şehrin doğal güzelliğini daha da zenginleştirmektedir. Limanda ve yakındaki Hauraki Körfezinde denize açılan çok sayıdaki yattan dolayı "Yelkenli Şehri" olarak anılır. Batısında bulunan Waitākere Sıradağları yağmur ormanı, muhteşem sörf plajlarına ve doğa yürüyüşlerine açılan bir kapı gibidir.

Auckland, öğrencilerine spor ve eğlence imkânları sunmaktadır. Birçok tiyatro ve sanat galerisiyle bu alana yatkın kişilere hitap ederken yüzme, kayak ve doğa yürüyüşü gibi geniş kapsamlı aktiviteler sayesinde açık hava etkinliklerini tercih edenler için olanaklar da mevcuttur. Sporseverler ise uluslararası stadyumlarda rugby, futbol ve kriket maçlarını canlı olarak izleyebilir.

Auckland bir ticaret merkezi olarak uluslararası itibarını geliştirmektedir, Yeni Zelanda girişimcileri ve yenilikçilerinin en çok yoğunlaştığı adrestir. Mezun olan birçok yabancı öğrenci, istihdam fırsatlarından faydalanmak için şehirde yaşamaya devam etmektedir.

Show more +Show less -
Kampüs Konumları

Kampüs Konumları

University of Auckland'ın şehirde ve Auckland bölgesinde birçok kampüsü bulunmaktadır. Ana kampüsler:

City (Şehir) Kampüsü

Huzur dolu Albert Parkının yanında, Auckland'ın merkezinde bulunan City (Şehir) Kampüsü kültür, eğlence ve ticari merkezlere yürüme mesafesindedir. Ayrıca kafeler, kütüphaneler, konaklama, eğlence merkezi ve birçok destek hizmeti dahil olmak üzere tüm olanaklara sahiptir.

Güney Auckland Kampüsü

Güney Auckland'ın merkezindeki bu yeni kampüs Şubat 2020'de açılmıştır. Eğitim Lisansı (Öğretmenlik), İşletme Yönetiminde Yüksek Lisans ve hazırlık programlarının yanı sıra gelecekte çok daha fazlası mevcut olacaktır. Kampüs Manukau'un merkezindedir. Manukau tren istasyonuna, otobüs durağına, mağazalara ve halk kütüphanesine yakındır.

Newmarket Kampüsü

Beş hektarlık kampüs, Newmarket'ın ana iş merkezine yakın bir konumdadır. Mühendislik ve Bilim fakültelerine ev sahipliği yapmaktadır ve önümüzdeki 50 yıl içinde genişleme planları vardır.

Epsom Kampüsü

Epsom Kampüsü, şehir merkezine ve City (Şehir) Kampüsüne arabayla on dakikadan daha kısa bir mesafededir ve çeşitli olanaklara sahiptir. Ayrıca Eğitim ve Sosyal Hizmet Fakültesinin ana kampüsüdür. Öğretmen eğitimi, spor sağlığı ve beden eğitimi, sosyal hizmet ve danışmanlık alanında programlar sunmaktadır.

Grafton Kampüsü

Aslen Tıp Fakültesi olan Grafton Kampüsü, günümüzde Tıp ve Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Optometri ve Görme Bilimleri Bölümünün adresidir. Kampüs, Auckland Şehir Hastanesinin tam karşısındadır.

Show more +Show less -
Eğitim seçenekleri

Eğitim seçenekleri

University of Auckland, yabancı öğrenciler için çeşitli lisans ve lisansüstü programa sahiptir. Lisans düzeyindeki programlardan birçoğu, öğrencilere eğitimlerini genişletme fırsatı sağlar ve ana konu alanlarının dışında sanat, bilim, tıp, mühendislik, eğitim, hukuk ve daha birçok bölümden ders seçenekleri sunar.

Öğrenciler tek bir uzmanlık alanı, tek veya çift ana dal ya da bir ana dal bir yan dal seçebilir. Seçtikleri alanı en ileri lisans aşamasına kadar takip edecekleri için derece programının büyük bölümünde odaklanacakları konu ve dersler bu şekilde belirlenecektir.

Yüksek lisans programları genel olarak araştırma veya öğretime dayalı programlardır. Öğretime dayalı yüksek lisans, öğrencilere seçtikleri alanda ileri seviye uzmanlık eğitimi sağlamayı amaçlar ve bazı durumlarda tezli olsa da çoğunlukla sadece sınıf içi çalışmalara dayalıdır. Bu derecelerin birçoğu 18 ay veya daha kısa sürede tamamlanabilir.

PhD (Doktora) ile sonuçlanan doktora programları, genellikle en az üç yıl tam zamanlı olarak verilir. Öğrencilerin o alandaki bilgilere ve anlayışa önemli ölçüde katkı yapan orijinal bir araştırma tezi hazırlamaları ve ardından sözlü bir sınava katılmaları gereklidir.

Doktora, 100 farklı konu alanında mevcuttur ve disiplinler arası projelerde çalışma olanakları dahil olmak üzere birçok araştırma fırsatı sunar.

Yeni yabancı doktora öğrencileri, Yeni Zelandalı doktora öğrencileriyle aynı yıllık harç ücretini öder. Yabancı öğrenciler için tüm eğitim düzeylerinde mali yardım sağlayan çeşitli burslar bulunmaktadır.

Show more +Show less -
Araştırma

Araştırma

University of Auckland, kendini son teknoloji araştırmalara adamıştır, uluslararası kalitedeki araştırmaların yayınlanmasının yanı sıra akademik personelinin birincil sorumluluğu olarak araştırma odaklı öğretimi belirlemiştir.

Üniversite, Yeni Zelanda eğitim sektöründeki en yüksek araştırma etkinliğine sahiptir. Yeni Zelanda'daki A-dereceli akademik araştırmacıların %35'i ve aktif araştırma personelinin %25'i University of Auckland merkezlidir.

Araştırma merkezlerinden bazıları:

 • Auckland Biyomühendislik Enstitüsü
 • Liggins Enstitüsü
 • James Henare Māori Araştırma Merkezi
 • Kamu Politikası Enstitüsü
 • Koi Tū: Bilgilendirilmiş Gelecekler Merkezi

Araştırma konuları geniş bir yelpazeye sahiptir ve güzel sanatlar, eğitim, işletme, mühendislik, hukuk ve bilim gibi konu alanlarını içerir. Lisansüstü öğrencileri, dereceleri için eğitimlerine devam ederken önemli katkılar yapabilir. Ayrıca lisans derecelerinin en az iki yılını tamamlamış olan öğrenciler için yaz araştırma bursları mevcuttur.

Show more +Show less -
Öğrenci desteği

Öğrenci desteği

University of Auckland, yurt dışında eğitim gören öğrencilerin karşılaşabileceği baskıların farkındadır. Üniversitenin yabancı öğrenci danışmanları, yardımcı olmak adına konaklama, göç etme, finans, sağlık ve çalışma dahil olmak üzere çeşitli alanlarda destek hizmetleri sağlar.

Vize ve Uyum Danışmanının ve yabancı öğrenci danışmanlarının da yer aldığı üniversite destek ekibinin hizmetleri güvenilir ve ücretsizdir.

Akademik sorunlarla ilgili rehberlik yapabilecek bir ekip de mevcuttur. Öğrenim danışmanları, aşağıdakiler gibi hizmetlere sahiptir:

 • Akademik ve bilgiye dayalı becerilerin öğrenimini geliştirmek için online rehber ve kaynaklar
 • Akademik okuma ve yazma, zaman yönetimi, iletişim ve sunum, test/sınav hazırlama ve kritik düşünce alanında kolaylık sağlayan çalıştaylar
 • Adayların önemli araştırma projelerini üstlenmek için gerekenleri geliştirmelerine yardımcı olan Doktora Becerileri Programına katkı

Öğrenciler ayrıca program tavsiyeleri, kayıt ve konuyla ilgili diğer sorunlara yönelik yardım için fakültelerindeki öğrenci merkeziyle iletişime geçebilir.

Show more +Show less -
23552
Uluslararası öğrenciler

Newzealand: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
137th  / 1250

THE Dünya Sıralaması

At University of Auckland
At University of Auckland
At University of Auckland
At University of Auckland
At University of Auckland
At University of Auckland
At University of Auckland
At University of Auckland
At University of Auckland
At University of Auckland
At University of Auckland
At University of Auckland
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet

 • Konutlar
 • Yemek
 • Günlük Yaşam
 • Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Öğrencilerimiz bizim hakkımızda neler düşünüyor?

Overview
(5.0)
Bölüm Kalitesi
3.6
Kampüs Güvenliği
3.8
Öğrenci Desteği
4.4
Eğitim Kalitesi
4.0
Kampüs Çevresi
4.4
Dünya Sıralaması
The University of Auckland The University of Auckland
Rated4/5based on5 student reviews
Customer reviews:
The University of Auckland - by, 2020-03-30
5.0/ 5 stars
The University of Auckland The University of Auckland
Rated4/5based on5 student reviews
Customer reviews:
The University of Auckland - by, 2020-03-23
4.0/ 5 stars
The University of Auckland The University of Auckland
Rated4/5based on5 student reviews
Customer reviews:
The University of Auckland - by, 2020-01-28
5.0/ 5 stars
The University of Auckland The University of Auckland
Rated4/5based on5 student reviews
Customer reviews:
The University of Auckland - by, 2020-01-28
4.0/ 5 stars
The University of Auckland The University of Auckland
Rated4/5based on5 student reviews
Customer reviews:
The University of Auckland - by, 2020-01-29
5.0/ 5 stars

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

The University of Auckland The University of Auckland
Rated4/5based on5 student reviews
Customer reviews:
The University of Auckland - by, 2020-03-30
5.0/ 5 stars
The University of Auckland The University of Auckland
Rated4/5based on5 student reviews
Customer reviews:
The University of Auckland - by, 2020-03-23
4.0/ 5 stars
The University of Auckland The University of Auckland
Rated4/5based on5 student reviews
Customer reviews:
The University of Auckland - by, 2020-01-28
5.0/ 5 stars
The University of Auckland The University of Auckland
Rated4/5based on5 student reviews
Customer reviews:
The University of Auckland - by, 2020-01-28
4.0/ 5 stars
The University of Auckland The University of Auckland
Rated4/5based on5 student reviews
Customer reviews:
The University of Auckland - by, 2020-01-29
5.0/ 5 stars

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin