Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
institution profile image

The University of New South Wales

Australia
Genel Bakış

Genel Bakış

UNSW Sydney (University of New South Wales) dünya genelinde işverenler ve kurumlar tarafından tanınan dünyanın önde gelen eğitim ve araştırma kuruluşlarından biridir. Dünya çapında ilk 50'de yer alan UNSW dünyada olumlu bir etki yaratan geleceği düşünen mezunlar vermeye adanmıştır. UNSW öğrencilerin tam potansiyellerini açığa çıkarmaları için gerçek anlamda uygulamalı ve kariyer odaklı eğitim almalarını sağlar. Öğrenciler yaşamlarını değiştiren deneyimler ve dünyaca tanınmış akademisyenlerden aldıkları ilham verici rehberlik sayesinde güçlü yönlerini keşfeder ve geliştirir.

UNSW mezunları dünyada en yüksek istihdam oranına sahip mezunlar arasındadır. UNSW'nin dünya çapında endüstriyle olan güçlü bağlantıları sayesinde öğrenciler beceri ve deneyim kazanır, uluslararası alanda tanınan akademisyenler ve uzman uygulayıcılardan eğitim alır. UNSW mezunları Sydney ve Go8 üniversiteleri esas alındığında en yüksek tam zamanlı mezun istihdam oranı ve en yüksek ücretlere sahiptir. UNSW Avustralya'nın ilk 100 geleceğin liderleri arasında en fazla sayıda öğrenciye sahiptir ve mezunlarından dördü Avustralya'nın ilk beş en genç zenginler listesinde yer almaktadır.

UNSW Sekiz Grubu Avustralya Üniversiteleri (Go8) arasındadır ve araştırma kalitesi ve etkinliği açısından Avustralya'da birinci sırada yer alır. UNSW araştırma bakımından dünya lideridir ve eşitsizlik ve iklim değişikliği gibi kilit konularda disiplinler arası araştırmaların öncüsü olmuştur. UNSW güneş enerjisi, kuantum hesaplama gibi kilit gelişim konularında ön plandadır ve üniversitenin dünyaca tanınan akademisyenleri Avustralya'nın COVID-19 pandemisine karşı verdiği başarılı mücadelenin ön saflarında yer almıştır.

UNSW dünyanın en canlı ve en güvenli şehirlerinden biri arasında gösterilen Sydney'de birden çok kampüse sahiptir.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Geleceğin İlk 100 Lideri Yarışması

Avustralya üniversitelerinde yetiştirilen en iyi yeteneklerin belirlendiği Geleceğin İlk 100 Lideri 2021 Yarışması UNSW Sydney'i iki yıl arka arkaya seçmiştir. Üniversiteden 37 öğrenci en yüksek istihdam edilebilir olarak öne çıkmış olup, bu ödüllerin verilmeye başlandığı 2014'ten bu yana herhangi bir eğitim sağlayıcısının elde ettiği en yüksek rakam olmuştur.

İşbirliği bursu

Üniversitenin Bilgi Sistemleri Lisans (Hons) öğrencisi Jessica Lawson BT Geleceğin Liderleri İlk 100 Ödülünü kazanmıştır. UNSW Sydney İşletme Fakültesi İşbirliği Burs programının bir parçası olarak, üç ila altı ay arası staj hakkına sahip olmuştur. Küresel bir ilaç şirketinde stajını tamamlamış olup şu anda Westpac Bank'deki stajına devam etmektedir.

Lawson şu şekilde konuşmuştur: ''İşbirliği burs programı bana mükemmel fırsatlar sağladı. Staj yapma hakkı elde ettiğim için kendimi gerçekten şanslı hissediyor ve öğrenimimin geriye kalan iki yılında da elimden geldiğince çok şey öğrenmeyi iple çekiyorum''.

Show more +Show less -
video Bg

Burslar ve Finansman

UNSW hırslı, üstün başarılı uluslararası öğrencilere bir dizi burs ödülü sağlamaktadır. Bunlar akademik çevre, müfredat dışı aktiviteler, liderlik becerileri ve daha fazlası olmak üzere birden çok faktör esas alınarak verilir. Öğrenciler bu burslar sayesinde sadece finansal yardım elde etmekle kalmaz aynı zamanda geleceğin işverenleri tarafından tanınır.

Uluslararası Bilgi Bursu

UNSW Sydney bu bursu lider olma konusunda tutkulu, mükemmel akademik erdemlere sahip, müfredat dışı aktivitelerde başarılı ve üniversitenin akademik çalışmaları için doğru tercih olduğunu paylaşan öğrencilere verir.

Bursu alanlara:

 • Öğrenim harçlarını da kapsayan tam bursluluk (veya)
 • En az okudukları program süresince yılda 20.000 AUD sağlanır

Avustralya'nın Küresel Üniversite Ödülü

Üniversitedeki çalışmaları sayesinde üstün akademik başarıyla hedeflerine ulaşma konusunda tutkulu öğrenciler bu ödülü alacaktır.

Bursu alanlara:

 • Bir yıl için 10.000

UNSW Global Akademi Ödülü

UNSW Global Temel Çalışmaları tamamlayan ve güçlü bir akademik üstünlüğü olan öğrencilere verilir.

Ödülü alanlara:

 • Bir yıl için 10.000 AUD verilecektir (veya)
 • Bir yıl için 5.000 AUD verilecektir

Show more +Show less -
video Bg

Mezun sonuçları

UNSW Sydney dünyanın en yüksek istihdam oranına sahip mezunlarını verir. Dünya çapında endüstriyle olan güçlü bağlantıları sayesinde, öğrenciler beceri ve deneyim kazanır, uluslararası alanda tanınan akademisyenler ve uzman uygulayıcılardan eğitim alır. QS Mezun İstihdamı Derecelendirmesinde UNSW Sydney dünyada 27'nci sıradadır.

UNSW Sydney mezunları Sydney ve Go8 üniversiteleri esas alındığında en yüksek tam zamanlı mezun istihdam oranı ve en yüksek ücretlere sahiptir. Avustralya'nın ilk 100 geleceğin lideri arasında en fazla sayıda öğrenciye sahip olan üniversitedir ve Avustralya'nın ilk beş en genç zenginler listesinde dört mezuna ev sahipliği yapmıştır.

UNSW Sydney mezunları son derece ünlü işverenler ve NASA, Microsoft, Ernst & Young, Google, Unilever, HSBC, Slater & Gordon, UNESCO, Rio Tinto ve Oxfam gibi global kuruluşlarla çalışmaktadır.

İş-Entegre Öğrenim

UNSW Sydney öğrencilerin gerçek dünya deneyimi kazanmak ve iş dünyasına hazırlanmak için endüstriyle doğrudan çalışmasına imkan tanıyan iş-entegre öğrenimi programları kapsamına almıştır. Bu deneyimler Avustralya ve dünya genelindeki ortak kuruluşlarla sağlanır.

Avustralya'da eğitim sonrası çalışma

Uluslararası öğrenciler mezuniyetten sonra Geçici Mezuniyet Vizesi Eğitim Sonrası Çalışma kısmına başvurma hakkı kazanır. Akademik çalışmalarına kendi ülkelerinde başlayan öğrenciler de son 12 ay içinde bir Öğrenci Vizesi almışlarsa başvurmaya uygundurlar.

UNSW İşletme Fakültesi Mezun ve Müşteri Çözümleri Yöneticisi Catherine Hu TikTok için şöyle konuşmuştur ''Üniversiteden çıkarken, iyi bir iletişimci olmak, ekip üyesi olmak, iyi sunum yapmak gibi aktarılabilir pek çok beceri hedefi vardır, burada [UNSW] çalışarak yıllar boyunca geliştirdiğiniz bu tür beceriler, işgücüne çok kolay aktarılabilir.''

Show more +Show less -
Öğrenci Güvenliği

Öğrenci Güvenliği

UNSW Güvenlik Hizmetleri öğrencilerine kampüste 24 saat kapsamlı güvenlik ve emniyet izleme hizmetleri sunar.

Bu hizmetler ile şunlar sağlanır:

 • Öğrencilerin korunması
 • Mal güvenliğinin korunması
 • Suçların tespit edilmesi ve önlenmesi
 • saat CCTV ile izlenen bir kontrol odası, bina erişimi ve alarm sistemleri

UNSW Güvenlik Yetkilileri Parlamento Kanunları kapsamında birçok özel yetkiyle tamamen imtiyazlı duruma getirilmiştir. Gerekirse, emniyet teşkilatıyla birlikte hareket etmektedirler.

Emniyet karakolları

UNSW Sydney'de aynı zamanda 24 saat hizmet veren bir karakol ve acil durum müdahale servisi vardır. Sunulan hizmetlerden bazıları şöyledir:

 • Emniyet aracı devriyeleri
 • Yaya devriyeler
 • Güvenlik eskortları
 • Güvenlik ring servisi

Uygulama

UNSW öğrencileri gece otobüsleri ve ulaşım için irtibat kurulacak kişileri, güvenlik ipuçları, haberleri ve daha fazlasını takip etmelerine yardımcı olan ücretsiz StaySafe@UNSW uygulamasından faydalanabilir.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

UNSW Sydney öğrencilere akademik programlar, öğrenci aktiviteleri ve eğitim hizmetleriyle dolu bir öğrenim deneyimi sunar. Akademik personeli alanlarında dünya lideri olarak tanınmaktadır. Üniversitedeki öğrenciler de modern tesisler ve titiz kariyer odaklı eğitimden faydalanmaktadır.

UNSW'de yüzlerde ödüllü derece ve çift ana dal derece kombinasyonları vardır. Muhasebe ve Finans, Çevre Bilimleri ve bazı Mühendislik uzmanlıkları da dahil UNSW'deki akademik konuların altısı dünyada ilk 20'de yer almaktadır. UNSW ayrıca dünyanın ilk kuantum mühendisliği lisans derecesini ve Avustralya'nın en çok talep gören tıp derecelerini sunmaktadır. UNSW'nin dünya genelinden en çalışkan ve en üstün başarılı öğrencilerin eğitim aldığı ve başarıya ulaştığı yer olmasının sebebi budur.

UNSW Sydney, öğrencilere eğitim yapısı üzerinde daha fazla kontrol sağlayan ve müfredat dışı etkinliklerle gelişim faaliyetleri için zaman yaratan yenilikçi bir 3+ akademik takvime sahiptir. Her dönem daha az ders ve isteğe bağlı bir yaz dönemi sayesinde staj, kulüp, ve topluluk ya da mesleki becerileri geliştirme olanakları artar.

Dünya Standartlarında Eğitim

Eğitim alanında mükemmeliyet UNSW deneyiminin merkezinde yer alır. Üniversite kadrosunda bulunan akademisyenler alanlarında başarılı ve azimlidir. UNSW programları öğrencilerin öğrenim biçimlerinde fark yaratmak için en son teknolojiden faydalanır. Dijital öğrenim ortamları, sanal ortamları kapsayarak çevrimiçi küresel bir topluluğa erişim sağlar.

İş-Entegre Öğrenim

Üniversite, programlarındaki iş entegre öğrenim sayesinde öğrencilerin gerçek dünya deneyimi kazanmasına yardımcı olur. Bu fırsatlar ulusal ve uluslararası ortak kuruluşlarla birlikte sunulmaktadır.

Uluslararası Düzeyde Takdir Toplayan Araştırmalar

UNSW 7.000 güçlü araştırma topluluğuna sahiptir ve geleceğin sorunlarını çözmeye yatırım yapmaktadır. Üniversite yenilenebilir enerjiden iklim değişikliği, hayat kurtaran tıbbi tedaviler ve daha fazla çığır açan teknolojiye kadar önemli konulara eğilmektedir.

Show more +Show less -
video Bg

Giriş koşulları

Lisans eğitimi

Lisans eğitim için, akademik giriş şartlarını yerine getirmenin birden çok yolu vardır. Bunlar arasında lise eğitimi, hazırlık eğitimi, iyi bir temel eğitim ve üniversite transferi yer alır.

Lisansüstü eğitim

Lisansüstü eğitim içinse, öğrencilerin genelde bir yüksek öğretim kurumunda lisans çalışmalarını tamamlamış olması gerekir. Daha fazla bilgiye lisans ve lisansüstü giriş koşulları veya derece bulucu derece sayfaları kısmından ulaşabilirsiniz.

İngilizce dil koşulları

Bir öğrencinin yeterlilikleri İngilizce dilinde üstlenilmemiş ve değerlendirilmemişse, öğrenci kabul için minimum koşulları karşılayan İngilizce dil kabiliyetine ilişkin kanıtları sunmalıdır. UNSW Sydney'in derece bulucu derece sayfalarında programın İngilizce dil koşullarıyla ilgili detaylar yer almaktadır.

Diğer yeterlilikler

Üniversite, İngilizce hazırlık kursları ve İngilizce testlerine ek olarak İngilizce dil koşulları için birçok akademik yeterliliği de kabul etmektedir. Tüm yeterlilikler öğrenciler tarafından eğitim başlangıç yılından itibaren en fazla iki yıl önce alınmış olmalıdır (yalnız İsveç, Danimarka veya Norveç'ten gelen öğrenciler UNSW Sydney'de eğitime başladıkları yıldan önceki dört yıla ait sonuçları gösterebilir).

Show more +Show less -
17149
Uluslararası öğrenciler

Australia: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
71st  / 1250

THE Dünya Sıralaması

UNSW Sydney Bring Your Difference
At UNSW
At UNSW
UNSW Sydney Student Reuben
At UNSW
UNSW Business Alumnus Catherine
At UNSW
UNSW Sydney Visits Paddington Campus
At UNSW
Join UNSW
UNSW Sydney Visits Kensington Campus
At UNSW
At UNSW
At UNSW
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$2462

 • $1030
  Konutlar
 • $898
  Yemek
 • $138
  Günlük Yaşam
 • $396
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?