Hemen destek alın arrow

hipchat Arayın ya da Online Yazışın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

The University of Newcastle

Australia
Genel Bakış

Genel Bakış

The University of Newcastle, ilgi çekici, çağdaş akademik programlarının yanı sıra yüksek kaliteli eğitim ve öğretimi ile kazandığı ün sayesinde ileri gelen kurumlardan biridir. Öğrenciler alanlarında lider olan akademisyenlerden eğitim alır ve dünya genelinde etki yaratmak üzere hazır olarak mezun olur.

Üniversite, dünyada 197. sırada yer alan araştırma ağırlıklı bir üniversitedir (2021 QS World University Rankings). Otomasyon ve kontrol, madencilik ve maden mühendisliği, hemşirelik, mimarlık, eğitim ve daha birçok konuda öne çıkmaktadır ve dünyada ilk 200 (2020 QS World University Rankings by Subject Sıralaması) içinde yer alan toplam on konu alanı sunmaktadır. Avustralya'da endüstri işbirliği için 1. sırada yer almakta olup 2018 Avustralya Araştırma Mükemmelliği Raporu'na göre, araştırmalarının yüzde 95'i ''dünya standartlarında ya da çok üzerindedir''.

Üniversite, küresel çaptaki konumunu ve performansını geliştirmeye odaklanmaya devam eder. Aynı zamanda adalet, eğitim ve araştırma alanlarında küresel liderler yetiştirmek için çalışır. Dolayısıyla, üniversite dünya genelinden uluslararası öğrenciler için kapılarını ardına kadar açık tutar ve onlara dünyanın herhangi bir köşesinde gerçek bir etki yaratmak için gerekli becerileri kazandırmayı amaçlar.

Modern ve şehir merkezli kampüsleri öğrencilere Avustralya genelinde çeşitli cazip konumlarda öğrenim görme imkânı sunar. Ana kampüs Newcastle'da olup Central Coast, Sidney ve diğer noktalarda tesisleri mevcuttur. Aynı zamanda, üniversite Singapur'da küresel bir merkeze ve Avustralya'da çeşitli bölgesel merkezlere sahiptir.

Üniversite, ılık iklimi ve güzel manzaraları ile tanınan samimi ve çok kültürlü bir ülkede yaratıcılık ve hayal gücüne odaklı seçkin bir eğitim sunar. Bu kombinasyon, kurumu uluslararası öğrenciler için popüler bir seçenek yapar çünkü üniversite, modern küresel bir kurumdan beklenen talepleri başarılı bir şekilde karşılamaya devam etmektedir.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Üniversite Newcastle'ın merkezinde büyümeye devam eder

Üniversite, Honeysuckle City Campus Development'ın (Şehir Kampüs Geliştirme Projesi) ilk binasının tasarımı ile şehir merkezindeki büyüme çalışmalarını sürdürmektedir. Göz alıcı şıklığının yanı sıra şeffaf ve sofistike bir duruşa sahip olan bu bina ‘şehir içinde bir sahne' inşa etmek üzere tasarlanmıştır. Kampüs, üniversitenin Yaratıcı Endüstriler Fakültesi'ne yönelik bir İnovasyon Merkezi'nin yanı sıra yeni tesislere ev sahipliği yapacaktır.

25 milyon AUD tutarında harcama yapılan bu bina öğrencilere, kullanıcıların dinamik isteklerine cevap verebilecek olan çok sayıda esnek alanlar sunacaktır. Bunlar arasında, gayri resmi işbirliğine yönelik alanların yanı sıra eğitim-öğretim amaçlı modern stüdyolar, etkinlik ve sergi alanları, ortak çalışma ve ağ kurma alanları yer alacaktır. Binanın yapımına kısa zamanda başlanacak olup çalışmaların 2020 yılının son aylarında tamamlanması beklenmektedir.

Üniversitedeki araştırmacılar Prestijli Avustralya-Amerika Fulbright Burslarına layık görülmüştür

University of Newcastle'da görev yapan 3 araştırmacı, kendi alanlarında küresel bir etki yaratma konusundaki potansiyellerini takdir amaçlı olarak Avustralya-Amerika Fulbright Bursları'na layık görülmüştür.

Profesör Philip Dwyer'in yanı sıra Scott Donne ve Dr. Julie McIntyre adlı akademisyenler 6 aya kadar ABD'de diğer akademisyenlerle işbirliği yaparak bilgilerini paylaşacak ve aynı zamanda seminerler, çalıştaylar ve halka açık konferanslar aracılığıyla ABD'de daha geniş bir toplumla bağlantı kurma imkânı elde edecektir.

Fulbright Programı, fikir paylaşımını, iki ülke arasında araştırma ortaklığını ve kültürel anlayışı geliştirmeyi amaçlayan, ABD'de yurtdışı değişim bursu alanında öncü bir programdır.

Çevre ve Yaşam Bilimleri Fakültesi'nden Elektrokimya çalışmaları yürüten Profesör Scott Donne üniversite bünyesindeki Centre for the History of Violence (Şiddet Tarihi Merkezi) adlı merkezin kurucu müdürü Profesör Philip Dwyer Fulbright Kıdem Bursu'na layık görülmüştür.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Üniversite eğitiminde öncü bir isim olan University of Newcastle, çağdaş ve ilgi çekici akademik programlarının yanı sıra yüksek kaliteli eğitim-öğretimi ile takdir toplamıştır.

Üniversite'nin NeW Futures adlı 2016-2025 Strateji Programı yenilikçi modeller aracılığıyla yüksek kaliteli ve erişilebilir programlar sunmayı amaçlar. İyi bit eğitim ve üstün öğrenci başarısına vurgu yapan üniversite, bir yandan eğitim-öğretimi ile Avustralya'nın en iyileri arasındaki yerini korurken diğer yandan küresel çapta rekabet etmeye hazır mezunlar yetiştirir.

Eğitim kadrosunda ülke ve eyalet genelinde Yılın Öğretmeni ödülüne ve seçkin Avsutralya Üniversite Eğitimi Ödülleri'ne layık görülen uzmanlar yer alır.

University of Newcastle, öğrencilere, eğitime karşı merak uyandıran bir yaklaşım sunar. Üniversitede yürütülen programlar, eğitim ile araştırma, pratik deneyim ve ücretli iş imkanlarını bir arada sunar.

Yoğun küresel rekabet yarışında yer alan University of Newcastle'ın yüksek kaliteli ve dünya standartlarında bir eğitim-öğretim sunma dolayısıyla kazandığı ün, 114'ü aşkın ülkeden öğrenci çekmesini sağlamıştır.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

University of Newcastle bünyesindeki fakülteler şunlardır:

İşletme ve Hukuk Fakültesi

Fakülte, yenilikçi derece programları sunar ve dinamik bir öğrenim topluluğu yaratır. Bünyesinde bulunan araştırmacılar dış ortaklar ile işbirliği kurar ve uzmanlık alanlarında aktif olarak bilgi üretirler.

Eğitim ve Edebiyat Fakültesi

Eğitim ve Edebiyat Fakültesi, araştırma derece programlarının yanı sıra yenilikçi lisans programları ve lisansüstü programlar sunar. Aynı zamanda mezunlarının ileri düzey mesleki becerilere sahip olmalarını sağlamak üzere tasarlanan ilgi çekici ve canlı bir akademik topluluğa sahiptir.

Mühendislik ve Yapılı Çevre Fakültesi

Mühendislik ve Yapılı Çevre Fakültesi, Avustralya'da alanının en iyisi olup güçlü sanayi bağlantılarının yanı sıra yüksek kaliteli araştırmaları ve eğitimi ile tanınır. Fakülte'nin araştırma-yoğun ortamı Avustralya ve dünya genelinden yüksek nitelikli akademik araştırmacıları cezbetmektedir.

Sağlık ve Tıp Fakültesi

Lisansüstü meslek programlarının yanı sıra lisans programları yürüten Sağlık ve Tıp Fakültesi sağlık personeli yetiştiren küresel bir liderdir. Aynı zamanda, sağlık mesleklerini destekleyen temel bilimler alanında da program seçenekleri mevcuttur. Fakülte'nin araştırma alanındaki başarısı, Hunter Medical Research Institute aracılığıyla sağlık kuruluşlarına ve topluma doğrudan erişim ile bağlantılıdır.

Fen Fakültesi

Dikkat çeken eğitim-öğretim tesislerine sahip olan Fen Fakültesi, matematik, fen, psikoloji, gıda ve beslenme, spor ve egzersiz, ve gelişim çalışmaları gibi temel alanlarda derece programları sunar. Eğitim ve araştırma alanındaki başarılarını en üst seviyeye çıkarmak için sağlık hizmetleri, kamu ve sivil toplum kuruluşları ve yerel sanayi ile işbirliği içinde çalışır.

İngilizce Dil ve Hazırlık Çalışmaları Merkezi

Çeşitli özgeçmişlere sahip öğrencilere, üniversiteye giriş konusunda yardımcı olmadaki başarılı dolayısıyla ülke çapında adından söz ettiren bu merkez, İngilizce dil desteği ve çeşitli imkanlar tanıyan programlar sunar.

Show more +Show less -
Nasıl başvurulur?

Nasıl başvurulur?

Lisans ve Lisansüstü Başvurular

Çevrimiçi Başvuru

İnternet erişimi bulunan uluslararası öğrenciler, lisans programları ve lisansüstü programlar için üniversitenin Çevrimiçi Doğrudan Giriş aracını kullanarak başvuru yapabilir. Öğrenciler açtıkları çevrimiçi başvuru sayfasındaki bilgilerini kaydederek daha sonra sayfaya tekrar dönebilirler.

Kağıt Üzerinde Başvuru

Öğrenciler çevrimiçi başvuru sistemine erişememeleri halinde başvurularını kâğıt üzerinde tamamlayarak gönderebilirler. Öğrenciler başvuru yapmak istedikleri programı seçebilir ve doldurdukları başvuru formunu gönderebilirler. Doğrudan başvuru işleminde herhangi bir ücret söz konusu değildir.

Başvuru yapabilmek için öğrencilerin aşağıda belirtilen belgelerin aslını veya onaylı kopyalarını teslim etmeleri gerekir. Öğrenci başvuruları, ancak şu belgelerin üniversiteye sunduğu zaman işleme alınacaktır:

 • Pasaport
 • Akademik not dökümü (transkript)
 • İş deneyimini gösteren referans mektupları
 • Bitirme sertifikası
 • CV/Özgeçmiş

Doktora (PhD) Başvuruları

Doktora programlarına ve yüksek lisans araştırma derece programlarına başvuru yapacak olan adaylar internet sayfası üzerinden doğrudan başvuru yapabilir.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

University of Newcastle'da verilen burslardan bazıları şunlardır:

FEBE Golden Jubilee Commemorative Uluslararası Bursu

Bu burs, bir öğrencinin derece programı boyunca 140.000 AUD'ye kadar burs vermektedir. Uzun vadeli bir yüksek araştırma derecesini hedefleyerek University of Newcastle'ın (Callaghan kampüsü) Mühendislik ve İnşa Edilen Çevre Fakültesindeki bir programa girmeleri için akademik olarak üstün başarı gösteren yabancı öğrencileri desteklemekte ve teşvik etmektedir.

Hindistan Uluslararası Mükemmeliyet Bursu

Akademik geçmişi güçlü olan Hintli öğrenciler, azami 15.000 AUD değerinde Uluslararası Mükemmeliyet Bursunu almaya hak kazanabilmektedir.

Küresel Liderler Bursu

Bir lisans veya lisansüstü İşletme veya Hukuk programında öğrenim görmek üzere Afrika, Latin Amerika, Orta Doğu, Güney Asya ve Güneydoğu Asya'dan gelen öğrenciler, 12.500 AUD'ye kadar burs almaya hak kazanmaktadır.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

Dünya standartlarında yetenek

University of Newcastle mezunları, üniversitenin sektörle bağlantılı öğrenim uygulamalarının öğrencilerin hem sınıf içinde hem de sınıf dışında eğitim almalarına imkân tanıması dolayısıyla, dünyanın en iyileri arasında yer alır. Üniversitenin lisans derece programlarının %90'dan fazlası öğrencilere staj imkanı sunar.

2017-2018 Mezun Sonuç Anketi ve 2017-2018 Öğrenci Deneyimi Anketi (qilt.edu.au) sonuçlarına göre üniversite, hem lisans hem de lisansüstü öğrenciler genelinde verdiği öğrenci desteği ile ulusal ortalamanın üzerinde bir sıralama elde etmiştir (qilt.edu.au). Aynı zamanda lisansüstü öğrenciler, genel eğitim deneyimi kalitesi ile üniversiteyi, ulusal ortalamanın üzerinde olarak değerlendirmiştir. %95'in üzerinde olan genel lisansüstü istihdam oranı ile birlikte bu sonuç öğrencilerin, doğru bir ortamda öğrenim gördüklerini ve mezun olduklarında başarılarını sürdürdüklerini göstermektedir.

2012 Avustralya Mezun Anketi aynı zamanda University of Newcastle mezunlarının %82'sinin, işe başlamak için yeterli becerilerle donatıldıklarına inandıklarını ortaya koymuştur.

Her yıl, University of Newcastle bünyesinden pek çok öğrenci üstün başarısı ile takdir toplamaktadır. Yakın dönemde, İnşaat Mühendisliği Doktora (PhD) öğrencisi Glen Burton Avustralya Asya Başbakanlık Ödülü'nü kazanmıştır.

İş-Entegre Öğrenim

İş Deneyimi, staj veya uygulama eğitimi olarak da bilinen İş-Entegre Öğrenim dünya standartlarındaki bu üniversiteye, yüksek nitelikli mezunları işe alan öncü uluslararası ve yerel kuruluşlarla doğrudan ortaklık kurma gibi benzersiz bir imkân sunar.

Connect 88 adlı staj programı özel olarak uluslararası öğrencilere yönelik tasarlanmış olup onların sektörde faydalı bağlantılar kurmanın yanı sıra işletmelerle irtibata geçebilmelerine yönelik fırsatlar sunar ve onların mezun olduklarında kariyere hazır olmalarını sağlar.

Show more +Show less -
6384
Uluslararası öğrenciler

Australia: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
251st  / 1250

THE Dünya Sıralaması

At UoN
At UoN
At UoN
At UoN
At UoN
At UoN
Real-world experience - Bachelor of Business student Emma
At UoN
Come study with us
At UoN
Life On-Campus, It
At UoN
At UoN
At UoN
Ourimbah New South Wales 10 Chittaway Road
Newcastle New South Wales Cnr King and Auckland Streets
Callaghan New South Wales University Drive
Sydney New South Wales 55 Elizabeth Street
Built on the principles of equity, excellence and engagement, the University of Newcastle has a reputation as a world-class institution making an impact within its own region, throughout Australia and across the globe. Its research is world-class and diverse. Degree programs are internationally recognized and university partnerships and collaborations drive innovation.

The University of Newcastle offers a wide range of undergraduate, postgraduate and research degrees. An undergraduate, or Bachelor's degree, is usually students first degree at university and their pathway into their future career. Students will have access to world-class researchers and teachers, purpose-built facilities and first-rate student support. Postgraduate study gives students the edge when it comes to advancing or changing their career. The university provides complete flexibility in their program, and they can study anything from a single subject to an entire degree from online, face-to-face, or do a bit of both options. A research degree provides a unique opportunity to follow a specific interest, in a particular area of research. The university have a strong research presence across its disciplines and have approximately 150 research degrees to choose from.

Campus life is full and a broad range of services are on offer. The University of Newcastle offers fantastic sporting facilities which include a 50m indoor heated pool, an 18m climbing wall (the second highest in Australia), a fully equipped gymnasium, martial arts/aerobic studios and two competition indoor courts. Beside this it has a wide selection of food, beverage and retail outlets including university?s famous Bar on the Hill and throughout the year, various social and cultural events on campus bring students, staff and the broader Newcastle community together.

With three primary campuses and a physical presence in Singapore, Sydney and another five regional cities in Australia, the university has created environments that strive to meet the needs of the staff and students in each distinct location.

The University of Newcastle's main campus at Callaghan is only 12 kilometres from beaches and the heart of Newcastle, a city named as one of the world's top 'Smart Cities' to watch in 2017 by Global Magazine National Geographic Traveller. It is a wonderful mix of award winning, architecturally designed buildings and world-class infrastructure scattered over 140 hectares of natural bushland.
https://images1.content-gbl.com/commimg/myhotcourses/institution/profile/myhc_168057_320px.jpg The University of Newcastle https://www.idp.com/turkey/universities/the-university-of-newcastle/iid-au-00400/

Ortalama toplam maliyet$2464

 • $1032
  Konutlar
 • $897
  Yemek
 • $138
  Günlük Yaşam
 • $397
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin