Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

The University of Newcastle

Australia
Genel Bakış

Genel Bakış

The University of Newcastle, ilgi çekici, çağdaş akademik programlarının yanı sıra yüksek kaliteli eğitim ve öğretimi ile kazandığı ün sayesinde ileri gelen kurumlardan biridir. Öğrenciler alanlarında lider olan akademisyenlerden eğitim alır ve dünya genelinde etki yaratmak üzere hazır olarak mezun olur.

Üniversite, dünyada 197. sırada yer alan araştırma ağırlıklı bir üniversitedir (2021 QS World University Rankings). Otomasyon ve kontrol, madencilik ve maden mühendisliği, hemşirelik, mimarlık, eğitim ve daha birçok konuda öne çıkmaktadır ve dünyada ilk 200 (2021 QS World University Rankings by Subject Sıralaması) içinde yer alan toplam 15 konu alanı sunmaktadır. Sektörde iş birliği alanında Avustralya'nın en iyisidir (Innovation Connections IC Report 2014 – 2020), 2018 Excellence in Research Australia raporuna göre araştırmalarının %95'i ''dünya standartlarında'' veya ''dünya standartlarının üzerindedir''.

Üniversite, küresel çaptaki konumunu ve performansını geliştirmeye odaklanmaya devam eder. Aynı zamanda adalet, eğitim ve araştırma alanlarında küresel liderler yetiştirmek için çalışır. Dolayısıyla, üniversite dünya genelinden uluslararası öğrenciler için kapılarını ardına kadar açık tutar ve onlara dünyanın herhangi bir köşesinde gerçek bir etki yaratmak için gerekli becerileri kazandırmayı amaçlar.

Modern ve şehir merkezli kampüsleri öğrencilere Avustralya genelinde çeşitli cazip konumlarda öğrenim görme imkânı sunar. Ana kampüs Newcastle'da olup Central Coast, Sidney ve diğer noktalarda tesisleri mevcuttur. Aynı zamanda, üniversite Singapur'da küresel bir merkeze ve Avustralya'da çeşitli bölgesel merkezlere sahiptir.

Üniversite, ılık iklimi ve güzel manzaraları ile tanınan samimi ve çok kültürlü bir ülkede yaratıcılık ve hayal gücüne odaklı seçkin bir eğitim sunar. Bu kombinasyon, kurumu uluslararası öğrenciler için popüler bir seçenek yapar çünkü üniversite, modern küresel bir kurumdan beklenen talepleri başarılı bir şekilde karşılamaya devam etmektedir.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Üniversite Newcastle'ın merkezinde büyümeye devam eder

Üniversite, Honeysuckle City Campus Development'ın (Şehir Kampüs Geliştirme Projesi) ilk binasının tasarımı ile şehir merkezindeki büyüme çalışmalarını sürdürmektedir. Göz alıcı şıklığının yanı sıra şeffaf ve sofistike bir duruşa sahip olan bu bina ‘şehir içinde bir sahne' inşa etmek üzere tasarlanmıştır. Kampüs, üniversitenin Yaratıcı Endüstriler Fakültesi'ne yönelik bir İnovasyon Merkezi'nin yanı sıra yeni tesislere ev sahipliği yapacaktır.

25 milyon AUD tutarında harcama yapılan bu bina öğrencilere, kullanıcıların dinamik isteklerine cevap verebilecek olan çok sayıda esnek alanlar sunacaktır. Bunlar arasında, gayri resmi işbirliğine yönelik alanların yanı sıra eğitim-öğretim amaçlı modern stüdyolar, etkinlik ve sergi alanları, ortak çalışma ve ağ kurma alanları yer alacaktır. Binanın yapımına kısa zamanda başlanacak olup çalışmaların 2020 yılının son aylarında tamamlanması beklenmektedir.

Üniversitedeki araştırmacılar Prestijli Avustralya-Amerika Fulbright Burslarına layık görülmüştür

University of Newcastle'da görev yapan 3 araştırmacı, kendi alanlarında küresel bir etki yaratma konusundaki potansiyellerini takdir amaçlı olarak Avustralya-Amerika Fulbright Bursları'na layık görülmüştür.

Profesör Philip Dwyer'in yanı sıra Scott Donne ve Dr. Julie McIntyre adlı akademisyenler 6 aya kadar ABD'de diğer akademisyenlerle işbirliği yaparak bilgilerini paylaşacak ve aynı zamanda seminerler, çalıştaylar ve halka açık konferanslar aracılığıyla ABD'de daha geniş bir toplumla bağlantı kurma imkânı elde edecektir.

Fulbright Programı, fikir paylaşımını, iki ülke arasında araştırma ortaklığını ve kültürel anlayışı geliştirmeyi amaçlayan, ABD'de yurtdışı değişim bursu alanında öncü bir programdır.

Çevre ve Yaşam Bilimleri Fakültesi'nden Elektrokimya çalışmaları yürüten Profesör Scott Donne üniversite bünyesindeki Centre for the History of Violence (Şiddet Tarihi Merkezi) adlı merkezin kurucu müdürü Profesör Philip Dwyer Fulbright Kıdem Bursu'na layık görülmüştür.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Üniversite eğitiminde öncü bir isim olan University of Newcastle, çağdaş ve ilgi çekici akademik programlarının yanı sıra yüksek kaliteli eğitim-öğretimi ile takdir toplamıştır.

Üniversite'nin NeW Futures adlı 2016-2025 Strateji Programı yenilikçi modeller aracılığıyla yüksek kaliteli ve erişilebilir programlar sunmayı amaçlar. İyi bit eğitim ve üstün öğrenci başarısına vurgu yapan üniversite, bir yandan eğitim-öğretimi ile Avustralya'nın en iyileri arasındaki yerini korurken diğer yandan küresel çapta rekabet etmeye hazır mezunlar yetiştirir.

Eğitim kadrosunda ülke ve eyalet genelinde Yılın Öğretmeni ödülüne ve seçkin Avsutralya Üniversite Eğitimi Ödülleri'ne layık görülen uzmanlar yer alır.

University of Newcastle, öğrencilere, eğitime karşı merak uyandıran bir yaklaşım sunar. Üniversitede yürütülen programlar, eğitim ile araştırma, pratik deneyim ve ücretli iş imkanlarını bir arada sunar.

Yoğun küresel rekabet yarışında yer alan University of Newcastle'ın yüksek kaliteli ve dünya standartlarında bir eğitim-öğretim sunma dolayısıyla kazandığı ün, 105'ü aşkın ülkeden öğrenci çekmesini sağlamıştır.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

University of Newcastle bünyesindeki fakülteler şunlardır:

İşletme ve Hukuk Fakültesi

Fakülte, yenilikçi derece programları sunar ve dinamik bir öğrenim topluluğu yaratır. Bünyesinde bulunan araştırmacılar dış ortaklar ile işbirliği kurar ve uzmanlık alanlarında aktif olarak bilgi üretirler.

Eğitim ve Edebiyat Fakültesi

Eğitim ve Edebiyat Fakültesi, araştırma derece programlarının yanı sıra yenilikçi lisans programları ve lisansüstü programlar sunar. Aynı zamanda mezunlarının ileri düzey mesleki becerilere sahip olmalarını sağlamak üzere tasarlanan ilgi çekici ve canlı bir akademik topluluğa sahiptir.

Mühendislik ve Yapılı Çevre Fakültesi

Mühendislik ve Yapılı Çevre Fakültesi, Avustralya'da alanının en iyisi olup güçlü sanayi bağlantılarının yanı sıra yüksek kaliteli araştırmaları ve eğitimi ile tanınır. Fakülte'nin araştırma-yoğun ortamı Avustralya ve dünya genelinden yüksek nitelikli akademik araştırmacıları cezbetmektedir.

Sağlık ve Tıp Fakültesi

Lisansüstü meslek programlarının yanı sıra lisans programları yürüten Sağlık ve Tıp Fakültesi sağlık personeli yetiştiren küresel bir liderdir. Aynı zamanda, sağlık mesleklerini destekleyen temel bilimler alanında da program seçenekleri mevcuttur. Fakülte'nin araştırma alanındaki başarısı, Hunter Medical Research Institute aracılığıyla sağlık kuruluşlarına ve topluma doğrudan erişim ile bağlantılıdır.

Fen Fakültesi

Dikkat çeken eğitim-öğretim tesislerine sahip olan Fen Fakültesi, matematik, fen, psikoloji, gıda ve beslenme, spor ve egzersiz, ve gelişim çalışmaları gibi temel alanlarda derece programları sunar. Eğitim ve araştırma alanındaki başarılarını en üst seviyeye çıkarmak için sağlık hizmetleri, kamu ve sivil toplum kuruluşları ve yerel sanayi ile işbirliği içinde çalışır.

İngilizce Dil ve Hazırlık Çalışmaları Merkezi

Çeşitli özgeçmişlere sahip öğrencilere, üniversiteye giriş konusunda yardımcı olmadaki başarılı dolayısıyla ülke çapında adından söz ettiren bu merkez, İngilizce dil desteği ve çeşitli imkanlar tanıyan programlar sunar.

Show more +Show less -
Nasıl başvurulur?

Nasıl başvurulur?

Lisans ve Lisansüstü Başvurular

Çevrimiçi Başvuru

İnternet erişimi bulunan uluslararası öğrenciler, lisans programları ve lisansüstü programlar için üniversitenin Çevrimiçi Doğrudan Giriş aracını kullanarak başvuru yapabilir. Öğrenciler açtıkları çevrimiçi başvuru sayfasındaki bilgilerini kaydederek daha sonra sayfaya tekrar dönebilirler.

Kağıt Üzerinde Başvuru

Öğrenciler çevrimiçi başvuru sistemine erişememeleri halinde başvurularını kâğıt üzerinde tamamlayarak gönderebilirler. Öğrenciler başvuru yapmak istedikleri programı seçebilir ve doldurdukları başvuru formunu gönderebilirler. Doğrudan başvuru işleminde herhangi bir ücret söz konusu değildir.

Başvuru yapabilmek için öğrencilerin aşağıda belirtilen belgelerin aslını veya onaylı kopyalarını teslim etmeleri gerekir. Öğrenci başvuruları, ancak şu belgelerin üniversiteye sunduğu zaman işleme alınacaktır:

 • Pasaport
 • Akademik not dökümü (transkript)
 • İş deneyimini gösteren referans mektupları
 • Bitirme sertifikası
 • CV/Özgeçmiş

Doktora (PhD) Başvuruları

Doktora programlarına ve yüksek lisans araştırma derece programlarına başvuru yapacak olan adaylar internet sayfası üzerinden doğrudan başvuru yapabilir.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

University of Newcastle'ın sunduğu burs fırsatlarından bazıları:

FEBE Golden Jubilee Commemorative Uluslararası Bursu

Bu burs, bir öğrencinin derece programı boyunca 140.000 AUD'ye kadar burs vermektedir. Akademik anlamda başarılı yabancı öğrencileri mühendislik, yapılı çevre veya teknoloji derecelerinde bir programa kaydolmaya teşvik etmektedir ve onları desteklemektedir.

Küresel Liderler Bursu

Afrika, Latin Amerika, Orta Doğu, Güney Asya ve Güney-Doğu Asya'dan gelen ve İşletme ya da Hukuk programlarında lisans veya lisansüstü programa başlamak isteyen öğrenciler, 12.500 AUD değerine kadar yükselebilen burslara başvurabilir.

CIE Pathways Bursu

Bu burs, University of Newcastle'a giriş yapan uygun öğrenciler için bir Uluslararası Pathway (Geçiş) Bursu olarak başlatılmıştır. Uluslararası Eğitim Fakültesinde geçerli bir hazırlık programını (Hazırlık Çalışmaları, Derece Geçişi, Uzatılmış Derece Geçişi ve Yüksek Lisans Öncesi Program) tamamlayan ve lisans veya lisansüstü derece programlarına devam edecek olan öğrenciler içindir.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

Dünya standartlarında yetenek

University of Newcastle mezunları, üniversitenin sektörle bağlantılı öğrenim uygulamalarının öğrencilerin hem sınıf içinde hem de sınıf dışında eğitim almalarına imkân tanıması dolayısıyla, dünyanın en iyileri arasında yer alır. Üniversitenin lisans derece programlarının %90'dan fazlası öğrencilere staj imkanı sunar.

Work Integrated Learning (İşe Entegre Öğrenim)

Üniversite, Work Integrated Learning sayesinde donanımlı mezunlarının çalıştığı önde gelen uluslararası ve yerel kuruluşlarla doğrudan ortaklık oluşturabilir. 2014-2020 Innovation Connections ICA Report'a göre The University of Newcastle, sektör ortaklığı için Avustralya'nın bir numarasıdır.

2020 QILT Graduate Outcomes (Mezun Sonuçları), üniversitenin istihdam edilebilirlik ve kazanç için ortalamanın üstüne olduğunu göstermektedir:

 • Lisans mezunlarının %89,5'i dört ay içerisinde işe başlamaktadır
 • Lisansüstü mezunlarının %94,8'i dört ay içerisinde işe başlamaktadır
 • Lisans mezunları için medyan başlangıç maaşı 64.600$ - ulusal ortalamanın üzerinde
 • Lisansüstü mezunları için medyan başlangıç maaşı 98.100$ - ulusal ortalamanın üzerinde

Üniversite öğrencileri başarılarıyla tanınmaktadır. İnşaat Mühendisliği alanında Doktora yapan Glen Burton, kısa bir süre önce Prime Minister's Australia Asia Award'ı kazanmıştır.

Öğrenciler, istihdam edilebilirliklerini geliştirmek için aşağıdakilerden de yararlanabilir:

Integrated Innovation Network (I2N)

I2N girişimcileri, işletmeleri ve öğrencileri destekleyen bir ağdır. Öğrenciler fikir oluşturabilir, düşüncelerini test edebilir, sektör uzmanlarıyla görüşebilir ve önemli sonuçlara ulaşabilir.

ILEAD Plus

ILEAD Plus, benzersiz liderlik hedeflerinin geliştirilmesi için ilham kaynağı olmayı amaçlayan küresel bir liderlik programıdır. Öğrenciler çevrelerini genişletebilir, işverenler karşısındaki görünürlüklerini artırabilir ve anlam ifade eden deneyimlerini paylaşabilir.

Connect 88

Yabancı öğrenciler bu program sayesinde işe entegre öğrenimden, maaşlı stajlardan, kültürel ve sektöre yönelik etkileşimlerden faydalanabilir.

Show more +Show less -
7399
Uluslararası öğrenciler

Australia: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
251st  / 1250

THE Dünya Sıralaması

Real-world experience - Bachelor of Business student Emma
At UoN
At UoN
At UoN
Come study with us
At UoN
At UoN
Life On-Campus, It
At UoN
At UoN
At UoN
At UoN
At UoN
At UoN
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$2462

 • $1030
  Konutlar
 • $898
  Yemek
 • $138
  Günlük Yaşam
 • $396
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?