text.skipToContent text.skipToNavigation
Language:Dil:
video Bg

The University of Otago

Newzealand
Genel Bakış

Genel Bakış

1869'da Yeni Zelanda'nın ilk üniversitesi olarak kurulan University of Otago, zengin ve seçkin bir tarihe sahiptir. Dünyaca ünlü araştırmaları ve öğretim profili ile üniversite, QS World University Rankings'te (QS Dünya Üniversite Sıralamaları) en iyi %1'lik kesim içerisindedir.

Otago işletme, sağlık bilimi ve beşeri bilimler alanlarında geniş ve çeşitli eğitim seçenekleri sunar. Öğrenciler, 200'ün üzerinde kurs ve program arasından seçim yapabilir. QS tarafından istihdam edilebilirlik, uluslararasılaşma, öğretim ve araştırma alanlarında beş yıldızlı bir değerlendirme almıştır. Tertiary Education Commission (TEC) Educational Performance Indicators, Otago'yu öğrenci performansı ve kalıcılığı açısından Yeni Zelanda'nın bir numaralı üniversite olarak göstermiştir. Bu durum, Otago'nun öğrencilerine sunduğu eğitimin kalitesini kanıtlar niteliktedir.

Dunedin, Wellington, Auckland, Christchurch ve Invercargill kampüsleri ile kurum, Yeni Zelanda'yı kapsayan bir profile sahiptir. Üniversite genelinde 3.000'den fazla yabancı öğrenci ve öğrencilerinin %85'i şehir dışından gelen Dunedin kampüsü ile Otago'da kültürel çeşitliliği yüksek bir öğrenci topluluğu bulunmaktadır. Mezunların %95'i öğrenimlerine devam eder veya mezuniyetlerinden sonra doğrudan işe başlar.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

University of Otago personeli, patoloji, mikrobiyoloji, toplum sağlığı ve immünoloji uzmanları, üniversiteyi Covid-19'e karşı olan mücadelede dünyanın önde gelen kurumlarından biri haline getirmek adına Yeni Zelanda hükümeti ile birlikte çalışmıştır. Eylem çağrıları, hükümetin karar verme sürecini pozitif bir şekilde etkilemiştir ve Otago personeli, ülkenin övgü alan kanıta dayalı müdahalelerinde önde gelen bireylerdir.

Eşi benzeri görülmemiş bu dönemde öğrencilere verilen akademik desteğin yanı sıra aynı zamanda aşağıdakiler gibi öğrenci odaklı bazı girişimler uygulanmaktadır:

 • Uzaktan Eğitim

Otago yetkinliklerinin daha fazlası uzaktan eğitim aracılığıyla mevcuttur. Programların ve belgelerin tam listesini görüntülemek isteyen öğrenciler, üniversitenin web sitesindeki 2021'de Otago'da Öğrenim bölümünü inceleyebilir.

 • 2021'de Uluslararası Burslar

Mevcut burslara ek olarak Otago, öğrencilerin akademik hedeflerini desteklemek adına aynı zamanda uluslararası hazırlık, lisans ve lisansüstü bursları sunmaktadır.

 • Pūtea Tautoko Öğrenci Destek Fonu

Covid-19 nedeniyle ekonomik sıkıntılar yaşayan yabancı öğrenciler için hazırlanmış bir destek fonudur.

 • AskOtago ve yabancı öğrenci desteği

Öğrencilerin önemli üniversite hizmetleri ve bilgilerine bağlandıkları, özel destek ve iletişim için bir odak noktası görevi görmektedir.

Öğrenciler, Covid 19'la ilgili en son güncellemeler için Otago sitesini düzenli olarak kontrol etmelidir. Otago Covid-19 sayfasında cevabı yer almayan sorular için AskOtago ile iletişime geçilebilir.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Otago, Asya-Pasifik bölgesindeki en iyi araştırma üniversiteleri arasındadır. Ulusal Öğretimde Mükemmeliyet Ödüllerinde son 9 yılda kazandığı altı üstün ödül ile benzersiz bir başarıya sahiptir. Kültür çeşitliliği yüksek personeli dünya standartlarındadır ve uluslararası eğitimleri üst düzeydedir, bu sayede küresel işbirliğini teşvik ederler ve uluslararası bir bakış açısı sunarlar. Üniversitenin eğitim seçeneklerinden bir çoğu, ulusal anlamda türünün tek örneği olan yetkinliklerdir.

Üniversite, program ve yeterlilik tamamlama, öğrencilerin kalıcılığı ve ileri öğrenime geçiş gibi alanlarda TEC (Tertiary Education Commission) performans göstergelerinin tamamında en üst sırada yer almaktadır. Otago'daki öğrenciler araştırma odaklı eğitim imkânından faydalanmakta olup araştırmaları ile uluslararası düzeyde tanınmış olmanın yanı sıra kendilerini eğitime adamış olan bir akademik kadrodan ders alır.

Öğrencilerden dinleyin

''Personel sayesinde muhteşem bir deneyim elde ettim çünkü oldukça cana yakınlar. Ders öğrenmenin sadece ders çalışmak ile sınırlı olmadığını ve bundan çok daha fazlası olduğunu keşfettim – böylece benim için daha heyecan verici ve eğlenceli bir iş haline geldi. Kuramsal derslerde ile kavramlar pratik bir şekilde öğretiliyor. Laboratuvarlar tek kelime ile harika. Otago, hem yaşamı hem de öğrenimi canlı hale getirdi.'' - Khushboo Soni (Hindistan)/Uygulamalı Fen Lisans Programı (Adli Analitik Bilimi)

Show more +Show less -
Otago'da Hazırlık

Otago'da Hazırlık

Yabancı öğrencilerin Otago'da eğitim görme hedeflerine ulaşmasına yardımcı olmak için, University of Otago Dil Merkezi ve Hazırlık Yılı (UOLCFY) öğrencilere hem lisans hem de lisansüstü eğitime giriş gereksinimlerini karşılamaları için bir yol sunar. UOLCFY aynı zamanda akademik eğitim için mükemmel bir hazırlık sağlar.

University of Otago Dil Merkezi, ileri öğrenime yönelik pathway programlarının yanı sıra çeşitli İngilizce programlarına sahiptir. Başlangıçtan ileri seviyeye kadar genel İngilizce alanında 5 öğrenim seviyesi sunulur. Dersler öğrenci merkezi olup kullanılan materyaller modern bir Yeni Zelanda kapsamını yansıtır. Ortalama sınıf mevcudu 14 öğrencidir ve tam zamanlı program haftada 23 saattir. Programın başarılı bir şekilde tamamlanmasının ardından her öğrenci bir sertifika ve başarının detaylı olarak ifade edildiği bir rapor almaya hak kazanır.

University of Otago'da hazırlık yılı, öğrencilerin üniversitenin 4 akademik birimi olan işletme/ticaret, sağlık bilimleri, beşeri bilimler/sanat ve fen/uygulamalı fen/yaşam bilimleri alanlarına paralel 4 akademik alandan birinde öğrenim görmeyi seçebilecekleri 13 haftadan oluşan iki dönemlik bir program sunar. On çalışmalı 26 haftalık programı başarılı bir şekilde tamamlayan öğrenciler Hazırlık Sertifikası'na layık görülür. Bu sertifika öğrencilerin University of Otago'da seçtikleri programın birinci yılına giriş garantisi sunar ve giriş yeterliliği olarak Yeni Zelanda'daki tüm üniversiteler tarafından tanınır.

UOLCFY'de öğrencilere tam öğrenci destek hizmetleri, kapsamlı bir oryantasyon ve öğrenci etkinliklerinden oluşan haftalık bir program sunulur.

Hazırlık programının eski öğrencilerin biri olan ve 2019 Rektör Yardımcısı Bursu'nu almaya hak kazanan Violina Gunawan dil hazırlık merkezi hakkında şunları söylemiştir: ''UOLCFY hem akademik hem de farklı açılardan harika bir geçiş sundu. Burada öğrenim görürken kendimi güvende ve desteklenmiş hissediyorum."

Show more +Show less -
Giriş koşulları

Giriş koşulları

Ana dili İngilizce olmayan tüm uluslararası öğrencilerin gerekli İngilizce yeterlilik seviyesini karşıladıklarına dair belge sunmaları gerekmektedir. Öğrenciler, kabul gören bir İngilizce sınavından Otago'da başvurmak istedikleri programın başlangıç tarihinden önceki iki yıl içinde aldıkları sonuç sertifikasını başvurularına eklemelidir.

Lisans programlarının genelinde, başvuracak öğrencilerin IELTS akademik sınavından her alandan en az 6.0 puan almak kaydıyla 6.0 genel puana veya dengine sahip olması şartı aranmaktadır. Lisansüstü programlarına başvuracak öğrenciler ise her alandan en az 6.0 puan almak kaydıyla 6.5 genel puana veya dengine sahip olmalıdır. Bazı programlar daha yüksek İngilizce seviyesi gerektirebilir bu sebeple öğrencilerin detaylar için Uluslararası Ofis ile irtibata geçmeleri önerilmektedir.

University of Otago'da öğrenim görmek isteyen öğrencilerin ayrıca onaylı üniversiteye giriş yetkinliğine sahip olmaları ve üniversite tarafından tanınan bir İngilizce sınavında gereken puanı almış olmaları gerekir. Üniversite, dünya çapında birçok uluslararası yetkinliği Yeni Zelanda eğitim sisteminde uygulanan üniversiteye giriş yetkinliğine denk kabul etmektedir.

Lisans seviyesinde, hem genel hem de özel lisans derece programları sunar. Özel derecelerde ek giriş şartları ve genel lisans derecelerine giriş yapabilecek olan öğrencilerin sayısında sınırlamalar mevcuttur.

Lisansüstü eğitim görmek isteyen öğrenciler için giriş koşulları programa göre değişmektedir, birçok program aynı branştan lisans düzeyinde yeterlilik gerektirir ve bazıları ilgili konularda iş deneyimi gibi fazladan gereksinimlere sahiptir.

Bazı yüksek lisans programları, öğrenci adaylarının bir lisansüstü diplomasına sahip olduktan sonra öğrenimlerinin ikinci yılına devam etmeleri şartına sahip olabilir. Üniversite, farklı bir alanda lisansüstü öğrenim görmek isteyen öğrenciler için lisansüstü eğitimine geçiş için köprü işlevi gören bir diploma sağlıyor.

Doktora programlarına kayıt olmak için öğrencilerin aynı veya benzer bir disiplinde bir yüksek lisans derecesine veya iyi bir onur (honours) derecesine sahip olmaları gerekmektedir.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

Yabancı öğrencilerin karşılaştığı devam eden zorluklar nedeniyle Otago, 2021 yılında katılanlar için hazırlık, lisans ve lisansüstü dereceleri başta olmak üzere bütün düzeylerde bir dizi özel burs sunmaktadır.

Lisans eğitiminde uygun olan bütün yabancı öğrenciler için 10.000 NZD değerinde Rektör Yardımcısı Bursu mevcuttur (koşullar geçerlidir). Bu burs, öğrencilerin Dunedin'deki kampüste veya ülkelerinden çevrimiçi olarak (belirli programlarda) devam eden akademik yolculuklarını desteklemek için hazırlanmıştır. En iyi uzaktan eğitim deneyimini sağlamak adına Yeni Zelanda'daki öğrencilerin üniversiteye ait konaklama bölümlerinde yer garantisi olacaktır.

Lisansüstü eğitim için 10.000 NZD değerindeki Otago Uluslararası Mükemmeliyet Bursları, öğretime dayalı yüksek lisans veya lisansüstü diploma alanlarında üstün başarı gösteren yabancı öğrencileri desteklemektedir. Beşeri bilimler, işletme ve bilim bölümlerinde hem kampüste olan hem de Yeni Zelanda veya kendi ülkelerinden çevrimiçi olarak (belirli programlarda) katılan öğrencilere sunulmaktadır. Ayrıca araştırma derecesi öğrencileri için de mevcut burslar bulunur.

4.000 NZD değerindeki Otago Uluslararası Hazırlık Bursu, University of Otago Dil Merkezi ve Hazırlık Yılındaki hazırlık yılı programında yer alan ve üstün başarı gösteren öğrenciler için mevcuttur.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

University of Otago mezunları, güçlü müzakere ve çevreyle uyum becerileri ile tanınmaları dolayısıyla küresel ölçekte iş piyasasında çokça aranmaktadır. Ayrıca, bağımsız yargının yanı sıra analitik ve kavramsal becerilere sahiptirler.

Üniversitenin kariyer geliştirme merkezinde yürütülen yeni istihdam edilebilirlik ödül programı OtagoExtra öğrencilere, mezun olduklarında yaşam boyu ihtiyaç duyacakları becerileri kazandırır.

Merkez, New Zealand Association for Graduate Employers (NZAGE) tarafından iki yıl art arda Yeni Zelanda'daki üniversiteler arasında en iyi seçilmiştir.

Eğitim konusunda Asya-Pasifik bölgesinde liderliği elinde tutan Otago İşletme Fakültesi, aynı zamanda öğrencilerine sağladığı yetkinliklerin küresel taşınabilirliği ve uluslararası çapta geçerliliğini garanti altına alan EQUIC ve AACSB akreditasyonlarına sahiptir. İşletme mezunları, Otago kültürüne borçlu oldukları bağımsızlık ve pratiklikleri sayesinde uluslararası iş dünyasında mükemmel bir itibara sahiptir.

University of Otago Sağlık Bilimleri mezunları, becerileri ve hem klinik hem de araştırma konusundaki mükemmellikleriyle dünya çapında saygı görüyor. Üniversitede sunulan tüm Sağlık Bilimleri programları, öğrencilere sağlık hizmetleri alanında başarılı ve tatmin edici bir kariyer için gerekli tecrübe, beceri ve bilgileri edindiren zengin klinik veya laboratuvar eğitimleri sunuyor.

Beşeri bilimlerde öğrenim gören öğrenciler, insani deneyimi daha iyi anlamak için yeni ve fark yaratan yöntemleri, kuramları ve yaklaşımları kullanarak kritik düşünmeye teşvik edilir.

Fen Birimi, kritik düşünme, iletişim becerileri, sosyal ve ekip çalışması becerileri ve analitik ve problem çözme becerileri gibi işverenler tarafından aranan temel, hayat boyu öğrenme becerilerini geliştirir.

Show more +Show less -
8564
Uluslararası öğrenciler

Newzealand: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
201st  / 1250

THE Dünya Sıralaması

Welcome to Otago
Foundation lab class
Otago Business School
Campus in Autumn
At University of Otago
At University of Otago
University of Otago
One of the most beautiful campuses in the world
Ranked 151st in QS World Rankings
New Zealand’s only Dental school
World-class facilities
Dunedin is New Zealand’s student capital
At University of Otago
15 residential colleges
Dunedin Otago 362 Leith Street
Christchurch Otago 2 Riccarton Avenue, Christchurch Central
Newtown Wellington 23A Mein Street
University of Otago was founded in 1869 by an ordinance of the Otago Provincial Council. It is New Zealand?s oldest research led University with an international reputation for excellence. The university offers a range of qualifications that includes undergraduate programmes in Surveying, Pharmacy, Medical Laboratory Science, Teacher Education, Physiotherapy, Applied Science, Dental Technology, Radiation Therapy, Dental Hygiene and Dental Therapy, Biomedical Sciences, Social Work, and Performing Arts, as well as specialised postgraduate programmes in a variety of disciplines.

A first-class education requires world-class facilities and Otago is known for its lecture theatres, research labs and libraries. Its International Office provides specialist support for international students, and on-going help and support. The University Libraries offer an outstanding range of information services, quality resources, and warm comfortable facilities suitable for individual or group learning. It has many international students coming from various countries.

Although Dunedin is surrounded by hills, most of the central city and north and south Dunedin is generally flat and easily accessible. Unlike larger cities, students don?t need a car to get around in Dunedin. It?s a 10-minute walk from the campus, residential colleges and student flats into the centre of town, and there is a good public transport system covering all of the main suburbs.
https://images1.content-gbl.com/commimg/myhotcourses/institution/profile/myhc_183889_320px.jpg The University of Otago https://www.idp.com/turkey/universities/the-university-of-otago/iid-nz-00827/

Ortalama toplam maliyet

 • Konutlar
 • Yemek
 • Günlük Yaşam
 • Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Öğrencilerimiz bizim hakkımızda neler düşünüyor?

Overview
(4.0)
Bölüm Kalitesi
4.0
Kampüs Güvenliği
5.0
Öğrenci Desteği
4.0
Eğitim Kalitesi
4.0
Kampüs Çevresi
5.0
Hemachandran
The University of Otago
One of the beautiful campuses in the world and everything is very much accessible
Daha fazla göster +
Dünya Sıralaması
The University of Otago The University of Otago
Rated4/5based on1 student reviews
One of the beautiful campuses in the world and everything is very much accessible Customer reviews:
The University of Otago - by, 2020-01-07
4.0/ 5 stars

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

The University of Otago The University of Otago
Rated4/5based on1 student reviews
One of the beautiful campuses in the world and everything is very much accessible Customer reviews:
The University of Otago - by, 2020-01-07
4.0/ 5 stars

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin