Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

The University of Otago

New Zealand
Genel Bakış

Genel Bakış

1869 yılında kurulan University of Otago, Yeni Zelanda'nın ilk üniversitesi olup uzun süreli ve seçkin bir eğitim mirasına sahiptir. Üniversite, dünya çapındaki üniversiteler arasında ilk yüzde 1'lik dilimde yer almaktadır ve yaygın olarak tanınan bir araştırma ve öğretim profili geliştirmiştir.

Otago'nun Kuzey ve Güney Adaları'nda kampüsleri vardır ve Dunedin kampüsü, çok yakınındaki ormanlık tepeler, plajlar, inanılmaz vahşi yaşam ve çarpıcı bir doğal liman ile dünyanın en güzel kampüslerinden biri olarak kabul edilmektedir.

Otago, uluslararası düzeyde mükemmel öğretim, modern tesisler, dünya lideri araştırma grupları ve müfredat dışı etkinlikler ve aktivitelerden oluşan canlı bir program ile mükemmel bir öğrenci deneyimi sunar.

Üniversite, Sağlık Bilimleri, Fen Bilimleri, Ticaret/Otago İşletme Fakültesi ve Beşeri Bilimler olmak üzere dört akademik fakülteyi kapsayan 200'den fazla programla çeşitli esnek çalışma seçenekleri sunar. Öğrenci performansı ve devamı için en iyi Yeni Zelanda kurumudur ve istihdam edilebilirlik, uluslararasılaşma, öğretim ve araştırma bakımından beş yıldızlı bir QS derecesine sahiptir.

Yeni Zelanda'daki tek gerçek konaklama tesisli üniversite olan Otago'nun öğrenci yaşam tarzı benzersizdir ve 3.000 uluslararası öğrenciden oluşan nüfusu ile çeşitli ve kapsayıcı bir öğrenci topluluğunu desteklemektedir.

Otago'nun Sosyal Etki Stüdyosu, 200'den fazla toplum kuruluşuyla birlikte çalışarak, etkili katkılar sağlayan ve öğrenci odaklı değişimi destekleyen gönüllülük ve liderlik programları yürütmektedir.

Otago mezunları, hem yurt içinde hem de yurt dışında yüksek talep görmekte olup öğrencilerin yüzde 95'i, mezuniyetten sonra doğrudan bir işe girmekte veya ileri eğitime devam etmektedir.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Eğitim ve Öğretim

 • Otago, 2021 Yeni Zelanda Yükseköğretim Ödülleri'nde, on yıl içinde yedinci kez yükseköğretim mükemmelliği için Başbakanlık üstün ödülüne layık görülmüştür.
 • 2021-2022 dönemi için yeni çevrimiçi ve uzaktan eğitim seçenekleri
 • 2022 için yeni uluslararası burslar
 • Yeni Girişimcilik Lisansı
 • Yeni Farmasötik Bilimler Lisansı
 • Pūtea Tautoko Öğrenci Destek Fonu: COVID-19 nedeniyle maddi sıkıntı yaşayan uluslararası öğrenciler için bir destek fonudur.
 • Üniversitenin COVID-19 sayfası, öğrenciler ve personel için güncel bilgiler içerir.

Tesisler

 • 2019'da Otago, Yeni Zelanda'nın tek ulusal Diş Hekimliği merkezinde dünya standartlarında yeni bir tesisin kapılarını açmıştır.
 • Otago'nun Müzik, Tiyatro ve Gösteri Sanatları Merkezi, geniş bir canlı stüdyo ve kontrol odaları, perküsyon odaları, sosyal alanlar ve prova odaları dâhil olmak üzere çeşitli ek alanlara sahip yepyeni ve çok amaçlı bir tesistir.
 • Otago İşletme Fakültesi, öğrencilere dünyanın önde gelen yatırım şirketleri, bankaları ve devlet kurumları tarafından kullanılan aynı ticaret platformuna erişim sağlayan 12 Bloomberg Professional terminali ile Yeni Zelanda'daki en büyük akademik seans odalarından birine ev sahipliği yapmaktadır.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Otago, dünya standartlarında öğretimi ve uzman ve geniş deneyime sahip öğretim kadrosuyla Asya-Pasifik bölgesindeki en iyi araştırma kurumlarından biridir. Üniversite, öğrencilerin gelecekteki kariyer fırsatlarını genişletecek bir derece elde etmek üzere konu alanlarını birleştirebilecekleri esnek çalışma programları sunar.

Otago öğrencileri, seçtikleri alanlarda akranlar, araştırmacılar ve uzmanlardan oluşan bir ağ ile küresel olarak bağlantılıdır ve dünyayı ilgilendiren sorunları ele almak için ulusal ve uluslararası işbirlikleri yaparlar. Otago İşletme Fakültesi, dünyadaki işletme okulları arasında ilk yüzde birlik dilimde yer alır ve MBA programı Yeni Zelanda'da bir numaradır.

Dünya standartlarında eğitim ve gözetim

 • Otago'nun cana yakın, dünyaca ünlü öğretim kadrosu, kendilerini yaratıcılığı ve bağımsızlığı teşvik etmeye ve öğrencilerin geleceğe yönelik vizyonlarını gerçekleştirmelerine yardımcı olmaya adamıştır.
 • Otago mezunları dünya çapında talep görmektedir ve mezunların yüzde 95'i bir işte çalışmaya başlamakta veya ileri akademik çalışmalara devam etmektedir. Otago'nun Sosyal Etki Stüdyosu gönüllülük ve liderlik fırsatları sunarken, Audacious gibi programlar yeni kurulan şirketleri ve girişimcileri destekler.
 • Otago, olağanüstü gözetim desteği sayesinde bir doktora veya yüksek lisans yeterliliği için dünyadaki en iyi tamamlama oranlarından bazılarına sahiptir.

Modern Tesisler

Otago'da, dünyanın en güzel kampüslerinden birinde, ikonik tarihi binalardan modern, ödüllü laboratuvarlara ve öğretim alanlarına kadar eski yeniyle buluşmaktadır.

 • Otago Merkez Kütüphanesi, dünyanın en iyi kütüphanelerinden biri olarak kabul edilmektedir.
 • Ödüllü Mellor "süper laboratuvarları".
 • Ödüllü, dünya standartlarında diş hekimliği fakültesi
 • Ödüllü Müzik, Tiyatro ve Gösteri Sanatları Merkezi
 • Otago İşletme Fakültesi'nde 12 Bloomberg Professional terminali

Otago ile Sohbet

Aday öğrenciler, daha fazla bilgi edinmek için Otago'nun mevcut uluslararası öğrencileriyle çevrimiçi sohbet edebilir.

Show more +Show less -
Otago'da Hazırlık

Otago'da Hazırlık

Otago, 200'den fazla lisans ve lisansüstü programı sunmaktadır. Esnek programlar, öğrencilerin eğitimlerinin kapsamını genişletmek ve öğrenme deneyimlerini kişiselleştirmek için seçmeli dersler seçmelerine olanak tanır. Sanat ve Bilim Lisansı (BASc) veya Sanat ve Ticaret Lisansı (BACom), 400 olası ana dal kombinasyonuna olanak sağlamaktadır.

Üniversitede ayrıca Sağlık Bilimleri, Fen Bilimleri, Beşeri Bilimler ve Otago İşletme Fakültesi olmak üzere dört bölümü kapsayan çeşitli ders ve araştırma ağırlıklı lisansüstü programları bulunmaktadır.

"Yüksek lisans bana farklı işlerde becerilerimin ne kadar aktarılabilir olduğunu ve Anatomi derecemin beni yönlendirebileceği tek yolun doktorluk olmadığını gösterdi."

- Ella Buchanan, Biyomedikal Bilimleri Lisansı ve Girişimcilik Yüksek Lisansı.

Hazırlık Çalışmaları Sertifikası

26 haftalık Hazırlık Çalışmaları Sertifikası, öğrencilerin derece eğitimi için giriş koşullarını dört akademik yolla karşılamalarını sağlamaktadır bunlar işletme/ticaret, sağlık bilimleri, sanat/beşeri bilimler ve fen bilimleridir. Başarılı bir şekilde tamamlanması, birinci sınıf derece eğitimine girişi garanti etmekte ve tüm Yeni Zelanda üniversiteleri tarafından bir giriş yeterliliği olarak kabul edilmektedir.

İngilizce

University of Otago, özel İngilizce Dil Merkezinde genel İngilizce konusunda başlangıçtan ileri seviyeye kadar beş düzeyde uzman eğitim sunar.

''University of Otago Hazırlık ve İngilizce Dil Merkezi, uluslararası bir öğrenci olarak yabancı bir ortama geçişim açısından ayrılmaz bir etkendi. Üniversite öncesi temel dersler ve kavramlarla ilgili anlayışımı güçlendirmekle kalmadı, aynı zamanda daha bağımsız bir insan olarak büyümeme ve gelişmeme de yardımcı oldu.''

- Julian Suplig, eski Hazırlık öğrencisi, şimdi Fizyoterapi Lisans öğrencisi.

Yaz Okulu, Uzaktan ve Çevrimiçi

Otago Yaz Okulu, Ocak'tan Şubat'a kadar devam etmekte olup denizaşırı öğrenciler için uzaktan eğitim seçenekleri içermektedir. Çeşitli lisans ve lisansüstü programları uzaktan alınabilmektedir ve yurt dışında eğitim ve değişim programları mevcuttur.

Show more +Show less -
Giriş koşulları

Giriş koşulları

Otago'nun uluslararası öğrenciler için giriş koşulları, yeterli düzeyde İngilizce dil yeterliliğinin sağlanmasını gerektirmektedir. Öğrenciler, başvurularına, Otago'da öngörülen eğitimlerinin başlangıcından önceki iki yıl içinde alınmış olmak üzere, kabul edilen bir İngilizce dil sınavı sonuçlarına ilişkin onaylı bir belgeyi de eklemelidir.

Lisans eğitimi için, öğrencilerin IELTS akademik sınavından tüm bölümlerde en az 5.5 puan almak kaydıyla 6.0 genel puana veya dengine sahip olması şartı aranmaktadır. Öğrenciler ayrıca, kabul gören bir İngilizce dil sınavında geçer not ile birlikte akredite bir üniversiteye giriş yeterliliğine sahip olmalıdır.

Otago, sınırlı kapasiteye sahip genelleştirilmiş lisans dereceleri ve ayrıca genellikle ek giriş koşullarına sahip olan özel lisans dereceleri sağlamaktadır.

Lisansüstü eğitimi için, öğrencilerin IELTS akademik sınavından tüm bölümlerde en az 6.0 puan almak kaydıyla 6.5 genel puana veya dengine sahip olması şartı aranır. Bazı programlar daha yüksek İngilizce seviyesi gerektirebilir bu sebeple öğrencilerin uluslararası ofis ile görüşmeleri önerilmektedir.

Lisansüstü eğitim görmek isteyen öğrenciler için giriş koşulları programa göre değişmektedir birçok program aynı branştan lisans düzeyinde yeterlilik gerektirir ve bazıları ilgili konularda iş deneyimi gibi fazladan gereksinimlere sahiptir.

Bazı yüksek lisans programları, öğrencilerin bir lisansüstü diplomasına sahip olduktan sonra öğrenimlerinin ikinci yılına devam etmelerini gerektirir. Üniversite, farklı bir alanda lisansüstü öğrenim görmek isteyen öğrenciler için lisansüstü eğitimine geçiş için köprü işlevi gören bir diploma sağlar.

Doktora düzeyinde eğitim, genellikle, hedeflenen araştırma programı ile ilgili bir konuda bir yüksek lisans derecesi veya iyi bir onur (honour's) derecesi gerektirir.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

Otago, hazırlık, lisans ve lisansüstü olmak üzere tüm eğitim seviyelerinde burslar sunar. Ayrıca, belirli ülkelerden belirli programlara kaydolan veya belirli bir eğitim düzeyindeki öğrenciler için çok çeşitli burslar sağlanmaktadır.

2022 Otago Uluslararası Hazırlık Bursu

Uluslararası Hazırlık Bursu, Hazırlık Çalışmaları Sertifika programına başlayan tüm öğrencilere 3.000 NZD değerinde öğrenim ücreti katkısı sağlamaktadır. Ödül, çalışkan ve motive olmuş öğrencileri University of Otago'da derece düzeyinde eğitime hazırlanırken destekler.

Ayrıca, 5.000 NZD'den başlayan rekabetçi hazırlık bursları da başvuru ile mevcuttur.

2022 Uluslararası Öğrenciler için Rektör Yardımcısı Bursu

Hâlihazırda Yeni Zelanda'da bulunan veya Yeni Zelanda dışından çevrimiçi eğitim gören ve 2022'de (1. veya 2. yarıyıldan itibaren) ilk kez bir Yeni Zelanda üniversitesinde tam zamanlı lisans eğitimine başlamak üzere kabul edilen tüm uygun uluslararası öğrenciler, 10.000 NZD değerinde Uluslararası Öğrenciler için Rektör Yardımcısı Bursu'nu almaya hak kazanacaktır.

Yüksek Lisans ve Doktora Bursları

Otago, çeşitli cömert yüksek lisans ödülleri ve doktora bursları sağlamaktadır (doktora derecesi ve diğer doktora çalışmaları gibi eğitim seviyeleri için). Bu ödüller, akademik başarı ve araştırma yeteneğine dayalı olarak her bölümün önerisi ile verilmektedir.

Potansiyel adaylar, bursların tam listesi için University of Otago'nun uluslararası burslar sayfasını ziyaret edebilir.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

Otago mezunlarının yüzde doksan beşi, üniversitenin 140'tan fazla ülkeye yayılan küresel mezunlar ağına katılarak doğrudan bir işe girmekte veya ileri eğitime devam etmektedir. Müzakere ve kişilerarası becerileri, analitik ve kavramsal becerileri ve bağımsız sağduyularıyla tanınan Otago mezunları, işverenler ve araştırmacılar tarafından talep görmektedir.

Eğitim konusunda Asya-Pasifik bölgesinde liderliği elinde tutan Otago İşletme Fakültesi, yetkinliklerinin küresel taşınabilirliğini ve uluslararası düzeyde tanınmasını sağlayan EQUIS ve AACSB akreditasyonlarına sahiptir.

Beşeri bilimler mezunları, öğrencileri değişen bir dünya ve küresel bir iş gücü için kritik becerilerle donatan birleşik derece programları da dâhil olmak üzere Otago'nun esnek derece yapısından faydalanır.

University of Otago Sağlık Bilimleri mezunları, becerileri ve hem klinik hem de araştırma konusundaki mükemmellikleriyle dünya çapında saygı görmektedir. Üniversitede sunulan tüm sağlık bilimleri programları, öğrencileri başarılı ve tatmin edici bir global kariyere hazırlamak için gerekli tecrübe, beceri ve bilgileri sağlayan zengin klinik veya laboratuvar eğitimleri sunar.

Kariyer Geliştirme Merkezi'nin yeni istihdam edilebilirlik ödül programı OtagoExtra, öğrencileri mezuniyetten sonraki yaşamları için gerekli becerilerle donatmaktadır. Merkez, iki yıl üst üste New Zealand Association for Graduate Employers (NZAGE) tarafından Yeni Zelanda'daki üniversiteler arasında en iyisi seçilmiştir.

Şimdi ödüllü bir çevrimiçi öğrenme platformu olan GoSkills'in kurucu ortağı olan Bhaveet Chahal, Uygulamalı Bilimlerdeki lisans eğitiminin son yılında, bir Otago öğrenci işletme yarışması olan Kickstart'a katılmıştır.

''Yarışmanın ilk turunda birinci oldum, ikinci turunda ise finalisttim. Bu, gözlerimi tamamen farklı bir dünyaya açtı... Daha sonra bir iş kurmak ve büyütmek için pratik beceriler öğrenmek üzere Girişimcilik Yüksek Lisansını tamamladım. Bu derece ilgi alanlarıma ve yeteneklerime çok uygundu, işin temellerini öğrendim ve bir gün kendi şirketimi kurmak üzere hazır hissettim.''

Show more +Show less -
8564
Uluslararası öğrenciler

Newzealand: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
201st  / 1250

THE Dünya Sıralaması

Welcome to Otago
Foundation lab class
Otago Business School
At University of Otago
University of Otago
One of the most beautiful campuses in the world
At Otago
Ranked 151st in QS World Rankings
New Zealand’s only Dental school
World-class facilities
Dunedin is New Zealand’s student capital
At University of Otago
15 residential colleges
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet

 • Konutlar
 • Yemek
 • Günlük Yaşam
 • Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Öğrencilerimiz bizim hakkımızda neler düşünüyor?

Overview
(4.0)
Bölüm Kalitesi
4.0
Kampüs Güvenliği
5.0
Öğrenci Desteği
4.0
Eğitim Kalitesi
4.0
Kampüs Çevresi
5.0
Hemachandran
The University of Otago
One of the beautiful campuses in the world and everything is very much accessible
Daha fazla göster +
Dünya Sıralaması
The University of Otago The University of Otago
Rated4/5based on1 student reviews
One of the beautiful campuses in the world and everything is very much accessible Customer reviews:
The University of Otago - by, 2020-01-07
4.0/ 5 stars

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

The University of Otago The University of Otago
Rated4/5based on1 student reviews
One of the beautiful campuses in the world and everything is very much accessible Customer reviews:
The University of Otago - by, 2020-01-07
4.0/ 5 stars

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin