Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

The University of Queensland

Australia
Genel Bakış

Genel Bakış

The University of Queensland (UQ), Brisbane, Avustralya'nın merkezinde bulunan ilerici ve araştırma odaklı bir devlet üniversitesidir. 1909 yılında kurulan UQ, yüksek kaliteli eğitim sunumunda 100 yılı aşkın bir mirasa sahip olup pek çok temel bağımsız değerlendirme kuruluşuna göre dünyanın en seçkin üniversiteleri arasında yer alır. QS World University Rankings (QS Dünya Üniversite Sıralamaları), U.S. News Best Global Universities ve CWTS Leiden, UQ'ya en iyi 50 küresel üniversite arasında yer vermekte olup kurum, Performance Ranking of Scientific Papers for World Universities'de (Dünya Üniversiteleri İçin Bilimsel Çalışma Performans Sıralaması) dünya çapında 39. sırada yer almıştır.

Üniversite, sınıf dışında yaklaşık 50.000 kişinin yer aldığı öğrenci nüfusunun ders dışı ilgi alanlarına yönelik hizmet vermek üzere heyecan verici bir etkinlik ve faaliyet takvimi sunar. UQ'nun Öğrenci İstihdam Merkezi, bir kariyer yolu seçme ve iş deneyimi, staj ve iş imkânlarına başvuru yapma konusunda tavsiye ve yönlendirme sunar. Bu ödüllü hizmet, aynı zamanda istihdam atölyeleri ve ağ kurma etkinlikleri yürüterek öğrencileri, mezun ve profesyonel ortakların yer aldığı üniversitenin geniş topluluğu ile buluşturur.

UQ personeli, oldukça eğitimli ve yüksek bir deneyime sahip olup The Good Universities Guide 2020 tarafından personel yeterliliği, öğretim kalitesi ve öğrenim kaynaklarına ilişkin mevcut olan en yüksek seviyeye layık görülmüştür. Üniversite aynı zamanda Avustralya'da bulunan diğer tüm kurumlardan daha fazla ulusal öğretim ödülüne layık görülmüştür.

Üniversite, dünya genelinde 140'tan fazla ülkeyi temsil eden yaklaşık 20.000 uluslararası öğrenci ile çeşitli ve kapsayıcı bir öğrenim ortamı yaratır.

UQ, toplum üzerinde kalıcı bir olumlu etki ile fark yaratan kariyerlere adım atan, liderlik potansiyeline sahip mezunlar yetiştirmesi dolayısıyla sağlam bir ün kazanmıştır. UQ'dan alınacak bir derece, gelecekte istihdam veya ileri öğrenim çalışmaları için büyük bir avantaj sağlayacak olup bu üniversitenin mezunları, işe yönelik sıkı ve titiz yaklaşımları dolayısıyla profesyonel işverenler tarafından oldukça talep görmektedir.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

The University of Queensland, dünya standartlarında bir işbirlikli çalışma alanını hizmete sunmuştur. Bu adım, ilk 50 arasında yer alan üniversiteyi ülkedeki pratik eğitimin merkezine koymuştur.

İşbirliğine dayalı yeni çalışma alanı UQ Innovate, ülkede türünün en büyükleri arasındadır. Bu alan bünyesinde, ileri prototiplendirme ve üretim makineleri ve araçlarının bulunduğu 1200 m2'lik bir atölye bulunur. Aynı zamanda, 3 boyutlu yazıcılar, vakumlu biçimlendiriciler, su püskürtmeli kesiciler ve endüstriyel robotlar mevcuttur.

Mühendislik, Mimarlık ve Bilgi Teknolojisi Fakültesi Dekanı Profesör Vicki Chen, bu yeni tesislerin UQ'daki öğrencilere, iş piyasasına adım atarken diğer öğrenciler karşısında rekabet üstünlüğü sağlayacağını belirtmiştir.

Chen bunu şu sözlerle ifade etmiştir: ''Üniversite olarak temel görevlerimizden biri öğrencilerimize değişmekte olan dünyanın zorlukları ile başa çıkabilmek için güven ve yeterlilik kazandırmaktır. UQ Innovate ile birlikte, artık öğrencilerimizin meraklarını arttırmak ve böylece günümüzde ve gelecekte sürdürülebilir çözümler üretebilmelerini sağlamak için çok daha güçlü bir pozisyondayız.''

UQ Yarış ve UQ Uzay takımlarındaki tasarım ve yapı ekipleri, ulusal düzeyde iddialı roketler ve yarış arabaları üretmek için üniversitenin tesislerinden ve uzmanlığından faydalanmıştır.

UQ Uzay Yönetim Müdürü Myrthe Snoeks ve mühendislik ve sanat öğrencileri, UQ'nun sunduğu destek ve imkânlar sayesinde ekibin geçen yıl, 2019 Avustralya Üniversiteleri Roket Yarışması'nın kazanını olmak gibi çok sayıda başarı elde ettiğini ve bu başarıların, yeni işbirlikli çalışma alanının hizmete girmesiyle daha da güçlendirileceğini dile getirmiştir.

Myrthe aynı zamanda şunları eklemiştir: ''Bu yeni tesislerin hizmete açılmasıyla birlikte, diğer Avustralya üniversitelerinden daha ileriye gidebilmek amacıyla, daha heyecan verici ve zorlu projeler yürütmek için gerekli olan araçlara sahip olacağız.''

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Üniversite bünyesinde hizmet veren öğretmenler, Avustralya'da en seçkin ödüllere layık görülmüştür. UQ şimdiye kadar tüm Avustralya üniversitelerinden daha fazla sayıda ulusal öğretim ödülü almıştır bu da kurum tarafından benimsenen yenilikçi ve profesyonel öğretim yaklaşımının bir kanıtı niteliğindedir. Öğrencilerin üniversitede öğrenim biçimlerinde yarattıkları dönüşüm ile tanınan akademik kadrosu, zengin bir deneyim temeli ve en güncel bilgi ve fikirler ile birlikte öğrencilerine ilham vermekte ve onları yönlendirmektedirler.

Öğrenciler, iş ortamlarında kuramı uygulamaya dökecek ve böylece kavrayışlarını geliştirerek öğrenimlerini bir bağlama yerleşme imkânı bulacaklardır. UQ öğrencileri, uluslararası öğrencilerin üniversitelerinden ne kadar memnun olduklarını değerlendirmek amacıyla tasarlanan Avustralya çaplı bir anket olan 2018 Uluslararası Öğrenci Barometresi'nde, genel öğrenci memnuniyeti, iyi öğretim elemanları, kaliteli konferanslar vd. faktörler dolayısıyla kuruma %88'in üzerinde bir başarı puanı layık görmüştür.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

Üniversite, Queensland genelinde 6 fakülte ve 8 uluslararası düzeyde tanınmış çokdisiplinli araştırma enstitüsü ve diğer araştırma ve eğitim alanlarına ev sahipliği yapar. Bunlar arasında Heron ve Stradbroke Adaları'ndaki deniz araştırma istasyonları, bir mineral araştırma merkezi, sismograf istasyonu, Gatton'da veterinerlik ve tarım bilimi öğrenim ve araştırma merkezleri, UQ İşletme Okulu, Long Pocket'ta sosyal bilimler araştırma merkezi, eğitim hastaneleri ve diğer tıp araştırma tesisleri yer alır. 1500'ün üzerinde bilim insanı, sosyal bilimci ve mühendisten oluşan disiplinlerarası bir topluluk tarafından yürütülen araştırmaları küresel bir etkiye sahiptir.

Fakülteler:

 • Beşeri ve Sosyal Bilimler
 • Mühendislik, Mimarlık ve Bilgi Teknolojisi
 • Tıp
 • İşletme, İktisat ve Hukuk
 • Fen
 • Sağlık ve Davranış Bilimleri

Araştırma Enstitüleri:

 • Avustralya Biyomühendislik ve Nanoteknoloji Enstitüsü
 • Küresel Değişim Enstitüsü
 • Moleküler Biyofen Enstitüsü (IMB)
 • Sosyal Bilimler Araştırma Enstitüsü (ISSR)
 • Tıp Araştırma Enstitüsü (Mater Research Institute) - UQ
 • Queensland Tarım ve Gıda Inovasyonu Birliği (QAAFI)
 • Queensland Beyin Enstitüsü (QBI)
 • Sürdürülebilir Mineral Enstitüsü (SMI)

Show more +Show less -
Nasıl başvurulur

Nasıl başvurulur

Başvuru sürecinin tüm adımları, University of Queensland tarafından UQ Future Students internet sayfasında detaylı bir şekilde anlatılır. Öğrenciler burada kendi programlarını seçebilir, giriş koşulları hakkında bilgi alabilir, akademik ve İngilizce dil pathway'leri, ücretler ve diğer konularda bilgi edinebilirler.

Öğrenciler, başvurularını doğrudan University of Queensland'a iletebilecekleri gibi onaylı UQ Temsilcisi vasıtasıyla da başvurularını gönderebilirler. Başvuru sürecinde öğrenciler, telefonla arayarak ya da sorularını çevrimiçi yönelterek bilgi alabilirler.

Çoğu uluslararası öğrenci, onaylı UQ Temsilcisi'yle çalışarak kararlarına ilişkin tavsiye ve fikir edinebilmekte ve University of Queensland başvurularının tamamlanması için gerekli evrak işlerinde destek almaktadır.

Uluslararası öğrenciler tarafından belirtilen, UQ'ya başvurmak için birkaç sebep:

Urvi Mistry (India)

İlaç Sanayii Uygulama Yüksek Lisans Programı (The University of Queensland)

UQ Uluslararası Öğrenci Elçisi

''UQ'da öğrenim ile ilgili her şeyden keyif alıyorum. Samimi öğretmenler, akademisyen desteği, öz gelişim ve yaşam deneyimlerine yönelik imkânlar, bireysel gelişim için gereken her şeyin yer aldığı mükemmel bir kombinasyon sunar. UQ aynı zamanda güçlü bir uluslararası kültüre sahiptir. Burada, çeşitli kökenlerden arkadaşlar edindim ve bu da öğrenim deneyimime katkı sağladı. UQ, Avustralya'daki en saygın üniversiteler arasındadır ve çok iddialı bir araştırma ve öğretim ortamına sahiptir.

Show more +Show less -
Burslar ve finansman

Burslar ve finansman

University of Queensland, üstün başarılı öğrencilere yükseköğretimlerini finanse etmeye yardımcı olmak için rekabetçi burslar sunar. Öğrenciler, mevcut en yeni burslar için UQ Bursları internet sayfasını ziyaret edebilir ve arama tercihlerinde uluslararası öğrenci seçeneğini seçebilirler.

UQ fakülteleri, okulları ve kuruma bağlı bazı sektörel gruplar ve özel sektör kuruluşları da lisans ve lisansüstü öğrenim bursları sunar. Aynı zamanda onur programlarında öğrenim gören öğrencilere yönelik burslara ek olarak uluslararası konferanslara katılım için seyahat masraflarını karşılamaya yönelik hibeler gibi bazı yardımlar mevcuttur.

Ayrıca, üniversite Higher Degrees by Research (HDR-Yüksek Araştırma Derecesi) programlarına devam eden öğrenciler için, yaşam ve öğrenim masraflarını karşılamaya yönelik, yıllık 40 milyon Avustralya Doları'na ulaşan yüksek araştırma bursları sunar.

Avustralya Hükümet Bursları

UQ, Avustralya Ödülleri ve Başarı Bursları gibi Avustralya Hükümeti tarafından verilen burs programlarında yer alır. Burs şartları hakkında bilgi için UQ'nun burslarla ilgili sayfasını ziyaret edin.

Finansal yardım

Öğrenciler, bazı eğitim ihtiyaçlarını karşılamak üzere kendi ülkeleri tarafından sunulan öğrenci kredi programlarına başvuru yapma hakkına sahip olabilir. Daha fazla bilgi için, lütfen UQ'nun internet sayfasında uluslararası öğrencilere yönelik finansal yardım bölümünü ziyaret edin.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

Öğrenciler, University of Queensland'ten mezun olduklarında, oldukça talep gören ve dünya genelinde fark yaratan evrensel bir mezun ağının bir üyesi olur.

Öğrenciler, UQ'dan mezun olduklarında Nobel Ödülü sahibi, vali, Oscar sahipleri, CEO'lar, Google çalışanları, hakimler, ünlü şefler, haber sunucuları, öğretmenler, bilim insanları, siyasetçiler, ödüllü gazeteciler, araştırmacılar, aktivistler, yazarlar ve film yapımcılarından oluşan, 170'i aşkın ülke genelinde yaklaşık 280.000 kişinin yer aldığı bir mezun ağına katılmaktadır. UQ'nun üstün kariyer hizmetleri ekibi, üniversitenin öğrencilerine iş bulma niteliklerini geliştirmeleri ve tatmin edici kariyerlere sahip olmaları yönünde destek olmaktadır.

İstihdam edilebilirlik ödülü, UQ öğrencilerine, potansiyel işverenlerin değer verdikleri ekip çalışması, liderlik, problem çözme, iletişim ve kültürel farkındalık gibi beceriler geliştirme imkânı sunar ve seçkin eğitim ve etkinliklere erişim imkânı kazandırır.

Show more +Show less -
15042
Uluslararası öğrenciler

Australia: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
54th  / 1250

THE Dünya Sıralaması

At UQ
At UQ
At UQ
At UQ
At UQ
At UQ
At UQ
At UQ
At UQ
At UQ
At UQ
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$2462

 • $1030
  Konutlar
 • $898
  Yemek
 • $138
  Günlük Yaşam
 • $396
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Öğrencilerimiz bizim hakkımızda neler düşünüyor?

Overview
(5.0)
Bölüm Kalitesi
4.6
Kampüs Güvenliği
5.0
Öğrenci Desteği
5.0
Eğitim Kalitesi
4.6
Kampüs Çevresi
5.0
yu wen
The University of Queensland
There are a lot of facilities and services provided to students on campus so it certainly has made my Uni experience to be fun and enjoyable one.
Daha fazla göster +
Dünya Sıralaması
The University of Queensland The University of Queensland
Rated4/5based on5 student reviews
Customer reviews:
The University of Queensland - by, 2020-01-29
5.0/ 5 stars
The University of Queensland The University of Queensland
Rated4/5based on5 student reviews
There are a lot of facilities and services provided to students on campus so it certainly has made my Uni experience to be fun and enjoyable one. Customer reviews:
The University of Queensland - by, 2020-01-29
5.0/ 5 stars
The University of Queensland The University of Queensland
Rated4/5based on5 student reviews
Customer reviews:
The University of Queensland - by, 2020-01-29
5.0/ 5 stars
The University of Queensland The University of Queensland
Rated4/5based on5 student reviews
Customer reviews:
The University of Queensland - by, 2020-01-29
5.0/ 5 stars
The University of Queensland The University of Queensland
Rated4/5based on5 student reviews
The campus. Customer reviews:
The University of Queensland - by, 2020-02-03
4.0/ 5 stars

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

The University of Queensland The University of Queensland
Rated4/5based on5 student reviews
Customer reviews:
The University of Queensland - by, 2020-01-29
5.0/ 5 stars
The University of Queensland The University of Queensland
Rated4/5based on5 student reviews
There are a lot of facilities and services provided to students on campus so it certainly has made my Uni experience to be fun and enjoyable one. Customer reviews:
The University of Queensland - by, 2020-01-29
5.0/ 5 stars
The University of Queensland The University of Queensland
Rated4/5based on5 student reviews
Customer reviews:
The University of Queensland - by, 2020-01-29
5.0/ 5 stars
The University of Queensland The University of Queensland
Rated4/5based on5 student reviews
Customer reviews:
The University of Queensland - by, 2020-01-29
5.0/ 5 stars
The University of Queensland The University of Queensland
Rated4/5based on5 student reviews
The campus. Customer reviews:
The University of Queensland - by, 2020-02-03
4.0/ 5 stars

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin