text.skipToContent text.skipToNavigation
Language:Dil:

COVID-19 Güncel verileri: Bu üniversite online başlayacak ve sonrasında da kampüste devam edecek programlar sunmaktadır.

Daha fazla bilgi için aşağıdaki Yeni Haberler bölümünü inceleyin.

video Bg

The University of Sydney

Australia
Genel Bakış

Genel Bakış

Avustralya'nın Sidney kentinde bulunan ve şu anda dünyanın en iyi 50 üniversitesi arasında yer alan University of Sydney, dünyaca ünlü bir eğitim kurumu (QS World University Rankings 2020). Aynı zamanda QS Graduate Employability Rankings 2020'de mezun istihdamı alanında Avustralya'da birinci ve dünyada dördüncü sırada yer alan okul, dünyanın dört bir yanından lisans ve lisansüstü öğrencilerine eğitim veriyor.

Öğrenciler University of Sydney'de Avustralya'nın en geniş program ve disiplin yelpazesinden seçim yapabiliyor. Üniversitenin sunduğu 400'den fazla branşın ikisi dünya çapında en iyi 10 arasında, 30'u ise dünya çapında en iyi 50 arasında gösteriliyor (2019 QS Subject Rankings). Öğrenciler, staj ve iş tecrübesi edinme imkânlarının yanı sıra, üniversitenin yurt dışında yürüttüğü programlar kapsamında öğrenimlerinin bir kısmını yurt dışında farklı bir ülkede tamamlayabildikleri yurt dışı eğitim programlarıyla zenginleştirilen kariyer fırsatlarından faydalanıyor.

Öğrenciler, çok sayıda hizmete erişebildikleri Sydney'in destekleyici ve kolaylaştırıcı ortamında eğitim alıyor, öğreniyor ve gelişiyor. Söz konusu hizmetler arasında akademik ve profesyonel destek hizmetlerinin yanı sıra engelli hizmetleri, gizliliğe dayalı danışmanlık hizmeti, sağlık hizmetleri ve finansal yardım ofisi hizmetleri de bulunuyor. Öğrenciler ayrıca, kampüste bulunan ve University of Sydney Birliği (USU) tarafından yönetilen 200'den fazla öğrenci kulüp ve topluluğundan birine katılabiliyor.

Kampüs, öğrencilere ısıtmalı ve olimpik bir havuza sahip bir spor salonu ve kaya tırmanış merkezi gibi sayısız imkân ve tesis sunuyor. Bunlara ek olarak sanat galerileri, müzeler, kafeler, restoranlar ve barların keyfini çıkaran öğrenciler, güney yarım kürenin en büyük akademik kütüphanesine erişim sağlıyor.

2019 tarihli Global Liveability Index'te dünyanın en yaşanabilir üçüncü şehri seçilen Sydney, şüphesiz ki öğrenci deneyimini zenginleştiriyor.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

University of Syndey'de görevli araştırmacılar, Ulusal Sağlık ve Tıp Araştırmaları Konseyi tarafından eşsiz bir deneyiçin hibeye layık görüldü. Deney, demans riski taşıyan yaşlı bireylerde görülen obstrüktif uyku apnesinin gözlemlenmesini ve hastalığa müdahaleyi içeriyor.

Fen Bilimleri, Beyin ve Zihin Merkezi Fakültesi ve Charles Perkins Centre'da görev yapan Profesör Sharon Naismith, ‘REducing sleep apnoea for the PrEvention of Dementia (REShAPED): a multi-site feasibility RCT' adlı proje için 1.468.684,80 AUD tutarında bir hibe almış bulunuyor. Proje, yakın dönemde duyurulan 13 demans araştırması projesinden biri.

University of Sydney öncülüğünde yürütülecek olan deney, demans önleme, biliş, uyku, epidemoloji, nörogörüntüleme, klinik deneyler, sağlık ekonomisi, nörovasküler işlev ve uygulama bilimleri alanlarında önde gelen uzmanları bir araya getiriyor.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

University of Sydney, esnek lisans derece programı seçenekleriyle öğrencilere kendilerine en uygun öğrenim yolunu çizme imkânı tanıyor. Öğrenciler ana branşlarının yanı sıra ana ve yan dallar seçebiliyor, uluslararası deneyim edinebiliyor, gerçek dünyaya göre tasarlanmış projelerde yer alıyor, online atölyelere katılarak kişisel gelişimlerine katkıda bulunuyor ve ileri sınıf çalışmalarına erişebiliyor.

University of Sydney, Avustralya'nın en büyük öğrenci değişim programına sahip. Kırktan fazla ülkede 250'nin üzerinde üniversiteyle işbirliği içinde yürütülen program sayesinde Sydney öğrencileri öğrenimlerini sürdürürken seyahat ediyor ve kendilerini uluslararası bir kariyere hazırlıyor.

Dünyanın en iyi araştırma üniversitelerinden biri olan University of Sydney'de, ister lisans isterse lisansüstü seviyesinde öğrenim görüyor olsun, tüm öğrenciler seçtikleri alanda büyük sosyal değişimleri ele almak üzere disiplinlerarası çalışmalara imza atan liderlerle çalışma veya tanışma imkânı buluyor.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi

Fakültenin akademik kadrosu 40'dan fazla lisans ana dalında uzmanlıklarını öğrencilerine sunuyor. Bu dallar arasında iktisat, dil ve kültür çalışmaları, felsefe ve tarih, edebiyat, sanat ve medya ve görsel sanatlar da bulunuyor.

University of Sydney İşletme Fakültesi

Fakülte, aralarında işletme analitiği, muhasebe, işletme bilgi sistemleri, finans, işletme hukuku ve uluslararası işletme gibi alanlarda eğitim veriyor ve araştırma yürütüyor.

Mühendislik Fakültesi

Fakültenin yapay zekâ alanında ortaya koyduğu çığır açan çalışmalar yüz tanıma ve sürücüsüz araçların yanı sıra diğer çoklu görünüm öğrenme uygulamalarında önemli gelişmelerin önünü açmış bulunuyor.

Tıp ve Sağlık Fakültesi

Fakülte, modern dünyanın sağlık hizmetleri sorunlarına çözüm getirecek bir yaklaşımı mümkün kılmak için tıp, diş hekimliği, tıbbi bilimler, eczacılık, kamu sağlığı, hemşirelik ve ebelik ve sağlık bilimleri alanlarını bir araya getiriyor.

Fen Fakültesi

Fakülte, uluslararası sıralamalardaki lider konumu, araştırmadaki mükemmelliği ve ödüllü proje ve araştırmalarıyla öne çıkıyor.

Sydney Mimarlık, Tasarım ve Planlama Fakültesi

Fakülte, mimarlık/insan ürünü çevre konularında Avustralya çapında en önde gelen fakültelerden biri (QS World University Rankings by Subject 2019).

Sydney Müzik Konservatuarı

Sydney Müzik Konservatuarının öğrencilerine sağladığı müzik eğitimi, onları müziğin yeni yüzyılında başarılı olmak için ihtiyaç duydukları bilgi ve becerilerle donatıyor.

Sydney Hukuk Fakültesi

Eğitim ve araştırma alanında dünyanın en iyi hukuk fakülteleri arasında yer alan okulda (2019 QS World University Rankings by Subject) öğrenciler uluslararası olarak tanınan hukuk eğitmenlerinden ve saygın mesleki uygulayıcılardan eğitim alıyor.

Show more +Show less -
Giriş kriterleri

Giriş kriterleri

Anadili İngilizce olmayan öğrencilerin University of Sydney'deki öğrenimlerine başlayabilmeleri için İngilizce seviyelerini belgelendirmeleri gerekmektedir.

Belirli ikincil ve üçüncül eğitimleri tamamlayan öğrencilerin bu eğitimleri tamamladıklarına dair belgeleri üniversiteye sunmaları yeterli olabilmektedir. Bunun dışında belirli İngilizce sınavlarına girmek veya University of Sydney İngilizce Merkezinde sunulan uygun İngilizce programlarını tamamlamak da seçenekler arasındadır.

University of Sydney'in kabul ettiği İngilizce sınavları aşağıdaki gibidir:

 • Uluslararası İngilizce Dil Sınav Sistemi (IELTS) – Akademik modül
 • Test of English as a Foreign Language: kağıt üzerinden (TOEFL PB)
 • Test of English as a Foreign Language (TOEFL) – İnternet üzerinden (iBT)
 • Pearson Test of English (PTE) – Akademik
 • Cambridge English: Proficiency (CPE) and Cambridge English scale for Cambridge English: Advanced (İleri seviye) (CAE)

Show more +Show less -
Burslar ve finansman

Burslar ve finansman

University of Sydney, uluslararası öğrencilerine özel bazı burs ve finansman imkânları sunuyor:

Lisansüstü Araştırma Bursları

Avustralya hükumeti tarafından finanse edilen Lisansüstü Araştırma Eğitim Programı Uluslararası Bursları, başarılı uluslararası lisansüstü araştırma öğrencilerinin yer değiştirme masraflarını, öğrenim ücretlerini, yaşam giderlerini ve yurt dışı sağlık sigortalarını kapsıyor.

University of Sydney, üniversitenin araştırma projelerinde yer alan, başarılı uluslararası öğrenciler için başka burs seçenekleri de sunuyor.

Üniversite Bursları

40.000 AUD tutarındaki Rektör Yardımcısı Uluslararası Bursu liyakat bazlı olup dünyanın dört bir yanından uluslararası öğrencilere veriliyor.

Öğretim üyesi bursları hakkında daha fazla bilgi için üniversitenin burslar web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

Öğrenciler gelişimlerine uluslararası öğrenci ya da mezun olarak geliştirirken ister Avustralya'da, ister başka bir ülkede ya da anavatanlarında inşa edebiliyor. Üniversite, uluslararası öğrencilerine kendilerine özel tasarlanmış birçok destek hizmeti sunuyor.

Üniversite tarafından sunulan kariyer desteği kapsamında, rehberlik hizmetleri ve etkinliklerin yanı sıra, uluslararası öğrencilerin profesyonel çevrelerini genişletmelerine, yerel iş piyasasını anlamalarına ve Avustralya'da geçirdikleri zamanı kariyer gelişimleri için en iyi şekilde kullanmalarına yardımcı olacak özel programlar yer alıyor.

Uluslararası öğrenci faaliyetleri

Üniversite, uluslararası öğrencilerine istihdam girişimleri, kariyer gelişimi programları ve mezunlar ve sektör ile bağ kurma gibi çeşitli şekillerde destek oluyor.

Mezunlar ve bağışçılar

University of Sydney, topluluk üyelerine iletişim kurmaları ve profesyonel ağlarını genişletmeleri için sayısız imkân sunuyor. Üniversitenin dünya çapında 350.000 mezunu ve 60.000 bağışçısı bulunuyor. Topluluğun küresel etkisi, öğrencilere mentörlük sağlamaktan dünyayı değiştiren araştırmalara destek vermeye kadar uzanıyor.

Show more +Show less -
20753
Uluslararası öğrenciler

Australia: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
51st  / 1250

THE Dünya Sıralaması

At University of Sydney
At University of Sydney
At University of Sydney
At University of Sydney
At University of Sydney
At University of Sydney
At University of Sydney
At University of Sydney
At University of Sydney
At University of Sydney
Sydney New South Wales 173 - 175 Phillip Street
Camperdown New South Wales Camperdown
Lidcombe New South Wales 75 East Street
Camperdown New South Wales 88 Mallett Street
Sydney New South Wales 1 Conservatorium Road
Westmead New South Wales Westmead Centre for Oral Health, Darcy Road
Camperdown New South Wales Old Teachers College, Manning Road
Camden New South Wales 425 Werombi Road
Camperdown New South Wales Hawkesbury Road, Westmead
Sydney New South Wales Edward Ford Building (A27), Fisher Road
Sydney New South Wales Level 18, Stockland Building 133 Castlereagh Street
The University of Sydney's founding principle as Australia?s first university was that it would be a modern and progressive institution. It?s an ideal that it still holds dear today. Leadership through excellence in teaching and research, the university offers one of the widest range of academic programs of any university in Australia. The university is ranked first in the world for sports-related subjects and best in Australia for medicine, architecture, veterinary sciences, anatomy and physiology, English language and literature.

Undergraduate degrees offer a new level of flexibility to prepare students for a future that is full of possibilities. Students can combine their interests with more than 100 study areas in a shared pool of majors and minors. For students who want to gain new professional qualifications, change their career direction or pursue a personal ambition, the University of Sydney will steer them to places they never imagined. With more than 450 postgraduate courses on offer, the university make it easy for students to tailor a degree to match their goals and available time.

Teachers, researchers and leading thinkers are paving the way for solutions to complex global issues impacting health, environment, technology and culture. Across its faculties, they have research teams working on creating cleaner fuels, faster internet, treatment for chronic illness, and more sustainable ways of living.

At the University of Sydney, they have a packed calendar of events and celebrations for students to enjoy. With more than 200 clubs and societies, including 32 cultural groups, and 130 plus nationalities represented on campus, there?s something for everyone. Clubs and societies provide endless opportunities for networking, fun and leadership. Cultural groups include the Ekansh Indian Cultural Society, Greek Society, Indonesian Student Association, Spanish & Latin American Society, and many more.

The main campus is located in the heart of one of the most popular cities in the world. Sydney ranks fifth on a list of the best cities in the world in which to live, work and study by the 2018 Global Liveability Index and is home to beautiful golden beaches, world-class museums, delicious fresh food and a calendar of exciting events and festivals. The University has also been named among the world?s top 10 most beautiful campuses.
https://images1.content-gbl.com/commimg/myhotcourses/institution/profile/myhc_235053_320px.jpg The University of Sydney https://www.idp.com/turkey/universities/the-university-of-sydney/iid-au-00380/

Ortalama toplam maliyet$4390

 • $2955
  Konutlar
 • $896
  Yemek
 • $139
  Günlük Yaşam
 • $400
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin