Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
institution profile image

The University of Waikato

New Zealand
Genel Bakış

Genel Bakış

Altmış yıldan uzun süre önce Yeni Zelanda'nın Hamilton kentinde kurulan ve yakınlarda Tauranga'da amaca yönelik yeni kampüsünün kapılarını açan University of Waikato, ilerici ve yenilikçi bir yükseköğrenim kurumu olarak öne çıkıyor. Yüzünü geleceğe dönen üniversite, öğrencilerine üst düzey araştırma kültürüyle yoğrulan uluslararası bir eğitim veriyor.

University of Waikato, uluslararası öğrencilerin nabzını tutmak amacıyla yapılan International Student Barometer 2019 adlı araştırmada %90 gibi etkileyici bir genel öğrenci memnuniyeti oranı elde etti. Okulun kültürel çeşitliliği yüksek öğrenci topluluğu, 2.500'den fazla uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapıyor. Uluslararası öğrenciler ayrıca üniversitenin sağladığı sayısız burs fırsatı için başvuru yapabiliyor.

Okul, öğrencileri için hayli nitelikli ve saygın eğitmenlerden oluşan öğretim kadrosuyla desteklediği ideal bir öğrenim ortamı sunma misyonuyla hareket ediyor. Uluslararası öğrenciler öğrenimleri süresince akademik desteğin yanı sıra danışmanlıktan kariyer rehberliğine kadar her türlü konuda kesintisiz destek alıyor. Programlar kapsamında, yeni gelen öğrenciler yeni okul ve hayatlarına alışmalarını kolaylaştırmak için mevcut öğrencilerle eşleştiriliyor. University of Waikato öğrencilerini çok sayıdaki kulüp, topluluk ve aktivite seçeneğinin bulunduğu hareketli ve heyecan verici bir öğrenci hayatı bekliyor.

Öğrenciler üniversite tarafından farklı alanlarda yapabilecekleri kariyerlerin zorluklarına göğüs germek üzere hazırlanıyor. Sektörle yakın ilişkilere sahip olan üniversitede potansiyel işverenler staj ya da işe yerleştirme fırsatlarıyla ilgili olarak öğrencilerle sıklıkla bir araya geliyor. Öğrenciler hem potansiyel işverenlerle hem de üniversitenin mezunlarıyla iletişim kurarak iş dünyası hakkında içgörü edinmeleri ve mevcut fırsatlardan faydalanmaları konusunda teşvik ediliyor.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

University of Waikato ve Manaaki Whenua Landcare Research araştırma merkezinin ortak girişimiyle yürütülen ve sulak alanlarla ilgili eğitime odaklanan bir araştırma projesi için geçtiğimiz günlerde İşletme, İnovasyon ve İstihdam Bakanlığının (MBIE) Meraklı Zihinler fonundan 127.000 NZD tutarında finansman sağlandı.

Proje, Yeni Zelanda'nın sulak alan ekolojisi ve bu alanların restorasyonu üzerine multimedya formatında bir dizi çokdilli eğitim hazırlamayı amaçlıyor. Bir yıl sürecek olan projenin 2020 yılı Şubat ayında başlaması öngörülüyor.

Proje Yöneticisi Andrea Soanes, projenin amacını ''İnsanların sulak alanlara baktığında bataklık değil, ekosistem içinde hayati rol oynayan zengin biyoçeşitliliği görmelerini istiyoruz'' sözleriyle özetliyor.

Sözlerine ''İnsanların gerçekten derin ve anlamlı bir yoldan katılımını sağladığınızda zihinlerinde bir ışık yandığını görebiliyorsunuz. Bu şekilde hayatlarının yönünü hafifçe değiştirebilir, coşku ve bilinç yaratabiliriz'' şeklinde devam eden Soanes, projenin bilim insanları ve bölgesel topluluklar arasındaki bağı kuvvetlendirerek sulak alanların geleceği için fayda sağlayacağına inanıyor.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Pratik deneyim ve ulaşılabilir akademisyenler

University of Waikato'da öğrenciler küresel olarak kabul gören bir eğitim alıyor.

Üniversitede sunulan akademik programlar, öğrenimlerini tamamlayan öğrencilerin sınıftan işyerine geçişini kolaylaştıracak şekilde tasarlanıyor ve öğretiliyor. Waikato 2019 yılında öğrencilerine 2.000'den fazla işe yerleştirme ve staj imkânı sundu.

University of Waikato'nun alanlarında tutkuyla çalışan uzmanlardan oluşan öğretim kadrosu, öğrencilere seçtikleri kariyer yolunda başarı elde etmek için gereken bilgi ve becerilerle donatmayı amaçlıyor. Waikato öğrencileri, derslerde tartışma ortamı yaratmak ve soru sormak gibi yollarla akademisyenlerle etkileşime geçmeleri konusunda teşvik ediliyor.

Show more +Show less -
Neden Hamilton ve Tauranga kentleri?

Neden Hamilton ve Tauranga kentleri?

Güvenli, kültürel açıdan zengin ve büyüleyici güzellikteki Yeni Zelanda, dünyanın geri kalanının gıpta ile izlediği bir iş-günlük yaşam dengesine sahip. Ülke bu sayede yaşam kalitesi üzerine yapılan uluslararası anketlerde her daim lider konumda yer alıyor. Hamilton ve Tauranga şehri ve onları çevreleyen bölge dünya standartlarında üniversite eğitimi ve hareketli bir şehir yaşamının yanı sıra çok çeşitli doğa aktivitesi fırsatları sunuyor.

University of Waikato'nun biri Hamilton, diğeri Tauranga olmak üzere iki şehirde kampüsleri bulunuyor. Her ikisi de Yeni Zelanda'nın kuzey kesiminde yer alan şehirler oldukça huzurlu ve güvenli yerler. Hobbit şehri film seti, Rotoura ve başkent Auckland gibi turistik yerler her iki şehre de yakın mesafede bulunuyor.

Hamilton Şehri

Yeni Zelanda'nın 4. en büyük şehri olan Hamilton, çokkültürlü ve renkli bir şehir olmasının yanı sıra yerli Māori kültürüyle iç içe. Waikato Nehrinin kıyısına kurulmuş olan şehir, enfes parklar ve bahçelere sahip.

Tauranga Şehri

Kültürel, sportif ve rekreasyonel aktivitelerle dolup taşan Tauranga, ülkenin 5. en büyük şehri. Bu kozmopolit şehir masmavi gökyüzü, ılıman iklimi, harika plajları, büyüleyici güzellikteki limanı ve rahat yaşam tarzıyla tanınıyor.

Show more +Show less -
Giriş Koşulları

Giriş Koşulları

University of Waikato'da öğrenim görmek isteyen öğrencilerin üniversiteye kabul alabilmesi için farklı yollar bulunuyor. Üniversitenin öğretim dili İngilizce olduğundan, tüm öğrencilerin yazılı ve sözlü İngilizce dil becerilerinin yeterliliğini kanıtlaması gerekiyor. Okul, farklı seviyeden programlar için kabul şartlarının yer aldığı kapsamlı bir listeye sahip.

Lisans

Akademik kabul şartları başvuru yapan öğrencinin tamamladığı son eğitim kurumunun bulunduğu ülkeye göre değişiklik gösteriyor olup her başvuru ayrı ayrı değerlendirmeye alınıyor.

Lisansüstü

Başvuru yapan öğrencilerin akademik ve İngilizce yeterlilik şartların sağlıyor olması gerekiyor. Lisansüstü programlarının genelinde benzer bir alanda lisans derecesine sahip olma şartı bulunuyor. Kabul şartları, üniversitenin web sitesindeki nitelikler sayfasından incelenebilir.

Hazırlık Eğitimi Seçenekleri

Üniversite, giriş koşullarını sağlayamayan öğrenciler için çeşitli hazırlık programı seçenekleri sunuyor. Giriş koşulları hakkında daha fazla bilgi üniversitenin web sitesinden edinilebilir.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

University of Waikato Uluslararası Mükemmeliyet Bursu: 10.000 NZD tutarına kadar

University of Waikato Uluslararası Mükemmeliyet Bursu, lisans veya lisansüstü öğretimli programlarına kayıt olan uluslararası öğrencilerin öğrenim giderleri için 10.000 NZD'ye varan finansal destek sağlıyor.

Adayların bursa başvurabilmeleri için üniversiteden koşullu veya koşulsuz teklif almış olmaları gerekiyor. Uluslararası Mükemmeliyet Bursu başvuruları için herhangi bir süre sınırlaması bulunmuyor.

University of Waikato Doktora Bursu

University of Waikato'da tam zamanlı bir doktora programına (PhD, DMA, EdD veya SJD) kayıt olmak isteyen öğrencilerin kayıt formunda UoW Doktora Bursuna başvurmak isteyip istemediklerini belirtmeleri isteniyor.

Uluslararası öğrenciler, kendilerine sunulan burs ve finansman imkanlarının tam listesini incelemek için University of Waikato'nun web sitesini ziyaret edebilir.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

Kariyer gelişim hizmetleri

Kariyer gelişim hizmetleri üniversitenin öğrencileri, yeni mezunlar ve mezunlar için kariyer geliştirme araçları ve desteği ile sunuluyor.

Hizmetler, öğrencilere özgeçmiş ve ön yazı hazırlamaktan kariyer planlamaya, iş görüşmesi pratiğinden istihdam edilebilirlik becerilerini artırmaya ve kişisel imajı geliştirmeye kadar birçok konuda yardımcı oluyor ve kampüs ziyaretleri, kariyer fuarları ve iş fırsatlarının duyurulması gibi yollarla onları işverenlerle bir araya getiriyor.

MyCareer

MyCareer adlı online sistemde profil oluşturan öğrenciler birebir eğitim ve atölye çalışmaları için rezervasyon yaparak, kariyer danışmanlarından görüme talep ederek ve gönüllü ya da ücretli istihdam fırsatlarını inceleyip başvurarak kendi kariyer gelişimlerini yönetmeleri yönetiyor.

İş dünyasına hazır mezunlar

Waikato'nun işe entegre programları, akademik öğrenme ile işyerinde öğrenmenin pratik uygulamaları arasında köprü kuruyor. Her yıl öğrenciler 2.000'den fazla endüstri yerleşimi ve stajına katılma olanağı yakalıyor. Bu şekilde öğrencilerin işyerinde temel mesleki becerileri kazanmaları ve gelecekteki işverenlerle anahtar ilişkiler kurmalarının sağlanması hedefleniyor.

Show more +Show less -
1727
Uluslararası öğrenciler

Newzealand: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
401st  / 1250

THE Dünya Sıralaması

Apply now
Why Waikato
Accommodation
Student Community
Hamilton Campus
At Waikato
The Student Centre
Tauranga Campus
International Orientation
Student Experience
Relax on Campus
TGA Campus
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet

  • Konutlar
  • Yemek
  • Günlük Yaşam
  • Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Öğrencilerimiz bizim hakkımızda neler düşünüyor?

Overview
(4.0)
Bölüm Kalitesi
3.2
Kampüs Güvenliği
4.6
Öğrenci Desteği
3.6
Eğitim Kalitesi
3.2
Kampüs Çevresi
3.8
Quazi Tahiti
The University of Waikato
Environment and campus
Daha fazla göster +
Sowmen
The University of Waikato
Campus was nice only,
Daha fazla göster +
Dünya Sıralaması
The University of Waikato The University of Waikato
Rated3/5based on5 student reviews
Customer reviews:
The University of Waikato - by, 2020-01-07
4.0/ 5 stars
The University of Waikato The University of Waikato
Rated3/5based on5 student reviews
Campus was nice only, Customer reviews:
The University of Waikato - by, 2020-01-29
1.0/ 5 stars
The University of Waikato The University of Waikato
Rated3/5based on5 student reviews
Environment and campus Customer reviews:
The University of Waikato - by, 2020-01-07
5.0/ 5 stars
The University of Waikato The University of Waikato
Rated3/5based on5 student reviews
Customer reviews:
The University of Waikato - by, 2020-01-07
4.0/ 5 stars
The University of Waikato The University of Waikato
Rated3/5based on5 student reviews
Customer reviews:
The University of Waikato - by, 2020-01-30
4.0/ 5 stars

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

The University of Waikato The University of Waikato
Rated3/5based on5 student reviews
Customer reviews:
The University of Waikato - by, 2020-01-07
4.0/ 5 stars
The University of Waikato The University of Waikato
Rated3/5based on5 student reviews
Campus was nice only, Customer reviews:
The University of Waikato - by, 2020-01-29
1.0/ 5 stars
The University of Waikato The University of Waikato
Rated3/5based on5 student reviews
Environment and campus Customer reviews:
The University of Waikato - by, 2020-01-07
5.0/ 5 stars
The University of Waikato The University of Waikato
Rated3/5based on5 student reviews
Customer reviews:
The University of Waikato - by, 2020-01-07
4.0/ 5 stars
The University of Waikato The University of Waikato
Rated3/5based on5 student reviews
Customer reviews:
The University of Waikato - by, 2020-01-30
4.0/ 5 stars

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

  • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

  • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

  • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

  • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?