Hemen destek alın arrow

hipchat Call
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

The University of Western Australia

Australia
Genel Bakış

Genel Bakış

University of Western Australia (UWA), Avustralya'nın önde gelen üniversitelerinden biri olup olağanüstü öğretimi, araştırmaları ve akademisyenleri ile uluslararası düzeyde tanınmıştır. UWA küresel ölçekte dünyanın en iyi 100 (ARWU 2020) üniversitesi arasında olup Good Universities Guide 2020 tarafından 5 yıldıza layık görülmüştür. Ayrıca, öğretim kalitesi, kolaylaştırıcı ve anlamlı öğretimi, eğitim ve araştırmaları ile 5 yıldıza layık görülmüştür.

UWA, Batı Avustralya'nın Perth şehrinde bulunur ve ana kampüsünde 23.000'in üzerinde öğrenciye ev sahipliği yapar. Dünya çapında çeşitli kültürlerden iki milyonun üzerinde bir nüfusa sahip olan Perth, Avustralya'nın 4. en büyük şehridir ve sağlam bir ekonomi ve canlı bir yaşam tarzına sahiptir. Perth'i uluslararası öğrenciler için öğrenim açısından mükemmel bir seçenek yapan sebeplerden bazıları şunlardır:

 • Avustralya Menkul Kıymetler Borsası'nda (ASX) yer alan en çok sayıda Avustralya şirketinde kariyer imkanları sunma
 • Avustralya'nın ekonomik açıdan en uygun şehirlerinden biri (Worldwide Cost of Living Survey 2019, Economist Intelligence Unit)

UWA'nın Perth kampüsü, modern öğretim ve araştırma tesislerine ev sahipliği yapar ve ülkedeki en güzel kampüslerden biridir. Üniversite aynı zamanda, Batı Avustralya'nın güney kıyısında Albany'de, en son teknoloji ile desteklenen en üst standartlarda bir öğretim sunan bir kampüse sahiptir.

Mezunları iş dünyasına iyi bir şekilde hazır olan UWA, Nobel sahipleri dahil olmak üzere pek çok seçkin mezunu ile övünür. Bu başarı, üniversitenin kuruluş ve sanayilerle olan ortaklıkları dahil olmak üzere yüksek ölçüde takdir toplandığı araştırma alanına da uzanır.

UWA'da öğrencilerin ihtiyaçları, çeşitli destek ve yardım hizmetleri aracılığıyla iyi bir şekilde karşılanır. Kariyer yönlendirme, danışmanlık, finansal tavsiyeler, engellilik desteği ve akademik yönlendirme bu kapsamda yer alır. Öğrenciler aynı zamanda 140'ın üzerinde kulüp ve topluluk aracılığıyla sınıf ortamının dışında yeni ilgi alanları keşfetme ve yeni insanlarla tanışma fırsatına sahip olur.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Ortak lisans ve yüksek lisans programları (CBM)

UWA, öğrencilerin 4 yılda hem lisans hem de uzmanlığa yönelik bir yüksek lisans derecesi ile mezun olmalarına yardımcı olmak için öğrenimlerini hızlandıran çeşitli ortak derece programları sunar.

CBM adı verilen bu ortak programlar, iyi bir performans gösteren öğrenciler için hızlandırılmış bir öğrenim seçeneğidir. Öğrenciler, öğrenimlerinin ilk 3 yılında, seçtikleri bir disiplinde çift anadalı tamamlar. Lisansüstü seviyede bir tam yıla geçişi sağlayan, bir dönemlik daha ileri seviyede bir öğrenim bu kapsamda yer alır.

CBM'de devam etmek istemeyen öğrenciler 3 yıl sonra seçtikleri çift anadalda ileri bir lisans derecesi ile ayrılabilirler. Bu ileri lisans derecesi, öğrencilere yalnızca CBM ayrılış ödülü olarak sunulur. Öğrencilerin öğrenim görebilecekleri ortak dereceler şunlardır:

 • Tarım Ekonomisi Ortak Lisans ve Yüksek Lisans Derecesi: Fen Lisans (Tarım Bilimi ve Tarımsal İşletme) + Tarım Ekonomisi Yüksek Lisansı
 • Tarımsal İşletme Ortak Lisans ve Yüksek Lisans Derecesi: Fen Lisans (Tarım Bilimi ve Tarımsal İşletme) + Tarım Bilimi Yüksek Lisansı
 • Tarım Bilimi Ortak Lisans ve Yüksek Lisans Derecesi: Fen Lisans (Tarım Bilimi ve Teknolojisi) + Tarım Bilimi Yüksek Lisansı
 • Biyoloji Bilimi Ortak Lisans ve Yüksek Lisans Derecesi: Fen Lisans (Vahşi Yaşamı Koruma) + Biyoloji Bilimi Yüksek Lisansı
 • Beslenme Biyokimyası Ortak Lisans ve Yüksek Lisans Derecesi: Fen Lisans (Beslenme Biyokimyası) + Biyomedikal Bilimi Yüksek Lisansı
 • Klinik Egzersiz Fizyolojisi Ortak Lisans ve Yüksek Lisans Derecesi: Fen Lisans (Spor Bilimi, Egzersiz ve Sağlık) + Klinik Egzersiz Fizyolojisi Yüksek Lisansı
 • İktisat Ortak Lisans ve Yüksek Lisans Derecesi: İktisat Lisans ve İktisat Yüksek Lisansı
 • Yer Bilimleri Ortak Lisans ve Yüksek Lisans Derecesi: Fen Lisans (Bütünleşik Yer ve Deniz Bilimler) + Yerbilim Yüksek Lisansı
 • Çevre Bilimi Ortak Lisans ve Yüksek Lisans Derecesi: Fen Lisans (Çevre Bilimi ve Yönetimi) + Çevre Bilimi Yüksek Lisansı
 • Sınır Fiziği Ortak Lisans ve Yüksek Lisans Derecesi: Fen Lisans (Sınır Fiziği) + Fizik Yüksek Lisansı
 • Moleküler Yaşam Bilimleri Ortak Lisans ve Yüksek Lisans Derecesi: Fen Lisans (Moleküler Yaşam Bilimleri) + Biyoteknoloji Yüksek Lisansı
 • Deniz Bilimi Ortak Lisans ve Yüksek Lisans Derecesi: Fen Lisans (Deniz Bilimi) + Deniz Bilimi Yüksek Lisans

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Öğrenci-akademisyen oranı ile Good Universities Guide 2020'de 5 yıldıza layık görülen University of Western Australia (UWA), öğretimdeki mükemmelliyeti, öğrenim ve araştırmaları dünya çapında tanınmıştır.

UWA, öğrencilere dünya standartlarında bir derece elde etme fırsatı sunar. Programları, öğrencilere rekabet üstünlüğü sağlamakta ve kariyerlerinde başarılı olmalarını sağlayacak pratik deneyim ve değerli beceriler kazandırmaktadır. Esnek program yapısı sayesinde öğrenciler, farklı konu alanlarından seçim yaparak kişisel ve kariyer hedeflerini birleştirebilmekte ve muhasebe, zooloji, insan biyolojisi ve medya, müzik ve pazarlama gibi oldukça farklı konularda ilgi alanlarını keşfetme imkânı bulabilmektedir.

UWA'daki 11 konu alanı, 2020 QS Konu Alanına Göre Dünya Üniversite Sıralamaları'na göre dünyanın en seçkin 50 üniversitesi arasında yer alır.

 • Maden Mühendisliği (küresel çapta 4.)
 • Deniz/Okyanus Mühendisliği (küresel çapta 5.)
 • Tarım Bilimleri (küresel çapta 17.)
 • Çevre Bilimi ve Mühendisliği (küresel çapta 21.)
 • Okyanus Bilimi (küresel çapta 22.)
 • Klinik Tıp (küresel çapta 29.)
 • İnsan Biyoloji Bilimleri (küresel çapta 33.)
 • Biyoloji Bilimleri (küresel çapta 34.)
 • Su Kaynakları (küresel çapta 46.)
 • Ekoloji (küresel çapta 47.)
 • Yer Bilimleri (küresel çapta 50.)

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

UWA, sanayi ve küresel ihtiyaçlar çerçevesinde tasarlanan yenilikçi öğretim programıyla öğrencilere kolaylık sağlar. Programları, öğrencileri küresel çapta başarılı olmak için gereken beceri ve bilgilerle donatacak şekilde tasarlanır.

Mühendislik

UWA, Times Higher Education'a göre dünyanın teknoloji alanında lider olan 10 üniversitesi arasında yer alır. Öğretim seçenekleri, Institution of Chemical Engineers (Kimya Mühendisleri Enstitüsü), Engineers Australia, Australian Computer Society ve The Australasian College of Physical Scientists and Engineers in Medicine tarafından onaylıdır.

İşletme ve Yönetim

UWA, Asya Pasifik'in öncü işletme okullarından biri olup öğrencilere pratik bir öğrenim sunmak ve onları gerçek dünya becerileriyle donatmak için öncü araştırmalar ve yenilikçi öğretimden faydalanır. Ayrıca öğrencilere mezun olduklarında alanlarında avantaj sağlamak için sanayi bağlantıları sunar.

Veri ve bilgisayar bilimi

UWA'nın bilgi teknolojisi, işletme analitiği, veri bilimi ve iş bilgisi ve lojistik yönetimi alanlarındaki programları, araştırmalar ve sanayideki en son gelişmelere doğrultusunda güncellenir. Öğrenciler, amaca göre inşa edilmiş olan öğrenim tesislerinde dünyaca ünlü uzmanlardan eğitim alır ve teorik bilgilerini uygulamaya koyarlar.

Fen

Öğrenim seçenekleri, lisans ve lisansüstü seviyelerde soyut ve uygulamalı bilimler ve yeni çokdisiplinli alanlarda sunulur. Öğrenciler, uluslararası ödüllü araştırmacılar olan akademik personelden eğitim alır ve iş entegre öğrenim imkânları aracılığıyla sanayi bilgileri ve bağlantılar kazanır.

Sağlık ve Tıbbi Hizmetler

UWA, çeşitli fen ve klinik disiplinlerde program, öğrenim ve araştırma imkânları sunar. Öğrenciler, UWA'nın güçlü araştırma kültüründen faydalanır ve eğitim hastanelerinde, tanınmış enstitülerde, uzman araştırma kuruluşlarında vd. çeşitli projelerde çalışmak üzere fırsatlardan faydalanır.

Mezun Araştırma Okulu

Bu okul, çeşitli disiplinlerde yüksek dereceli araştırma programları sunmaktadır. UWA, Sekizli Grup'ta yer alan tek Batı Avustralya eğitim kurumudur.

Show more +Show less -
Giriş koşulları

Giriş koşulları

İngilizce dil şartları

Tüm uluslararası adayların, IELTS veya eşdeğeri, kabul gören bir İngilizce dil yeterliliğine sahip olmaların gerekir. Adayların, herhangi bir bölüm puanı 6.0'ın altında olmamak kaydıyla genel 6.5 IELTS puanına eşdeğer bir puana sahip olmaları gerekir. Öğrencilere, diğer kabul gören İngilizce dil sınavları hakkında daha fazla bilgi almak için UWA'nın internet sitesindeki giriş şartları sayfasını ziyaret etmeleri tavsiye edilir.

Pathway (Hazırlık) Seçenekleri

Öğrencilerin UWA'ya giriş için faydalanabilecekleri çeşitli pathway programları mevcuttur. Ancak, bazı öğrenciler, kendi ülkelerinde lise eğitimini tamamladıktan sonra doğrudan üniversiteye giriş yapamayabilir. Bu öğrencilerin hazırlık programı olarak bilinen üniversite öncesi dersleri almaları tavsiye edilir.

Lisans Eğitimi

Bir lisans derecesine giriş yapmak isteyen öğrencilerin, mezuniyet yeterlilikleri veya önceki çalışmaları aracılığıyla akademik performanslarını göstermeleri gerekir. Üniversite, öğrenim başvurularında yabancı ülkelerden alınan yeterlilik ve diplomaları kabul eder.

Lisansüstü Eğitim

Lisansüstü programlara başvuru yapan adaylar, onaylı bir üniversitede lisans derecesini tamamlamış olmalıdır. Felsefe Yüksek Lisans (MPhil) veya doktora programlarına başvuranlar, araştırma alanında yeterli deneyime sahip olmalıdır.

Show more +Show less -
Burslar ve finansman

Burslar ve finansman

University of Western Australia, dünya genelinden uluslararası öğrencilere çeşitli burslar sunar.

Küresel Başarı Bursu

Üstün başarılı öğrenciler, otomatik olarak yıllık öğrenim ücretinden indirim ile ödüllendirilir. Öğrenciler 2022'de öğrenimlerine başladıklarında:

 • Seçilen lisans programlarında 3 yıl boyunca 36.000 AUD'a kadar burs alır.
 • Lisansüstü seviyede 2 yıl boyunca 24.000 AUD'a kadar burs alır.
 • Seçilen ortak lisans ve lisansüstü derece veya 4 yıllık lisans derece programlarında 4 yıl boyunca 48.000 AUD'a kadar burs alır.

Küresel Spor Başarı Bursu

UWA'nın Küresel Spor Başarı Bursu, bu bursun mevcut olduğu bir programa başlayan, belirli ülkelerden üstün başarılı sporculara verilir.

2022'de öğrenimlerine başlayacak olan öğrenciler

 • Lisans öğrencileri, seçilen programlarda 3 yıla boyunca 36.000 AUD'a kadar burs alabilecektir.
 • Lisansüstü öğrenciler, 2 yıl boyunca 24.000 AUD'a kadar burs alabilecektir.
 • Öğrenciler, seçilen yeni ortak lisans ve lisansüstü derece (CBM) programlarında veya diğer seçilen 4-yıllık lisans derece programlarında öğrenim görürken 4 yıl boyunca 48.000 AUD'a kadar burs alacaktır.

Uluslararası Lisansüstü Eğitim Bursları

Uluslararası Ders Ağırlıklı Yüksek Lisans Burs Programı, lisans eğitimini yurt dışındaki bir kurumda üstün başarıyla tamamlayan ve UWA'da ders ağırlıklı yüksek lisans programına devam etmek isteyen öğrenciler içindir.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

UWA mezunları sürekli olarak ulusal ortalama başlangıç maaşlarının üzerine çıkmakta olup UWA, mezun istihdam edilebilirliği ile Batı Avustralya'da 1. sıradadır (QS 2020 İstihdam Edilebilirlik Sıralamaları).

UWA öğrencileri, mezun olduklarına işe hazır olmalarına yardımcı olacak profesyonel işe yerleştirme, staj, yönlendirme vd. fırsatlar aracılığıyla deneyim kazanma fırsatına sahip olur.

Sanayi bağlantıları

Tıp, mühendislik ve mimarlık gibi bazı bölümler, öğrencilerin iş yerleştirme veya staj programlarını tamamlamalarını gerektirir, ancak tüm öğrencilerin gelecekteki kariyerleri için değerli olacak iş deneyimini edinmeleri faydalı olur. UWA, sağlam sanayi ortakları sayesinde öğrencilerin seçtikleri endüstrilerde iş bulmalarına ve teoriyi gerçek ortamda pratiğe dönüştürmelerine olanak tanır. Bu pratik öğrenme yaklaşımı, işverenler tarafından oldukça değerli görülmekte olup öğrencilerin kariyerlerine hazırlanmalarına olanak tanır.

Kariyer merkezi

Kariyer merkezi, öğrencilere ve yeni mezunlara kariyer kararları alma, sanayide yer alma ve istihdam becerileri geliştirme vd. gibi konularda yardımcı olur.

Kariyer ve istihdam edilebilirlik ödülü

İşverenler tarafından büyük değer verilen kariyer ve istihdam edilebilirlik ödülü, öğrencilerin başarılı bir kariyer için gereken pratik deneyim, bilgi becerileri kazanmalarına yardımcı olur.

Kariyer mentor bağlantısı

Kariyer mentor bağlantısı hizmeti, öğrencileri bir profesyonel işe eşleştirerek onlara bir mentorun sağlayacağı sanayi bilgileri ve kariyer deneyiminden faydalanabilme fırsatı sunar.

İş panosu

CareerHub'da UWA öğrencilerinin faydalanabileceği iş imkânları yayımlayan işverenler yer alır.

İş-Entegre Öğrenim

Öğrenciler, iş-entegre öğrenim imkânları aracılığıyla işe hazır beceriler geliştirir sanayi bilgileri kazanır ve sanayi çalışanları ile ağ kurabilirler.

Show more +Show less -
6051
Uluslararası öğrenciler

Australia: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
139th  / 1250

THE Dünya Sıralaması

At UWA
At UWA
At UWA
At UWA
At UWA
At UWA
At UWA
At UWA
At UWA
At UWA
At UWA
At UWA
At UWA
At UWA
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$2471

 • $1040
  Konutlar
 • $898
  Yemek
 • $138
  Günlük Yaşam
 • $395
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Öğrencilerimiz bizim hakkımızda neler düşünüyor?

Overview
(3.5)
Bölüm Kalitesi
4.0
Kampüs Güvenliği
4.0
Öğrenci Desteği
4.0
Eğitim Kalitesi
4.0
Kampüs Çevresi
4.0
Dünya Sıralaması
The University of Western Australia The University of Western Australia
Rated3/5based on2 student reviews
Customer reviews:
The University of Western Australia - by, 2020-01-29
3.0/ 5 stars
The University of Western Australia The University of Western Australia
Rated3/5based on2 student reviews
Customer reviews:
The University of Western Australia - by, 2020-01-29
4.0/ 5 stars

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

The University of Western Australia The University of Western Australia
Rated3/5based on2 student reviews
Customer reviews:
The University of Western Australia - by, 2020-01-29
3.0/ 5 stars
The University of Western Australia The University of Western Australia
Rated3/5based on2 student reviews
Customer reviews:
The University of Western Australia - by, 2020-01-29
4.0/ 5 stars

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin