Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
institution profile image

The University of Western Australia

Australia
Genel Bakış

Genel Bakış

Avustralya'nın önde gelen üniversitelerinden University of Western Australia (UWA) mükemmel öğrenimi, araştırmaları ve tesisleriyle uluslararası düzeyde tanınmaktadır. Dünya çapında ilk 100'de yer alan (QS 2023) ve başarılı bir eğitmen-öğrenci oranına sahip olan okul, Good Universities Guide tarafından 2021'de beş yıldıza lâyık görülmüştür.

UWA öğrencileri, dünya çapında ilk 100'de yer alan ve uluslararası düzeyde kabul gören bir üniversiteyi tercih etmekle kalmaz, aynı zamanda eğitim ve kariyer başlangıcı için mükemmel bir şehre adım atarlar. UWA, Batı Avustralya'nın başkenti Perth'in bir parçasıdır. Ana kampüs, 100'den fazla ülkeden 4.000'in üzerinde yabancı öğrenciyle toplam 25.000 öğrenciye ev sahipliği yapar. Avustralya'nın dördüncü en büyük şehri olan Perth, dünyanın farklı kültürlerinden gelen iki milyon nüfusu, kuvvetli ekonomisi ve canlı yaşam tarzıyla çalışmak ve eğitim görmek için idealdir. Perth'in yabancı öğrenciler için harika bir seçim olmasının nedenlerinden bazıları:

 • Avustralya Menkul Kıymetler Borsası'nda (ASX) yer alan en çok sayıda Avustralya şirketinde kariyer imkânları sunma
 • Avustralya'nın en yaşanabilir şehirlerinden biri (Worldwide Cost of Living Survey 2021, Economist Intelligence Unit)

Modern öğretim ve araştırma tesislerini barındıran Perth kampüsü, ülkedeki en güzel kampüslerden biridir. Üniversite, Batı Avustralya'nın güney kıyısındaki Albany'de bulunan ve modern teknolojilerle üst düzey eğitim sunan bir kampüse de sahiptir.

Öğrencilerini iş hayatına hazır yetiştiren UWA, Nobel ödüllü bireylerin dahil olduğu seçkin mezunlar kadrosuyla gurur duyar. Bu başarı, üniversitenin çeşitli kuruluşlar ve sektör ortaklarıyla bağlantılarının bulunduğu araştırma alanına kadar uzanmaktadır.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

UWA'nın yeni programları

UWA, artan talepleri karşılamak adına uluslararası çapta kabul edilen programlarını artırmaktadır. Öğrenciler, belirli bir alanda uzmanlaşmak için daha fazla fırsata sahip olacaktır.

UWA'nın yeni ve heyecan verici programlarını keşfedin.

Küresel Mükemmeliyet bursu için 2023 başvuruları açıldı

UWA'nın Küresel Mükemmeliyet Bursu, başarılı lisans ve lisansüstü öğrencileri için 2023'te başlıyor. Burs, ATAR/WAM koşullarına göre şartları yerine getiren öğrencilere otomatik olarak verilecektir.

Lisans öğrencileri, 2023 yılında uygun programlarda 4 yıl boyunca 48.000 AUD veya 3 yıl boyunca 36.000 AUD değerine kadar çıkan bir burs alabilir, lisansüstü öğrencileri ise uygun olan programlarda 24.000 AUD'ye kadar burs sahibi olabilir.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

University of Western Australia (UWA), öğretim, öğrenim ve araştırmadaki kalitesiyle dünya çapında tanınmaktadır, 2022 Good Universities Guide'da eğitmen-öğrenci oranı için beş yıldız kazanmıştır.

UWA'nın zengin müfredatı ve küresel bağlantıları, her gün değişen bir dünyada gereken hazırlığı sağlar. UWA öğrencileri, tek bir alanda uzmanlaşabilir veya ilgi alanlarını birleştiren bir derece oluşturabilir. Burada öğrenim görmek, seçkin bir diploma kazanma fırsatı sunar. Programlar, kariyer başarısı için gereken pratik deneyimler ve değerli beceriler üzerine tasarlanmıştır.

UWA'nın dokuz konu alanı, 2022 QS World University Rankings'e göre dünyada ilk 50'de yer almıştır:

 • Tarım ve Ormancılık
 • Anatomi ve Fizyoloji
 • Dünya ve Deniz Bilimleri
 • Jeoloji
 • Jeofizik
 • Madencilik ve Maden Mühendisliği
 • Petrol Mühendisliği
 • Psikoloji
 • Sporla ilgili alanlar

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

UWA'nın yenilikçi müfredatı, aşağıdakilerin dahil olduğu departmanlar aracılığıyla sunulur:

Tarım, Çevre ve Biyoloji Bilimleri

İklim değişikliğinden gıda güvenliğine kadar küresel sorunlarla mücadele etmek isteyen öğrencilere yöneliktir.

Mimarlık, Tasarım ve Planlama

Bu alanın öğrencileri, sürdürülebilir bir geleceğe uygun şehirler, kültürler ve toplumlar oluşturmayı öğrenir.

İşletme ve Ticaret

Asya Pasifik'in önde gelen işletme fakültelerinden birine sahip olan UWA, uygulamalı bir öğretimle gerçek deneyimler sunar.

Veri ve Bilgisayar Bilimi

UWA'nın bilgi teknolojileri, işletme analitiği, veri bilimi, işletme bilgileri ve lojistik yönetimi alanındaki programları, sektördeki en güncel gelişmelerle ilerlemektedir.

Eğitim

Öğretim tutkusu olan öğrenciler, eğitim alanında bir kariyer düşünebilir ve bu sektördeki seçeneklerini keşfedebilir.

Mühendislik

Bu alandaki eğitim sayesinde dünyanın zorluklarıyla başa çıkabilen ve mühendislikle etki yaratabilen öğrenciler yetişecektir.

Sağlık ve Biyomedikal Bilimler

Sağlıklı bir gelecek için gereken bilgileri ve keşifleri hedefleyen, toplumsal sağlığımızı geliştirmek isteyen öğrencilere yöneliktir.

Beşeri ve Sosyal Bilimler

Beşeri ve Sosyal Bilimler alanındaki öğrenciler, toplumun nasıl şekillendirildiği konusunda eleştirel bir anlayış kazanır.

Hukuk

Hukuki düşüncenin gücünün keşfedildiği ve hukukun üstünlüğünü koruma duygusunu paylaşan bireylerin bulunduğu bir alandır.

Müzik ve Güzel Sanatlar

Bu programlar, öğrencileri hayal gücü ve yenilikçilikle beslenen bir geleceğe hazırlar.

Matematik, Moleküler ve Fizik Bilimi

Fizik Bilimleri, genellikle matematik dili üzerinden doğanın altında yatan yasaları ortaya çıkarmaya çalışır.

Psikoloji

Psikoloji, insani tecrübeleri ve günlük yaşamın birçok yönünü araştıran çeşitli bir çalışma alanıdır.

Lisansüstü Araştırma Fakültesi

Bu fakülte, birçok disiplinde yüksek dereceli araştırma programları sunar.

Show more +Show less -
Giriş koşulları

Giriş koşulları

İngilizce diliyle ilgili şartlar

Tüm yabancı adaylar, IELTS veya eş değeri gibi bir İngilizce yeterliliğine sahip olmalıdır. Gereken IELTS sonucu, hiçbir dalda 6.0'ın altında olmamak kaydıyla 6.5 genel puandır. Bazı programlar için daha yüksek bir İngilizce seviyesi talep edilebilir. Öğrenciler, kabul edilen diğer İngilizce sınavları hakkında bilgi almak için UWA web sitesindeki giriş koşulları bölümünü inceleyebilir.

Alternatif giriş seçenekleri

Öğrencilerin UWA'ya kabul edilmelerini sağlayacak farklı yollar bulunmaktadır. Bazı öğrenciler, kendi ülkelerinde lise eğitimini tamamladıktan sonra doğrudan Üniversiteye giriş yapamayabilir. Bu öğrencilerin hazırlık programı olarak bilinen üniversite öncesi dersleri alması tavsiye edilmektedir.

Lisans Eğitimi

Lisans derecesine başvuru yapan öğrenciler, mezuniyet yetkinlikleri veya önceki eğitimleri aracılığıyla akademik performanslarını göstermelidir. Üniversite, eğitim başvurularında yurtdışı yetkinlikleri kabul eder.

Lisansüstü Eğitim

Lisansüstü program adayları, kabul edilen bir üniversitede lisans derecesini tamamlamış olmalıdır. Yüksek lisans veya doktora programlarına başvuran öğrencilerden yeterli düzeyde bir araştırma deneyimi beklenir.

Show more +Show less -
Burslar ve finansman

Burslar ve finansman

University of Western Australia, yabancı öğrencilere çeşitli burslar sunar.

Küresel Mükemmeliyet Bursu

Üstün başarılı öğrenciler, otomatik olarak yıllık harç ücreti indirimiyle ödüllendirilir. 2023'te öğrenimlerine başladıklarında alabilecekleri burslar:

 • Uygun programlara başlayan lisans öğrencilerine dört yıl için 48.000 AUD'ye kadar
 • Uygun programlara başlayan lisans öğrencilerine üç yıl için 36.000 AUD'ye kadar
 • Uygun programlara başlayan lisansüstü öğrencilerine iki yıl için 24.000 AUD'ye kadar

Küresel Sporda Mükemmeliyet Bursu

UWA'nın Küresel Sporda Mükemmeliyet Bursu, uygun ülkelerden gelen ve bursun mevcut olduğu bir programa başlayan üstün başarılı sporculara verilir. 2023'te öğrenimlerine başladıklarına alabilecekleri burslar:

 • Uygun programlara başlayan lisans öğrencilerine dört yıl için 48.000 AUD'ye kadar
 • Uygun programlara başlayan lisans öğrencilerine üç yıl için 36.000 AUD'ye kadar
 • Uygun programlara başlayan lisansüstü öğrencilerine iki yıl için 24.000 AUD'ye kadar

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

UWA mezunları, başlangıç maaşlarında düzenli olarak ulusal ortalamanın üstündedir ve mezun istihdam edilebilirliği açısından Batı Avustralya'da 1. sıradadır (QS Graduate Employability Rankings 2022).

UWA öğrencileri, mezun olduklarına işe hazır olmalarına yardımcı olacak profesyonel iş pozisyonları, stajyerlik, rehberlik ve daha fazlası aracılığıyla tecrübe kazanabilir.

Sektör Bağlantıları

Tıp, mühendislik ve mimarlık gibi bazı bölümler, öğrencilerin profesyonel iş pozisyonları veya staj yapmasını gerektirse de gelecekteki kariyerleri için değerli olacak iş deneyimleriyle fayda sağlamaktadır. UWA, etkin sektör ortaklıklarıyla öğrencilerin seçtikleri alanlarda iş bulmalarına ve teoriyi pratiğe dönüştürmelerine olanak tanır. Öğrencilerin kariyerlerine hazır olmasını sağlayan uygulamalı yaklaşım, işverenler için oldukça değerlidir.

Kariyer MerkeziKariyer merkezi, öğrencilere ve yeni mezunlara karar alma, sektör etkileşimi, istihdam becerilerini geliştirme ve daha fazlası hakkında yardımcı olur.

Kariyer ve İstihdam Edilebilirlik Ödülü

İşverenler için önem taşıyan kariyer ve istihdam edilebilirlik ödülü, öğrencilerin başarılı bir kariyer için gereken uygulamalı deneyimleri ve becerileri kazanmasına yardımcı olur.

Kariyer Danışmanlığı

Kariyer danışmanlığı, öğrencileri bir profesyonel ile eşleştirerek onlara bir danışmanın sektör bilgisinden ve kariyer deneyiminden faydalanma fırsatı sunar.

İş Panosu

CareerHub, UWA öğrencilerinin yararlanabileceği çalışma fırsatlarını yayınlayan işverenlere sahiptir.

İşe Entegre Öğrenim

Öğrenciler, işe entegre öğrenim aracılığıyla iş ortamına hazır beceriler geliştirir, sektöre yönelik bilgiler kazanır ve mevcut çalışanlarla iletişime geçebilir.

Show more +Show less -
4000
Uluslararası öğrenciler

Australia: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
131st  / 1250

THE Dünya Sıralaması

At UWA
At UWA
At UWA
At UWA
At UWA
At UWA
At UWA
At UWA
At UWA
At UWA
At UWA
At UWA
At UWA
At UWA
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$2462

 • $1030
  Konutlar
 • $898
  Yemek
 • $138
  Günlük Yaşam
 • $396
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Öğrencilerimiz bizim hakkımızda neler düşünüyor?

Overview
(3.5)
Bölüm Kalitesi
4.0
Kampüs Güvenliği
4.0
Öğrenci Desteği
4.0
Eğitim Kalitesi
4.0
Kampüs Çevresi
4.0
Dünya Sıralaması
The University of Western Australia The University of Western Australia
Rated3/5based on2 student reviews
Customer reviews:
The University of Western Australia - by, 2020-01-29
3.0/ 5 stars
The University of Western Australia The University of Western Australia
Rated3/5based on2 student reviews
Customer reviews:
The University of Western Australia - by, 2020-01-29
4.0/ 5 stars

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

The University of Western Australia The University of Western Australia
Rated3/5based on2 student reviews
Customer reviews:
The University of Western Australia - by, 2020-01-29
3.0/ 5 stars
The University of Western Australia The University of Western Australia
Rated3/5based on2 student reviews
Customer reviews:
The University of Western Australia - by, 2020-01-29
4.0/ 5 stars

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?