Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

Torrens University Australia

Australia
Genel Bakış

Genel Bakış

Torrens University Australia, tek bir amaçla –istihdam edilebilirlik – tasarlanmıştır. Bu hedef, üniversitenin her çalışmasının merkezinde yer almakta olup sanayi ile bağlantılı programlarında alanında önde gelen uzmanlar tarafından eğitim verilir. Sağlam bağlantılara sahip olan üniversite, 3.600'ün üzerinde sanayi bağlantısı aracılığıyla işe yerleşme fırsatları sunar.

Billy Blue Tasarım Fakültesi ve Blue Mountains Uluslararası Otel İşletmeciliği Okulu gibi seçkin okulların ve fakültelerin güçlü temelleri üzerine inşa edilen Torrens University, Avustralya'nın en hızlı büyüyen üniversitesidir. Üniversitenin tüm lisans ve lisansüstü programları sektör ile beraber ve sektöre yönelik olarak tasarlanmıştır.

Tasarım ve Yaratıcı Teknolojiler, İşletme, Konaklama, Eğitim ve Sağlık alanlarında fakültelere sahip olan Torrens University kampüste, çevrimiçi veya her ikisinin bir arada sunulduğu karma model ile esnek yükseköğretim seçenekleri sunar.

Torrens University Australia'da öğrenciler öğrenmek ve başarılı olmak için ihtiyaç duydukları özel ilgi ve desteği alırlar. Teşvik, katılım ve saygı ortamını destekleyen sınıflar, öğrencilere profesyonel hayatla başa çıkma becerileri kazandırmaktadır.

Öğrenciler, dünyanın en etkili markalarından bazılarıyla pratik iş deneyimi kazanır, stajlarını tamamlar ve en modern tesislere ve teknolojiye erişebilirler. Birçok Torrens University mezunu, programlarının bir parçası olarak birlikte çalıştıkları kuruluşlar veya eğitimleri sırasında yaptıkları bağlantılar aracılığıyla iş bulmaktadır. Üniversitenin araştırma ve kariyer odaklı akademik kadrosu, sektör ortaklarıyla birlikte, öğrencilerin eğitim ve çalışma hayatı arasında köprü kurmalarına yardımcı olmaktadır.

Tüm öğrenciler Torrens University Başarı Koçluğu programından faydalanabilmektedir. Program öğrencilere programları süresince sürekli olarak destek, danışmanlık ve teşvik sağlamaktadır. Yeni öğrencilere, yükseköğrenim düzeyindeki eğitim beklentilerini anlamalarına yardımcı olmak üzere ilk üç aylık öğrenim dönemleri süresince özel bir Başarı Koçu atanmaktadır.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Kısa Süreli Programlar

Torrens University'nin isteğe bağlı kısa süreli programları, öğrencilerin işe hazır olma becerilerini ve yeterliliklerini ilerletme ve geliştirme fırsatı sunmaktadır. Bu programlar, eğitimlerini ilerletmek isteyen ancak tam zamanlı eğitim almak için zamanları olmayan öğrenciler için mükemmel bir seçenektir. Mevcut ve gelecekteki sektör talepleri ile uyumlu çok çeşitli konu alanlarını kapsayan bu kısa programların temel faydaları:

 • Bir ila iki saat sürelidir
 • Yazılı içerik, videolar ve kısa sınavlardan oluşur
 • Deneyimli sektör profesyonelleri tarafından geliştirilmiştir
 • Özel sektör becerilerini geliştirmeye yardımcı olmak için tasarlanmıştır
 • Tamamen esnektir - her yerde, her zaman eğitim alınabilir

Sanal Tur

Torrens University etkinlikleri öğrencilerin üniversitenin eğitim ortamı ve sunduğu programlar hakkında fikir edinmelerini sağlamaktadır. Sanal tur bunlardan biri olup aşağıdakileri içermektedir:

 • Sanal sosyal salonda diğer öğrencilerle tanışma
 • Akademisyenler ve Program ve Kariyer Danışmanları ile canlı sohbet
 • Diğer öğrencilerle tanışma
 • Sanal kampüsü keşfetme
 • Online veya kampüs içi eğitim seçeneklerini inceleme
 • Videolara ve kaynak kütüphanesine erişim

COVID-19'a ilişkin güncel haberler

Torrens University programları online olarak sunulmaktadır. Uluslararası öğrenciler, programları boyunca online derslerinin üçte birinden veya yüzde 33'ünden fazlasını almamalı ve her üç aylık dönemde en az bir tane yüz yüze verilen ders almalıdır.

Tüm yüz yüze programlar online olarak da sunulmaktadır. COVID-19 nedeniyle, tipik yüz yüze öğrenim gerekliliklerinde istisnalar yapılacaktır.

Show more +Show less -
Akademik Liderler

Akademik Liderler

Avustralya'nın en hızlı büyüyen üniversitesi olan Torrens University, tüm fakültelerde hem araştırma hem de sektör konusunda tecrübeli akademisyenlerden oluşan bir ekip tarafından yönetilen kariyer odaklı ve yenilikçi programlar sunmaktadır.

Torrens University'de öğrenim gören uluslararası öğrenciler istihdama hazır olmaları için gereken bilgi ve becerileri edinmektedir. Ayrıca, farklı kültürlerle işbirliği yapmak ve iletişim kurmak ve uluslararası bir öğrenme deneyimi ile mezun olmak için mükemmel bir platform da kendilerine sağlanmaktadır.

Düşük mevcutlu sınıflar Torrens University'de eğitimin önemli bir bileşenidir. Kampüs içi, online ya da karma öğrenim gören tüm öğrenciler, deneyimli öğretim görevlilerine ve öğrenme kolaylaştırıcılarına doğrudan erişimden faydalanmaktadır.

Her fakülte, öğrencileri sınıf arkadaşlarıyla ve öğretim görevlileriyle bir araya getiren, temel öğrenci kaynakları ve eğitimle ilgili bilgileri kapsayan kaliteli öğrenci destek hizmetleri sunmaya kendini adamıştır.

Başarı koçları öğrencilere akademik becerileri, programların başından sonuna kadar entegrasyon süreci, sektörel istihdam ve stajlar ile ilgili destek sağlamaktadır. Başarı Koçlarının her biri, öğrencilerin seçtikleri kariyerlerde başarılı olmalarını sağlamak üzere ilgili sektörden özenle seçilmiş nitelikli profesyonellerdir.

Show more +Show less -
Fakülte yapısı

Fakülte yapısı

Torrens University Australia, İşletme, Tasarım ve Yaratıcı Teknolojiler, Eğitim, Sağlık ve Otelcilik fakültelerindeki en prestijli okullardan bazılarını bünyesinde bulundurmaktadır.

Billy Blue Tasarım Fakültesi

Fakülte, markalı moda, dijital medya tasarımı, iletişim tasarımı, yazılım mühendisliği, iç mimarlık ve yaratıcı teknolojileri gibi çeşitli tasarım disiplinlerinde öncü ruhu ve yüksek istihdam edilebilirlik oranı ile tanınmaktadır. Billy Blue, öğrencilerin profesyonel anlamda gelişmelerine, sektörde kendi iletişim ve müşteri ağlarını büyütmelerine ve mezuniyetten önce gerçek projeler üzerinde çalışmalarına yardımcı olan güçlü sektör bağlantılarına sahiptir.

Blue Mountains Uluslararası Otel İşletmeciliği Okulu

Okul, sektörde büyük saygınlık kazanmış olan otelcilik ve işletme programları ile uluslararası alanda tanınmaktadır. Öğrencilere, mezun olduktan sonra istihdam için doğru becerileri kazandırmak üzere teorik ve pratik deneyim sağlanmaktadır. Okulun Sektör Yerleştirme programı ve büyük otel zincirleri, tatil köyleri, butik mülkler ve etkinlik şirketleriyle kurduğu sektör ortaklıkları göz önüne alındığında, öğrenciler mükemmel istihdam olanaklarına sahiptir.

Torrens University Dil Merkezi

Torrens University Dil Merkezi (TULC) Akademik ve Genel İngilizce programları sağlamaktadır. TULC, yükseköğrenim için İngilizce öğrenmek ya da kariyerlerini ilerletmek isteyen öğrenciler için eğitim seçenekleri sunar.

Show more +Show less -
Giriş koşulları

Giriş koşulları

Torrens University, bazı uluslararası öğrencilerin programlara doğrudan giriş için zorunlu IELTS koşullarını karşılamayabileceğinin bilincindedir. Bu nedenle, Torrens University Dil Merkezi öğrencilerin akademik İngilizce dil becerilerini geliştirmekte ve onları üniversite eğitimine hazırlamaktadır.

Başarılı bir şekilde tamamlayan öğrenciler Torrens University'de yüksek öğrenime devam edebilmektedir. Öğrenciler, detaylı giriş koşulları için özel program sayfalarını kontrol etmelidir.

Torrens University İşletme, Otelcilik ve Sağlık ve Tasarım ve Yaratıcı Teknolojiler alanlarında lisans derecelerine geçiş sağlayan çeşitli diploma programlarının yanı sıra, Tasarım ve Yaratıcı Teknolojiler, İşletme, Eğitim, Sağlık ve Otelcilik alanlarında yüksek lisans derecelerine geçiş sağlayan lisansüstü diploma ve lisansüstü sertifika programları sunmaktadır.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

2021 ve 2022 yıllarında Torrens University Australia'da öğrenim görmeye başlayan uluslararası öğrenciler için aşağıdaki burslar sunulmaktadır:

İşletme

 • Yüzde 15 Sri Lanka Denizaşırı İşletme Bursu
 • %25 İşletme Başarı Bursu
 • Amerika ve Avrupa %30 İşletme Bursu
 • Yüzde 15 Orta Doğu ve Afrika Gençlik Fırsatları İşletme Bursu
 • Asya ve Büyük Çin %20 İşletme Bursları

Eğitim

 • Yüzde 20 ''Here to Educate'' Eğitim Bursu

Tasarım

 • Amerika ve Avrupa %30 Tasarım ve Yaratıcı Teknolojiler Bursu
 • Orta Doğu ve Afrika Gençlik Fırsatı %15 Tasarım Bursu
 • Tasarım ve Yaratıcı Teknolojiler Başarı Bursu: %30'a varan burs imkânı

Sağlık

 • Amerika ve Avrupa %15 Sağlık Bursu
 • Yüzde 20 Japonya Sağlık Bilimleri Lisans Bursu
 • Orta Doğu ve Afrika Gençlik Fırsatı %15 Sağlık Bursu
 • Afrika ve Sahra Altı Afrika %15 Sağlık Başarı Bursu
 • Asya ve Büyük Çin %20 Sağlık Bursları

Otel İşletmeciliği

 • Blue Mountains Uluslararası Otel İşletmeciliği Okulu ''Three Pillars'' Bursu: Yüzde 30'a varan Otelcilik Bursu
 • William Blue Konaklama Yönetimi Fakültesi: %30'a varan Konaklama Yönetimi Bursu

Diğer

 • Yüzde 25 Mezunları Bursu
 • Alternatif Öğrenim Seçeneğinde %15 Burs
 • Yurtdışında çevrimiçi öğrenimde %30'a varan burs

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

Öğrenciler Torrens University'de küresel kariyer hedeflerini gerçekleştirebilirler. Bu, öğrencilere önemli sektör bağlantıları ve kariyer deneyimi ile mezun olma fırsatı veren özel başarı koçluğu ve stajlar ile sağlanmaktadır.

Öğrenciler sektör uzmanlarından eğitim almakta, öğretim görevlileriyle iletişim kurmakta ve mesleki ağlarını yüz yüze bir ortamda geliştirmektedir. Üniversitenin ulusal kampüslerinden birinde her 3 ayda bir düzenlenen toplantılardan birine katılarak eğitimleri sırasında bu ağı kurmaları mümkündür.

Sektörel ağ bağlantıları ve işe yerleştirmeler

Torrens University, öğrencileri için daha iyi mezun sonuçları elde etmek amacıyla yerel, ulusal ve küresel işletmeler, sektörler ve kuruluşlarla bağlantılar kurmaktadır. İşletme, Tasarım ve Yaratıcı Teknolojiler, Eğitim, Sağlık ve Otelcilik fakültelerinde sektör işbirlikleri mevcuttur.

Show more +Show less -
3001
Uluslararası öğrenciler

Australia: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
Join us at Torrens
Torrens University campuses
Join us at Torrens
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$2462

 • $1030
  Konutlar
 • $898
  Yemek
 • $138
  Günlük Yaşam
 • $396
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?