Hemen destek alın arrow

hipchat Arayın ya da Online Yazışın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

University Canada West

Canada
Genel Bakış

Genel Bakış

2004'de kurulan University Canada West (UCW), uygulamaya dayanan yöntemleri ve mükemmel öğretimi ile gurur duyar. İşletme ve teknoloji odaklı üniversitenin akademik kadrosu, alanlarında iş deneyimine ve kuvvetli bir akademik geçmişe sahip olan profesörlerden oluşmaktadır.

4.000'in üzerinde öğrenciyi barındıran UCW, 90'dan fazla ülkenin temsil edildiği etkileyici bir uluslararası topluluğa da sahiptir. Sınıf mevcutları bilinçli olarak düşük tutulmuştur. Ortalama 21 kişiden oluşan sınıflardaki öğrenciler, başarılı olmaları için gereken bireysel ilgiden faydalanabilir. Programlar hem çevrimiçi olarak hem de kampüste mevcuttur. UCW, 2021'de Kanada'nın en iyi 10 çevrimiçi üniversitesinden biri seçilmiştir.

Üniversitenin Vancouver şehir merkezinde iki kampüsü bulunmaktadır, West Pender kampüsü ve 2020'nin sonbaharında yeni açılan Vancouver House. Bu ikinci kampüs, son teknoloji olanaklarıyla ve Beach District'teki deniz kıyısı konumuyla öne çıkmaktadır.

UCW, Kanada Hükümeti'nin onaylanan Belirlenmiş Öğrenim Kurumları listesindedir, bu sayede yabancı öğrenciler hem eğitim hem de çalışma vizesi için başvurabilir. Öğrenciler, UCW derecelerini tamamladıktan sonra bir Mezuniyet Sonrası Çalışma İzni almaya hak kazanabilir.

Dünyadaki en yaşanabilir şehirlerden biri olarak tanımlanan Vancouver, önde gelen şirketlerin yardımıyla öğrencilere sektör deneyimini halihazırda sunmaktadır. Sony, Microsoft ve Amazon, Vancouver'da ofisleri bulunan büyük şirketlerden sadece üç tanesidir.

Aynı zamanda kültür çeşitliliği ile bilinen Vancouver, dünya genelindeki farklı dini inançların, etnik kökenlerin ve kültürlerin toplandığı bir şehirdir. Kuzey Amerika'daki en büyük şehir parklarından biri olan Stanley Park dahil olmak üzere 230'dan fazla park ve yeşil alan ile güzel manzaraları da meşhurdur. Kanada, kısa bir süre önce yaşam kalitesi için bir numaralı ülke olarak gösterilmiştir (U.S News & World Report 2020).

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Yeni kampüs

UCW adına en büyük yenilik, Vancouver House Kampüsünün açılışıdır.

Ekim 2020'de açılan kampüs, dünyaca ünlü Danimarkalı mimar Bjarke Ingles tarafından tasarlanmıştır. 90.000 metrekarelik alandaki derslikler, öğrenci salonları ve bilgisayar laboratuvarları ile 3.400'den fazla öğrenciyi rahatlıkla ağırlamaktadır.

West End ve Yaletown arasında yer alan kampüs, Sunset Beach, English Bay ve Vancouver'ın deniz kıyısındaki 28 kilometrelik yoluna yürüme mesafesindedir.

UCW Vancouver House, sürdürülebilirlik çerçevesinde tasarlanmıştır. Yeşil çatılara, üçlü ısıcama, yenilikçi enerji sistemlerine ve tasarrufa dayalı teknolojilere sahiptir.

Öğretimde Mükemmeliyet Merkezi

UCW, kısa bir süre önce Öğretimde Mükemmeliyet Merkezinin kuruluşunu duyurmuştur. Bu merkez, müfredatında ve eğitim deneyiminin tamamında başarıya ve yeniliğe ilham vermek için tasarlanmıştır. Öğretimi kapsamlı bir şekilde geliştirmek adına akademik kadro, personel, öğrenciler ve ortaklar ile iş birliği yapılacaktır.

Güncel İşletme Yüksek Lisans (MBA) Programı

UCW, İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı programını ilgili dijital öğeler dahil edilecek şekilde güncellemiştir. Üniversite, enstitünün bir teknoloji-işletme üniversitesi olma yolundaki hedefleri doğrultusunda Tableau, Salesforce ve IBM Design Thinking gibi dijital alandaki liderlerle beraber çalışmaktadır. Bu ortaklıklar sayesinde öğrenciler, işletme problemlerini teknoloji ile çözebilecekleri bir konuma gelmektedir.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Kaliteli öğretim, UCW'nin prensiplerinin en temelidir. Öğretimde Mükemmeliyet Merkezinin (CTE) duyurulması da bu durumu kanıtlar niteliktedir. CTE, akademik kadro ile birlikte çalışarak onların bilgilerini, becerilerini ve uzmanlıklarını yaratıcılık, yenilikçi ve araştırmaya dayalı eğitim ve teknolojik yaklaşımlar ile destekleyecektir.

University Canada West profesörleri, saygıdeğer akademisyenler olmalarının yanı sıra yılların sektör deneyimine sahiptir. Kendi tecrübelerini sınıflarına aktararak öğrencilerine modern ve küresel iş dünyasında başarılı olmaları için gereken bilgileri ve eğilimleri aşılarlar.

UCW programlarının ve öğretiminin kalitesi, birçok kuruluş tarafından akredite edilmiştir. Bunlara Education Quality Assurance unvanı, MBA ve BCom derece programları için ACBSP Global Business Accreditation ve CIM Chartered Managers Canada tarafından verilen NCMA National Accreditation dahildir.

UCW ayrıca eğitim programlarının, öğrenci hizmetlerinin ve toplulukların uluslararası olmalarıyla ilgilenen bir eğitim kurumları birliği olan Canadian Bureau for International Education tarafından da tanınmaktadır.

Farklı enstitülerin deneyimlerinden faydalanmak UCW'de teşvik edilen bir eylemdir. BC Transfer System üyelerinden olan üniversite sayesinde diğer enstitüler ile yüzlerce kredi transfer olanağı öğrencilerin erişimine açıktır.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

Öğrenciler, University West Canada'da hem lisans hem de lisansüstü programlar için eğitim alabilir.

İki lisans derecesi programı ve Sanat Ön Lisans programının dahil olduğu üç lisans programı bulunmaktadır. Her biri, öğrencilerin başarılı bir kariyer başlangıcı yapmalarına yardımcı olacak pratik becerileri ve sektör bilgilerini öğretir.

Programlar şunlardır:

Ticaret Lisansı

ACBSP ve NCMA akreditasyonlarına sahip olan program, teorik ve pratik eğitimi tek bir çatı altında toplayarak öğrencilere modern işletmeyi bütün detaylarıyla anlatmaktadır. Katılım hem kampüste hem de çevrimiçi olarak gerçekleştirilebilir.

İşletme İletişimi Sosyal Bilimler Lisansı

Hem kampüste hem de çevrimiçi olarak alınabilen bu derece, öğrencilerin yazma ve araştırma konusundaki temel becerilerini geliştirerek işletme iletişimini iyi bir şekilde kavramaları için tasarlanmıştır.

Sosyal Bilimler Ön Lisans Eğitimi

Yazma, iletişim, araştırma ve ekip performansı gibi beceriler için tasarlanan disiplinler arası bir program dizisidir. Eğitimlerine devam etmek isteyen veya doğrudan iş hayatına atılmak isteyen öğrenciler için bir hazırlık niteliğindedir. Çevrimiçi olarak veya kampüste mevcuttur.

İşletme Yüksek Lisansı (MBA)

Lisanslarını tamamlayan öğrenciler, ACBSP ve NCMA tarafından akredite edilen bu programa katılabilir. Ulusal ve uluslararası düzeyde etkili liderler olmaları amaçlanmaktadır. Çevrimiçi olarak veya kampüste mevcuttur.

Öğrenciler aynı zamanda MBA - ACCA Hazırlık programını da alabilir ve her ikisini aynı anda tamamlayabilir.

MBA programına doğrudan giriş için gereken koşulları karşılamayan öğrenciler, çevrimiçi olarak veya kampüste üç adet MBA Hazırlık programını tamamlama seçeneğine sahiptir.

Show more +Show less -
Giriş koşulları

Giriş koşulları

Programlara özel giriş koşulları üniversitenin web sitesinden incelenebilir. Başvuru yapanlardan uygun yetkinlikler istenmektedir, 21 yaşında veya daha büyük olmaları durumunda ise ilgili deneyimler gösterilmelidir.

Ana dili İngilizce olmayan adaylar, başvurularında İngilizce dil yeterliliklerini de kanıtlamalıdır. Bunun için kabul edilen çeşitli sınavlar kullanılabilir, örneğin:

 • IELTS (yazmada en az 6.0 olmak üzere 6.5 genel puan)
 • PTE Academic (yazmada en az 60 olmak üzere 61 genel puan)
 • TOEFL iBT (her kategoride en az 20 olmak üzere 88 genel puan)

UCW şu anda Duolingo (110 genel puan) sonuçlarının İngilizce dil yeterliliği için kabul edilmesine dair bir pilot uygulama gerçekleştirmektedir ve 2021'nin sonuna kadar geçerli olacaktır.

Kabul edilen bir İngilizce dil okulunun akademik İngilizce hazırlık programlarının başarıyla tamamlanması da yeterlilik gereksinimlerini karşılayabilir.

Gerekli yeterliliğe sahip olmayan öğrenciler için birçok eğitim seçeneği mevcuttur. UCW'nin tercih edilen ortaklarından olan The Language Gallery, TLG Live adı verilen yeni bir çevrimiçi İngilizce eğitim programına sahiptir. Bu programı tamamlayan öğrencilerin akademik IELTS veya TOEFL sınavına girmelerine gerek yoktur. Bunun yanı sıra öğrencileri Kanada'da bir kolej veya üniversite eğitimine hazırlamaktadır.

Ayrıca UCW'nin Languages Canada tarafından akredite edilen ve öğrencileri İngilizce eğitim verilen yükseköğretim enstitülerine hazırlamak için tasarlanan Üniversite Erişim Programı bulunmaktadır. Programlar giriş seviyesine bağlı olarak üç, altı veya dokuz ay uzunluğundadır. Çevrimiçi olarak veya kampüste mevcuttur.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

Üniversitenin burs seçenekleri oldukça kapsamlıdır ve birçoğu yabancı öğrencilere açıktır.

Hibeler, doğrudan harç ücretlerinde bir indirim olarak uygulanmaktadır. Toplam miktar hiçbir zaman harç ücretinden daha yüksek olmaz. Öğrencilerin burs almaya devam edebilmeleri için eğitim süreçleri boyunca çeşitli koşulları karşılamaları gerekebilir.

Hibelerin her biri için şartlar farklıdır, öğrenciler ilk dönemin başlangıç tarihinden en az 30 gün önce gerçekleşen giriş hibesinin son başvuru tarihine kadar başvurularını yapmalıdır.

Bir hibe, burs veya bağış kazananların UCW'yi birer elçi olarak temsil etmeleri beklenmektedir, bu konumun sorumluluklarına bölgelerindeki sosyal yardım ve mezun etkileşim girişimlerine katılım dahildir.

Yabancı öğrenciler için otomatik olarak verilen ve burs başvurusu gerektirmeyen bazı hibeler mevcuttur. Bunlar:

 • Pathway to Knowledge Bursu
 • İkinci Dilde Üstün Başarı Bursu
 • Üstün Akademik Başarı Bursları
 • Amerika Harç Ücreti Desteği
 • Bağımsız Devletler Topluluğu (CIS) Hibesi
 • Avrupa Hibesi
 • Orta Doğu Hibesi
 • Güneydoğu Asya (SEA) Hibesi
 • Özel Bölgesel Hibe Programı

Başvuru gerektiren finansman seçeneklerine dahil olanlar:

MBA Hazırlık Eğitimi Hibesi

Harç ücretinden düşülen, $5.000 CAD değerinde bir hibedir. Öğrenciler, UCW başvurularında bir başvuru formuyla birlikte MBA ve hazırlık programında yer almanın kişisel ve kariyer hedeflerini nasıl etkileyeceğine dair yazılı bir beyanda bulunmalıdır.

Live Our Vision of Education (L.O.V.E) Kanada Lisans Bursu

Lisans derecesindeki ilk 60 kredi için (iki yıl) $5.000 değerinde bir hibe (harç ücreti kredisi şeklindedir). Tamamlanmış bir burs başvurusu formunu gönderen sınırlı sayıda öğrenci için mevcuttur.

Show more +Show less -
Mezun Sonuçları

Mezun Sonuçları

UCW'nin Kariyer Gelişim Merkezi (CDC), öğrencilerine ve mezunlarına mesleki konularda yardımcı olmaktadır.

Kariyer gelişim uzmanları sayesinde aşağıdakilerin dahil olduğu çeşitli hizmetlerle öğrenciler desteklenmektedir:

 • İşletmede sosyal ağ kurma
 • Staj kaynakları
 • Mülakat teknikleri
 • İş fuarları
 • Ağ kurma
 • Kampüs için işveren bilgi oturumları
 • Öz geçmiş ve ön yazı hazırlama
 • Sosyal medya/LinkedIn'de kişisel markalaşma
 • İş arama teknikleri

Öğrencilerin becerilerini geliştirmelerine ve önemli bireylerle iletişime geçmelerine yardımcı olmak için çalıştaylar ve kariyer fuarları da yıl boyunca düzenlenmektedir.

Bazı çok uluslu şirketlerin ofisleri UCW kampüsüne yürüme mesafesindedir ve bu durum öğrenciler için mükemmel ağ kurma fırsatlarının kapılarını açabilir. UCW mezunları Amazon, Shell, Pricewaterhouse-Coopers, Jet Airlines, BNP Paribas, Air France ve Ferrari gibi başarılı şirketlerde çalışmaktadır.

MBA öğrencilerinin %67'si bir ay, %88'i üç ay ve %100'ü altı ay içerisinde işe başlamaktadır. Araştırmalara göre bir Kanada kolejinden veya üniversitesinden mezun olanlar hem yurt içinde hem de yurt dışında yüksek kazanç potansiyeline sahiptir.

UCW'nin mezunlar ağı kapsamlıdır, yılda dört defa bir mezun bülteni yayınlanır ve mezun olanların birbirleriyle iletişimde olmaları teşvik edilir. Aralarındaki temasın korunması ağ kurma, ortak çalışmalar gerçekleştirme ve kariyer gelişimi fırsatlarını beraberinde getirmektedir.

Show more +Show less -

Canada: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
Study at UCW
Study an Online MBA
Meet Maria from Peru, Bachelor of Commerce Student
Meet Philbert from Jamaica, Associate of Arts Student
University and life in Vancouver
Study at UCW
Why Study at UCW in Vancouver, Canada?
Study at UCW
Study at University Canada West
University Canada West Convocation 2019
Top reasons to study an MBA in Vancouver Canada
Study an MBA in Canada with UCW
Discover UCW’s Bachelor of Commerce (BCom) program
Meet Mario from Mexico, MBA Alumni
Vancouver British Columbia 626 West Pender Street,Suite 100
University Canada West is a business-oriented, teaching-intensive university. Established in 2004, it delivers programs that provide students with the applied and theoretical basis for success in the workplace and future academic endeavors.

UCW offers a range of career-focused programs including the Bachelor of Commerce, Bachelor of Arts in Business Communication, Associate of Arts and Master of Business Administration. Courses are offered at downtown Vancouver campus and online too. Offering courses online brings flexibility to education, allowing those who may not have otherwise had the opportunity to gain respected qualifications.

University Canada West (UCW) is easily accessible in downtown Vancouver at 626 West Pender St. in the historic London Building. The vibrant and lively neighborhood is full of restaurants, stores, entertainment options, shopping centers and gym facilities. Vancouver has been named the third most livable city in the world by The Economist.
https://images1.content-gbl.com/commimg/myhotcourses/institution/profile/myhc_254599_320px.jpg University Canada West https://www.idp.com/turkey/universities/university-canada-west/iid-ca-01032/

Ortalama toplam maliyet$1989

 • $803
  Konutlar
 • $814
  Yemek
 • $117
  Günlük Yaşam
 • $255
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin