Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

University of Alberta

Canada
Genel Bakış

Genel Bakış

Kanada'daki en iyi beş üniversiteden biri olan ve dünyanın en iyi 100 enstitüsü arasında yer alan University of Alberta (UAlberta), büyük, kapsamlı ve ilham verici bir enstitüdür.

Beş kampüste 200'den fazla lisans programına ve 18 fakülteye sahiptir. 7.000 yabancı öğrencinin de dahil olduğu 36.000 kişinin üzerinde bir öğrenci nüfusuna ev sahipliği yapmaktadır. Üniversitede 130'dan fazla ulus temsil edilmektedir.

1908'de kurulan UAlberta, yenilikçi bir öğretim geçmişine sahiptir. Bu sayede önde gelen bir üniversite olarak uluslararası çapta ün kazanmıştır. Birçok bölümde öne çıkan üniversite, küresel sıralamalarda düzenli olarak iyi dereceler elde etmektedir.

Yardımsever ve arkadaş canlısı Yabancı Öğrenci Hizmetleri ekibi sayesinde yabancı öğrenciler, kendilerini evde hissedeceklerdir. Öğrenciler kendi ihtiyaçlarına bağlı olarak çeşitli kampüs konaklama imkânları arasından seçim yapabilir ve aynı zamanda akademik başarıları sayesinde burs kazanabilir.

Ders vakitleri dışında da birçok etkinlik mevcuttur. Çoğu öğrenci, UAlberta'ya canlı ve kültür çeşitliliği yüksek konumu nedeniyle ilgi duymaktadır. Edmonton, Alberta'da yer alan üniversitede sağlam ve dinamik bir ekonomiye sahip bu genç ve canlı şehrin tadını çıkarabilirler. Kuzey kampüsü, kıtanın en büyük kentsel park arazilerinden biri olan Kuzey Saskatchewan nehir vadisinin üzerindedir. Bu sayede öğrencilere bisiklete binme, yürüyüş, kayak ve daha fazlası gibi fırsatlar sunmaktadır.

Üniversite, bireyleri mezuniyetten sonra dünyada pozitif bir etki yaratmaya hazırlayan, öğrenciyi güçlendiren bir eğitim deneyimi yaratmak için uğraşmaktadır. UAlberta, Kanada'daki en yüksek mezun istihdam oranlarından birine sahiptir ve Alberta bölgesi, ülkedeki ortalama maaşı en yüksek bölgedir.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

University of Alberta, en son QS Dünya Üniversite Sıralamalarında etkileyici bir performans göstermiştir. Özellikle spor, maden mühendisliği ve hemşirelik gibi bölümleri dikkat çekmiştir ve bu bölümler, üniversitenin Kanada'da ve dünya genelinde en iyilerden biri olmasında önemli rol oynamaktadır.

2019'un başlarında yayınlanan sıralamalar, UAlberta'yı üst üste üç sene sporla ilgili bölümlerde ilk 10'da göstermiştir.

Üniversite, mineraller ve maden mühendisliği kategorisinde 2018'de 14. sıradan 2019'da 12. sıraya yükselmiştir. Hemşirelik kategorisinde ise UAlberta programları, QS sıralamalarının yayınladığı her yıl ilk 25 içerisinde yer almıştır.

Üniversite, etkileyici bir şekilde 7 farklı bölümde ilk 50'ye girmiştir, toplam 16 bölümü ilk 100'de ve 36 bölümü ilk 250'de bulunmaktadır. Bu mükemmel performans, UAlberta'nın sağladığı eğitimin kalitesini kanıtlar niteliktedir.

Harç ücreti garantisi

University of Alberta, yabancı öğrencilere bir harç ücreti garantisi sunmaktadır.

Bu garanti, öğrencilerin kabul döneminde harç ücretlerinin tamamını öğrenmelerini sağlamaktadır ve harç ücreti artışı gibi konulardaki endişelerini ortadan kaldırmaktadır.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Dünya genelindeki üniversite sıralamalarında düzenli olarak yer bulan University of Alberta, kaliteli araştırmaları ve öğretimi ile bilinmektedir. Üniversite araştırmalarına her yıl 513 milyon CAD'dan fazla yatırım yapılmaktadır.

UAlberta fakültelerinin tamamı kendi yönleriyle akademik anlamda göze çarpmaktadır, her biri bölümleri konusunda tutkulu profesörlere sahiptir ve önde gelen bir eğitim sağlamaktadır. UAlberta profesörleri, Kanada'da lise sonrası düzeydeki akademik kadro için en prestijli unvan olan 3M öğretim üyesi unvanına 41 defa layık görülmüştür. Bu, Kanada üniversiteleri arasındaki en yüksek rakamdır.

Üniversitenin Eğitim Fakültesi, 4 yıl üst üste Kanada'da bu bölümdeki en iyi 4 fakülte arasında gösterilmiştir. Mühendislik Fakültesi, toplumsal sorunları iyileştirmeye olan kararlılığıyla bilinen, saygın bir küresel mezun ağına sahiptir. Fen Bilimleri Fakültesi, birçok ödül kazanmış bir akademik kadroya sahiptir ve üyelerinden bazıları Royal Society of Canada gibi ulusal organizasyonların parçasıdır.

Show more +Show less -
Fakülteler

Fakülteler

5 kampüsü bulunan University of Alberta, çeşitli araştırma merkezlerini ve enstitüleri barındıran 18 fakülteye sahiptir.

 • Tarım, Yaşam ve Çevre Bilimleri Fakültesi
 • Alberta İşletme Fakültesi
 • Güzel Sanatlar Fakültesi
 • Augustana Kampüsü (Güzel Sanatlar, Beşeri Bilimler, Beden Eğitimi, Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler)
 • Saint-Jean Kampüsü (Fransızca Dilinde Fakülte)
 • Eğitim Fakültesi
 • Mühendislik Fakültesi
 • Uzatma Fakültesi
 • Lisans Bilimleri ve Araştırma Fakültesi
 • Hukuk Fakültesi
 • Tıp ve Diş Hekimliği Fakültesi
 • Yerli Çalışmalar Fakültesi
 • Hemşirelik Fakültesi
 • Eczacılık ve Eczacılık Bilimleri Fakültesi
 • Kinesiyoloji, Spor ve Rekreasyon Fakültesi
 • Rehabilitasyon Tıbbı Fakültesi
 • Kamu Sağlığı Fakültesi
 • Fen Bilimleri Fakültesi

Ayrıca okula bağlı olan iki kolej bulunmaktadır, St. Joseph's College ve St. Stephen's College.

Show more +Show less -
Giriş Koşulları

Giriş Koşulları

University of Alberta'ya kabul edilmek için yabancı öğrencilerin akademik ve dil gereksinimlerini karşılamaları gerecektir. Her program kendi giriş gereksinimlerine sahiptir ve öğrencilerin seçtikleri program için giriş kriterlerini kontrol etmeleri önerilmektedir. UAlberta'daki bazı programlar, kredi transferi ve geçmiş kalifikasyonlar/eğitim gibi faktörlere izin vermektedir.

Eğitim dilinin Fransızca olduğu Saint-Jean Kampüsü dışında UAlberta'daki bütün programlar İngilizce olarak verilmektedir.

İngilizce dil gereksinimlerini karşılamak için birden fazla yol mevcuttur. Öğrenciler bu sistemde:

 • İngilizce Dil Yeterliliği testini başarıyla tamamlayabilir
 • Kabul edilen bir enstitüde İngilizce dilinde eğitim gördüklerini kanıtlayabilir
 • Destekleyici Programı başarıyla tamamlayabilir

Öğrenciler, hiçbir dalda 6.0 altına düşmemek şartıyla en az 6.5 IELTS puanına sahip olmalıdır.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

University of Alberta, her yıl lisans ve lisansüstü öğrencilerine toplam 28 milyon CAD üzerinde ekonomik yardımda bulunmaktadır. Bursların çoğu akademik mükemmeliyet içindir.

Yabancı öğrenciler için sunulan burslara dahil olanlar:

Uluslararası Giriş Liderlik Bursu

%80'den fazla bir kabul yüzdesine sahip olan ve liderlik özellikleri gösterebilen uygun öğrencilere 5.000 CAD verilmektedir. Başvuru gerektiren bir burstur.

University of Alberta Yüzüncü Yıl Bursu

Akademik statü, liderlik özellikleri, ders dışı ve toplum etkinliklerine katılım değerlendirmeye alınarak öğrencilere dört yıl boyunca 20.000 CAD verilmektedir. Başvuru gerektiren bir burstur.

Yabancı Öğrenci Bursu

Uygun konumda olan ve akademik mükemmeliyet gösteren öğrencilere 9.000 CAD'a kadar burs verilmektedir. Başvuru zorunluluğu yoktur.

University of Alberta Uluslararası Ülke Bursu

Belirli bölgelerden gelenlere öncelik tanınacak şekilde, uygun konumda bulunan ve akademik mükemmeliyet gösteren öğrencilere 5.000 CAD'a kadar burs verilmektedir. Başvuru zorunluluğu yoktur.

Saint-Jean Kampüsü Uluslararası Bursu

Saint-Jean Kampüsünde eğitim gören, akademik mükemmeliyet gösteren ve ekonomik yardıma ihtiyaç duyan, uygun konumdaki öğrencilere verilmektedir. Başvuru zorunluluğu yoktur.

Show more +Show less -
Mezun Sonuçları

Mezun Sonuçları

Uluslararası istihdam edilebilirlik sıralamalarına göre (2020 QS Mezun İstihdam Edilebilirlik Sıralamaları), UAlberta mezunları Kanada'da ikinci en iyi mezuniyet sonrası istihdam oranına sahiptir ve dünya genelinde ilk 100 içerisindedir.

Üniversitenin konumu, mezuniyetten sonra mesleki fırsatlar hedefleyen öğrenciler için idealdir. 1 milyonluk nüfusu olan Edmonton şehri, Alberta için önemli bir ekonomik merkezdir. Üniversite, Edmonton'daki sektörler ile kuvvetli ilişkiler kurmuştur ve öğrencileri de bundan faydalanabilir.

Birçok program, derecelerinin parçası olarak işbirliği aracılığıyla pozisyonlar, deneyim seçenekleri ve stajyerlikler sunmaktadır. Mühendislik Fakültesi İşbirliği Programı, İşletme Fakültesi İşbirliği Programı ve Güzel Sanatlar İş Deneyimi Programı, dikkat çekenler arasındadır.

Öğrenciler, eğitimleri boyunca ve eğitimlerini tamamladıktan hemen sonra Kariyer Merkezinin kapsamlı hizmetlerinden yararlanabilir. Öğrencileri üniversite sonrası hayata hazırlamak için tasarlanmış programlar, eğitmenlik, etkinlikler ve diğer destek hizmetleri bulunmaktadır. Kariyer Merkezi aracılığıyla iş, stajyerlik ve iş deneyimi pozisyonları bulabilirler, aynı zamanda fuarlar ve ağ kurma etkinlikleriyle sektör profesyonelleriyle tanışabilirler.

Show more +Show less -
7000
Uluslararası öğrenciler

Canada: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
131st  / 1250

THE Dünya Sıralaması

Explore UAlberta
Explore UAlberta
Explore UAlberta
Explore UAlberta
Explore UAlberta
Explore UAlberta
Explore UAlberta
Explore UAlberta
Explore UAlberta
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$2004

 • $815
  Konutlar
 • $815
  Yemek
 • $117
  Günlük Yaşam
 • $257
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Öğrencilerimiz bizim hakkımızda neler düşünüyor?

Overview
(5.0)
Bölüm Kalitesi
4.7
Kampüs Güvenliği
5.0
Öğrenci Desteği
4.7
Eğitim Kalitesi
4.7
Kampüs Çevresi
5.0
Zuhayer Anzum
University of Alberta
The environment, culture, diversity and nice friendly people. There are also different events promoted that adds to the vibrant atmosphere of a student life in my University. The University also provides more than generous support to students in terms of aid for academic courses, financial Aid, scholarships, opportunities to explore career and much more!
Daha fazla göster +
Shivam Vaidya
University of Alberta
University of Alberta as known worldwide is one of the prestigious university and it was a great experience to be a part of it. The faculty and staff is outstanding and apart from the courses it has a lot of research projects hoing on which help the students to fund their studies.
Daha fazla göster +
Dünya Sıralaması
University of Alberta University of Alberta
Rated4/5based on3 student reviews
Customer reviews:
University of Alberta - by, 2019-12-20
4.0/ 5 stars
University of Alberta University of Alberta
Rated4/5based on3 student reviews
University of Alberta as known worldwide is one of the prestigious university and it was a great experience to be a part of it. The faculty and staff is outstanding and apart from the courses it has a lot of research projects hoing on which help the students to fund their studies. Customer reviews:
University of Alberta - by, 2020-01-08
5.0/ 5 stars
University of Alberta University of Alberta
Rated4/5based on3 student reviews
The environment, culture, diversity and nice friendly people. There are also different events promoted that adds to the vibrant atmosphere of a student life in my University. The University also provides more than generous support to students in terms of aid for academic courses, financial Aid, scholarships, opportunities to explore career and much more! Customer reviews:
University of Alberta - by, 2020-01-10
5.0/ 5 stars

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

University of Alberta University of Alberta
Rated4/5based on3 student reviews
Customer reviews:
University of Alberta - by, 2019-12-20
4.0/ 5 stars
University of Alberta University of Alberta
Rated4/5based on3 student reviews
University of Alberta as known worldwide is one of the prestigious university and it was a great experience to be a part of it. The faculty and staff is outstanding and apart from the courses it has a lot of research projects hoing on which help the students to fund their studies. Customer reviews:
University of Alberta - by, 2020-01-08
5.0/ 5 stars
University of Alberta University of Alberta
Rated4/5based on3 student reviews
The environment, culture, diversity and nice friendly people. There are also different events promoted that adds to the vibrant atmosphere of a student life in my University. The University also provides more than generous support to students in terms of aid for academic courses, financial Aid, scholarships, opportunities to explore career and much more! Customer reviews:
University of Alberta - by, 2020-01-10
5.0/ 5 stars

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin