Hemen destek alın arrow

hipchat Call
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

University of Bradford

United Kingdom
Genel Bakış

Genel Bakış

University of Bradford, küresel bir perspektife sahip çeşitli bir eğitim deneyimi sunar. Üniversitenin eğitim ve araştırmaları ileri sağlık, yenilikçi mühendislik ve sürdürülebilir toplumlar gibi akademik temalar aracılığıyla topluma fayda sağlamak için teknolojiden yararlanır.

Üniversite, dünyada olumlu bir etki yaratmak için kendini öğrencilere ilham vermeye adar. 130&rsquoun üzerinde milleti temsil eden yaklaşık 10.000 öğrenciye ev sahipliği yapar.

Öğrenciler, sıkı bir topluluk atmosferine sahip olan şehir merkezindeki kampüsün avantajlarına sahiptir. Öğretim, pek çoğu Birleşik Krallık ve dünya sıralamalarında yer alan, öğrencilerin tercih edebileceği çok çeşitli konu alanları sunan 4 akademik fakülte genelinde uzman bir kadro tarafından yürütülür.

Program içeriği, üniversitenin öncü araştırma ve küresel sanayi ağına göre güncellenir. Üniversitenin seçkin kuruluşlarla olan ortaklığı, öğrencilerin çok değerli sanayi imkânlarına erişebilmelerini ve dünya genelinde işverenlerin aradığı becerileri geliştirebilmelerini sağlar.

Özel uluslararası öğrenci hizmetlerinden bireysel kariyer yönlendirmesine kadar çok sayıda destek seçeneği mevcuttur. Öğrenciler, katılabilecekleri 100&rsquoün üzerinde spor kulübü ve topluluk sayesinde boş zamanlarını keyifli bir şekilde değerlendirir.

Uluslararası öğrencilere, şehir merkezinden kısa bir yürüyüş mesafesi uzaklığında, The Green adlı ödüllü kampüste konaklama tesisinde bir oda garantisi verilir. Yorkshire&rsquode bulunan Bradford kasabası, yakında bulunan göz alıcı kırsalın yanı sıra hareketli bir kültür, alışveriş, yemek ve eğlence deneyimi sunar. Birleşik Krallık&rsquoın diğer bölgeleriyle iyi bir bağlantı ağına sahip olan Bradford, aynı zamanda öğrenciler için ülkedeki en ekonomik konumlardan biridir.

Tüm öğrenciler, üniversite deneyimini sadece bir derece için çalışmaktan daha fazlasına dönüştüren eğlenceli ve destekleyici Team Bradford&rsquoun bir parçası olur.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

University of Bradford, İşletme Okulu yeni burs duyurusu yapmıştır. Bu burslar, öğrencilerin bir lisansüstü eğitim programında öğrenim görerek kariyerlerinde ilerlemelerine veya farklı kariyer seçeneklerini keşfetmelerine yardımcı olmaya yöneliktir.

İşletme Okulu'nun yenilenen Fen Yüksek Lisans programlarında öğrenim için çok sayıda burs seçeneğinden faydalanılabilir. En yeni olarak programlarda şu içeriklerde güncelleme yapılmıştır:

 • Dijital pazarlama
 • Veri analitiği
 • Liderlik ve etkili insan kaynakları yönetimi
 • Finans teknolojisi ve blok zinciri
 • Uluslararası işletmede küresel ve aktüel konular
 • Girişimcilik ve inovasyon

İşletme, Hukuk ve Sosyal Bilimler Fakültesi Dekanı Profesör Zahir Irani: Pek çok öğrencinin finansal kaygılar veya zaman kısıtlaması dolayısıyla lisansüstü eğitim almaktan kaçındığını biliyoruz. Umuyoruz ki bu burslar ve esnek programlarımız sayesinde, daha fazla bireyin lisansüstü programları kariyerlerinde ileriye yönelik tutarlı bir adım olarak görmeye teşvik edebiliriz.

Bradford, tüm dünya genelindeki öğrencilere akademik başarı, bireysel koşullar veya finansal zorluk durumlarına göre burs seçenekleri sunar.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

University of Bradford'ta verilen eğitim ileri sağlık, yenilikçi mühendislik ve sürdürülebilir toplumlar gibi ana temalar aracılığıyla iyi bir toplum için yürütülen araştırmalara dayanır.

Kurum, daima eğitimde öncü olmuş olup, 1969 yılında barış çalışmalarına yönelik olarak dünyanın ilk Üniversite Merkezi'ni açmıştır. Halen, dünya genelinde bu alandaki en büyük isimlerden biridir.

%96'sı dünyada öncü, uluslararası düzeyde başarılı veya Research Excellence Framework'te (REF) uluslararası düzeyde tanınmış olarak nitelendirilmiştir.

Öğrenciler, hareket yakalama stüdyosu ve Bloomberg Ticaret Odası gibi dünya standartlarında tesisleri kullanarak sanayi profesyonellerinin yanı sıra alanlarında uzman akademisyenlerden eğitim alır.

Akademik personel, yenilikçi çalışmaların ön sahasında yer almakta olup başarıları arasında, kanser tedavisine yönelik yenilikçi bir kan merkezinin geliştirilmesi ve demans hastalarına yardımcı olmaya yönelik çalışmaları dolayısıyla elde ettikleri Queen's Anniversary Prize for Higher Education yer alır.

Akreditasyon ve sıralamalar

Pek çok program, akreditasyon veya profesyonel onaya sahiptir. İşletme okulu, EQUIS, AMBA & AACSB'dan Triple Crown akreditasyonuna sahiptir.

Bradford, Complete University Guide 2020 konu sıralamasında, şu alanlarda Birleşik Krallık'ta ilk 10'da alır:

 • Fizyoterapi
 • Meslek Terapisi
 • Optometri & Göz Hastalıkları
 • Tıp Teknolojisi
 • Adli Bilim

Aynı zamanda, 2019 Guardian University League Table'a göre kimya mühendisliği alanında Birleşik Krallık'ta 3. sırada yer alır.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

The University of Bradford, ilk olarak 1832 yılında Mechanics Institute adıyla kurulmuştur. 1966 yılında Royal Charter'a layık görülerek Birleşik Krallık'ın 40. Üniversitesi olmuştur.

Bünyesinde, esas olarak City Campus'ta faaliyet gösteren 4 akademik fakülte bulunur. Her biri çok sayıda disiplini kapsar:

 • Mühendislik & Bilişim Fakültesi (FoEI) – Mühendislik Okulu Elektrik Mühendisliği ve Bilgisayar Bilimi Okulu Medya, Tasarım ve Teknoloji Okulu'na ev sahipliği yapar.
 • Sağlık Çalışmaları Fakültesi (FoHS) – Hemşirelik, ebelik ve bütünleşik sağlık meslek programları ile tanınır.
 • Yaşam Bilimleri Fakültesi (FoLS) – Arkeoloji ve Adli Bilim Okulu Kimya ve Biyofen Okulu Optometri ve Görme Bilimi Okulu ve Eczacılık ve Tıp Bilimleri Okulu'na ev sahipliği yapar.
 • İşletme, Hukuk & Sosyal Bilimler Fakültesi (FoMLSS) – Hukuk Okulu onaylı İşletme Okulu ve Sosyal Bilimler Okulu'na ev sahipliği yapar.

Her akademik program, 4 fakülteden birine ait olup kapsamına özel dersler, seminerler, konferanslar, laboratuvar çalışmaları ve uygulamayı dahil edebilir. Akademik yıl Eylül'de başlayıp Mayıs ayında sona erer. Bazı programlar ise Ocak ayında başlar.

Show more +Show less -
Giriş koşulları

Giriş koşulları

Akademik Zorunluluklar

Öğrencilerin, University of Bradford'ta öğrenim görmek için konu alanına özel akademik şartları yerine getirmeleri gerekir.

Uluslararası Hazırlık Çalışmaları Sertifikası

Bir derece programı için şartları yetiremeyenler için, Uluslararası Hazırlık Çalışmaları Sertifika programı öğrencilere derece çalışmalarına hazırlanabilmeleri için akademik becerilerini geliştirmelerine yardımcı olur.

İngilizce dil şartları

Uluslararası öğrencilerin İngilizce dil şartlarını yerine getirmeleri gerekir. Üniversitenin tercih ettiği İngilizce dil sınavı IELTS olup aynı zamanda üniversitenin BASALT adında kendi giriş sınavı mevcuttur. Kabul gören sınav ve puanlar şunlardır:

 • IELTS – herhangi bir bölüm puanı 5.0'ın altında olmamak kaydıyla en az 6.0 genel puan (Tier 4 vizesinin gerekmesi halinde her bölüm puanı en az 5.5 olmalı)
 • TOEFL – Tier 4 vizesinin gerekmesi halinde öğrencilerin, okuma bölümünden en az 18 yazma bölümünden 17 dinleme bölümünden 17 ve konuşma bölümünden 20 olmak üzere en az 80 puan almaları gerekir.
 • Pearson PTE Akademik – Öğrencilerin herhangi bir bölüm puanı 46'nın altında olmamak kaydıyla en az 55 puan almaları gerekir (Tier 4 vizesinin gerekmesi halinde her bölümden en az 51 puan)
 • Veya kabul edilen eşdeğer bir puan

Bazı programlar, daha yüksek dil yeterlilik şartları arayabilir. Öğrencilere, ilgilendikleri programla ilgili özel şartlara göz atmaları tavsiye edilir.

İngilizce Hazırlık Programları

Seçtikleri derece programında öğrenim için yeterli İngilizce dil şartlarını taşımayan öğrenciler, bir İngilizce hazırlık programında öğrenim görebilir. Bu onların dillerini, akademik becerilerini geliştirmelerine yardımcı olarak ve onları üniversite seviyesinde öğrenime hazır hale getirecektir.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

University of Bradford, ek finansal desteğe ihtiyaç duyan, her türlü eğitim temeline sahip öğrencilere yardımcı olmak amacıyla her yıl burslara 4 milyon GBP'nin üzerinde yatırım yapar. Bu bursların bazıları, kendi masrafları kendileri karşılayan uluslararası öğrencilere yöneliktir. Burslar, öğrencilerin akademik başarı, bireysel koşullar veya finansal zorluk durumlarına göre verilir. Bunlardan bazıları:

Ülkeye Özel Burslar

Ülke listesi içinden şartları taşıyan tüm öğrenciler, her program yılı için öğrenim ücretinden 2.000 GBP indirim alır.

Çin, Hong Kong, Hindistan, Nijerya ve Pakistan'dan Uluslararası Öğrencilere Yönelik %50 Akademik Başarı Bursu

Çin, Hong Kong, Hindistan, Nijerya ve Pakistan'dan şartları yerine getiren 10 öğrenci, öğrenim ücretinden %50 indirim alacaktır. Bu indirim, akademik başarıya göre verilmekte olup lisans ve lisansüstü eğitim alan öğrencilere verilir.

Uluslararası Akademik Başarı Bursları

Şartları getiren, AB ülkeleri dışından uluslararası öğrenciler akademik başarılarına göre 3.500 GBP'ye kadar bir burs için otomatik olarak değerlendirmeye alınır.

Öğrencilerin, hangi bursların mevcut olduğunu araştırmaya ve uygunluk koşullarına göz atmaya teşvik edilir. Bazı burslar belirli konu alanlarına özgüdür.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

University of Bradford, öğrenciler ve mezunlar arasında girişimciliği teşvik eder. Bradford öğrencilerinin %94'ü mezuniyetten sonra 6 ay içinde bir iş bulur veya öğrenimlerini sürdürür (HESA 2017).

Sanayi deneyimi

Üniversite, çok önemli iş deneyimi imkanları, üniversite programı süresince pratik iş deneyimi için ayrılan yıllar (sandwich years), sanayi standartlarında tesisler ve istihdam etkinlikleri aracılığıyla öğrencilerini profesyonel dünyada başarılı olmaya hazırlar.

Kurum, öğrencilere, becerilerini geliştirmeleri ve mezun olduklarında daha fazla imkâna sahip olabilmeleri için onlara sayısız imkân sunan BBC, the NHS, PwC ve Jaguar Landrover gibi seçkin küresel kuruluşlarla pek çok ortaklık kurmuştur.

Kariyer desteği

Bradford bünyesindeki Kariyer ve İstihdam Hizmetleri, öğrencilerin öğrenimleri sırasında ve mezuniyetlerinden sonra 5 yıl boyunca erişebilecekleri çok sayıda destek hizmeti sunar. Bunlardan bazıları:

Gizli yönlendirme

 • Kariyer planlaması
 • İş arama
 • Mülakat hazırlığı
 • CV ve uygulama yardımı
 • Çalıştaylar
 • Kariyer fuarları
 • Yurtdışında öğrenim ve işe yerleştirme
 • Staj

Bradford aynı zamanda öğrencilere Education Achievement Report (HEAR) sunar. Ders dışı faaliyetlerdeki başarıların akademik notların yanı sıra sunulabilmesine imkân tanıdığından bu rapor, öğrencilerin becerilerini potansiyel işverenlere daha iyi sergilemelerine yardımcı olur.

Show more +Show less -
2788
Uluslararası öğrenciler

United Kingdom: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
601st  / 1250

THE Dünya Sıralaması

At University of Bradford
This is Bradford
At University of Bradford
The Postgraduate Experience at University of Bradford
At University of Bradford
The University of Bradford
Welcome to Bradford
International Bradford
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet£1355

 • £474
  Konutlar
 • £559
  Yemek
 • £88
  Günlük Yaşam
 • £234
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin