Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation

University of Bristol

United Kingdom
Genel Bakış

Genel Bakış

Dünya genelinde 62 ve Birleşik Krallık'ta 10 sırada yer alan (2022 QS Dünya Üniversite Sıralaması) University of Bristol, birinci sınıf eğitimiyle uluslararası düzeyde tanınan bir üniversitedir. 25.000 öğrencinin yaklaşık dörtte biri Birleşik Krallık dışındandır ve yabancı öğrenciler, Bristol'ın küresel öğrenci topluluğunun önemli bir parçasıdır.

Bristol, Birleşik Krallık'taki işverenler için en çok tercih edilen 4. üniversitedir ve mezun istihdam edilebilirliği konusunda ülkedeki en iyi 10 üniversite arasındadır (High Fliers Research 2020 2020 QS Mezun İstihdam Edilebilirlik Sıralaması). Bu durum, üniversitenin özel kariyer hizmeti ekibiyle beraber öğrencilerin kariyerlerinde ihtiyaç duyacakları öz güven, beceri ve deneyimlerle mezun olmalarını sağlamaktadır.

İklim değişikliğinden insan haklarına kadar toplumun yüzleştiği en zor sorunlardan bazıları için yenilikçi çözümler üretmeye çalışan University of Bristol, araştırmalarıyla gurur duymaktadır. Üniversite, Times Yüksek Öğretim 2014 Araştırmada Mükemmellik Çerçevesi analizinde araştırma için ülke genelinde ilk 5 içerisinde yer almıştır.

Birçok kulüp ve topluluk işleten Öğrenci Birliği sayesinde dersler dışında da öğrencilerin zaman geçirebileceği birçok aktivite bulunmaktadır. Bristol, düzenli olarak Birleşik Krallık'taki en iyi şehirlerden biri olarak gösterilmektedir. Kültür çeşitliliği yüksek nüfusu, canlı kültürü ve dostane semtleriyle öğrenci olmak için çok iyi bir yerdir.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Üniversite, 2020 Times ve Sunday Times İyi Üniversiteler Rehberi'nde 15.'liğe yükselmiştir. 2019 Ulusal Öğrenci Anketinde Bristol'daki bölümler, bütün soru setlerinde üniversitelerin ilk %25'i içerisinde yer almıştır ve öğrencilerinin %90'ı programlarının aydınlatıcı ve ilham verici olduğunu belirtmiştir. University of Bristol, Birleşik Krallık'taki işverenler tarafından en çok tercih edilen üniversiteler arasında bir kere daha ilk 5'te gösterilmiştir (High Fliers Research 2018-20).

Üniversitenin yeni Temple Quarter Enterprise Kampüsünde çalışmalar başlamıştır. Bu proje öğrenciler, akademik kadro ve harici ortaklar için öğretim, araştırma ve inovasyon alanının yanı sıra öğrenciler için kampüs içi konaklama sağlayacaktır. Üniversite, 33 milyon GBP değerinde bir yatırımla Fry Binasını Matematik Fakültesinin yeni adresi haline getirerek birinci sınıf bir araştırma ve öğretim tesisini okula kazandırmıştır.

Üniversitenin bu sene başlattığı Global Lounge etkinlikleriyle yerel ve yabancı öğrenciler bir araya gelerek deneyimlerini paylaşabilir, bütünlük kurabilir ve küresel vatandaşlar olmak için ilham kazanabilirler. Yakında açılacak olan Global Lounge, bütün öğrencilerin bağlantılar kurabileceği, diğer kültürleri öğrenebileceği ve küresel fırsatları keşfedebileceği bir yer olacaktır.

Show more +Show less -
Tesisler

Tesisler

Modern tesislere sahip olan üniversite, öğrencilerine en iyi deneyimi sunabilmek için binalarına, kaynaklarına ve teknolojilerine devamlı yatırım yapmaktadır. Kampüste tüm öğrencilere 24 saatlik kütüphane erişimi, kapsamlı Bilişim alanları ve özel ders çalışma merkezleri sağlanmaktadır.

Üniversitenin geniş çaplı spor tesislerine tam donanımlı kapalı spor salonu, büyük bir spor merkezi ve yüzme havuzu dahildir. Kampüs dışı spor kompleksinde çim sahalar ve suni sahalar, Olimpik halter salonu ve kapalı tenis merkezi bulunmaktadır.

Bristol öğrencileri 70'ten fazla spor kulübüne katılabilir veya üniversiteler arası liglerde rekabet edebilir. Sporcu öğrenciler, sportif kariyerlerini akademik eğitim ile birleştirmelerine yardımcı olan Performans Sporu programına katılabilir.

Lisans ve lisansüstü öğrenciler için üniversitenin üç yerleşim bölgesinde 6.500'den fazla konaklama yeri mevcuttur. Klasik sıralı İngiliz evlerinden şehir merkezindeki büyük, modern konutlara kadar herkesin zevkine hitap eden konaklama imkanları vardır.

Üniversite idaresindeki yurtların tamamında internet, 24 saat boyunca güvenlik ve konaklama hayatı ve refahı için manevi destek sağlanmaktadır. Yurtların çoğunda ortak bir oda, ders çalışma odaları, çamaşırhane ve bisiklet park yeri bulunmaktadır. Üniversite aynı zamanda şehir içinde özel konaklama bulma konusunda da destek sunmaktadır.

Ana üniversite kampüsü ve öğrenci yurtları, sık sık gerçekleşen otobüs seferleri ile şehir merkezi ve diğer mekanlar ile bağlantılıdır, ayrıca birçoğu yürüme mesafesindedir. Bristol'dan diğer Birleşik Krallık ve Avrupa şehirlerine tren, otobüs ve uçak aracılığıyla ulaşım sağlanabilir.

Show more +Show less -
Mezun Sonuçları

Mezun Sonuçları

University of Bristol diplomaları, dünya çapında oldukça saygındır. Bristol mezunları, istihdam edilebilirlik konusunda en iyilerden olmalarının yanı sıra Eğitim Bakanlığının 2018 LEO verilerine göre mezuniyetten sonraki üç yıl içerisinde en yüksek kazançlara sahip olanlar arasındadır.

Bristol'daki Kariyer Hizmetleri, öğrencilerin mezuniyet sonrası hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olacak tavsiyeler ile rehberlik sağlamaktadır. Üniversite CV yazma, başvurular, mülakatlar, işveren sunumları, staj planları ve kariyer fuarları ile öğrencileri desteklemektedir. Öğrenciler aynı zamanda sektör onaylı Bristol PLUS Ödülü için de çalışabilirler.

Kariyer Hizmetleri, öğrencilerin kendi müfredatları dışındaki fırsatları keşfetmelerini sağlayan MyOpportunities'i başlatmıştır. Bu yeni kaynak, öğrencilerin üniversite deneyimlerini geliştirmeleri için gönüllülük programlarından yurt dışı stajlarına ve yazılım yarışmalarına kadar birçok etkinlik düzenlemektedir.

Birçok lisans programı, öğrencilerin değerli istihdam edilebilirlik becerileri kazanmalarına yardımcı olmak için programlarının parçası olarak sektörde bir dönem geçirme veya yurt dışında eğitim görme seçenekleri sunmaktadır.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

University of Bristol, lisans ve lisansüstü seviyelerdeki yetenekli yabancı öğrencilerini eğitim ve yaşam masrafları konusunda desteklemekte kararlıdır. 2020 yılında üniversite, en parlak ve en iyi yabancı öğrencilerin Bristol'a gelmelerine yardımcı olmak için 1 milyon GBP değerinde yatırım yapmaktadır.

Bristol'ın Think Big Bursları lisans ve lisansüstü öğrencileri için mevcuttur ve 20.000 GBP'ye kadar harç ücreti muafiyeti sağlamaktadır.

Üniversite ayrıca ulusal hükümetler, mezun dernekleri ve sektör ortakları ile birlikte hibe ve burslar da sunmaktadır. Bu hibelerin yanı sıra yabancı öğrenciler, kendi ülkelerinden veya belirli bölümlerde eğitim gördükleri için destek fonu almaya uygun olabilirler.

Üniversitenin araştırılan konuya ilişkin gözetim sunabilmesi koşuluyla, doktora fonlarında herhangi bir milliyet veya program sınırlaması yoktur. Her bir öğrenim alanı için sınırlı sayıda öğrencilik bulunmaktadır.

Show more +Show less -
Öğrenci Güvenliği

Öğrenci Güvenliği

Üniversite, öğrenci topluluğunun sağlığını, güvenliğini ve refahını ciddiye almaktadır. Herkesin rahatça eğitim alabileceği ve sosyalleşebileceği adil ve güvenli bir ortam oluşturmaya kendini adamıştır.

Üniversitenin güvenlik hizmetlerindeki üst düzey eğitimli görevliler, günde 24 saat boyunca kampüsteki öğrencilerin güvenliğinden sorumludur. Güvenlik hizmetleri, düzenli yaya ve araç devriyeleri ile her zaman kampüstedir. Bristol, öğrenciler ve personel için güvenli ve pozitif bir ortam sağlamak adına Güvenlik Hizmetleri ile yakından çalışan özel bir Üniversite Polis Memuruna sahiptir.

Üniversite, yurtlarındaki öğrenci mutluluğunu sürdürmeye kararlıdır. Haftanın 7 günü boyunca öğrenci yurtlarında olan güvenlik hizmetleri, bütün öğrencilerin akademik ve kişisel deneyimlerinin korunduğundan ve geliştirildiğinden emin olmak için çalışmaktadır.

Bristol şehri, şehir merkezinin geceleri dışarı çıkmak ve eğlenmek için güvenli bir yer olduğunu gösteren Mor Bayrak statüsünü kazanmıştır.

Show more +Show less -
Giriş Koşulları

Giriş Koşulları

Üniversite, kapsamlı bölümlerinde yüzlerce kurs ve program sunmaktadır. Başvuru sahipleri için çeşitli seçenekler mevcuttur:

Programlar ve kurslar, altı fakültede verilmektedir: Sanat, Mühendislik, Sağlık Bilimleri, Yaşam Bilimleri, Fen Bilimi, Sosyal Bilimler ve Hukuk.

Akademik Zorunluluklar

University of Bristol, en parlak yabancı öğrencilerden gelecek başvuruları teşvik etmektedir ve okul tarafından kabul edilen birçok yeterlilik türü bulunmaktadır. Giriş gereksinimleri, programa göre değişiklik gösterebilir.

Üniversitenin ülkeye özgü rehberliği yeterlilik konusundaki denklikler, burslar ve farklı bölgelerdeki eğitim temsilcileri hakkında daha fazla bilgi vermektedir.

Öğrenciler, lisans programları için UCAS üzerinden veya lisansüstü programları için üniversitenin çevrimiçi başvuru sistemi üzerinden başvurmalıdır.

İngilizce diliyle ilgili şartlar

Yabancı adaylar, Bristol'da eğitim görebilmek için iyi bir İngilizceye sahip olmalıdır. Ana dili İngilizce olmayan tüm öğrencilerin İngilizce dili yeterliliklerine dair bir kanıt sunmaları gerekmektedir. Şartlar, öğrencinin ülkesine ve seçtiği programa göre değişiklik gösterebilir. Adaylar, gereksinimlerine dair ayrıntılar için program listelerini kontrol etmelidir.

Uluslararası Hazırlık Programı

Üniversite, hem akademik hem de İngilizce diliyle ilgili hazırlıktan oluşan ve lisans programlarına doğrudan giriş için gerekli dil şartlarına sahip olmayan öğrenciler için Uluslararası Hazırlık Programına sahiptir. Bristol, aynı zamanda bir dereceye başlamadan önce akademik İngilizce becerilerini geliştirmek isteyen lisans ve lisansüstü öğrencileri için dönem öncesi kurslar sunmaktadır.

Show more +Show less -
5323
Uluslararası öğrenciler

United Kingdom: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
92nd  / 1250

THE Dünya Sıralaması

Life in a leading city
Colourful Bristol Harbourside
The harbourside at night
Why Do YOU Love Bristol
A place to call home
Students at Wapping Wharf
Wills Memorial Building
One of Bristol's student residences
Clifton Suspension Bridge
Working at the Engine Shed
Engineering Facilities
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet£1355

 • £474
  Konutlar
 • £559
  Yemek
 • £88
  Günlük Yaşam
 • £234
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin