Hemen destek alın arrow

hipchat Arayın ya da Online Yazışın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

University of Canterbury

Newzealand
Genel Bakış

Genel Bakış

Yeni Zelanda'nın Christchurch şehrinde 140 yıl önce kurulan University of Canterbury (UC), dünyanın en iyi 250 üniversitesi arasında, yani %1’lik dilimde yer alıyor. Üniversite, Aktör Sam Neil ve Google’ın Mühendislik Direktörü Craig Nevill-Manning gibi, yaşadığımız dünya üzerinde gerçek bir etki yaratan birçok mezuna sahip.

Kendi alanlarında lider olan öğretim üyeleri ve profesörler, öğrencileri için mümkün olan en iyi eğitimi sunmakla kalmayıp toplumumuzun karşı karşıya olduğu en büyük sorunlardan bazılarını ele alan etkili araştırmalar yürütüyor olmaktan da gurur duyuyor. Bu, kurumun QS World University Rankings tarafından araştırma ve öğretim için 5 yıldız ile ödüllendirilmesiyle de pekiştirilmiş bulunuyor.

Öğrenciler dört farklı kütüphane, RecCentre adlı modern bir spor salonu, sanat galerileri ve çeşitli bar ve restoranlar dâhil olmak üzere, ihtiyaç duydukları her şeyi kampüste bulabiliyor.

UC'de hem kişisel hem de öğrenim konularında yardımcı olan özel bir Öğrenci Hizmetleri ekibiyle geniş bir öğrenci destek ağı bulunuyor. Ayrıca, uluslararası öğrenciler için bir öğrenci rehberliği programı, İngilizce dil desteği ve ilk haftalarında uygulanan geniş bir oryantasyon programı da mevcut. Kampüste öğrencilerin katılabileceği 130'dan fazla öğrenci kulübü ve topluluğu yer alıyor.

UC tarafından sunulan programların birçoğu, öğrencilerin iş dünyasına rahat bir geçiş yapabilmelerini sağlayabilmek için stajlar ve iş deneyimi fırsatları gibi pratik deneyimler de sunuyor.

Yeni Zelanda’nın muhteşem güzellikteki South Island bölgesinde, öğrencilerin dersler dışında da yapabilecekleri sayısız şey bulunuyor. Christchurch şehrini çevreleyen çeşitli coğrafi güzellikler, uluslararası öğrenciler için sörften kayağa kadar benzersiz spor ve kültürel olanakları sağlıyor.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Canterbury’de yürütülen ve biri oldukça özgün bir UC projesi olan iki yerel ekim ve tarımsal restorasyon projesi, One Billion Trees Fund isimli fonun desteğini aldı.

Tarım Bakanı Shane Jones, “Proje, Banks Yarımadası’nda bulunan 20 hektarlık bir yerel ormanın hayata döndürülmesini ve orman restorasyonu elçiliğinin University of Canterbury öncülüğünde yürütülmesini içeriyor” yorumunda bulundu.

Bakan ayrıca, “98.875 NZD’ye varabilen işbirliği fonu sayesinde, üniversitenin Ormancılık Fakültesi liderliğinde bir yerel orman restorasyon elçiliği de kuruldu. Yerel restorasyon elçiliği çiftçiler, topluluklar ve Maori toplumuna topraklarındaki yerel biyoçeşitliliği korumalarında destek olmak için ücretsiz ve bağımsız danışmanlık sağlamayı amaçlıyor.”

One Million Trees Fund, ağaç dikimi ve rejenerasyon projeleri için doğrudan, ağaç dikimini kısıtlayan düzenlemelere karşı projeler için ise işbirliği yoluyla fon sağlıyor.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Dünyanın en iyi 250 üniversitesinden biri olan University of Canterbury’nin akademik branşlarından 15’i dünyanın en iyileri arasında ilk 200’de yer alıyor (QS World University Rankings). UC ayrıca, araştırma ve öğretimde gösterdiği mükemmel performans ile yine QS World University Rankings tarafından 5 yıldıza layık görüldü.

University of Canterbury’nin akademik kadrosu, üniversitelerde okutulan ders kitaplarını yazan, alanlarında tanınmış kişilerden oluşuyor. Üniversite ayrıca, yürüttüğü akademisyen değişim programı sayesinde dünyanın dört bir yanından, Cambridge ve Oxford’un da aralarında bulunduğu çeşitli üniversitelerden akademisyenlere ev sahipliği yapıyor. Tüm bunların yanında, University of Canterbury tarafından yürütülen Erskine Programı her yıl Nobel Ödüllü Emeritus Profesör Clive Granger ve Profesör Bob Grubbs 75’e yakın akademisyeni kendine çekiyor.

University of Canterbury Asya, Kuzey Amerika, Avrupa ve Australya çapında 60’dan fazla kurumla işbirliği yapıyor. Yüzün üzerinde millet ve etnik gruba ev sahipliği yapan UC kampüsü, uluslararası öğrenciler için kucaklayıcı ve sıcak bir yuva ortamı sunuyor.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

Sanat Fakültesi

UC Sanat Fakültesi, akademik açıdan hareketli olduğu kadar kültürel olarak da renkli. Fakültede beşeri bilimler alanında 40’tan fazla disiplinde sanat programları sunuluyor.

İşletme ve Hukuk Yüksekokulu

Yüksekokul, hem yenilikçiliği hem de güçlü sektörel bağlantıları sayesinde sağlam bir küresel üne sahip.

Eğitim, Sağlık ve İnsan Gelişimi Yüksekokulu

Yüksekokul öğrencilerini, çocuklar yetişkinler ve içlerinde bulundukları toplumun üzerinde olumlu etki yaratabilecekleri becerilerle donatıyor. Okulun mezunları, hem ulusal hem de uluslararası düzeyde işverenler tarafından talep görüyor ve yüksek istihdam oranları ortaya koyuyor.

Mühendislik Yüksekokulu

Mühendislik Yüksekokulu, geleneksel disiplinlerin yanı sıra ürün tasarımı gibi daha yeni alanlarda da saygın akademik programlar sunuyor.

Fen Bilimleri Yüksekokulu

Fen Bilimleri Yüksekokulu, hem fen bilimleri hem de iletişim bozuklukları alanlarında her seviyeden saygın akademik programlar sunuyor.

Uluslararası işbirlikleri

University of Canterbury, dünyanın dört bir yanından seçkin üniversitelerle yakın temas halinde çalışıyor.

Üniversitenin bir parçası olduğu güçlü uluslararası ağ, öğrencilerin UC’de öğrenim görürken küresel bir deneyim edinmeleri için çok sayıda müthiş fırsat sunuyor. Fırsatlar arasında öğrenci değişim programı aracılığıyla bir dönemlik yurt dışı eğitim imkânları ve kısa bir uluslararası programa katılmak gibi seçenekler de bulunuyor.

Show more +Show less -
Giriş koşulları

Giriş koşulları

University of Canterbury’ye kabul için gereken İngilizce test puanları aşağıdaki gibidir:

Lisans yeterlilikleri

 • IELTS (Akademik) – Her alanda en az 5.5 almak kaydıyla 6.0 genel puan
 • TOEFL (iBT) – Yazma, okuma ve dinleme alanlarının her birinden en az 19 almak kaydıyla 80 genel puan
 • Pearsons (Akademik) Her alanda en az 50 almak kaydıyla 57 genel puan

Lisansüstü yeterlilikleri

 • IELTS (Akademik) – Her alanda en az 6.0 almak kaydıyla 6.5 genel puan
 • TOEFL (iBT) – Dinleme, okuma ve yazma alanlarının her birinden en az 19 almak kaydıyla 90 genel puan
 • Pearsons (Akademik) Her alanda en az 58 almak kaydıyla 64 genel puan

Bu şartları sağlayamayan uluslararası öğrenciler, üniversitenin partnerleri tarafından kampüste sunulan ve gereken seviyeye ulaşmalarına yardımcı olabilecek çeşitli hazırlık programlarına katılabiliyor. Bu programlar arasında:

 • Hazırlık Çalışmaları Sertifikası
 • Akademik Amaçlı İngilizce
 • Üniversite Transfer Programları

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

University of Canterbury, uluslararası öğrencilerine bir dizi burs imkânı sunuyor. Bunlar arasında, en başarılı uluslararası öğrencilere verilen Uluslararası Giriş Yılı Bursları da bulunuyor. Tutarı 10.000 ila 20.000 NZD arasında değişen bu burs, uluslararası öğrencilerin UC’deki ilk yılları için verilmekte olup öğrenim ücreti üzerinden indirim olarak uygulanıyor.

En iyi uluslararası bilim insanlarını tanıyan ve lisans düzeyinde mühendislik derecesine yönelik çalışmalarında onlara destek olan UC Mühendislik Fakültesi Uluslararası Bursu da sunulan burslar arasındadır. Burs bir yıllık görev süresi için 15.000 NZD tutarındadır.

Roper Fen Bilimleri Bursu, University of Canterbury Fen Fakültesinde doktora öğrenimi gören öğrencileri desteklemeyi amaçlar. Burs, UC Fen Fakültesi Doktora Bursu aday listesinde birinci sırada yer alan öğrencilere verilmektedir.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

University of Canterbury’nin UC Kariyer ekibi, hem deneyimli hem de profesyonel yetkinliğe sahip kariyer danışmanları ile öğrenci ve mezun işe alım uzmanlarından oluşuyor. UC Careers, öğrencilere kariyer yönetim becerilerini geliştirerek istihdam edilebilirliklerini artırmalarında ve kariyerlerini esneklikle yönetebilen bireyler olmalarında destek oluyor.

Akademik birimlerle doğrudan işbirliği yapan ekip, öğrencilerle hem bireysel hem de gruplar halinde çalışarak kariyer desteği sağlıyor. UC Careers tarafından sunulan hizmetler şunlar:

 • Kariyer eğitimi seminerler, araç ve kaynakları
 • Görüşme hazırlığı
 • Ön yazı ve özgeçmiş geliştirme
 • CareerHub hizmetleri
 • Kariyer danışmanlığı
 • İş arama stratejileri
 • İş verenlerle iletişim/profesyonel ağ kurma
 • Mezun ve öğrenci işe alım faaliyetleri
 • Kariyer fuarları, etkinlikler ve işveren sunumları

UC Careers ayrıca, akademik birim ve öğrencileri CareerHub web sitesinden faydalanmaya teşvik ediyor. Site, çeşitli kariyer faaliyetlerini ve staj, iş pozisyonları, burslar, kariyer görüşmeleri, işveren etkinlikleri ve seminerler gibi çeşitli fırsatları listeliyor ve duyuruyor.

Show more +Show less -
6077
Uluslararası öğrenciler

Newzealand: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
401st  / 1250

THE Dünya Sıralaması

Engineering at UC
At the University of Canterbury
At the University of Canterbury
Christchurch Canterbury 20 Kirkwood Avenue, Upper Riccarton
Established in 1873 Canterbury College, as it was then known, was only the second university in Aotearoa New Zealand. It was set up on the Oxbridge model with one major difference, women students were admitted from the start. An early graduate, Helen Connon, became the first woman in the then British Empire to win honours. The University of Canterbury gives an excellent educational foundation that students will be able to turn into an amazing career.

From English language and foundation studies in academic skills, through to undergraduate, master?s and doctoral degrees, UC offers over 100 qualifications in more than 80 different subject areas and has launched qualifications in Criminal Justice, Health Sciences, Global Humanitarian Engineering, Communication, and Product Design.

The university is in the world?s top 1% of universities and has a strong reputation for high-quality degrees, research-active teaching staff, and world-class facilities. Teaching excellence is highly valued at UC, with outstanding teachers recognised by annual teaching awards. On average, UC academics are cited more than any other Aotearoa New Zealand university.

UC has award-winning and prestigious researchers who supervise postgraduate students and collaborate with other academics. The University of Canterbury is one of the first institutions to be recognised by Inland Revenue as an approved research provider. The researchers and students have access to the state-of-the-art facilities and equipment.

More than 100 student-run clubs and organisations support the varied intellectual, artistic, cultural, social, and recreational pursuits of the UC community. From engineering to film, rugby to board games, politics to religion, acting to motor cross, we have a club for every different kind of interest for students.

The RecCentre is the primary fitness facility on campus. It offers a gym with cardio and weight equipment. It also includes a boxing training area, climbing wall, squash and sport courts. A busy class timetable offers lessons in everything from yoga and pump to spin and circuit classes.

Situated on 76 hectares in the leafy Christchurch suburb of Ilam, the UC campus is a beautiful space to learn in. The Ilam campus is the central hub where learning and living are combined. It houses teaching and learning facilities, accommodation and leisure activities all together. With expansive green spaces and gardens, UC builds off the natural beauty by which it is surrounded. This includes Christchurch's iconic Avon river which meanders alongside University Drive through the campus.
https://images1.content-gbl.com/commimg/myhotcourses/institution/profile/myhc_303512_320px.jpg University of Canterbury https://www.idp.com/turkey/universities/university-of-canterbury/iid-nz-00825/

Ortalama toplam maliyet

 • Konutlar
 • Yemek
 • Günlük Yaşam
 • Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin