Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

University of Canterbury

New Zealand
Genel Bakış

Genel Bakış

140 yılı aşkın bir tarihe sahip olan University of Canterbury (UC) Christchurch, Yeni Zelanda'da prestijli bir yükseköğretim kurumu olarak tanınır. Üniversite, dünya çapında en seçkin 300 üniversite (QS Dünya Üniversiteleri sıralaması, 2021) arasındadır bu da onun üstün öğretim kalitesi, destek hizmetleri ve etkileyici mezun sonuçları ile dünyanın en seçkin üniversiteleri arasında %1'de yer almasını sağlamıştır.

UC, öğrencilere mümkün olan en iyi öğretim deneyimini sunma konusunda tutkulu olan ve alanlarında önde gelen akademisyen ve profesörlerden oluşan dünyada öncü bir kadroya ev sahipliği yapmaktan gurur duyar. UC ve personeli sürekli olarak, toplumun en büyük sorunlarını ele almaya odaklı, küresel anlamda önemli araştırmalar yürütür. Üniversite'nin araştırma ve öğretimi ile 5 yıldıza layık görüldüğü, QS Dünya Üniversite Sıralamaları bu başarıyı kanıtlamıştır. Öğrenciler, akademik bilgi zenginliği temsil eden değerli bir derece ile mezun olur ve ayrıca stajlar ve iş deneyimi imkânları aracılığıyla gerçek dünya ile bağlantılı bir deneyim kazanırlar.

UC'de öğrenim gören öğrenciler başarılı bir akademik yolculuk ve tatmin edici bir yaşam tarzı için ihtiyaçları olan her şeye erişebilir – seçkin dört kütüphanesi, Rec Centre gibi modern spor ve fitness tesisleri, modern atölyeleri, laboratuvarları ve sanat galerileri ve geniş kafe, restoran ve bar seçeneklerinin hepsi kampüste mevcuttur.

Üniversite'nin uzman Öğrenci Destek (Student Care) ekibi, hem bireysel hem de akademik konularda öğrencilere daima destek verir. Üniversite, yönlendirme programları, Yabancı Dil Olarak İngilizce destek ve birinci günden itibaren tüm uluslararası öğrencilere yönelik kapsamlı bir uyum programı ile öğrenci gelişimine ve başarına önem verir.

UC, nefes kesen manzaralara ev sahipliği yapan ve kayaktan sörfe kadar pek çok açık hava etkinliğine imkân tanıyan Yeni Zelanda'nın Güney Adası'nda bulunur. Yeşil yapraklarla kaplı kampüs, Moana (deniz), Maunga (dağlar) ve Rangi (gökyüzü) arasında olup pek çok farklı dünya hakkında öğrenme ve deneyim kazanma fırsatı sunar. Öğrenciler adrenalin, sanat, iki kültürlülük, biyoçeşitlilik, inovasyon, güney ışıkları, sürdürülebilirlik ve pek çok daha fazla şeyi, dünya standartlarındaki bu kurumda öğrenim görürken tadar.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Yüksek sıralama

University of Canterbury 2021'de dünyanın en seçkin 401-500 üniversitesi arasında yer almıştır ShanghaiRanking (AWRU).

UC akademisyenleri öğretimleri ile ulusal ödüllere layık görülmüştür

UC Bilgisayar Bilimi akademisyenlerinden biri olan Dr Richard Lobb, yakın dönemde Ako Aotearoa Tertiary Teaching Excellence Award adlı ödülü almaya hak kazanan, ulusal ölçekte sadece 9 kişiden biri olmuştur. 2004 yılından beri üniversitede bulunan Lobb şunları söylemiştir: ''Ben öğretime, öğrencilere ve programlama konusundaki hevesime odaklanıyorum. İşimden o kadar keyif alıyorum ki onu iş olarak dahi görmüyorum. Bu benim hayatım. Ben bilgisayarla büyüyen bir bilgisayar kurduyum. İlk kullanıcılardan biriydim ve hem burada hem de yurtdışında programcı olarak çalıştım. Çok eğlenceli bir yolculuk oldu ve hala sürüyor.'' Bu prestijli ödül kendisine 20.000 NZD hibe sağlamıştır. Bu başarı, UC'nin sunduğu yükseköğretim kalitesinin de bir kanıtıdır.

Güncel etkinlikler hakkında daha fazla bilgi için University of Canterbury internet sayfasını ziyaret edin.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Dünyanın en iyi 300 üniversitesinden biri olan University of Canterbury'nin sunduğu branşların 15'i dünyanın en iyileri arasında ilk 200'de yer alır (QS Dünya Üniversite Sıralamaları). UC ayrıca, araştırma ve öğretimde gösterdiği mükemmel performans ile yine QS Dünya Üniversite Sıralamaları'nda tarafından 5 yıldıza layık görüldü.

University of Canterbury'nin akademik personeli alanlarında popüler olup sık sık ders kitapları hazırlar. Üniversite aynı zamanda, personel değişim programı aracılığıyla Cambridge ve Oxford dahil olmak üzere dünya genelindeki diğer üniversitelerden akademisyenler getirir.

Bunun yanı sıra, University of Canterbury'nin Erskine Programı, her yıl sayıları 70'e varan, Profesör Bob Grubbs'ın yanı sıra Nobel Ödülü sahibi Fahri Profesör Clive Granger gibi uluslararası akademik öğretim üyesini kendine çeker.

University of Canterbury Asya, Kuzey Amerika, Avrupa ve Australya çapında 60'dan fazla kurumla işbirliği yapar. Yüzü aşkın millet ve etnik gruba ev sahipliği yapan UC kampüsü, uluslararası öğrenciler için çeşitlilik dolu ve sıcak bir yuva ortamı sunar.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

Sanat Fakültesi

UC Sanat Fakültesi, akademik açıdan hareketli olduğu kadar kültürel olarak da renklidir. Fakültede beşeri bilimler alanında 40'tan fazla disiplinde sanat programları sunulur.

UC İşletme Fakültesi

UC İşletme Fakültesi, sanayi ile geniş kapsamlı bağların yanı sıra inovasyonu teşvik etmesi ile küresel bir üne sahiptir.

UC Hukuk

UC'nin Hukuk Fakültesi, sürekli olarak dünya çapında en seçkin 150 hukuk fakültesi arasında yer almakta olan, Yeni Zelanda'nın öncü hukuk fakültelerinden biridir. Fakülte aynı zamanda akademik titizliği, temel hukuk becerileri geliştirme ile buluşturur.

Eğitim, Sağlık ve İnsan Gelişimi Fakültesi

Fakülte, öğrencilerini hem çocuklar ve yetişkinler hem de içlerinde bulundukları toplum üzerinde olumlu etki yaratabilmelerini sağlayacak becerilerle donatır. Okulun mezunları, hem ulusal hem de uluslararası düzeyde işverenler tarafından aranmakta olup istihdam oranları yüksektir.

Mühendislik Fakültesi

Mühendislik Fakültesi, geleneksel disiplinlerin yanı sıra ürün tasarımı gibi daha yeni alanlarda da seçkin akademik programlar sunar.

Fen Fakültesi

Fen Fakültesi, hem fen bilimleri hem de iletişim bozuklukları alanlarında her seviyeden seçkin akademik programlar sunar.

Uluslararası işbirlikleri

University of Canterbury, dünyanın dört bir yanından seçkin üniversitelerle yakın temas halinde çalışır.

Üniversite, öğrencilerine UC'de öğrenim görürken küresel bir deneyim kazanmak için muhteşem imkânlar sunmasına fırsat tanıyan sıkı uluslararası bir ağın bir parçasıdır. Bu imkânlar arasında, öğrenci değişim programının bir parçası olarak bir dönemi yurtdışında geçirme veya kısa bir uluslararası programda yer alma bulunur.

Show more +Show less -
Giriş koşulları

Giriş koşulları

University of Canterbury'ye kabul için gereken İngilizce test puanları aşağıdaki gibidir:

Lisans yeterlilikleri

 • IELTS (Akademik) – Her alanda en az 5.5 almak kaydıyla 6.0 genel puan
 • TOEFL (iBT) – Yazma, okuma ve dinleme alanlarının her birinden en az 19 almak kaydıyla 80 genel puan
 • Pearsons (Akademik) Her alanda en az 50 almak kaydıyla 57 genel puan

Öğretim Yeterlilikleri

 • Cambridge İngilizce sınavları C2 Yeterliliği (CPE) veya C1 İleri Seviye (CAE) ya da Cambridge İngilizce sınavları
 • Uluslararası İngilizce Dil Sınav Sistemi (IELTS ) Akademik
 • Pearson İngilizce Sınavı (PTE)
 • TOEFL İnternet Tabanlı Sınav (iBT)

Lisansüstü eğitim için yeterlilikler

 • IELTS (Akademik) – Her alandan en az 6.0 almak kaydıyla 6.5 genel puan
 • TOEFL (iBT) – Dinleme, okuma ve yazma alanlarının her birinden 19 puan almak kaydıyla 90 genel puan
 • Pearsons (Akademik) Her alandan en az 58 almak kaydıyla 64 genel puan

Bu şartları sağlayamayan uluslararası öğrenciler, üniversitenin ortakları tarafından kampüste sunulan ve gereken seviyeye ulaşmalarına yardımcı olabilecek çeşitli hazırlık programlarına katılabilir. Bu programlar şunları kapsar:

 • Hazırlık Çalışmaları Sertifikası
 • Akademik Amaçlı İngilizce
 • Üniversite Geçiş Programları

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

University of Canterbury, uluslararası öğrencilerine, pek çok üstün başarılı uluslararası öğrenciye yönelik Uluslararası Birinci Yıl Bursu dahil olmak üzere bir dizi burs imkânı sunar. Bu burs, UC'de öğrenim gören uluslararası öğrencilerin birinci yıl masraflarını karşılamaya yönelik 15.000 NZD değerindedir.

En iyi uluslararası bilim insanlarını tanıyan ve lisans düzeyinde mühendislik derecesine yönelik çalışmalarında onlara destek olan UC Mühendislik Fakültesi Uluslararası Bursu da sunulan burslar arasındadır. Burs bir yıllık görev süresi için 15.000 NZD tutarındadır.

Mühendislik Lisans (Onur) derece programı öğrencilerine ikinci öğrenim yıllarında 5.000 NZD tutarında AECOM İnşaat/Doğal Kaynaklar Mühendisliği Bursu verilir. Ayrıca mümkünse, bursu almaya hak kazanan öğrenciye ikinci yılın ardından yaz tatilinde ücretli bir iş imkânı da verilebilir.

Burslar hakkında daha fazla bilgi için UC'nin internet sayfasını ziyaret edin.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

University of Canterbury'deki UC Kariyer personeli öğrenci ve mezun istihdamında uzmanların yanı sıra hem deneyimli hem de profesyonel niteliklere sahip kariyer danışmanlarından oluşur. UC Kariyer ekibi, öğrencilerin güçlü kariyer yöneticileri olmanın yanı sıra istihdam edilebilirliklerini arttırmak için kariyer yönetim becerilerini geliştirmelerine yardım eder.

Akademik birimlerle doğrudan işbirliği yapan ekip, öğrencilerle hem bireysel hem de gruplar halinde çalışarak kariyer desteği sağlar. UC Kariyer ekibi tarafından sunulan hizmetler şunlar:

 • Kariyer eğitimi seminerleri, araçları ve kaynakları
 • Mülakat hazırlığı
 • Ön yazı ve özgeçmiş hazırlama
 • CareerHub hizmetleri
 • Kariyer danışmanlığı
 • İş arama stratejileri
 • İşverenlerle iletişim/profesyonel ağ kurma
 • Mezun ve öğrenci işe alım faaliyetleri
 • Kariyer fuarları, etkinlikler ve işveren sunumları

UC Careers ayrıca, akademik birim ve öğrencileri CareerHub internet sitesinden faydalanmaya teşvik eder. Site, çeşitli kariyer faaliyetlerini ve staj, iş pozisyonları, burslar, kariyer görüşmeleri, işveren etkinlikleri ve seminerler gibi çeşitli fırsatları listeler ve duyurur.

Show more +Show less -
6077
Uluslararası öğrenciler

Newzealand: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
501st  / 1250

THE Dünya Sıralaması

Engineering at UC
At the University of Canterbury
At the University of Canterbury
Join us at the University of Canterbury
Join us at the University of Canterbury
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet

 • Konutlar
 • Yemek
 • Günlük Yaşam
 • Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?