Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

University of Derby

United Kingdom
Genel Bakış

Genel Bakış

İngiltere'nin merkezinde yer alan University of Derby, lisans eğitiminden yüksek lisans ve araştırma derecelerine kadar her düzeyde kaliteli ve uygulamalı bir öğrenim sunmaktadır.

Mükemmel öğretimiyle ve öğrencilere sağladığı destekleyici hizmetlerle bilinen üniversite, geçtiğimiz 10 yılda tesislerine 200 milyon GBP üzerinde yatırım yapmıştır.

Derby kampüsü, öğrenci yurtlarına ve şehir merkezine yakın konumdadır.

Üniversite, Postgraduate Taught Experience Survey 2021'de lisansüstü eğitim deneyimi için ilk 11'dedir. Ayrıca International Student Barometer 2018 (Global Benchmark Group) tarafından yabancı öğrenci deneyimi için ilk 10'da gösterilmiştir.

Rolls-Royce, Toyota ve Bombardier gibi küresel şirketlerin merkezi olan ve inovasyonu ile bilinen bir şehirdedir. Merkezi konumu sayesinde demiryolu ve karayolu üzerinden kolaylıkla ulaşılabilir. Mor Bayrak statüsü, samimi ve cana yakın Derby'nin akşam eğlenceleri için güvenli, kültür çeşitliliği yüksek ve keyifli bir yer olduğunu temsil etmektedir.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Sanal Açık Günler

Aday öğrenciler, Sanal Açık Gün aracılığıyla dijital olarak kampüsü keşfedebilir. Öğretim tesislerini ve üniversitenin ödüllü konaklama imkânlarını tanıtan sanal tur etkinliğinde Derby öğrencilerinden tavsiye alma fırsatları da mevcuttur.

Yeni İşletme Fakültesi

Üniversite, Eylül 2024'de açılacak yeni İşletme Fakültesini büyük bir heyecanla duyurmuştur. Derby şehir merkezinde yer alacaktır ve 2030'a kadar 6.000 öğrenciye ev sahipliği yapacaktır. Öğretim ve araştırmanın bir araya geldiği bu fakültede üniversitenin işletme alanındaki önderliği devam edecektir.

Öğrenci Hikayeleri

Kuala Lumpur, Malezya'dan Marcus Chan, İşletme Yönetimi okumak için University of Derby'yi tercih etti (Uluslararası İşletme). İlk geldiğinde evinden yaklaşık 10.000 bin kilometre uzakta olmanın endişesini hissediyordu. Üniversitedeki öğrenci hizmetlerinin sağladığı havaalanı transferleri, konaklama tesisleri ve diğer erişim olanakları onun okula alışmasına yardımcı oldu. Canlı ve kültür çeşitliliği yüksek öğrenci topluluğunda arkadaşlar edinen Marcus: "Buradaki öğrencilik hayatınızdan keyif alacaksınız. Üniversitenin toplulukları ve etkinlikleri sizi yeni arkadaşlarla tanıştıracak. Hayatımda sadece bir defa karşıma çıkabilecek bu fırsatı değerlendirdim ve asla pişmanlık duymadım." Okula gelebilecek yabancı öğrenciler için tavsiyeleri neler mi? Sakin ve öz güvenli olun, yanınıza sıcak ve rahat kıyafetler almayı unutmayın.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Üniversite, öğretiminin kalitesiyle tanınmaktadır. Akademik personelinin çoğu, sahip oldukları bilgileri zengin sektör tecrübeleriyle bir araya getiren profesyonellerdir. Yurt dışındaki eğitim ve çalışma deneyimleri sayesinde farklı uluslararası geçmişlere sahip olan öğrencilerle etkili iletişim kurabilirler.

Öğretim aynı zamanda araştırma ile desteklenmektedir. Projelerin odak noktası ekonomi, tıp, sosyal ve kültürel alanlarda pozitif değişimler yaratmaktır.

University of Derby öğrencileri, üniversitedeki öğretimden oldukça memnundur.

Nijerya'dan bir LLM Ticaret Hukuku mezunu olan Nta Ita: "Program benim hedeflerimle uyumlu, öğretim görevlileri dost canlısı ve gereken desteği sağlıyor."

Kariyer Eğitimi ve Koçluk bölümünde yüksek lisans için Vietnam'dan gelen Huyen Le: "Öğretim görevlileri tutkulu ve konu alanlarıyla ilgili ayrıntılı bilgilere sahipler."

Show more +Show less -
video Bg

Burslar ve Finansman

University of Derby, yabancı öğrenciler için çeşitli burslar, hibeler ve indirimlere sahiptir. Bunlar ilk eğitim yılı için harç ücreti ödemelerine yardımcı olmaktadır. Bazı burslar uygun durumdaki öğrencilere otomatik olarak verilir, diğerleri ise bir teklif alındıktan sonra başvuru formunun doldurulmasını gerektirir.

Yabancı öğrenci burslarından bazıları:

Yardımcı Rektör Bursu: Çok iyi akademik sonuçlar elde eden ve ders dışı alanlarda başarı gösteren yabancı öğrencilere yöneliktir. Lisans veya lisansüstü eğitim için bir tam yılın harç ücretlerini karşılar.

Üstün Yabancı Öğrenci Bursu: 5.000 GBP tutarındaki burs, giriş koşullarının üzerinde performans sergileyen ve ders dışı aktivitelerde gösterdiği başarıyı belgelendirebilen öğrencilere verilmektedir.

Uluslararası Başarı Bursu Aşağıdaki: bölgelerden gelen başarılı öğrenciler için 1.500 GBP değerinde bir burstur: Güney Doğu Asya (Tayland, Malezya, Endonezya, Singapur), Çin (Hong Kong dahil), Güney Asya (Hindistan, Pakistan), Afrika (Nijerya, Gana, Kenya, Güney Afrika, Zimbabve), Avrupa (Norveç, İsviçre).

Lisansüstü Eğitim Bursu: Tam zamanlı bir lisansüstü programda yer alan uygun yabancı öğrencilere kayıt esnasında otomatik olarak verilmektedir ve 2.000 GBP değerindedir.

Aynı zamanda yabancı öğrenciler için spora yönelik burslar da mevcuttur. Şartlar ve koşullar dahil olmak üzere burslar hakkındaki ayrıntılar online olarak incelenebilir.

Show more +Show less -
Tesisler

Tesisler

University of Derby, işverenlerin aradığı pratik becerileri ve deneyimi öğrencilerine kazandırmak için şehirde olağanüstü tesislere sahiptir.

Son 10 yıl içerisinde tesislerine 200 milyon GBP yatırım yapmıştır. Bunlardan bazıları:

 • Finansal Piyasa Laboratuvarı - Üniversitenin özel ticaret odası, Bloomberg piyasa verileri dahil olmak üzere finansal veri bilgilerini ve analizleri doğrudan kullanma imkânı sunar, bu sayede gerçek bir ticaret odasındaki çalışma ortamı deneyimlenebilir.
 • Prova Mahkeme Salonu - Hukuk öğrencilerinin bir mahkeme salonu ortamında deneyim kazanmalarını sağlar.
 • STEM Merkezi - mühendislik, teknoloji ve bilişim öğrencileri için en güncel bilgisayar stüdyolarını ve özel tesisleri içerir.
 • Mühendislik Atölyeleri - motor sporları, mekanik, imalat mühendisliği, ahşap, metal ve zanaat atölyeleri gibi uygulama odaklı tesisler yer almaktadır.
 • Olay Mahalli Evi - yedi tane yerel ve ticari olay yeri, kan sıçrama odası, tamamen panoramik CCTV ve ses teknolojileri kullanılarak adli bilimin dinamik dünyası keşfedilebilir.
 • Yaratıcılık alanları - TV Stüdyosu ve Yeşil Oda, Dijital Tasarım Merkezi, Medya Araçları Merkezi ve Baskı Stüdyoları gibi her öğrencinin erişimine açık olan tesislerdir.
 • Derby Tiyatrosu - Üniversite, şehir merkezindeki bu öncü tiyatroyu işletmektedir ve aynı zamanda sahibidir. Öğrenciler, profesyonellerle birlikte birinci sınıf tiyatro performansları üzerinde çalışarak gerçek bir tiyatro tecrübesi elde edebilir.
 • NHS Standartlarında Prova Hastane Koğuşu - Altı yataklı hastane koğuşu, modern bir hastanenin çalışma olanaklarını en iyi şekilde yansıtmak için ekipmanlar sunmaktadır.
 • Spor Merkezi - Üniversitenin modern Spor Merkezinde hem spor öğrencileri, hem de formda kalmak isteyen diğer bireyler için tesisler mevcuttur. Spor ve fitness stüdyoları, spor salonu, squash ve badminton kortları, tırmanma duvarı, tedavi odaları ve spor terapisi için klinik öğretim odaları bunlardan bazılarıdır.

Show more +Show less -
Öğrenci desteği

Öğrenci desteği

University of Derby, tüm öğrencilerinin eğitimlerinde başarılı olmak için ihtiyaç duyduğu danışmanlığı ve rehberliği sağlayan Öğrenci Desteği ile gurur duymaktadır. Öğrencilerin sorunlarıyla ilgili birçok hizmet ve kaynak vardır. Finans ve bütçe hazırlama, eğitim becerileri, Birleşik Krallık'ta yaşam ve çalışma gibi konularda üniversitenin uzman ekibi tarafından pratik öneriler ve yardım sağlanabilir.

Sağlık ve refah konusunda çok sayıda ücretsiz destek olanağı bulunmaktadır. Öğrencilerin farklı beklentileri karşılamalarına yardımcı olmak, ruh sağlığıyla ilgilenmek, engelli öğrencileri ve belirli öğrenme farklılıkları olanları desteklemek, yetişkin ve ebeveyn konumundaki öğrencilere tavsiyede bulunmak gibi konular dahildir.

Kişisel eğitmenler, derslerine devam eden öğrenciler için bir rehber görevi görmektedir. İngilizce dili eğitimi gibi ek destek hizmetlerinden faydalanılabilir.

Show more +Show less -
Öğrenci Güvenliği

Öğrenci Güvenliği

University of Derby, öğrenim topluluğunun güvenliğini en ön planda tutmaktadır. Tüm öğrencilerin ve personelin güvende hissetmeleri, rahat ve kendilerinden emin bir şekilde eğitimlerine odaklanabilmeleri için çeşitli yatırımlar yapılmıştır. Haftanın 7 günü, her gün 24 saat boyunca hizmet veren güvenlik ekibi, kampüsteki herkesin güvenliğinden sorumludur. Bu ekibin sağladığı hizmetlerden bazıları:

 • Tüm üniversite arazilerinde yaya devriye
 • Öğrenci yurtlarında 24 saat aktif personel
 • Öğrencilere güvenlikle ilgili konularda tavsiye
 • CCTV
 • Üniversite arazilerine geçiş kartıyla erişim
 • Öğrenci yurtlarında interkom giriş sistemi
 • Yangın alarmı testi

Üniversitenin web sitesinden güvenlik bilgilerine ve acil durum prosedürlerine ulaşılabilir, aynı zamanda kampüs genelindeki girişimleri ve öğrencilerin kullanabilecekleri acil durum numaralarını belirten bir dizin yer almaktadır.

Show more +Show less -
1932
Uluslararası öğrenciler

United Kingdom: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
601st  / 1250

THE Dünya Sıralaması

At University of Derby
Atrium at Kedleston Road
International Business
Student Life in Derbyshire
Join University of Derby
Start your career in Health and Social Care
At University of Derby
Where is Derby
Study STEM - Changing Perceptions
At University of Derby
Classroom
School of Arts
At University of Derby
At University of Derby
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet£1355

 • £474
  Konutlar
 • £559
  Yemek
 • £88
  Günlük Yaşam
 • £234
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin