text.skipToContent text.skipToNavigation
Language:Dil:
video Bg

University of Derby

United Kingdom
Genel Bakış

Genel Bakış

İddialı ve modern bir üniversite olan Derby, öğrencilere yüksek kaliteli ve gerçek dünya ile bağlantılı bir öğrenim deneyimi sunar. The University of Derby aynı zamanda prestijli Times Higher Education (THE) 2019 Yılın Üniversitesi Ödülü'ne aday gösterilmiştir.

Üniversite, İngiltere'nin kalbinde, güvenli ve samimi bir çevre sunması dolayısıyla mor bayrak statüsüne layık görülen Derby şehrinde bulunur. Üniversite, son 10 yıl içerisinde tesislerine ve öğrenim merkezlerine yaklaşık 200 milyon GBP yatırım yapmıştır.

Üniversite, muhteşem öğrenimi ile dünya çapında tanınmaktadır bu yüzden Teaching Excellence and Student Outcomes Framework'te (TEF) Birleşik Krallık'taki öğretim kurumları arasında en iyi %20* arasında yer alarak prestijli altın sıralama ile onurlandırılmıştır.

Üniversite, lisansüstü öğrenci deneyimi ile Postgraduate Taught Experience Survey* (Lisansüstü Öğrenim Deneyimi Anketi) tarafından ilk 10'da yer verilmiştir. Ayrıca, çok kültürlü eğitimi ile International Student Barometer 2018 (UK Benchmark Group) tarafından Birleşik Krallık'taki bir numaralı modern üniversite olarak seçilmiştir. Derby, International Student Barometer 2018'de (Global Benchmark Group) uluslararası öğrenci deneyimi* ile ilk 10'da yer almıştır.

Öğrenciler Derby'de, bazıları Birleşik Krallık'ın en kapsamlı programları arasında yer alan geniş bir program yelpazesi arasından tercih yapabilir. Programların çoğu, öğrencilerin başarılı çalışanlar olabilmelerine yardımcı olacak sanayi ihtiyaçlarına göre tasarlanır. Derby, öğrencilerinin kurumdaki öğrenim süreçleri boyunca istihdam edilebilir beceriler kazanmalarını sağlamak için işverenlerle birlikte çalışır.

Özel öğretmenler ile sınırlı sınıf mevcutları her öğrencinin birebir destek alabilmesini sağlar. Ayrıca, öğrenciler kampüste öğrenciler tarafından yürütülen pek çok gruptan kayda değer bir destek alır.

Rolls-Royce, Toyota ve Bombardier gibi ünlü sanayiler ila olan sıkı bağlantıları ile tanınan Derby şehri, Birleşik Krallık'ta İnovasyon Merkezi'dir. Bu şehre demir, kara ve hava yoluyla ulaşım oldukça kolay olup ekonomik konaklama seçenekleri ile birlikte en güvenli şehirden biridir.

Show more +Show less -
video Bg

Yenilikler

Sanal açık kapı günleri

Aday öğrenciler artık, yakında başlatılan Sanal Açık Kapı Günleri aracılığıyla üniversiteyi dijital olarak keşfetme imkânına sahip olacaktır. Öğrenciler üniversite internet sayfasından, mahkeme salonu replikasından klinik beceri salonlarına kadar mevcut öğrenim tesisleri genelinde bir tur gerçekleştirebilecektir. Aynı zamanda, mevcut öğrencilerinden tavsiyeler alabilir ve ödüllü üniversite konaklama seçeneklerini keşfedebilirler. Bu, pek çok öğrencinin kurumu bireysel olarak ziyaret etme imkânı olamayabileceğinden, onların üniversitede yaşamın nasıl olduğu hakkında bir fikir edinebilmeleri için muhteşem bir yoldur.

Öğrenci Hikâyeleri

Kuala Lumpur, Malezya'dan Marcus Chan University of Derby'ye akademik hedeflerini gerçekleştirmek için geldi. Evinden 10.460 km uzaklıkta, yurtdışı öğrenim macerasına adım attığında biraz endişeliydi. Ancak kısa zamanda alıştığını ve havaalanı transferi, konaklama tesisleri ve olanaklara erişim dahil olmak üzere üniversite tarafından sunulan hizmetlerin kendisini gerçek anlamda evinde hissetmesine yardımcı olduğunu belirtti. Marcus çok geçmeden canlı ve çeşitli bir öğrenci topluluğunun bir parçası oldu ve kalıcı arkadaşlıklar kazandı. Gelecek uluslararası öğrencilere yönelik tavsiyeleri şunlar: Sakin olun ve kendinize güvenin her şey yoluna girecek. Ayrıca, sıcak tutan, rahat kıyafetler getirmeyi unutmayın.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

University of Derby, her seviyede yüksek kaliteli öğretimi dolayısıyla 2017 yılında Teaching Excellence Framework'te (Öğretim Mükemmelliyet Çerçevesi) altın sıralamaya layık görülmüştür.

University of Derby'deki akademik programlar, branşlarındaki araştırmalarda öne çıkan akademisyenler tarafından öğretilir. Programların tümü, öğrencileri mezuniyetten sonraki hayata hazırlayacak pratik ve deneyime dayalı öğretime odaklıdır.

Üniversite, çeşitli araştırma merkezi ve gruplarına ev sahipliği yapmakta olup geçtiğimiz yıllarda bunlara büyük yatırımlar gerçekleştirmiştir. Bu merkez ve gruplar, çeşitli disiplinlerden öğrencilere en iyi çalışma ortamını sunmayı amaçlar. Bunlardan bazıları:

 • Eğitim Araştırmaları ve İnovasyon Merkezi
 • İşletme Geliştirme Merkezi
 • Veri Bilimi Araştırma Merkezi
 • Doğaya Bağlılık Araştırma Grubu

University of Derby öğrencileri, üniversitenin öğretim kalitesinden övgüyle bahseder. Uluslararası Otel İşletmeciliği Lisans Programı öğrencisi Andy Heyes, eğitmenlerin ''öğrencilerin pratik ve zihinsel becerilerini sonuna kadar test etmekte'' oldukça başarılı olduğunu ve ''öğrenciler için aydınlatıcı ve ilham verici'' bir öğretim anlayışına sahip olduklarını ifade etmiştir.

Uluslararası Turizm Yönetimi Lisans (Onur) Programı'nda öğrenim gören Rebecca Handley ise, Derby akademisyenlerinin öğrencilere ''çeşitli fırsatlara dair bir fikir'' kazandırdıklarını ve onları ''her türlü sorumluluğu tereddüt etmeksizin üstelenebilecek yetkinliklerle donattıklarına'' inandığını belirtmiştir.

Show more +Show less -
video Bg

Burslar ve Finansman

University of Derby, uluslararası öğrencilere yönelik çeşitli burslar ve indirimler sunar ve başvuru yapmak çok kolaydır. Uluslararası öğrenciler, uluslararası kabul ekibi tarafından otomatik olarak değerlendirmeye alınır dolayısıyla tamamlanması gereken ayrı başvuru formu yoktur.

University of Derby uluslararası öğrencilerine yönelik burslardan bazıları:

Rektör Yardımcısı Bursu: Mükemmel akademik eğitim geçmişine sahip ve ders dışı aktivitelerde başarı göstermiş uluslararası öğrencilere verilen burs, lisans ve lisansüstü seviyesinde öğrenim gören öğrencilerin bir yıllık öğrenim giderlerinin tamamını karşılar.

Uluslararası Öğrenci Üstün Başarı Bursu: 5.000 GBP tutarındaki burs, asgari giriş koşullarının üzerinde performans sergileyen ve ders dışı aktivitelerdeki başarısını belgelendirebilen öğrencilere verilir.

Bölgesel Başarı Bursu: Bu burs, aşağıdaki bölgeden birinden gelen başarılı öğrencilere verilir: Güney Doğu Asya (Tayland, Malezya, Endonezya), Çin (Hong Kong dâhil), Güney Asya (Hindistan, Pakistan) ve Afrika.

Ocak 2021 Bursları: Ocak 2021'de tam zamanlı bir lisans veya lisansüstü programa başlayan, ilgili şartları taşıyan öğrencilere yönelik 2.000 GBP burs verilir. Burs, kayıt sırasında otomatik olarak verilir.

Uluslararası öğrenciler aynı zamanda, üniversitenin sunduğu çeşitli spor burslarından birine başvuru yapabilirler. Öğrencilere, burslar hakkında daha fazla bilgi ve ilgili şartlara ulaşmak için üniversitenin internet sayfasını ziyaret etmeleri tavsiye edilir.

Show more +Show less -
Tesisler

Tesisler

University of Derby, öğrencilerin işverenlerin aradıkları pratik becerileri ve deneyimi kazanmalarını sağlamak için Derby şehri genelinde benzersiz tesisler ile donatılmış kampüs ve alanlara sahiptir.

Üniversite, geçtiğimiz 10 yılda tesislerine yönelik 200 milyon GBP yatırım yapmıştır. Öne çıkan tesis ve imkânlardan bazıları şunlar:

 • Adli eğitim merkezi – Adli Bilim alanında öğrenim gören öğrencilerin alanın dinamik dünyasını keşfedebilmeleri için ilham verici bir öğrenim ortamı sunar. Tesis, toplam yedi adet aile içi ve ticari suç mahalli örneği, bir adet kan örneği analiz odası ve çift yönlü ses geri bildirimine sahip, tamamen panoramik bir kapalı devre kamera sistemine sahiptir.
 • Eğitim mahkemeleri – hukuk öğrencilerinin duruşma simülasyonları ile mahkeme deneyimi kazanmasına yöneliktir.
 • Bloomberg finansal pazar laboratuvarı – University of Derby, bir finans merkezinde gerçek bir piyasa işlem departmanını yansıtan bir simülasyon sunan, özel bir işlem odasında Bloomberg verileri, bilgi ve analizlerini doğrudan kullanma imkânı sunan, Birleşik Krallık'taki ender üniversitelerden biridir.
 • Derby Tiyatrosu – Öğrenciler burada pek benzeri olmayan, olağanüstü bir öğrenim deneyimi yaşar. Kurum, Birleşik Krallık çapında, eser üreten ve sahneleyen profesyonel bir tiyatroya sahip ender üniversitelerden biridir.
 • NHS Standart Hastane Koğuşu Simülasyonu – Bu altı yataklı hastane simülasyonu, öğrencilere hastane çalışma ortamının nasıl olduğunu keşfetme şansı tanır.
 • Spor Merkezi – Merkezde spor salonu, tırmanış duvarı, 3G sahalar, fizyoloji laboratuvarı, güç ve kondisyon salonu, biyomekanik ve performans odası ve bir VICON kamera sistemi bulunur.

Show more +Show less -
Öğrenci desteği

Öğrenci desteği

University of Derby'de öğrencilere çeşitli yollarla yardımcı olmaya hazır olan personel sayesinde, öğrenci desteği pek çok farklı şekilde sunulur. Üniversite, öğrenim ve genel öğrenci deneyimini olumlu bir şekilde etkilemek için öğrencilere yönelik destekleyici bir ortam sunmaya önem verir. Personel, hedefe yönelik ve uzman hizmetler aracılığıyla uluslararası öğrencileri destekler. Bu destek şunları kapsar:

 • Finansal zorluklar
 • Öğrenim desteği
 • Engellilere yönelik destek
 • Zihinsel sağlık problemleri yaşayan öğrencilere yönelik danışmanlık

The Student Wellbeing Centre (Öğrenci İyi Yaşam Merkezi), öğrencilerin ihtiyaç duyabilecekleri kaynaklara erişim sağlayabilmeleri için öğrenim dönemi boyunca ve sonrasında hafta içi öğrencilere açıktır. Özel danışmanlar, öğrencilere University of Derby'deki öğrenim süreçlerinden en iyi şekilde faydalanma konusunda yardımcı olabilirler. Aynı zamanda, ücretsiz bir danışmanlık hizmeti ve dönem boyunca düzenlenen çeşitli atölyeler mevcuttur.

Show more +Show less -
Öğrenci Güvenliği

Öğrenci Güvenliği

University of Derby'nin güvenlik ekipleri, kampüsleri genelinde herkesin güvenliğini sağlamak için 7 gün 24 saat boyunca çeşitli hizmetler sunar. Bu ekibin tüm çalışmaları, öğrencilere yaşam ve öğrenim için güvenli ve keyifli bir ortam sunma amacını taşır. Güvenlik ekibi tarafından sunulan hizmet ve girişimlerin bazıları şunlardır:

 • Tüm üniversite arazilerinde yaya devriye
 • Öğrencilere güvenlikle ilgili konularda tavsiyeler
 • Güvenlik endişelerinin araştırılması
 • Kapalı devre kamera sistemi
 • Erişim kontrolü
 • Yangın alarmı uygulamaları
 • Acil durum yönetimi
 • Güvenli park tesisleri
 • Proaktif kampanya ve araştırmalarla öğrencilerin güvenlik ve gerekli önlemler hakkında eğitilmesi.

Üniversite yakın dönemde kampüs güvenliğini artırmak amacıyla tüm ziyaretçilerin ana girişe başvurarak refakatçi eşliğinde alınması gibi yeni önlemler uygulamaya koymuştur.

Üniversite tüm öğrenciler ve personeli, herhangi bir güvenlik problemini Kampüs Güvenlik Müdürlüğü'ne şahsen, telefonla veya e-posta yoluyla bildirmeleri konusunda teşvik eder.

Derby şehri, yakın dönemde samimi, çok kültürlü ve güvenli ortamı ve keyifli gece hayatı deneyimi sayesinde Mor Bayrak (Purple Flag) statüsüne layık görülmüştür.

Show more +Show less -
1932
Uluslararası öğrenciler

United Kingdom: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
801st  / 1250

THE Dünya Sıralaması

At University of Derby
Atrium at Kedleston Road
International Business
Student Life in Derbyshire
Join University of Derby
Start your career in Health and Social Care
At University of Derby
Where is Derby
Study STEM - Changing Perceptions
At University of Derby
Classroom
School of Arts
At University of Derby
At University of Derby
Derby Derbyshire Kedleston Road
Buxton Derbyshire 1 Devonshire Road
Chesterfield Derbyshire St Helena, Sheffield Road
Located in the heart of England, University of Derby has built on its region?s heritage of innovation to provide industry-relevant, expert teaching, from foundation and undergraduate degrees through to postgraduate study and research. Rated Gold in the Teaching Excellence and Student Outcomes Framework (TEF), its academic strength is backed up by practical experience to ensure that their students are ready for a successful career.

Student can study online or on-campus in Derby, Buxton or Chesterfield and can choose from wide range of subjects that will help them develop the skills and confidence to aim high. The undergraduate degree at University of Derby feature projects for real companies, practical lessons and assessments, work placements, internships and more. Students can choose subjects that includes Art & Design, Forensic Science and Motorsport Engineering courses. Postgraduate study at the University of Derby can mean many things, a master?s degree, teacher training, a professionally-accredited qualification or a research degree and students can choose to study their way either full-time, part-time or online. Students can even choose short professional development courses based on their requirements.

Joining a club or society is a great way to make friends, develop or try something new. There are over 150 sports clubs and societies on offer at the University and all are run by students and supported by the Union. From individual sports like archery, boxing, swimming, trampolining and even weightlifting, to team sports like football, rugby (union and league), cricket, netball, table tennis, American football, dodgeball and cheerleading, students will surely have the best time of their life.

Derby is an intimate, friendly city with lots going on and a reputation for innovation and its central position means it is really easy to get to. Students can choose to study at the buzzing, contemporary campus of Derby, the grand 18th-century Dome in Buxton, or the beautifully restored building in Chesterfield. The university has invested heavily in first-class facilities so all its campuses at the University of Derby contain the latest equipment and technology. The result is courses with valuable hands-on experience, which give you a taste of life beyond university.
https://images1.content-gbl.com/commimg/myhotcourses/institution/profile/myhc_273705_320px.jpg University of Derby https://www.idp.com/turkey/universities/university-of-derby/iid-uk-00845/

Ortalama toplam maliyet£1310

 • £470
  Konutlar
 • £518
  Yemek
 • £88
  Günlük Yaşam
 • £234
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin