text.skipToContent text.skipToNavigation
Language:Dil:

COVID-19 Güncel verileri: Bu üniversite online başlayacak ve sonrasında da kampüste devam edecek programlar sunmaktadır.

Daha fazla bilgi için aşağıdaki Yeni Haberler bölümünü inceleyin.

video Bg

University of Guelph Humber

Canada
video Bg

University of Guelph Humber

Canada
Genel Bakış

Genel Bakış

University of Guelph-Humber, 2002 yılında University of Guelph ve Humber College Institute of Technology & Advanced Learning arasında bir ortaklık olarak kurulmuştur. Üniversite, dünyanın en çeşitlilik gösteren şehirlerinden biri olan Toronto'dadır. Tüm programlar, uzman öğretim üyeleri tarafından üniversite düzeyinde verilmektedir. Modern dersliklerdeki küçük sınıflar, öğrencilerin akranları ve öğretim üyeleriyle düzenli olarak etkileşime girmesi sayesinde odaklanmış öğrenme sağlamaktadır. Ayrıca, öğrencilerin katılabileceği kulüpler, topluluklar ve spor takımlarıyla herkes için bir şeyler vardır.

Programlar, istihdam için gerekli olan bilgi ve uygulamalı becerilerini geliştiren, teorik ve saha deneyimini birleştiren harmanlanmış bir yaklaşımla sunulur. Benzersiz bir araştırma asistanlığı programı, lisans öğrencilerinin araştırma projelerinde öğretim üyeleriyle birlikte ücretli araştırma görevlisi olarak çalışmasını sağlar ve böylelikle öğrencilere araştırma becerilerini geliştirmek ve istihdam edilebilirliklerini artırmak için nadir bir fırsat sunar.

Üniversite yedi adet dört yıllık lisans programı sunmaktadır: İşletme, Erken Çocukluk Çalışmaları, Aile ve Toplum Sosyal Hizmetleri, Adalet Çalışmaları, Kinesiyoloji, Medya Çalışmaları ve Psikoloji. Öğrenciler University of Guelph tarafından verilen bir Onur (Honors) derecesi ve Humber College Institute of Technology & Advanced Learning tarafından verilen bir diploma ile mezun olurlar. Guelph-Humber öğrencileri dört yıllık tam zamanlı eğitim süresinde bir üniversite onur derecesi ve bir üniversite diploması alabilirler.

Bir gün süren oryantasyon ve diğer yeni öğrenci etkinlikleri ile uluslararası öğrenciler geçiş süreçlerinde desteklenirler. Uluslararası öğrenciler, eğitimlerini finanse etmek için 2.000 ila 5.000 CAD tutarında bir Uluslararası Öğrenci Giriş Bursu alabilirler. Öğrenciler, programla ilgili sorularına ve çalışma rehberliğine yardımcı olacak bir akademik danışmana yerleştirmede kendilerine destek olacak bir alan yerleştirme koordinatörüne ve istihdam ve kariyer rehberliğine yardımcı olacak bir kariyer hizmetleri koordinatörüne sahiptir. Student Life (Öğrenci Hayatı) personelinin yardımıyla kampüse karışmak kolaydır.

Show more +Show less -
Genel Bakış

Genel Bakış

University of Guelph-Humber, 2002 yılında University of Guelph ve Humber College Institute of Technology and Advanced Learning arasındaki bir ortaklıkla kurulmuştur. Öğrenciler, dört yıllık tam zamanlı eğitimin ardından hem University of Guelph dört yıllık onur derecesi hem de Humber College Institute of Technology and Advanced Learning diplomasıyla mezun olmaktadır.

Üniversite, yedi adet dört yıllık lisans programı sunmaktadır: İşletme, Erken Çocukluk Çalışmaları, Aile ve Toplum Sosyal Hizmetleri, Adalet Çalışmaları, Kinesiyoloji, Medya Çalışmaları ve Psikoloji. Tüm programlar, dört yıllık dönem boyunca en az 100 saatten başlayan ve 850 saatin üzerine çıkabilen iş pozisyonları ve stajlar sunmaktadır. Dünyada kültür çeşitliliği en yüksek şehirlerden biri olan Toronto'da yer alan University of Guelph-Humber, öğrencilere birçok özgün ve ilgi çekici fırsatlar sağlamaktadır.

Yaklaşık 5.000 öğrenciden oluşan birbirine bağlı öğrenci topluluğuyla ortalama sınıf boyutu sadece 49 öğrenciden oluşmaktadır. Öğrencilerin ve akademik kadronun etkileşimde olmasını sağlayan bu durum, destekleyici ve ortak çalışmaya dayalı bir ortama katkıda bulunmaktadır. Benzersiz bir araştırma asistanlığı programı sayesinde lisans öğrencileri, akademik kadro ile birlikte araştırma projelerinde maaşlı araştırma görevlileri olarak beraber çalışabilmektedir. Bu sayede öğrenciler araştırma becerilerini geliştirebilecekleri ve istihdam edilebilirliklerini artırabilecekleri nadir bir fırsata sahip olmaktadırlar.

Bir günlük oryantasyon ve diğer yeni öğrenci etkinlikleri ile yabancı öğrenciler, geçiş süreçlerinde desteklenmektedir ve 2.000 ila 8.500 CAD arasında bir değerde Yabancı Öğrenci Giriş Bursu alabilirler. Öğrenciler, programla ilgili sorulara ve çalışma rehberliğine yardımcı olacak bir akademik danışmana yerleştirmelerinde destek olacak bir alan yerleştirme koordinatörüne ve istihdam ve kariyer rehberliğine yardımcı olacak bir kariyer hizmetleri koordinatörüne sahiptir. Öğrenci Hayatı personelinin yardımıyla kampüse karışmak kolaydır.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Medya Çalışmaları öğrencileri, kısa süre önce çalışmaları için College Media Association tarafından bir dizi yıllık uluslararası Pinnacle Ödülü ile onurlandırılmıştır. Guelph-Humber, En İyi Multimedya Reklam Kampanyası, En İyi Online Infografik ve En İyi Multimedya Öne Çıkan Haber için saygın Pinnacle Ödülleri'nde birincilik kazanmıştır. Guelph-Humber öğrencileri ayrıca En İyi Reklam Eki/Özel Bölüm (Emerge Dergisi) ve En İyi Sosyal Medya Stratejisi dalında ikinci olmuştur. Katılımlar 320 uluslararası kolej ve üniversiteden gelmiş olup toplamda 2.608 bireysel kategori katılımı olmuştur.

Katkıda bulunan fakülte danışmanlarından ve kaynak eğitmenlerinden biri olan Medya Çalışmaları eğitmeni Kimberley Noble, “UofGH öğrencilerinin çalışmalarının kalitesinin, kıtadaki kolej ve üniversitelerde hazırlanan en iyi çalışmalarla birlikte değerlendirildiği bu ödüller için yarışmak her zaman harika bir öğrenme deneyimi ve eğitim aracı olmuştur” diye belirtti.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

University of Guelph-Humber İşletme takımı, Güney Afrika'daki CFO Vaka Çalışması Yarışmasında birincilik ödülünü kazandı. Dünya genelinde 46 ülkeden 85 üniversiteyi temsil eden 550 takımda 1.950'den fazla öğrenci yarıştı.

Yarışmayı ilk defa bir Kuzey Amerika takımı kazanırken jürinin tamamından gelen oybirliğiyle birincilik elde edildi. Takım üyeleri Daniel Bielak, Shirin Monga, Emma Lal ve Michael Persaud Nijerya, Güney Afrika, Almanya, Finlandiya ve Birleşik Krallık'tan gelen takımlara karşı mücadele etti.

Yardımcı Dekan ve İşletme Programı Başkanı Dr. George Bragues: "2019 Şubat'ta Uluslararası İşletme Okulları Ağı Vaka Çalışması Yarışmasında elde ettiğimiz galibiyetle beraber bu başarımız, University of Guelph-Humber'in işletmede vaka çalışmaları alanındaki küresel güç statüsünü sağlamlaştırıyor. Bu durum, takımımızın Güney Afrika'daki zaferinin temellerini sağlayan eğitmenlerimizin mükemmeliyetini kanıtlar niteliktedir." diyerek başarıları vurguladı.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

İki kurumun eşsiz ortaklığı sonucunda, University of Guelph-Humber profesörleri ve eğitmenleri University of Guelph'den veya Humber College Institute of Technology & Advanced Learning'den gelmektedir. Eğitim personeli, çoğu kapsamlı araştırmaları tamamlamış olan endüstri uzmanlarıdır. Geçersiz teorileri veya uygulamaları paylaşmaktan kaçınmak adına bilgilerinin mümkün olduğunca güncel ve uygun olmasını sağlamak için alanlarında faaliyetlerini sürdürürler.

Profesörler, öğrenme ortamında öğrenciler arasında eleştirel düşünme, bilinçli tartışma ve bilgi paylaşımını aktif olarak teşvik eder. Bu uzmanlık, seçtikleri alanda istihdam ya da ileri eğitim için kendilerini donatan en yüksek kalitede eğitimi alan ve en son araştırmalara erişimi olan öğrenciler için büyük yarar sağlar.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

İki enstitünün benzersiz ortaklığı sonucunda University of Guelph-Humber profesörleri ve eğitmenleri, University of Guelph'ten veya Humber College'dan gelmektedir. Öğretim personeli, birçoğu kapsamlı araştırmaları tamamlamış olan sektör uzmanlarından oluşmaktadır. Geçersiz teorileri veya uygulamaları paylaşmaktan kaçınmak adına bilgilerinin olabildiğince güncel ve uygun kalmasını sağlamak için alanlarına aktif olarak devam etmektedirler.

Profesörler öğrenme ortamında öğrenciler arasında eleştirel düşünmeyi, bilinçli tartışmayı ve bilgi paylaşımını teşvik etmektedir. Sınırlı sayıdaki sınıf mevcutları sayesinde öğrenciler akademik kadro ile yakından etkileşim imkânına sahiptir ve ayrıntılı öğrenim desteklenmektedir. Akademik kadronun uzmanlığı, en yüksek kalitede eğitim alan ve en son araştırmalara erişimi olan öğrenciler için oldukça faydalıdır. Tüm bunlar, öğrencileri seçtikleri meslekte istihdama veya ileri eğitime hazırlamaktadır.

Show more +Show less -
Programlar

Programlar

İşletme

Öğrenciler dört yılda İşletme Yönetimi Lisans Programı (Honors) derecesi ve bir İşletme Yönetimi Diploması alırlar. Öğrenciler, çalışmalarını altı başlıktan birinde genelleyebilir veya odaklanabilir: Muhasebe, Finans, Uluslararası İşletme, Yönetim, Pazarlama veya Küçük İşletme Yönetimi ve Girişimcilik.

Erken Çocukluk Çalışmaları

Öğrenciler, dört yılda Erken Çocukluk Çalışmaları alanında Uygulamalı Bilimler Lisans Programı (Honors) derecesine ve bir Erken Çocukluk Eğitimi Diplomasına hak kazanırlar. Program, çocuk gelişiminde farklı aşamaları öğretmektedir: sosyal, duygusal, bilişsel ve fiziksel.

Aile ve Toplum Sosyal Hizmetleri

Öğrenciler dört yılda Aile ve Toplum Sosyal Hizmetlerinde Uygulamalı Bilimler Lisans Programı (Honors) derecesi ve bir Sosyal Hizmetler Görevlisi Diploması alırlar. Öğrenciler, danışmanlık, arabuluculuk ve kriz müdahalesi gibi etkili hizmetlerin nasıl sunulacağını öğrenmek için mevcut sosyal sorunları araştırır.

Adalet Çalışmaları

Öğrenciler, Adalet Çalışmaları alanında Uygulamalı Bilimler Lisans Programı (Honors) derecesi ve Toplum ve Adalet Hizmetlerinde diploma veya bir Polis Vakıfları diploması alırlar. Öğrenciler, insanlarla ve toplumlarla ilgilenmekten, suç mahalli ve tutuklama işlemlerinin uygulamalı denetlenmesine kadar Kanada adalet sistemini öğrenirler.

Kinesiyoloji

Öğrenciler dört yılda Kinesiyoloji Alanında Uygulamalı Bilimler Lisans Programı (Honors) derecesi ve bir Fitness ve Sağlık Gelişimi Diploması alırlar. Öğrenciler vücudun nasıl çalıştığını, işleyişinin nasıl geliştirileceğini, sağlık sorunlarının altında yatan nedenleri ve hastalıkları önleme yollarını keşfederler.

Medya çalışmaları

Öğrenciler Medya Çalışmaları alanında Uygulamalı Bilimler Lisans Programı (Honors) derecesi ve bir Medya İletişimi Diploması alırlar. Öğrenciler şunlardan birinde uzmanlaşabilir: Dijital İletişim, Gazetecilik, Medya İşletmeciliği, Halkla İlişkiler veya Görsel İletişim.

Psikoloji

Öğrenciler Psikoloji alanında Uygulamalı Bilimler Lisans Programı (Honors) derecesi ve bir Genel Sanat ve Bilim Diploması alırlar. Öğrenciler gelişim ve yaşlanma, öğrenme güçlüğü, etik, kültür ve nöroloji gibi konularda eğitim görürler.

Show more +Show less -
Programlar

Programlar

İşletme

Öğrenciler, dört yıllık eğitimin ardından İşletme Yönetimi Lisans programında Onur Derecesi ve İşletme Yönetimi Diploması almaktadır. Eğitimlerini genel tutabilirler veya altı alandan birine odaklanabilirler: muhasebe, finans, uluslararası işletme, yönetim, pazarlama veya küçük işletme yönetimi ve girişimcilik.

Erken Çocukluk Çalışmaları

Öğrenciler, dört yıllık eğitimin ardından Erken Çocukluk Çalışmaları alanında Uygulamalı Bilimler Onur Diploması ve Erken Çocukluk Çalışmaları diploması almaktadır. Bu program, çocukların doğumdan 12 yaşına kadar olan fiziksel, sosyal, duygusal ve bilişsel gelişimine odaklanmaktadır.

Aile ve Toplum Sosyal Hizmetleri

Öğrenciler, dört yıllık eğitimin ardından Aile ve Toplum Sosyal Hizmetleri alanında Uygulamalı Bilimler Onur Diploması ve Aile ve Toplum Sosyal Hizmetleri diploması almaktadır. Etkili hizmetlerin nasıl sunulacağını öğrenmek için mevcut sosyal sorunları araştırmaktadırlar.

Adalet Çalışmaları

Öğrenciler, dört yıllık eğitimin ardından Adalet Çalışmaları alanında Uygulamalı Bilimler Onur Diploması ve Adalet Çalışmaları diploması almaktadır. Kanada adalet sisteminin, hukukunun ve kriminolojisinin bütün yönlerini öğrenmektedirler.

Kinesiyoloji

Öğrenciler, dört yıllık eğitimin ardından Kinesiyoloji alanında Uygulamalı Bilimler Onur Diploması ve Kinesiyoloji diploması almaktadır. İnsan vücudunun nasıl çalıştığını ve işleyişinin nasıl geliştirilebileceğini keşfetmektedirler.

Medya Çalışmaları

Öğrenciler, Medya Çalışmaları alanında Uygulamalı Sanatlar Onur Diploması ve Medya İletişimi diploması almaktadır. İletişim kurmayı öğrenmekte ve şu alanlardan bir tanesinde uzmanlaşabilmektedirler: dijital iletişim, gazetecilik, medya işletmeciliği, halkla ilişkiler veya görsel iletişim.

Psikoloji

Öğrenciler, Psikoloji alanında Uygulamalı Bilimler Onur Diploması, bir Güzel Sanatlar ve Fen Bilimleri Diploması ve Kültürlerarası İlişkiler, Kurumsal Davranış veya Araştırma Becerileri ve Analiz alanlarında isteğe bağlı bir sertifika almaktadır. Gelişim ve yaşlanma, öğrenim zorlukları, etik, kültür, sinirbilim ve anormal psikoloji gibi konular üzerinde çalışmaktadırlar.

Show more +Show less -
Giriş koşulları

Giriş koşulları

University of Guelph-Humber, uluslararası öğrenciler için öğrencinin menşe ülkesine bağlı olarak özel giriş koşulları listeler. Başvurmak için öğrencilerin kendi ülkelerindeki üniversitelere kabul için gerekli benzer bir standarda ulaşmış olmaları gerekir. Örneğin, Etiyopya'dan başvuran öğrencilerin Etiyopya Yüksek Öğretim Giriş Sınavını en az %78-80 sonuçla geçmiş olmaları gerekmektedir.

Uluslararası adaylar, kabul koşullarının tümüyle ilgili bilgi almak için üniversitenin Uluslararası Aday web sayfasına başvurmalıdır. Her programın, uluslararası öğrencilerden ileri seviyede üst düzey dersleri tamamlamaları istenecek konu alanına özel gereklilikleri vardır. İngilizce, öğrencinin anadili değilse veya bir öğrenci dört yıldan daha az bir süreyle İngilizce öğrenimi almış ise, İngilizce yeterliliğinin kanıtın sunulması gereklidir.

Show more +Show less -
Giriş koşulları

Giriş koşulları

University of Guelph-Humber, yabancı öğrencilerin vatandaşlığına bağlı olarak belirli giriş koşullarına sahiptir. Öğrenciler, başvuru yapabilmek için kendi ülkelerindeki üniversitelerin kabul standartlarına benzer bir seviyede olmalıdır. Örneğin Etiyopya'dan başvuran öğrencilerin Etiyopya Yükseköğretim Sınavını en az %78 ila %80'lik bir sonuçla geçmiş olmaları gereklidir.

Aday olan yabancı öğrenciler, üniversitenin Yabancı Öğrenci Aday web sayfasından bütün kabul koşullarını inceleyebilirler. Her program, yabancı öğrencilerden ileri seviyede üst düzey dersleri tamamlamaları istenen, konu alanına özel gerekliliklere sahiptir. Bir öğrencinin anadili İngilizce değilse veya dört yıldan daha az bir süreyle İngilizce eğitimi almış ise İngilizce yeterliliğinin kanıtı gereklidir.

Show more +Show less -
Burslar ve finansman

Burslar ve finansman

Uluslararası Öğrenci Giriş Bursu

Uluslararası Öğrenci Giriş Bursu, öğrencilere öğrenim ücreti için 2.000 - 5.000 CAD tutarında finansman sağlayabilir. Öğrencilerin notları burs için değerlendirilirken Kanada eşdeğerlerine dönüştürülür. University of Guelph-Humber’a tam zamanlı eğitim için %75 veya daha yüksek bir final kabul ortalaması ile başvuran tüm uluslararası öğrenciler bu burs için otomatik olarak değerlendirilecektir.

Bu bursun kazanılması durumunda, fonlar öğrencinin üniversite hesabına otomatik olarak iki ödeme şeklinde aktarılır. İlk ödeme sonbaharda akademik yılın başında, ikinci ödeme ise kış dönemi başında yapılır. Öğrenciler sadece her dönem tam zamanlı öğrenci olarak kayıt yaptırdıklarında ödemeleri almaya hak kazanmaktadırlar.

Show more +Show less -
Burslar ve finansman

Burslar ve finansman

Yabancı Öğrenci Giriş Bursu

Yabancı Öğrenci Giriş Bursu, öğrencilere 2.000 ila 8.500 CAD arasında harç ücreti hibesi sağlayabilir. Öğrenci notları, burs değerlendirmeleri için Kanada'daki eşdeğerlerine dönüştürülmektedir. University of Guelph-Humber'da tam zamanlı eğitim için başvuru yapan yabancı öğrenciler arasında başvuru ortalaması %75 ve üzeri olanların tamamı bu burs için otomatik olarak değerlendirilmeye alınacaktır.

Öğrencilerin bursu kazanması durumunda burs fonu otomatik olarak iki ödeme halinde öğrencinin üniversite hesabına yatırılmaktadır. İlk ödeme akademik dönemin başında sonbaharda, ikinci ödeme ise kış sömestr döneminin başında yapılmaktadır. Öğrenciler, ödemeleri yalnızca her iki sömestrde de tam zamanlı öğrenci olarak kayıt yaptırmaları durumunda alacaklardır. Burslar ve finansman fırsatları, ayrıca kriterler hakkında daha fazla bilgi için öğrencilerin üniversite web sitesini ziyaret etmeleri tavsiye edilir.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

University of Guelph-Humber mezunları mezun olduktan sonra işgücüne girmeye hazırdır. Birçok mezun aşağıdaki profesyonel meslekleri seçebilir:

 • İşletme öğrencileri, Yeminli Mali Müşavirlik (CPA) mesleğinde kariyerlerine devam edebilirler.
 • Erken Çocukluk Çalışmaları mezunları lisanslı bir Erken Çocukluk Eğitmeni olabilirler.
 • Aile ve Toplum Sosyal Hizmetleri mezunları, Ontario College of Social Workers and Social Service Workers’a kaydolmak için başvurabilirler.
 • Kinesiyoloji mezunları, Lisanslı Kinesiyolog, Sertifikalı Kişisel Antrenör, Sertifikalı Egzersiz Fizyoloğu, Sertifikalı Kuvvet ve Kondisyon Uzmanı gibi görevler alabilirler.

Birçok öğrenci, yüksek lisans veya başka bir yükseköğrenimle eğitimlerine devam etmeye karar verir.

University of Guelph-Humber, iş başvuruları, ön yazılar ve mülakat becerileri hakkında tavsiye almak için kariyer uzmanlarıyla yapılan görüşmeleri kapsayan mezun Kariyer Hizmetleri sunar.

Kariyer Hizmetleri personeli ayrıca, işverenlere üniversite mezunları hakkında bilgi vermek için işletmelerle yakın bir şekilde çalışmaktadır. Potansiyel işverenler, öğrencileri mezuniyetten önce işletmelerle ilişkiler kurmaya teşvik etmek amacıyla yıl boyunca işe alım fuarlarına ve etkinliklerine davet edilirler.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

Ankete katılan mezunların %89,7'si bir işe başlamıştır veya eğitimlerine devam etmektedir.

University of Guelph-Humber mezunları, mezuniyet sonrası iş hayatına atılmaya hazırdır. Birçok mezun, aşağıdakiler gibi profesyonel meslekleri tercih edebilir:

 • İşletme öğrencileri, Yeminli Mali Müşavir (CPA) mesleğinde devam edebilirler.
 • Erken Çocukluk Çalışmaları mezunları, lisanslı bir Erken Çocukluk Eğitmeni olabilirler.
 • Aile ve Toplum Sosyal Hizmetleri mezunları, Ontario College of Social Workers and Social Service Workers'a kaydolmak için başvuru yapabilirler.
 • Kinesiyoloji mezunları, Lisanslı Kinesiyolog, Sertifikalı Kişisel Antrenör, Sertifikalı Egzersiz Fizyoloğu, Sertifikalı Kuvvet ve Kondisyon Uzmanı gibi rollerde görev alabilirler.

Birçok öğrenci, yüksek lisans veya başka bir yükseköğrenim derecesi için eğitimlerine devam etmektedir. University of Guelph-Humber mezunlarına iş başvuruları, ön yazılar ve mülakat becerileri hakkında tavsiyeler için kariyer uzmanlarıyla görüşmelerin dahil olduğu Kariyer Hizmetleri sunmaktadır.

Kariyer Hizmetleri personeli aynı zamanda işverenlere üniversite mezunları hakkında bilgi sağlamak için işletmelerle yakından çalışmaktadır. Potansiyel işverenler, öğrencilerin işletmelerle mezuniyet öncesi ilişkiler kurmalarını teşvik etmek amacıyla yıl boyunca işe alım fuarlarına ve etkinliklerine davet edilmektedirler.

Show more +Show less -

Canada: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
Fun with Extracurriculars
Kinesiology Science Courses
Media Broadcast Room
Professor Assisting Student
Small Classes
Welcoming Community
Campus life
Central Staircase in Atrium
In-class Group Work
Justice Studies in CSI Room
Learn Counselling Skills
Modern Classroom Tools
Class Presentation
Guelph-Humber Building

Ortalama toplam maliyet$3324

 • $2218
  Konutlar
 • $733
  Yemek
 • $117
  Günlük Yaşam
 • $256
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın
Toronto Ontario 207 Humber College Blvd.
The University of Guelph-Humber was the first in Ontario to offer an opportunity to earn both a university honours degree and diploma in four years of full-time study in one location when UofGH opened its doors in 2002. Years later, what continues to make UofGH unique is the integration of theory and workplace experience in all of its programs. A collaboration between the University of Guelph and Humber College Institute of Technology & Advanced Learning, UofGH was founded on the principle of integrating experiential learning opportunities into the traditional academic curriculum.

The university offers various programs in the disciplines such as business, health, education, media studies, psychology etc. With only 4,900 students at the University, students will be a part of a close-knit group of students, staff and professors. The average class size is 49 students. They will be recognized on campus and welcomed. Because the University is located on Humber?s North Campus in Toronto and it share facilities with Humber, students are part of a larger community of 20,000 Humber students.

The University of Guelph-Humber and Humber College are located within the traditional and treaty lands of the Mississaugas of the Credit. Known as Adoobiigok, the ?Place of the Black Alders? in the Mississauga language, the region is uniquely situated along the Humber River Watershed, which historically provided an integral connection for Anishinaabe, Haudenosaunee, and Wendat peoples between the Ontario lakeshore and the Lake Simcoe/Georgian Bay regions.
https://images1.content-gbl.com/commimg/myhotcourses/institution/profile/myhc_291395_320px.jpg University of Guelph Humber https://www.idp.com/turkey/universities/university-of-guelph-humber/iid-ca-01059/

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin