Hemen destek alın arrow

hipchat Call
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

University of Hull

United Kingdom
Genel Bakış

Genel Bakış

İngiltere'nin 14. en eski üniversitesi olan University of Hull, geleceğin dünyaya meydan okuyacak liderlerine ilham veren iddialı bir kurumdur.

Sloganı, ‘öğrenim ışığını taşıma' anlamına gelen Lampada Ferens olan üniversite, 90 yıldır küresel bir etki yaratmaktan ve insanların düşünüş tarzını sorgulamaktan övünç duyar.

Aslen 1927 yılında University College Hull adıyla kurulan üniversite, günümüzde 100'e yakın ülkeden 1.400'ün üzerinde uluslararası öğrenci de dahil toplamda 14.500'i aşan bir öğrenci nüfusuna sahiptir.

Hull, uluslararası öğrenciler için %97,9 mezun istihdam edilebilirlik oranına sahiptir (HESA 2018). Bu, öğrencilerin sayısız paha biçilmez kaynağa erişebildiği mükemmel ve ödüllü kariyer desteğine (AGCAS 2018) bağlanabilir.

Kingston upon Hull ya da kısaca Hull, öğrenci yaşamı için ideal ve ekonomik bir şehirdir. Hll, Birleşik Krallık'ın Kültür Şehri seçildiği 2017 yılında Picasso ve Michelangelo gibi sanatçıların eserlerinin yer aldığı büyük gezici sergilerden dramaya ve ünlü müzisyenlerin konserlerine kadar birçok etkinlikle 5.3 milyonun üzerinde ziyaretçiyi kendine çekmiştir. Her yıl Özgürlük Festivali ve 200'den fazla grubu ve 30.000'den fazla insanı ağırlayan Humber Street Sesh etkinliğine de ev sahipliği yapan Hull, yaşamak için heyecan verici bir yerdir.

İngiltere'nin doğu kıyısında göz alıcı kırsal kesimin ve kıyı şeridinin yakınında bulunan Hull, JRR Tolkien ve Hull doğumlu Olimpik sporcu Luke Campbell gibi önemli isimlere ilham vermiştir. Öğrenciler konser alanları, sanat galerileri, müzeler, sinemalar ve alışveriş merkezleri.

Şehirden Londra'ya direkt trenle 3 saatten kısa bir sürede Birmingham'a ise sadece 2,5 saatte ulaşmak mümkündür. Aynı zamanda, York ve Leeds şehirlerine 1 saatte ulaşılabilir olup Bridlington, Scarborough ve Whitby gibi kıyı kasabalara da yakın bir mesafede bulunur.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Eylül 2022 Ücret Güncellemesi

2020'de yaşanan gelişmeler ışığında, üniversite uluslararası eğitim almak isteyen kişilere destek vermeyi ve eşitlik, dayanışma ve tüm öğrencileri için fırsat eşitliğini teşvik etmeye yönelik etkinliklerini artırmayı hedeflemektedir.

Eylül 2022'de bir yüksek lisans lisansüstü eğitim programı için Hull'a kaydolan tam zamanlı uluslararası öğrenciler, Hull'un yerel ücret statüsündeki öğrencilerle aynı ücretleri ödeyecektir (şartlar ve koşullar geçerlidir).

Sanal kampüs ve şehir turu

Kayıt veya eğitim başlangıcından önce University of Hull'u ziyaret etme imkanı olmayan öğrenciler, ideal olarak 360 derece sanal tura katılabilmektedir. Tur sayesinde öğrenciler eğitim alıp sosyalleşecekleri okulun etkileyici mimarisini ve yakın dönemde yapılan 300 milyon GBP tutarındaki kampüs yatırımımın sonuçlarını görebilecektir.

Team GB'nin resmi üniversite ortağı

University of Hull, Team GB'nin Resmi Üniversite Ortağı olmaktan gurur duyar. 2025 yılına kadar bu unvana layık görülmüş olan kurum öğrencilere, çok değerli ve hafızalara kazınacak olan imkânlar sunacaktır. Bunlar arasında stajlar, ziyaretçi akademisyenler tarafından verilen konferanslar, gönüllülük ve iş deneyimi imkânları ve özel etkinlikler vd. yer alır.

Kasım 2019'da üniversite, 100. yıl dönümü olan 2027 yılına kadar Karbon Nötr olma hedefini açıklamıştır. Hull'un vizyonu, herkes için daha adil, daha parlak, karbon nötr bir gelecek şekillendirmektir. Üniversite, bunu kritik ve karmaşık küresel zorlukların çözülmesine yardımcı olacak seçkin mezunlar yetiştirerek ve teoriden pratiğe her aşamada bilimi ilerletecek, düşündürücü, yenilikçi araştırmalarla gerçekleştirmeyi planlamaktadır.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Öğretme

University of Hull, öğrencilere alanlarına tutkulu uzmanlar tarafından eğitim alma garantisi sunar. Pek çok farklı ülkelerden gelen akademik personeli ile büyük gurur duyar.

Üniversite'nin akademik kalitesinin yanında sahip olduğu miras, öğrencilerin başarılı olmalarına destek vermeye kendini adayan, alanlarına tutkulu profesörler ve akademisyenlerden eğitim alacakları anlamına gelir.

Araştırma

Kurum aynı zamanda araştırma için de harika bir merkezdir. 2014 yılında yapılan Araştırmada Mükemmeliyet Çerçevesi sonuçlarına göre, Hull'un yürüttüğü araştırmaların %62'si uluslararası düzeyde üstün başarılı olarak değerlendirilmiştir.

Üniversite, sıvı kristal teknolojisi, LCD ekranlar ve kemik yoğunluğu ölçüm cihazları dahil olmak üzere çığır açan araştırmalara pek çok katkıda bulunmuştur. Aynı zamanda kurum, sosyal adalet, denizcilik tarihi, çevre teknolojileri, 3D görselleştirme, sağlık ve nanoteknoloji alanlarındaki çalışmaları takdir toplamıştır. Hull, Queen's Award for Technological Achievement adlı ödüle dahi layık görülmüştür.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

University of Hull, dört akademik fakülteye sahiptir:

Edebiyat, Kültür ve Eğitim Fakültesi

Bu fakültede sunulan konu seçenekleri arasında Amerikan Çalışmaları, Dijital Tasarım ve Oyun Tasarımı, Drama, Eğitim, İngilizce ve Yaratıcı Yazma, Sinema ve Medya Çalışmaları, Tarih, Modern Diller ve Kültür, Müzik, Felsefe, Sosyoloji ve Eğitim ve Çocukluk Çalışmaları yer alır.

Öğrenciler, potansiyellerinin tamamına erişebilmeleri için zengin ve ilham verici bir eğitim almalarını sağlamak amacıyla yorulmadan çalışan, alanlarında tutkulu akademisyenlerden eğitim alır.

İşletme, Hukuk ve Siyaset Fakültesi

Bu fakülte bünyesinde Hull University İşletme Okulu, Siyaset Bölümü ve Hukuk Okulu yer alır. Alanlarına kendini adamış olan uzmanlar tarafından yürütülen fakültenin eğitim programı idare, hukuk ve siyaset çalışmaları, uluslararası işletme, yönetişim ve ahlak konularına odaklanır.

Fakültede sunulan konu seçenekleri arasında Siyaset ve Uluslararası Çalışmalar'ın yanı sıra Muhasebe ve Finans, İşletme ve Yönetim, İktisat, Hukuk, Lojistik ve Tedarik Zinciri Yönetimi ve Pazarlama yer alır.

Sağlık Bilimleri Fakültesi

Sağlık Bilimleri Fakültesi, bölgenin sağlık iş gücüne katkı sağlayan başlıca isimlerden biri olup kritik konuları ele alan dünyada öncü araştırmalar yürütür.

Bu öncü fakülte bünyesinde Hull York Tıp Okulu yer alır. Fakülte şu konu alanlarını kapsar: Biyomedikal Bilim ve Adli Tıp, Suç Bilimi, Sağlık, Hemşirelik ve Ebelik, Tıp, Psikoloji, Sosyal Çalışma ve Spor, Sağlık ve Egzersiz Bilimi.

Fen ve Mühendislik Fakültesi

Fakülte, modern tesislere ve öncü akademisyenlere sahiptir. Üniversite, çok çeşitli fen ve mühendislik alanlarında eğitim ve araştırma imkânları sunar.

Bu fakülte bünyesinde Biyokimya, Biyoloji Bilimleri, Kimya Mühendisliği, Kimya, Bilgisayar Bilimleri, Yapay Zekâ ve Veri Bilimi, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Çevre Bilimleri, Coğrafya, Matematik, Makine Mühendisliği, Mekatronik ve Robotik, Tıp ve Biyomedikal Mühendisliği, Fizik ve Astrofizik gibi konu alanları yer almaktadır.

Show more +Show less -
Giriş koşulları

Giriş koşulları

University of Hull'da öğrenim görebilmek için anadili İngilizce olmayan veya Tier 4 öğrenci vizesi alması gereken öğrencilerin İngilizce dil yeterliliklerini kanıtlamaları gerekir.

Üniversite, derece ve Yüksek Lisans programları için aşağıdakiler de dâhil olmak üzere çeşitli sınavları ve yeterlilikleri kabul eder:

 • IELTS Akademik Testi – lisans dereceleri için tüm bölümlerde en az 5.5 olmak üzere toplam 6.0 puan
 • IELTS Akademik Testi – entegre hazırlık yılı programları için tüm bölümlerde en az 5.5 olmak üzere toplam 5.5 puan
 • IELTS Akademik Testi – ders ağırlıklı lisansüstü programları için tüm bölümlerde en az 5.5 olmak üzere toplam 6.5 puan
 • Kabul edilen diğer denklikler

İngilizce dil şartlarını taşımayan öğrenciler, akademik derece programlarına başlamadan önce Hull İngilizce dil programlarından birinde öğrenim görebilir.

Aynı zamanda, ülkeye ve programa özgü koşullar mevcuttur.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

Üniversite, öğrencilerinin eğitimlerini finanse etmelerine destek olmak amacıyla bir dizi uluslararası burs sağlamaktadır. Bu burslardan hem lisans hem de lisansüstü seviyesindeki öğrenciler faydalanabilmektedir. Uluslararası öğrencilere sunulan bir dizi seçenek mevcut olup, her birinin ayrıntıları ve şartları üniversitenin web sitesinde bulunabilir.

 • University of Hull – Kadınlar için STEM Bursu
 • University of Hull - Beşeri Bilimler Bursu
 • University of Hull Lisans Bursu başvurular Nijerya, Gana, Kenya, Malezya, Singapur, Endonezya, Vietnam, Kıbrıs, Türkiye, İtalya, İspanya ve Çin'den (Hong Kong'da) öğrencilere açıktır.
 • 2022 GREAT Bursu - Adalet ve Hukuk (başvurular Malezya'dan gelen öğrencilere açıktır)
 • 2022 GREAT Bursu - (başvurular Gana, Bangladeş, Türkiye, Vietnam, Çin ve Kenya'dan gelen öğrencilere açıktır)
 • Yetenekli Sporcular Programı

Ayrıca Chevening, Marshall ve Commonwealth Bursları gibi çeşitli burs kurum ve kuruluşları aracılığıyla Hull'a burs başvurusu yapmak da mümkündür.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

%97.9'luk çarpıcı bir uluslararası öğrenci oranı, University of Hull'dan mezuniyetin ardından iş piyasasına giriş yapmış veya öğrenimlerini ileri aşamada sürdürmüştür (Yükseköğretim İstatistik Ajansı 2018, 2016–17 Yükseköğretim Mezunları Anketi'nden elde edilen veriler göre).

Hull mezunları, siyasetten edebiyata her alanda muhteşem kariyer başarıları ortaya koyar. Hull'da öğrenimleri süresinde öğrencilere, kariyer imkânlarını arttırmalarına yardımcı olarak bol kaynak ve imkânlar sunulur. Ayrıca, öğrenciler mezuniyetten sonra da canlı ve aktif mezun topluluğunun bir parçası olmaya devam eder bu sayede, dünya genelinde gerçekleştirilen mezun öğrenci etkinliklerimizde ağ kurma imkânına sahip olurlar.

Öğrencilerin Geleceği ekibi, burada okuyan herkesin rekabetçi iş piyasasına avantajlı bir başlangıç yapabilmesi için danışmanlık ve destek sağlayan özel uzmanlara sahiptir.

Sunduğu hizmet ve imkânlar şunlardır:

 • Sanayi ile ağ kurma etkinlikleri
 • Kariyer fuarları
 • İşveren danışmanlık programı
 • Hull staj programı
 • Mülakat denemeleri ve değerlendirmeleri
 • İş fuarları
 • İşveren sunumları
 • İstihdam edilebilirlik atölyeleri
 • Sınırsız, kişiye özgü kariyer yönlendirmesi ve tavsiyeler
 • Ziyaretler ve birebir görüşmeler
 • Çevrimiçi kariyer rehberleri
 • İşletme ve finans tavsiyesi

Show more +Show less -
3099
Uluslararası öğrenciler

United Kingdom: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
601st  / 1250

THE Dünya Sıralaması

Hull Marina
Chemical Engineering Lab
International Student Ambassadors
Hull University Welcome Week
Faculty of Health Sciences Students
Hull University Welcome Week
Business School
Studying in Eats
Music class
Westfield Court Accommodation
New Sports Centre The Beacon Gym Treadmill
Hull Fruit Market
Hull University Welcome Week
International Student Ambassadors
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet£1355

 • £474
  Konutlar
 • £559
  Yemek
 • £88
  Günlük Yaşam
 • £234
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin