Hemen destek alın arrow

hipchat Arayın ya da Online Yazışın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

University of Leicester

United Kingdom
Genel Bakış

Genel Bakış

Dünya çapında araştırmalarla desteklenen University of Leicester, bilim, beşeri bilimler, hukuk, tıp, sanat ve işletme alanlarında eğitim sunar. Personel ve öğrenciler, dünyayı değiştirmek için bilgiyi oluşturmak, paylaşmak ve uygulamak için işbirliği yapar. Üniversite, Birleşik Krallık'ın en çokkültürlü şehrinde bulunan dünya lideri, çeşitli ve kapsayıcı bir üniversitedir.

Leicester'da öğrenciler, akademik sınırlarla kısıtlanmamış Değişim Vatandaşlarıdır. Çalışmalarında benimsedikleri yenilikçi yaklaşım, en karmaşık sorunlara çözüm bulmak için bilim ve sanat dallarını bir araya getirmektedir. Öğrencilere hem kişisel hem de profesyonel olarak yaratıcı olmaları ve gelişmeleri için alan sağlanmaktadır.

Programlar, araştırma yoluyla dünyayı değiştiren yenilikçi bir akademik kadro tarafından öğretilmektedir. Leicester'daki araştırmalar, birçok farklı alanı kapsamakta ve gerçek hayattaki uygulamalar ile yeni bir çığır açarak dünya çapında bir etki yaratmaktadır. Öğrencilere, bu araştırmaların sağladığı en güncel bilgiler ve öğretim verilmekte ve kendi bakış açıları ile katkıda bulunmaya teşvik edilmektedir.

Leicester'ın gece hayatı her zevke uygun bar ve kulüplere sahiptir. Birleşik Krallık'ın en uzun soluklu komedi festivali, her Şubat ayında Leicester'da yüzlerce gösteri ve etkinlikle şehre egemen olmaktadır. Hindistan dışındaki en büyük Diwali kutlamaları ve Birleşik Krallık'ın ikinci en büyük Karayip Karnavalı gibi birçok kültürden festivaller düzenlenmektedir.

Leicester, çokkültürlü bir spor şehirdir ve Leicester Tigers, Leicestershire County Kriket Kulübü, Leicester Riders (basketbol) ve 2016 Premier League Şampiyonu Leicester City'ye ev sahipliği yapmaktadır. Leicester öğrenci dostudur, ekonomiktir ve şehrin ötesinde güzel bir kırsal bölgedir.

Leicester, 30 konu alanında 150'den fazla farklı derece sunmaktadır. Çoğu program, diğer 27 ülkeden birinde isteğe bağlı bir yurt dışı eğitim yılı içerir. Leicester aynı zamanda Birleşik Krallık'taki en iyi 25 üniversite arasındadır ve 93 ülkeden 1500'ün üzerinde üniversite arasında dünyada 170. sırada yer almaktadır*.

*Times Higher Education (THE) World University Rankings 2021

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Yenilikçi Öğretim Yaklaşımı

Yeni bir dünyanın ortaya çıkmasıyla birlikte akademik yeniliğe ihtiyaç bulunmaktadır. Üniversite, öğrencilere en kaliteli eğitimi sağlamaya devam eden yeni bir öğrenme modelini benimsemiştir. Üniversitenin harmanlanmış öğrenim yaklaşımı Ignite, öğrencilere mümkün olduğunca çok yüz yüze öğrenimle birlikte kapsamlı online derslere katılma şansı sunmaktadır. Öğrenciler, Ignite ile sanal ve gerçek dünya üniversite deneyimi arasında ihtiyaç duydukları zaman sorunsuz bir şekilde geçiş yapabilirler. Üniversite için en önemli öncelik olan güvenliklerinden ödün vermeden birinci sınıf akademisyenlere, canlı bir öğrenci topluluğuna ve Covid-19 açısından güvenli bir kampüse erişmeye devam edebilirler.

Açık Günler

Covid-19, üniversitede düzenlenen açık günlerin durmasına sebep olmamıştır. Aday lisans öğrencileri, her zamankinden daha popüler olan, herkes tarafından erişilebilen ve seçeneklerle dolu Ana Etkinlik adlı yeni bir online sunum sayesinde açık günlere katılabilirler. Öğrenciler personel ve diğer öğrencilerle iletişim kurabilir, sanal bir kampüs turu yapabilir ve canlı sunumlara katılabilirler. Üniversitede okumak isteyen lisansüstü öğrenciler de sanal açık günlere katılabilirler.

2021 Yılı için Yeni bir Tesis

2021'de açılacak olan yeni Space Park Leicester, endüstri ve akademik çevrenin buluşması ve fikirlerini paylaşması için bölgesel bir merkez oluşturacaktır. Girişim, stratejik ortaklarla işbirliği içinde üniversite tarafından yürütülmektedir. Merkez, yenilikçi ve çığır açan çözümler geliştirmek amacıyla toplumun karşı karşıya olduğu temel sorunları araştıracaktır.

Show more +Show less -
Giriş Koşulları

Giriş Koşulları

Leicester'daki her derece programının kendine özgü giriş koşulları ve dil gereklilikleri bulunmaktadır. University of Leicester'da öğrenim görmek için, öğrencilerin hem yazılı hem de sözlü İngilizce'de gerekli yeterliliği göstermeleri gerekmektedir.

Öğrenciler, İngilizce seviyelerini kanıtlamak için aşağıdaki yollardan birini tercih edebilir:

İngilizce Eğitim

University of Leicester tarafından onaylanmış bir ülkeden alınan İngilizce ortaokul/lise veya üniversite yeterliliği, İngilizce yeterliliğini göstermek için yeterlidir.

IELTS (International English Language Testing System)

IELTS, yükseköğretimde en fazla kabul gören İngilizce yeterlilik sınavıdır. University of Leicester'de sunulan programların her biri belirli bir minimum IELTS puanı gerektirmektedir. Öğrenciler, her program için gerekli IELTS puanını, o konu alanı için program sayfasındaki giriş koşulları bölümünde bulabilirler.

Diğer sınavlar ve İngilizce yeterlilikleri

University of Leicester, Duolingo da dahil olmak üzere çok çeşitli eşdeğer İngilizce yeterlilik sınavlarını ve yeterliliklerini kabul etmektedir.

Dönem Öncesi İngilizce Programları ve Burslar

İngilizce dil gerekliliklerini karşılayamayan öğrenciler için, İngilizce Öğretim Birimi'nde (ELTU) bir dönem öncesi İngilizce programı alma seçeneği de sunulmaktadır.

ELTU, öğrencilerin akademik eğitim için gerekli İngilizce becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmak için çok çeşitli İngilizce Dil ve Eğitim Becerileri programları sunar. Dönem öncesi kursların süresi, öğrencinin İngilizce seviyesine bağlı olarak 6 ila 40 hafta arasında değişmektedir.

‘ELTU, COVID-19 pandemisi nedeniyle değişen koşulların ışığında bütün dönem öncesi modüllerini çevrimiçi olarak vermektedir. Çevrimiçi modüllerin başarıyla tamamlanması, derecenizin giriş gereksinimlerinin normal bir şekilde karşılanmasını sağlayacaktır.'

ELTU, British Council tarafından akredite edilmiştir ve University of Cambridge ESOL sınavları için yetkili bir merkezdir.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

University of Leicester, hem lisans hem de lisansüstü düzeylerdeki uluslararası öğrencilere sunulan çeşitli burslara sahiptir.

Lisansüstü Bursları

University of Leicester İşletme Fakültesi Bursları

Uygun ülkelerden İşletme Fakültesinde bir lisansüstü eğitim derecesine katılan öğrencilere tam zamanlı eğitim yılı başına 3.000 GBP değerinde bir burs sunulmaktadır.

Rektör Lisansüstü Burs Programı

Bu burs, Ocak 2021 döneminde tam zamanlı olarak, kampüste verilen bir lisansüstü derecesine başlayan uluslararası (AB dışı) öğrenciler için geçerlidir. Burs 3.000 GBP değerindedir ve ücret indirimi olarak uygulanmaktadır. Her yıl 100 adet Rektör Lisansüstü Bursu sağlanmaktadır.

Fen Bilimleri ve Mühendislik Fakültesi Lisansüstü Bursu

Bu burs, uygun ülkelerden gelen ve Fen Bilimleri ve Mühendislik Fakültesinin departmanlarından birinde kampüs merkezli bir tam zamanlı lisansüstü derecesine başlayacak olan yabancı öğrenciler (AB dışında) için mevcuttur. Burs, akademik başarı düzeyine göre 5.600 GBP'ye kadar yükselebilir.

Lisans Bursları

Citizens of Change Bursu

1921 yılında ilk 11 Citizens of Change üyesi kampüsümüze kayıt yaptırdı. 100 yıl sonra onların bıraktığı bu mirası özgün ''Citizens of Change'' bursumuz ile onurlandırıyoruz ve 50 yabancı öğrenciye ilk yıllarındaki harç ücretlerinde %50 indirim sunuyoruz. Teklifinizi aldıktan sonra nasıl başvurulacağı hakkında web sitemizi inceleyebilirsiniz.

Fen Bilimleri ve Mühendislik Fakültesi Lisans Bursu

Bu burs, uygun ülkelerden gelen ve Fen Bilimleri ve Mühendislik Fakültesinin departmanlarından birinde kampüs merkezli bir tam zamanlı lisans derecesine başlayacak olan yabancı öğrenciler (AB dışında) için mevcuttur. Burs, akademik başarı düzeyine göre 5.600 GBP'ye kadar yükselebilir.

University of Leicester İşletme Fakültesi Lisans Bursları

Uygun ülkelerden İşletme Fakültesinde bir lisans derecesine katılan öğrencilere tam zamanlı eğitim yılı başına 2.000 GBP değerinde bir burs sunulmaktadır.

Show more +Show less -
Tesisler

Tesisler

University of Leicester, formda kalmak, rekabetçi sporlar için antrenman yapmak veya yoğun bir günün ardından dinlenmek isteyen öğrenciler için çok çeşitli spor tesislerine sahiptir. Üniversitede, biri The Village konaklama biriminin yakınında, diğeri ise kampüsün içinde olmak üzere iki spor merkezi bulunmaktadır.

Her iki spor merkezinde de çok çeşitli spor ekipmanları, yüzme havuzları, saunalar ve buhar odaları bulunmaktadır ve her öğrencinin bütçesine uygun çeşitli üyelik paketleri mevcuttur. Üyeler ayrıca Zumba, boks ve yoga gibi çeşitli fitness derslerinden de yararlanabilir. Spor seçenekleri okçuluk ve badmintondan eskrim, masa tenisi ve hatta Ultimate Frizbi'ye kadar uzanmaktadır.

University of Leicester, her ihtiyaca ve bütçeye uygun çeşitli konaklama seçenekleri sunmaktadır. Her öğrenci odası bir yatak, masa, sandalye ve gardırop ile donatılmıştır. Konaklama ücretlerine elektrik faturaları, temel içerik sigortası ve yüksek hızlı Wi-Fi dahildir. Üniversite konaklaması, The Village ve The City olmak üzere iki birimden oluşmaktadır.

Kampüsten sadece kısa bir otobüs yolculuğu mesafesindeki The Village, her biri kendine özgü özellikleri ve oda tipleri olan sekiz yurttan oluşmaktadır. Odalar, Edward dönemine ait villalardan modern öğrenci yurtlarına kadar çeşitli mülklerde yer alır ve üniversitenin botanik bahçesi dahil olmak üzere birçok yeşil alanla çevrilidir. Village Hub, yemek servisi yapılan Village Pub'ın yanı sıra sinema salonu ve ek çalışma alanları ile öğrencilerin dinlenip rahatlayabilecekleri bir alandır.

The City, kampüse kısa bir yürüyüş mesafesinde ve şehir merkezi ile tren istasyonuna yakın bir konumdadır. Hem The Village hem de The City'deki odalar, tek kişilik yatak odası ve stüdyo daire seçenekleri ile şekil ve boyut olarak farklılık gösterir. The Village konaklama biriminde yaşayan öğrenciler için yemek planları da mevcuttur.

Show more +Show less -
Öğrenci Desteği ve Güvenliği

Öğrenci Desteği ve Güvenliği

Öğrenci Birliği

Öğrenci Birliği, Anime, Dans ve K-Pop dahil 200'den fazla dernek ve kulübün yanı sıra Hint, Ganalı ve Japon toplum grupları gibi farklı milletlerden ve kültürlerden oluşan topluluklara ev sahipliği yapmaktadır. Her akademik alanın da kendi derneği vardır ve öğrenciler, ilgi alanları için halihazırda mevcut değilse, bir dernek kurulmasını talep edebilirler.

Öğrenci Desteği ve Refahı

Üniversitede ayrıca, bireysel danışmanlık, grup seansları ve atölye çalışmaları da dahil olmak üzere çok çeşitli ücretsiz ve gizli hizmetler sunan Öğrenci Danışmanlığı Hizmeti gibi bir birçok destek ve sağlık hizmeti mevcuttur. Üniversitenin kilisesinde ayrıca Yahudi, Müslüman, Hristiyan, Hindu, Sih ve Budist öğrenciler için Dünya İnanç Danışmanları bulunmaktadır. Ayrıca, herhangi bir konuyu tartışmak isteyen veya sadece biriyle konuşmaya ihtiyacı olan herkese gizli, anonim duygusal destek sağlayan ve öğrenciler tarafından işletilen bir yardım hattı da vardır.

Özel Eğitmen

Leicester'daki her öğrenciye bir Özel Eğitmen atanmaktadır. Bu, programın başlangıcında görevlendirilerek mezun olana kadar öğrencinin yanında kalacak ve akademik ve kişisel her türlü sorun veya soru ile ilgili kendisine yardımcı olacak bir akademik personel olacaktır.

SafeZone ve Güvenlik

Leicester güvenli bir şehir olmakla birlikte üniversite, öğrencilerin ve personelin herhangi bir sorunu bildirmeleri ve acil bir durumda kiminle iletişim kuracaklarını bilmelerini sağlamak için SafeZone ile ortaklık kurmuştur.

İndirmesi ve kullanması ücretsiz olan SafeZone uygulaması, kullanıcıların tıbbi yardıma ihtiyaçları olduğunda ilk yardım çağrısı yapmalarına veya herhangi bir nedenle desteğe ihtiyaç duymaları halinde acil durum uyarısı yapmalarına olanak tanır. Kullanıcılar, uygulamadaki herhangi bir sorunu bildirebilmenin yanı sıra, ilgili güvenlik bilgilerini ve güncellemeleri de anlık bildirimler şeklinde alabilir.

Show more +Show less -
Mezun Sonuçları

Mezun Sonuçları

University of Leicester mezunlar topluluğu, 150'den fazla ülkeden 185.000'in üzerinde mezundan oluşur. Kurumun aynı zamanda Hindistan, Gana ve Nijerya gibi farklı ülkelerde Mezun Dernekleri bulunmaktadır.

Leicester öğrencileri ve mezunları, üniversitenin sunduğu Kariyer Gelişim Hizmetleri gibi imkânlardan faydalanabilmektedir.

Kariyer Gelişim Hizmetleri, öğrencilere seçtikleri kariyer yolunda ihtiyaç duyacakları becerileri edinmelerinde destek olarak, çok çeşitli atölyeler ve uzman Kariyer Danışmanları ile birebir görüşmeler gibi bazı imkanlar sunar. Leicester Kariyer Gelişim Hizmetleri, 2017 yılında İşveren Katılımı alanında AGCAS Ödülüne layık görülürken üniversitenin kendisi de 2019'da TARGETJobs Ulusal Mezun İstihdam Ödülleri'nde En İyi Üniversite İstihdam Stratejisi ödülünün sahibi olmuştur.

Kariyer Festivali

Kariyer Gelişim Hizmetleri tarafından her yıl düzenlenen Kariyer Festivali etkinliği, öğrencilere işverenlerle tanışma ve etkileşimde bulunma fırsatları ve iş dünyası hakkında daha fazla bilgi edinme imkânları sunmaktadır. Geçtiğimiz yıllarda festivale katılan işverenler arasında Barclays Bank ve British Airways de bulunmaktadır.

Leicester Award Programı

Leicester Award, öğrencilerin kariyer gelişimlerine destek olan bir kişisel gelişim programıdır. Program sayesinde öğrenciler güçlü yanlarını ve deneyimlerini tartıp değerlendirme fırsatı bulur. Programı tamamlayan öğrenciler, gelecekteki kariyerlerine ve akademik hedeflerine dair derin içgörü edinmenin yanı sıra, gelecekteki işverenlerinin gözünde değerlerini bir kat daha artıracak aktarılabilir beceriler edinmektedir.

Show more +Show less -
6460
Uluslararası öğrenciler

United Kingdom: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
170th  / 1250

THE Dünya Sıralaması

Join us at University of Leicester
Leicester Leicestershire University Road
The University was founded as Leicester, Leicestershire and Rutland University College in 1921. The University of Leicester is a leading UK university committed to international excellence through the creation of world changing research and high quality, inspirational teaching. It is consistently one of the most socially inclusive of the UK?s leading universities with a long-standing commitment to providing fairer and equal access to higher education. Every year the university welcomes new students from across the globe, more than 4,000 international students from 110 countries study with them.

The University offers an enormous range of courses, more than 300 courses, for students that excites, challenges and prepares them for their dream job. The degree offered at Leicester can lead to jobs in hundreds of industries all over the world. Leicester is one of the UK?s top universities for postgraduate studies. The courses are as far-reaching and flexible as students want them to be, and everything they do is underpinned by intensive research.

The University of Leicester is compact campus that contains a wide range of twentieth century architecture, though the oldest building dates from 1837. The main campus is a mile south of the city centre, adjacent to Victoria Park and Wyggeston and Queen Elizabeth I College. The skyline of Leicester University is punctuated by three distinctive, towering buildings from the 1960s namely the Engineering Building, the Attenborough Tower and the Charles Wilson Building.
https://images1.content-gbl.com/commimg/myhotcourses/institution/profile/myhc_178624_320px.jpg University of Leicester https://www.idp.com/turkey/universities/university-of-leicester/iid-uk-00654/

Ortalama toplam maliyet£1308

 • £468
  Konutlar
 • £519
  Yemek
 • £88
  Günlük Yaşam
 • £233
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin