Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

University of Leicester

United Kingdom
Genel Bakış

Genel Bakış

Dünya çapında araştırmalarla desteklenen University of Leicester, bilim, beşeri bilimler, hukuk, tıp, sanat ve işletme alanlarında eğitim sunar. Personel ve öğrenciler, dünyayı değiştirmek için bilgiyi oluşturmak, paylaşmak ve uygulamak için işbirliği yapar. Üniversite, Birleşik Krallık'ın en çokkültürlü şehrinde bulunan dünya lideri, çeşitli ve kapsayıcı bir üniversitedir.

Leicester'da öğrenciler, akademik sınırlarla kısıtlanmamış Değişim Vatandaşlarıdır. Çalışmalarında benimsedikleri yenilikçi yaklaşım, en karmaşık sorunlara çözüm bulmak için bilim ve sanat dallarını bir araya getirmektedir. Öğrencilere hem kişisel hem de profesyonel olarak yaratıcı olmaları ve gelişmeleri için alan sağlanmaktadır.

Programlar, araştırma yoluyla dünyayı değiştiren yenilikçi bir akademik kadro tarafından öğretilmektedir. Leicester'daki araştırmalar, birçok farklı alanı kapsamakta ve gerçek hayattaki uygulamalar ile yeni bir çığır açarak dünya çapında bir etki yaratmaktadır. Öğrencilere, bu araştırmaların sağladığı en güncel bilgiler ve öğretim verilmekte ve kendi bakış açıları ile katkıda bulunmaya teşvik edilmektedir.

Leicester'ın gece hayatı her zevke uygun bar ve kulüplere sahiptir. Birleşik Krallık'ın en uzun soluklu komedi festivali, her Şubat ayında Leicester'da yüzlerce gösteri ve etkinlikle şehre egemen olmaktadır. Hindistan dışındaki en büyük Diwali kutlamaları ve Birleşik Krallık'ın ikinci en büyük Karayip Karnavalı gibi birçok kültürden festivaller düzenlenmektedir.

Leicester, çokkültürlü bir spor şehirdir ve Leicester Tigers, Leicestershire County Kriket Kulübü, Leicester Riders (basketbol) ve 2016 Premier League Şampiyonu Leicester City'ye ev sahipliği yapmaktadır. Leicester öğrenci dostudur, ekonomiktir ve şehrin ötesinde güzel bir kırsal bölgedir.

Leicester, 30 konu alanında 150'den fazla farklı derece sunmaktadır. Çoğu program, diğer 27 ülkeden birinde isteğe bağlı bir yurt dışı eğitim yılı içerir. Leicester aynı zamanda Birleşik Krallık'taki en iyi 25 üniversite arasındadır ve 93 ülkeden 1500'ün üzerinde üniversite arasında dünyada 170. sırada yer almaktadır*.

*Times Higher Education (THE) World University Rankings 2021

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Kampüse dönüş

Geçtiğimiz yıl dünya çapında hızlı yenilikleri beraberinde getirdi. University of Leicester bu değişimlerle birlikte, öğrencilere Covid-19 pandemisi süresince olabildiğinde yüz yüze eğitimle bir arada çevrimiçi olarak kapsamlı derslere katılma fırsatı sağlayan karma öğrenim - ignite - yaklaşımını uygulamaya koydu.

Eylül 2021'den bu yana üniversite, bir yandan dijital olarak geliştirilmiş bir öğretim programının en iyi yanlarını sürdürürken Leicester'da öğrencilerini tekrar kampüste karşılamaktan mutluluk duymaktadır. Öğrencilerin burada dünya standartlarında akademisyenlere, canlı bir öğrenci topluluğuna ve güvenlik konusunda hiçbir taviz verilmeden Covid-19 açısından güvenli bir kampüse erişimleri bulunur.

Öğrenci Birliği için yeni bir merkez

Kampüs merkezinde yeni genişletilen Percy Gee binası, Eylül 2021'de hizmete açılacaktır. Öğrenci faaliyetlerinin merkezi olan Percy Gee, çeşitli ve kaliteli yiyecek ve içecekler sunan yeni ve geniş bir yemek katının yanı sıra Öğrenci Birliği'ne ev sahipliği yapacaktır. Bu binada bireysel ve grup çalışma alanları dahil yeni, esnek ve çok kullanımlı alanlar, yeni özel bir bilgisayar laboratuvarı, yüksek teknolojili bir medya merkezi ve bir performans stüdyosu bulunacaktır.

Açık Kapı Günü

Öğrenciler Leicester'da öğrenim görmenin nasıl olduğunu bizzat deneyimlemek amacıyla kampüste veya çevrimiçi olarak açık kapı günlerine katılarak çeşitli programları ve muhteşem tesisleri keşfedebilirler. Alternatif olarak, öğrenciler Sanal Açık Kapı Günleri'nden birine kaydolabilir ve canlı konuşmalar ve örnek derslerden isteğe özel sanal kampüs turları ve kontenjan için başvuru konusunda ipuçlarına kadar çok sayıda dijital içeriğe erişim sağlayabilir.

Space Park Leicester

2021'de açılacak olan Space Park Leicester sanayi uzmanları ve akademisyenlerin bir araya gelip fikirlerini paylaşmaları için bölgesel bir merkez sunacaktır. Bu girişim, stratejik ortaklar işbirliğinde üniversite tarafından yürütülmektedir. Merkez, yenilikçi ve çığır açan çözümler geliştirmek için toplumun karşı karşıya olduğu temel problemleri ele alacaktır.

Show more +Show less -
Giriş Koşulları

Giriş Koşulları

Leicester'daki her derece programının kendine özgü giriş koşulları ve dil gereklilikleri bulunmaktadır. University of Leicester'da öğrenim görmek için, öğrencilerin hem yazılı hem de sözlü İngilizce'de gerekli yeterliliği göstermeleri gerekmektedir.

Öğrenciler, İngilizce seviyelerini kanıtlamak için aşağıdaki yollardan birini tercih edebilir:

İngilizce Eğitim

University of Leicester tarafından onaylanmış bir ülkeden alınan İngilizce ortaokul/lise veya üniversite yeterliliği, İngilizce yeterliliğini göstermek için yeterlidir.

IELTS (International English Language Testing System)

IELTS, yükseköğretimde en fazla kabul gören İngilizce yeterlilik sınavıdır. University of Leicester'de sunulan programların her biri belirli bir minimum IELTS puanı gerektirmektedir. Öğrenciler, her program için gerekli IELTS puanını, o konu alanı için program sayfasındaki giriş koşulları bölümünde bulabilirler.

Diğer sınavlar ve İngilizce yeterlilikleri

University of Leicester, Duolingo da dahil olmak üzere çok çeşitli eşdeğer İngilizce yeterlilik sınavlarını ve yeterliliklerini kabul etmektedir.

Dönem Öncesi İngilizce Programları ve Burslar

İngilizce dil gerekliliklerini karşılayamayan öğrenciler için, İngilizce Öğretim Birimi'nde (ELTU) bir dönem öncesi İngilizce programı alma seçeneği de sunulmaktadır.

ELTU, öğrencilerin akademik eğitim için gerekli İngilizce becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmak için çok çeşitli İngilizce Dil ve Eğitim Becerileri programları sunar. Dönem öncesi kursların süresi, öğrencinin İngilizce seviyesine bağlı olarak 6 ila 40 hafta arasında değişmektedir.

‘ELTU, COVID-19 pandemisi nedeniyle değişen koşulların ışığında bütün dönem öncesi modüllerini çevrimiçi olarak vermektedir. Çevrimiçi modüllerin başarıyla tamamlanması, derecenizin giriş gereksinimlerinin normal bir şekilde karşılanmasını sağlayacaktır.'

ELTU, British Council tarafından akredite edilmiştir ve University of Cambridge ESOL sınavları için yetkili bir merkezdir.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

University of Leicester çeşitli burs olanaklarına sahiptir.

Lisans Derecesi Bursları

100 Citizens of Change Bursu

University of Leicester'ın 100. yılını kutlamak adına yeni lisans öğrencileri için 100 tane Citizens of Change bursu mevcuttur. Yabancı öğrencilerin 1. Yıl harç ücretlerinde %50'lik bir burstur!

Katılmak isteyen öğrenciler, Eylül 2022'de başlayan bir lisans programı için teklif almış olmalıdır. Başvurmak için "Neyi değiştirmek istersiniz?" sorusuna 60 saniyelik bir cevap videosu hazırlamaları yeterlidir. Suçtan iklim değişikliğine kadar herhangi bir konuyla ilgili olabilir.

Fen Bilimleri ve Mühendislik Fakültesi Lisans Bursu

Fen Bilimleri ve Mühendislik fakültesinde bir Lisans derecesine başvuru yapan tüm yabancı öğrenciler için geçerlidir. Uygun durumdaki öğrenciler otomatik olarak değerlendirilecektir. Standart A-seviyeye eşdeğer giriş koşulunun iki düzey üzerinde nota sahip olan bireyler için yıllık 3000£, üç not üzerinde olanlar için yıllık 5000£ değerindedir.

İşletme Fakültesi Lisans Bursu

İşletme Fakültesinde bir lisans programı için başvuru yapan tüm yabancı öğrenciler otomatik olarak değerlendirilecektir. Standart A-seviyeye eşdeğer giriş koşulunun iki düzey üzerinde nota sahip olan bireyler için yıllık 3000£ değerindedir.

Yüksek Lisans Bursları

Fen Bilimleri ve Mühendislik Yüksek Lisans Bursları

Fen Bilimleri ve Mühendislik Fakültesinde Eylül 2022 veya Ocak 2023 dönemlerinde Yüksek Lisans programına başlayan tüm yabancı öğrenciler için geçerlidir. Uygun durumda olan öğrenciler otomatik olarak değerlendirilecektir.

Birleşik Krallık üst ikinci sınıf derecesine eşdeğer bir lisansa sahip olanlar için 3000£, Birleşik Krallık birinci sınıf derecesine eşdeğer lisans derecesi olanlar için yıllık 5000£ değerindedir.

University of Leicester İşletme Fakültesi Lisansüstü Bursu

İşletme Fakültesinde Eylül 2022 veya Ocak 2023 dönemlerinde bir lisansüstü programına başlayan tüm yabancı öğrenciler için geçerlidir. Uygun durumda olan öğrenciler otomatik olarak değerlendirilecektir.

Birleşik Krallık üst ikinci sınıf derecesine eşdeğer bir lisansa sahip olanlar için 3000£ değerindedir.

Show more +Show less -
Tesisler

Tesisler

University of Leicester, formda kalmak, rekabetçi sporlar için antrenman yapmak veya yoğun bir günün ardından dinlenmek isteyen öğrenciler için çok çeşitli spor tesislerine sahiptir. Üniversitede, biri The Village konaklama biriminin yakınında, diğeri ise kampüsün içinde olmak üzere iki spor merkezi bulunmaktadır.

Her iki spor merkezinde de çok çeşitli spor ekipmanları, yüzme havuzları, saunalar ve buhar odaları bulunmaktadır ve her öğrencinin bütçesine uygun çeşitli üyelik paketleri mevcuttur. Üyeler ayrıca Zumba, boks ve yoga gibi çeşitli fitness derslerinden de yararlanabilir. Spor seçenekleri okçuluk ve badmintondan eskrim, masa tenisi ve hatta Ultimate Frizbi'ye kadar uzanmaktadır.

University of Leicester, her ihtiyaca ve bütçeye uygun çeşitli konaklama seçenekleri sunmaktadır. Her öğrenci odası bir yatak, masa, sandalye ve gardırop ile donatılmıştır. Konaklama ücretlerine elektrik faturaları, temel içerik sigortası ve yüksek hızlı Wi-Fi dahildir. Üniversite konaklaması, The Village ve The City olmak üzere iki birimden oluşmaktadır.

Kampüsten sadece kısa bir otobüs yolculuğu mesafesindeki The Village, her biri kendine özgü özellikleri ve oda tipleri olan sekiz yurttan oluşmaktadır. Odalar, Edward dönemine ait villalardan modern öğrenci yurtlarına kadar çeşitli mülklerde yer alır ve üniversitenin botanik bahçesi dahil olmak üzere birçok yeşil alanla çevrilidir. Village Hub, yemek servisi yapılan Village Pub'ın yanı sıra sinema salonu ve ek çalışma alanları ile öğrencilerin dinlenip rahatlayabilecekleri bir alandır.

The City, kampüse kısa bir yürüyüş mesafesinde ve şehir merkezi ile tren istasyonuna yakın bir konumdadır. Hem The Village hem de The City'deki odalar, tek kişilik yatak odası ve stüdyo daire seçenekleri ile şekil ve boyut olarak farklılık gösterir. The Village konaklama biriminde yaşayan öğrenciler için yemek planları da mevcuttur.

Show more +Show less -
Öğrenci Desteği ve Güvenliği

Öğrenci Desteği ve Güvenliği

Öğrenci Birliği

Öğrenci Birliği, Anime, Dans ve K-Pop dahil 200'den fazla dernek ve kulübün yanı sıra Hint, Ganalı ve Japon toplum grupları gibi farklı milletlerden ve kültürlerden oluşan topluluklara ev sahipliği yapmaktadır. Her akademik alanın da kendi derneği vardır ve öğrenciler, ilgi alanları için halihazırda mevcut değilse, bir dernek kurulmasını talep edebilirler.

Öğrenci Desteği ve Refahı

Üniversitede ayrıca, bireysel danışmanlık, grup seansları ve atölye çalışmaları da dahil olmak üzere çok çeşitli ücretsiz ve gizli hizmetler sunan Öğrenci Danışmanlığı Hizmeti gibi bir birçok destek ve sağlık hizmeti mevcuttur. Üniversitenin kilisesinde ayrıca Yahudi, Müslüman, Hristiyan, Hindu, Sih ve Budist öğrenciler için Dünya İnanç Danışmanları bulunmaktadır. Ayrıca, herhangi bir konuyu tartışmak isteyen veya sadece biriyle konuşmaya ihtiyacı olan herkese gizli, anonim duygusal destek sağlayan ve öğrenciler tarafından işletilen bir yardım hattı da vardır.

Özel Eğitmen

Leicester'daki her öğrenciye bir Özel Eğitmen atanmaktadır. Bu, programın başlangıcında görevlendirilerek mezun olana kadar öğrencinin yanında kalacak ve akademik ve kişisel her türlü sorun veya soru ile ilgili kendisine yardımcı olacak bir akademik personel olacaktır.

SafeZone ve Güvenlik

Leicester güvenli bir şehir olmakla birlikte üniversite, öğrencilerin ve personelin herhangi bir sorunu bildirmeleri ve acil bir durumda kiminle iletişim kuracaklarını bilmelerini sağlamak için SafeZone ile ortaklık kurmuştur.

İndirmesi ve kullanması ücretsiz olan SafeZone uygulaması, kullanıcıların tıbbi yardıma ihtiyaçları olduğunda ilk yardım çağrısı yapmalarına veya herhangi bir nedenle desteğe ihtiyaç duymaları halinde acil durum uyarısı yapmalarına olanak tanır. Kullanıcılar, uygulamadaki herhangi bir sorunu bildirebilmenin yanı sıra, ilgili güvenlik bilgilerini ve güncellemeleri de anlık bildirimler şeklinde alabilir.

Show more +Show less -
Mezun Sonuçları

Mezun Sonuçları

University of Leicester mezunlar topluluğu, 150'den fazla ülkeden 185.000'in üzerinde mezundan oluşur. Kurumun aynı zamanda Hindistan, Gana ve Nijerya gibi farklı ülkelerde Mezun Dernekleri bulunmaktadır.

Leicester öğrencileri ve mezunları, üniversitenin sunduğu Kariyer Gelişim Hizmetleri gibi imkânlardan faydalanabilmektedir.

Kariyer Gelişim Hizmetleri, öğrencilere seçtikleri kariyer yolunda ihtiyaç duyacakları becerileri edinmelerinde destek olarak, çok çeşitli atölyeler ve uzman Kariyer Danışmanları ile birebir görüşmeler gibi bazı imkanlar sunar. Leicester Kariyer Gelişim Hizmetleri, 2017 yılında İşveren Katılımı alanında AGCAS Ödülüne layık görülürken üniversitenin kendisi de 2019'da TARGETJobs Ulusal Mezun İstihdam Ödülleri'nde En İyi Üniversite İstihdam Stratejisi ödülünün sahibi olmuştur.

Kariyer Festivali

Kariyer Gelişim Hizmetleri tarafından her yıl düzenlenen Kariyer Festivali etkinliği, öğrencilere işverenlerle tanışma ve etkileşimde bulunma fırsatları ve iş dünyası hakkında daha fazla bilgi edinme imkânları sunmaktadır. Geçtiğimiz yıllarda festivale katılan işverenler arasında Barclays Bank ve British Airways de bulunmaktadır.

Leicester Award Programı

Leicester Award, öğrencilerin kariyer gelişimlerine destek olan bir kişisel gelişim programıdır. Program sayesinde öğrenciler güçlü yanlarını ve deneyimlerini tartıp değerlendirme fırsatı bulur. Programı tamamlayan öğrenciler, gelecekteki kariyerlerine ve akademik hedeflerine dair derin içgörü edinmenin yanı sıra, gelecekteki işverenlerinin gözünde değerlerini bir kat daha artıracak aktarılabilir beceriler edinmektedir.

Show more +Show less -
6460
Uluslararası öğrenciler

United Kingdom: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
185th  / 1250

THE Dünya Sıralaması

Join us at University of Leicester
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet£1355

 • £474
  Konutlar
 • £559
  Yemek
 • £88
  Günlük Yaşam
 • £234
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?