Hemen destek alın arrow

hipchat Arayın ya da Online Yazışın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

University of Limerick

Ireland
Genel Bakış

Genel Bakış

Araştırma alanındaki üstünlüğüyle bilinen University of Limerick (UL), İrlanda'nın kalbinde yer alıyor. 2019 yılında Sunday Times Good University Guide tarafından İrlanda'da yılın üniversitesi seçilen okul, ayrıca Times Higher Education tarafından dünyanın en iyi 100 genç üniversitesi arasında gösterildi. 1972 yılında kurulan ve İrlanda'nın en iyileri arasında yerini alan okul, Araştırma Etkisi (THE) bakımından dünya çapında 35. sırada yer alıyor. Ayrıca En İyi Öğrenci Kampüsüne de sahip olan üniversite (Education Ireland Ödülleri 2019), öğrencilerine mükemmel bir öğrenim deneyimi sunuyor.

University of Limerick Fen ve Mühendislik Fakültesi, Kemmy İşletme Fakültesi, Eğitim ve Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Sanat, Beşeri ve Sosyal Bilimler Fakülteleri olmak üzere dört fakülteden oluşuyor. Geniş ve yemyeşil kampüsüyle eşsiz bir öğrenci deneyimi sunan okulun 15.000 kişilik öğrenci topluluğunda 2500 uluslararası öğrenci bulunuyor. Limerick, öğrencilerine kucaklayıcı ve sıcak bir ortamın yanı sıra, becerilerini geliştirebilecekleri birinci sınıf olanaklar sunuyor.

UL'nin İrlanda çapında en yüksek mezun istihdam oranlarına sahip olmasında, ülkede bir üniversite tarafından yürütülen en büyük yerleştirme programı ve uluslararası öğrenci değişim programını yürütüyor olması büyük rol oynuyor.

University of Limerick'te öğrenim görmek isteyen uluslararası öğrenciler, cömert burs imkânlarından da faydalanabiliyor. Bunlar arasında AB vatandaşı olmayan ve lisansüstü öğrenim görmek isteyen öğrencilere verilen 4.000 € tutarına kadar burslar da bulunuyor. Limerick'te yaşam giderlerinin hayli makul olması, başarılı kariyerler yaratmaları için ihtiyaç duydukları birinci sınıf UL eğitimini erişilebilir ve ekonomik kılıyor.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Yeni Programlar

University of Limerick, öğrencilerinin taleplerini karşılamak için akademik program kataloğunu sürekli yeniliyor. Yakın zamanda eklenenler arasında, Yapay Zeka, İş Analitiği, Veri Analitiği, Kamu Sağlığı, Kamu Yönetimi ve Spor Gazeteciliği alanlarında yüksek lisans programları bulunuyor.

Bu eklemeler, UL'nin sürekli yenilenen teknolojiye ayak uyduran ve öğrencilerine modern konularda eğitim veren dinamik yapısını yansıtıyor.

Yılın Üniversitesi

University of Limerick, Sunday Times Good University Guide tarafından İrlanda'da 2019'un Üniversitesi seçildi.

Sunday Times Good University Guide Editörü Alastair McCall, üniversitenin başarısını, ''Beş yıl içinde iki kez Yılın Üniversitesi seçilmek, büyük bir başarı. UL, ülkenin orta batısında bulunan şehrin hem de bölgenin merkezinde yer alıyor ve hem parlak beyinleri hem de kaynakları kendine çekiyor. İrlanda çapında en fazla rağbet gören mezunları yetiştiren okul, hem uygulamalı eğitimler hem de İrlanda ve dünya çapında 1600 işverenle birlikte yürütülen benzersiz işe yerleştirme ve staj programıyla öğrencilerini iş hayatına hazırlıyor'' sözleriyle yorumluyor.

McCall ayrıca, ''University of Limerick'in her yıl düzenlenen İrlanda Öğrenci Katılımı Araştırmasında ortaya koyduğu mükemmel sonuçlar, öğrencilerin hem mükemmel bir akademik itibara sahip olup hem de öğrencilerini de çok iyi hazırladığı iş dünyasıyla ilişki içinde olan bir kurumda öğrenim görmekten mutluluk duyduğunu gösteriyor'' diye ekliyor.

Show more +Show less -
video Bg

Öğretim Kalitesi

Son derece nitelikli ve deneyimli eğitmenlerin akademik ve sektörel tecrübelerini öğrencilere aktardığı University of Limerick, olağanüstü öğretim kalitesiyle tanınıyor.

Okul mükemmel öğretim kalitesiyle, Times Higher Education 2019 sıralamasında Avrupa çapında 51. sırada yer alıyor.

Ayrıca cana yakın bir öğretim kadrosu ve düşük mevcutlu sınıflara sahip olan okulda her öğrenci gelişimi için ihtiyaç duyduğu bireysel ilgiyi görebiliyor. UL'de eğitimin sektöre yönelik projelere odaklanması, öğrencilerin mezuniyetlerinden sonra kuracakları kariyerlere katkıda bulunuyor ve istihdam edilebilirliklerini artırıyor.

UL öğrencileri tarafından aldıkları eğitimin kalitesine olumlu etkide bulunan faktörler arasında yer alan tüm bu özellikler, okulun sıralamalardaki yerini ve neden öğrenci deneyiminin önemli öncelikler arasında kabul edildiğini açıklıyor.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

University of Limerick, kendi alanlarında birinci sınıf eğitim veren dört fakülteden meydana geliyor. Bunlar:

Fen ve Mühendislik Fakültesi:

Aşağıdaki bölümler çapında heyecan verici kariyer olanakları sunan saygın bir eğitim:

 • Bilgisayar Bilimleri ve Bilişim Sistemleri
 • Elektronik ve Bilgisayar Mühendisliği
 • Matematik ve İstatistik
 • Mühendislik Fakültesi
 • Tasarım Fakültesi
 • Doğal Bilimler Fakültesi

Sanat, Beşeri ve Sosyal Çalışmalar:

Eleştirel düşünme ve yaratıcılığı besleyen bu heyecan verici eğitim yuvasında aşağıdaki alanlarda öğrenim görmek mümkün:

 • Tarih
 • İrlanda Dünya Müzik ve Dans Akademisi
 • Hukuk
 • Siyaset ve Kamu Yönetimi
 • Modern Diller ve Uygulamalı Dilbilim Fakültesi
 • İngilizce, İrlandaca ve İletişim Fakültesi
 • Sosyoloji

Eğitim ve Sağlık Bilimleri Fakültesi:

Yüksek eğitim kalitesiyle bilinen altı bölümden oluşan, eşsiz bir ulusal birim topluluğu:

 • Lisansüstü Tıp Fakültesi
 • Hemşirelik ve Ebelik
 • Beden Eğitimi ve Spor Bilimleri
 • Eğitim Fakültesi
 • Yardımcı Sağlık Fakültesi
 • Psikoloji

Kemmy İşletme Fakültesi:

İtibarlı, dinamik ve yenilikçi fakülte aşağıdaki bölümlerde eğitim veriyor:

 • Muhasebe ve Finans
 • Ekonomi
 • Yönetim ve Pazarlama
 • Çalışma ve İstihdam Araştırmaları

Fakültelerin her birinde lisans, yüksek lisans ve doktora seviyesinde programların yanı sıra Genel Giriş Lisans Programları da sunuluyor. Giriş seviyesindeki programlar, öğrencilerin birinci sınıfın sonunda bir branş seçmeden önce, kayıtlı oldukları fakültenin eğitim verdiği alanda bir yıllık temel eğitim almalarına olanak tanıyor.

Show more +Show less -
Giriş Koşulları

Giriş Koşulları

University of Limerick'e giriş koşulları ülkeden ülkeye değişiklik gösteriyor olup öğrenci adaylarının kendileri için geçerli olan koşulları incelemeleri gerekir.

Ana dili İngilizce olmayan ülkelerden gelen öğrencilerin İngilizce seviyelerini kanıtlamaları şartı mevcuttur. İngilizce seviyesi, belirtilen testlerde belirlenen puanların alınmasıyla kanıtlanabilir. Bu testler aşağıdaki gibidir:

 • TOEFL: Kâğıt üzerinden sınav için 580, internet üzerinden sınav için 90 puan
 • IELTS (Akademik): Her alandan en az 6.0 almak kaydıyla en az 6.5 genel puan
 • Pearson Test of English (Akademik): Her alandan en az 61 almak kaydıyla en az 59 genel puan

Bazı programlar daha yüksek puan şartlarına ve farklı sınav seçeneklerine sahip olabilir. Öğrencilerin programlara özel gereklilikleri kontrol etmeleri önerilir.

University of Limerick'ten teklif almış olup İngilizce yeterlilik şartlarını sağlayamayan öğrenciler, kampüste yer alan UL Dil Merkezi'nde sunulan İngilizce hazırlık kurslarına katılabilir.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

University of Limerick, dünyanın dört bir yanından uluslararası öğrencilere çeşitli burs imkânları tanıyor. Birçoğu liyakat temelli olan bu burslar, akademik başarı gösteren öğrencilere veriliyor.

Burs tutarları yıllık 1500 ila 4000 € arasında olup başvuru yapılan programın türü ve başvuran öğrencinin notlarına göre değişiklik gösterir.

Bunlara ek olarak, AB vatandaşı olmayan ve lisansüstü öğrenim gören uluslararası öğrencilere özel, yıllık 4000 € tutarına kadar burslar da mevcuttur.

Yaşam giderlerinin oldukça makul olduğu bir şehirde konumlanan UL, yaşamak ve öğrenim görmek için uygun fiyatlı bir seçenek olarak da öne çıkıyor. Okul cömert burs ve finansman seçenekleriyle de öğrenimleri boyunca öğrencilerini olabildiğince destekliyor.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

University of Limerick, işverenler nazarında oldukça takdir gören bir eğitim sunuyor. 2018 yılı verilerine göre, UL mezunlarının %97'i mezuniyetlerini takip eden ilk altı ayda istihdam ediliyor. İrlanda çapında rakipsiz olan bu oranlar, UL diplomalarının saygınlığını bir kez daha ortaya koyuyor.

UL 2018 yılında Times Higher Education tarafından hem Kariyere Hazırlık hem de Mezun İstihdamı konularında tüm Avurpa çapında 3. sırada gösterildi. Üniversite, öğrencilerine iş dünyasının kapılarını açacak ve güçlü bir giriş yapmalarını sağlayacak sektörel bağlantılar ve işe yerleştirme olanakları da sunuyor. Öğrenciler UL'de sektörleriyle ilgili projelerde yer almaları ve geleceğe yönelik hareket etmeleri için teşvik ediyor.

University of Limerick mezunları yerel, ulusal ve uluslararası çapta birçok alanda lider pozisyonlarda yer alıyor ve öğrenimleri süresince geliştirdikleri becerileri kullanarak dünyada gerçek bir etki yaratıyor.

Show more +Show less -
2000
Uluslararası öğrenciler

Ireland: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
501st  / 1250

THE Dünya Sıralaması

Multicultural Campus
Why Choose UL
Join us at University of Limerick
Join us at University of Limerick
Plassey night at University of Limerick
King John's Castle - University of Limerick
Join us at University of Limerick
Bernal Building
Aeronautical Engineering
UL Students
Limerick Limerick Limerick
The University of Limerick (UL) was established in 1972 as the National Institute for Higher Education, Limerick and classified as the University of Limerick in 1989. It is an independent, internationally focussed university with over 11,600 students and 1,300 staff. UL is a young, energetic and enterprising university with a proud record of innovation in education and excellence in research and scholarship.

The university offers more than 70 undergraduate programmes across Arts, Humanities and Social Sciences, Education and Health Sciences, Science and Engineering and the Kemmy Business School. It also delivers a strong postgraduate offering with more than 100 taught postgraduate programmes to Doctoral and Post-doctoral level.

With strong links to business and industry, UL excels at translational research which aims to accelerate the practical application of academic research to benefit society. UL houses some of the most innovative and successful research centres in Ireland. The Nexus Innovation Centre is a growing community of international researchers and entrepreneurs which supports new businesses and the creation of jobs.

Known as ?Ireland?s Sporting Campus?, UL boasts Ireland?s first altitude training centre, an Olympic-sized swimming pool and the National Strength and Conditioning Centre. The new 3G pitches are the largest artificial grass development in Europe and the Sports Arena attracts more than 600,000 visitors each year.

The University is situated on a superb riverside campus of over 133 hectares with the River Shannon as a unifying focal point. Outstanding recreational, cultural and sporting facilities further enhance this exceptional learning and working environment. The University of Limerick campus is located 5km from Limerick City and 20km from Shannon International Airport.
https://images1.content-gbl.com/commimg/myhotcourses/institution/profile/myhc_300030_320px.jpg University of Limerick https://www.idp.com/turkey/universities/university-of-limerick/iid-ie-01151/

Ortalama toplam maliyet€1765

 • €713
  Konutlar
 • €651
  Yemek
 • €101
  Günlük Yaşam
 • €300
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin