Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

University of Limerick

Ireland
Genel Bakış

Genel Bakış

1972 yılında kurulan University of Limerick (UL), İrlanda'nın merkezinde yer alan, yüksek öğretim standardı ve araştırma çıktılarının kalitesi ile tanınan lider bir üniversitedir. UL, İrlanda'daki en iyi üniversitelerden biri haline gelmiş ve Times Higher Education sıralamasında araştırma etkisi açısından dünyada 35. sırada yer alarak Dünyanın En İyi 100 Genç Üniversitesi arasına girmiştir.

Üniversitenin Limerick kampüsü, nehir kenarındaki yerleşimler, park alanları ve açık yeşil alanlarla tamamlanmış, muhteşem peyzajlı 130 hektarlık bir alanda yer almaktadır. Üniversite, Fen ve Mühendislik Fakültesi, Eğitim ve Sağlık Bilimleri, Kemmy İşletme Okulu ile Sanat, Beşeri Bilimler ve Sosyal Bilimler olmak üzere dört akademik fakülteye dağıtılmış çok çeşitli lisans ve yüksek lisans programları sunmaktadır.

Üniversitenin tesisleri, 15.000 öğrenciden oluşan topluluğu içinde 2.500 uluslararası öğrencinin de dahil olduğu çok çeşitli bir öğrenci nüfusuna hitap etmektedir. Öğrencilerin becerilerini geliştirmeleri için birinci sınıf olanaklarla kapsayıcı ve sıcak bir ortam sunar.

UL, ülkedeki en büyük işe yerleştirme ve uluslararası değişim programlarını yürüten ve tüm İrlanda'da en yüksek mezun istihdam oranına sahip sektör odaklı bir kurumdur. Lisansüstü eğitim alan ve AB üyesi olmayan ülkelerden gelen öğrenciler için 4,000 EUR tutarına kadar olan ödüller de dahil olmak üzere uluslararası öğrenciler için önemli burs olanakları bulunmaktadır.

UL, 2019 yılında Sunday Times Good University Guide tarafından İrlanda'da Yılın Üniversitesi unvanına layık görülmüştür. Ayrıca düşük yaşam maliyetiyle tanınan Limerick, UL'yi dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerin gelecekteki kariyer beklentilerini artıracak birinci sınıf bir eğitim alabilecekleri erişilebilir ve uygun fiyatlı bir yer haline getirmektedir.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

University of Limerick, program içeriğinin doğru ve sektörün ve akademik çevrenin taleplerine uygun kalmasını sağlamak için sürekli olarak geliştirilmekte ve güncellenmekte olan kapsamlı bir derece programları yelpazesi sunmaktadır. Üniversite, müfredatının yüksek öğrenimin en ileri noktasında kalmasını sağlamakta ve öğretimin verilmesinde yeni ve gelişen teknolojileri benimsemektedir.

UL kısa bir süre önce etkileyici portföyüne İş Analitiği, Spor Gazeteciliği, Veri Analitiği, Halk Sağlığı, Yapay Zeka ve Kamu Yönetimi alanlarında yüksek lisans dereceleri gibi birçok yeni program eklemiştir.

University of Limerick, yıllık olarak düzenlenen İrlanda Öğrenci Katılımı Anketi'nde tarih boyunca çok başarılı olmuştur ve güzel Limerick kampüsünün geliştirilmesine sürekli olarak yatırım yaparak mükemmel bir akademik itibar kazanmıştır. 2020'de UL, en son İrlanda Eğitim Ödülleri'nde üst üste ikinci yıl için İrlanda'daki En İyi Öğrenci Kampüsü seçilmiştir ve "kampüs deneyiminin kalitesi" üniversitenin öğrencileri tarafından sık sık övülmektedir.

Show more +Show less -
video Bg

Öğretim Kalitesi

University of Limerick, son derece nitelikli ve geniş deneyime sahip akademik personel ekibi tarafından verilen olağanüstü bir eğitim kalitesi sunma konusunda ün kazanmıştır. Eğitmenler ve öğretim görevlileri, öğrencilerinin başarısına olan hevesleri ve bağlılıkları için övülür ve onların eğitimlerinde aktif rol alırlar. Birçok eğitmen yurtdışında yaşamış ve çalışmıştır ve dersler, seminerler ve hem grup hem de bireysel eğitim oturumları aracılığıyla paylaşabilecekleri zengin bir deneyim ve sektör anlayışına sahiptir.

2019 yılında üniversite, Times Higher Education sıralamasında yüksek öğretim kalitesi için Avrupa'da 51. sırada yer almıştır. UL'deki öğrenciler, eğitmenlerle bol miktarda bire bir iletişim ve eğitimlerine yönelik daha kişiselleştirilmiş bir yaklaşım sağlayan küçük sınıflardan yararlanır. Program içeriği sıklıkla sektörle ilgili ödevleri içerir, bu da öğrencilere mezuniyetten önce gerçek dünya iş deneyimini yaşama ve gelecekteki kariyerlerine hızlı bir başlangıç yapma olanağı verir. Bunlar, öğrenciler tarafından eğitim deneyimlerinde önemli olumlu faktörler olarak sıralanmakta olup üniversitenin mezunlarının olağanüstü istihdam edilebilirliğine katkıda bulunmaktadır.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

University of Limerick, çok çeşitli konu alanlarını ve yeterlilik sınıflandırmalarını kapsayan bir programlar portföyü sunan dört akademik tesisten oluşmaktadır. Bu uzman tesisler lisans, lisansüstü ve doktora düzeyinde programlar sunar. Her fakültenin ayrı ve özgün bir tarzı olmakla beraber aynı zamanda üniversitedeki diğer bölümler arasında çapraz işbirliği teşvik edilmektedir. Her bir bölümde sunulan konu alanları şunlardır:

Fen ve Mühendislik Fakültesi:

 • Bilgisayar Bilimleri ve Bilişim Sistemleri
 • Elektronik ve Bilgisayar Mühendisliği
 • Matematik ve İstatistik
 • Mühendislik Fakültesi
 • Tasarım Yüksek Okulu
 • Doğal Bilimler Fakültesi

Kemmy İşletme Fakültesi

 • Muhasebe ve Finans
 • Ekonomi
 • Yönetim ve Pazarlama
 • Çalışma ve İstihdam Araştırmaları

Eğitim ve Sağlık Bilimleri Fakültesi:

 • Lisansüstü Tıp Fakültesi
 • Hemşirelik ve Ebelik
 • Beden Eğitimi ve Spor Bilimleri
 • Eğitim Fakültesi
 • Yardımcı Sağlık Fakültesi
 • Psikoloji

Sanat, Beşeri ve Sosyal Çalışmalar:

 • Tarih
 • İrlanda Dünya Müzik ve Dans Akademisi
 • Hukuk
 • Siyaset ve Kamu Yönetimi
 • Modern Diller ve Uygulamalı Dilbilim Fakültesi
 • İngilizce, İrlandaca ve İletişim Fakültesi
 • Sosyoloji

Her bölüm ayrıca, öğrencilerin ikinci yıllarına başlamadan ve ana dallarında uzmanlaşmadan önce genel bir birinci yıl eğitimi aldıkları bir Ortak Giriş lisans programı sunmaktadır.

Show more +Show less -
Giriş Koşulları

Giriş Koşulları

University of Limerick'e kabul koşulları program bazında farklılık gösterir ve ayrıca önceki eğitimin tamamlandığı ülkeye bağlı olarak da bazı farklılıklar mevcuttur. Aday öğrencilerin, kısa bir yazı veya portföy gibi herhangi bir ek başvuru materyali ile ilgili ve özel program gereklilikleri hakkındaki tüm ayrıntılar için üniversitenin web sitesini ziyaret etmeleri önerilir.

İngilizce konuşulmayan ülkelerden başvuran öğrencilerin İngilizce dil yeterliliğini kanıtlamaları gerekecektir. Aşağıdakiler dahil çeşitli farklı değerlendirme sistemleri kabul edilmektedir:

 • IELTS (Akademik): Her alandan en az 6.0 almak kaydıyla en az 6.5 genel puan
 • TOEFL: Kâğıt üzerinden sınav için 580, internet üzerinden sınav için 90 puan
 • Pearson Test of English (Akademik): Her alandan en az 61 almak kaydıyla en az 59 genel puan

University of Limerick'ten teklif alan ancak ilgili İngilizce dil standardını karşılamayan öğrenciler, programları başlamadan önce iyi bir şekilde hazırlandıklarından emin olmak için UL Dil Merkezinde bir dönem öncesi İngilizce kursu alabilirler.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

University of Limerick, bir derece programında öğrenim görme kararının önemli bir finansal yatırım olabileceğinin farkındadır ve hem yerli hem de uluslararası öğrencilerin yararlanabileceği çok çeşitli burslar sunarak tüm öğrencilerini desteklemeye kendini adamıştır.

Burslar hem başarıya dayalı hem de ihtiyaç temelli kriterlere göre sunulmaktadır. Çoğunluğu, akademik mükemmellik sergileyen ve derece programlarında başarılı olmayı arzulayan öğrencilere verilir ve çalışkan öğrenciler için eğitim maliyetini destekleyecek bir fırsattır.

Burslar, başvurulan programa ve başvuran öğrencinin notlarına bağlı olarak yıllık 1.500 EUR ile 4.000 EUR arasında değişen tutarlarda verilmektedir. AB üyesi olmayan ülkelerden gelen lisansüstü öğrencileri ve uluslararası öğrenciler de 4.000 EUR tutarına kadar olan burslara başvurabilirler. Uygun adayların, önemli tarihleri ve son başvuru tarihlerini kontrol etmek için üniversitenin web sitesini ziyaret etmeleri önerilir.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

University of Limerick'de eğitim almanın en büyük faydalarından biri, mezun istihdamındaki başarısıdır. İşverenler üniversiteye büyük saygı duymakta ve bir derece programının tamamlanması mezunları son derece cazip kılmaktadır. 2018'de UL, yüzde 97'lik bir mezun istihdamı elde etmiş ve bu oldukça yüksek oran sayesinde hem İrlanda hem de Birleşik Krallık ortalamasında önemli bir gelişme kaydetmiştir.

Aynı yıl, Times Higher Education, UL'yi hem Mezun İstihdam Edilebilirliği hem de Kariyer Hazırlığı için Avrupa'da 3. sırada derecelendirerek üniversitede eğitim almanın birçok mezuna sağladığı katma değeri vurgulamıştır. Üniversite, mezun olduktan sonra rekabetçi istihdam pozisyonlarına sorunsuz ve kendinden emin bir geçişi destekleyen işe yerleştirme fırsatları sunarak mevcut ve gelecekteki sektörlerle bağlantılar kurmak için sıkı bir şekilde çalışmaktadır.

University of Limerick, hem ulusal hem de uluslararası düzeyde çok çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren geniş bir mezunlar topluluğuna sahiptir. Birçoğu, dünyada olumlu ve ilerici bir etki yaratmak üzere üniversitede kazandıkları bilgi, beceri ve deneyimlerini kullanarak önde gelen profesyonel rollerde çalışmaktadır.

Show more +Show less -
2000
Uluslararası öğrenciler

Ireland: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
601st  / 1250

THE Dünya Sıralaması

Multicultural Campus
Why Choose UL
Join us at University of Limerick
Join us at University of Limerick
Plassey night at University of Limerick
King John's Castle - University of Limerick
Join us at University of Limerick
Bernal Building
Aeronautical Engineering
UL Students
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet€1747

 • €696
  Konutlar
 • €650
  Yemek
 • €101
  Günlük Yaşam
 • €300
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?