Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

University of Lincoln

United Kingdom
Genel Bakış

Genel Bakış

Kraliçe II. Elizabeth tarafından açılışından bu yana, 135 ülkeden oluşan çok kültürlü bir geçmişe sahip 100.000'in üzerinde öğrenci Lincoln'de eğitim görmeyi tercih etmiştir.

Ve bu öğrenciler, birçok ulusal ve uluslararası lig tablosunda ve ankette ödüllendirilen mükemmelliğe ciddi bir şekilde odaklanan üniversitenin yaptığı her şeyin merkezinde yer almaktadır. Üniversite, 2021 Times Higher Education (THE) Genç Üniversiteler Sıralaması'nda dünyanın en iyi 150 üniversitesi arasında yer almıştır.

İngiltere'nin East Midlands bölgesinde bulunan Lincoln, öğrencilerin M.Ö. 300'e kadar uzanan bir tarihle birlikte yaşayabileceği büyüleyici bir yerdir. Avrupa'nın en güzel katedrallerinden biri, çeşitli mağaza ve barlar ve ödüllü Brayford Pool Kampüsü ile keşfedilecek çok şey mevcuttur. Lincoln Kalesi'ne ev sahipliği yapar ve kent, Sör Isaac Newton ve Margaret Thatcher gibi önemli tarihi şahsiyetlerin doğum yeridir.

Üniversite, modern, öğrenci odaklı bir ortam yaratmak için 2001'den beri 300 milyon GBP'nin üzerinde yatırımla unutulmaz bir öğrenci deneyimi sunuyor.

Üniversitenin en son mezunlarının %91'i, programlarını bitirdikten sonraki 15 ay içinde istihdam edilmiş veya ileri eğitimlerine devam etmiştir. Ayrıca, %70'ten fazlası yüksek nitelikli işlere girmiştir (2017/18 Mezun Sonuçları çalışması).

Kurumun endüstriyle olan güçlü bağlantıları sayesinde Lincoln mezunları, Rolls-Royce, BBC, HSBC ve Siemens gibi çok uluslu şirketlerde çalışmaya başlamıştır.

Üniversite, günümüzde toplumun karşılaştığı en ciddi sorunlardan bazılarını ele alan araştırmalar yapmaktadır. Lincoln'de yürütülen araştırmaların yarıdan fazlası, Araştırmada Mükemmellik Çerçevesi tarafından dünya lideri veya uluslararası düzeyde mükemmel olarak sınıflandırılmıştır.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Lincoln, modern bir üniversite olarak her zaman öğrencilerin yaşam kalitesini iyileştirmeye, yeni nesil liderler yetiştirmeye ve dünyayı olumlu yönde etkilemeye çalışmaktadır. Bu nedenle, yeni yatırımlarıyla, yerel ve küresel toplulukları geliştiren ortaklıkları ve projeleriyle sık sık manşetlere çıkmaktadır.

Üniversite, yeni yetenekler geliştirmek ve deneyimlerinden yararlanmak için bölgesel işletmelerle düzenli olarak yeni anlaşmalar yapmaktadır. SRC UK ile yakın zamanda duyurulan ortaklık bunlardan biridir. SRC UK, istihbarat görevi verilerine bakan ve kaynakları paylaşmak ve mezunlar için daha fazla istihdam fırsatı yaratmak üzere üniversitenin bilim departmanlarıyla yakın işbirliği içinde çalışabilen bir işletmedir.

University of Lincoln, Tarımsal Gıda Robotları alanında dünyanın ilk Doktora Eğitim Merkezi'ni (CDT) açmıştır. Merkez, University of Lincoln tarafından University of Cambridge ve University of East Anglia ile işbirliği içinde kurulmuştur.

Tarımsal gıda robotları alanındaki yeni ileri düzey eğitim merkezi, milyonlarca İngiliz Sterlini değerindeki fon ödülü sayesinde, küresel gıda ve tarım sektörleri için şimdiye kadarki en büyük Robotik ve Otonom Sistemler (RAS) uzman ekibini oluşturacaktır.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

University of Lincoln, hem öğretim kalitesi hem de öğrenciler için genel deneyimi ile ünlüdür. Bu itibar, 2020 QS Stars sıralamasında genel puanda beş yıldız ile ödüllendirilmenin yanı sıra 2017'de Ulusal Öğretimde Mükemmellik Çerçevesi'nde mümkün olan en yüksek ödül olan altın derece de dahil olmak üzere çeşitli ödüller ve lig tablosu listeleri tarafından tanınmaktadır.

Öğrencilerin başarısı, öğretim kalitesinin puanlanmasında temeldir ve üniversite, Ulusal Öğrenci Anketi'ne göre, öğrenci memnuniyeti açısından Birleşik Krallık'taki en iyi 20 ana üniversite arasında yer almıştır. Bu, öğrencilerin tümüyle memnun oldukları bir eğitimle derecelerini aldıklarını, aynı zamanda öğrenmekten keyif aldıklarını göstermektedir.

Kadrolu öğretim üyelerinin uzmanlığının yanı sıra, birçok konu alanında misafir öğretim görevlilerinden de faydalanılır. İlgili eğitim alanlarındaki liderler, öğrencilerin gelecekteki kariyer yollarında kendilerini neyin beklediğini daha iyi anlamalarına yardımcı olan ilgi çekici, ilham verici konuşmalar sunmaktadır.

Önceki konuşmacılar arasında Royal Bank of Scotland'ın o tarihteki CEO'su olan Ross McEwan, Kraliyet Astronomi Topluluğu eski başkan yardımcısı Profesör Don Kurtz ve Spacecraft yapı mühendisi Abbie Hutty bulunmaktadır.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

University of Lincoln'de programlar farklı okullarda gruplandırılmıştır ve bunlar da üniversitenin ana departmanlarını oluşturan dört fakülteden birinde yer almaktadır.

Sanat Fakültesi, yaratıcılıklarını keşfetmek isteyen veya beşeri bilimlere ilgi duyan öğrenciler için çok çeşitli lisans ve lisansüstü eğitim seçeneklerine sahiptir. Fakülte, Tasarım Okulu, İngilizce ve Gazetecilik Okulu ile Tarih ve Miras Okulu'na ev sahipliği yapmaktadır.

Fen Fakültesi, hem lisans hem de lisansüstü öğrencileri için son teknoloji eğitim programları ile çok çeşitli modern programlara ev sahipliği yapmaktadır. Okullar, Kimya, Mühendislik, Eczacılık ve Bilgisayar Bilimleri gibi birçok programı kapsamaktadır.

Sosyal Bilimler Fakültesi, Lincoln'ün prestijli Hukuk okulunun yanı sıra sosyal bilimlere özel diğer okulları kapsamaktadır. Eğitim, psikoloji ve sosyal hizmetler, bu alanda öğrencilere sunulan konulardır.

Son olarak, Lincoln Uluslararası İşletme Okulu, girişim, pazarlama, turizm, finans ve daha birçoğu dahil olmak üzere çeşitli konu alanlarını kapsayan çeşitli işletme derecelerinde uzmanlaşmıştır.

Show more +Show less -
Giriş Koşulları

Giriş Koşulları

University of Lincoln'de okumak için giriş koşulları, seçilen programa göre değişmektedir. Eşdeğer olarak, Birleşik Krallık'taki öğrencilerin en az üç A-Level yeterliliğini veya benzer seviyede diploma programlarını başvuru için gerekli minimum notlarla tamamlamaları beklenmektedir.

Uluslararası öğrenciler, Birleşik Krallık öğrencilerinin eğitim düzeyine eşdeğer bir lise eğitimine dair kanıt sağlamalıdır. Bunun yanı sıra, tüm dersler İngilizce olarak verildiği için uluslararası öğrenciler İngilizce de konuşabilmelidir. Hiçbir modülde 5.5'in altında olmamak üzere, en az IELTS 6.0 genel puanı gerekmektedir. Üniversite ayrıca çok çeşitli alternatif yeterlilikleri de IELTS sınavına eşdeğer olarak kabul etmektedir.

Yeterliliklerinin Lincoln'de eğitim almak için gerekli kriterleri karşılayıp karşılamadığından emin olmayan öğrenciler, seçtikleri konu alanı hakkında daha fazla bilgi edinmek ve başvuruda başarılı olmak için yerine getirilmesi gerekenleri öğrenmek için üniversiteyle iletişime geçebilir.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

University of Lincoln'de öğrencilerin öğrenim ücretlerini yıllık olarak ödemeleri gerekir, ancak bu ücretler tercihe göre yıl boyunca taksitler halinde de ödenebilir. Ücretler, seçilen programa, eğitimin süresine ve programın tam zamanlı veya yarı zamanlı olmasına bağlı olarak değişmektedir.

Öğrencilerin programlarını finanse etmek için yardım alabilecekleri çeşitli yollar mevcuttur. Üniversitede ve Öğrenci Birliği içinde çeşitli iş olanakları bulunur ve destek hizmetleri bütçe belirleme konusunda tavsiyeler verebilir. Bu işler, ders saatlerine göre ayarlanabilir ve öğrencilerin geçim masraflarını karşılamak için para kazanırken rahatça çalışabilmelerini ve öğrenebilmelerini sağlar.

Öğrenciler için çeşitli ödüller ve burslar da mevcuttur. Bunlardan bazıları otomatik olarak belirli öğrenci gruplarına sunulmakta olup diğerleri için başvuru yapılması gerekmektedir. Birçoğu özel olarak uluslararası öğrencilere de açıktır. Başvuruda bulunmak isteyen öğrenciler, üniversitenin web sitesinden burslar veya ödüller hakkında daha fazla bilgi edinebilirler.

Show more +Show less -
Mezun Sonuçları

Mezun Sonuçları

University of Lincoln, öğrencilerinin mükemmel kariyer hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmaktan gurur duymakta ve onların geleceklerine hazırlanmalarına yardımcı olacak çeşitli farklı kariyer hizmetleri sunmaktadır. 2017/18 Mezun Sonuçları çalışmasına göre, üniversitenin en son mezunlarının %91'i, programlarını bitirdikten sonraki 15 ay içinde istihdam edilmiş veya ileri eğitimlerine devam etmiştir. Ayrıca, %70'ten fazlası yüksek nitelikli işlere girmiştir.

Üniversite, mezunların istihdam edilebilirliğini daha da artırmak için çeşitli yöntemlere ve destek araçlarına sahiptir. Kariyer ve İstihdam ekibi, kariyer tavsiyeleri, CV oluşturma, mülakat teknikleri ve daha fazlası için bire bir görüşmeler sunarak beceri ve deneyimin artırılması üzerine çeşitli oturumlar düzenler.

Üniversitenin birçok yerel işletmeyle bağlantıları mevcuttur bu da yeteneklerin özellikle gerekli pozisyonlar için yetiştirilmesine yardımcı olmakta ve öğrencilere programları boyunca ağ oluşturma imkanı vermektedir.

Show more +Show less -
1680
Uluslararası öğrenciler

United Kingdom: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
401st  / 1250

THE Dünya Sıralaması

International Study at the University of Lincoln
Campus Life
At the university
Students at the campus
Student Speak-Karen Acosta
Take Time and Discover Lincoln
Campus
Campus
Student Life
Open day
Students at the campus
At the university
At the university
At the university
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet£1355

 • £474
  Konutlar
 • £559
  Yemek
 • £88
  Günlük Yaşam
 • £234
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?