Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

University of Liverpool

United Kingdom
Genel Bakış

Genel Bakış

Saygın Russell Group'un kurucu üyesi olan University of Liverpool'un gururlanacağı pek çok şey vardır. Şu anda Complete University Guide UK 2020'da 28. sırada yer alan üniversite, istikrarlı bir şekilde dünya çapındaki en iyi 200 üniversite arasında sıralanmaktadır (THE 2020, QS 2020, ARWU 2020).

Üniversite mezun istihdam edilebilirliği için Russell Group bünyesinde ilk sırada olup, Liverpool mezunlarının %94'ü mezuniyetten sonraki altı ay içinde profesyonel çalışma hayatına başlamakta veya ileri eğitime devam etmektedirler. Mezunlar ayrıca, mezuniyetten beş yıl sonra, Kuzeybatı bölgesindeki diğer üniversitelere kıyasla en yüksek ikinci maaşları almıştır (LEO 2017).

Her daim kampüsünü geliştirmek için çalışan üniversite, kampüsü ve akademik tesisleri için 1 milyon GBP tutarında yatırım yapıyor. Bir fitness merkezinden gece kulübüne ve dönem boyunca 7/24 açık kütüphanelere kadar çok sayıda kampüs içi aktivite mevcuttur.

Öğrenci Birliği, NUS Awards 2016'da ülkenin en iyisi seçilmiştir. Okulun 250'den fazla spor kulübü ve öğrenci topluluğu öğrencilere yeni aktiviteler deneyimlerden arkadaş edinebilecekleri keyifli olanaklar sunuyor.

Liverpool yaşamak için ucuz bir şehirdir ve 2018'de ''en iyi şehir hayatı'' için Whatuni Student Choice Awards ödülünü kazanmıştır. Beatles'ın doğum yeri olan Liverpool, ders dışında da herkesin keyif alabileceği canlı bir kültür sahnesine, sayısız mağazalara ve barlara, klüplere, müzik mekanlarına, festivaller ve yemek seçeneklerine sahiptir.

Üniversitenin geniş uluslararası öğrenci topluluğunu, her yıl burada öğrenim görmek için 130'un üzerinde ülkeden gelen 8000'den fazla öğrenci oluşturuyor. Uluslararası öğrenciler, ayrıca Çin, Avustralya, Kanada, ABD ve Avrupa gibi ülkelerde mevcut çok sayıdaki denizaşırı eğitim fırsatını değerlendirmeleri için teşvik edilmektedirler.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

University of Liverpool, Eylül 2021'de iki yeni yüksek lisans programı başlatacaktır.

Sürdürülebilir Miras Yönetimi Yüksek Lisans

Liverpool Mimarlık Okulu, sürdürülebilir miras kuramı ve uygulaması üzerine disiplinlerarası bir program başlatmaktadır. Bu yeni program, Tarihi Binaları Koruma (IHBC) Enstitüsü tarafından tam onaylı olup, Uluslararası Anıtlar ve Sit Alanları Konseyi'nin (ICOMOS) akademik ilkelerini takip eder.

300 yıllık tarihi yansıtan çeşitli mimari tarzlarını kapsayan, listede yer alan 2500'ün üzerinde bina ve kentsel peyzaj ile Liverpool şehir olarak başlı başına UNESCO Dünya Miras Alanı olup bu yeni programda öğrenim görmek için mükemmel bir yerdir.

Üniversite, çeşitli uzman miras kuruluşları ve araştırmacılarıyla ortaklığa sahiptir dolayısıyla öğrenciler, üniversitenin araştırma çıktılarını güçlendirmenin yanı sıra öğrenim kapsamını genişletmek ve mezunlarının istihdam edilebilirliğini arttırmak için tasarlanan, Birleşik Krallık ve yurtdışında pratiğe dayalı yerleştirme imkânlarından faydalanacaktır.

The Beatles Yüksek Lisansı: Müzik Endüstrisi ve Mirası

Bu yeni yüksek lisans programı, The Beatles'ın müzik ve hikâyesinin yerel, bölgesel ve uluslararası medya, turizm ve miras sektörlerini kapsayan yaratıcı ve kültürel sanayilerle nasıl bütünleştiğini keşfederek grubun kültürel mirasını ve tarihi önemini ele alır.

Bu dinamik ve heyecan verici yeni Yüksek Lisans programı, üniversitede 22 milyon GBP yatırım yapılan öğrenim ve performans tesisi olan Yoko Ono Lennon Centre'ın açılışı ile paralel olarak başlatılacaktır. Bu merkez, öğrencilere 600 koltuk kapasiteli konferans salonu ve 400 koltuk kapasiteli konser salonuna ev sahipliği yapan dünya standartlarında bir ortam sunacaktır.

Öğrenciler, programı Liverpool Beatles turizm sektörü ile işbirliği aracılığıyla keşfedecek olup Beatles'ın oluşumunda ve ilk yıllarında büyük öneme sahip olan Liverpool ve Merseyside genelinki sahne ve mekânları ziyaretin yanı sıra misafir konuşmacıların gerçekleştireceği konferans ve atölyelerden oluşan bir programdan yararlanacaktır.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Dokuz Nobel Ödüllü üyesine sıkı sıkı bağlı olan University of Liverpool, seçkin araştırma çalışmaları ve eğitimi ile ünlüdür. Sahip olduğu birinci sınıf tesisler ve sağladığı mükemmel destek, dünyanın en iyi 200 üniversitesi arasına girmesine yardımcı olan faktörlerdir.

Üniversite, dünyanın en büyük sorunlarından bazılarını ele alan öncü araştırmalarla ilgilenmektedir.Öğretim, alanlarında ilham veren, yenilik ve keşif konusunda ön planda yer alan uzmanlarca verilmektedir.

Öğrenciler üniversitenin dünya çapındaki araştırma ortaklıklarından yararlanabilirler. Ders kitaplarının, amfilerin ve dersliklerin ötesinde düşünmek ve yaşadıkları dünyaya fayda sağlamak için öğrendiklerini uygulamak üzere yetkilendirileceklerdir. Öğrencilerin saygın bir kurumdan derece alarak ve çeşitli akademik, mesleki ve sosyal becerilerle üniversiteden mezun olmaları onlara mezun iş piyasasında avantaj sağlayacaktır.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

University of Liverpool'da üç ana fakülte tarafından sağlanan çok sayıda eğitim seçeneği mevcuttur.

Sağlık ve Yaşam Bilimleri Fakültesi beş okula ve üçü öğretme ve öğrenmeye öncülük eden ve beşi de araştırma faaliyetleri yürüten sekiz enstitüye sahiptir.

 • Tıp Okulu
 • Diş Hekimliği Okulu
 • Sağlık Bilimleri Okulu
 • Yaşam Bilimleri Okulu
 • Psikoloji Okulu
 • Klinik Bilimler Enstitüsü
 • Yaşam ve İnsan Bilimleri Enstitüsü
 • Veterinerlik Enstitüsü
 • Yaşlanma ve Kronik Hastalıklar Enstitüsü
 • Enfeksiyon ve Küresel Sağlık Enstitüsü
 • Bütünleyici Biyoloji Enstitüsü
 • Psikoloji, Sağlık ve Toplum Enstitüsü
 • Translasyonel Tıp Enstitüsü

İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi aşağıdakilere ev sahipliği yapmaktadır:

 • Sanat Okulu
 • Tarih, Dil ve Kültür Okulu
 • Hukuk ve Sosyal Adalet Okulu
 • University of Liverpool Yönetim Okulu (ULMS)

Fen ve Mühendislik Fakültesi aşağıdakilerden oluşur:

 • Elektrik Mühendisliği, Elektronik ve Bilgisayar Bilimleri Okulu
 • Mühendislik Okulu
 • Çevre Bilimleri Okulu
 • Fiziksel Bilimler Okulu.

Üniversite aynı zamanda yenilikçi araştırmalar yapmak ve endüstri için devrim niteliğinde yeni malzemeler yaratmak için kampüste bir Malzeme İnovasyon Fabrikası kurmak üzere hükümet ve Unilever ile birlikte 65 milyon GBP yatırım yapmıştır.

Show more +Show less -
Giriş Koşulları

Giriş Koşulları

Farklı bir eğitim sistemine sahip ülkelerden gelen öğrencilerin, bir Birleşik Krallık derecesine başlamadan önce ek hazırlığa ihtiyaçları olabilir. Kaplan's University of Liverpool International College (UoLIC), kampüste bulunan yepyeni ''yaşa ve öğren'' tesislerinde çeşitli hazırlık programları sunuyor. İlgili pathway programını başarıyla tamamlayan öğrenciler, Üniversitede seçtikleri programa kabul garantisi kazanmaktadır.

Lisans öğrencileri için Pathway Programları:

 • İşletme, Hukuk ve Sosyal Bilimler Hazırlık Sertifikası
 • Fen ve Mühendislik Hazırlık Sertifikası

Lisansüstü öğrencileri için Pathway Programları:

 • İşletme, Hukuk ve Sosyal Bilimler Yüksek Lisans Öncesi Programı
 • Fen ve Mühendislik Yüksek Lisans Öncesi Programı

Üniversite, lisans kayıtlarında bir takım uluslararası yeterlilikleri kabul etmektedir. Öğrencilerin ülkelere özel giriş koşulları hakkında daha fazla bilgi almak için üniversitenin web sitesini ziyaret etmeleri gerekir.

Ders ağırlıklı yüksek lisans programları için, uluslararası öğrencilerin genellikle Birleşik Krallık lisans derecesine eşdeğer bir yeterlilik sahibi olmaları gereklidir. MPhil/PhD programları için, uluslararası öğrenciler bir miktar araştırma deneyiminin yanı sıra bir yüksek lisans yeterliliğine ya da yüksek not ortalaması ile tamamlanan bir lisans derecesi eşdeğerine sahip olmalıdırlar.

Öğrenciler ayrıca İngilizce dil şartlarını yerine getirmek zorundadırlar. Lisans eğitimi için konuşma, yazma, dinleme ve okuma bölümlerinde en az CEFR B2 seviyesi gerekmektedir.

Öğrenciler İngilizce dil şartlarını karşılamıyorlarsa, üniversitenin İngilizce Dil Merkezi, öğrencilerin seçtikleri üniversite programında yerlerini almaları için İngilizce dil becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmak üzere Dönem Öncesi Akademik Amaçlı İngilizce (EAP) programları düzenlemektedir.

Show more +Show less -
Tesisler

Tesisler

University of Liverpool'un tüm öğrencileri otomatik olarak Öğrenci Birliği'ne üyedir. Öğrenci Birliği tavsiyeler, gönüllülük fırsatları ve katılabilecekleri 200'den fazla dernek ve kulüp dahil herkese uygun bir seçeneğe sahiptir.

Sport Liverpool, mükemmel spor tesisleriyle tanınmaktadır ve herkesin yararlanabileceği seçenekler mevcuttur. Hokey, badminton, futbol, masa tenisi, basketbol, netball ve daha birçok alanda ligler düzenlenmektedir.

Spor ve Fitness Merkezi şunları içerir:

 • 25 metre yüzme havuzu ve sığ havuz
 • İki spor salonu
 • Dört squash kortu
 • Dans ve spinning stüdyoları
 • Bouldering (kaya tırmanış) duvarı
 • Sports Cafe
 • Kapsamlı bir spor salonu ve fitness süiti
 • Çok amaçlı fitness odası
 • Ağırlık antrenmanı tesisleri
 • Spin, pilates, HIIT, body pump, body balance ve grit dahil olmak üzere organize grup egzersiz sınıfları.

Öğrenme kaynakları

Sydney Jones ve Harold Cohen kütüphanelerinin her ikisi de dönem boyunca haftada 7 gün, günde 24 saat açıktır ve şunları içerir:

 • İki milyon kitap
 • 65.000 elektronik dergi ve büyük veritabanlarının çoğuna online erişim
 • Akademik e-kitaplar, raporlar ve konferans bildirileri dahil olmak üzere 680.000 modern elektronik kitap.

Konaklama seçenekleri

Üniversitede çok çeşitli konaklama seçenekleri bulunmaktadır. Üniversitede konaklama iki ayrı lokasyonda sağlanıyor. Öğrencilere kampüs dışında yeşil bir banliyöde bulunan ve yakın dönemde yeniden dekore edilen Greenbank Öğrenci Köyünde ya da kampüs içinde ve modern konaklama seçenekleri sunuluyor.

Ayrıca, online öğretme ve öğrenme faaliyetlerini destekleyen Virtual Interactive Teaching at Liverpool (VITAL) bulunmaktadır.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

University of Liverpool, uluslararası öğrencilere başarıya dayalı ödülleri, ülkeye özel ve konu alanına özel bursları kapsayan çok sayıda burs ve ödül sunmaktadır. Bu burs ve ödüller şunları içerir:

Rektör Yardımcısı Uluslararası Başarı Bursu

A level sınavlarında (veya eşdeğeri) AAB ve üstü elde eden yeni uluslararası öğrencilere, lisans düzeyindeki ilk yıllarında 2.000 GBP öğrenim ücreti indirimi uygulanmaktadır.

A level sınavlarında (veya eşdeğeri) A*AA elde eden öğrencilere 2,500 GBP öğrenim ücreti indirimi verilecektir. First-Class (Birinci Sınıf onur) derecesi veya eşdeğeri elde eden yüksek lisans öğrencilerine 2.500 GBP öğrenim ücret indirimi sağlanacaktır. Bu burs sadece klinik olmayan derecelerde okuyan öğrenciler içindir.

Commonwealth Lisansüstü Bursu

Bir Commonwealth ülkesinden gelen lisansüstü öğrencilerine 2.000 GBP öğrenim ücreti indirimi verilecektir. Bu burs herhangi bir konu alanından bağımsızdır.

First Class (Birinci Sınıf) Bursu

Klinik olmayan programlardaki uluslararası öğrenciler, %70 birinci sınıf onur derecesi ortalamasını elde etmeleri ve bu ortalamayı korumaları halinde, sonraki her bir eğitim yılı için 1000 GBP ücret indirimi almaktadırlar.

Show more +Show less -
8192
Uluslararası öğrenciler

United Kingdom: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
178th  / 1250

THE Dünya Sıralaması

At University of Liverpool
At University of Liverpool
At University of Liverpool
At University of Liverpool
At University of Liverpool
At University of Liverpool
At University of Liverpool
At University of Liverpool
At University of Liverpool
At University of Liverpool
At University of Liverpool
At University of Liverpool
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet£1355

 • £474
  Konutlar
 • £559
  Yemek
 • £88
  Günlük Yaşam
 • £234
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?