Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

University of Northern British Columbia

Canada
Genel Bakış

Genel Bakış

UNBC'de sadece bir rakam değil sıkı bir topluluğun bir parçası olursunuz. Kanada'nın en iyi küçük üniversitelerinden ve en iyi araştırma üniversitelerinden biri olan UNBC'nin akademisyen ve personeli, öğrencilere bireysel bir öğrenim deneyimi sunarken akademik mükemmelliyet için çalışır. Kurum aynı zamanda, herkes için daha sürdürülebilir bir gelecek için öncülük etmenin öneminin bilindiği Kanada'nın Çevre Dostu Üniversitesi (Canada's Green University™) olarak bilinir.

Küresel ölçekte en iyi genç üniversiteler arasında 201. sırada (Times Higher Education Young University Rankings) yer alan UNBC, uluslararası öğrenciler genelinde popüler bir hedeftir. ‘Tüm yaşam biçimlerine saygı duyma' olarak çevrilen sloganı ‘'En Cha Huná' üniversitenin akademik özgürlük ruhunu, başkalarına duyduğu saygıyı ve farklı perspektiflerden bakma isteğini yansıtır.

Kariyer odaklı eğitim

Britanya Kolumbiyası'nın göz alıcı tabiatında yerleşik olan UNBC kapsayıcı, bireysel, uygulamalı ve yarının liderlerini geliştirmeye odaklı bir öğrenci deneyimi sunar. Geniş program seçenekleri, öğretimi sınıf ortamının ötesine taşıyan ödüllü akademik personel tarafından sunulur.

Öğrenciler, pek çok faydalı öğrenim deneyiminde yer alır. Akranları ve profesörlerle yakından çalışır, araştırma projelerine katılır ve geniş çaplı bir destek alırlar ayrıca işe yerleştirme fırsatları aracılığıyla istihdam imkânlarını arttırırlar. Çeşitliliklerle dolu öğrenim ortamı, destekleyici ve kapsayıcıdır ve akademik başarıyı takdir eder.

Prince George, Kuzey BC

UNBC öğrencilerinin tamamı, Kanada'nın sunduğu sayısız fırsatlara erişim sağlar. Ana kampüsteki öğrenciler, hemen yakınlarında çok sayıda açık hava etkinliği sunan, göz alıcı Rocky Mountains manzaralarına sahiptir. Prince George, herkes için olanaklar sunan ve yılın 299 gününün güneşli geçtiği Kuzey BC'deki en büyük şehirdir. Her köşesinde göllerin ve yakınında alp disiplini kayak imkânının bulunduğu bu şehir canlı restoranlara, çok sayıda parka, iki junior hokey takımına ve hareketli bir kültür ve sanat ortamına ev sahipliği yapar.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Yeni mühendislik programları

UNBC, inşaat mühendisliği ve çevre mühendisliği alanlarında iki yeni heyecan verici lisans programı sunar. Her iki program da öğrencileri, sorumlu bir gelişim ve altyapıya odaklı bir kariyer için gereken uzmanlık bilgileri ve becerileriyle donatır.

Mühendislik Fakültesi'nde, Wood Innovation Design Centre (Ahşap İnovasyon Tasarım Merkezi) ve Wood Innovation Research Laboratory (Ahşap İnovasyon Tasarım Laboratuvarı) dahil olmak üzere modern tesisler bulunur. Bu öğrenim ortamlarının her ikisi de inşaat sürecinde yenilikçi, yenilebilir kaynak kullanımları ve karbon emisyonlarını azaltma girişimleri ile dünya çapında tanınır.

Uluslararası-odaklı Küresel Alan (Global Lounge)

Global Lounge adlı bu yeni alan, uluslararası öğrencileri düşünerek tasarlanmış bir kampüs alanıdır. Rahat ve modern bir ortam olan bu alan 7/24 açıktır. Sınıf arkadaşları ile görüşmek, rahatlamak ve sinema salonunun tadını çıkarmak için ideal bir yerdir.

UNBC'nin COVID-19 önlemleri

Üniversite, koronavirüs pandemisinin beraberinde getirdiği zorluklara hızlı bir şekilde uyum sağlamıştır. Yeni öğrenciler, bu kurumda sıkı sağlık ve güvenlik prosedürlerinin uygulandığından emin olabilirler. UNBC, Eylül 2021'de yüz yüze derslere başlama planı üzerinde çalışmaktadır.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

UNBC, araştırma ve deneysel öğrenim girişimleri aracılığıyla benzersiz öğrenim imkânları sunan nispeten küçük bir üniversitedir. 8/1'lik öğrenci-akademisyen oranı sayesinde öğrenciler, sınırlı sınıfların tadını çıkarır ve akademik personel ile yakından çalışırlar.

Araştırma-odaklı bir üniversite olan UNBC'nin akademisyenlerinin pek çoğu alanlarında küresel liderlerdir. Akademisyenler öğrencilerin yer aldığı, doğal kaynaklar ve toplum sürdürülebilirliği gibi dünyada öncü araştırmalar ile sonuçlanan kuzey bölgesinin kültürel, sosyal, çevresel ve ekonomik sorunlarına odaklanır ve araştırmalarını sınıf ortamına taşırlar.

Bazı öğrenciler, öğrenimlerinin ilk yılında dahi araştırma projelerinde akademisyenlerle işbirliği yapabilmektedir. Öğrencilere benzersiz, pratik iş deneyimi kazanma fırsatı sunan UNBC'nin İşbirliği programı, diğer öğrenim fırsatları arasında yer alır.

Akademik Başarı Merkezi

Eğitim yolculuğu boyunca destek hizmetleri mevcuttur. Öğrenciler, özel ders ve çevrimiçi yardım veya akran liderliğindeki öğrenim programları aracılığıyla akademik destekten faydalanabilir. Tüm özel eğitmenler ve akran mentorlar, devamlı sertifika eğitimine katılır.

Times Higher Education Dünya Üniversite Sıralamaları

UNBC, 2017 sıralamalarında dünya çapında lise sonrası eğitim kurumları arasında ilk %5'de yer alan tek küçük ölçekli Kanada üniversitesi olmuştur. Aynı zamanda 2018 Genç Üniversiteler Sıralaması'nda yer almış ve Research Infosource Ltd.'nin En İyi 50 Araştırma Üniversitesi sıralamasına girmeyi başaran, Britanya Kolumbiyası'ndaki sadece 4 üniversiteden biri olmuştur.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

Öğrenim seçenekleri arasında lisans, lisansüstü, diploma, sertifika ve uluslararası değişim programları yer alır. Lisans akademik programları, tamamı yaratıcılık, işbirliği ve esnekliğe farklı yaklaşımları bulunan 5 fakülte çatısı altında sunulur. Her biri benzersiz mal varlığı ve olanaklara sahip olup tüm öğrenciler, hedeflerine uygun harika bir program bulabilirler.

İşletme ve İktisat Fakültesi

 • İşletme Fakültesi
 • İktisat Fakültesi

Fen ve Mühendislik Fakültesi

 • Kimya ve Biyokimya
 • Bilgisayar Bilimi
 • Mühendislik (inşaat, çevre, karma)
 • Matematik
 • Fizik

İnsan ve Sağlık Bilimleri Fakültesi

 • Eğitim Fakültesi
 • Sağlık Bilimleri Fakültesi
 • Hemşirelik Fakültesi
 • Kuzey Sağlık Programı (UNBC/UBC Ortaklık Anlaşması)
 • Psikoloji Bölümü
 • Sosyal Çalışmalar Fakültesi

Yerli Halk Çalışmaları, Sosyal Bilimler ve Beşeri Bilimler Fakültesi

 • Antropoloji
 • İngilizce Bölümü
 • İlk Milletler (First Nations) Çalışmaları Bölümü
 • Tarih
 • Küresel ve Uluslararası Çalışmalar Bölümü
 • Kuzey Çalışmaları
 • Felsefe
 • Siyaset Bilimi
 • Kadın ve Cinsiyet Çalışmaları

Çevre Fakültesi

 • Biyoloji
 • Ekosistem Bilimi ve Yönetimi (ESM)
 • Çevre Bilimi
 • Çevre Planlama Fakültesi
 • Çevre ve Sürdürülebilirlik Çalışmaları
 • Ormancılık
 • Coğrafya
 • Açık Hava Rekreasyonu ve Turizm Yönetimi

Öğrenciler, mevcut heyecan verici imkânları görmek için program arama sayfalarına göz atabilirler.

Show more +Show less -
Giriş koşulları

Giriş koşulları

Tüm dünya çapından yenilikçi öğrenciler, University of Northern British Columbia'ya başvuru yapabilirler. Lisans öğrencileri, 3 başlangıç tarihi seçeneğine sahiptir.

 • Güz dönemi, Eylül
 • Kış dönemi, Ocak
 • Bahar dönemi, Mayıs

Lisansüstü öğrenciler genellikle güz döneminde başlar. Ancak yılın farklı dönemlerinde başlamak da mümkündür.

Akademik kriterler

Her bir programın özel giriş şartları mevcuttur bunlar UNBC internet sayfasında bulunabilir. Uluslararası öğrencilerin, Britanya Kolumbiyası'nda lise eğitimine eşdeğer, kabul gören bir lise veya lise sonrası eğitime ya da Genel Eğitim Sertifikası'na sahip olmaları gerekir. A-seviye ve O-seviyelerin en az C genel ortalamaya sahip olmaları gerekir.

İngilizce dil kriterleri

UNBC'de öncelikli iletişim dili İngilizce olduğundan uluslararası öğrencilerin ayrıca İngilizce dil kriterini yerine getirmeleri gerekir. Yeterlilik, aşağıdaki sınav puanlarından biri veya eşdeğerini sunarak kanıtlanabilir:

 • TOEFL – her bir bölümden en az 20 olmak üzere genel 90 puan
 • IELTS – her bir bölümden en az 6.0 olmak üzere genel 6.5 puan

Alternatif olarak öğrenciler, İngilizce dilinde önceki yeterli çalışmalarını kanıtlayabilir veya geldikleri ülkenin dil şartlarından muaf olduğunu gösterebilirler.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

Yıllık toplam 3.500.000 CAD'a varan ödüller sayesinde, dört öğrenciden biri her yıl UNCB'den finansal yardım alabilir. Bu finansal destek, öğrencilerin anlamlı kariyerlere yönelik ilerleyebilmeleri için onlara eğitim masrafları konusunda yardımcı olur. Ödülleri pek çoğu, uluslararası öğrencilere açıktır.

Giriş ödülleri ve genel ödüller

Bu ödüller, 750 ile 6.000 CAD aralığındadır. Örneğin UNBC Başarı Ödülü, akademik başarılarını kanıtlayan ve ilgili şartları sağlayan öğrencilere 2.500 CAD burs verir.

Akademik başarıyı ödüllendirmek üzere, şartları taşıyan uluslararası öğrencilere 1.000 CAD veren Uluslararası Öğrenci Bursu gibi ödüller için hiçbir başvuru gerekmez. Ayrıca Bilgisayar Bilimi Giriş Ödülü (1.000 CAD) gibi programa özgü burslar mevcuttur.

Program için lisans ödülleri

Öğrenciler genellikle öğrenimlerine başladıktan sonra ödüllerden faydalanırlar bunlara her yıl başvuru yapılabilir. Kimya Başarı Ödülü (1.250 CAD) programa özgü burslar arasında yer alır. Uluslararası Öğrenci Akademik Başarı Bursu ise şartları taşıyan uluslararası öğrencilere öğretim kredisi olarak 1.000 CAD verir.

Daha fazla bilgiye ödül ve finansal yardım ofisinden erişilebilir.

Show more +Show less -
Mezun Sonuçları

Mezun Sonuçları

Öğrenci Kariyer Merkezi

Öğrencilere üniversiteden sonra meslek hayatına geçişte destek olmak üzere pek çok kaynak ve hizmet mevcuttur. Bunlar arasında istihdam hazırlık atölyeleri, mezun imkânları, yıllık kariyer fuarları ve iş ilanları paylaşımı yer alır.

Öğrenciler, cover letter adı verilen ön yazı hazırlama, özgeçmiş hazırlama ve mülakat hazırlığı gibi iş aramaya ilişkin her konuda yardım alabilirler. Kariyer danışmanları samimi ve cana yakın olup mezunların diğer adaylar arasından seçilmelerine yardımcı olacak uzmanlık bilgilerine sahiptir.

Bu yıl UNBC, uluslararası öğrencilere işverenlerle bağlantı kurma imkânı sunacak olan sanal bir kariyer fuarına ev sahipliği yapacaktır. Bu etkinlik öğrencilere şu konuda faydalı olacaktır:

 • İş imkânlarını keşfetme
 • İşe alım süreçlerini anlama
 • Potansiyel işverenlerle ağ kurma
 • Bir kariyer planı ile strateji oluşturma

İşbirliği programı

UNBC'nin işbirliği programı, öğrencilere stajlar ve diğer istihdam deneyimleri aracılığıyla işverenlerin aradıkları, cazip nitelikleri kazanma imkânı sunar.

''İşbirliği programı, tüm kaygı ve sorularımı yanıtlamak üzere her adımda faydalı oldu. ''Vay be, sadece bir öğrenci değilim aslında değerli bilgi ve deneyimlere sahibim.'' hissi, muhtemelen bu programa katılmaktan dolayı en minnettar olduğum şey.'' Cameron Spooner, Çevre Bilimi.

Show more +Show less -
463
Uluslararası öğrenciler

Canada: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
801st  / 1250

THE Dünya Sıralaması

At University Of Northern British Columbia
At University Of Northern British Columbia
At University Of Northern British Columbia
At University Of Northern British Columbia
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$2004

 • $815
  Konutlar
 • $815
  Yemek
 • $117
  Günlük Yaşam
 • $257
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?