Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

University of Nottingham

United Kingdom
Genel Bakış

Genel Bakış

Öğretimi ve araştırmalarıyla küresel bir üne sahip olan The University of Nottingham, Russell Group ve Universitas 21'in bir parçasıdır. QS World University Rankings 2022'de Birleşik Krallık'ta 18. ve dünyada 103. sırayı almıştır.

Times Higher Education World University Rakings 2021'de Birleşik Krallık'taki en iyi 20 üniversite arasına girmiştir. The Times and The Sunday Times Good University Guide 2021, bu okulu Yılın Spor Üniversitesi seçmiştir.

Üniversitenin kökleri 1881 yılına uzanmakta olup kurum 1948 yılından bu yana öğrencilere dereceler sunmaktadır. Nottingham, manyetik rezonans görüntüleme (MRI) alanındaki gelişmelerden modern kölelik ve dünya açlığı ile mücadeleye kadar çeşitli alanlarda dünyayı değiştiren bir araştırma geçmişine sahiptir.

Birleşik Krallık, Çin ve Malezya'da kampüsleri bulunan üniversite, 34.500'den fazlası Birleşik Krallık genelinden gelen öğrenci ile 150'yi aşkın ülkeden 47.500 öğrenciye ev sahipliği yapar. Üniversite, tüm öğrencilere küresel bir deneyim sunar ve çeşitli burslar, özel yönlendirme ve İngilizce dil programları ile uluslararası öğrencilere ve AB'den gelen öğrencilere destek sağlar.

Nottingham öğrencileri, benzersiz kariyer desteği, staj imkânları ve işverenlerle bağlantılardan faydalanır. Nottingham aynı zamanda, Öğrenci Birliği'nde yer alan 200'ü aşkın topluluk dahil olmak üzere unutulmaz bir öğrenci deneyimi sunar. Üniversite, spor alanında sağlam bir şöhrete sahip olup 2018-19 British Universities & Colleges Sport (BUCS) ligini ikinci sırada bitirmiştir.

Birleşik Krallık kampüsleri, İngiltere'nin merkezinde bulunan samimi ve tarihi Nottingham şehrinde hizmet verir. Şehir, Robin Hood efsaneleri ile dünyaca ünlü olup aynı zamanda UNESCO Edebiyat şehri seçilmiştir. Burada kaleler, parklar ve bahçeler, ilginç kafe ve mağazalar, dünya restoranları, kültürel festivaller ve hareketli bir gece hayatı dahil olmak üzere keşfedilecek çok şey vardır.

Yerel spor merkezleri arasında, Trent Bridge kriket sahası, iki futbol stadyumu ve National Ice Centre yer alır. Yerel turistik cazibelere, Londra'ya ve diğer büyük şehirlere iyi ulaşım bağlantıları mevcuttur.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Sanal tur

Açık hava alanları, öğretim ve eğlence tesislerinden bazılarının 360 derece çekimleriyle Nottingham'ın kampüslerini sanal turda keşfedebilirsiniz ve öğrenci yaşamı hakkında bir fikir edinebilirsiniz.

Ziyaret günleri

Üniversite, 2021'in Haziran, Temmuz ve Eylül aylarında dünyanın dört bir yanındaki öğrenciler için sanal etkinliklerle beraber Nottingham'da olanların katılımıyla gerçekleşen kampüs turları ve yüz yüze aktivitelerin dahil olduğu açık ziyaret günleri planlamaktadır.

Uluslararası burslar

Dünya genelindeki başarılı öğrencilere yönelik lisans ve lisansüstü düzeylerinde Mükemmeliyet Hibesi bursları üniversitede mevcuttur. 2021 için başvurular Şubat'ta açılmıştır, kapanış tarihleri Nisan ve Mayıs'tadır. Adayların burs başvurusundan önce bir derece programına başvurmaları ve teklif almaları gereklidir.

COVID-19 Önlemleri

Üniversite, dünyanın COVID-19 koronavirüse karşı olan mücadelesini desteklemektedir. Nottingham akademisyenleri, uzmanlıklarını medya ve kamuoyuyla paylaşmanın yanı sıra virüs, teşhisi, tedavisi ve muhtemel aşılar hakkında araştırmalar yapmaktadır.

Pandemi esnasında öğrenci ve personeli korumak için adımlar atılırken çevrimiçi kanallar aracılığıyla uzaktan öğretim ve destek sağlanmıştır. Yeni güvenlik ve hijyen önlemleri kampüste uygulanmaktadır.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

En güncel araştırmalarla desteklenen ilham verici bir öğretim dünyasını keşfedin. Teaching Excellence Framework (Öğretim Başarı Çerçevesi), lisans öğretimindeki yüksek standartları karşılaması dolayısıyla Nottingham'ı ‘altın' dereceye layık görmüştür.

Nottingham'da Öğrenim

Nottingham, işletme, iktisat, siyaset ve hukuk gibi sosyal bilimlerin yanı sıra beşeri bilimler ve dilden fen bilimleri, mühendislik, mimarlık ve tıpa kadar çeşitli konu alanlarında lisans, yüksek lisans ve doktora seviyelerinde derece programları sunar. Ek olarak, British Council tarafından onaylı akademik İngilizce programlarının yanında hazırlık ve yüksek lisans hazırlık programları mevcuttur.

Alanlarında tutkulu akademisyenler, yenilikçi tesislerde en son teknolojiyi kullanarak uzman bir eğitim sunar. Nottingham dereceleri dünya çapında tanınmakta olup programların pek çoğu profesyonel kuruluşlar tarafından onaylıdır. Aynı zamanda üniversite öğrencilere, staj programları ve programlarının bir kısmını üniversitenin uluslararası kampüslerinde veya ortak üniversitelerde geçirmek üzere imkânlar sunar.

Üniversite araştırmaları

Sir Peter Mansfield'ın 1970'lerde manyetik rezonans görüntüleme teknolojisi alanındaki Nobel Ödüllü çalışmaları başta gelmek üzere Nottingham'ın araştırmaları küresel bir etkiye sahiptir. Üniversite günümüzde, Research Excellence Framework'te araştırma gücü alanında Birleşik Krallık'ta 8. sırada yer alır.

Profesör Kevin Bales, modern kölelik ve insan hakları alanında dünyanın öncü araştırmacılarından biri Profesör Jonathan Ball ise COVID-19 pandemisi döneminde uzmanlığını medya ve kamuyla düzenli olarak paylaşmış olan bir virologtur. 2015 yılında yeşil kimya alanındaki çalışmaları ile şövalyelik nişanına layık görülen Martyn Poliakoff, Periodic Table of Videos (Pediyodik Tablo Videoları) adlı YouTube kanalı ile dünya çapında tanınır.

Üniversitenin 6 üstün başarı göstergeleri arasında modern kölelik dahil çağımızın en büyük problemlerinden bazıları ile mücadele, sağlık alanında hassas görüntüleme, sürdürülebilir gıda ve ulaşım çözümleri, kimyasal maddeler ve akıllı teknoloji yer alır.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

University of Nottingham'dan alınan bir derece, muhteşem bir kariyer avantajı sağlar. Üniversite, High Fliers'ın yıllık mezun piyasası raporlarına göre, mezunlara iş fırsatı sağlayan Birleşik Krallık'ın öncü işverenleri tarafından en çok hedeflenen üniversiteler arasında sürekli olarak yer alır. Üniversite aynı zamanda, QS Graduate Employability Rankings (Mezun İstihdam Edilebilirlik Sıralamaları) tarafından dünyada ilk 70 arasında yer verilmiştir.

Uluslararası yeni mezunlar, dünya genelinde devlet yönetimi, hukuk, sağlık ve akademik alanlardaki pozisyonların yanı sıra EY, PWC, Accenture, Morgan Stanley, Deloitte, KPMG, Siemens, Rolls-Royce, Arup ve Nestle gibi şirketlerde işe başlamıştır.

Potansiyeli açığa çıkarma

Kariyer ve İstihdam Ofisi öğrencilere kariyer rotalarını oluşturma, kariyer seçeneklerini keşfetme, CV hazırlama ve işverenlerle bağlantı kurma konusunda destek verir. Öğrenciler, kişiye özel bir kariyer geliştirme programı olan Nottingham Advantage Award aracılığıyla becerilerini geliştirebilir ve Unitemps hizmeti aracılığıyla yerel çevrede yarı-zamanlı iş bulabilirler. Öğrencilerin aynı zamanda, üniversite mezunlarına yönelik açık pozisyonlar için küresel çapta arama yapabilecekleri Passport Career'a erişimleri bulunur.

Nottingham öğrencileri, ücretli staj programları süresince öğrenimleri boyunca profesyonel deneyim kazanabilir. Yerel işletmelerden çokuluslu şirketlere kadar çeşitli işverenlerle tatil dönemlerinde yapacakları kısa stajlar veya bir yıl süren stajlar bu kapsamda yer alır.

Mezuniyetten Sonraki Yaşam

Öğrenciler üniversiteden mezun olduktan sonra dünya genelindeki gönüllülük ve ağ kurma fırsatları sayesinde yaklaşık 300.000 Nottingham mezununun yer aldığı küresel bir topluluğa katılır. Mezunlar, kariyer yolculuklarının gelecek adımlarını yönetmelerine yardımcı olacak kariyer yönlendirmesi ve kaynaklara erişim sağlamaya devam edebilir.

Öğrenciler, 2021 yılında uygulamaya konulacak olan öğrenim sonrası çalışma vizesi olarak da bilinen yeni mezun göçmenlik rotası aracılığıyla Birleşik Krallık'ta bir mezun pozisyonu ile kariyer seçeneklerini arttırmayı tercih edebilirler. Kendi işletmelerini kurmak isteyen öğrenciler, Nottingham öğrencilerine ve mezunlara girişimcilik konusunda yönlendirme, ağ kurma ve mentorluk sunan üniversitenin Ingenuity Lab'ı tarafından desteklenecektir.

Show more +Show less -
Tesisler

Tesisler

Yüksek teknolojili laboratuvarlar, konferans salonları ve kütüphaneler, konaklama seçenekleri, spor tesisleri, mağazalar, barlar, yeşil alanlar ve 24-saat hizmet veren güvenlik gibi imkânların yer aldığı dünyayı keşfetmek üzere üniversitenin kampüslerinden birini ziyaret edin.

Nottingham öğrencileri aynı zamanda destek hizmetleri, kariyer yönlendirmesi, İngilizce dil desteği, vize tavsiyeleri, din desteği ve olanaklarına ve Öğrenci Birliği'ne erişim sağlayabilir. Kampüsler arasında ücretsiz ring servisleri mevcut olup şehir merkezine otobüs veya tramvayla ulaşılabilir.

Tüm fakülteler genelinde, öğrenim ve araştırma tesislerine ek olarak 120 hektarlık parklar ve bahçeler, kayıkla gezinti yapılabilecek bir göl, bir öğrenci tiyatrosu ve bir sanat merkezine ev sahipliği yapan University Park Campus, Birleşik Krallık'ın en büyük ve en güzel kampüslerinden biridir. Kampüse yeni dahil edilen olanaklar arasında, alanında öncü bir spor ve fitness merkezi olan David Ross Spor Köyü ve Birleşik Krallık'ın en büyük pratisyen hekim kliniği, diş kliniği ve bir eczanenin yer aldığı Cripps Health Center yer alır.

Jubilee Campus, yenilikçi, sürdürülebilir mimarisi ile tanınır. Eğitim, işletme, bilgisayar bilimi ve mühendislik tesislerine, bir karbon nötr kimya laboratuvarına, bir inovasyon parkına ve İngilizce Dil Eğitim Merkezi'ne ev sahipliği yapar.

Nottinghamshire kırsalında bulunan Sutton Bonington Campus, veterinerlik okulu ve tarım, beslenme, mayalama, bitki ve hayvan bilimleri alanlarında programlar sunan biyoloji bilimleri okuluna ev sahipliği yapar. Kampüste ticari bir çiftlik, ahırlar ve çalışan bir şarküteri tesisi bulunur.

Tıp ve sağlık, programları, kampüsler genelinde çeşitli konumlarda yürütülmekte olup Queen's Medical Centre (Tıp Fakültesi) University Park ve Nottingham, Derby ve East Midlands'taki diğer yerel hastaneleri bir araya getiren, Avrupa'nın en büyük eğitim hastanesidir.

Ningbo, Çin ve Semenyih/Malezya'da bulunan uluslararası kampüsler, küresel bir öğrenim deneyimi seçeneği sunar. Üniversite, farklı merkezlerde yürütülen çeşitli programlar ve kampüsler arası bir değişim programı sunar ve her yıl Tri Campus Games adlı spor müsabakasına ev sahipliği yapar.

Show more +Show less -
Giriş şartları

Giriş şartları

Üniversite'nin Türkiye'den gelecek öğrencilere yönelik sunduğu bilgiler arasında rehberlik, burslar, iletişim bilgileri, öğrenci toplulukları vd. yer alır.

Lisans

Lisans derece programlarının çoğu için giriş koşulları, A seviyede BBB ila AAA arasında veya International Baccalaureate Diploma'da 30 ila 36 puan arasında değişir.

Devlet Lise Diploması'na veya Lise Bitirme Diploması'na sahip olan öğrenciler bir yıllık hazırlık programına katılabilirler. Belirli okulları %75 veya üzerinde bir başarı puanıyla tamamlayan öğrenciler, lisans programlarına doğrudan giriş için değerlendirmeye alınabilir.

Yüksek Lisans

Yüksek lisans programları, genellikle bir Birleşik Krallık üniversitesinden Upper Second-Class Honours adı verilen derece veya başka ülkede tanınmış bir üniversiteden eşdeğer bir derece olmak üzere iyi standartlarda bir lisans derecesi şartı arar.

Türk üniversitelerinden mezun olan adaylar için genel minimum şart, 4 üzerinden en az 3 veya oranında başarıyı gösteren genel akademik not ortalaması (GPA) ile tamamlanan bir lisans diplomasına sahip olmaktır.

Doktora araştırma

Doktora adaylarında, genellikle tanınmış bir kurumdan başarılı bir puanla elde edilmiş olan bir yüksek lisans derecesi şartı aranır. Aynı zamanda doktora programlarının pek çoğunda, adayların araştırma planlarını açıklayan detaylı bir araştırma önerisi sunmaları istenir.

İngilizce dil şartları

Üniversite, IELTS, TOEFL iBT, Pearson PTE, GCSE, IB ve O level English dahil olmak üzere pek çok akademik İngilizce sınav ve yeterliliğini ya da İngilizce konuşulan bir ülkeden alınan bir dereceyi kabul eder.

Derece programları için minimum gereklilikler 6.0 ile 7.5 genel IELTS puanı aralığındadır veya kabul edilen diğer testlerdeki eşdeğer puanlardır.

Üniversite, öğrencilerin İngilizce şartlarını yerine getirmelerine ve akademik öğrenim becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmak için çeşitli İngilizce hazırlık programları sunar. The Centre for English Language Education (CELE), Birleşik Krallık'ta İngilizce öğretiminde British Council tarafından onaylıdır.

Show more +Show less -
Burslar ve ekonomik destek

Burslar ve ekonomik destek

Üniversite, üstün başarılı uluslararası öğrencilerin öğrenimlerinde ve kariyerlerinde olumlu bir etki yaratmaya yardımcı olmak için geniş uluslararası burs seçenekleri sunar. 2021 yılı burslarına ilişkin tüm detaylar bu yılın ilerleyen günlerinde açıklanacaktır.

Pek çok okul ve bölümün, belirli programlara yönelik kendi burs seçenekleri mevcuttur. Üniversite, ekonomik destek sağlanan öğrencileri kabul eder ve dünya genelinde fon sağlayan kuruluşlarla muhteşem bağlantılara sahiptir.

Orta Doğu ve Türkiye Lisans Başarı Bursu

Bu burs, 2020 yılında başlatılmış olan yeni bir burs olup Türkiye ve Orta Doğu'dan gelen öğrenciler için bir lisans derecesinin ilk yılında öğrenim ücretini karşılamaya yönelik bir katkı sağlar.

Orta Doğu ve Türkiye Lisansüstü Başarı Bursu

2020 yılında başlatılan diğer bir burs olan Orta Doğu ve Türkiye Lisansüstü Başarı Bursu, Türkiye ve Orta Doğu'dan gelen öğrencilere lisansüstü bir derece programında öğrenim ücretlerini karşılamaya yönelik bir katkı sağlar.

Chevening Bursları

Chevening Bursları, liderlik potansiyeline sahip olan uluslararası öğrencilere yönelik Birleşik Krallık'ın prestijli ve tam destekli bir yüksek lisans programıdır. Nottingham, Chevening Bursiyeleri için popüler bir seçenek olmakla beraber Chevening ortak kurumlarından biri olmaktan gurur duyar. 2021 yılı Chevening Bursları için başvurular 3 Kasım 2020'ye kadar açıktır.

Araştırma Bursları

Doktora programlarına başlayan yetenekli uluslararası öğrencilere yönelik öğrenim bursu seçenekleri mevcuttur.

Spor Bursları

Üniversite, finansal destek, koçluk, antrenman ve yüksek performans tesisleri dahil olmak üzere sunduğu çeşitli spor bursları aracılığıyla seçkin sporculara destek verir. Uluslararası Spor Başarı Ödülleri, özellikle uluslararası sporcular için öğrenim ücretlerine yönelik bir katkı sağlar.

Show more +Show less -
8473
Uluslararası öğrenciler

United Kingdom: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
141st  / 1250

THE Dünya Sıralaması

China Campus, Ningbo
Join us at University of Nottingham
Malaysia Campus
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet£1355

 • £474
  Konutlar
 • £559
  Yemek
 • £88
  Günlük Yaşam
 • £234
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Öğrencilerimiz bizim hakkımızda neler düşünüyor?

Overview
(5.0)
Bölüm Kalitesi
4.5
Kampüs Güvenliği
5.0
Öğrenci Desteği
5.0
Eğitim Kalitesi
4.5
Kampüs Çevresi
5.0
Dünya Sıralaması
University of Nottingham University of Nottingham
Rated5/5based on2 student reviews
Customer reviews:
University of Nottingham - by, 2020-01-14
5.0/ 5 stars
University of Nottingham University of Nottingham
Rated5/5based on2 student reviews
Customer reviews:
University of Nottingham - by, 2020-01-07
5.0/ 5 stars

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

University of Nottingham University of Nottingham
Rated5/5based on2 student reviews
Customer reviews:
University of Nottingham - by, 2020-01-14
5.0/ 5 stars
University of Nottingham University of Nottingham
Rated5/5based on2 student reviews
Customer reviews:
University of Nottingham - by, 2020-01-07
5.0/ 5 stars

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin