Hemen destek alın arrow

hipchat Arayın ya da Online Yazışın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

University of Southampton

United Kingdom
Genel Bakış

Genel Bakış

The University of Southampton, küresel çapta ilk 100 üniversite arasında yer alır (QS Dünya Üniversiteleri Sıralaması, 2019) ve Birleşik Krallık'taki En İyi 20 Üniversite arasındadır. Önemli toplumsal meseleleri ele alan yüksek kaliteli araştırmaları ve eğitimi ile tanınan kurum, araştırma yoğunluğu dolayısıyla en güncel Araştırma Mükemmelliyet Çerçevesi tarafından Birleşik Krallık'ta 8. sıraya layık görülmüştür.

Bünyesinde, çok sayıda ödül almış olan bir kariyer hizmetleri birimi bulunan University of Southampton öğrencilerine, hayallerini kurdukları işin peşinden giderken destek verir. Her yıl 400'ü aşkın staj seçeneği sunan birim sayesinde üniversite, dünya genelinde istihdam alanında ilk 150 üniversite arasına yerleşmiştir (QS Mezun İstihdam Sıralamaları 2017).

University of Southampton, öğrencilerine çeşitli bir kampüs sunmaktan ötürü gurur duyar. Üniversitede öğrenim gören 24.800 öğrencinin %30'u Birleşik Krallık dışındaki yaklaşık 135 ülkeden gelmektedir. Bu, uluslararası öğrencilerin çeşitli bir akran grubu ile tanışabileceği anlamına gelir.

Üniversite bünyesinde Uluslararası Öğrenci Akademik Merkezi (ACIS) bulunur ve bu merkez, öğrencilere havaalanında karşılama hizmeti sunarak onlara Birleşik Krallık'a geldikleri ilk andan itibaren kucak açar.

RJ Mitchell rüzgâr tüneli ve 7 kampüsü genelinde dikkat çeken 5 farklı kütüphanesi dahil olmak üzere üniversitenin sahip olduğu modern tesisler sayesinde, öğrenciler, ideal bir çalışma ortamında başarılı olmak için her şeye sahip olurlar. Aynı zamanda, seçtikleri alanda iş ararken en iyi pozisyonda olabilmek için en son teknoloji ile çalışırlar. Öğrencilerin %84'ü Southampton'daki program kalitesinden memnun olduğunu ifade etmiştir (NSS 2017).

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

University of Southampton, 2017 QS Mezun İstihdam Edilebilirlik Sıralamalarına göre istihdam konusunda dünyanın en iyi 150 ve Birleşik Krallık'ın ise en iyi 20 üniversitesi arasında yer alır.

Birleşik Krallık üniversiteleri arasında ilk 20'de ve en çok mezun alım yapan 100 işverenin hedefinde olan (Graduate Market, 2016) University of Southampton her yıl 400'ü aşkın staj imkânı sunar.

University of Southampton'ın ödüllü kariyer ve istihdam ekibi, stajlar, gönüllülük, iş deneyimi desteği, mentörlük ve staj programları dahil olmak üzere çeşitli hizmetlere erişim konusunda öğrencilere yardımcı olur.

Kariyer birimi aynı zamanda pek çok ödüle layık görülmüştür:

 • 2017 Ulusal Lisans İstihdam Edilebilirlik Alanında En Yüksek Bağlılık
 • Mezun Kariyer Danışmanlık Hizmetleri Topluluğu (AGCAS), Meslek Hizmetleri ile Ortaklık Ödülü (2016)
 • AGCAS Akademik Katılım Ödülü (2016)

Üniversite'nin güncel online kariyer destek platformu olan MyCareer öğrencilere kapsamlı ve çeşitli iş deneyim programları, iş ilanları, işveren katılımlı etkinlikler, kariyer fuarları ve beceri çalıştayları sunar. Bu imkanların tamamı, öğrencilerin kariyer hedeflerine erişmelerine yardımcı olmaya yönelik donanımlı etkinliklerdir.

Üniversite mezunlarının (iş hayatına atılan ve bir yandan öğrenimini sürdüren öğrenciler dahil) istihdam oranı, en güncel 2016/17 Birleşik Krallık Performans Göstergelerinde %95.5 olarak belirtilmiştir. 2019 Guardian Üniversite Rehberi'ne göre, University of Southampton mezunlarının %80.2'si ileri seviyede öğrenimlerini sürmektedir.

Üniversite aynı zamanda doktora adaylarının kendilerini geliştirmelerine yardımcı olur. University of Southampton Doctoral College adında, üniversite genelinde doktora seviyesinde araştırma yürüten bireylerin eğitim ve gelişimine odaklı bir fakülte bulunur ve bu fakülte öğrencilerin araştırmalarına yönelik ilham verici ve canlı bir ortam sunar. Aynı zamanda, geleceğin araştırma liderleri arasında yer alabilmeleri için onlara ihtiyaçları olan becerileri kazandırır.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Bir Russell Group Üniversitesi

University of Southampton, en yüksek araştırma ve eğitim standartlarını sürdürmeye önem veren en iyi 24 Birleşik Krallık üniversitesinden oluşan bir topluluk olan Russell Group'un kurucu üyesidir. Üniversite, araştırma yoğunluğu dolayısıyla Birleşik Krallık'ta 8. sırada yer alır (2014 Araştırma Başarı Çerçevesi)

Üniversite, Russell Group'un bir parçası olarak, örneğin 25 milyon GBP yatırım yapılan modern Kanser İmmunoloji Merkezi gibi projelerde, kaynaklarını bir araya getirmek için diğer üniversitelerle birlikte çalışır ve işletme sektörü ve diğer sektörlerle sıkı bağlantılar kurar.

Russell Group ile olan ortaklık, kaliteli üniversite eğitiminin bir göstergesi olarak görülür. Bu ortaklığın önemi, dünya genelinde akademisyenler ve işverenler tarafından tanınır.

Dünya standartlarında uzmanlar

Russell Group üniversiteleri, en yenilikçi araştırma projelerinde çalışan en iyi akademisyenleri bünyesinde toplar.

Southampton'da öğrenim gören öğrenciler dünyaca ünlü akademisyenler ve kendi alanlarında lider olan kişilerden eğitim alır ve onlar tarafından değerlendirilir. Geniş kapsamlı ve dünyada öncü araştırma projeleri Üniversite'nin eğitimine katkı sağlar ve öğrenciler, mevcut araştırma konularına dahil olan akademik personelden faydalanma fırsatı edinir.

Sıkı işletme bağlantıları

Üniversite, işletme topluluğu ile sıkı bağlantılara sahiptir. Tüm Russell Group üyeleri, programlarının öğrencilerin ihtiyaçlarına uygun ve projelerinin karşılaşılan önemli problemleri çözmeye yardımcı olmasını sağlamak için işletme liderleri ile iyi ilişkiler geliştirmeye çalışır.

University of Southampton ile sıkı bir iş ilişkisi bulunan işletmeler genellikle, staj programları ve mezunların becerilerine uygun olan çıraklık programları sunarak onların istihdam edilebilirlik potansiyellerini arttırır.

Yurtdışı eğitimi

Avrupa genelinde çeşitli üniversitelerle Erasmus anlaşması olan ve dünya genelinde çeşitli uluslararası değişim imkanları sunan Southampton, özellikle lisans öğrencilerine yurtdışında eğitim fırsatı tanır. Ayrıca, tüm seviyeler için dünya genelinde yaz okulu imkanları mevcuttur.

Okumaya devam edin...

Show more +Show less -
Eğitim seçenekleri

Eğitim seçenekleri

Üniversite bünyesinde bulunan fakülteler şunlardır:

 • Sanat ve Beşeri Bilimler Fakültesi
 • Mühendislik & Fizik Bilimleri Fakültesi
 • Çevre ve Yaşam Bilimleri Fakültesi
 • Tıp Fakültesi
 • Sosyal Bilimler Fakültesi

Bu fakülteler, Üniversite'nin kampüslerinde faaliyet gösterir:

Highfield Kampüsü

Highfield Kampüsü pek çok modern binaya, canlı müzik salonlarına ve harika spor tesislerine sahiptir. Yenilikçi Kampüs aynı zamanda yaşam bilimleri bölümündeki akademisyen ve öğrencilerin üniversitelerdeki diğer bölümlerden öğrenciler ve mühendislerle birlikte çalışabileceği entegre bir araştırma sahası sunan Yaşam Bilimleri Binası'na ev sahipliği yapar.

Winchester Kampüsü

Winchester Sanat Okulu'na (SWA) ev sahipliği yapan kampüsün modern tesisleri arasında, bünyesinde büyük yazıcılar, yatay baskı makinesi ve bir Mimaki duvar kâğıdı yazıcısı bulunan Yaratıcı Hizmetler Merkezi yer alır.

Avenue Kampüsü

Southampton Common Park manzaralı tarihi Avenue Kampüsü, pek çok beşeri bilimler programına ev sahipliği yapar. Öğrenciler, Beşeri Bilimler program koleksiyonu ve pek çok modern dilde 4.000 filmlik bir koleksiyonun dahil olduğu kampüs kütüphanesinden faydalanabilirler.

Waterfront Kampüsü

Waterfront Kampüsü, okyanus ve yer bilimleri alanında dünyanın öncü araştırma merkezlerinden biri olan Ulusal Okyanus Bilim Merkezi'ne (NOCS) ev sahipliği yapar.

Boldrewood Innovation Kampüsü

Kampüs, Üniversite'nin inovasyon, işletme ve deniz mühendisliği ve mühendislik bilimleri eğitim merkezine ev sahipliği yapar. Aynı zamanda İnşaat Mühendislik Şirketi olan Lloyd's Register da bu kampüste bulunur ve Southampton'daki deniz mühendisliği bölümü ile sıkı bağlantılara sahiptir.

University Hospital Southampton (Southampton Üniversitesi Hastanesi)

University of Southampton'daki tıp öğrencileri bu hastanede öğrenim görür. Bu hastanede derslerin işlendiği amfilere ev olarak Anatomi Bilimleri Merkezi, histoloji ve kimya analiz laboratuvarları ve bir de Klinik Beceriler bölümü bulunur.

Show more +Show less -
Giriş koşulları

Giriş koşulları

İngilizce Dil Yeterliliği

University of Southampton'daki tüm programlarda eğitim ve değerlendirme İngilizce olarak yapılır (modern diller bölümleri hariç). Dolayısıyla, tüm adayların en azından minimum İngilizce yeterlilik standardını taşıdıklarını kanıtlamaları gerekir (hem lisans hem de lisansüstü programlar için ortalama 6.5 IELTS puanı). Bireysel program şartları farklılık gösterebilir lütfen başvuru yapmadan önce kontrol ediniz.

Üniversite'nin kendi İngilizce dil yeterlilik şartlarına ek olarak, UK Home Office Birleşik Krallık'ta öğrenim için vize alması gereken adaylar için kendi minimum standartlarını belirlemiştir. Mevcut şartlar şunlardır:

Üniversite'nin İngilizce hazırlık programlarında öğrenim görmesi gereken adayların UKVI-onaylı bir sınav merkezinde yeterli bir IELTS (Akademik) puanı elde etmeleri gerekir.

Onaylı sınavlar ve sınav sunucuları

Üniversite'nin İngilizce hazırlık programların öğrenim görmesi gerekmeyen adaylar aşağıda belirtilen sınav veya yeterlilik ölçümlerinden birine girebilir:

University of Southampton, aşağıdaki İngilizce dil sınavlarını kabul eder:

 • Uluslararası İngilizce Dil Sınav Sistemi – IELTS (Akademik)
 • İngilizce Yabancı Dil Testi (TOEFL)
 • Pearson PTE (Akademik)
 • Cambridge English: Yeterlilik ve İleri Seviye
 • Cambridge English First (FCE) – sadece hazırlık programlarına başvuru yapacak adaylar için geçerlidir.
 • Trinity College London ISE (Bütünleşik İngilizce Dil Becerileri)

Daha ayrıntılı bilgi alın...

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

Southampton, PwC'nin 2015 Şehirler için İyi Büyüme Raporu'nda Birleşik Krallık'ın yaşamak ve çalışmak için en iyi şehirlerinden biri olarak değerlendirilmiştir. Beş yılda 2.9 milyar GBP'lik büyüme çalışmaları yürüten Southampton dinamik ve büyüyen bir aktivite merkezidir.

Staj fırsatları

Southampton'da öğrenciler, öncü şirketlerde staj ve iş deneyimi edinmek üzere pek çok imkana sahip olur. Her yıl üniversite aracılığıyla 400 staj imkânı sunulur.

Üniversite aynı zamanda öğrencilerine staj ve iş deneyim imkânı bulma ve başvuru yapma konusunda destek verir. Geçen yıl, öğrenciler L'Oreal, Ordnance Survey, Hampshire County Council, IBM, Oxfam vd. pek çok ünlü şirkette staj imkanı elde etmiştir.

Kariyer desteği

Öğrenciler ister kendi işlerini kurmak ister kurulu bir şirkette fark yaratmak istiyor olsun, üniversite elde edecekleri girişim becerileri iş yaşamlarında çok önemli olacak ve işverenler tarafından değer verilecektir. University of Southampton'ın Öğrenci Girişim Ekibi tüm öğrencilere, girişim becerilerini geliştirme konusunda destek verir.

University of Southampton, bünyesinde staj imkanları bulunmayan bölümler için kendi staj programı olan İş'te Bir Yıl'ı (Year in Employment) sunar.

Kariyer ve İstihdam Birimi'ndeki Staj ekibi tarafından koordine edilen İş'te Bir Yıl programı öğrencilerin bireysel becerilerini ve meslek becerilerin geliştirebilmeleri için harika bir imkan olup onlara kariyerlerini inşa edebilmek için iyi bir temel sunar.

Okumaya devam edin...

Show more +Show less -
8136
Uluslararası öğrenciler

United Kingdom: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
127th  / 1250

THE Dünya Sıralaması

At University of Southampton
Join us at University of Southampton
At University of Southampton
At University of Southampton
Campus Tour
At University of Southampton
At University of Southampton
At University of Southampton
At University of Southampton
Southampton Southampton University Road
Hampshire Southampton Highfield Road
Hampshire Southampton European Way
Hampshire Southampton Park Avenue, Winchester
Southampton Southampton Tremona Road
Southampton Southampton Burgess Road
Iskandar Puteri Johor No. 3, Persiaran Canselor 1, Kota Ilmu Educity
University of Southampton is committed to providing an exceptional learning experience. Students will learn from leading academics and benefit from innovative learning methods. Many students from various countries choose to study at the University each year. It is a world-leading, research-intensive university, with a strong educational offering, renowned for its innovation and enterprise.

The university offers undergraduate and postgraduate degree courses every year to the international students from all over the world. Students can also choose to study here as part of a study-abroad or exchange scheme. It also offers foundation years and pre-sessional courses to students that are specially designed to help them reach the required level of English language and academic ability for entry onto university?s main degree. Students can choose from over 65 subject areas which are taught and supervised by world renowned academics and leaders in their field.

University of Southampton seven campuses are purpose-built learning environments with their own sense of identity and a shared community spirit. More than just the perfect places to learn, they are warm and welcoming environments in which student can grow as a person with an array of leisure, fitness and entertainment options alongside world-class teaching and research facilities.

Highfield is the main campus and the heart of the University. It is set in beautiful green surroundings and is easily accessible from the city centre. Highfield Campus is home to many innovative buildings, lively arts venues, and great sports and leisure facilities.
https://images1.content-gbl.com/commimg/myhotcourses/institution/profile/myhc_219641_320px.jpg University of Southampton https://www.idp.com/turkey/universities/university-of-southampton/iid-uk-00687/

Ortalama toplam maliyet£1308

 • £468
  Konutlar
 • £519
  Yemek
 • £88
  Günlük Yaşam
 • £233
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Öğrencilerimiz bizim hakkımızda neler düşünüyor?

Overview
(4.0)
Bölüm Kalitesi
3.5
Kampüs Güvenliği
4.5
Öğrenci Desteği
3.0
Eğitim Kalitesi
3.5
Kampüs Çevresi
4.5
Shobana
University of Southampton
Gives us abundant opportunity to explore and learn
Daha fazla göster +
Dünya Sıralaması
University of Southampton University of Southampton
Rated4/5based on2 student reviews
It was good Customer reviews:
University of Southampton - by, 2020-01-29
3.0/ 5 stars
University of Southampton University of Southampton
Rated4/5based on2 student reviews
Gives us abundant opportunity to explore and learn Customer reviews:
University of Southampton - by, 2020-01-31
5.0/ 5 stars

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

University of Southampton University of Southampton
Rated4/5based on2 student reviews
It was good Customer reviews:
University of Southampton - by, 2020-01-29
3.0/ 5 stars
University of Southampton University of Southampton
Rated4/5based on2 student reviews
Gives us abundant opportunity to explore and learn Customer reviews:
University of Southampton - by, 2020-01-31
5.0/ 5 stars

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin