Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

University of Technology Sydney

Australia
Genel Bakış

Genel Bakış

University of Technology Sydney (UTS), dünyanın en iyi 200 üniversitesinden biridir (2019 Times Higher Education Rankings) ve Avustralya'nın canlı kenti Sidney'de bulunmaktadır.

Ana kampüs, son yıllarda Sidney'in merkezi ticaret bölgesinin kalbinde modern tesisler oluşturularak 1 milyar AUD üzerinde yatırımla değişime uğramıştır. Bu konum olağanüstü endüstri erişimi ve yaratıcı bir merkez sağlarken, aynı zamanda öğrencilerin dünyadaki en ünlü şehirlerden birinin tadını çıkarmalarına olanak sağlamaktadır.

UTS henüz 1988 yılında kurulmuş olmasına rağmen endüstri odaklı olması ve gerçek dünya araştırmalarının kullanılması sayesinde uygulamaya dayalı eğitim ve öğretimiyle tanınarak hızla lider bir üniversite olmuştur. Avustralya'da 1 numaralı Genç Üniversite ve dünya çapında 16. en iyi Genç Üniversite'dir (Times Higher Education Rankings).

Üniversite, öğrencilere çalışma hayatları boyunca yenilikçi ve lider profesyoneller olma becerilerini kazandırarak yaşam boyu öğrenme sağlama vizyonu ve taahhüdü üzerine kuruludur. Birçok mezun UTS'den ayrıldıktan sonra sektörde önemli başarılar elde etmeye devam etmektedir.

UTS, Avustralya Teknoloji Ağı'nı oluşturan ve endüstri ve hükümetle birlikte çalışarak uygulamalı ve mesleki programlar sunmayı taahhüt eden dört önemli üniversiteden biridir. 40.000 kayıtlı öğrenciye, geleneksel konu alanlarından yeni disiplinlere kadar 130'un üzerinde lisans ve 180 adet lisansüstü programı sunulmaktadır. Bunların tümü, eğitim sırasında mesleki uygulamaların gerçekleştirilmesine odaklanmaktadır.

Öğrenciler, dünyanın önde gelen araştırma merkezlerine erişebilir ve eğitimleri tamamlandıktan sonra girecekleri iş piyasasıyla bağlantı kurmalarına yardımcı olacak yerel toplum, endüstri, işletmeler ve mesleklerle güçlü ilişkiler kurabilirler.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

IKEA x UTS Future Living Lab

UTS ve IKEA, gelecek vadeden genç tasarımcılar, düşünce liderleri ve toplum için yerel bir tasarım merkezi sağlayan yeni bir işbirliği kurmuştur. IKEA x UTS Future Living Lab olarak bilinen tasarım merkezi, Ultimo, Sidney'deki UTS kampüsünde bulunmaktadır.

İşbirliği, IKEA'nın uzmanlığını UTS Ürün Tasarımı ve İç Mimarlık programlarındaki akademisyenler ve öğrencilerle bir araya getirmektedir. Ortaklık, Avustralya'daki evlerin benzersiz ihtiyaçlarını karşılayacak sergiler, prototipler ve etkinlikler ortaya koymak için yeni fikirler üretecek toplumun yanı sıra tasarım organizasyonlarını ve tasarımcıları da içermektedir.

UTS Central

UTS Central, 2019 yılında kapılarını öğrencilere, personele ve halka açacaktır. UTS Central, kampüsün kalbinde canlı bir öğrenci merkezi ve fakülte alanı olacaktır. Binada, yeni UTS Kütüphanesi'nin yanı sıra, akademik bir okuma salonu, öğrenciler için çok sayıda çalışma alanı ve Alumni Green üzerinde açılacak cazip bir yemek alanı yer alacak ve halka açık olacaktır. UTS Central, milyar dolar üzeri değerdeki UTS Kampüs İmar Planının bir parçası olarak teslim edilecek önemli büyük geliştirme projelerinin sonuncusudur.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

UTS'nin ödüllü öğrenme modeli, öğrencileri şimdi ve gelecekte iş dünyasına hazırlayan mezun niteliklerinin geliştirilmesine odaklanmaktadır.

UTS, akademik bilginin gerçek senaryolara uygulanmasının öğrenci başarısı için çok önemli olduğuna inanmaktadır. Öğrenciler uygulamalı eğitim alarak büyük projelerde ve gerçek hayattan vaka çalışmaları üzerinde gruplar halinde çalışacaklardır.

UTS ayrıca, öğrencileri küresel bir işyeri için hazırlar. Avustralya'daki en büyük öğrenci değişim programlarından birine sahiptir ve eğitim sırasında başka bir ülkede tecrübe kazanmak şiddetle teşvik edilmektedir.

UTS ayrıca araştırmalardan esinlenilen entegre öğrenmeye önem verir. Öğrenciler yaşam boyu öğrenmeye teşvik edilir ve kariyerlerinin her aşamasında doğru soruları sormaya devam etmek için ihtiyaç duyacakları araçlarla donatılır.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

UTS'de herkes için uygun bir seçenek mevcuttur.

Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi

Fakülte İletişim, Eğitim ve Uluslararası Çalışmalar okullarına ev sahipliği yapmaktadır. İletişim Okulu, öğrencilerin yaratıcı vizyonlarını hayata geçirmelerine yardımcı olurken, UTS'nin endüstri lideri eğitim dereceleri gelecek nesil öğrencilerin şekillendirilmesine yardımcı olur.

UTS İşletme Okulu

UTS İşletme Okulu'nun, Avustralya'nın en önemli işletme, teknoloji ve yaratıcı bölgesinin merkezindeki benzersiz konumundan yararlanın.

Tasarım, Mimarlık ve İnşaat Fakültesi

Fakülte, öğrencilerin en yeni teknikleri ve teknolojileri kullanarak yaratmalarını, oluşturmalarını, tasarlamalarını ve inşa etmelerini sağlayan üç okuldan oluşur.

Mühendislik ve Bilgi Teknolojileri Fakültesi

UTS Mühendislik ve Bilgi Teknolojileri programları, öğrencileri yarının zorlukları için hazırlar. Öğrenciler, programlara yerleştirilmiş iş deneyimi yoluyla pratiğe dayalı bir eğitimden faydalanırlar.

Sağlık Fakültesi

Fakülte, hemşirelik, ebelik, spor ve egzersiz ve sağlık bilimleri gibi çok çeşitli sağlık disiplinlerinde yenilikçi, uygulamaya yönelik ve küresel olarak ilgili eğitim ve araştırma olanakları sunmaktadır.

Sağlık Enstitüsü

Okul eczacılık, ortopedi ve fizik tedavi gibi yenilikçi, uygulamaya dayalı programlarda uzmanlaşmıştır. Profesyonel ortaklıklar, uzman personel ve dünya standartlarında tesisler okulun temel direkleridir.

Hukuk Fakültesi

UTS Hukuk, 2018 QS World University Rankings by Subject sıralamasında dünyada 40. sırada yer almaktadır. Fakültenin araştırmaları, 2015 yılında Avustralya Hükümeti'nin Excellence in Research Australia programı tarafından ''dünya standartlarının üstünde'' olarak kabul edilmiştir.

Fen Bilimleri Fakültesi

Kaliteli öğretimi ve araştırmaları konusunda başarıyı yakalayan ve etki yaratan UTS Fen Bilimleri, araştırma odaklı, yenilikçi ve pratiktir.

Disiplinler Ötesi Yenilik Fakültesi

Fakülte, yaratıcılık, yenilikçilik ve girişimciliğin kesiştiği programlar sunmakta ve bu sayede toplumdaki karmaşık problemleri ele almak için gerekli bilgi tabanına sahip mezunlar yetiştirmektedir.

Show more +Show less -
Giriş koşulları

Giriş koşulları

İngilizce diliyle ilgili şartlar

Önceki eğitimlerini İngilizce olarak tamamlamayan uluslararası öğrencilerin UTS tarafından tanınan bir İngilizce dil sınavını veya programını tamamlayarak İngilizce yeterliliklerini göstermeleri gerekmektedir. İngilizce yeterlik sınavı puanları, UTS'ye başvurmadan iki yıldan daha az bir süre önce alınmış olması koşuluyla UTS tarafından tanınmaktadır.

Akademik Gereklilikler

UTS'de lisans programlarına giriş hakkı için, öğrencilerin kabul edilen bir üniversiteye giriş sınavında Avustralya Yıl 12 yeterliliğine eşdeğer rekabetçi bir geçer not almaları gereklidir.

Lisans onur programına ve lisansüstü programların çoğuna kabul için, öğrencilerin Avustralya lisans derecesine eşdeğer tanınmış ve ilgili bir lisans derecesine sahip olmaları gerekmektedir.

Not: Bu akademik gerekliliklerin yanı sıra, bazı derslerin özel kabul koşulları da olabilir.

İlgilendiğiniz programa ilişkin her ülkeye özgü ayrıntılı başvuru koşulları için UTS web sitesini ziyaret edin.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

University of Technology Sydney, 2020 yılına kadar lisans ve yüksek lisans programlarına yeni başlayan ve hâlihazırda devam eden uluslararası öğrencilere 30 milyon AUD tutarında çok çeşitli burslar ve hibeler vermeyi taahhüt etmiştir. Üniversite genelinde sunulan bursların yanı sıra belirli fakültelerdeki uluslararası öğrencilere verilen burslar da mevcuttur.

Lisans öğrenci bursları

 • UTS Lisans Akademik Mükemmellik Ödülleri - 10.000 AUD değerinde olup lisans programlarına kaydolan en başarılı uluslararası öğrencilere ödül olarak verilmektedir.
 • UTS Insearch to UTS Pathways Bursu – Bu burs, UTS'de eğitimlerine başlayan en başarılı UTS Insearch mezunlarına ödül olarak verilmektedir.
 • Tam Öğrenim Bursları - 2019 sonbahar ve ilkbahar dönemlerinde UTS'de eğitimlerine başlayacak olan en başarılı uluslararası lisans öğrencilerine ödül olarak verilmektedir.

Lisansüstü öğrenci bursları

 • UTS Lisansüstü Akademik Mükemmellik Bursları – Bu burslar, 5.000 AUD değerinde olup lisansüstü programlarına kaydolarak UTS'de eğitimlerine başlamış olan en başarılı uluslararası öğrencilere ödül olarak verilmektedir.
 • Tam Öğrenim Bursları – 2019 sonbahar ve ilkbahar dönemlerinde UTS'de eğitimlerine başlayacak olan en başarılı uluslararası lisansüstü öğrencilerine ödül olarak verilmektedir.

Show more +Show less -
Kariyer desteği

Kariyer desteği

UTS Kariyer, öğrencilere, başarıları için hayati önem taşıyan temel istihdam edilebilirlik becerilerinin yanı sıra, onları güven ve bilgi ile donatmak için çok çeşitli hizmetler sunar. Bu kariyer hizmetleri şunlardır:

Profesyonel Mentorluk Programı

Bu, yeni mezunları ve öğrencileri endüstri uzmanlarıyla bir araya getiren bir online flash rehberlik platformudur. Mentorlar arasında UTS personeli ve mezunlarının yanı sıra dış endüstri uzmanları da bulunmaktadır.

UTS Başarı Ödülü

Öğrencilerin bilgi, beceri ve deneyimlerini profesyonel bir şekilde tespit ve ifade etmelerine yardımcı olarak istihdam edilebilirlik başarılarını artırmak için tasarlanmış bir yıllık bir ödüldür. Bu, bir dizi deneyimsel etkinlikler, interaktif workshop çalışmaları ve istihdam edilebilirlik saatleri ile gerçekleştirilir.

Ziyaret saati

UTS öğrencilerine, başvuru hazırlama ve kariyer yönü belirlemeden iş aramaya kadar kariyerlerinin her aşamasında zamanında, erişilebilir ve kişiye özel tavsiyeler sunar.

Kaynaklar

UTS Kariyer, öğrencilerin kariyer gelişim süreçlerinde yönlerini belirlemelerine yardımcı olabilecek çok çeşitli online kaynaklar sunar.

Show more +Show less -
12337
Uluslararası öğrenciler

Australia: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
143rd  / 1250

THE Dünya Sıralaması

State-of-the-art study spaces
Listen to Alicia
UTS International can help you
24 Hour computer access
Listen to Anubhav Jain
Award winning facilities
Welcome to our new UTS campus
UTS, Australia's #1 Young Uni
Listen to Katrina
Dr Chau Chak Wing building
Have fun at the Alumni Green
Relax at The Underground
Alumini Green & Science
Faculty of Engineering and IT
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$2462

 • $1030
  Konutlar
 • $898
  Yemek
 • $138
  Günlük Yaşam
 • $396
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Öğrencilerimiz bizim hakkımızda neler düşünüyor?

Overview
(5.0)
Bölüm Kalitesi
4.0
Kampüs Güvenliği
5.0
Öğrenci Desteği
5.0
Eğitim Kalitesi
3.0
Kampüs Çevresi
5.0
Ronald
University of Technology Sydney
the support facilities
Daha fazla göster +
Dünya Sıralaması
University of Technology Sydney University of Technology Sydney
Rated5/5based on1 student reviews
the support facilities Customer reviews:
University of Technology Sydney - by, 2020-01-29
5.0/ 5 stars

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

University of Technology Sydney University of Technology Sydney
Rated5/5based on1 student reviews
the support facilities Customer reviews:
University of Technology Sydney - by, 2020-01-29
5.0/ 5 stars

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin