Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

University of the Fraser Valley

Canada
Genel Bakış

Genel Bakış

The University of the Fraser Valley (UFV), Abbotsford, Chilliwack, Mission, Hope ve Agassiz genelinde kampüsleri bulunan Kanada merkezli devlet üniversitesidir. Muhasebeden grafik tasarıma kadar 30'u aşkın alanda 100'ün üzerinde program seçeneği sunar.

Aynı zamanda öğrencilere 75'in üzerinde yurtdışı eğitim seçeneği sunulur bu sayede öğrenciler derece programlarının bir parçası olarak farklı bir ülkede eğitim alma imkanı elde eder. Ayrıca yeni insanlarla tanışma ve onların kültürlerini öğrenmenin yanı sıra küresel bireyler olarak CV'lerini geliştirebilir ve mezun olduklarında fark yaratabilirler.

UFV, öğrencilerini ders dışı etkinliklerde yer almaya teşvik eder. Spor takımlarından özel alan gruplarına kadar 60'ı aşkın kulüp ve topluluk seçeneği mevcuttur. Öğrenciler, Yeni Öğrenci Oryantasyon etkinliği ile karşılanır bu sayede kampüsü ve çevresini tanıma, etkinliklere katılma ve yeni sınıf arkadaşlarıyla tanışma imkanı bulurlar.

UFV'de öğrencilere, uluslararası merkez, finansal bilgi, gizli danışmanlık ve engelli öğrencilere yönelik ek yardım gibi çeşitli destek imkanları sunulur. Aynı zamanda diğer bireylerle birlikte ders çalışmak ve deneyimli öğrencilerin yardımıyla kendilerini geliştirmek isteyenlere yönelik destekli öğrenim grupları mevcuttur.

Öğrenciler, Kariyer Merkezi'nin desteği sayesinde mezun oluncaya kadar işe hazır hale gelirler. CV yazma, motivasyon mektubu hazırlama gibi konularda yardım almak için kariyer koçu ile birebir görüşme imkanının yanı sıra gelecek kariyer fuarları ve staj imkanları hakkında da bilgi edinebilirler.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Kanada'nın en büyük kredi kooperatifi olan Coast Capital Savings, kurumun öğrencilerinin başarısına destek olmak amacıyla UFV'ye 50.000 CAD değerinde fon sağlamıştır.

Bu fon, öğrencilerin faydalanabileceği etkinlikler için akran destek modelini kullanan UFV Coast Capital Akran Kaynak ve Liderlik Merkezi'ne (PRLC) destek verir.

Coast Capital PRLC'deki öğrenci akran liderleri, kendilerine sunulan imkanlardan faydalanarak ve diğer öğrencilere akran desteği vererek güvenli ve uyumlu ortam sunar.

Coast Capital Savings Topluluk Liderliği Müdürü şu ifadeleri kullanmıştır: Wendy Lanchance: ''Bizler Coast Capital Savings'te UFV ile olan bu programımız gibi ortaklıklara yatırım yaparak gençler için daha zengin bir gelecek inşa etmeye söz verdik ve sözümüzü tutuyoruz. Coast Capital Savings Akran Programı, yükseköğretim eğitimleri sırasında yaşam stresi ile başa çıkma konusunda akranlarına paha biçilmez bir destek verecek genç bireyler yetiştirmeye yardımcı olur.''

UFV Rektörü Joanne MacLean: ''UFV öğrenci başarısına destek olmaya yönelik yeni yollar sunmaktan büyük memnuniyet duyar.'' Bu iyi hazırlanmış akran katılım programı öğrencilere becerilerini geliştirme konusunda yardımcı olacak. Coast Capital Savings'in cömert desteğiyle Coast Capital Savings Akran Kaynak ve Liderlik Merkezi kurulduğundan bu yana UFV'deki topluluk hissini güçlendiren öğrenci destek ve yönlendirme hizmetleri uygulamaya başladık. Coast Capital Savings gibi topluluk destekçileri, UFV'yi öğrenci başarısına bütüncül bir yaklaşımla odaklanan bir kuruma dönüştürmeye katkı sağlamaktadır.

Okumaya devam edin...

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Akademik başarı

Üniversite, öğrenci erişebilirliği ile birlikte eğitim ve araştırma alanında başarı ve yüksek standartları teşvik eder. Üniversite bünyesindeki profesörler eğitim odaklı olup yüksek kaliteli bir eğitim hizmeti sunar. UFV lisans öğrencileri, diğer büyük kurumlara kıyasla, daha fazla araştırma, konferans ve yayına erişim sağlayabilir ve ileri eğitime yönelik daha iyi hazırlanır.

Öğrenci memnuniyeti

British Columbia şehrine yönelik Kanada Üniversite Anketi (Canadian University Consortium Survey) ve Lisans Mezunları Anketi'ne göre UFV derecesine sahip olan mezunların %98'i aldıkları eğitimden %99'u ise eğitim kalitesinden memnundur.

Akreditasyon

The University of the Fraser Valley, onaylı bir devlet üniversitesi olup British Columbia şehrinde Eğitim Kalite Garantisi sunulan ilk üniversitelerden biridir. Aynı zamanda, eskiden Association of Universities and Colleges of Canada adıyla bilinen Universities Canada isimli birliğin bir üyesidir ve başarısı ile ülke genelinde tanınmaktadır. UFV aynı zamanda Çin Eğitim Bakanlığı tarafından da tanınmıştır.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

Edebiyat Fakültesi

UFV Edebiyat Fakültesi'ndeki öğrenciler bu programlarında kuram ve uygulamayı bir arada öğrenir öğrendiklerini staj imkanları ve uluslararası eğitim ortaklıkları aracılığıyla uygular.

Sağlık Bilimleri Fakültesi

Bu fakülte, yüksek uygulama standartları, ileri eğitim teknolojileri ve öğrenci merkezli eğitimi ile tanınır. İşverenler, bu fakülte mezunlarını kapsamlı bilgileri, kritik düşünme becerileri, beceri uzmanlıkları ve meslek deneyimleri dolayısıyla işe alır.

Meslek Eğitim Fakültesi

Bu Fakülte bünyesinde İşletme Okulu, Sosyal Çalışma ve Beşeri Hizmetler Okulu ve Öğretmenlik Eğitimi, Yetişkin Eğitimi, Havacılık ve Çocuk, Gençlik ve Aile Çalışmaları dahil olmak üzere diğer bölüm ve programlar bulunur.

Fen Fakültesi

Fen Fakültesi, biyoloji, kimya, bilgisayar bilimi, matematik ve istatistik, fizik, fiziki coğrafya ve mühendislik dahil olmak üzere çeşitli disiplinlerde eğitim seçenekleri sunar.

Lisansüstü Eğitim Fakültesi

Bu fakülte, Çocuk Yaşam & Toplum Sağlığı, Farkındalık Temelli Eğitim & Öğretim, Program Değerlendirme alanlarında sertifika programları ve Ceza Adaleti ve Sosyal Çalışmalar alanlarında programları yürütür.

Uygulamalı ve Teknik Eğitim Fakültesi

Bu fakülte, sanayinin ihtiyaçlarına cevap veren (Red Seal meslekleri olarak tanınan işlere yönelik) çeşitli sertifika ve diploma programları sunar. Bu programlar, Otomasyon ve Robot Biliminden Kaynaklama kadar çeşitli teknik alanları kapsar.

Okumaya devam edin...

Öğrenciler bu fakültede şu konu alanları arasında tercih yapabilir: Tarım, Beşeri Bilimler, Sosyal Bilimler, İşletme, Meslek Çalışmaları, Bilgisayar Bilgi Sistemleri, Genel Çalışmalar, Fen, Ticaret ve Teknoloji, Sağlık Bilimleri vd.

Uluslararası öğrenciler, Havacılık, İşletme, Bilgisayar Bilimi, Veri Analizi, İktisat, Bilgisayar Bilgi Sistemleri, Kinesiyoloji ve Fen gibi konu alanları arasından tercih yapabilir.

Show more +Show less -
Giriş koşulları

Giriş koşulları

Uluslararası öğrencilerin EFV'de öğrenim görmek için aşağıdaki şartları yerine getirmeleri gerekir:

Lise mezuniyeti

Kanada eğitim sisteminde lise 12. Sınıf düzeyine eşdeğer eğitim. Öğrencilerin, UFV'ye onaylı transkriptlerini sunmaları gerekir.

İngilizce Dil Yeterliliği

UFV'de eğitim dili İngilizce'dir dolayısıyla öğrencilerin UFV'deki programlara kabul edilmeden önce İngilizce dil yeterliliklerini kanıtlamaları gerekir. Bunu, aşağıdaki standart uluslararası sınavlardan birinden yeterli puan elde ederek yapabilirler:

 • IELTS – herhangi bir bölüm puanı 6.0'ın altında olmamak şartıyla genel minimum 6.5 puan
 • TOEFL iBT – herhangi bir bölüm puanı 20'nin altında olmamak şartıyla minimum 88 puan (UFV'nin TOEFL kodu 9736'dır).
 • BC İngilizce 12- C+ ve üzeri

Öğrencilerin UFV haricindeki bir kurumda herhangi bir İngilizce programını tamamlamaları veya İngilizce sınavına girmeleri halinde resmi transkripti veya sınav sonucunu sunmaları gerekir. Sınav birimi, sınav sonuçlarını doğrudan UFV'ye aktarır. İki yıl veya daha önce elde edilmiş sonuçlar, dil yeterliliği kanıtı olarak kabul edilmez.

Buradan giriş şartları hakkında daha fazla bilgi edinin...

Akademik programlara, Yeterlik Çalışmalarına, Hazırlık ve İngilizce dil programlarına giriş şartlarının yer aldığı tam listeye göz atın.

İngilizce Dil Eğitimi (ELS)

Öğrenciler, mesleklerinde ilerleme kaydetmek veya üniversite çalışmalarını sürdürmek amacıyla İngilizcelerini geliştirmek için, UFV'nin bu amaca uygun olarak tasarladığı İngilizce Dil Eğitimi ve Geliştirme & Hazırlık (UUP) seçeneklerinden faydalanabilir.

UFV, tam zamanlı uluslararası öğrencilere orta seviyeden üniversiteye hazırlık seviyesine kadar yoğun İngilizce programları sunar öğrenciler bu sayede en üst seviyelerdeki üniversite programlarına erişim sağlayabilir.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

Uluslararası Lisans Giriş Bursu

UFV, akademik başarıyı ödüllendirmek amacıyla, tanınmış liselerden minimum 3.33 (B+) akademik not ortalaması ile gelen en başarılı ilk 10 uluslararası öğrenciye, 1000 CAD değerinde 15 adet giriş bursu dağıtır.

UFV'ye başvuru yapan ve ilgili yeterliğe sahip olan tüm uluslararası öğrenciler burslar için otomatik olarak değerlendirmeye alınır. Burslar, öğrencilerin UFV'deki ikinci dönem eğitimlerine yönelik öğrenim kredisi şeklinde verilir.

Uluslararası Lise Diploması Giriş Bursu

Tüm 12. Sınıf derslerini (en az 3 onaylı 12. Sınıf dersi almış olmaları gerekir) British Columbia lise diplomasına eşdeğer bir diplomayla ve minimum 3.33 (B+) akademik not ortalamasıyla tamamlayarak uluslararası bir liseden mezun olup aynı yıl UFV'ye başvuran en başarılı 4 uluslararası lise mezununa 1.000 CAD değerinde burs verilir.

Uluslararası Öğrenci Akademik Başarı Bursu

Akademik programlarında fark yaratan bir akademik başarı ortaya koyan (min. 3.67 GPA ile) ve eğitimini UFV'de sürmeyi planlayan yabancı kökenli ilk iki UFV öğrencisine 1.000 CAD değerinde burs verilir.

Diğer Burslar

UFV, mevcut öğrencilerine çeşitli burs seçenekleri sunar:

Uluslararası Öğrenci Finansal Bağış Bursu

Minimum 3.0 akademik not ortalamasına sahip olan uluslararası öğrenciler, finansal yardım almaya hak kazanır. Bu yardımın değeri, bağış miktarına bağlı olarak her yıl değişiklik gösterir.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Mizue Tominaga Liderlik Bağışı

Bir topluluk ve/veya UFV bünyesinde gönüllülük ve liderlik çalışmalarına katılan uluslararası öğrenciler, değeri her yıl bağış miktarına bağlı olarak belirlenecek olan bir burs almaya hak kazanır.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

Sınırlı öğrenci mevcudu, pratiğe dayalı eğitimi ve ilgili kadrosu ile UFV, öğrencilerin potansiyellerini geliştirmek ve hedeflerine ulaşmak için ihtiyaç duydukları kaliteli bir eğitim deneyimi sunar.

UFV, öğrencilerine CV'lerine katkı sağlayacak bir deneyim kazanma ve iş dünyasına hazırlama konusunda yardımcı olur. İşbirlikli eğitim programı, tüm sektörlerden işverenlerle birlikte öğrencilere profesyonel, disipline özgü, kariyer bağlantılı, ücretli iş imkanları sunarak onların akademik eğitimlerini bir sonraki aşamaya taşımalarını sağlar.

Öğrenciler aynı zamanda öğrenim programlarıyla bağlantılı, kampüs merkezli yarı zamanlı işlerde çalışabilirler. Bu iş-öğrenim seçenekleri ders programlarına göre esnek olup öğrencilere bir yandan iş deneyimi, bağlantılar ve diğer istihdam veya lisansüstü eğitim çalışmaları için referanslar sağlarken diğer yandan onlara akademisyenler ve diğer personel ile birlikte çalışma imkânı sunar.

Kariyer Hizmetleri

Kariyer Hizmetleri, öğrencilere ve mezunlara çeşitli kaynaklar sunar. İş arama sürecinin her basamağında öğrencilere yardımcı olacak kariyer koçluk hizmetleri mevcuttur. Aynı zamanda öğrenciler, kariyer planlama veya kariyer hedeflerini belirleme konusunda kariyer danışmanlık hizmetlerinden faydalanabilir.

Kariyer koçluğu

Öğrenciler ve mezunların, kariyer koçu ile yapacakları 30 dakikalık görüşmeler şu konularda yönlendirme sağlar:

 • CV yazma
 • Motivasyon mektubu yazma
 • Mülakat becerileri
 • İş arama becerileri

Öğrenci iş kartvizitleri

Öğrenciler, UFV Kariyer Merkezi aracılığıyla kendi bireysel UFV öğrenci iş kartvizitlerini çıkartabilirler. Kartvizitler, iş görüşmeleri veya ağ kurma etkinliklerinde işverenleri etkilemek için önemli bir araçtır. UFV öğrenci kartvizitleri profesyonel kartvizitler olup UFV öğrencilerine özel olarak tasarlanır.

Kariyer akran programı

Kariyer akranları, akran koçluğu programını ve diğer Kariyer Merkezi hizmetlerini ve öğrencilere yönelik programları teşvik etmenin yanı sıra öğrencilere CV ve motivasyon mektubu hazırlama konusunda birebir yardım sunar.

Show more +Show less -
2100
Uluslararası öğrenciler

Canada: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
Join us at University of the Fraser Valley
At UFV
At UFV
At UFV
At UFV
At UFV
At UFV
At UFV
At UFV
At UFV
At UFV
At UFV
At UFV
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$2004

 • $815
  Konutlar
 • $815
  Yemek
 • $117
  Günlük Yaşam
 • $257
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Öğrencilerimiz bizim hakkımızda neler düşünüyor?

Overview
(3.5)
Bölüm Kalitesi
3.2
Kampüs Güvenliği
4.5
Öğrenci Desteği
4.2
Eğitim Kalitesi
3.5
Kampüs Çevresi
4.0
Sanchit
University of the Fraser Valley
Altough there are not many parties but overall its all good. Everyone is nice and humble
Daha fazla göster +
University of the Fraser Valley University of the Fraser Valley
Rated3/5based on4 student reviews
Customer reviews:
University of the Fraser Valley - by, 2019-12-20
3.0/ 5 stars
University of the Fraser Valley University of the Fraser Valley
Rated3/5based on4 student reviews
Customer reviews:
University of the Fraser Valley - by, 2020-01-08
1.0/ 5 stars
University of the Fraser Valley University of the Fraser Valley
Rated3/5based on4 student reviews
Altough there are not many parties but overall its all good. Everyone is nice and humble Customer reviews:
University of the Fraser Valley - by, 2019-12-20
4.0/ 5 stars
University of the Fraser Valley University of the Fraser Valley
Rated3/5based on4 student reviews
Customer reviews:
University of the Fraser Valley - by, 2019-12-20
5.0/ 5 stars

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

University of the Fraser Valley University of the Fraser Valley
Rated3/5based on4 student reviews
Customer reviews:
University of the Fraser Valley - by, 2019-12-20
3.0/ 5 stars
University of the Fraser Valley University of the Fraser Valley
Rated3/5based on4 student reviews
Customer reviews:
University of the Fraser Valley - by, 2020-01-08
1.0/ 5 stars
University of the Fraser Valley University of the Fraser Valley
Rated3/5based on4 student reviews
Altough there are not many parties but overall its all good. Everyone is nice and humble Customer reviews:
University of the Fraser Valley - by, 2019-12-20
4.0/ 5 stars
University of the Fraser Valley University of the Fraser Valley
Rated3/5based on4 student reviews
Customer reviews:
University of the Fraser Valley - by, 2019-12-20
5.0/ 5 stars

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?