Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

University of the West of England

United Kingdom
Genel Bakış

Genel Bakış

UWE Bristol, Bristol şehrinde 3 kampüste hizmet verir. Heyecan verici ve çeşitliliklerle dolu bir şehir olan Bristol öğrenim görmek ve yaşamak için iyi bir seçenektir. Bristol aynı zamanda, ağ kurma imkanları ve mezun istihdam fırsatlarına yakınlığı sayesinde bir sanayi merkezidir.

UWE Bristol, son yıllarda büyüme kaydemiş olan bir kurum olup muhteşem bir üne sahiptir. Geçen yıl 7 sıra yükseliş kaydetmiş olan kurum 2021 Guardian sıralamasında Birleşik Krallık merkezli 121 kurum arasında 21. sırada yer alır. Bu sürekli ilerleme aynı zamanda kampüsleri içinde geçerlidir son 6 yılda kampüsteki tesislere 300 milyon GBP'yi aşkın yatırım yapılmıştır.

2020 Ulusal Öğrenci Anketi'nde ise kurum, tüm Birleşik Krallık üniversiteleri genelinde %83 ulusal ortalamaya kıyasla %88 genel öğrenci memnuniyeti elde etmiştir.

UWE Bristol, her ikisi de işe yerleştirme seçeneği bulunan Bilgi Teknolojileri ve Uluslararası Yönetim alanlarında iki yıllık Yüksek Lisans programları sunmaktadır. Bunlar, bilgilerini pratikte uygulayarak ve istihdam edilebilirlik becerilerini geliştirerek kariyer fırsatlarını geliştirmek isteyen öğrenciler için cazip fırsatlardır. Üniversitenin, öğrencileri bu yönde desteklemekle beraber bir istihdamı garanti edemediği mutlaka dikkate alınmalıdır.

Mezunlarının %92'si mezuniyetten 15 ay sonra işe başlayan veya ileri öğrenimlerine devam eden üniversite, işverenler arasında da muhteşem bir üne sahiptir. Bu başarılar UWE Bristol'ı, ülkedeki 152 Birleşik Krallık yükseköğretim kurumu arasında 18. sıraya yerleştirmiştir (Higher Education Statistics Agency (HESA) 2020 yılı Mezun Çıktıları Anketi sonuçları)

Güçlü kampüs topluluğu, kampüs yaşamının merkezi olan yeni Öğrenci Birliği binasında bulunan 160'ı aşkın kulüp ve derneğe ev sahipliği yapar. Uluslararası Öğrenciler oryantasyon, günübirlik geziler ve yıl boyunca düzenlenen etkinlikler gibi yerleşmelerine yardımcı olacak programlar sayesinde kendilerini evlerinde hisseder.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Üniversitede Büyüme ve Gelişme Çalışmaları

UWE Bristol, öğrencilere sunduğu imkânları - hem öğretim hem de programlar açısından - ve kampüs ortamını sürekli olarak iyileştirmektedir. Son 6 yılda tesislerine 300 milyon GBP yatırım yapılmıştır. Bunlar:

 • Öğrenci araştırmaları, lisans ve lisansüstü eğitim için üniversitenin fen laboratuvarlarının yeniden geliştirilmesine yönelik 7 milyon GBP yatırım yapılmıştır.
 • 5.500 öğrenciye uygulamalı deneyim kazanma ve ortak çalışma alanı sunacak olan yeni bir işletme okulu binasına 55 milyon GBP yatırım yapılmıştır.
 • Pratisyen optometristler, sağlık görevlileri ve iş terapisi için öğrencilere uygulamalı bir öğrenme alanı sağlayan yeni bir optometri ve klinik beceriler merkezine 5 milyon GBP yatırım yapılmıştır.
 • Şehir Kampüsü'ne yapılan 10 milyon GBP'nin üzerindeki yatırım, üniversitenin ödüllü film stüdyolarına son teknolojili kaynakların ulaşmasını sağlamıştır.
 • Kasım 2020 tarihinde milyonluk yatırım yapılan, modern Mühendislik binasının açılışı yapılmıştır.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

UWE Bristol 600'ü aşkın çok çeşitli konu alanlarında lisans, lisansüstü, meslek programları veya kısa programlar sunar bu disiplinlerde sunulan öğretim, muhteşem bir değerlendirme almıştır. Üniversite'nin uzman akademisyenleri alanlarında lider olup pek çoğu, çalışmalarını takdir amaçlı olarak National Teaching Fellowships ödüllerine layık görülmüştür.

UWE Bristol, özel personelin yanı sıra, öğrencilere verimli bir öğrenme ortamında destek vermek için kütüphaneler ve çalışma alanlarından uygulama laboratuvarlarına kadar mükemmel olanaklar sağlamaktadır. Ayrıca kapsamlı çevrimiçi kaynaklar ve öğrencilerin akademik ihtiyaçlarına göre destek almalarını sağlayacak mentorluk ve özel ders seçenekleri de mevcuttur.

Tüm bunlar, öğrencilerin %88'inin memnuniyetlerini ifade ettikleri öğrenci anketlerinde mükemmel bir geri bildirim alınmasını ve kurumun Birleşik Krallık üniversiteleri arasında ilk 10'da yer almasını sağlamıştır (2020 Ulusal Öğrenci Anketi). UWE Bristol, öğretimin sürekli olarak en yüksek standartta olmaya devam etmesini sağlayan bir hedefler dizisi olan Learning 2020 ajandası ile öğrencilerine sunduklarını sürekli olarak geliştirmektedir. Yenilikçi öğrenme ortamlarına, toplulukların oluşturulmasına ve uygulama temelli öğrenmeye odaklanan kurum, öğrencilerin ihtiyaçlarını sunduğu imkânların merkezine koyar.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

UWE Bristol'de 4 fakülte genelinde 13 bölüm ve okul bulunur.

Sanat, Yaratıcı Endüstriler ve Eğitim

Fakültede 6000 öğrenci ve 445 personel bulunur. Sanat ve Tasarım Okulu, Küratörlük, Grafik Tasarım, İllüstrasyon ve Moda İletişim gibi programlar sunar. Yaratıcı ve Kültürel Endüstriler Okulu ise Tarih ve Yaratıcılık ve Profesyonel Yazma gibi programlar sunar. Eğitim ve Çocukluk bölümünde ise Erken Çocukluk Gelişimi dersleri verilir.

İşletme ve Hukuk

Fakülte 55 milyon GBP değerinde bir binada hizmet verir. Bristol İşletme Fakültesi Pazarlama, Bankacılık ve Finans ile Muhasebe ve Finans gibi programların yanı sıra Bristol İşletme Yüksek Lisans (MBA) programına da ev sahipliği yapmaktadır. Bristol Hukuk Fakültesi, öğrencileri Avrupa Hukuku ve Uluslararası Hukuk ile İşletme ve Hukuk gibi programlarla hukuk mesleğindeki geleceklerine hazırlar.

Çevre ve Teknoloji

Fakülte 6000'in üzerinde öğrenciye ve 450 çalışana sahiptir. Mimarlık ve Yapılı Çevre Bölümü, Birleşik Krallık'ta 6. sırada yer alan Mimarlık, Emlak ve İç Mimarlık gibi programlar sunmaktadır. Bilgisayar Bilimleri ve Yaratıcı Teknolojiler Bölümü, Ses ve Müzik Teknolojisi ve Oyun Teknolojisi gibi programlar sunmaktadır. Mühendislik Tasarım ve Matematik Bölümü tarafından sunulan programlar arasında Havacılık ve Uzay Mühendisliği ve Robotik bulunmaktadır. Coğrafya ve Çevre Yönetimi bölümünün programları Veri Bilimi'nden Sürdürülebilir Kalkınma'ya kadar çeşitlilik göstermektedir.

Sağlık ve Uygulamalı Bilimler

Yardımcı Sağlık Meslekleri Bölümü, Onkoloji, Ergoterapi ve Spor Rehabilitasyonu alanlarında uzmanlıkları içermektedir. Uygulamalı Bilimler Bölümü, Halk Sağlığı ve Adli Tıp gibi programlar sunmaktadır. Sağlık ve Sosyal Bilimler Bölümü tarafından sunulan programlar arasında Kriminoloji ile Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bulunmaktadır.

Show more +Show less -
Giriş Koşulları

Giriş Koşulları

Giriş koşulları, öğrencinin nereden ve hangi programa başvurduğuna göre değişmektedir. İngilizce dil şartları da dahil olmak üzere, başvuru için üniversite genelinde bazı genel kurallar bulunmaktadır:

Lisans

Öğrencilerin 6.0 IELTS puanı (tüm bölümlerde en az 5.5 olmak üzere), 80 veya üzeri (Dinleme ve Yazma için en az 17, Okuma için en az 18 ve Konuşma için en az 20 olmak üzere) bir TOEFL iBT puanı, Cambridge CPE veya CAE sınavlarından birinde 2015'ten önce alınmışsa C notu veya 2015'ten sonra alınmışsa (her bir beceri alanında en az 162 olmak üzere) toplam 169 puan veya 50 Pearson puanı (her bir bölümden en az 51 olmak üzere) almış olmaları beklenmektedir.

Lisansüstü

Öğrencilerin 6.5 IELTS puanı (tüm bölümlerde en az 5.5 olmak üzere), 90 veya üzeri (Dinleme ve Yazma için en az 17, Okuma için en az 18 ve Konuşma için en az 20 olmak üzere) bir TOEFL iBT puanı, Cambridge CPE veya CAE sınavlarından birinde 2015'ten önce alınmışsa C notu veya 2015'ten sonra alınmışsa (her bir beceri alanında en az 162 olmak üzere) toplam 176 puan veya 58 Pearson puanı (her bir bölümde en az 51 olmak üzere) almış olmaları beklenmektedir.

Pek çok diğer yeterlilikler de dikkate alınacak olup UWE, şartları sağlamayan öğrenciler için bir Hazırlık İngilizce programı sunar.

Öğrencilerin aynı zamanda İngilizce yeterliliğinin yanı sıra ilgili yeterliliklere sahip olmaları ve adayların, ülkeye göre hangi yeterliliklerin kabul edildiğini gözden geçirmeleri gerekir.

Geçiş Kursları

UWE, üniversite kampüsüne dahil olan UWE Bristol International College aracılığıyla lisans ve lisansüstü programlarına geçiş (pathway) programları sunmak için Kaplan ile ortak çalışmaktadır.

Show more +Show less -
Öğrenci desteği

Öğrenci desteği

UWE Bristol'da muhteşem öğrenci destek hizmetleri mevcuttur. Yeni öğrenci birliğinin bütün destek ağlarını birleştirmesi sayesinde artık öğrenciler için ihtiyaç duydukları yardımı almak kolaydır.

İyi Yaşam Hizmetleri

Öğrencilerin yardım alabilecekleri çeşitli yollar vardır. Ulusal Sağlık Sistemi (NHS) ile olan ortaklıkların yanı sıra sunulan profesyonel hizmetler ile UWE Bristol, öğrencilere danışmanlık, kriz desteği, tavsiyeler ve yardım ve hatta çevrimiçi destek ve yazılı destek verebilir.

Öğrenci Destek Danışmanları

Bireysel koşullardan programla ilgili konulara ve ders yoğunluğuyla başa çıkma konusunda yardımcı olmak üzere çalışan Öğrenci Destek Danışmanları, öğrencilerin üniversite deneyimin tadını en iyi şekilde çıkarabilmeleri için öğrenim sürecinde yaşayabilecekleri zorlu konularda yardımcı olur. Öğrenciler, çevrimiçi randevu alabilir veya gerekirse randevularını telefon üzerinden gerçekleştirebilirler.

Uluslararası Öğrenim Desteği

Öğrenciler, kuruma gelmeden önce konaklama bulma ve vizeye başvurma konusunda yardımcı olan Global Centre öğrenci destek ekibinden destek alırlar. Kuruma vardıklarında sunulan Uluslararası Öğrenci Oryantasyonu, yeni evlerine yerleşmelerine yardımcı olur. Uluslararası öğrenciler öğrenimleri süresince günlük geziler, etkinlikler ve yeni evlerine ve yeni bir akademik deneyime alışmalarına yönelik yardım ve tavsiyelerden faydalanabilirler.

Akran Destekli Öğrenme (PAL)

Öğrenciler arasındaki bu program, kişiye özel, bireysel destek, yönlendirme veya atölyeler sunar. Bazı öğrenciler, kendi yaşlarındaki diğer öğrencilerden yardım almayı tercih ederken diğerleri ise benzer deneyimlere sahip olanları tercih eder. PAL programı bu imkânı sunar ve ayrıca katılan öğrenciler için yeni deneyimler edinme ve yeni insanlarla tanışmak için harika bir yoldur.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

UWE Bristol'deki derece programları uygulamalı ve pratik deneyimleri içerecek şekilde tasarlanmıştır. Böylece öğrenciler programlarına başladıkları andan itibaren olası kariyer seçeneklerini değerlendirmeye başlar.

Bazı programlar işverenlerle ortaklıkları içermekte olup 2018/19'da UWE Bristol öğrencileri 8000'den fazla işe yerleştirilmiştir. İnşaat, bilgi işlem ve mühendislik gibi bazı programlar, yönlendirme fırsatları ve potansiyel işverenleri daha tatmin edici bir şekilde tanıma şansı sunarak gelecekteki sektörleriyle ilgili paha biçilmez bir bakış açısı sağlamaktadır.

Yıllık kariyer fuarlarına pek çok sektörden 180'i aşkın işveren katılır. 2019/20'da UWE Bristol öğrencileri ve mezunları için 3500'ü aşkın InfoHub ilanı yayımlanmıştır.

Bu, UWE Bristol öğrencilerinin üniversiteden iş ortamına hazır bir şekilde ayrılabilecekleri anlamına gelip mezunların %92'si okulu tamamladıktan 15 ay sonra işe başlamakta veya ileri öğrenimlerini sürdürmektedir bu da UWE Bristol'ı ülkedeki 152 Birleşik Krallık yükseköğretim kurumu arasında 18. sıraya taşımıştır.

Show more +Show less -
5342
Uluslararası öğrenciler

United Kingdom: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
401st  / 1250

THE Dünya Sıralaması

Join in at UWE Bristol
Art student at work
International students
UWE Bristol
Architecture students
Accommodation
How to choose your accommodation at UWE Bristol
UWE Wallscourt Exteriors
Hear Elizabeth’s UWE Bristol story
Library
Bristol City
Sports at Bristol, UWE
International students
Accommodation
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet£1355

 • £474
  Konutlar
 • £559
  Yemek
 • £88
  Günlük Yaşam
 • £234
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?