Hemen destek alın arrow

hipchat Arayın ya da Online Yazışın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

University of the West of England

United Kingdom
Genel Bakış

Genel Bakış

UWE Bristol, Bristol şehrinde üç kampüse yayılmıştır. Büyük bir öğrenci nüfusu olan şehir, yaşamak ve okumak için heyecan verici, çeşitliliğe sahip bir yerdir. Sunday Times tarafından 2017 En Yaşanabilir Yerler sıralamasında Birleşik Krallık’ın yaşamak için bir numaralı şehri seçilmiştir. Bristol, aynı zamanda yanı başında ağ oluşturma ve mezun istihdamı fırsatlarına sahip bir endüstri merkezidir.

UWE Bristol, son yıllarda daha da artan mükemmel bir üne sahiptir. 2019'da Guardian League Table'da bir önceki yıla göre 15 sıra yükselerek tüm Birleşik Krallık üniversiteleri arasında 37'nci sırada yer almıştır. Bu sürekli gelişme kampüsler için de geçerlidir ve 2020'ye kadar kampüsteki tesislere 300 milyon GBP'nin üzerinde yatırım yapılacaktır.

UWE Bristol, mevcut olan en yüksek standart olan Öğretimde Mükemmellik Çerçevesi’nde altın derece ödülü almıştır. 600'den fazla programında verilen yüksek kaliteli eğitim, elde ettiği %89 öğrenci memnuniyeti düzeyine katkıda bulunmuştur (2018 National Student Survey).

UWE Bristol, her ikisi de işe yerleştirme seçeneği bulunan Bilgi Teknolojileri ve Uluslararası Yönetim alanlarında iki yıllık Yüksek Lisans programları sunmaktadır. Bunlar, bilgilerini pratikte uygulayarak ve istihdam edilebilirlik becerilerini geliştirerek kariyer fırsatlarını geliştirmek isteyen öğrencilere hitap etmektedir. Üniversitenin, öğrencileri bu yönde desteklemekle beraber bir istihdamı garanti edemediği mutlaka dikkate alınmalıdır.

İşverenler arasında mükemmel bir üne sahiptir. Öğrencilerin yüzde 96’sı mezun olduktan sonraki altı ay içinde çalışmaya başlamakta veya ileri eğitimlerine devam etmektedir. Bunların yüzde 76’sı profesyonel veya idari pozisyonlardadır (2018 Destination of Leavers from Higher Education anketi).

Güçlü kampüs topluluğu, kampüs yaşamının merkezi olan yeni Öğrenci Birliği binasında bulunan 140'tan fazla kulüp ve derneğe ev sahipliği yapmaktadır. Uluslararası Öğrenciler, oryantasyon, günübirlik geziler ve yıl boyunca düzenlenen etkinlikler gibi yerleşmelerine yardımcı olacak programlarla evlerinde hissetirilmektedir.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

COVID-19 güncellemesi

UWE'de sonbahar alımı için başvurular hala açık olup üniversite hiçbir başvuru sahibinin kurumun mevcut kapanışından veya sınavlardaki gecikmelerden olumsuz etkilenmemesi için sıkı bir şekilde çalışmaktadır.

UWE Bristol, gelecekteki öğrencileri etkileyebilecek faktörleri dikkate alarak durumu yakından izlemekte ve bu süre zarfında öğrencileri desteklemek için çeşitli önlemler almaktadır.

Bir sonraki girişlerde üniversite tarafından LanguageCert ve Duolingo dahil olmak üzere daha fazla sayıda İngilizce sınavı kabul edilecektir. Üniversite ayrıca tüm teklif sahiplerine ücretsiz UWE online İngilizce sınavları sunacaktır.

Dönem Öncesi İngilizce Programları, tüm küresel saat dilimlerindeki öğrencileri desteklemek için online ortama taşınmıştır ve COVID-19 nedeniyle katılamayan tüm öğrencilere tam ücret iadesi yapılacaktır.

Başarıya bağlı yeterlilik faaliyetlerine dayanan bir takım burslar uluslararası öğrenciler için geçerli olmaya devam edecektir. Adaylar, güncel bilgiler için UWE Bristol’ün COVID-19 SSS sayfasını ziyaret edebilirler.

Üniversitede Büyüme ve Gelişmeler

UWE Bristol, 2020'ye kadar kampüs tesislerine yapılacak 300 milyon GBP'nin üzerinde yatırım ile hem öğretimi ve programları hem de kampüs ortamı açısından öğrencilerine sunduklarını sürekli olarak geliştirmektedir.

 • Öğrenci araştırmaları, lisans ve lisansüstü eğitim için üniversitenin bilim laboratuvarlarının yeniden geliştirilmesi yönünde 7 milyon GBP yatırım yapılmıştır.
 • 5.500 öğrenciye uygulamalı deneyim kazanma ve ortak bir alanda birlikte çalışma fırsatı sunacak olan yeni bir işletme okulu binasına 55 milyon GBP yatırım yapılmıştır.
 • Pratisyen optometristler, sağlık görevlileri ve iş terapisi için öğrencilere uygulamalı bir öğrenme alanı sağlayan yeni bir optometri ve klinik beceriler merkezine 5 milyon GBP yatırım yapılmıştır.
 • Şehir Kampüsü'ne yapılan 10 milyon GBP’nin üzerindeki yatırım, üniversitenin ödüllü film stüdyolarına son teknoloji kaynakların ulaşmasını sağlamıştır.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

UWE Bristol, lisans, lisansüstü, mesleki veya kısa süreli kurs seviyesinde ve geniş bir konu alanı yelpazesinde 600'den fazla program sunmaktadır ve bu disiplinlerde öğretimi mükemmel olarak değerlendirilmektedir. UWE Bristol, mevcut en yüksek standart olan Öğretimde Mükemmeliyet Çerçevesinde altın derece ödülüne layık görülmüştür. Üniversitenin uzman akademisyenleri kendi alanlarında liderdir ve birçoğu çalışmaları için Ulusal Öğretim Bursları ile ödüllendirilmiştir.

UWE Bristol, özel personelin yanı sıra, öğrencilere verimli bir öğrenme ortamında destek vermek için kütüphaneler ve çalışma alanlarından uygulama laboratuvarlarına kadar mükemmel olanaklar sağlamaktadır. Ayrıca kapsamlı online kaynaklar ve öğrencilerin akademik ihtiyaçlarına göre destek almalarını sağlayacak mentorluk ve özel ders seçenekleri de mevcuttur.

Tüm bunlar, öğrenci anketlerinde mükemmel geri bildirim elde edilmesini sağlamıştır. Öğrencilerin %88'u üniversite deneyimlerinden memnundur (2019 National Student Survey) ve tüm Birleşik Krallık üniversiteleri arasında ilk on içerisinde yer almıştır. UWE Bristol, öğretimin sürekli olarak en yüksek standartta olmaya devam etmesini sağlayan bir hedefler dizisi olan Learning 2020 ajandası ile öğrencilerine sunduklarını sürekli olarak geliştirmektedir. Üniversite, yenilikçi öğrenme ortamlarına, toplulukların oluşturulmasına ve uygulama temelli öğrenmeye odaklanarak, kendini öğrencilerinin ihtiyaçlarını karşılamaya adamıştır.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

UWE Bristol'de dört fakülte genelinde on dört bölüm bulunmaktadır:

Sanat, Yaratıcı Endüstriler ve Eğitim

Fakülte 6000 öğrenci ve 445 çalışana sahiptir. Sanat ve Tasarım Bölümü, Küratörlük, Grafik Tasarım ve Moda Tekstil gibi programlar sunmaktadır ve Filmcilik için Birleşik Krallık’ta 4. sırada yer almıştır. Sanat ve Tasarım Bölümü’nde sunulan programlar arasında İllüstrasyon ve Moda İletişimi bulunmaktadır. Sanat ve Kültür Endüstrisi Bölümü, Tarih ile Yaratıcı ve Profesyonel Yazma gibi programlar sunmaktadır. Eğitim ve Çocukluk Gelişimi Bölümü programları arasında Erken Çocukluk Gelişimi ve Eğitimi bulunmaktadır.

İşletme ve Hukuk

Fakülte 55 milyon GBP değerinde bir binada yer almaktadır. Bristol İşletme Fakültesi, Pazarlama, Bankacılık ve Finans ile Muhasebe ve Finans gibi programların yanı sıra Bristol MBA'e de ev sahipliği yapmaktadır. Bristol Hukuk Fakültesi, öğrencileri Avrupa Hukuku ve Uluslararası Hukuk ile İşletme ve Hukuk gibi programlarla hukuk mesleğindeki geleceklerine hazırlamaktadır.

Çevre ve Teknoloji

Fakülte 6000'in üzerinde öğrenciye ve 450 çalışana sahiptir. Mimarlık ve Yapılı Çevre Bölümü, Birleşik Krallık’ta 6. sırada yer alan Mimarlık, Emlak ve İç Mimarlık gibi programlar sunmaktadır. Bilgisayar Bilimleri ve Yaratıcı Teknolojiler Bölümü, Ses ve Müzik Teknolojisi ve Oyun Teknolojisi gibi programlar sunmaktadır. Mühendislik Tasarım ve Matematik Bölümü tarafından sunulan programlar arasında Havacılık ve Uzay Mühendisliği ve Robotik bulunmaktadır. Coğrafya ve Çevre Yönetimi’nin programları Veri Bilimi’nden Sürdürülebilir Kalkınma’ya kadar çeşitlilik göstermektedir.

Sağlık ve Uygulamalı Bilimler

Yardımcı Sağlık Meslekleri Bölümü, Onkoloji, Ergoterapi ve Spor Rehabilitasyonu alanlarında uzmanlıkları içermektedir. Uygulamalı Bilimler Bölümü, Halk Sağlığı ve Adli Tıp gibi programlar sunmaktadır. Sağlık ve Sosyal Bilimler Bölümü tarafından sunulan programlar arasında Kriminoloji ile Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bulunmaktadır.

Show more +Show less -
Giriş Koşulları

Giriş Koşulları

Giriş koşulları, öğrencinin nereden ve hangi programa başvurduğuna göre değişmektedir. İngilizce Dili gereklilikleri de dahil olmak üzere, başvuru için üniversite genelinde bazı genel kurallar bulunmaktadır:

Lisans

Öğrencilerin 6.0 IELTS puanı (tüm bölümlerde en az 5.5 olmak üzere), 80 veya üzeri (Dinleme ve Yazma için en az 17, Okuma için en az 18 ve Konuşma için en az 20 olmak üzere) bir TOEFL iBT puanı, Cambridge CPE veya CAE sınavlarından birinde 2015’ten önce alınmışsa C notu veya 2015'ten sonra alınmışsa (her bir beceri alanında en az 162 olmak üzere) toplam 169 puan veya 50 Pearson puanı (her bir bölümde en az 51 olmak üzere) almış olmaları beklenmektedir.

Lisansüstü

Öğrencilerin 6.5 IELTS puanı (tüm bölümlerde en az 5.5 olmak üzere), 90 veya üzeri (Dinleme ve Yazma için en az 17, Okuma için en az 18 ve Konuşma için en az 20 olmak üzere) bir TOEFL iBT puanı, Cambridge CPE veya CAE sınavlarından birinde 2015’ten önce alınmışsa C notu veya 2015'ten sonra alınmışsa (her bir beceri alanında en az 162 olmak üzere) toplam 176 puan veya 58 Pearson puanı (her bir bölümde en az 51 olmak üzere) almış olmaları beklenmektedir.

Diğer bir takım yeterlilikler de dikkate alınacak olup UWE, gereklilikleri karşılamayan öğrenciler için bir Dönem Öncesi İngilizce programı sunmaktadır.

İngilizce yeterliliğinin yanı sıra, öğrenciler ilgili kalifikasyonlara da sahip olmalıdır ve adayların kabul edilen kalifikasyonları ülkeye göre kontrol etmeleri gerekmektedir.

Geçiş Kursları

UWE, üniversite kampüsüne entegre olan UWE Bristol International College aracılığıyla lisans ve lisansüstü programlarına geçiş (pathway) programları sunmak için Kaplan ile ortak çalışmaktadır.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

Uluslararası öğrenciler için çok sayıda burs mevcuttur.

Lisans

Uluslararası İşletme Bursu, BA (Onur) Uluslararası İşletme Programına kayıtlı olan uluslararası öğrencilere verilmektedir. Bir öğrenciye, eğitimin ilk yılı için öğrenim ücretinin %50’si kadar dört öğrenciye de öğrenim ücreti üzerinden 1500 GBP indirim sunmaktadır. Adayların başvurabilmek için program koşullarını yerine getirmeleri, kendilerini finanse etmeleri ve kendilerine bir kontenjan sunulmuş olması gerekmektedir.

Lisansüstü

Rektörlük ve Millennium Bursları’nın her biri, bir öğrenciye öğrenim ücreti üzerinden %50 indirim vermektedir. Ödül alan bursiyerin Uluslararası Ofis ile staj yapması ve üniversitenin bir elçisi olarak destek sağlaması gerekecektir.

MBA Bursu, MBA yapan uluslararası öğrencilere öğrenim ücreti üzerinden yüzde 50 indirim vermektedir. Adaylar, ilgili kalifikasyonların yanı sıra bir kuruluşta en az üç yıllık deneyime sahip olmalı ve ayrıca İngilizce dil gereksinimlerini karşılıyor olmalıdır.

Sağlık ve Uygulamalı Bilimler Fakültesi Yüksek Lisans (MSc) Bursu, fakültede uygun bir yüksek lisans eğitimi alan üç öğrenciye öğrenim ücretinin yüzde 50’sini sunmaktadır.

Sağlık ve Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanlık Bursu, fakültede uygun bir yüksek lisans eğitimi alan bir öğrenciye tam öğrenim ücretini sunmaktadır.

Uluslararası Spor Bursu

UWE Bristol, yüksek performans gösteren sporcular için Uluslararası Spor Bursları ile %30 öğrenim ücreti indiriminin yanı sıra performans sporu destek paketi sunarak sporla ilgili hedeflerinizi gerçekleştirmek için olağanüstü fırsatlar sağlamaktadır. Burs sahiplerinin üniversite bir elçisi olarak programları boyunca ilgili görevleri yerine getirmeleri gerekmektedir.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

UWE Bristol'deki derece programları uygulamalı ve pratik deneyimleri içerecek şekilde tasarlanmıştır. Böylece öğrenciler programlarına başladıkları andan itibaren olası kariyer seçeneklerini düşünmeye koyulurlar.

Bazı programlar işverenlerle ortaklıkları içermektedir ve 2018/19'de UWE Bristol öğrencileri tarafından 8000'den fazla sektör istihdamı gerçekleştirilmiştir. İnşaat, bilgi işlem ve mühendislik gibi bazı programlar, mentorluk fırsatları ve potansiyel işverenleri daha tatmin edici bir şekilde tanıma şansı sunarak gelecekteki sektörleriyle ilgili paha biçilmez bir bakış açısı sağlamaktadır.

Yıllık kariyer fuarına çeşitli sektörlerden 180'in üzerinde işveren katılmakta ve InfoHub, UWE Bristol öğrencilerini her yıl 5000'den fazla iş ilanıyla ilgili bilgilendirmektedir.

Ayrıca, kariyer ekibi her yıl, RollsRoyce, Lloyds ve Stonewall gibi kuruluşların konuşmacıları ile, Distinguished Address Series’in bir parçası olarak küresel organizasyonlardan endüstri liderlerini ağırlamaktadır (2018 Destinations of Leavers from Higher Education anketi).

Bu, UWE Bristol öğrencilerinin üniversiteden iş hayatına hazır olarak mezun olabilecekleri anlamına gelmektedir. Öğrencilerin yüzde 96'sı mezuniyetten sonra altı ay içinde çalışmaya başlamakta veya eğitimlerine devam etmektedir ve bunların yüzde 76'sı profesyonel veya idari pozisyonlardadır.

Show more +Show less -
5342
Uluslararası öğrenciler

United Kingdom: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
401st  / 1250

THE Dünya Sıralaması

Join in at UWE Bristol
Art student at work
International students
UWE Bristol
Architecture students
Accommodation
How to choose your accommodation at UWE Bristol
UWE Wallscourt Exteriors
Hear Elizabeth’s UWE Bristol story
Library
Bristol City
Sports at Bristol, UWE
International students
Accommodation
Bristol Bristol Kennel Lodge Road
Frenchay Bristol Coldharbour Lane
Fishponds Bristol Blackberry Hill
Clifton Bristol Bristol Zoo Gardens
Although University of the West of England, Bristol is a modern university, its educational roots date back to the 16th Century. It has a history built on partnerships and collaborations dating back to 1595. Over the years, UWE Bristol has continued this tradition in order to grow and transform itself to meet the demands of modern-day students and higher education teaching.

UWE Bristol offers more than 600 courses, at undergraduate, postgraduate, professional and short course levels across a broad range of subjects across the arts, creative industries, health, science, business, law, environment and technology disciplines. The university 14 different departments are spread across three campuses in and around Bristol and has campuses at Gloucester and Hartpury College, as well as offering courses through local study partners and global partner institutions.

From enterprise support programmes to industry masterclasses, Professional mentoring to business incubators, World-leading research facilities to work experience opportunities across the globe, The university gives students the tools they need to act on their ideas and make them happen. Each of its pioneering courses have been created in partnership with industry professionals. And over 150 come with professional accreditation from industry bodies. Coupled with world-class teaching, they?re designed to equip students with the most in-demand skills, and the kind of mindset that employers want and need.

Valuable experience isn't limited to lecture theatres and work placements. Students can join one of The Students' Union's 160 sport clubs and societies which is a great way to make new friends and try something new or build on an existing hobby or interest. UWE Bristol Sport offers a range of fitness classes and first-rate facilities including fully equipped fitness suites, multi-sports pitches and a climbing wall. The Hallslife programme turns campus in to a great community by running lots of events and activities to help you make friends and connections and settle into campus life.

The main campus is 15 minutes bus ride from the city centre. Here students will find Students Union, 24/7 Library, sports facilities, shops and numerous cafes, bars and restaurants. The City Campus is UWE Bristol's creative and cultural industries campus made up of city centre sites at Bower Ashton, Spike Island, Arnolfini and Watershed.

The Glenside Campus is set in picturesque grounds in Fishponds, 15 minutes bus ride from the city centre and is home to allied health, nursing and midwifery students. The Gloucester Campus, is currently home to some of our BSc(Hons) Nursing (Adult Nursing) students, situated in Alexandra Warehouse at Gloucester Docks. Alexandra Warehouse, a historic listed building, features a purpose-built, high-specification skills and simulation suite.
https://images1.content-gbl.com/commimg/myhotcourses/institution/profile/myhc_244124_320px.jpg University of the West of England https://www.idp.com/turkey/universities/university-of-the-west-of-england/iid-uk-00793/

Ortalama toplam maliyet£1308

 • £468
  Konutlar
 • £519
  Yemek
 • £88
  Günlük Yaşam
 • £233
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin