text.skipToContent text.skipToNavigation
Language:Dil:
video Bg

University of Warwick

United Kingdom
Genel Bakış

Genel Bakış

Dünyanın önde gelen üniversitelerinden olan University of Warwick (77. sırada Times Higher Education World University Rankings 2019), öğrencilerin kendilerine meydan okuyabilecekleri bir akademik ortam sunuyor. Ancak üniversitenin sundukları bununla sınırlı değil. Warwick, öğrencilerine ilham ve güç veren, destekleyici ve heyecan verici bir eğitim kurumu.

55 yıldan uzun süredir saygın bir üniversite olan Warwick, The Guardian University Guide 2020'de Birleşik Krallık üniversiteleri arasında 9. sırada yer aldı. Üniversite bugün Sanat, Sosyal Bilimler, Mühendislik ve Tıp Fakülteleri olmak üzere üç fakültesiyle eğitim verirken akademik dünyada öncülük etmeye devam ediyor. Warwick fakültelerinin her biri sınırsız öğrenmenin gücüne odaklanarak öğrencilerini ana branşlarının dışında konularda da çalışmaya teşvik ediyor. Bu yaklaşım sayesinde Warwick mezunları, kendilerini rekabetin yüksek olduğu küresel pazara hazırlayan çok yönlü düşünme kabiliyeti ediniyor.

Warwick'in sınırları aşmaya odaklanan bu bakış açısı, üniversitenin uluslararası saygınlığa sahip araştırma çalışmalarının Research Excellence Framework 2014'te Birleşik Krallık çapında 7. sırada gösterilmesiyle bir kez daha ortaya kondu. 150 ülkeden 27.000 öğrencinin oluşturduğu topluluktan ilham alan Warwick öğrencilerinin en büyük ortak noktası merak duyguları.

Tesisleri, öğrencilerin entelektüel gelişimini ve bireysel öğrenme yaklaşımını destekleyecek şekilde tasarlanan Warwick'te öğrenciler üniversiteyi adeta bir üs olarak kullanarak sınırların ötesini keşfediyor. Öğrenciler ayrıca Coventry şehir merkezini ve yakın mesafede bulunan Leamington Spa, Stratford-upon-Avon ve Kenilworth gibi beldelere kolaylıkla ulaşım sağlayabiliyor. Üniversite, Birleşik Krallık'ın ikinci en büyük şehri Birmingham'a kısa bir tren yolculuğuyla ulaşabilirken, Londra yalnızca bir saatlik tren mesafesinde yer alıyor.

Warwick'in öğrenci hayatı, öğrencilerin istihdam edilebilirliğine katkıda bulunan beceri ve deneyimler edinmelerine olanak sağlıyor. Birleşik Krallık'ta uzman pozisyonları için en iyi 100 işveren arasında en çok tercih edilen 3. üniversite olan Warwick (The Graduate Market in 2020, Higher Fliers Research), öğrencilerine işverenler tarafından daha çok tercih edilmek için neye ihtiyaç duyduklarını keşfedebilmeleri için destek oluyor.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Sıralamalar

University of Warwick, QS World University Rankings 2020'de 62 sırada yer alırken, okulda eğitimi verilen beş branş küresel listede ilk 20'de yer aldı.

Times Higher Education World University Rankings 2020 listesinde 77. sırada gösterilen ve böylelikle Birleşik Krallık çapında ilk 10 arasına giren Warwick, Times Higher Education Europe Teaching Rankings 2019'da ise eğitim ve öğretim ortamı bakımından Avrupa'nın en iyi 8. üniversitesi seçildi.

Kampüs gelişmeleri

Warwick, kampüsü ve üniversite topluluğu için yaptığı yatırımlarını sürdürüyor. Geçtiğimiz yıl içinde gerçekleşen heyecan verici gelişmeler arasında, üniversite çapında 49 milyon GBP'lik spor ve wellness yatırımı kapsamında açılan Yeni Spor ve Wellness Merkezi de bulunuyor. 2021'de yeniden kapılarını açacak olan Warwick Sanat Merkezi ise yeni bir sanat galerisi, üç yeni sinema salonu, iki tiyatro ve bir stüdyonun yanı sıra 1.500 kişilik konser salonuna daha kavuşacak. Hali hazırda çalışmaları başlayan yeni Sanat Fakültesi binası ile, kampüsün kalbinde bulunan yaratıcı bir ortam olarak tüm Sanat Fakültesi branş ve bölümlerini tek çatı altında toplayacak.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Warwick'te eğitim ve öğretimin odağı, öğrencilere potansiyellerini gerçekleştirmeleri konusunda rehberlik etmek. 2019 yılında Times Higher Education (THE) Europe Teaching Rankings'de Avrupa genelinde Eğitim ve Öğretim Ortamı kategorisinde 8. sırada yer almış olması, üniversitenin sahip olduğu öğretim standartlarının olağanüstü olduğunu kanıtlar nitelikte. Warwick'in öğretim kadrosunun büyük çoğunluğunu teşkil eden ve Birleşik Krallık'ın en iyi eğitmenleri arasında yer alan akademisyenler aynı zamanda kendi alanlarında dünya standartlarında araştırma faaliyetleri yürüten liderler. Yakın dönemde ülke çapında yapılan Araştırmada Mükemmeliyet Çerçevesi değerlendirmesine göre Warwick, Birleşik Krallık'ta bulunan araştırma üniversiteleri arasında 7. sırada bulunuyor.

Warwick öğrencileri, öğrenimleri sırasında eleştirel ve inovatif düşünme konularında en güncel yaklaşımlardan faydalanıyor. Her ne kadar öğrencilerin ihtiyaçlarına cevap verecek destek hizmetleri mevcut olsa da, üniversitenin benimsediği öğretim yaklaşımı bağımsız öğrenme becerilerinin geliştirilmesine olanak sağlıyor. Araştırma projeleri üzerinde akademisyenlerle yakın temas halinde çalışma olanaklarının yanı sıra organizasyonel becerilerini geliştirme fırsatları sunan akran grubu projelerinde ve ortak çalışma gruplarında yer alma olanakları da bu kapsamda yer alıyor. Disiplinlerarası düşünmeye teşvik edilen öğrenciler, daha derin öğrenmeye yardımcı olan araştırma projelerinde yer alırken destek görüyor.

Üniversitenin sahip olduğu küresel bağlantılar, öğrencilerin dünyanın en iyi üniversitelerinden akranları ve öğretim görevlileri ile işbirliği yapabileceği anlamına geliyor. Warwick, özellikle Avustralya'nın Melbourne kentinde bulunan Monash University ile yakın ilişkiler içinde bulunuyor ve bu sayede öğrencilerine birçok araştırma odaklı fırsat sunuyor. Bu küresel akademik bağlantılar, Warwick'in uluslararası ve çokkültürlü üniversite topluluğuna önemli katkılarda bulunuyor.

Show more +Show less -
Giriş koşulları

Giriş koşulları

Giriş koşulları, seçilen programa ve programın akademik seviyesine göre değişiklik göstermektedir. Uluslararası öğrenciler, Warwick'in ülkelere göre giriş koşulları listesini inceleyebilir.

İngilizce diliyle ilgili şartlar

Tüm lisans ve lisansüstü öğrencilerinin katılmak istedikleri programda başarılı olabilecek İngilizce dil becerilerine sahip olduğunu belgelendirmesi gerekir. Öğrenciler yazılı ve sözlü İngilizcede etkili iletişim kurabilecek ve anlayabilecek seviyede olmalıdır. Gerekli İngilizce seviyesi de seçilen programa göre değişiklik gösterebilir.

Öğrencilerin büyük çoğunluğu, İngilizce seviyelerini ortaöğretim düzeyinde bir İngilizce eğitim belgesi (GCSE English) ile veya İngilizce dersi aldıklarını gösteren bir uluslararası diploma ile belgelendirebilir. Bu belgelerden birine sahip olamayan öğrenciler, İngilizce seviyelerini ispatlamak için IELTS ve PTE gibi çeşitli İngilizce sınav sonuçlarını sunabilir. Sınav sonuçlarının, sömestr başlangıcından önceki iki yıl içinde alınmış olması gerekir.

Birleşik Krallık'ta öğrenim görebilmek için vize alması gereken uluslararası öğrencilerin, devlet tarafından uygulanan vize kısıtlamaları sebebiyle GCSE English gibi bir değerlendirmeden ziyade IELTS gibi bir sınavdan aldıkları sonucu ibraz etmeleri gerekebilir.

Show more +Show less -
Tesisler

Tesisler

Warwick, kampüsünde olağanüstü tesis ve imkânlar sunmak için önemli yatırımlar yapıyor. Çalışmaları hali hazırda devam eden tesisler arasında yepyeni Sanat Fakültesi binası ve son teknoloji ile donatılmış Disiplinlerarası Biyomedikal Araştırma Binası da bulunuyor. Olumlu bir öğrenci deneyimi sağlamak için çalışan Warwick, öğrencilerinin kullanımı için akademik alanlarla rekreasyonel alanları bir araya getiriyor.

Eğlence

Öğrenci Birliği gece kulübü ve barında yıl boyunca eğlenceli temalara sahip etkinlikler düzenleniyor. Öğrenciler ayrıca sömestr boyunca The Dirty Duck adındaki kampüs pub'ında canlı müzik dinleyerek keyifli vakit geçirebiliyor. Sinemaya ilgi duyan öğrenciler ise Warwick Öğrenci Sineması topluluğunun kampüste düzenlediği açık hava sineması etkinliklerine katılıyor.

Warwick kampüsünün ev sahipliği yaptığı Warwick Sanat Merkezi de yenilenen binalar arasında bulunuyor. Birleşik Krallık'ın en büyük çoklu sanat merkezleri arasında yer alan tesis kaliteli, ilgi çekici ve çok çeşitli sahne sanatları ve güzel sanatlar etkinliklerine sahne oluyor.

Yeme İçme

Warwick'in şık kafeleri, keyifli restoranları ve samimi ortama sahip barları çeşitli mutfaklardan seçkiler sunuyor. Kampüsün merkezinde bulunan The Piazza, sıklıkla gerçekleştirdiği gıda pazarında her damak zevkinden öğrenciyi taze ve enfes sokak lezzetleri, unlu mamuller ve mükemmel bir ortamla buluşturuyor.

Kampüsün olmazsa olmazları

Üniversitenin kampüsü, Birleşik Krallık'ın 2021 Kültür Kenti olmanın gururunu yaşayan Coventry şehrinin merkezine yakın mesafede bulunuyor. Warwick öğrencileri temel ihtiyaçlarını kampüsten çıkmadan karşılayabiliyor:

 • Sağlık Merkezi
 • Genel ihtiyaçlar için mağaza
 • Bankalar
 • Çamaşırhane ve kuru temizleme hizmetleri
 • Eczane
 • Seyahat acentesi
 • Kilitli Amazon teslimat dolapları

İbadet alanları

Üniversitenin İnanç Merkezi, Hristiyan, Musevi ve Müslüman öğrenciler için ibadet olanakları sağlıyor. Hristiyanlık mensubu öğrenciler için düzenli ayinlerin düzenlendiği merkez, Musevi öğrenciler içinse her Cuma Şabat yemeği etkinliğine ev sahipliği yapıyor. Müslüman öğrenciler için helal yemek hizmeti ve abdest alanları da merkezde bulunabiliyor.

Show more +Show less -
Burslar ve finansman

Burslar ve finansman

University of Warwick, uluslararası öğrenciler için çeşitli burs ve finansman seçeneklerine sahip. Öğrenciler, faydalanabilecekleri burs imkanları için ülkelere göre burs listesini inceleyebilir.

Yurt dışı öğrenim kredileri

Herhangi bir burs, hibe ya da finansman imkânından faydalanmayan uluslararası öğrenciler için öğrenim ücretlerini karşılayan özel finansman olanakları da seçenekler arasında bulunuyor. Warwick, üniversitede tam zamanlı öğrenim gören öğrencilerin çeşitli yurt dışı burslardan faydalanmalarına izin veriyor. Kabul edilen burslar arasında devletçe fonlanan öğretim kredileri veya özel eğitim kredileri yer alıyor.

Devlet fonlarından faydalanmayı düşünen öğrenciler başvuru yöntemleri konusunda tavsiye almak için yerel British Council veya Eğitim Departmanı ile iletişime geçebilir.

Özel öğrenim bursları, uluslararası öğrencilerin faydalanabileceği bir diğer seçenek olarak öne çıkıyor. Bununla beraber, burslardan faydalanmak için çoğu banka veya finans kuruluşu öğrenci vizesi ve mevcut gelirin belgelendirilmesi gibi önkoşullar koyuyor. Öğrenciler, özel finansman olanaklarından faydalanmanın yolları hakkında bilgi almak için Öğrenci Finansman Ofisiyle iletişime geçebilir.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

Warwick, istihdam edilebilirlik oranlarıyla benzer kulvardaki eğitim kurumlarından ayrılıyor.

Warwick deneyimi, öğrencilere akademik eğitimin ötesinde değerler katıyor. Dinamik bir akademik müfredatın yanında öğrenciler istihdam edilebilirliklerine katkıda bulunan birçok beceri ediniyor. Üniversite bünyesinde görev yapan kariyer uzmanları da öğrencilerin kariyerlerini en iyi şekilde inşa etmek için bu beceri ve deneyimleri nasıl kullanabileceklerini keşfetmeleri konusunda onlara destek oluyor.

Warwick her yıl geniş bir sektör yelpazesini temsil eden yaklaşık 300 kuruluşu kampüse davet ediyor. Warwick, lisansüstü fırsatları görüşmek üzere öğrencilerle buluşmak için çok uluslu işletmeleri çekmenin yanı sıra, bir dizi uzman kariyer fuarı düzenliyor. Etkinlikler sanat ve kültür, yaratıcılık, medya ve yayımcılık, gazetecilik, siyaset, yatırım bankacılığı ve teknoloji gibi alanları kapsıyor.

Warwick'in istihdam veri tabanı myAdvantage, öğrencilere çok çeşitli iş, staj ve uzmanlık pozisyonlarından haberdar olma imkanı sağlıyor. Üniversitenin 80.000'in üzerinde uluslararası mezunu barındıran aktif profesyonel ağı, mezunların yeni bağlantılar kurabilecekleri ve farklı fırsatlar keşfedebilecekleri etkinlikler düzenliyor. Mezun hizmetleri ayrıca, hem mezunlara hem de öğrencilere hizmet veren e-mentoring programını da kapsıyor.

Warwick mezunları aynı zamanda üniversitenin itibarının başarılı bir kariyer için mümkün olan en iyi şansı sağlayacağından emin olabilirler (High Fliers Research 2020 Graduate Market araştırmasında Birleşik Krallık'ta uzman pozisyonları için en iyi 100 işveren tarafından en çok tercih edilen 3. üniversite). Warwick'ten mezun olmak aynı zamanda kariyerine tatmin edici bir finansal getiriyle başlamak anlamına da geliyor. 2017 yılında yapılan araştırmaya göre, Warwick mezunları mezuniyetlerini takip eden ilk altı ayda 26.500 GBP ile Birleşik Krallık'ta 21.500 GBP olan ulusal ortalamanın üzerinde gelir elde ediyor (Birleşik Krallık'ta altıncı en yüksek mezun gelir ortalaması, Tiimes and Sunday Times Good University Guide 2020).

Show more +Show less -
9323
Uluslararası öğrenciler

United Kingdom: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
77th  / 1250

THE Dünya Sıralaması

Chemistry
Campus in summer
Oculus
Lecture hall at Warwick
Seminar at Warwick
Blossom on campus
Classics symposium recreation
Swimming at Warwick
Inside Oculus
Feeding ducks at Warwick
Maths seminar at Warwick
Piazza
Sculpture
Martial arts
Coventry Coventry Coventry
University of Warwick is one of the UK's leading universities, with an acknowledged reputation for excellence in research and teaching, for innovation, and for links with business and industry. It is a world leading university with the highest academic and research standards. The establishment of the University was given approval by the government in 1961 and received its Royal Charter of Incorporation in 1965. From its beginnings, it has sought to be excellent in both teaching and research.

The University has 29 academic departments and over 50 research centres and institutes, in four Faculties namely Arts, Medicine, Science and Social Sciences. The undergraduate courses offer opportunities for research project work. Students can also participate in cutting edge research outside of their degree, adding an additional dimension to their degree. It offers a variety of flexible and highly specialised postgraduate programs that provided rigorous academic training invaluable to prospective industry professionals and future academics alike.

Warwick?s Centre for Applied Linguistics offers a range of English Language courses that are designed to improve students understanding and knowledge of the language. These courses will develop key skills for personal and academic English Language. The university?s teaching staffs are continually exploring new and exciting ways to communicate their own research and understanding, introducing students to fresh insights and approaches to learning.

Warwick is located in the heart of England, 3 miles from the centre of Coventry, on the border with Warwickshire.
https://images1.content-gbl.com/commimg/myhotcourses/institution/profile/myhc_292618_320px.jpg University of Warwick https://www.idp.com/turkey/universities/university-of-warwick/iid-uk-00777/

Ortalama toplam maliyet£1310

 • £470
  Konutlar
 • £518
  Yemek
 • £88
  Günlük Yaşam
 • £234
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin