Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

University of Warwick

United Kingdom
Genel Bakış

Genel Bakış

University of Warwick, yaklaşık 150 ülkeden 29.000'i aşkın öğrenciden oluşan bir topluluğa sahip, dünya lideri bir kurumdur (2022 QS World University Rankings sıralamasında 61. sıradadır).

Sanat, Sosyal Bilimler ve Fen, Mühendislik ve Tıp olmak üzere üç fakülteden oluşan üniversite, 55 yılı aşkın bir süredir öğrencileri sınıftan başlayarak kariyerlerine giden yolda geliştirmeye ve ilham vermeye kendini adamıştır.

Modern sınıf olanakları, öğrencilerin entelektüel gelişimini ve bireysel öğrenmesini geliştirir. Birleşik Krallık üniversiteleri arasında 6. sırada yer alan Warwick (2022 The Guardian University Guide), öğrencileri yalnızca seçtikleri disiplinde desteklemekle kalmaz, aynı zamanda onları derecelerinin dışındaki konu alanları ile ilgilenmeleri için aktif olarak teşvik eder.

Öğrenci becerileri, üniversitenin uzman kariyer danışmanları tarafından daha da geliştirilir. Beceri geliştirmeye, istihdam edilebilirliğe ve öğrencileri küresel iş piyasasına hazırlamaya odaklanması, Warwick'i Birleşik Krallık'ın en iyi 100 mezun işvereni tarafından en çok hedeflenen altıncı üniversite yapmıştır (The Graduate Market in 2022, High Fliers Research Ltd.).

Kurumun öncü çalışmaları, sınırsız öğrenme yaklaşımı ve sınırları aşan çalışmaları, araştırma bakımından uluslararası çapta tanınmasına yol açmıştır. Warwick, 2014 Araştırma Mükemmelliği Çerçevesi'nde Birleşik Krallık araştırma üniversiteleri arasında 7. sırada yer almıştır.

Öğrenci hayatı söz konusu olduğunda, Warwick'in kampüsü, Birleşik Krallık'taki en iyi 5. öğrenci şehri olan Coventry'de yer almaktadır (QS Best Student Cities 2022). Öğrencilerin keşfedebileceği ve sosyalleşebileceği şehir merkezi yakındır. Leamington Spa, Stratford-upon-Avon ve Kenilworth kasabaları da sadece kısa bir mesafededir. Birleşik Krallık'ın en büyük ikinci şehri olan Birmingham, Coventry'den kısa bir tren yolculuğu mesafesinde olup Londra da trenle sadece bir saat uzaklıktadır.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Sıralamalar

Dünya çapındaki en iyi 40 uluslararası üniversiteden biri olan (QS 2022) University of Warwick, en son Times Higher Education World University Rankings 2022'de Birleşik Krallık üniversiteleri arasında dokuzuncu sırada yer almıştır.

Warwick'te öğretilen konu alanlarından dokuzu, dünya üniversiteleri arasında ilk 50 içinde yer almaktadır. Güçlü öğretim statüsü, üniversiteyi dünya çapında 61. sıraya yerleştiren en son QS World University Rankings ile de tanınmaktadır.

Buna ek olarak, Warwick öğretim kalitesi açısından Birleşik Krallık'taki en iyi üniversite olarak kabul edilmiştir ve 2022 The Times and Sunday Times Good University Guide sıralamasında ikinci olmuştur. Böylesine takdir edilen bir itibar ve öğrencilerin geleceğine yapılan net yatırım ile Warwick mezunları, mezun olduktan sonraki beş yıl içinde 11'den fazla konuda en çok kazanan ilk 10 arasındadır (2018 UK's Longitudinal Education Outcomes verileri).

Kampüs gelişmeleri

Warwick, kampüs tesislerine ve topluluğuna yatırım yapmaya devam etmekte olup kampüsündeki en son yatırım, yeni Sanat Fakültesi binasıdır. Kampüsün tam merkezinde yer alan bu yaratıcı alan, tüm Sanat Fakültesi bölümlerini tek bir çatı altında birleştirmiştir. Üniversitede ayrıca, kurumun spor ve sağlık alanında yaptığı 49 milyon GBP yatırımın bir parçası olan Spor ve Sağlıklı Yaşam Merkezi bulunmaktadır. Yakın zamanda yenilenen Sanat Merkezi, bir sanat galerisi, üç sinema ekranı, iki tiyatro, bir stüdyo ve 1.500 kişilik bir konser salonu gibi etkileyici tesislere sahiptir.

Geleceği düşünen kurum, fosil yakıtlara olan bağımlılığı azaltmak için yenilikçi teknolojiler de araştırmakta ve geliştirmektedir.

Yaklaşan Etkinlikler

Warwick, burada yaşamanın ve öğrenim görmenin nasıl bir şey olduğu hakkında daha fazla bilgi sunmak için düzenli olarak yüz yüze ve çevrimiçi etkinliklere ev sahipliği yapar. Öğrenciler, üniversitenin web sitesine girerek kampüsü ziyaret etme veya sanal etkinliklere ve canlı sohbetlere katılma fırsatlarını da içeren lisans etkinlikleri ve lisansüstü etkinlikleri hakkında daha fazla bilgi edinebilirler.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Warwick'te öğrencilere seçtikleri konu alanında eleştirel ve yenilikçi düşünme öğretilmektedir. Ayrıca, kendi alanlarındaki en son keşifleri ve düşünceleri paylaşan dünyanın en iyi araştırmacılarından bazılarının ilham verici öğretiminden de yararlanırlar.

University of Warwick, üç fakülteye bölünmüş 33 bölümden oluşmaktadır:

 • Sanat Fakültesi
 • Sosyal Bilimler Fakültesi
 • Fen, Mühendislik ve Tıp Fakültesi

Buna ek olarak, üniversite çeşitli fakülteler arası araştırma merkezlerine, girişimlere ve projelere ev sahipliği yapar.

Bu departmanlarda çalışan yaklaşık 7.000 personel bulunmaktadır. Çeşitliliğe sahip öğretim üyeleri kadrosu, yaklaşık 2.700 akademisyen, araştırmacı ve öğretmenin yanı sıra yaklaşık 4.300 profesyonel ve öğrenci destek pozisyonundan oluşmaktadır. Üniversitenin akademik personelinin yüzde 43'ü uluslararası geçmişe sahiptir.

Öğrenciler, grup projeleri aracılığıyla bağımsız olarak öğrenmeye, araştırma konusunda akademisyenlerle birlikte çalışmaya ve diğer konu alanı disiplinleriyle ilgili öğrenmeye teşvik edilir.

Warwick, öğrencilerin tam potansiyellerine ulaşmalarına yardımcı olmaya net bir şekilde odaklanmıştır. Her öğrenciye özel bir öğretmen tahsis edilir. Bu personel akademik destek ve uzman rehberliği sağlar. Ayrıca öğrencileri daha geniş öğrenci sağlığı ve destek hizmetlerine yönlendirebilirler.

Warwick, en son Araştırma Mükemmelliği Çerçevesinde (2014), Birleşik Krallık araştırma üniversiteleri arasında 7. sırada yer almıştır. Kurumdaki istisnai öğretim standartları, üniversitenin 2020'de Times Higher Education Europe Teaching Rankings tarafından eğitim ve öğretim ortamı için Avrupa'da 8. olarak sıralanmasıyla daha da vurgulanmıştır.

Warwick'in küresel bağlantıları, öğrencilerin dünyanın en iyi üniversitelerinden akranları ve öğretim görevlileri ile çok önemli işbirlikleri yapmasına olanak tanır. Üniversitenin, Melbourne'deki Monash University ile özellikle yakın bir ortaklığı olup Warwick öğrencilerine araştırma odaklı birçok fırsat sunulmaktadır. Bu küresel eğitim ortaklıkları, üniversite genelindeki çok çeşitli uluslararası topluluğa katkıda bulunur.

Show more +Show less -
Giriş koşulları

Giriş koşulları

University of Warwick'e giriş koşulları, programa ve eğitim düzeyine göre değişmektedir. Öğrenciler tüm giriş koşullarını üniversitenin web sitesinden inceleyebilirler.

Birleşik Krallık'ta öğrenim görebilmek için vize alması gereken uluslararası öğrencilerin, devlet tarafından uygulanan vize kısıtlamaları sebebiyle bir sınavdan ziyade bir İngilizce dil testi (örneğin, IELTS) kanıtı sunmaları gerekebilir.

İngilizce diliyle ilgili şartlar

Warwick'te bir yere hak kazanabilmek için öğrenciler hem yazılı hem de sözlü olarak İngilizce iletişim kurabilmeli ve anlayabilmelidir. Gerekli beceri düzeyi programlar arasında farklılık gösterse de, öğrencilerin seçtikleri konu alanının yeterliliğini karşıladıklarına dair kanıt sağlamaları gerekir.

Öğrenciler, bir GCSE İngilizce Dil yeterliliği alarak veya Uluslararası Bakalorya kapsamındaki İngilizce kursları aracılığıyla İngilizce dil yeterliliklerini sergileyebilirler. Kabul edilen diğer İngilizce sınavları arasında IELTS ve PTE bulunmakla birlikte bu yeterlilikler, lisans eğitiminin başlamasına kadar geçen iki yıl içerisinde tamamlanmış olmalıdır.

Öğrenciler, üniversitenin web sitesinde İngilizce dil gereklilikleri hakkında daha fazla bilgi bulabilirler.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

University of Warwick, uluslararası öğrenciler için birçok farklı burs ve finansman seçeneği sunmaktadır. Mevcut tüm burslar ve uygunluk kriterleri, kurumun web sitesinde ülkeye göre görüntülenebilmektedir.

Hâlihazırda 2022 yılı girişi için bir lisans teklifine sahip olan uluslararası öğrenciler, yakın zamanda başlatılan Küresel Mükemmellik Burslarına da başvurabilmektedir. Bu program kapsamında, kendi kendini finanse eden istisnai uluslararası öğrencilere verilecek 250 burs mevcuttur.

Yurt Dışı Öğrenim Kredileri

Burs veya hibe fonu olmayan uluslararası öğrenciler için Warwick eğitim masrafları özel fon tarafından karşılanabilir. Bunlara denizaşırı krediler, devlet tarafından finanse edilen krediler veya özel eğitim kredileri dâhildir.

Bununla birlikte, krediler verilmeden önce öğrenci vizeleri ve yeterli gelir kanıtı gerektiğinden, özel eğitim kredilerinin güvence altına alınması kolay değildir. Üniversitenin Öğrenci Finans Ofisi, bu seçeneği araştırmak isteyen öğrenciler için daha fazla bilgi sağlayabilir.

Devlet desteği almayı düşünen öğrenciler, daha fazla başvuru tavsiyesi için yerel British Council ofisi veya Eğitim Departmanı ile iletişime geçmelidir.

Show more +Show less -
Tesisler

Tesisler

Üniversite, öğrencilere en iyi akademik ve ders dışı deneyime sahip olmalarını sağlayan çok çeşitli olanaklar sunmaktadır.

Temel İhtiyaçlar

Warwick, aşağıdakiler gibi temel olanakların kampüste her zaman öğrenciler için hazır olmasını sağlamıştır:

 • NHS Sağlık Merkezi
 • Market
 • Banka
 • Çamaşırhane ve kuru temizleme hizmetleri
 • Eczane
 • Seyahat acentesi
 • Kilitli Amazon teslimat dolapları

Üniversitenin kampüsü Coventry şehir merkezine de yakın olduğundan, öğrenciler diğer temel ihtiyaçlara kolaylıkla erişebilmektedir.

Eğlence

Öğrenci Birliği gece kulübü, çeşitli temalı gecelere ev sahipliği yapar ve kampüs pub'ı The Dirty Duck, yıl boyunca canlı müzik sunar.

Ayrıca kampüste, düzenli açık hava sinema geceleri ve Birleşik Krallık'taki en büyük çoklu sanat mekânlarından biri olan sanat merkezi gibi çeşitli eğlence seçenekleri bulunmaktadır.

Spor

Üniversitenin yeni Spor ve Sağlıklı Yaşam Merkezi, çeşitli modern tesislere sahiptir. Bunlar arasında bir spor salonu, 25 metrelik bir yüzme havuzu, kapalı tırmanma merkezi, altı squash kortu, açık hava spor sahaları ve tüm hava koşullarına uygun bir koşu parkuru bulunur. Ayrıca fitness derslerine ve fizik tedavi hizmetlerine de ev sahipliği yapmaktadır.

İbadet Alanları

Üniversitenin Din Görevlileri arasında Hıristiyan (Katolik, Anglikan ve Özgür Kilise), Musevi ve İslam inançlarından din görevlileri bulunur. Yahudi öğrenciler için her Cuma Şabat yemeği olduğu gibi, herkes için düzenli hizmetler verilmektedir. Ayrıca İslami bir mescit, helal mutfak ve abdest almak için tesisler de bulunmaktadır.

Yeme ve İçme

Warwick'te çeşitli kafeler, restoranlar ve barlar bulunmaktadır. Kampüsün kalbinde yer alan meydan aynı zamanda sık sık kurulan gıda pazarlarına da ev sahipliği yapmakta ve birçok mekân paket servis hizmeti sunmaktadır.

Kampüsteki tesisler, öğrencinin deneyimini ve eğitimini daha da iyileştirmek için sürekli olarak geliştirilmektedir. Yepyeni bir Sanat Fakültesi binası ve Disiplinlerarası Biyomedikal Araştırma Binası bunlardan bazılarıdır.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

Warwick'teki öğrencilerin istihdam edilebilirliği, müfredat dışı programlar ve ders dışında öğrenilen ek beceriler yoluyla öğrenimleri sırasında sürekli olarak geliştirilir.

University of Warwick, öğrencilerin hayati kariyer becerileri ile mezun olmalarını sağlamak için akademik zorlukların ötesine geçen net bir istihdam edilebilirlik çerçevesine sahiptir. Üniversitenin kariyer uzmanları, öğrencilerin yetenek ve deneyimlerinin becerilerini nasıl artırdığını düşünmelerine yardımcı olmak gibi ek rehberlikler de sunar.

Üniversitenin MyAdvantage veri tabanı, öğrencilerin Warwick'te geçirdikleri süre boyunca iş deneyimlerini geliştirmek için çeşitli istihdam fırsatlarına ev sahipliği yapar. Bunlar arasında işler, stajlar ve yeni mezun pozisyonları bulunur. Warwick ayrıca çok uluslu işletmeleri öğrencilerle buluşmak ve mezun fırsatlarını görüşmek üzere ağırlamanın yanı sıra düzenli olarak sektöre özel etkinlikler de içeren kariyer fuarları organize eder.

Üniversite, The Graduate Market in 2022, High Fliers Research Ltd'ye göre Birleşik Krallık'ın en iyi 100 mezun işvereni tarafından en çok hedeflenen altıncı üniversite olmuştur, bu nedenle mezunlar başarılı bir kariyer elde etmek için mümkün olan en iyi şansa sahip olduklarından emin olabilirler.

Mezun olduktan sonra öğrenciler, üniversitenin dünya çapında yaşayan 260.000'den fazla mezundan oluşan aktif ağı tarafından desteklenmeye devam ederler. Warwick mezunlarının buluşması, bağlantı kurması ve fırsatları keşfetmesi için düzenli etkinlikler düzenlenmektedir. Mezun hizmeti ayrıca hem mezunları hem de öğrencileri destekleyen bir e-mentorluk programı sunmaktadır.

Show more +Show less -
9323
Uluslararası öğrenciler

United Kingdom: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
78th  / 1250

THE Dünya Sıralaması

Chemistry
Campus in summer
Oculus
Lecture hall at Warwick
Seminar at Warwick
Blossom on campus
Classics symposium recreation
Swimming at Warwick
Inside Oculus
Feeding ducks at Warwick
Maths seminar at Warwick
Piazza
Sculpture
Martial arts
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet£1355

 • £474
  Konutlar
 • £559
  Yemek
 • £88
  Günlük Yaşam
 • £234
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin